Middelburg moet het kunnen maken Krabbendijke: op niveau handhaven Nieuwe impulsen voor Vlissingen kiest aanvallend spel heeft genoeg „MOTIVATIE IS BELANGRIJK" PE STEM. OPBOUW KADER IS UITSTEKEND TRAINING EN INZET BEPALEND JAAP VAN MARIS: AANVALLEN 0LIJH0EK: „GEEN ROTTIGHEID' zuinige rimers Werklust mm h m 8aaaI Kwaal WHS I DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND el. 01150-94300 il. 01148-1383 MIDDELBURG - In I Zeeland ontbreekt het nu aan amateurtopvoetbal. >let de degradatie van Middelburg uit de eerste I klas is een groot gat ont staan tussen Zeeland en de rest van Nederland. Adrie van den Driest, die l Middelburg al weer voor het derde seizoen gaat trainen, ziet voor de groen-witte formatie ook het komende seizoen veel problemen. „Het is een moeilijke klas, met erg veel derby's en daarom I durf ik me ook niet aan leen voorspelling te wa- l gen", aldus Van den Driest. Van den Driest ziet in de I tweede klas qua spel wat I minder voetbal, maar ver- wacht, dat er erg veel inzet nodig zal zijn om eenzelfde rendement te halen. „Als we die inzet hebben, dan zullen 1 we wel meedraaien", denkt Van den Driest. Middelburg zal zijn ploeg opnieuw moe- I ten verjongen. Spits Simon Harinck gaat in zijn woon- plaats Kapelle voetballen. I Pol Aartsen is terug naar IMOC en heeft Peter Huis- Izoon, de jeugdige voorstop- I per meegenomen. Tweede 1 keeper Ad Vermeulen is naar Domburg. Bovendien stopte I Max Wijs met voetballen. I Toch klappen voor de I Zeeuwse ex-eersteklasser, j die vorig seizoen al zoveel problemen had om de gaten op te vullen. Die gaten waren er toen volop, want dikwijls genoeg moesten de Middel burgers op stap met vijf a zes invalllers. Die blessures ook, meent Adrie van den Driest, hebben de ploeg de das om gedaan, want juist dan wer den wegens gebrek aan rou tine punten verspeeld. „In de eerste twintig minuten hiel den we dan gemakkelijk stand. De tegenstanders hadden dan ons spel door en op dat moment misten we dan routine om ons aan te passen. Na de rust liep het dan ook weer een tijd goed, maar op de beslissende mo menten kwamen we te kort", filosofeert de Middelburgse oefenmeester, die zich ook veel zorgen heeft gemaakt over zijn verdediging. Het scoren ging nog wel (39 goals, en dan te bedenken, dat kampioen DESK er maar 37 maakte), maar een verdedi ging, die 52 maal gepasseerd wordt, daar mankeert wat aan. Daarom ook speelde Middelburg de laatste wed strijden met spelmaker Hen- nie Wijs, meer routine dus, als laatste man. In het verjongde Middel burg blijft - mits de blessures nu uitblijven - een gerouti neerde as bestaan: Hennie Wijs, Wim Koster, Wim Dek ker, Kees van der Sluis. Toch namen, die in feite in staat moeten zijn de jeugd op te vangen en als dan voldoende werklust aan de dag wordt gelegd, dan is Middelburg zeker een ploeg die voor pres taties en spektakel kan zor gen in de tweede klas, waar door ook weer de Middelburg-Vlissingen tra ditie in ere is hersteld. Middelburg heeft dan wel een aantal karakterspelers zien vertrekken, een speler als Peter de Jonge, die jaren lang in de NAC-jeugd heeft gespeeld en dus ervaring heeft opgedaan, kan een ver sterking blijken. Ook een speler als Leo Kuljs, de rech terspits van Sparta '25, die in Middelburg is komen wonen, zou een waardevolle speler kunnen zijn. Rondom het eerste elftal heeft Middel burg gezorgd voor een sterke organisatie. Behalve trainer Van den Driest (driemaal in de week wordt er getraind!) heeft de eerste selectie een vaste begeleider in good-old Jan Bostelaar (voor de insi ders bekend als het kanon uit de kampioensperiode), Ad Wisse als verzorger en Cees Eisma uit Vlissingen (ex- KNVB-scheidsrechter en af delingsbestuurslid) als vaste grensrechter. Aan de organisatie zal het dan ook niet liggen. Boven dien heeft Middelburg nog een tweede trainer in dienst, Melis Hemelrijk en voor de derde selectie staat Ad Hoog- enboom genoteerd, terwijl Middelburgpaanvoerder Kees van der Sluis, een van de routiniers in het team van de hoofdstedelingen, die graag naar de eerste klas terug willen. Wim Hoek de plaats van Lery van de Velde heeft ingeno men als jeugdtrainer. Zo is er bij de hoofdstedelijke ver eniging een goed kader opge bouwd, wat zeker in de jeugd zijn vruchten al heeft afge worpen het afgelopen sei zoen. „Zo slecht als afgelo pen seizoen, met al die bles sures, zo slecht zal het nu niet gaan", voorspelt Van den Driest. En inderdaad, op pa pier moet het waarachtig toch kunnen met Middel burg MIDDELBURG Trainer: Adrie van den Driest. Se- lectiegroep: Gerard van Belzen en Klaas van Belzen, Wim Koster, Gert Booij, Wim Dekker, Kees van der Sluis, Hennie Wijs, Ronnie Osselaar, Bennie Neve, Puk Carol, Jan Felius, John Tahapary, Koesje Quilettes, Eic de la Cousine, GijsBaan, Nico Koster, Eddy Jansen, Peter de Jonge. MIDDELBURG - Trai- I ning en inzet zullen het komende seizoen bepa lend zijn voor het behoud van Krabbendijke. Talent is in ruime mate aanwe zig, dat is een duidelijke zaak want de ploeg van Henk Houtekamer be haalde de titel in de derde klasse B eigenlijk zonder grote moeilijkheden. Nu Krabbendijke zijn eerste schreden in de tweede klasse A gaat zetten wordt het een stuk moeilijker en geen mens is daar beter van overtuigd dan Houte kamer zelf. Hij werd im mers geconfronteerd met zaken waar geen enkele trainer gelukkig mee kan zijn. Een erg povere trai ningsopkomst, gevolg van een complex van factoren, studie, militaire dienst, het niet zo zien zitten. Houtekamer werd er af en toe moedeloos onder, dat geeft hij trouwens zelf toe. „Toen ik bij Krabbendijke kwam hoopte ik verbetering in die toestand aan te bren gen. Daar ben ik niet in ge slaagd", aldus Houtekamer. Toch werd de ploeg van de Middelburgse oefenmeester kampioen. „We hadden een surplus aan talent. Adrie van de Parel, Ronnie Schrier, Hans Tollenaar en Peter Kok, knappe voetballers waarom heen een aantal harde wer kers geposteerd stonden. Dat was de succesformule. Bo vendien bleek dat de jongens tijdens de wedstrijden een optimale inzet aan de dag legden. De trainingsachter stand werd daardoor deels gecompenseerd." Ook het nieuwe seizoen zijn de trainingsmoeilijkhe den niet weg te cijferen uit Krabbendijke. Militaire ver plichtingen en studie, ze blijven. Evenals Houteka mer, die rekent op behoud, er overigens stellig van over tuigd is dat het bijzonder las tig gaat worden. „Het niveau ligt een stuk hoger. We heb ben vorig seizoen gebekerd tegen Jodan Boys. Kansloos waren we. Het was een indi catie over de sterkte van de tweede klasse." Het spelersbestand van Krabbendijke heeft weinig wijziging ondergaan. Rinie Oostdijk vertrok naar Ril- landia en ook Piet Jobse le verde de spullen in. Sam Kok van Rillandia kwam echter over en Jo Krijger en Rinus Schouten lijken op weg naar een vaste stek in het eerste. Noodzakelijke aanvulling. Krabbendijke wil overleven in een klasse waar het aantal derby's gelukkig aan het toe nemen is. Ook het zaterdag- Krabbendijke-oefenmeester Henk Houtekamer: „De trainingsopkomst is maar povertjes en dat is jammer". voetbal in Zeeland komt op een hoger peil en dat stemt Houtekamer zichtbaar tot tevredenheid. Aan hem en Krabbendijke de taak het Zeeuwse voetbal op dat ni veau te handhaven. Een kwestie van inzet en mentali teit KRABBENDIJKE TRAINER: Henk Houtekamer, Selec tie groep 2: Adrie Krieckaert, Rien Kriekaert, Ko van de Parel, Adrie van de Parel, Louis de Bruine, Ko Voge laar. Ronny Schrier, Daan Kok, Hans Tollenaar, Kees Hoogesteger, Adrie Nagelkerke. Peter Kok, Paul van Koeveringen, Omie Traper, Kees Cent, Sam Kok, Jo Krijger, Rinus Schouten. ARNEMUIDEN - Ook I dit jaar zal Arnemuiden er I alles aan willen doen om I het vrij kritische publiek I 'evreden te stemmen. „We I zullen voor de aanval kie- I zen in plaats van in de I terdediging te kruipen", I zegt middenvelder Coen I Pffyssers. Arnemuiden I emdigde de afgelopen I contpetitie op een vijfde I Plaats, nadat dezelfde I Ploeg wekenlang aan de I jeiding vertoefde in de 1 tweede klas van het zater- I dagvoetbal. Coen Pruys- I sers is ervan overtuigd dat I "nemuiden ook het ko- [tend seizoen mee zal tel- I 'en. I "'k §éloof er zeker in dat *e dit jaar goed kunnen 1 ^draien. Ik ben gematigd .Pt'mistisch. Het materiaal We hebben is goed dus I ,°et het ons wel lukken", ld u Pruyssers- Arnemui- 1 Jn heeft dit jaar een nieuwe ln»lner aangetr°kken in de I V,S00n van Jaap van Maris. e hebben er al vijf jaar I dê getraind en hij heeft op sPelersgroep een goede I rjk achtergelaten. De sfeer is er in ieder geval goed door geworden", zegt Pruys- sers. De ploeg van Van Maris zal ook het komende seizoen voor de aanval kiezen. Pruys- sers: We hebben een ploeg die aanvallend is ingesteld. Op ons middenveld lopen een paar spelers die puur aanval lend spelen. Onze tactiek heeft weieens tot gevolg dat we met 1-5 worden inge maakt. Maa.r dat risico moet je als ploeg durven nemen". Ook het afgelopen seizoen was aanvallen het devies van Arnemuiden. Tegen AZW kwam dat duur te staan (een 1-5 nederlaag) maar verde digend voetbal is in Arne muiden uit den boze. De se lectie van Arnemuiden heeft weinig veranderingen on dergaan. De selectie is gelijk gebleven; alleen Huib Meer man en Jan Meerman zullen dé 'selectie aanvullen. Ver trekkers zijn er in ieder geval niet. Het komende seizoen hoopt men in Arnemuiden op een fitte Joost de Ridder. „Met een goed draaiende Joost de Ridder zijn we zeker een klas sterker", waarmee dé Waarde van deze talent volle spits duidelijk wordt. De Ridder heeft het afgelo pen seizoen minder succes gekend vanwege zijn ge scheurde enkelbanden. Veel zal dus afhangen van spits Joost de Ridder. Zijn genezingsproces is echter nog niet vlot verlopen. „Trainer Van Maris gaal met hem naar dokter Van Opstal in Breda en hopelijk zal die hem van zijn kwaal kunnen verlossen", aldus Pruyssers. Dezelfde speler ziet geen uit gesproken favorieten voor de titel in de tweede klas. „De ploegen zijn allemaal aan elkaar gewaagd. Alleen PPSC steekt er in mijn ogen wat boven de rest uit. Dat zal zeker hoog eindigen. Voor de rest wordt het spannend en mogelijk kunnen wij daar ook een steentje toe bijdra gen", aldus Pruyssers. Er be staat volgens deze speler toch een belangrijk verschil tus sen de ploegen uit Zeeland en die uit Holland. „De ploegen uit Holland habben in mijn ogen duidelijk meer lef dan ploegen uit Zeeland. Het is louter een kwestie van men taliteit", aldus Pruyssers. Arnemuiden zal ook dit jaar proberen de Zeeuwse eer hoog te houden en met de nieuwe impulsen die trainer Jaap van Maris de ploeg on getwijfeld zal geven kan men Arnemuiden duidelijk als een gevaarlijke outsider voor de titel beschouwen.... ARNEMUIDEN Trainer: Jaap van Maris. Selectie- groep: Rinus van Belzen, Jos van Bel zen, Lieven van Belzen, Ronald van Belzen, Lijn Dieleman, Piet Groot- jans, Huib Meerman, Jan Meerman, Jaap Meerman, Wim Moerdijk, Ben Meulmeester, Ad Poortvliet, Coen Pruyssers, Joost de Ridder, Cor de Ridder, Jan van Waarden en Co Ma rijs. VLISSINGEN - „Qua prestatie ben ik niet onte vreden over het vorige sei zoen, maar het voetbal in Zeeland moet beter kun nen", is het oordeel van Vlissingen-trainer Cees Vermunt. De Roosen- daalse oefenmeester is na zijn succesvolle periode bij RBC en Neptunus toch wel wat geschrokken van de accommodaties in Vlis singen. Met name de be perkte trainingsmoge lijkheden baren hem zor gen, maar naar verluidt wordt daar momenteel hard aan gewerkt. „Dat is ook hard nodig, want al leen een arodaveld is on voldoende", aldus Ver munt. Ondanks die trainings klacht van Vermunt heeft hij met erg veel plezier in Vlissingen gewerkt en als we hem goed beluisteren ziet de toekomst er voor de Vlissingers hoopvol uit. Er zal wat meer eigentijds gewerkt moeten gaan worden. De spelers zullen duidelijk moeten weten waar ze mee bezig zijn; re creatief voetbal of presta- tief voetbal. Volgens Ver munt is er te weinig moti vatie bij de Zeeuwse spe lers. In Vlissingen stelt Ver munt zich voor zal er nu gebouwd moeten worden aan een goed fundament. Uit nood werd vorig sei zoen 4-4-2 gespeeld, maar het is duidelijk, dat als het een beetje lukt met het nieuwe spelersmateriaal de Vlissingers zullen kie zen voor aanvallend voet bal. In dat geval moeten de rood-witten goed kun7 nen meedraaien. Vermunt heeft namelijk zeker zeven jeugdspelers over gekregen vanuit de A-junioren, die onder lei ding van Janis Smits tot goede resultaten kwamen. Rob van de Splunder, Fred Meerman, Dennis Lintfeld zijn zeker belof tevolle spelers, maar de Vlissingen-trainer Cees Vermunt: „Ik hoop op attractief aanvallend voetbal". selectie kan ook veel ple zier beleven aan de mid denvelders Frans van Overgaauw en Rinus van Reemst, die zijn overge komen van Walcheren (speelden twee jaar gele den ook al in Vlissingen) en Rinus de Looff, een ex-Kortgene-speler, die de laatste jaren bij BSC in Roosendaal speelde. Daar staat tegenover, dat ge routineerde, maar al wat oudere krachten als Jo Marijs en Jan Kapelle we gens werkzaamheden zijn gestopt, dat Frank Deij ■naar Schotland is en Ro nald Aarnoutse naar Su riname. Het is duidelijk dat in Vlis singen de jeugd staat te trap pelen. Hans van de Rafelaar en Cees Stroo kregen vorig seizoen hun kans al en zeker de laatste maakte in de aan val toen een aantal sterke wedstrijden mee. Daarnaast kan men aanvallend ook veel plezier beleven van Johnny Liframento, een Portugees, die in vriendschappelijke wedstrijden en toernooien al heeft bewezen zich uitste kend te kunnen vinden in de Vlissingse aanval. Met doelman Hans de Roover en laatste man Wim de Waal mogen we er van uit gaan, dat Vlissingen verde digend opnieuw weinig pro blemen zal kennen. Dat on dervonden vorig seizoen bijna alle ploegen in de tweede klas. De Vlissingers speelden in uitwedstrijden erg behoudend en zagen kans een groot aantal wedstrijden met 1-0 te winnen. Thuis ech ter, als de ploeg zich voor eigen publiek moest waar maken, faalden de Vlissinge- Cees Vermunt verwacht in zijn tweede Vlissingse jaéfr meer spanning. „Ik hoop op attractief voetbal", ver trouwde Vermunt ons toe, die bovendien toch ook het toe nemende aantal Zeeuwse clubs in de tweede klas toe juicht. „Je moet een goed sa menspel hebben, het zijn wel amateurs, maar die moeten toch gemotiveerd tot presta ties kunnen komen en alsdan ook plezier aan het voetbal beleven", aldus de ervaren trainer. VLISSINGEN Trainer: Cees Vermunt. Selectie- groep: Henk Poot, Hans de Roover. Frans van Overgaauw, Rinus van Reemst, Eugene Fagg, Wim de Waal, Johnny Marijs, Hans Hack, Barend Vader, Huib Balthazar, Rob van Splunder. Fred Meerman, Dennis Lintfeld, Johnny Liframento, Hans van de Rafelaar, Gilles van de Rafe- iaar, Ad Sierveld, Pattrick Dewitte, Kees Stroo, Rinus de Looff ZIERIKZEE - Ik heb er een heel jaar in geloofd. Ik wist dat ons elftal kwa liteit genoeg had, zegt Gerard Olijhoek, trainer van Zierikzee. Men zou hem ook een eenzame strijder kunnen noemen, een vechter tegen de toe nemende brutaliteit op de vaderlandse velden. Olij hoek, zelf zaalvoetbal scheidsrechter, pres teerde het toch maar met zijn Zierikzee in de tweede klasse te blijven en de manier waaropmet clean voetbal. Als er één van mijn spelers rottig heid uithaalt moet hij be straft worden. Doet de scheidsrechter het niet dan doe ik het. Ik kom er niet tegen dat het voetbal spel verkracht wordt. Van de andere kant ben ik het niet eens met diverse scheidsrechters die meteen naar de achterzak grijpen wanneer een speler één of andere opmerking in hun richting plaatst. Die mannen zijn gekomen om het spel in goede banen te leiden, over tredingen te bestraffen, ver der strekt hun taak niet." Het inleidend praatje ging dus niet over Zierikzee, dat komt pas wanneer over het verlies van Adrie Koster ge sproken wordt, de man die vorig seizoen herhaaldelijk in het standaardelftal van Roda JC speelde. Koster was natuurlijk een waarde volle speler, maar zonder deze jongen had we nog ge noeg mensen die het niveau van de tweede klasse gemak kelijk konden halen. Door blessures -Kees Verkaart en Wim Overweel- kon ik echter niet het sterkste elftal op de been brengen. Dat heeft pun ten gekost, temeer daar ik geen aanvulling vanuit het tweede had. Dit jaar gaan we verandering in die situatie brengen. Toon van Tiggelho- ven gaat de tweede selectie onder zijn hoede nemen en aangezien ik overtuigd ben van de kwaliteiten van deze man weet ik dat het goed komt. We zullen dit jaar meedraaien in de midden moot, dat is de doelstelling". Kanshebbers op de titel?" Moeilijk te zeggen. De ploe gen zijn aan elkaar gewaagd. Het wordt ongetwijfeld een leuke competitie. Afwachten wat Middelburg gaat doen, en Terneuzen, Vlissingen, niet te voorspellen wie hoog eindigt, „zegt hij. Aan het einde van de rit kan de balans pas worden opgemaakt.' Zierikzee Trainer: Gerard Olijhoek. Selectie- groep: Ronald Lievense, Henk van de Zande, Kees Struyck, Jan Lievense, Jaap Schoot, Peter Goedegebure, Kees Verkaart, Rob Wijnsteker, Wi n Overweel, Jaap Stoutjesdijk, .Marcel van Grunsveen, René Verwijs, Arnold Vercout^en, Martin Quist en Edd.v Kiezeni*erg. WHS maakte het vorige sei zoen furore vanwege een record-aantal gelijke spelen. Van de 24 wedstrijden wer den er 16 met een gelijk spel afgesloten en dat was ruim voldoende om het tweede klassersschap te prolonge ren. Ook het komende sei zoen zal WHS counterend spelen. Jan van Oers, trainer van de ploeg uit St. Anna- land, vertrekt elke wedstrijd vanuit een 4-4-2 systeem en dat is een indicatie die wijst in de richting van behoud. Waarom van Oers zo voor zichtig vertrekt „De krachtsverhoudingen in de tweede klasse zijn bijzonder klein. Verliezeij kan bijna niet want iedere ploeg vergaart punten. Er zijn geen uitgesproken degradatiekandidaten, van daar dat vanaf de eerste wed strijd gewerkt moet wor den," zo stelt de Roosen- daalse oefenmeester. „De competitie is er overigens weer een stuk aantrekkelij ker op geworden nu Krabbe ndijke erbij gekomen is. Ronny Schrier is evenwel vertrokken en daarom zullen ze het niet gemakkelijk krijgen." Nieuwe aanwinst bij WHS is Dick Visser die overkwam van Tholense Boys. „Hij zal moeten wer ken voor een plaats binnen de selectie". Verder komt er ook aanvulling vanuit de jeugd en dat stemt Van Oers opti mistisch. „We moeten binnen de vijf eerste kunnen eindi gen", zo besluit hij. WHS Trainer: Jan van Oers. Selectie- groep: Wim Fase, Ewald Fase. Rien Fase, Piet Koster, Adrie den Engels man, Henk Stoutjesdijk, Han van Vossen, Theo Moerland, Jan Mossel man, Bram Rijnberg, Piet de Rijke, Nico Hage, Ko Stoutjesdijk, Wim Snoek, Jan Burgers en Theo van Poortvliet.

de Stem | 1978 | | pagina 25