SFEERVOLLE BRADERIE IN HULST Uitbreiding gemeentehuis Sas blijkt onverantwoord Twee slagen lang feest In Philippine m VLAANDERENHAL-PROJECT AAN DE ORDE Koewacht ENTE iNISSE gemeente rsus ■ijf/ ïnnis 5.6% n bij: rtiluut ïlden (LEUREN KIJKEN Hontenisse wil snel riool in Zoute dijk ^Open huis" Rooie Vrouwen Goes Programma vrouwengilde Groot Hulst Zeeuwse wandelaars naar Oostenrijk politierapport Vergadering Recreatieschap Braakman Geslaagd oogst- dankfeest in Clinge Eenrichtings verkeer in Philippine Dolle" kat bijt bazin DE STEM VAN MAANDAG 28 AUGUSTUS 1978 fscheid Lambert enisse biedt aan p vrijdag 1 sep- uur afscheid te ambert. gehouden in de lis te Klooster houders M. Somers e Schepper van Terneuzen igang van 1 no- een winkel voor l, indien niet bij mde ingang van dat daarvan van irden kennisge- hun college ge- aangebracht, gstijden van die >1, waarvoor een itheffing van het ren van 52 per unnen ter waar ter gemeentese- aken). Daar zijn ïulieren met toe formulier 6,20 rking wordt ver- ktober a.s. aan te thouders recadocent, Heusden- 17 NA Breda. Aanvang 10 jaar en ouder kunnen privélessen hun vak- sen 1 jaar. Da- privéles- Drselstraat 6-810807, 3 jaar onbezorgd v.a. 75.- per maand (Van een onzer verslaggevers) HULST De Jaarlijkse braderie in de Hulster binnenstad heeft dit weekeinde weer drommen koopdrecreanten bin nen de poorten van de oude vestingplaats gebracht. Flanerend langs de kraampjes van de winkeliers, de an tiek- of oude spullenhandelaars en de standwerkers wer den ze geconfronteerd met een fikse dosis gezelligheid. Een van de opvallendste gebeurtenissen was het paalklimmen in de Bierkaaistraat. Aanvankelijk was het vechten tegen de bierkaai om bovenin de lange staak te geraken en een prijsenveloppe los te trekken want de orga niserende winkeliers hadden in hun enthousiasme te veel zeep op de paal gesmeerd. Zand en schuurpapier moesten er aan te pas komen om de staak in betere-wedstrijdcondi tie te brengen. De dames-klimsters vonden de opdracht daarna nog te moeilijk. Ze wisten de wedstrijdleiding ertoe te bewegen om de prijsenveloppen voor hen wat lager in de paal te hangen. Blaaskapellen, het jeugdcircus Reinardi, majoretten en enkele muziekgezelschappen completeerden het straat beeld door verschillende optredens te verzorgen. Vandaag wordt de braderie om negen uur 's avonds af gesloten. Slotevenementen zijn vanavond het optreden van het gerenommeerde muziekgezelschap Constantia uit Et- ten-Leur vergezeld door geroutineerde Roosendaalse ma jorettes en de autopedwedstrijd voor horecaploegen om de grote prijs van Hulst. De eerste deelnemers aan het vaalklimmen raakten zaterdagavond niet veel verder dan de helft van de lanqe staak, die te vet was ingezeept (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE - Burge meester en Wethouders van Hontenisse willen op korte termijn overgaan tot onder handse aanbesteding van de riolering in de Zoutedijk te Kloosterzande. Het waterschap dreigt ech ter een spaak in het wiel te ste ken. Deze instantie verzet zich tegen het plan omdat nog on voldoende inzicht bestaat in het totale gemeentelijke riole ringsplan. Het waterschap heeft daarover zeggenschap omdat het belast is met de zui- veringstaak voor het op pervlaktewater. De riolering in de Zoutedijk werd eerst in één adem ge noemd met het grote riole- nngsplan voor Groenendijk. Maar om in de Zoutedijk alvast met het werk te kunnen begin nen is het daarvan losgekop peld. Het rioleringsplan voor de Zoutedijk kost 45.000 gul den. Er kunnen elf woningen door worden aangesloten. De kwestie wordt woensdagavond in de gemeenteraad behan deld. (Van een onzer verslaggevers) AXEL - vanavond houden de Axelse Rooie Vrouwen voor het eerst in het nieuwe seizoen weer een bijeenkomst. °e avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden bij Sylvia Domdorf, Gerbrandylaan 5 in Axel. Vrouwen, die geïnteres seerd zijn in het werk van de nooie Vrouwen zijn van harte welkom, om zelf eens even te 'fteren en te kijken. Vanaf 41.00 uur dus open huis bij de Axelse Rooie Vrouwen. SAS VAN GENT Zuidstr. - Promonade 10 01158-1938 Ook zondags open van 14.00-18.00 uur Koopochtend - Woensdag 30 augustus wordt in Goes weer koopochtend voor gehan dicapten en bejaarden gehou den, die georganiseerd wordt door de Goese vrouwenraad, i] die daarbij begeleiding no- '8 hebben, kunnen zich van- aag opgeven bij mevrouw S. 'k8raaf-Noordermeer, Van usseldorpstraat, tel. 27656 of j "'J mevrouw G. de Bondt- 1699otra'Berkenstraat 80, tel. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT - Burgemeester en Wethouders van Sas van Gent gaan niet in zee met de heer A. Nelen, die huisvestingsruimte te koop, dan wel te huur heeft aange boden voor de uitbreiding van het bestaande gemeente huis. Ze hebben het aanbod laten bestuderen en zijn tot de conclusie gekomen dat het onverantwoord is om er op in te gaan. Zowel planologische als financiële problemen spe len daarbij een rol. De Sasse bestuurders heb ben opnieuw naar het oor spronkelijke plan gegrepen om zaken te doen met Rouw B.V. Deze onderneming heeft kan toorruimte aangeboden in het Vlaanderencomplex voor de huisvesting van het hele ge meentelijke apparaat. Don derdagavond krijgt de ge meenteraad dit Vlaanderen- hal-project opnieuw op tafel om erover te beslissen. Zoals bekend heeft de scheidende PvdA-wethouder M. de Groff zich ook van dit project ge distantieerd, omdat hij het te duur vindt. Hij staat de bouw van een heel nieuw gemeente huis voor. Burgemeester en de confessionele wethouders vre zen dat met nieuwbouw te veel tijd gemoeid is. Tijdens de onderhandelin gen tussen de gemeente en de heer A. Nelen is aankoop van het hele perceel naast het hui dige gemeentehuis door de ge meente als mogelijk haalbaar op z'n merites onderzocht. Maar daarbij bleek al snel, dat een dergelijke oplossing moest worden verworpen. Volgens (Van een onzer verslaggevers) HULST - Het Katholiek Vrouwengilde in Groot Hulst begint de activiteiten dit sei zoen op woensdag 30 augustus. Dan wordt in gemeenschaps centrum Den Dullaert een misviering en de jaarvergade ring gehouden. Aanvang zeven Mevr. Peters-van der Kraay treedt af als bestuurslid. Het bestuur heeft mevr. Van der Veeken-De Both als opvolgster voorgedragen. Mevr. Locke- feer-Dierick en mevr. Rade- makers-De Keyzer zijn als be stuursleden herkiesbaar. Tij dens deze bijeenkomst draagt mevr. Maquelin uit Vlissingen sketsjes voor uit werk van An nie M.G. Schmidt en Simon Carmiggelt. Verder worden de resultaten van de kantklos cursus tentoongesteld. Het verdere programma van het Vrouwengilde: 13 septem ber fietstocht naar een spin ster, 25 september lezing over pharmacie, 11 oktober na jaarsuitstapje, 23 oktober le zing over veiligheid in en om de woning, 25 november causerie over koken, 13 december kerstavond. burgemeester en wethouders zou er bij aankoop van het per ceel gesloopt en verbouwd moeten worden. De totale kosten van deze hele onderne ming bedragen volgens hem vier miljoen gulden en dat vin den de Sasse bestuurders te gortig. Bovendien is de aangeboden oppervlakte volgens hen te klein waardoor een onaan vaardbare hoogbouw zou moeten plaatsvinden. De ge plande facelift van de be bouwde kom wordt op die ma nier volstrekt ongeloofwaar dig", zeggen ze. B.enW. wijzen er verder op, dat bezwaar- en beroepsschriften van omwo nenden de zaak lange tijd zul len vertragen en onzeker ma ken, omdat hun privacy zou worden aangetast. IJZENDIJKE - Ook dit jaar is een aantal Zeeuwen naar Knittelfeld (in het Oosten rijkse Stiermarken) vertrok ken om mee te doen aan de 16e internationale bergwandel- tochten, over een afstand van 120 kilometer, die dit jaar worden gehouden op donder dag 31 augustus, vrijdag 1 en zaterdag 2 september. Uit IJzendijke doet Jacques van Voorenberghe voor de 12e keer mee en de 18-jarige Felix Impens voor de eerste keer. Mejuffrouw Marie Louise van Waterschoot uit Kloosterzan de begint dit jaar aan haar 14e tocht en Izaak van Houte uit Rilland-Bath gaat voor de 11e keer mee en zijn vrouw voor de 3e keer. Vorig jaar waren er vier Zeeuwse deelnemers bij de in totaal 1015, waarvan 167 Nederlanders. NKV-vrouwen - In het Patro naatsgebouw te Koewacht hield de plaatselijke NKV- vrouwenbond de algemene le denvergadering. Voorzitster E. Vervaet tracteerde de leden op eigengemaakte gebak. Men besloot op 11 september naar de markt in Zelzaete te fietsen voor een etentje. Verder was men het erover eens ook dit jaar weer een sinterklaas avond te houden. Sommigen lusten ze wel rauw (Van onze correspondent) PHILIPPINE - „Kom er bij en laat het ons gezellig ma ken", de slagzin die de actie ve plaatselijke middenstand voor de derde Mosselfeesten koos, werd zaterdag bij de opening, al direct werkelijk heid. Ook zondag kwamen vele honderden van binnen en buiten de stads- en lands grenzen een kijkje nemen en...mossels proeven. Gedurende de beide dagen was er veel nuziek en show van de eigen St.-Cecilia, de koninklijke fanfare Diede- rick uit het Belgische Asse nede, de showband Axel van Jac Schoot, de Verenigde Vrienden met de kleurrijke The Arno's uit Sas van Gent, The Flamingo's uit Westdor- pe, Weldoen door Vermaak uit Clinge, Beukelszoon uit Biervliet, Uit het volk voor het volk uit Breskes en niet op de laatste plaats, muziek vereniging en drumband Veronica uit Zuidzande. Zelfs ontbrak er niet een oer- Nederlands draaiorgel. Voorzitter H. Saey heette zijn genodigden burgemees ter drs. Dusarduijn uit Sas van Gent, zijn ambtgenoot de heer Stockman uit Assenede, de heer De Jong van het Pro ductschap voor Vis en Vis producten, de Zeeuwse VVV- directeur De Regt en de heer Pols van het Koninklijk Ne derlands Ondernemersver- bond welkom op de kiosk. De heer Saey zei op een nog grootser feest te hopen als de Mosselfeesten over twee jaar voor de vijfde keer worden gehouden en vroeg daarvoor al geld aan burgemeester Dusarduijn, die op zijn beurt vreesde dat in 1980 de ge- meentefinanciën er niet erg rooskleurig voor zullen staan. In datzelfde j aar hoopt Philippine zijn 475-jarig be staan te vieren. „Sas heeft onze stadsrechten afgepakt, toen wij als zelfstandige ge meente ophielden te be staan", zei de heer Saey en de burgemeester weer: „Dat heeft de Tweede Kamer ge daan" (toen was hij er zelf lid van dus toch). „Aan de voor bereidingen en de uitvoering van de feesten heeft heel Philippine meegedaan", zei de voorzitter, die daarvoor verenigingen en particulie ren heel dankbaar was. Vooral „de nieuwkomers" hebben zich ingespannen", voegde hij eraan toe. Burgemeester Dusarduijn zei blij te zijn dat er in Phi lippine weer nieuwe winkels zijn bijgekomen. „In goed dialect: hier gebeurt promo tion", aldus de burgemeester. Op de markt en op net rni- lipsplein (de vroegere haven) lieten de winkeliers zien wat zij te bieden hadden. In de Schotse hoek en in het voor malige gemeentehuis was het SKW bijzonder actief en ook aan de kinderen werd ruime aandacht besteed, gezien de kermisattracties. De letterlijke en figuurlij ke hoofdschotel was de afde ling van Willem Albicher die met zijn ploeg bijna handen te kort kwam om de talrijke liefhebbers van de nodige schaaltjes gekookte mossels te voorzien. Sjef Rammeloo en Sander Ploegaert stonden bij de roeiboot van de vroe gere PI 60, om rauwe mossels uit te delen. En ook dit is een bijzondere lekkernij. Er is wat gegeten en gedronken die twee dagen. Ook de handboogschutters kwamen aan hun trekken en wie er belangstelling voor had kon op beide dagen een kijkje nemen in de hervormde kerk. Hoewei zondagmiddag het weer niet zo gunstig was, kwamen er toch vele honder den om het feest mee te vie ren. Ook in Philippine is de tijd niet blijven stilstaan, maar de herinnering aan het roemrijke (mossel)verleden kunnen ze er niet loslaten. AARDENBURG - Op de kruising Draaiburg kreeg de bromfietser I.J.B. uit Sluis geen voorrang van J.H.K. uit Schaarbeek. K. kwam met zijn personenauto uit de richting Aardenburg. B. liep lichte verwondingen op. BRESKENS - Op de krui sing Buitenlust kwamen twee personenauto's bestuurd door M.C.A.J. uit Aardenburg en J.B. uit Saarbrücke met elkaar in botsing. B. die van de rich ting Groede kwam, verleende geen voorrang aan J. De auto van B. draaide een halve slag om en J. kwam in de midden berm terecht. J. werd licht ge wond en beide auto's moesten worden weggesleept. CAD ZAND - Op de boule vard De Wielingen reden twee fietsers S.C.T. uit Cadzand en A.J.P. uit Dordrecht. Beide fietsers moesten uitwijken voor een andere fietser toen zij werden' ingehaald door een wielrenner J.M. uit Oudegem. Deze kwam door dit inhalen te vallen en liep schedelletsel op. GOES - Zaterdagavond ontstond op de kruising Ring baan-Oost-Albert Joachimka- de een botsing tussen een per sonenauto, bestuurd door me vrouw A. C. M. R. uit Goes en een personenauto bestuard door de Duitser J. K. De aan rijding ontstond doordat J. K. geen voorrang verleende. De echtgenoot van mevrouw R. liep een hoofdwond op en werd overgebracht naar het Berg- zicht-ziekenhuis te Goes. Bei de auto's werden zwaar be schadigd. HENGSTDIJK - De Am sterdammer A.J.W.S. en zijn mede-passagier, F.A. uit Axel, liepen zaterdagavond om halftwaalf verwondingen op bij een aanrijding op de Hengstdijksedijk. De Amster dammer reed in een bocht rechtdoor, en kwam frontaal in botsing met de tegemoet ko mende personenauto, bestuurd door W.R. van T. uit Klooster zande. De Amsterdammer liep een zware hersenschudding en kneuzingen op, de Axelaar een lichte hersenschudding. Bei den werden naar het St. Lidui- naziekenhuis te Hulst overge- (Van onze correspondent) HOEK - Het algemeen be stuur van het Recreatieschap Braakman houdt donderdag 31 augustus om 15.00 uur in het stadhuis te Terneuzen zijn vergadering. Op de agenda staan onder meer een voorstel tot het ne men van een voorbereidings- besluit voor het bestemmings plan recreatiegebied Braak man, de aanbieding van de ontwerp-begroting 1979; tot het vaststellen van het herin richting splanverblijfsgedeelte (camping) recreatiegebied en het voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening. (Van onze correspondent) CLINGE - Ruim vijfhonderd inwoners uit heel Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen hebben zondagochtend op het sport veld in Clinge het oogstdank- feest bijgewoond. De organi serende werkgroep, gevormd door KPJ, KVO en NCB kan terugzien op een geslaagd ge beuren. Al om kwart voor tien begon de Clingse fanfare zondag ochtend met het spelen van een ouverture. Daarna gaf de drumband en het majoretten- peloton een show ten beste. Om tien uur begon pastoor J. van der Heyden, die gezien kan worden als de belangrijkste initiatiefnemer, met een plechtige eucharistieviering. Daarbij was de altaartafel versierd met allerlei producten uit de oogst van dit seizoen. In de predikatie belichtte de pastoor de bijzondere gaven, die wij van de schepper ont vangen. Tijdens de eucharistievie ring speelde de fanfare Wel doen door Vermaak uit Clinge passende muziek. De volks dansgroep van de KVO uit Vo gelwaarde trad tussendoor op. Het gemengd koor uit Clinge verzorgde de eucharististische gezangen. Na afloop werd in gemeenschapscentrum Mal- pertuus druk van de gelegen heid gebruik om wat na te praten bij een kopje koffie. bracht. De beide auto's werden volkomen vernield. IJZENDIJKE - Op de krui sing Zevenhofstedestraat Provincialeweg is F.L.V. uit Eeklo met zijn personenauto in de sloot terecht gekomen doordat hij moest uitwijken voor een voetganger, A.C.D. uit Biervliet. De auto moest worden weggesleept. PHILIPPINE - Bij de politie werd vrijdag aangifte gedaan van de diefstal uit de openbare basisschool „De Stelle" van een diaprojector. De dietstal zou gepleegd zijn in de periode van 11 tot 15 augustus. PHILIPPINE - De in de Ra velijnstraat geparkeerde auto van L.J.R. uit Terneuzen werd zaterdagavond aangereden door een personenauto, waar van de bestuurder was door gereden. Later werd deze, W.N. uit Hoek, aangehouden. SAS VAN GENT - De per sonenauto van de Sassenaar H. van L. werd zaterdagavond, toen hij in de Stationsstraat stond geparkeerd aangereden en zwaar beschadigd. De tot nu toe onbekende dader is na de aanrijding doorgereden. TERNEUZEN - Op de voet gangersoversteekplaats naar de Axelsedam werd mejuf frouw C.A.M. uit Terneuzen aangereden door een uit de richting Schependijk nade rende personenauto, bestuurd door C.D. uit Philippine. Zij werd aan de voet licht gewond. TERNEUZEN - De Hangst- dijkenaar T.H. kwam zater dagmorgen om zes uur aan het Terneuzense politiebureau met een dichtgeslagen oog. Hij deelde mee dat hij in de Dijk- straat door onbekenden in el kaar was geslagen en dat zijn fiets gestolen was. TERNEUZEN - Op het ver keersplein nabij Driewegen reed de Gentenaar R.R.T. in de nacht van zaterdag op zondag met zijn auto op de linkerrij baan en kwam frontaal in bot sing met een door de Terneu- zenaar R.P. bestuurde auto, die vanaf Driewegen de Roose- veltlaan wilde inrijden. De beide auto's moesten worden weggesleept. Voor nadere controle werd de Gentenaar meegenomen naar het politie bureau. ZELZATE - Een inwoner uit Sas van Gent reed in de nacht van zaterdag op zondag in de Vrijstraat tegen een boom. (Van een onzer verslaggevers) PHILIPPINE - De gemeente Sas van Gent gaat in Philippi ne enkele werken uitvoeren, waardoor eenrichtingsverkeer kan worden ingesteldvi, al thans als de gemeenteraad daar donderdagavond mee ak koord gaat. Het gaat om de verbetering van de Kasteelstraat en tege lijk daarmee de aanleg van een ontsluitingsweg tussen het be drijf van J. Kaas en de vroegere provinciale weg. Bij het werk is ook de aanleg van wat par keergelegenheid bij de be graafplaats inbegrepen. „Het eindresultaat zal wel zijn dat er te Philippine eenrichtings verkeer kan worden ingesteld, hetgeen ten voordele en gerie ve van velen zal zijn", aldus een gemeentelijk woordvoer der. (Van onze correspondente) VLISSINGEN - Zondag middag werd mevrouw De K. uit Vlissingen dusdanig toe getakeld, door haar driejarige lapjeskat, dat zij zich onder behandeling moest stellen van het Bethesda-ziekenhuis. Mevrouw De K. was zelf in een taxi naar het ziekenhuis gereden. Een behandelend arts uit het ziekenhuis belde de po litie en verzocht deze de vrouw te begeleiden naar haar wo ning, omdat de poes daar nog verbleef. Brandweerman G. ging geheel in een rubberpak gestoken met de politieauto mee om de bewuste poes te vangen. Dit bleek een heel moeilijk karwei te zijn, want de lapjeskat beet G. dusdanig door de rubberhandschoen heen in zijn vinger dat ook hij een dokter moest raadplegen. Uiteindelijk is de poes gevan gen en opgesloten in het poli tiebureau te Vlissingen. Maandag zal het dier voor onderzoek op eventuele hondsdolheid overgebracht worden naar de gezondheids dienst voor dieren in Goes. Dit onderzoek is nodig voor de verdere behandeling van beide slachtoffers.

de Stem | 1978 | | pagina 7