V Laatste seizoen voor Bertie Suy Vogelwaarde gaat tot bittere eind Clinge wil nu de titel veroveren Hontenisse blijkt homogene ploeg ROUTINIER IN KOEWACHT-TEAM RICHARD VAN DIJK: „KNOKKEN' agjiisfc; B .VERLOREN SEIZOEN GEHAD' JEUGD KRIJGT VOLOP KANSEN de stem WÊm m WÊm.1 DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND KOEWACHT - De 33- jarige sluitpost van de voetbalvereniging Koe wacht, Bertie Suy, zet er een punt achter. Komend seizoen zal deze Koe wachtenaar in hart en nie ren nog uitmaken, maar dan stopt hij ermee wat het eerste team betreft. Dan zal na 17 jaar voetbal in het eerste elftal van Koewacht, Bertie Suy een stap terugdoen naar de rijen van de veteranen. Dan verliest het eerste team een kleurrijke fi guur, die door zijn posi tieve instelling altijd een steun voor het eerste elftal en de vereniging Koe wacht was. Waarom gaat Bertie Suy ermee kappen na dit seizoen? Bertie Suy: „Ach, ik ben dan 34 jaar en dat is een leeftijd waarop je een stapje terug moet doen. De conditie be gint minder te worden en de scherpte van je snelheid boet in. Op basis van mijn erva ring zou ik misschien wel tot mijn veertigste door kunnen gaan, maar dan ben je toch in belangrijke mate afhankelijk van de jongens die naast en voor je lopen. Als je wat ouder wordt dan gaat dat corrigeren voornamelijk bij de persoonlijke duels niet zo gemakkelijk meer. De kans dat je dan afgaat wordt aan zienlijk groter. En voor der gelijke minder leuke erva ringen pas ik. Daarnaast heeft zeker net zo'n belang rijke rol gespeeld bij het be sluit om na dit seizoen te stoppen met mijn activiteiten op bestuurlijk en organisato risch gebied. Als het seizoen in volle gang is ben ik vrijwel geen avond meer vrij. Op be stuurlijk gebied blijf ik ac tief, maar als ik straks ge stopt ben met voetballen oor het eerste team, dan krijg ik toch meer vrijheid.Ik ga nog wel bij de veteranen spelen, want zonder voetbal zou ik nog niet kunnen, maar dat is aanzienlijk minder in tensief. Als Bertie Suy volgend sei zoen zijn vijfhonderdste wedstrijd gaat spelen en dat zit er dik in, want nu heeft hij er al 451 op zijn naam staan), kan hij terugblikken op een voetballeven Koewacht". Bertie Suy heeft het allemaal beleefd, van het aanzienlijk minder georganiseerde voet bal tot het taakgebonden sys teem van nu. Suy: „Het klopt natuurlijk veel beter nu, de homigeniteit van het elftal en de taken zijn aanzienlijk beter verdeeld tegenwoor dig." De totale organisatie in en om het voetbal klopt alle maal veel beter nu. Pas sinds de laatste vier seizoenen hebben wij een trainer. Dat was er vroeger niet bij en de trainingsopkomst was er dan ook naar. Als wij met vier man waren, vergaten wij het voetballen en gingen we een potje kaarten. Was de op komst goed en waren wij met zes man, dan werd er een par tijtje gespeeld. Ook op de zondagen was het vaak een probleem wat de opkomst be treft. Dan gebeurde het re gelmatig dat wij nog jongens van hun bed moesten halen om toch maar met een com pleet elftal aan de wedstrijd te kunnen beginnen. Zulke situaties zijn nu ondenkbaar. Begrijpelijk, want het is nu Bertie Suy',Meteen geroutineerde kern moeten we ons komend seizoen goed kunnen handhaven in de vierde klas". allemaal meer prestatiege richt. Maar gezellig was het toen wel." Koewacht is na een verblijf van twee seizoenen in de derde klasse teruggekeerd naar de vierde klas amateurs. Nadat Koewacht het eerste seizoen opmerkelijk sterk meedraaide (een zesde plaats met 23 punten) werd het af gelopen seizoen een desillu sie. Bertie Suy: „Het hep ge woon niet. Daar zijn natuur lijk redenen voor. Nadat Ivo Wouters en Eddij Bauwens waren weggevallen, vonden er positieverschuivingen plaats binnen het elftal. Daardoor en door blessures is het elftal niet meer gaan draaien zoals het in feite moest. Tonny Hendrikse ver huisde van het middenveld naar de voorhoede en Tonny Buys van de links backplaats naar het middenveld. Derge lijke verschuivingen vergen gewoon een aanpassingspe riode. Ook zagen sommige jongens het voor het begin van de competitie niet zo zit ten en dat gaat ten koste van de mentaliteit. Typerend is dan ook nog dat als een elftal niet draait ieder foutje in de defensie genadeloos afge straft wordt. Dat zijn de oor zaken van onze degradatie. Pluspunt bij Koewacht is dat de sfeer altijd goed is geble- ven. Men heeft elkaar niets verweten en dat maakt het prettig voetballen hier." Koewacht telt in zijn eerste team momenteel zeven spe lers die dertig jaar of ouder zijn. Bepaald geen selectie om de toekomst op langere termijn hoopvol tegemoet te zien. Bertie Suy: „Daar schuilt inderdaad een pro bleem in. Maar je kunt moei lijk ineens een elftal gaan verjongen. Zoiets moet trapsgewijs gebeuren. Ge- lukkkig hebben wij enkele A-junioren die in de naaste toekomst ingezet kunnen worden. Belangrijkste zaak voorlopig is om de komende competitie in de vierde klas behoorlijk mee te draaien. Want het is een bekend gege ven dat een ploeg die degra deert het vaak bij terugkeer in een lagere klas moeilijk heeft. Met deze oudere en er varen kern mag het eigenlijk geen probleem zijn om in de vierde klas goed mee te kun nen komen. Daarnaast komt Honoré Neefs ons komend seizoen trainen. Een man die het klappen van de zweep kent, dus het ziet er allemaal zo somber nog niet uit." KOEWACHT Trainer: Honoré Neefs. Selectie- groep: Rudie Mathijs, Adrie Lambert, Hilaire de Vlieger, René Haselager, Fonny Buijs, Tonnie Buijs, Tinus Vlassenrood, Gilbert van Goethem, Jos van Gremberghe, Paul de Gronc- kel, Tonnie Hendrikse, Joh an Mar tens, Evert van Kerckhove, Carlos Kind, Ronny van Overloop, Bertie Suy en Carlos van Regenmortel. VOGELWAARDE Voetbal blijft een rare sport. Vogelwaarde telde de vorige competitie op een gegeven moment maar liefst zes punten voor sprong. Toch werd niet Vogelwaarde, maar RCS kampioen. „Ik heb er veel over nagedacht wat er nu mis is gegaan, maar een verklaring kan ik niet ge ven", aldus de razends nelle Richard van Dijk. Ook dit jaar zal men ter dege rekening moeten houden met de formatie van trainer Guust Voet. Vogelwaarde zelf zal men dit niet horen zeggen, want door de terugval van vorig seizoen is men wel minder optimistisch ge worden. Richard van Dijk scoorde dit seizoen zeven keer en dat is toch een goede prestatie. „Voor mezelf heb ik een goed seizoen achter de rug", aldus van Dijk. Het eerste seizoen dat Richard van Dijk voor Vogelwaarde uitkwam tota liseerde hij niet minder dan vijftien doelpunten. Het wordt echter steeds moeilij ker. De tegenstanders ken nen je en je krijgt geen vrij heid meer", zegt Richard van Dijk. Vogelwaarde zal het dit jaar zonder routinier Ronny Lambert moeten stellen. F rans Piessens en Honoré Schelfhout kunnen mis schien ook nog van de selec tie afvallen vanwege studie redenen. Doelman Guust de Schepper sukkelt nog steeds met zijn knie en het is de vraag of hij voor de komende competitie de topvorm zal kunnen bereiken. „De Schepper heeft veel ervaring en dat is van groot belang om een verdediging te organiseren", aldus Van Dijk. Toch hoeft men in Vo gelwaarde niet in paniek te geraken, want George van de Vijver heeft ook een uitste kende indruk achter gelaten. Naast het verlies van deze twee spelers staat een duide lijke aanwinst voor het mid denveld. Fons Cornelis heeft na de strubbelingen met HW'74 de gele kleuren voor de groene omgewisseld. Ook dit jaar zullen Ronald Bun, Frans de Rooy en Jos Lam bert een kans krijgen zich waar te maken. De plaats in de achterhoede voor de weg gevallen Lambert zal naar alle waarschijnlijkheid in- gemomen worden door Ludo i iif Vogelwaarde-aanvaller Richard van Dijk: „Ik durf me niet aan prognoses te wagen. Vorig seizoen bleken we ook te optimistisch te zijn geweest". de Maaijer. Richard van Dijk vindt het van het grootste be lang dat er prestaties gele verd worden. Van Dijk: „Zonder presta ties gaat het nu eenmaal niet. Iedereen vraagt om presta ties. Als het slecht gaat voet bal je ook met minder ple zier". Van Dijk is van mening dat hij op sommige momen ten aangepord moet worden. „Als de ploeg het nodig heeft moet de trainer de spelers aanwijzingen geven. Bert van der Meijden was echt ie mand die dat kon. Guust Voet heeft dat minder. Voet is duidelijk te rustig op som mige momenten en dat is jammer", aldus Van Dijk. De eerste wedstrijden van de oefencampagne zal Voge lwaarde het moeten stellen zonder Van Dijk, vanwege zijn vakantie. Bang om zijn plaats te verliezen is hij niet. „Iedereen zal zich moeten waar maken om een plaats te veroveren. Het is goed dat er concurrentie gereed staat", meent Van Dijk. Aanvallen is de beste verdediging. Zo re deneert ook Van Dijk. „Ik zie dat verdedigend voetballen helemaal niet zitten. Dat is laf. Toen Vogelwaarde tegen Hontenisse moest spelen was de tactiek van Hontenisse ook zo. Nee, dat bewonder ik niet", zegt Van Dijk. Het ziet er naar uit dat er dit seizoen heel wat streekderby's te verwachten zijn. „Het kan een leuke competitie worden met ploegen als Sluiskil en Koewacht. Derby's geven mij een extra prikkel om er tegen aan te gaan", aldus Van Dijk, die niet ontkent dat de groenhemden „hard" voet ballen. Van Dijk: „Ik voel mijn juist in me element als er hard wordt gevoetbald. Ik veroordel echter ruw spel". Het afgelopen seizoen is het Van Dijk opgevallen hoe zwak de scheidsrechters in de vierde klas zijn. „Wat voor taferelen die deze competitie hebben veroorzaakt is er barmelijk. Hoe dat komt weet ik niet, misschien ligt het aan de opleiding", aldus Van Dijk. Vogelwaarde is een ploeg die tot de laatste mi nuut doorgaat. „Ik geloof dat „knokken" het sterkste punt van Vogelwaarde is. We geven ons nooit gewonnen", zegt Van Dijk. „Mug" wil zich aan geen voorspelling meer wagen. „Vorig jaar zei den we ook dat we kampioen zouden worden. Ik ben voor zichtiger geworden", aldus Van Dijk. „Ploegen als Sluis kil, Zeeland Sport en Koe wacht zie ik echter hoog ein digen. In deze klas weet je het echter nooit. Het ene jaar speel je van boven en het an dere jaar van onder. Voor Vogelwaarde gok ik op een plaats bij de eerste vijf. i^e zijn rijp voor de derde klas", zijn de laatste woorden van Van Dijk, waarmee duidelijk wordt dat Vogelwaarde ook dit jaar wel weer hoge ogen zal gooien Bennie Lauret, Freddy van der Veeken, Rudie van der Veeken, Ronald Bun, Ri chard van Dijk, Alouis van Dijk, Frans de Rooij, Jos Lambert, Eddy Lambert, Jaak Erpelinck, Fons Corne lis, Wim Capello, Peter Gelderland en (onder voor behoud) Honoré Schelfhout. CLINGE - „Een verloren seizoen", zo kwalificeert Jo de Block de vorige competitie. Een aantal factoren waren daarvoor verantwoordelijk. Het overlijden van Emile Sa- man, een gebrek aan trai- ningsinzet van tweede elf talspelers, het niet uit de verf komen van diverse ta lenten, kortom Clinge speelde ver beneden zijn stand. Slechts twee keer kon de ploeg imponeren. Breskens werd volkomen weggespeeld, toch bleef het 1-1 en Vogelwaarde werd een persoonlijk suc ces voor Jo de Block en dat leverde dan wel winst op 1-0. Opnieuw zijn de ver wachtingen hoog gespan nen. ,Men hoopt dit jaar de vlag eens uit te kunnen steken in Clinge", zegt de 27-jarige De Block. „We hebben het talent in huis, als het geluk ons nu eens toelacht weet ik zeker dat er een hoge klassering in zit". Om diverse redenen wordt het voor de robuuste mid denvelder een speciaal sei zoen Enerzijds kan Jo de Block dit seizoen vrijuit voetballen en anderzijds zijn de verwachtingen omtrent de komst van de nieuwe trainer Rudi Steel bijzonder hoog gespannen. „Guillaüme Drumont heeft een jaar onder Steel getraind. Dat be viel hem bijzonder goed. Vooral op het gebied van conditie en het oppeppen van de spelers is Steel schijnbaar een vakman en dat hebben we hier in Clinge nodig. Ho pelijk weet hij ook het talent, Van Puyvelde, Luycks, Vis ser, De Block en De Burger, op de juiste mbmenten in te Passen. Met Ronny Bauwens, die na een lange periode van afwezigheid weer hersteld kjkt, moet Clinge over een degelijk elftal beschikken". Mutaties hebben er zich op spelersgebied praktisch niet voorgedaan. Alleen doelman Peter van Hoek vertrok. Het verlies daarvan wordt ge compenseerd door ex- HVV'24 doelman Frits Haak. Ondanks de komst van Haak betreurt De Block het dat Van Hoek vertrokken is. „Pe kt kon de conrurrentie blijkbaar niet aan, dat is jammer, Van Hoek was een knappe keeper". Clinge-middenvelderJo de Block: „Dit jaar hopen we de vlag eens uit te kunnen steken in Clinge". Een probleem dat ook bij anders, omdat Emile Saman Clinge speelt is het zaalvoet- zelf zaalvoetbal speelde. In bal. „Gelukkig heeft Steel mijn ogen is het trouwens aangekondigd dat een selee- niet te combineren. In Hulst tiespeler zal moeten kiezen. wordt vrijdag en zaterdag Vorig jaar lag die situatie iets gespeeld. Een optimale pres tatie leveren tijdens een competitiewedstrijd van Clinge is dan uitgesloten". Vrijuit spelen, het doet Jo de Block goed. „Er werd het afgelopen seizoen bijzonder veel van me geëist. Ik was praktisch geen enkele avond thuis. Toen Saman wegviel werd me immers gevraagd de se lectie te gaan trainen. Aan gezien ik de A-junioren ook onder m'n hoede had werd het eigenlijk te veel". Sprekende over de kansen van Clinge is Jo de Block vrij optimistisch. Met Clinge plaatst hij debutant Sluiskil in het rijtje van kanshebbers. „Sluiskil is natuurlijk een ploeg die overloopt van ta lent. Niet gek overigens, want half Terneuzen is met Hanne van der Hooft meege komen. Ook Vogelwaarde heeft weer een kans. Wat Clinge enkele jaren geleden overkomen is, gebeurde het vorigeseizoen met Voge lwaarde. Toen de haven in zicht kwam struikelde het paard door de zenuwen. Dat mag met ons zeker niet ge beuren en een taak daarvoor is weggelegd bij Rudi Steel!! Wat voor functie Jo de Block in het elftal krijgt toe bedeeld blijft vooralsnog een vraag. „Het spel zal waar schijnlijk afgestemd worden op Guillaume Drumont. Mis-- schien heet zijn leverancier Jo de Block. Bauwens zal het andere gedeelte van het mid denrif vormen, fysieke kracht dus die mede verant woordelijk moet zijn voor het succesvol afsluiten van de komende competitie". CLINGE Trainer: Rudi Steel. Selectiegroep: Frits Haak, Ronny van Iteghem, Ronny Bauwens, Nelis Visser, Alex Drumont, Patrick Verschueren, Guil laume Drumont, Jo de Bock, Ronny van Goethem, Rob Haak, Danny Luycks, Egbert Vos, Luc Magnus, Robert Vermeulen, Marc Magnus, Luc Bracke en Leo van Hoeye. KLOOSTERADNE - Benny Pauwels begint aan zijn tweede seizoen - als trainer - bij Hontenisse. Pauwels kent Hontenisse als geen ander, want hij voetbalde jaren achtereen in het eerste team van de blauw-witten. Na een succesvol trainerschap bij AZVV stapte hij over naar Hontenisse. „Mijn hart gaat uit naar Klooster- zande en daarom was de stap niet zo groot", zegt Benny Pauwels. Zijn stap van AZVV naar Honte nisse was een bewuste keuze. „In Axel was het allemaal voor de wind gegaan. Beter kon het gwoon niet. Ik wilde echter niet vastroesten en, Hontenisse was een mooie ge legenheid om me waar te ma ken", aldus Pauwels, die reeds in zijn eerste seizoen bewees voldoende inspiratie op de spelersgroep te kunnen uitstralen. Hontenisse draaide in het begin van de vorige competi tie weer ouderwets. Iedereen die Hontenisse een warm hart toedraagt kent nog de glorietijd van Ferry van Kruyssen, Piet Backs en na tuurlijk ook Benny Pauwerls zelf. Het publiek moet dat ook gemerkt hebben, want de aanhang werd steeds groter. Hontenisse eindigde op de vijfde plaats, waarmee trai ner Pauwels best tevreden is. „De jongens hebben het goed gedaan. In het begin ging het uitstekend, daarna iets min der, maar dat heb je met een ploeg als je jonge spelers aan het inpassen bent", zegt Pauwels. Hontenisse is in derdaad bezig aan verjon ging, maar doet dat langs de weg van de geleidelijkheid. Niet te overhaast, luidt het devies van Hontenisse. „Ook dit jaar zullen de jongere spe lers een kans krijgen om door te stoten naar het eerste elf tal. Deze competitie wordt een weegschaal tussen de ou dere spelers en de jongere", zegt Pauwels. Pierre Pieters, Ruud van Kerkhoven en Piet van Waterschoot zijn nog steeds onmisbare krachten voor Hontenisse. „Routine in een ploeg moet er zijn", zegt Pauwels. Niet alleen in de selectie gaat er waarschijnlijk nieuw bloed stromen, maar ook in het be stuur is dat het geval. Piet van Waterschoot heeft de voorzittershamer van Cor Schelfhout overgenomen. „Het sterke bij Hontenisse is dat je telkens personen krijgt, die hun plaats jaren lang innemen. Juist daar ligt de kracht van Hontenisse", aldus Pau wels. Ook het komende jaar zullen er weer bekerwed strijden gespeeld worden. Pauwels ziet deze wed strijden als een noodzake lijke oefencampagne, want deze wedstrijden beginnen al volop voordat de eerste bal in de competitie is gaan rollen. „De verenigingen worden dus wel genoodzaakt om deze wedstrijden als oefenduels te gebruiken. Ik vind wel dat de eigen inbreng van de trainer op zo'n manier beperkt wordt", aldus Pauwels. Bij Hontenisse is het frappant dat de mentaliteit van het eerste elftal en het tweede team weinig verschilt. „We trainen met elkaar en we voe len ons echt een homogene groep. Ik geloof dat dit de grootste kracht van onze ver eniging is", meent Pauwels. De selectie van het eerste elf tal heeft weinig veranderin gen ondergaan. Yvo Kuypers heeft de kleuren van SDO ge ruild voor die van Hontenis- Hontenisse-trainer Benny Pauwels: „Hontenisse is bezig aan verjonging, maar dat moet gaan via de weg van de geleidelijkheid". se. Daarnaast zullen de nieuwe spelers uit de A-selectie een kans krijgen. Pauwels: „Ik bewonder het werk van Wilfried Bogaert. Wat die allemaal doet met de jeugd is fantastisch. Het valt niet mee om met jeugd om te gaan, maar zijn manier spreekt hen gewoon aan". Het moet gezegd worden dat Hontenisse een brede basis heeft waar men op terug kan vallen. Pauwels zal het komende seizoen waar schijnlijk met drie spitsen gaan spelen. „Ik zie in Zee land eigenlijk weinig nieuwe gezichten en dat is wel jam mer", aldus Pauwels. Ook Hontenisse blijkt last te heb ben van de zaalvoetbalcom petitie. „Ik ben een tegen stander van een zaalvoetbal competitie met spelers die in een competitie op het veld uitkomen. Mijn spelers zullen moeten kiezen. Zaalvoetbal of op het veld. Allebei gaat niet en ac cepteer ik ook niet. Doen ze het toch dan vallen ze uit de selectie", aldus Pauwels, die daarmee wel duidelijk ge noeg is. Ook het wegkapen van erg jeugdige spelers van een andere vereniging - in de zaalcompetitie - zint hem niet. „Daar zit veel meer ach ter dan alleen het voetbal len", zegt Pauwels. Voor het komende seizoen ziet Pau wels Hontenisse bij de sub top belanden. „Ik reken op de middenmoot, maar het kan best dat we een paar plaatsen naar boven zullen gaan. Op langere termijn moet het mo gelijk zijn terug in de derde klas te komen. Kwaliteit is er genoeg", aldus Pauwels. „Vogelwaarde, Zeeland Sport, Sluiskil en Koewacht zijn voor mij de titelkandida ten", besluit Pauwels. Hon tenisse zou wel eens een ge vaarlijke outsider kunnen worden HONTENISSE Trainer: Benny Pauwels. Selectie- groep: J, Asstjlman, L. Asselman. J. Bogaert, G. van Damme, L. van Damme. D. Goossen, J Hiel, Th. Hiel. G. Hoefijzer, J- d'Hooghe. R.Janssen, J. van Jole. P. de Kort. G. van Kerk hoven, R. van Kerkhoven. F. van Mee- le, R van Meele. J. van Meele. A. Mor- cus, J Neve, S. Pouwels, P. Pieters, H van Vooren, R. Voet. P van Water schoot, J. de Waal. M, SponseleeenL Thuy.

de Stem | 1978 | | pagina 31