IJZEN! TWEE BELGEN DODELIJK VERONGELUKT L et genoeg- BORSELE HEET DE 18.000-STE INWONER WELKOM Burgemeester Huber opent Foksrhapendag Zeeland Schorsing in zaak moord op ,T arzan Bouw bezig met nieuwe lessen voor werklozen G. Serrarens winnaar provinciale wedvlucht voor Jonge duiven Op kruispunt Rijksweg Absdaalseweg in Hulst van METSELAARSKLASJE BLIJKT EEN SUCCES TE ZIJN Prov. Waterstaat wil voorwaarden stellen aan Broomchemie (WEER EIKEN HOEVEN Warmer Onderzoek moord op meisje Oostkapelle nog zonder resultaat Plaatwerkers waterstanden hoogwater A 57 nooiste leer! Omdat't zo :r nu eenmaal niets ar. Originele ikengroepen-met- et romantisch ïog véél meer ;en. Kom naar Het romantische, ubbele stiknaad, dervoort; lelo: Oranjestraat 25. DINSDAG 29 AUGUSTUS 1978 De 18.000ste inwoner Bas tloltrop met zijn gelukkige ouders HEINKENSZAND - In de persoon van de amper twee dagen oude Bas Holtrop uit Heinkenszand heeft de ge meente Borsele gisteren officieel zijn 18.000ste inwoner erbij gekregen. Reden voor burgemeester drs. G.C.G. van den Heuvel en zijn echtgenote om gistermiddag de geluk kige ouders, J.W. Holtrop en P.J. Holtrop-Dekker per soonlijk in hun Heinkenszandse woning te komen felici teren. Bas, of Willem Bastiaan zoals hij eigenlijk in het ge- meenteregister staat ingeschreven, kreeg namens het ge meentebestuur een verzilverde beker en bordje met in scriptie aangeboden als blijvende herinnering aan deze dag. En omdat ook Bas in de toekomst niet zonder geld zal kunnen kreeg hij daarbij ook een spaarbankboekje met 18.000 cent erop. De heer J. van der Does, direkteur van de RABO-bank van Heinkenszand en omgeving, vond dit zo'n aardig idee dat ook hij er nog 18.000 cent bovenop deed, waarmee het beginkapitaal van kleine Bas al aardig begint op te lopen. Vanzelfsprekend werd ook de gelukkige moeder niet ver geten. Zij kreeg enkele boeketten bloemen aangeboden. Tenslotte mochten beide ouders nog een foto-boek in ont vangst nemen, waarin de gehele procedure van de aangifte van de jongste Borselese telg op het gemeentehuis te Hein kenszand staat vereeuwigd. De familie Holtrop woont sinds maart 1976 in Heinkens zand. Daarvoor woonden ze in de gemeente Valkenisse. Naast de zaterdagochtend om tien voor twee geboren Wil lem Bastiaan heeft het gezin Holtrop nog twee kinderen, een meisje en een jongen. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Burgemeester mr. F G.A Huber van Goes opent vrijdag 1 september de 23e Provinciale Fokschapendag Zeeland in Goes. Dat gebeurt om 9.45 uur, waarna meteen wordt begonnen met de indivi duele keuringen. In de loop van I de dag worden dan aangewe zen: de kampioen en reserve kampioen ram, de kampioene en reserve kampioene ooi en het beste ramlam. Verder zijn er de keuringen van afstam melingen van 1 ram en van be- drijfscollécties. De prijsuitrei king van de hoogstbekroonde dieren wordt verwacht rond 1515 uur in café de Landbouw te Goes. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND KANTOREN: Temeuzen, Nieuwstraat 9, 4531 CV Temeuzen, Poel bus 145, hi n Temeuzen, 01150-17920 (4 lijnen), Hulit, Steenstraat 14, 4561 AS nulst, 01140-3751 (3 lijnen), Goez, Klokstraat 1,4461 IK Goes, 01100-28030 lijnen). noïï?0BUBEN: Maandag t/m vrijdag 8.15-12.30 en 13.30-17 00 uur. UITEN KANTOORUREN: Advertentie-exploitatie: Breda: Maandag t/m jjjaag van 19.00-20.00 uur 076-222555. Zondag van 20.00-22.00 uur '76-222341 BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen 01140-4498, Midden-Zee and 01100-14944 SERVICEPUNTEN: Axel: Boekhandel Passage, Passage 13, Oostburg: )oM^nenS' Burchtstraat 11. Temeuzen: Superm. v.d. Velde, Winkelc. Zuid- WlSAANSLUITINGEN: factie: Chef Zeeuwse redactie R. Th. van der Helm, Melkweg 40, Oost- Urg. 01170-3370. Algemeen redacteur Zeeland en plv. chef drs. J. Bouw vans, Zuidvlietstraat 73, Goes, 01100-28138. Redacteur Midden-Zeeland van Berkel, Voorburcht 37, KapeUe 01102-2320. Reda cteur Temeuzen P. J* Schipper, Noordstraat 45, Hoek 01154-1556. Redacteur West- M?r^sch-Vlaanderen//Kanaalzone J. Jansen, Kwakkel 1, Zaamslag, *^4. Redacteur Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, tevens cultureel re- tteur: Henk Postma, Walmolenstraat 12, Hulst, 01140-4159. Tweede O.Z.-Vlaanderen: Eugène Verstraeten, Zoutestraat 57, Hulst, su-2748. Fotojournalist voor Zeeland: C.J. de Boer, Langs de Kreek 56, TOeuzen, 01150-13137. Sportredactie Zeeland: A. Koomen, Zeldenrust- JkÜ l' Terneuzen 01150-12941. noeroenten-exploitatie: Inspecteur Zeeland W. Hendriks, 01140-3751. vertentie-exploitatie: Inspecteur Zeeland C. Menu, 01150-95839. (Van een onzer verslaggevers) OOSTKAPELLE - Het on derzoek naar de moord op de 5-jarige Petra Jacobse uit Oostkapelle heeft nog geen nieuwe ontwikkelingen opge leverd. Het recherche-onder zoek is gisteren de gehele dag voortgezet met zo'n veertig re chercheurs, daarbij is ook een begin gemaakt met een huis- aan-huis-onderzoek in Oost kapelle, dat gisteravond nog niet was voltooid. Voorts is er een uitgebreid onderzoek ge start op de in Oostkapelle en omgeving gelegen campings. Alle strandbezoekers worden op de duinovergangen door een team van 10 rechercheurs geïnterviewd. Ook zijn giste ren diverse binnengekoemen tips onderzocht, maar tot gis teravond zijn echter geen aan wijzingen tegen een bepaalde verdachte aangebracht. Het onderzoek van het duinterrein waar zondag het lichaampje van de 5-jarige Petra werd ge vonden heeft gisteren eveneens geen duidelijk spoor in de richting van een mogelijke da der opgeleverd. De gisteren uitgevoerde sec tie heeft uitgewezen dat Petra door wurging om het leven is gekomen. Het is verder de po litie nog niet duidelijk gewor den of er hier sprake van een zedenmisdrijf is geweest. In middels gaat het onderzoek onverminderd voort. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Voor de Middelburgse rechtbank dien de gisteren de zaak tegen de 20-jarige Luuk C, die ervan wordt verdacht op 23 februari van dit jaar zijn vader J. Cau- wels, bijgenaamd Tarzan, uit Aardenburg met pistoolscho ten om het leven te hebben ge bracht. Al bij het begin van de zitting verklaarde de officier van justitie, mr. W. Mijnssen, een schorsing van maximaal drie maanden te willen om Luuk C. aan een psychiatrisch onderzoek te laten onderwer pen. De verdachte zei gisteren echter elke vorm van psychia trisch onderzoek te weigeren. „Als ik mijn vader inderdaad vermoord zou hebben", zo ver klaarde hij, „dan zou een der gelijk onderzoek mijn situatie positief kunnen beïnvloeden, maar gezien het feit dat ik dat niet heb gedaan kan het enkel maar nadelig werken". Verder betoogde hij dat een dergelijk onderzoek een te groot beslag op zijn privacy zou leggen en dat dan de hele zaak te lang zou worden uitgesteld. Verdediger mr. F.W. Adriaansen meende dat een psychiatrisch onderzoek een strikt persoonlijke zaak is. „Als hij niet wil, dan kan ik er verder ook niets aan doen." Na een korte schorsing werd de zitting door de president, mr. De la Porte, voor onbepaalde tijd verdaagd met een maxi mum van drie maanden. Ook werd beslist dat een nader psy chiatrisch onderzoek moet plaatsvinden en wees de presi dent de zaak terug naar de in structie. De totaal vernielde auto van (Van een onzer verslaggevers) HULST - Een auto-ongeluk op het kruispunt Rijksweg- Absdaalseweg bij Hulst heeft gisterochtend vroeg het leven gekost aan twee Belgen: de 39- jarige W. van de Waetere uit de verongelukte Belgen Eeklo en de 36-jarige M. Franck uit Zelzate. De Belg G. de Bakker uit Maldegem werd zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. Voor zijn leven werd gisteren gevreesd. Een andere Belg, R.C. de Wi- spelaere uit Zelzate, raakte licht gewond. De slachtoffers zaten alle vier in een auto, die in de flank werd geschept door een truck met oplegger, die volgens de politie door het rode licht was gereden. De truck werd be stuurd door M.H.C. uit Ove- zande en is eigendom van het transportbedrijf Verbrugge en De Meier. De personenauto bestuurd door de dodelijk ver ongelukte W.H. Vandewaete- re, werd geheel vernield. Het voertuig kwam uit de richting Axel. De truck, die uit de richting Perkpolder kwam, werd licht beschadigd. Het on geluk gebeurde 's ochtends om zeven uur. Op het betrokken kruispunt zijn in het verleden meer do delijke ongelukken gebeurd. Om het te beveiligen werden drie jaar geleden stoplichten geplaatst. Dodelijke ongeluk ken kwamen er daarna tot gisteren niet meer voor. De bouw van de MTS in Temeuzen is een van de projecten, waarbij leerlingen van de metselcur- sus zijn ingeschakeld (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Onder lei ding van milieu-gedeputeerde W. Don heeft gisteren in Mid delburg een bespreking plaatsgevonden met delegaties van de gemeente Terneuzen, de Inspectie Milieuhygiëne, de Arbeidsinspectie en de Provin ciale Diensten over de Risico analyse met betrekking tot de productie van tetrea-broom bisphenol a (bba) bij Brrom- chemie B.V. te Terneuzen. Gedeputeerde Staten had den de analyse na overleg met het gemeentebestuur in Ter neuzen bevolen. Naar aanlei ding van de conclusies en aan bevelingen in de analyse, op gesteld door AVIV (Adviseurs Voor Industriële Veiligheid) te Enschede, heeft Provinciale Waterstaat voorgesteld een aantal nadere voorwaarden aan Broomchemie te stellen. De diverse betrokken instan ties zullen deze voorwaarden bestuderen en zonodig aan vullen. Het is de bedoeling G.S. tijdig over deze zaak te advi seren, zodat dit college nog voorl november een beslissing kan nemen. (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG - G. Serrarens uit Stoppeldijk heeft zater dag de provinciale wedvlucht voor jonge duiven vanuit Orleans gewonnen. Met deze overwinning plaatste Serra rens de kroon op het werk na eerder in dit seizoen ook met zijn oude duiven al verschillende verenigings- en krin goverwinningen op zijn naam te schrijven. Omdat er dit keer ook met oude duiven werd gevlogen vanuit Orleans -deze wedvlucht werd gewonnen door Th. Peters uit Hulst- konden we geen juiste opgave krijgen van het aantal jonge duiven dat in concours was, maar dat ligt tussen de 3000 en 3500. De duiven werden gelost om acht uur 's morgens met een oostelijke wind, maar tijdens de ruim 400 kilometer lange vlucht verandere de windrichting, eerst naar noord en nog lager werd deze noord-west. Vandaar wellicht dat de vroegste meldingen die binnenkwamen zowel uit het oos ten als het westen van de provincie waren. De vroegste meldingen uit de diverse inkorfcentra kwa men van: G. Serrarens uit Stoppeldijk om 14.52 uur, snel heid van de winnende duif 1006 meter per minuut. Vlak daarachter komt een duif van C. Boogaart uit Schoondijke, geklokt om 14.47 uur, snelheid 1005 mpm. Verder J. Goos- sens uit Hulst 14.52 uur, 998 mpm, R. van Hijfte uit Koe wacht 14.47 uur (992 mpm), Ed van de Walle uit Hulst, 14.56 uur (991 mpm), A. Duininck en zoon uit Cadzand 14.54 uur (980 mpm), Jac de Hamer uit Temeuzen, 1504 uur (971 mpm), A. Dezutter uit Aardenburg 14.49K UUR (971 mpm), gebroeders Scheele uit Terneuzen, 15.03 uur (969 mpm), E. Mattheijssen uit Graauw 15.13 uur (965 mpm), Verder R. de Windt te Eede 14.57 uur, D. Dieleman uit Axel, 15.06 uur, W. van Vlierberghen uit Heikant 15.10 uur, A. Bein uit Groede 15.14 uur, R. Lippens uit Philippi ne 15.15 uur, S. Neeteson uit Kloosterande 15.20 uur, L. Breepoel uit Hoek 15.23 uur, P. de Smet uit IJzendijke 15.22 uur, Scherbeijn uit Hoofdplaat 15.25 uur, Ch. de Poorter uit Souburg 15.45 uur, M. Jaspers uit Middelburg 15.41 uur, Af. Boudens uit Kwadendamme 16 uur. Het Arbeidsbureau in Ter neuzen heeft overigens niet alleen de hand in dit soort cursussen voor de aannemers wereld. Samen met het con- tractorbedrijf Rheinhold und Mahla, dat in Zeeuwsch- Vlaanderen vooral construc tiewerk verricht voor Dow Chemical, heeft men een cur sus opgezet voor isolatie plaatwerker. Daarbij biedt het Centrum Vakopleiding voor volwassenen hulp. De cursus heeft inmiddels acht vaklieden opgeleverd. TERNEUZEN - De metselcursus in Zeeuwsch-Vlaan deren - bedoeld om werklozen en ongeschoolde bouwvak arbeiders aan een baan te helpen - blijkt een succes. Het arbeidsbureau en de Zeeuwsch-Vlaamse aannemers, die de metselcursus een half jaar geleden in het leven riepen, beraden zich inmiddels over nieuwe initiatieven: een op leiding voor timmerlieden en een cursus voor machinale houtbewerkers. Directeur L. Uilenbroeck van het Ge westelijk Arbeidsbureau te Terneuzen: „Ik hoop de nieu we cursussen binnen een maandje aan het draaien te heb ben en ik ben zelfs niet te beroerd om ook met een cursus tegelzetten te beginnen". Het Arbeidsbureau heeft het plan om met een metselcursus te beginnen destijds aange zwengeld om werklozen en on geschoolde bouwvakarbeiders aan een nieuwe baan te helpen. De aannemers doen aan het project mee om het gebrek aan geschikte bouwvakkers in Zeeuwsch-Vlaanderen op te kunnen heffen. Zowel de aan nemers als het rijk stoppen geld in het project. i Het bijzondere van de cursus is, dat de deelnemers vanaf het begin al een dienstverband hebben met een bedrijf, waar door ze van tevoren van een baan verzekerd zijn. Voor de theoretische opleiding is een metselinstructeur aangetrok ken en wordt samengewerkt met het Centrum Vakopleiding Bouwbedrijf. De praktijker varing doen de betrokkenen onder toezicht van een leer meester bij hun aannemings bedrijf op. Zo werkt momen teel een viertal metselleerlin- gen aan de bouw van de MTS in Terneuzen. Ze zijn in dienst bij het aannemersbedrijf Van Kerckhoven te Kloosterzande. De metselcursus heeft in middels een zevental deelne mers afgeleverd. Directeur L. Uilenbroeck van het Arbeids bureau wil het aantal deelne mers aan de metselcursus nu opvoeren tot twaalf. Tot de cursus worden nu ook opper lieden toegelaten, die omge schoold willen worden tot metselaar. Daardoor komen immers weer banen voor on geschoolden vrij. Momenteel wordt onder de Zeeuwsch-Vlaamse aanne mers een enquête gehouden waaruit de behoefte aan tim merlui wordt gemeten. Het is de bedoeling om een cursus weer op te heffen, wanneer die voldoende vaklieden heeft af geleverd en het „gat'.' in de ar beidsmarkt daardoor gedicht Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het KNMI: Eerst plaatselijk buien en geleidelijk meer zon. Hogere middagtempe- raturen. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 8. Minimum tempe ratuur: omstreeks 11 graden. Maximum temperatuur: om streeks 18 graden. Kans op een droger periode van minstens 18 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 pro cent. Voor donderdag: Aantal uren zon: 4 tot 11. Minimum tem peratuur: omstreeks 10 gra den. Maximum temperatuur: omstreeks 19'graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een'geheel droog etmaal: 60 procent. Konstanz 399'min 5, Rhein- felden 269 min 3, Maxau 478 min 10, Plochingen 134 min 1, Mannheim 317 min 17, Stein- bach 121 plus 2, Mainz 316 min 9, Bingen 180 min 6, Kaub 219 min 8, Trier 241 onveranderd, Koblenz 215 min 12, Keulen 193 min 11, Ruhrort 348 min 7, Lobith 968 min 13, Panner- dense Kop 942 min 10, Nijme gen 771 min 8, IJsselkop 855 min 5, Eefde IJssel 390 min 10, Deventer 269 min 6, Kater- veer-Spooldersluis 50 min 9, Monsin geen opgave, Borgha ren 3821 plus 12, Belfeld 1098 plus 5, Grav.e beneden de sluis 510 plus 12. De minste waterdiepten in de vaargeul, maandag vermeld op de waarschuwingsborden, zijn in centimeters: Spijk-Sint Andries 380. Morgen, woensdag 30 augustus Bergen op Zoom 2.19 en 14.45 Hansweert 1.37 en 14.01 Terneuzen 1.10 en 13.32 Vlissingen 0.38 en 13.04 Wemeldinge 2.17 en 14.49

de Stem | 1978 | | pagina 13