Terneuzense Boys naar Dekker succesvol met Wemeldinge Sluis raakt twee routiniers kwijt TWEEDE SEIZOEN VERBERKMOES 998,- 105,- GEROUTINEERDE WILTING WEG MEESTERS ZIET HET ZITTEN „UITBLINKERS KEN IK NIET' .SPELVREUGDE STAAT VOOROP' LTUUR INER- 1RKER ON 01172-1450 b.g.g. 1597. T alentrijk Rillandia Tholense Boys Wolfaartsdijk Nieuwland Oostkapelle Veere ÖUÖ DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND OANSK HIFI bd van att ledige elektronische r 4 luidsprekerboxen. (GBAAR 'JUR ongste bediende? post wegbrengen en de i komt. TERNEUZEN - Ter neuzense Boys heeft het niet slecht gedaan de afge lopen competitie. Onder bekwame leiding van trainer Rinie Dey wist het team zich te presenteren in de top van de vierde klas zaterdagvoetbal en was lange tijd een serieuze kandidaat voor de aller hoogste positie. Tot aan het einde van de competi tie toe heeft Terneuzense Boys meegedaan, maar promotie kon (nog) niet verwezenlijkt worden. Misschien komend sei zoen? Maar zo optimis tisch ziet trainer Rinie Dey het nog niet zitten. Rinie Dey: „Men moet wel even in ogenschouw nemen dat wij een belangrijke kracht verliezen in Peter Wil ting. Dat was een speler met erg veel routine en rust in zijn spel. Peter woont in Yerseke, en het is natuurlijk gekken werk om dan nog bij ons te blijven voetballen. Voor hem heb ik momenteel nog zo maar niet iemand klaar staan. Dus op de plaats van Peter Wiltmg (laatste man) zal geëxperimenteerd moe ten worden. Met misschien verschillende spelers, maar daar zijn de vriendschappe lijke oefenwedstrijden voor". Het is duidelijk dat Peter Wilting een leegte achterlaat die zo maar niet op even effi ciënte wijze opgevuld kan worden. Wel ligt het in de be doeling dat het komend sei zoen enkele A-junioren overkomen. Maar dat zijn nog geen krachten waarvan het volledige rendement verwacht kan worden. Rinie Dey: „Je bent na tuurlijk op een bepaald mo ment wel verplicht om te gaan verjongen en dat brengt inderdaad enkele risico's met zich mee. Risico's in die vorm dat zulke spelers zich in hun totaliteit aan moeten passen bij het seniorenvoetbal en dan is de kans groot dat tij dens die aanpassingsperiode van die jonge spelers het team wat minder draait. Wij verkeren nog in het voordeel dat onze A-junioren sinds vorig jaar in de hoofdklasse spelen zodat het peil van onze A-junioren wel wat verbeterd is ten opzichte van enkele jaren geleden. Want in zo'n hoofdklasse komen ze toch tegen de beste teams, er wordt daarin sneller en beter gespeeld en dat is alleen maar bevorderlijk voor hun ontwikkeling. Dat brengt met zich mee dat dergelijke spelers door die ervaring die zij in die hoofdklas opdoen zich sneller aan kunnen pas sen aan het seniorenvoetbal. Natuurlijk is het wel zo, dat als je een talentrijke voetballer bent dan sta je met je zestiende of zeventiende jaar in het eerste elftal, al spelen de A-junioren dan geen hoofdklas. Maar het scheelt toch dat je A-junioren op hoger niveau spelen. Zeker is dan wel dat zo'n talentrijke speler fysiek nog wel problemen heeft maar dat moet hij kunnen compenseren met zijn tech niek en dat kan zo'n speler. Momenteel beschikken wij evenals vele andere vereni gingen niet over zo'n talent. Maar toch moet je ook al mis je een dergelijk talent op een bepaald moment gaan ver jongen en dan moet je spelers van de A-junioren in gaan passen die het wat meer van hun werklust en loopvermo gen moeten hebben. Dat kost je dan over het algemeen punten omdat die jongens dan het tempo en de hardheid bij de senioren niet bij kun nen benen. Wij zijn komend seizoen ook wel min of meer verplicht om jonge spelers in Terneuzense Boys-trainer Rinie Dey: ,,Met een verjongd team de competitie in. Verjonging ontkom je namelijk niet aan". te gaan zetten en daarom ook zal het wel bijzonder moei lijk worden om het resultaat van afgelopen seizoen te her halen". Rinie Dey begint aan zijn tweede seizoen bij Terneu zense Boys. Het eerste mag als succesvol beschouwd worden. Voor het tweede sei zoen is het natuurlijk af wachten geblazen. Niettemin passen Terneuzense Boys en Rinie Dey uitstekend bij el kaar. Rinie Dey is de rust zelve en past dan ook bijzon der goed in het beleid van Terneuzense Boys, dat rust en sfeer hoog in het vaandel voert. Daarnaast is Rinie Dey een man met capaciteiten, wat hij bij Hoofdplaat en Terneuzen 2 al overduidelijk bewezen heeft. Alleen heeft Rinie Dey tijd nodig, want het is een bouwer, geen man die zijn elftal in de kortste keren naar prestaties schreeuwt. Laat Terneuzense Boys blij zijn met een mense lijke trainer als Rinie Dey, een trainer die tussen de spe lers staat. TERNEUZENSE BOYS Trainer: Rinie Dev. Seleciiegroep: Jacco Verlmde, Willy de Keyzer, Co de Braai, Peter Simons, Adrie de Put ter, Piet Zegers, Jan Wijnand-Visser, Dicky Buijze, Eric Wilting, Willy Stallard, Willy van der Peij IJacky Dingenouts, Peter Teunissen, Paul Barbé en Willy Meertens. HULST - Optimisme in het kamp can Rillandia, waar men bij het 50-jarig bestaan de promotie naar de derde klasse hoopt te behalen. Angst bij Tho- lense Boys, dat diverse spelers zag vertrekken naar elders en Kapelle waar men eigenlijk nog niet weet wat het dit sei zoen gaat wörden. De komst van enkele klin kende namen moet van Kapelle echter één van de topploegen maken in de vierde klasse van het KNVB zaterdagvoetbal. Hoe belangrijk Peter de Waard voor Kapelle is kwam de vorige competitie wel erg duidelijk tot uiting. De schietgrage spitsspeler werd het slachtoffer van een lang durige blessure. Toen de 21- jarige De Waard wegviel, zakten meteen ook de presta ties van Kapelle en moest het uiteindelijk genoegen nemen met een klassering in de sub-top. Wat het dit jaar gaat worden is opnieuw een groot vraagteken. „We hebben be langrijke versterking gekre gen", zegt hij. „Simon Ha- nnck, woonachtig in Kapel le, heeft overschrijving aan gevraagd en ook Kees de Mol, een zuivere spits, komt de ge lederen van de ploeg van trainer Schotman verster ken. Een stuk Middelburg en Kloetinge dat op een lager niveau beslist een vooraan- staande rol moet kunnen spe len." Titelkansen zijn uiter aard aanwezig maar die worden bepaald door meer dere factoren dan kwaliteit alleen", zo redeneert de Waard. Kandidaten zijn in de ogen van Peter de Waard: Nieuwdorp, Nieuwland en Tholense Boys. „Ik zie het wel zitten", zegt Jan Meesters, die aan zijn tweede seizoen bij Rillandia begint. „Het zou trouwens prachtig zijn als Rillandia erin zou slagen de titel te pakken. De club viert zijn 50-jarig bestaan en om dat feest wat luister bij te zet ten De concurrentie is gewaar schuwd. Rillandia gaat er vanat de eerste wedstrijd te genaan. Bijzonder jammer is wel het verlies van WimLob- bezoo, een slachtoffer van het voetbal. Hij zal waar schijnlijk nooit meer kunnen voetballen. Versterking is er overigens wel gekomen. Rinie Oostdijk had het bij Krabbendijke wel gezien en Kees Heerschap verruilde het shirt van eersteklasser Go Ahead Kampen voor dat van Rillandia. Met het aan wezige talent moeten deze twee spelers de rest meetrek ken, al heeft Rillandia zelf ook wat kwaliteit in eigen huis, de belangstelling voor Jan Blok komt natuurlijk niet vanzelf. Het zaalvoetbal heeft Rillandia vorig jaar trouwens wat punten gekost, nu daar paal en perk aan ge steld is moeten de resultaten komen. Voornaamste kans hebbers? Jan Meesters noemt er diverse. „Terneuzense Boys, Nieuwland, Kapelle, ploegen die zeker een woordje mee gaan spreken. Het wordt een bijzonder spannende zaak. Geluk in combinatie met kwaliteit, dat is de formule, die de kampioen van het seizoen 1978-1979 zal aanwijzen." De angst om te degraderen zit er op Tholen goed in. Toon Baay, aanvoerder van Tho lense Boys heeft er zijn rede nen voor. „Dick Visser, de meest productieve speler, is vanwege zijn beroep overge plaatst naar St. Annaland en vertrekt dus naar WHS, Van houten is gestopt en ook Dick Zomers stelt zich niet meer beschikbaar. Er blijft vrijwel geen rou tine meer over. Zelf ben ik met mijn 28 jaar de oudste speler, terwijl Jan van de Vlies het andere brok routine vertegenwoordigt. Daarom heen zal de jeugd gebouwd moeten worden. Slaagt dat experiment niet, dan wordt het bijzonder moeilijk het vierdeklasserschap te conti nueren. Nieuwe trainer bij -Tholense Boys wordt Maar ten van Pelt. Aan hem de taak het spook van Tholen ver bannen te houden al zal hij zelf wel beseffen dat het erg lastig gaat worden. KAPELLE TRAINER: Herman Schotman. SELECTIE: Peter de Waard, Piet Murre, Jan Kees Seghers, Simon Ha- rinck, Kees de Mol, Jan Rooze, Lex Hundersmarck, André Schipper, David van Boven, Adrie Horden, Jan Blom, Kees Korstanje, Lex Kusters, Dick van Zweden, Rob Oosterom, Wilco de Jager, Hans Ruiser, Peter Ruiser en Kees Wisse RILLANDIA TRAINER: Jan Meesters. SELEC TIE: Jan Blok, Joost van de Griek, Bram Saman, Wim Moerland, Rien Oostdijk, Kees Heerschap, Cor Theu- ms, Gerard Koster, Leo Sinke, Ha rold Roeland, Han van Pul, Cor van Pul, Joop Dieleman, Adrie Brui- nooge, Jan Minnaard en Rinie Dan sen. THOLENSE BOYS TRAINER: Maarten van Pelt. SE- LECTIEGROEP: Leen van As, Ben van Aarsen, Chris Quist, Adrie Quist, Rien Jansen, Toon Baay, Martin Din- kelberg, Dries Lindenberg, Henk Boskamp, Ben van Olfen, Henk Bos koop, Toon Jansen, Peter Jansen en Jan de Bruin. i li* m mm HULST Nieuwdorp z3t het vorige seizoen dicht bij de titel in de tierde klasse B van het za terdagvoetbal, haast tra ditioneel voor een ploeg die zijn eerste schreden in een hogere klasse zet. Bij Wemeldinge staat behoud voorop tijdens het ko kende seizoen. De ploeg van Arie Dekker besloot ®et vorige seizoen gran dioos maar dat is nog geen teken dat het dit jaar van een leien dakje gaat lopen. Wolfaartsdijk kende een erg moeilijk seizoen, ver wacht dit jaar een betere ■aassering, maar rekent zich zelf toch niet bij de ploegen die kun: een vooraanstaande rol ten gaan spelen. Arie Dekker zag zijn eerste j*'zoen bij Wemeldinge uit groeien tot een enorm succes. Was hij voordien minder ge lukkig bij Hansweertse Boys, Wemeldinge bracht deze ambieuze trainer waar hij op gehoopt had, vandaar dat hij zijn contract ook verlengde. Wemeldinge oogstte zelfs nationale roem, want de landstitel, die in Zeist be haald werd, was uiteraard geen teken van onmacht. Ook het komende seizoen ziet Dekker toch wel met ver trouwen tegemoet al zal het prolongeren van de titel waarschijnlijk niet tot de mogelijkheden behoren. „Het peil van de vierde klasse ligt uiteraard aanmerkelijk hoger, derhalve ben ik tevre den met een middenmoot- compositie". Als mogelijke kanshebbers ziet hij Nieuw dorp, Kapelle en Terneu zense Boys. „Door het beha len van de landstitels is men gewaarschuwd, Nieuwdorp kwam vgrig jaar over als on bekende, wij hebben dat voordeel niet". Informerend naar de kracht van Wemel dinge noemt Dekker de col lectiviteit. „Uitblinkers ken ik niet. Als er iemand lauwe ren wenst te oogsten moet hij niet bij Wemeldinge zijn. Succes wordt behaald door een elftal, niet door eenlin gen", zo besluit de sympat hieke Dekker. Nieuwdorp leek vorig sei zoen op weg de stunt van Se- rooskerke te herhalen. Lange tijd zag het er naar uit dat het met de titel zou gaan lopen totdat de misstap tegen Sluis kwam. „Dat heeft ons, overi gens met alle respect voor Bruse Boys, toch wel de titel gekost. Nu iedereen Nieuwdorp kent zal het aanmerkelijk moeilijker worden. We heb ben een leuk elftal dat bo vendien de spelvreugde weet te behouden. De ploejplspeelt Wemeldinge-trainer Arie Dekker: Succes wordt be haald door een elftal en niet door eenlingen". aanvallend en daarom kan men rustig spreken over klantenbinding. Nieuwdorp kan gewoon niet verdedigend spelen en dat kost punten. Sluis heeft het handig uitge buit", aldus trainer Arnold Schuit die tevreden is met een middenmootcompositie. Kanshebbers zijn volgens hem Kapelle, Terneuzense Boys en Nieuwland. Jan Blok, aanvaller van Wolfaartsdijk, heeft vorig seizoen lange tijd met het klamme zweet in de handen gestaan. Zijn ploeg werd immers lange tijd bedreigd met degradatie. Pas in de slotfase kon het zich veilig spelen. Blessures, dat was de oorzaak van alle ellende. Jan Blok zat zelf vier maanden in de lappenmand en ook Wim Wesseling werd halverwege het seizoen uit geschakeld. Met wat aanvul ling van de jeugd hoopt Jan Blok dit seizoen wat hogere ogen te kunnen gooien. Ook de komst van de nieuwe trai ner, Chris de Nooyer uit Oos- tkapelle, moet zeker een po sitieve uitwerking hebben op het elftal. Titelkandidaten zijn volgens Jan Blok, Nieuwdorp, Kapelle en Oos- tkapelle. Voor Wolfaartsdijk telt alleen een eind boven de i rode streep blijven. SLUIS - Rinus Ver- berkmoes, de fors ge bouwde Axelse oefen- meester begint bij de za terdagvierdeklasser Sluis aan zijn tweede seizoen. De rood-witten moesten afgelopen competitie met een bescheiden rolletje in hun afdeling vrede ne men. Zonder ooit in de- gradatiezorgen te verke ren sloten zij geruisloos het seizoen af met een middenmootplaats. Ook dit jaar zijn de verwach tingen in Sluis niet erg hoog gespannen. Rinus Verberkmoes, de man die met het lederen monster geboren is, had vorig sei zoen ook nog zondagvier deklasser Biervliet onder zijn hoede, maar de ko mende competitie zal al zijn aandacht en kennis aan Sluis worden besteed. "fiem kermende zal dan ook menig zweetdruppeltje op de grasmat achterblijven. Naast de volledige selectie, die hij een drietal keren per week onder handen zal nemen worden ook de A- en B-junioren door hem ge traind. Twee basisspionnen zullen echter komende com petitie niet op het Sluisse gras draven. Steven Vercou- teren, de 32-jarige routinier en één van het trio Vercoute- rens die in de basis speelden, hangt de voetbalschoenen aan de wilgen. Een stuk rou tine zal daarmee wellicht uit het elftal verdwijnen. Ook de staalharde rechtervleuge lverdediger Walter Goossens stelt zich niet meer beschik baar voor het eerste team. Studieredenen verhinderen hem regelmatig de trainings avonden te bezoeken. Tegen over de verliezen staat onge twijfeld de komst van Johan Moerman. Deze boomlange doelverdediger, die afgelo pen seizoen meehielp om Biervliet in de vierde klas te houden trainde reeds het ge hele afgelopen seizoen bij Sluis en verlaat om princi piële redenen het zondag voetbal. Dat betekent dat Sluis-trainer Rinus Verberkmoes: „Beide keepers krijgen een eerlijke kans om zich waar te maken". aldus Verberkmoes. Verberkmoes de beschikking krijgt over twee volwaardige mannen onder de latte weten d'Hoore en Moerman. „Ik geef beiden een eerlijke kans", aldus Rinus Verberk moes. Naast Moerman heeft ook Jaap Verplanke de 35- jarige routinier van Oostburg zich in Sluis aangemeld. Hij is de aangewezen man om de verloren gegane ervaring terug in het team te brengen. Uit eigen jeugdrangen is Reggie d'Hoore doorgedron gen tot de selectie. Deze 19- jarige neef van keeper Guido d'Hoore hoopt een vast „stekkie" te veroveren. Ook Maarten Lensen, slechts een twintigtal lentes jong en afgelopen seizoen meerdere malen in de basis opererend zal meer dan waarschijnlijk tot de vaste keus gaan behoren. De eis is echter wel dat de mannen re gelmatig de trainingen be zoeken. „Er zit véél meer in dit team dan dat er het afge lopen seizoen is uitgeko men Wat de jeugd van Sluis zelf betreft is er hoop voor de toe komst. De A-junioren be haalden de titel en vele jon geren staan te trappelen om tot het keurkorps toe te tre den. Jammer is het voor de voetballerij althans dat een jongen als Jean-Pierre du Fossé (een enorm talent vol gens Verberkmoes) wegens studie niet in aanmerking kan komen. Binnen afzien bare tijd kunnen jongens als Eddy Spelier, Dick Leer, Theo Ide en Theo Goethals de basis een stuk breder maken. Wat dat betreft kan Rinus Verberkmoes dus nog een hoop opbouwwerk verrich ten. Iets waarin hij veel trek heeft en hem wel is toever trouwd. SLUIS Trainer: Rinus Verberkmoes Se- lectiegroep: Guido d'Hoore, Johan Moerman, Bram Beun, Reggie d'Hoore, Patrick van Landschoot, Maarten Lensen, Tom Smits, Dirk du Fossé, Wiiiie Schram, Jos Spee, Han Vercouteren, Jaap Verplanke, Cor Lensen, Piet Vercouteren en Paul Spee. HULST Drie ploegen die zonder titelaspiraties aan de komende competi tie beginnen zijn nieuw komer Oostkapelle, Veere en toch wel verrassend Nieuwland. Laatstge noemde formatie speelde de afgelopen twee jaar immers mee voor de titel, maar aangezien men daar stevig wil verjongen, wordt rekening gehouden met een bescheiden klas sering in deze vierde klas se. Twee keer werd de goede boot gemist. Nieuwland bad een goede ploeg, speelde voornameüjk op de counter, maar miste in het slopende eindstadium dat beetje geluk dat een kampioen nu een maal moet hebben. Derhalve gaat trainer Wim Koonings verjongen. „Het geeft niet waar we het komende sei zoen eindigen, als er maar positieve elementen gevon den worden waar we een jaar later plezier van kunnen hebben. Degraderen kan na tuurlijk niet, maar met de jeugdige kwaliteit waarover Nieuwland de beschikking heeft hoeven we daar ook niet bang voor te zijn. Doel man Frits is 34, nog steeds een betrouwbare sluitpost, maar toch wordt het tijd, in derdaad, om aan verjongen te denken. Ik hoop dat alles op een prettige manier kan ver lopen, de sfeer is goed en grensrechter Van Waarde heeft een bijzonder positieve uitwerking op het elftal, dat mag ook wel eens gezegcj worden", aldus Koomngs. Titelkandidaten zijn vol gens hem Nieuwdorp, We meldinge, Terneuzense Boys en mogelijk Oostkapelle. Al voor het begin van de vorige competitie werd Oos tkapelle getipt als kam pioenskandidaat in de eerste klasse van de afdeling Zee land. Kampioen werd de ploeg van trainer De Nooyer niet, maar wel promoveerde men naar de vierde klasse dank zij een verscherpte promotieregeling. Het doel werd dus bereikt al ging het tijdens de slotfase wat moeizaam. Eén van de bekendste namen in het elftal van Oostkapelle is ongetwij feld Gerard Schipper. Via een uitstapje naar Meeuwen kwam hij terug bij zijn oude club en speelt daar nu twee jaar. Twee succesvolle sei zoen, want de promotie werd iedere keer gehaald. Ver wonderlijk was dat geenszins want i'der die de ploeg de af gelopen twee seizoen aan het werk zag was er van over tuigd dat deze formatie ver beneden zijn peil speelde. Schipper huldigt dat stand punt, maar beseft dat het dit seizoen een stuk moeilijker gaat worden. Twee redenen zijn daarvoor aan te voeren. Enerzijds het niveau, maar anderzijds het verhes van André Johns. Hij vertrok terug naar de Antiflen en deze vleugelspits verzorgde normaliter de aanvoer. Schipper is dan ook uiter mate tevreden met een mid- denmootpositie. Nieuw ele ment in het bestel dat Oos tkapelle heet is Jan Meul- meester, de voormalige trai ner van Meeuwen die nu Oos tkapelle onder zijn hoede gaat nemen. Behoud staat voorop al weet men nooit hoe een bal kan rollen. Seroos- kerke slfcrmde immers ook dne jaar achter elkaar door. Probleemloos kwam de ploeg van Maarten de Kok de eerste ronde door. Al vrij snel wist Veere zich veilig te spe len, kwam echter nooit in aanmerking voor een toppo sitie en de competitie was voor Veere in feite dan ook snel afgelopen. Ook dit sei zoen ziet Maarten de Kok geen toppositie weggelegd. De jongens moeten er ple zier in houden en bovendien moet er nog op een aan vaardbaar niveau gespeeld worden, dat is alles wat men in Veere wil. Spelvreugde staat voorop en we stellen alles in het werk om dat bij deze vereniging te behouden. Prestaties leveren is leuk, maar resultaatvoetbal is af breken van alles wat met voetbal te maken heeft. Van daar dat men ook het nieuwe seizoen een vrij Veere zal treffen, dat vecht voor wat het waard is maar wel met datgene waarvoor voetbal gemaakt is plezier er aan te beleven", zo besluit hij. ri

de Stem | 1978 | | pagina 39