Sint Sebastiaan schietingen in Zeeland Feestavond met artiesten in veilinghallen C o mpiè gne vlue hten hadden redelijk verloop BMILOWBOffl IJl SASSE WIJK ST.-ALBERT Waterloo- pleinmarkt Oostburg kan niet meer stuk SCHUTTERSGILDE AARDENBURG Kieldrecht Heikant Hoek Westdorpe Hoek Oorlog Toeristen Afscheid raadsleden Oostburg examens Wandelen Oostburg met 300 deelnemers Afscheid en installatie bij Raad van Arbeid Borseler dorpen maken kennis met burgemeester DE STEM VAN DINSDAG 29 AUGUSTUS 1978 DE STEM VAN DINSDAG 2 Een van de pronkstukken uit het gemeente-archief van Aardenburg is het gildeboek van Sint Sebastiaan uit het jaar 1433. In dat jaar ontving het schuttersgilde zijn statuten en „ordonnantiën" van de baljuw volgens de wet van de stad Aardenburg. Het boek, in leer en hout gebonden, bevat veel namen van de gildebroeders, waaronder ook veel vooraan staande burgers. De in 1433 verkregen statuten werden op 28 augustus 1471 vernieuwd. Rekenend vanaf 1433, kan het gilde dus zijn 545ste verjaar dag vieren en dat gebeurt tijdens de feestweek die van 1 tot en met 9 'september in het oude Vlaamse stadje wordt gehouden. De tegenwoordige gildebroeders hebben nog alleen het schieten met de handboog gemeen met hun middeleeuwse voorgangers, want toen was het boogschieten naast sport ook een zaak van het grootste belang voor de verdediging van de stad en in de oorlogsvoering We zijn nauwkeurig op de hoogte van de gebruiken in het gilde zo'n 500 jaar gele den. De gildebroeders moes ten een plechtige eed zweren, dat zij getrouw de regels van het gilde zouden naleven en elkaar zouden beschermen tegen schade en schande. Ze moesten bovendien beschik ken over een boog en 12 pij len en men was verpliciht om op dinsdag na Pinksteren in een speciaal kostuum mee te lopen in de jaarlijkse pro cessie in Aardenburg van het heilig Bloed, tevens omme gang van de Onze Lieve Vrouw met de inktpot. Deze verplichting woog zo zwaar, dat hij bij ontstentenis voor een plaatsvervanger moest zorgenNog kent het gilde zijn koning, eveneens een middeleeuwse traditie, want wie toen op het jaarfeest de papegaai neerhaalde, mocht zich koning noemen. Deze man mocht een jaar lang gratis eten en drinken bij de schutterij. Bij de statuten wijziging in 1471 werd ge bruik gemaakt van de be staande statuten van het handbooggilde in Rijnsburg en Boskoop in 1458. Aangenomen mag worden dat ht gilde floreerde tot omstreeks 1604, toen de stad werd ingenomen door Mau- rits van Nassau. Buiten het gemeente-archief bleef er weinig bewaard. Het archief vanaf 1945 is voorhanden van deze oude vereniging en enige tijd geleden werden nog wat notulen van daar voor opgespoord. Ongeluk kigerwijs ging er tijdens de oorlogsdagen van 1944 veel verloren, omdat veel ar chiefmateriaal bij een lid van het gilde werd bewaard. Vandaag de dag telt het gilde 38 leden, 11 beneden de 18 jaar en 27 senioren. We kelijks wordt er geschoten. In de zomer op de staande wip pen aan de Herendreef, in de winter op de liggende wip bij ,,'s Lands Welvaren" op de Kaai. Onder de bezielende leiding van hoofdman Iz. Puijenbroek en secretaris Huib van Iwaarden worden tal van activiteiten onder nomen, samen met alle leden. Hoogtepunten in de recente historie waren bijvoorbeeld de viering van het 520-jarig bestaan in 1953, want het 500-jarig bestaan viel in de cricisjaren en gaf bepaald geen aanleiding tot uitbun dige feestviering en de Euro pese kampioenschappen die twee jaar geleden in Aarden burg werden gehouden. Nieuw en volkomen „bij de tijd" zijn de schietingen die Sint Sebastiaan in het zo merseizoen houdt voor en met de in Aardenburg ver blijvende toeristen. Soms komt er een hele bus met be langstellenden en schutters. Daarnaast vinden de club kampioenschappen ieder jaar plaats en doet de koning mee aan de regionale kei- zerschietingen. Rond het feest van Sint Sebastiaan in januari viert het gilde zijn jaarfeest, dat begint met een dienst in de parochierkerk van Aardenburg. Veelal ging het hand- boogschieten over van vader op zoon en sommige leden bleven een mensenleven lang lid van het gilde. Meermalen kwam het voor dat schutters een gouden jubileum vier den, zoals destrijds wijier. Jules de Rijcke, een fervent schutter. Verder herinneren zich de nestors van het gilde Achiel Dierick en J. Herwegh in het bejaardentehuis Co- nesdike, veel van het rijke le- BERGEN OP ZOOM Roxytheater, 20 u: Thank god it's friday. 12j. Luxor- theater, 20 u: North by north west. 12 j. Stichting Etcetera, Molstr. 10a, Rotterdamse kunstenaars met beelden, gouaches, schil derijen en grafiek. Geop.: ma. t/m dond. 13.30-17.00 uur. vrijdag 13.30-18.00 en 19)00-21.00 uur. Zat. en zond. 13.30-18.00 uur. (t/m 17 sept.). Stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de maand van E. Hommes uit Bergen op Zoom. Titel: „Twee oud-ren ners". Geopend: maandag t/m vrijdag 9.00-12.00 en 14.00-17.00 uur (t/m 31 au gustus). Markiezenhof, Steen- bergsestraat. Tentoonstelling „De processie van Bergen op Zoom naar Berendrecht, Ga- verland, Hoogstraten, Keve laar en Lepelstraat". Geopend: dag. 14-17 uur (t/m 22 okt.) „Geschiedenis van het Hof" (t/ m 18 sept.). GOES Museum voor Noord- en Zuid-Beveland, Singelstraat 13. „Uit de wereld van het kind", voorwerpen enz. 18e tot 20e eeuw (t/m 30 september). En „prenten en kaarten uit Zeeland" 17e eeuw (t/m 30 no vember). Geopend: dinsdag t/ m zaterdag 10.00-12.00 en 13.00-17.00 uur. HULST Koning van Engeland 18.45 en 21 u: Saterday night fever. 12j. 20 u: 's Werelds vurigste minnaar, a.l. 22.15 u: (S)exa- men. 18 j. KLOOSTERZANDE Co de Waal, 13.30 u: schie ting voor bejaarden. MIDDELBURG Zeeuws Museum, Abdijplein 4, Willem Witsen exposeert foto's. Geop. ma. t/m vrijd. van 10.00-12.30 en 13.30-17.00 uur (t/m 20 sept antiquariaat Merlijn, Damplein 23, exposi tie van werken van Louis Paul Boon, schrijver, schilder, gra ficus. Geop. di. t/m zond. 12.00-17.30 uur (t/m 17 sept.) OOSTBURG Ledeltheater 20u: Licht op groen voor de maagd. 16j. TERNEUZEN Luxortheater, 20 u: Sater day night fever. 12j. Koffiehuis Galerie Artikof, Schoolweg 4, schilderijen en tekeningen van Frank v.d. Berg. Geopend: dag. 8.00-18.00 (t/m 31 augustus). Gemeentemuseum, Burg. Geillstraat. Leo Mouws expo seert sculpturen van monu mentale en erotische beelden. Geop. dinsdag t/m zaterdag van 14.00-18.00 (t/m 16 sept.). VLISSINGEN Alhambratheater I 20.00: Saterday night fever. 12j. Al hambratheater 2 20 u: The last remake of Beau Geste. a.l. Stedelijk Museum, Bella- mypark 10.00-12.00 uur. Ex positie 75 jaar. Zeevaart school. Geopend: Maandag t/ m vrijdag van 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag 14.00-17.00 uur. (t/m 31 okto ber). IJZENDIJKE Streekmuseum, Markt 28. Tentoonstelling van merklap pen (van 1759-1925) en wens- gedichten (van 1741-1810) Ge opend: werkdagen 10.00-12.00 en 13.30-17.00 uur, zaterdag en feestdagen 14.00-17.00 uur (t/m 31 augustus). ZIERIKZEE Gemeentemuseum, Noord Havenpoort 1. Expositie van Marius Bauer, een Hagenaar uit het Oosten. Geopend maandag t/m zaterdag 10.00-17.00 uur (t/m 30 au gustus). ven van de vereniging, waar van zij de boog niet meer spannen en de pijlen al ge ruime tijd opgeborgen heb ben. Ongetwijfeld is de 545e verjaardag nu een voorpc efje voor het vijfeneenhalve eeuwfeest in 1983. KWADENDAMME - In voorbereiding van de Europe- se-kampioenschappen werd voor de bejaarden en minder- validen een schieting op de staande wippen gegeven. Dit werd een schieting op punten. Elke treffer, of het nu een hoge of kleine vogel was, alles was goed voor één punt. De schie ting stond onder beheer van het hoofdbestuur. Er waren mooie prijzen in natura te winnen. De uitslag is als volgt: eerste met 4 punten C. Baas van Juliana uit Oudelande; tweede C. Steenbakker van Victoria uit Kwadendamme, vier pun ten; derde F. J. Ossewaarde van Doel naar Hoger uit Wol- phaartsdijk, vier punten; vier de met vier punten M. Nijsten van Vrije-Schutters uit 's Heerenhoek; vijfde J. Kor- stanje van Spes-Nostra; zesde G.M. Geense van Eensgezind heid; zevende W. Geys van Soranus; achtste A. de Jonge Sr; negende P. Rijk van Vios; allen met drie punten; tiende A. Rentmeester van Willem- Teil; elfde P. Rentmeester; twaalfde C. Westdijk; dertien de C. Remijn van Spes-Nostra; 14de Math. Koens van Spes- Nostra; 15de P. Verheyke van Zorgvliet; 16de prijs J. v. Doorn van Spes-Nostra; 17de pr. Jac. Platschorre van Zorgvliet; 18de pr. H. Koens van Spes-Nostra; 19de pr. C. Wouterse van Victoria; deze hadden allen twee punten; 20ste pr. A.J. v.d. Bulck van Eensgezindheid; 21ste pr. P. v. Hekken van Juliana; 22ste pr. C. v. Weele van Juliana, deze hadden één punt. De zeer fraaie bekers werden gescho ten door C. Baas van Juliana en F. J. Ossewaarde van Doel naar Hoger. Na afloop werden de prijzen door voorzitter Alle- mekinders uitgereikt. ovezande De handboog vereniging „Spes-Nostra" gaf een schieting op de staande wippen. Hieraan werd door 68 schutters van 18 verenigingen deelgenomen. Uitslag van de eerste wip: Hoofdvcgel J. Korstanje van Spes-Nostra uit Ovezande; eerste zijvogel A.A. Geense van Zorgvliet uit Elle- woutsdijk; tweede zijvogel De Buscher uit Ertvelde; eerste bovenkal P. v.d. Sande van Juliana uit Oudelande; tweede bovenkal J. v.d. Dries van Eensgezindheid uit 's Heeren hoek; eerste onderkal Ko de Baar van Willem-Teil uit Ove zande; tweede onderkal niet afgeschoten; meeste kleine vo gels H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande, zeven vogels;- eerste klep J. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande; tweede klep C. v. 't Westeinde van Soranus uit Heinkens- zand; derde klep Ko de Baar van Willem-Teil uit Ovezande; uitslag van de tweede wip; eerste hoofdvogel C. Remijn van Spes-Nostra uit Ovezan- de;tweede hoofdvogel De Bu scher uit Ertvelde; eerste zij vogel H. Koens van Spes-No stra uit Ovezande; tweede zij vogel Jac. Platschorre van Zorgvliet uit Ellewoutswijk; de derde en vierde zijvogel werden bij loting toegekend; eerste kal C. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande; tweede kal A. de Jonge van Soranus uit Heinkenszand; derde kal C. Westdijk van Vios uit 's Heerenhoek; vierde kal niet afgeschoten; meeste klei ne vogels J. v. Doorn van Spes- Nostra uit Ovezande, zes stuks. HULST - Aan de schieting, gehouden in de Blaauwe Hoe ve, namen 51 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: Jos Maas van De Vrede; extra hoge vo gel: Jos Lauwers van Vrien- denschutters; eerste zijvogel: J. Lindhout van De Blaauwe Hoeve; tweede zijvogel: R. Verschuren van De Blaauwe Hoeve; grootste aantal (4): J. v.d. Eijnden uit Kloosterzande Fietstocht - Sport plus te Kieldrecht hield voor de zesde maal de internationale fiets tocht met afstanden van res pectievelijk 1x5, 75 en 5 kilo meter. Ondanks concurreren de fietstochten elders, waren er 492 deelnemers opgekomen om een sportieve prestatie te leveren. Aan de grootste af stand van 115 kilometer deden 141 deelnemers mee. De oudste was de heer Boshoff uit Koe wacht, 71 jaar, terwijl de jongste deelnemer Franky Vercruijssen 10 jaar was. Aan de afstand van 75 kilometer deden 162 deelnemers mee. Hier was de oudste de heer Van Walvelde uit Kieldrecht. Aan de afstand van 35 kilometer deden 189 deelnemers mee. Hier was de oudste de heer Van Puijmbroek van Kieldrecht, 73 jaar, terwijl de jongste deel neemster was Sabine de Dec- kere uit Nieuw-Namen met haar zes jaar. Ook de groepen waren goed vertegenwoordigd, met als g?ootste groep de wijk het centrum uit Kieldrecht met 37 deelnemers. Verder waren er groepen uit Vrasene, de Klinge en Kallo. De organisa tors waren uitermate tevreden en hopen iedereen weer terug te zien op zondag 19 augustus 1979. Zeehengelwedstrijd De zeehengelclub De Knorhanen hield met 38 deelnemers in de Westerschelde te Ossenisse een zeehengelwedstrijd, waarbij de prijzen bestonden uit vleeswaren. De uitslag: 1. E. Bertram uit Clinge met 600 punten, 2. B. de Keyzer uit Clinge 425, 3. E. Strobbe uit Heikant 385, 4. E. de Schrijver uit Hulst 375, 5. J. van Does- selaer uit Terneuzen 340, 6. L. Bracke uit Clinge 310, 7. W. de Poorter uit Vogelwaarde 300, 8. de Saegher uit Stekene 265, 9." L. de Blayser uit Clinge 255, 10. R. de Wilde uit Stekene 225 punten. De volgende wedstrijd wordt gehouden op zondag 3 september. Damesvoetbal - Het dames voetbalteam van Hoek speelt vanmiddag om kwart over drie een vrienschappelijke wed strijd tegen het team van De Batterij. Voorafgaande aan dit duel zullen de Hoek-dames in nieuwe trainingspakken wor den gestoken door sponsor Bravenboer en Scheers uit Terneuzen. OOSTBURG Het gemeen tebestuur van Oostburg houdt op donderdag 7 september van 16.30 tot 18.00 uur in de bur gerzaal van het gemeentehuis een receptie ter gelegenheid van het afscheid van wethou der J. Barendregt. Voorts kan men afscheid nemen van de raadsleden L.J. Maas en W. Spinnewijn, die niet meer in de raad terugke ren. Tenslotte neemt de waar nemend secretaris/comptabe le, de heer J. Hoekstra af scheid, in verband met zijn be noeming tot lid van Gedepu teerde Staten van Zeeland. •japuo uraojq 'aurep snoij 'Mnoqag uaAoq 3JJOM 'uagBAuapuisj ajsrooA se 'sjqoaa auiep uaoqos 'uaAoqssjuti ajjapejqaS 'auiep ajsrooA sjeq 'puoq uea pieejs 'jeeppueM uba seC snq 'jazfiMgaM juerjjajqoy (Van onze correspondent) GOES De personeelsver eniging van Machine Fabriek van der Linden uit Goes houdt op zaterdag 9 september een grote feestavond in de veiling hallen in Goes met medewer king van vele bekende arties ten. Tevens speelt het voet balteam van genoemde perso neelsvereniging in de midda guren tegen het Nederlandse artiestenelftal. Dit alles in het kader van het 10-jarig bestaan van de perso neelsvereniging die de netto opbrengst van beide genoemde activiteiten ten goede doet komen aan de tehuizen voor gehandicapten in Goes. Een zeer nobel doel dus, waarop diverse personeelsver enigingen van andere bedrij ven hebben ingehaakt door de aanschaf van toegangsbewij zen voor de cabaretavond. Er zijn reeds meer dan duizend kaarten verkocht. Nog enkele honderden plaatsbewijzen zijn beschikbaar voor particulie ren. „Wij rekenen er op dat deze in de komende weken vlot van de hand zullen gaan", aldus Piet Versluis, één van de orga nisators van genoemde evene menten. Op zijn adres is er voorverkoop van kaarten (Meidoornstraat 74 in Goes) tussen zes en zeven uur 's avonds of telefonisch onder nummer 01100-27337 op het zelfde tijdstip. Aan de cabaretavond in de veilinghallen die om acht uur begint, werken mee: Harry Touw, Ben Cramer, De Berlu- sons, Cascadeurs, Ben en Gi- zella, het sensationele rol- schaatsduo, de Bandparodist HULST - In het St. Liduina- ziekenhuis te Hulst slaagden voor het diploma A-verpleeg-, kundige de dames F.P.A. de Bakker, M.J.J. van Dongen en de heren A.M. van Kemseke, A.A.B.M. Kommers, T.G.V. de Letter, R.D.M. Schelfhout. Appie Brommert, het Cocktail Trio en het TV-orkest van Jack Pott, dat ook het bal verzorgd tot twee uur 's nachts. De toe gangsprijs is tien gulden. De voetbalwedstrijd op het sportpark Het Schenge beginl om drie uur en de entree daar is een rijksdaalder, kinderen een gulden. In het Nederlandse arties tenelftal spelen onder andere: Ben Cramer, de bokser Rudie Lubbers, Jack Pot en de Ber- lusons. (Van onze correspondent) OOSTBURG Bij de vijfde (jubileum)-editie van de Oost- burgse wandeltocht, van wan delsportvereniging De Een hoorn uit Oostburg, hebben 323 wandelsportenthousiasten de verschillende afstanden gelopen. Woordvoerdster me vrouw Vermeire noemde de vijfde wandeltocht gezellig druk, het grootste aantal deel nemers was te vinden in de ca tegorie vijf kilometer, de kort ste afstand, want hier namen 168, voor het merendeel jeug dige lopers, aan deel. Op de langere afstanden, 25 kilometer achttien deelnemers en op de 40 kilometer twintig deelnemers was de animo be duidend minder. In de zwaar ste categorie liep zelfs een wandelaar uit Den Haag mee, die speciaal voor de veertig kilometer gekomen was. Om dat de tocht voor de vijfde maal gelopen werd, was er een speciale attentie voor de leid- i sters van de groepen. Zij, en de deelnemers aan de veertig ki- lometertocht, ontvingen na afloop bloemen en een foto van de Eenhoorn. De wandelaars, die hun categorie met succes uitgelopen hadden, kregen voor deze prestatie een me daille en een herinnerings vaantje uitgereikt. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG - Voor heel wat liefhebbers was het op zondag 20 augustus de laatste Franse wedvlucht in het sei zoen in verenigingsverband. Als men de derby Tilburg die voor aanstaande zaterdag op het rogramma saat, niet mee telt de de laatste. Alleen in de kring West-Zeeuwsch-Vlaan- deren en Walcheren kunnen de leden nog een paar vluchten uit Beaumetz doen, maar de rest zoekt het de laatste vluchten in Belgische vluchten. Een dan zijn er de nog in ZNB en provinciaal verband te houden fondvluchten vanuit Chateauroux en Bourges, maar dat is niet voor iedereen weg gelegd om aan deel te nemen. De wedvluchten vanuit Com- piègne van zondag 20 augustus kenden over het algemeen een redelijk goed verloop. Het was een van de weinige zondagen in dit eizoen dat men eens vrij af was op de middag. In Hans- weert bij de Blauwe Doffer waren het De Keijzer en zoon die succes boekten, zij wonnen 1,24 en 9 In concours waren 81 jonge duiven: 3. gebroeders Mange, 5 en 8. F. Vette, 6 en 10. A. de Leeuw, 7. R. Boogaard. Bij de PV Strijd in Vrede te Groede waren 132 jonge dui ven in concours. Met vijf prij zen binnen de eerste tien wa ren hier de gebroeders Van de Wege succesvol. 1. A. Ekkebus, snelheid 1247,11 meter per mi nuut, 2. M. Elfrink, 3,4,5,7 en 9. gebroeders van de We ge, 6. A. Buijze, 8. L. van de Wege, 10. Zutter en zoon. Bij de Snelle Duif te Clinge kan M. Willaert eveneens te rugblikken op een mooi re- seultaat. Bij won 1,3,5,6 en 7 op 63 jonge duiven, snelheid van de eerste prijswinnende duif 12.58,48 mpm. 2. Ch. Willaer 4. R. Fetket, 8. G. Werbroeck, 9. R. van Gaever, 10. R. Baert. In de CC Hulst hadden de duiven Th. Peters een goede dag. Met zijn oude won hij 1,4 en 10, met de jonge 2,6 en 9.' Uitslag concours in Hulst met 122 jonge duiven (1319,46 mpm): 1N4 en 10. H. Everaard, 6 en 9.' Th. Peters, 3. L. Blom- maert, 5. F. Janssens, 7. W. Kuil, 8. A. de Couwer. Met 84 oude duiven 1,4 en 10. Th. Peters (1392,82 mpm), 2. A. van Helsland, 3. J. de Potter, 5. F. Janssens, 6. Ch. Voet, 7. H. Berkelsmans, 8. W. Kuil, 9. J. Dhaniz. De Zwaluw te Sint Jansteen met 161 jonge duiven (1279,57 mpm): 1. A. Mattens, 2 en 9. J. Everaard, 3. P. Verstraten, 4. F. Blommaert, 5. P. Rottier, 6. F. van Gaver, 7. J. van Spaan- donck, 8. R. Danckaert, 10. E van Goethem. Verwachting in Axel in combinatie met Eerlijk Vreest Niemand te Stoppedlijk met 92 jonge duiven (1378,8 mpm): 1. M. Klaassen, 2. F. van Acker, beiden uit Axel, 3 en 9. F. Ser- rarens uit Stoppeldijk, 4. F Michiels, 5,6 en 10. G. Meijer,1 en 8. R. Herman, allen uit Axel Herleving te uiddorpe met 27 duiven (1302 mpm): 1 en 4 F. Herman, 2,3 en 5. M. de j Cock. De Snelle Duif te Terhole I met 27 oude duiven (1258 mpm): 3 en 4. A. Hemelaar, 1 A. Vermeulen, 5. Hon. Colsen. I Met 18 jonge duiven (1241 mpm): 1 en 2. L. Heijmans, 3 en 5. A. Hemelaar, 4. A. Vermeu- len. Herleving te 'Kloosterzande I met 184 jonge duiven (1259,99 mpm): 1. A. Vercauteren, 2.R de Kort, 3.J.F. Seij, 4. gebroe- I ders Van Poorten, 5. S. Neete- son, 6. R. Mahu, 7. A. Schuren, 8. Th. de Bruijn, 9.' A. de Rooij. 10. W. Boogaart. De Zeeuw te Goes 1en 5. C Dominicus, 2. W. Westrate, 3 en 9Steenhard-Princen, 4 en I 7. Verhaagen-Balvers, 6- D. Wagenaar, 8. M. van Hekken, 10M F. de Kraker. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT - De Sasse gemeenteraad beslist donder-1 dagavond over een herzieninf I van het bestemmingsplan I St.-Albert, waardoor de bou« I van bungalows mogelijk wordt. Als de wijziging door de ge I meenteraad wordt goedge keurd, worden in het noorden van de wijk een zestal zand heuveltjes opgeworpen, waar om heen de bungalows ge bouwd kunnen worden. Da' I gebeurt op zo'n manier, da' I gescheiden woongelegenheden I ontstaan, die slechts doof I openbaar groen met elkaarzijn verbonden. De aanvankelijke gedach'e I dat de uitvoering van een de[' gelijk plan aanmerkelijk I duurder zou zijn dan traditio-1 nelere bouwmogelijkheden S I volgens een gemeentelij" I woordvoerder onjuist gebla-1 ken. Dat zal straks volge"' hem blijken uit de prijzen,c de gegadigden voor de grol zullen moeten betalen. (Van onze correspondent) OOSTBURG - Ondanks het twijfelachtige weer van zaterdag kreeg de laatste editie van de Waterloop- leinmarkt Oostburg van dit seizoen erg veel bezoekers te verwerken. De succesformule blijkt nog steeds erg goed aan te slaan. De veelal zeer jeugdige rommelverkopers zijn sfeer bepalend en vormen de grootste groep deelnemers. Zij worden aangevuld met min of meer professionele verkopers, die de kraampje: gesitueerd rond de markt- brink bevolken. Door deze opzet is het een zeer over zichtelijk geheel. De Oost- burgse Waterloopleinmarkt kan, wanneer het zo door gaat, niet meer kapot en dit hebben enkele Oostburgse middenstanders nu ook in de gaten gekregen. Want tussen de vele oude spullen- kraampjes waren zaterdag ook enkele kraampjes be trokken door mensen, die absoluut geen rommel ver kochten. Fietstocht - De KPJ afdeling Westdorpe houdt zaterdag 2 september een fietstocht waaraan iedereen kan deelne men. Men kan zich die dag la ten inschrijven- in de Molen- kreekbar, vanaf negen uur 's morgens tot twee uur 's mid dags. Hengelen - De hengelaars vereniging Sport en Genoegen hield voor haar leden een clubwedstrijd. Die meetelde voor het kampioenschap 1978. Er waren 40 deelnemers. Win naar werd J. de Bruijne, die in deze wedstrijd waaraan niet veel werd gevangen een snoek baars aan de haak wist te slaan van 47 centimeter, zijn pun tentotaal werd daarmee 710.2. R. Neyt 220 punten, 3. me vrouw De Bree 148, 4. Joh. Harms 119,' 5. H. de Haan 109,' 6. W. Kole 100, 7. D. Tholens 95, 8. J. Knol 95,9.'A. Buijze 80 en IP. A. Tholens 7P punten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Op don derdag 31 augustus zal mr. J. Kolkman in verband met zijn pensionering afscheid nemen als voorzitter van de Raad van Arbeid in Middelburg. Op de zelfde dag wordt zijn opvolger drs. G.J. Hendriks geïnstal leerd tijdens een buitengewone vergadering van de Raad van Arbeid in de foyer van de schouwburg in Middelburg, die om 14.00 uur begint. In aansluiting op deze vergade ring zal mr. Kolkman en drs. Hendriks een receptie worden aangeboden. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND - Op donderdag 31 augustus kun nen inwoners van Oudelande in de gemeente Borsele kennis rmet burgemeester drs. 'F van den Heuvel en zijn chtgenote. Dat gebeurt in het verenigingsgebouw aan de anderbijlparkstraat. De ont vangst begint om 19.30 uur. Op ]n!i^erdag 14 september om •30 uur js er voor inwoners an Lewedorp gelegenheid om nnis te maken met het bur gemeestersechtpaar en wel in e verenigingsgebouw aan de ^andkreekstraat. Voor de in woners van Kwadendamme e 4 op donderdag 7 septem- m u°m uur een kennis- het ngsreceptie gehouden in BUrchVjereniglngsgebouw De

de Stem | 1978 | | pagina 16