Hoofdplaat-ploeg verandert weinig HW streeft naar meer vechtlust SPAAR ONS VOOR BLESSURES...' TALENT ALLEEN ONVOLDOENDE „MEER AANVALLEND SPELEN' I u I a^Sel°Pen competitie I,n keer met een volledig elf- gespeeld hebben. LoS stem Routinier Talent STEEN-aanvaller Ruud de Jong:Vooral in de thuiswedstrijden moeten er punten gepakt worden. Dan moet je fel aanvallend voetbal spelen". MOERBEKE (B) - „G I rijdt den expresseweg op, den vierden afslag en dan I vindt ge me gemakkelijk." I De eerste telefonische I kennismaking met Ruud J de Jong zit erop. Ondanks de klare uitleg kost het enige moeite de gebaarde Steen-aanvaller te vin den. Verscholen tussen I het bos, geflankeerd door I vakantiewoningen, zo I leeft „den Belg". „Inder- I daad," den Belg" zegt hij ..maar aangezien Ander- lecht voor de helft uit Ne- I derlanders bestaat, mijn vrouw en schoonmoeder I Nederlands zijn, heb ik I weinig moeite me tussen I die kaaskoppen aan te I passen." Goed, de eerste I humoristische noot heb- I hen we gehad, daar blijft I het evenwel niet bij want I De Jong is tot meer in I staat. Tijdens de slotfase van de I vorige competitie zat hij im- 1 JJiers met een gipsen „poot" I de verrichtingen van zijn I Ploeggenoten te volgen. Niets I abnormaals in het huidige I v°etbal, hoewel.... Enige I weken later, finale Europa I p P 2> plaats van handeling I Pare des Prince, Parijs, An- I derlecht - Austria Wien, ze- I Janhen hoog, Ruud de Jong, I u' ®'PS ln de Anderlecht- I kleuren geschilderd. Tussen 1 p Oostenrijkers „Wie ist den I nsenbrink", „dat heb ik ze I ?a afloop even in m'n beste B«gisch verteld." I (,,^lchten we ons echter op I 'Mn, de ploeg waar Ruud de I ong via zijn huwelijk be- I andde. „Een fijne club die I ,anmekerlijk hoger moet I unnen eindigen dan vorig I n12?en" ste't de 27-jarige I »6 h® 8el°0^ niet ^at I alle: Blessures, schorsingen, hetWat tegen kon zitten, Beeft ons een goede klas sering gekost. Ook een ge brek aan motivatie speelt ons parten. Topploegen sneuve len bij bosjes wanneer ze naar Steen komen, een be scheiden Brabantse club pakt punten, onlogisch maar waar. Wil Steen dit jaar meespelen voor de titel dan zal de factor onderschatting uitgeschakeld moeten wor den." Een taak in die richting lijkt weggelegd voor trainer Ruud Luteijn, die aan zijn vierde seizoen bij Steen be gint. „Een goede trainer die boven de spelersgroep staat, in mijn ogen echter niet aan vallend genoeg speelt. Vooral in de thuiswedstrijden moe ten er punten gepakt worden. Met een viermans-aanval doe je trouwens aan klantenbin ding en het publiek komt toch om spektakel te zien. De uitwedstrijden moeten van uit een meer behoudend oog punt gespeeld worden. Twee thuis, één uit en je eindigt dicht bij de titel," zegt Ruud de Jong. Op de vraag of Steen inderdaad kampioensaspira ties heeft blijft hij vaag. „Te voorspellen is dat niet. Steen heeft fysiek geen sterke ploeg, beschikt bovendien niet over echte spitsen en zal het daarom moeten hebben van zijn collectiviteit, het sterkste punt van Steen dat heeft het herhaaldelijk be wezen." Proffessioneel, Ruud de Jong, speelt met het woord, vindt trouwens best dat ook amateurclubs zich meer in die richting gaan be geven. „Voordat ik bij Steen speelde kwam ik uit voor Stekene en Bosdorp, twee Belgische ploegen waarbij resultaat de prioriteit kreeg boven spelvreugde. „De ge vaarlijkste klanten werden uitgeschakeld en ook de an dere spelers kregen vast om lijnde opdrachten. Het bleek een succesformule ondanks het feit dat er veel geïncas seerd moest worden". De Jong werd vorig seizoen verschillende keren bekriti seerd vanwege zijn solisti sche instelling. „Wat moet je, er was geen stootkracht voor in, het ontbrak aan alle pro- duktiviteit." Het Steense pu bliek stak de beschuldigende vinger, dit was men niet ge wend, boerenkoolvoetbal spreekt schijnbaar meer tot de verbeelding. Ruud de Jong deelt de mening van de an dere spelers dat het thuispu bliek bepaald niet in aan merking komt voor de sport- iviteitsprijs. Er is slechts een beperkte categorie die echt achter het elftal staat. De rest komt om ons, of de tegenstander af te breken en dat doet pijn. Het kan gewoon voorkomen dat de machine niet draait, ik hoop dat men dat eindelijk eens gaat beseffen." Sprekende over betaling binnen het amateurvoetbal wordt Ruud de Jong fel. „Uit diverse uitlatingen heb ik begrepen dat er bij enkele buurtverenigingen betaald wordt. Ook wij krijgen van onze fantastische suppor tersclub weieens iets maar dat verdwijnt onmiddellijk in de pot. Van individuele be taling is echter geen sprake. Daar gaat een vereniging aan kapot." Komen we bij het rijtje kanshebbers op de titel. Moerse Boys staat hoog óp het lijstje genoteerd maar de best voetballende vereniging vindt hij toch Jon Ambon. Met Steen als mogelijk outsi der is het drieluik gecomple teerd. De term degradatie wil hij liever niet aanhalen. „Daarvoor hebben we te veel collectieve klasse in huis." Als we de eerste wedstrijden goed doorkomen zullen ze rekening met ons moeten houden, daar ben ik van overtuigd", zo besluit hij. STEEN Trainer: Ruud Luteijn. Selectie- groep: Johan van de Velde, Adrie de Bodt, Fons Sturms, Albert Mortier, Jan Pleunis, Edwin Franckaert, Ruud de Jong, Gino Franckaert, Edy de Witte, Freddy Boussen, Frank de Reghter, Frank Sturms, Eddy de Nijs, Jo van Remortel, Eddy van Remortel, Peter van de Boogert, Kamiel Bosman en Mark Triest. I pAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND gaafde man uit Axel moet op het middenveld een domine rende rol kunnen gaan spe len. Met het eerder genoemde drietal heeft HVV'24 een uitermate sterke ploeg. Ro land Duruelle kwam van Suiskil over, zal echter moe ten bewijzen dat de kloof van twee klassen te overbruggen is. Vertrokken zijn Frits Haak, naar Clinge en Mon van Immerseel naar de vete ranen van Graauw. Duidelijk is wel dat de blauwgele bri gade dit seizoen gaat spelen met een totaal gewijzigd elf tal. Daarin ziet Johan de Rijk een middenveldpositie weg gelegd voor zichzelf. Levien Dieleman zal De Booy even eens terughalen die jongen heeft achttien jaar trappen gehad", aldus Dieleman. Schets „Met Lucas van de Voorde, Johan de Rijk en Piet Gans zal de toestand daar gecom pleteerd worden terwijl de rechtsbuitenpositie wordt ingenomen door Peter van Eekelen." Een theoretische schets van Johan de Rijk die feitelijk als enige HVV-ereen voldoende haalde tijdens de vorige competitie. Proble men liggen er mogelijk met betrekking tot de doelman. Jos van der Kinderen zou normaal gesproken onder de lat staan, maar de talentvolle HW-doelman is geopereerd' aan een meniscus. Afwach ten dus.#Wat HVV'24 er dit seizoen van gaat bakken is moeilijk te zeggen. Tijdens de oefenwedstrijden zal mo gelijk een en ander duidelijk worden. Ik zie ons overigens wel dicht bij de top eindigen. Jong Ambon zie ik persoon lijk als de gevaarlijkste klant, maar men zal zeker ook nieuwkomer RCS niet mogen onderschatten." Johan de Rijk heeft er in ieder geval zin in.Wanneer een wedstrijd om de een of andere reden niet doorgaat loop ik een hele dag chagrij nig rond", zo besluit hij. Een instelling waarmee ie dere HW-speler vorige competitie zeker niet het veld inkwam. Misschien komt daar verandering in en dan zal men rekening moeten houden met alles wat HVV'24 heet. HVV'24 Trainer: Levien Dieleman. Selec- tiegroep: Jos van der Kinderen, Jan van Dorsselaer, Paul van de Walle, Piet Gans, ^taf Martens, Frank Lammens, Johan de Rijck, Peter de Bakker, Frans Vlassenrood, Arnold Seghers, Martin Fleurbaay, Lucas van de Voorde, Peter van Eekelen, Ronny Vermast, Jac de Booy, Peter Mac Taggert, Peter van Driessche, Arnold van Acker, Theo de Gucht, Miel van de Manacker en Robbie Ceu- lenaere. HOOFDPLAAT - Georges de Bakker, de succesvolle trainer van derdeklasser Hoofdplaat is een tevreden man indien zijn mannen het komende voetbalseizoen op dezelfde plaats op de ranglijst eindigen zoals dat het afgelopen seizoen het geval was. Iedereen herinnert zich nog wel hoe de geel-zwarten als debutant het vo rige seizoen een blitsstart maakten en wekenlang de Zeeuwse voetbalwereld verbaasden door de ranglijst aan te voeren. „We hebben toen in dié beginfase een beetje boven onze stand geleefd", is het bescheiden commentaar van de 43-jarige in Hulst woonachtige Hoofdplaat-trainer. Hij gaat trouwens zijn vierde seizoen in bij het Zeeuwsch-Vlaamse „Volen- dam". Een vereniging waar hij het - hoe kan het ook an ders na de successen van de afgelopen jaren - uitstekend naar zijn zin heeft. Hij eist echter niet alle succes voor zich op, want vooral de sa menwerking met het jeug dige bestuur roemt hij. „Als je ziet wat dit onderbemande zes-koppige bestuur voor de vereniging doet dan ben je een gelukkig man als je als trainer met hen mag samen werken". Een van de vurigste wensen van hem is dan ook dat uit de grote supporters- schare die de West- Zeeuwsch-Vlamingen onge twijfeld bezitten zich een paar mensen geroepen voelen om een bestuursfunctie te aanvaarden. „Ze leven in dit dorp enorm met ons mee 'vandaar dat ik niet begrijp dat steeds dezelfde mensen het werk moeten opknap pen", aldus Georges de Bak ker. Het spelerspotentieel zal trouwens vrijwel ongewij zigd aan de nieuwe competi tie beginnen. Het emge nieuwe gezicht dat zich even tueel in de basisgroep kan spelen is Joop van de Broeke. Deze 32-jarige van Schoon- dijke afkomstige doelman was het afgelopen seizoen de betrouwbare sluitpost van af deli ngseersteklasser Noormannen. Hij zag echter de steeds terugkerende ver plaatsingen naar Westka- pelle niet meer zitten en zoekt het dichter bij huis. De komst van deze gerou tineerde kracht wil echter niet zeggen dat trainer De Bakker zijn beide andere keepers zo maar naar de re servebank zal verwijzen. „We hebben een groot aantal vriendschappelijke duels en ook nog de nodige bekerwed strijden op het programma staan voordat de competitie van start gaat en elk van de drie te weten Ben Thomaes, Mark Pielaet en Joop van de Broeke zullen een eerlijke kans krijgen". Aldus de van de voetbal sport bezeten Hulstenaar. Na een objectieve beoordeling zal de beste man het hok be volken. Een gevoelige aderla ting staat echter tegenover de komst van Van de Broeke, want het jeugdige talent Rudi Cornelis hield het in Hoofdplaat voor gezien en vertrok naar tweedeklasser Terneuzen. „Voor een trainer is het nooit leuk als je een stuk toekomst ziet vertrek ken, maar het ligt nu eenmaal zo", concludeert hij berus tend. Zijn grootste zorg is de te smalle basis waarop hij kan bouwen. Iets wat aan het einde van het vorige seizoen duidelijk werd gemanifes teerd. De ziekenlijst van de vaandeldrager van de West-Zeeuwsch-Vlaamse voetbalsport herbergde een te groot aantal namen. Vooral de langdurige afwe zigheid van de supersnelle spits Jan Jonkman liet duide lijk zijn sporen na. Voeg daarbij de namen van de laatste man Benny de Smit, die de organisator is van het Hoofdplaat-trainer Georges de Bakker: „Ze leven in het dorp enorm met ons mee. Daarom begrijp ik niet dat steeds dezelfde mensen alles moeten opknappen". verdedigingsblók en rechter vleugelverdediger Peter Baecke en het puntenverlies aan het seizoeneinde is ver klaard. Niet dat hij zijn an dere pionnen tekort wil doen want hij prijst vooral de inzet van zijn mannen. „Wat wij aan techniek tekort komen wordt door hun inzet volle dig gecompenseerd". Moeilijk Kampioenskandidaten aanwijzen vindt hij een moei lijke opdracht. Na veel aand ringen komen namen als Goes en Moerse Boys over zijn lippen. Ook onderschat hij de nieuwkomers BSC (de gradant uit de tweede klas) en Alliance (kampioen van de vierde klas) niet. Trouwens met Jong Ambon zijn ze ook nog niet klaar, want de tech nisch erg begaafde Middel burgers misten op een haar na de titel en Jong Ambon zal voor veel derdeklassers een zware dobber worden. Maar de bal is en blijft rond en profeet voelt de sym pathieke De Bakker zich al lerminst. Vandaar dat hij vraagt om niet te veel waarde te hechten aan zijn gedane uitspraken. Over de strijd onderaan weet hij trouwens (erg verstandig) helemaal niets te melden. „Als wij maar gespaard blijven van de blessures en lekker vanuit de underdog-positie de tegen stander tegemoet kunnen treden dan zie ik de midden moot wel zitten", besluit hij het gesprek. HOOFDPLAAT Trainer: Georges de Bakker. Sefec- tiegroep: Ben Thomaes, Mark Pielaet, Joop van de Broeke, Peter Baecke, Paul Steyaert, Benny Smit, Johnny Cornelis, Walter Thomaes, Benny Pielaet, Cor van der Velde, Huib Sou limans, Johnny de Waele, Johnny Vermeeren, Fons Soulimans, Jan Jonkman, Herbert Versluys, Theo Steyaert en Willy de Ruysscher jr. HENGSTDIJK - Johan de Rijk kwam enkele jaren geleden naarHW'24 om hoger" te spelen. Het blauw van Hontenisse werd geruild voor het geel van HVV'24. Daf „hoger" spelen draaide vorig sei zoen bijna de mist in. Moesten de Hulstenaren immers niet knokken voor behoud, bestond er tot de voorlaatste wedstrijd geen onzekerheid over het behoud van het derde klasserschap? Johan de Rijk geeft het grif toe. Kantje boordje zegt hij. Er zal beslist uit een ander vaatje getapt moe ten worden wil men op nieuw niet in de proble men belanden. Onder schatting, een euvel waaraan HVV'24 mank gaat, bijna leidde tot de gradatie, onvoorstelbaar dat zoiets voor kan komen met het talent dat HVV'24 in huis heeft." In kort bestek een verloren seizoen resumeren levert voor de 26-jarige gekrulde aanvaller weinig problemen op. De eerste competitie helft draaide het lekker. We pakten toen ook de nodige punten. Daarna kwam de klad erin. De trammelant met Frits Haak en Fons Cor nelis deed de zaak ook geen goed en HVV'24 zakte met de week". Blessures, De Rijk zelf en comingman Jos van der Kinderen, brachten bo vendien nog de nodige om- rust teweeg en meteen wordt duidelijk waarom de Hul- sterse ploeg zo'n beroerd sei zoen achter de rug heeft. Alleen de schuld op derge lijke zaken afschuiven", zo stelt Johan de Rijk zint me echter niet". We moeten eerst bij ons zelf beginnen. De mentaliteit liet het één en ander te wensen over hoewel de sfeer goed bleef. HVV'24 beschikt niet over de menta liteit waarmee een Steen speelt. De echte vechtlust ontbreekt en dan kom je met al het talent dat je in huis hebt ook nergens." Talent, HVV '24 heeft er in ruime mate de beschikking over. Robbie de Ceulenare, Lucas van de Voorde en Peter van Eekelen, drie jonge, goede voetballers die een vaste stek moeten opeisen. Er gaan dus koppen vallen, een aankondiging die eerder al gedaan werd door de nieuwe trainer Levien Dieleman. De ex-Koewacht oefenmeester vindt dat zaalvoetbal en veldvoetbal niet te combine- ren zijn, een stelling die door Johan de Rijk onderstreept wordt. Het is toch een absurde zaak dat sommige spelers zowel zaterdagavond als zondagmiddag speelden. Dat heeft ons zonder meer punten gekost. Nu daar paal en perk aan gesteld is zal men moeten kiezen, terecht." De Rijk hoopt verder dat Dieleman de ploeg conditioneel op een dermate peil brengt dat er tot de laatste wedstrijd geknokt wordt. „Iemand die niet be reid is tot het uiterste te gaan moet sneuvelen. Keihard maar wel een weg, die Diele man moet bewandelen. De afschuwelijke tonelen die we het publiek voorgeschoteld hebben mogen niet meer te rugkeren. Naast Levien Dieleman komt ook Piet Gans naar HVV'24. Deze technisch be- HVV'24-aanvaller Johan de Rijk: „Iemand die niet bereid is tot het uiterste te gaan moet sneuvelen".

de Stem | 1978 | | pagina 27