KEETIE KANSLOOS IN SPRINT Winnend viertal leeg als een emmer Zoetemelk: Van Est wordt geen prol Waterpolo- team zakt ver terug WERELDRECORD CAULKINS DARMEN REEK? nog geen beslissing F ussien overleden Ruw spel in eerste divisie sport len VERKER/ FEUR Campen gaan n lang gaan ze is koffie izenden er bijvoorbeeld els van echt Beiers ies doen om één acht te slepen? ie bon uit of u ikelier. naai niet in de eder geval Gunnink koffie. end gunstig is. al geen prijs? v» Zeventiende medaille Resultaten In Spanje Kans op voetbal staking groter A 67 DE STEM VAN DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1978 topt diarree. brengt de maag tot rust. aam.Helpt snel. Regenbeemd 17 isttreding een erde en gevarieerde 5thousiast team. aak met de heer privé 076-613 379, p bovenstaand adres. 48 Hoofdprijzen: aar lang gratis koffie. 96 extra prijzen: f jaar lang gratis koffie. Troostprijzen: s van 3 kop en schotels met I ngen van Kamper poorten. ippen en in een voldoende gefrankeerde Postbus 50, 8260 AB Kampen, w inzending op de datum van het deelnameformulier (Van onze speciale verslaggever) BRAUWEILER - Bijna voor de deur van de ouderlijke wo ning - zij woont 500 meter van de eindstreep in Brauweiler- is de pas 17-jarige Beate Habets wereldkampioen op de weg bij de dames geworden. De Westduitse verijdelde een derde weg- titel voor Keetie van Oosten-Hage door de Zeeuwse, die twee de werd, in een massaspurt terug te wijzen. Een complete verrassing was de triomf van Beate Ha bets niet. Het was bekend dat de Westduitse, die na de suc cessen van Podlesch, Braun en Peffgen haar land aan de vierde gouden mpdaille hielp, in de spurt nagenoeg ongenaakbaar is. Zij won dit jaar ook bijna alle wedstrij den in West-Duitsland. Steeds met haar specialiteit. De Westduitse titelhoudster op de weg, sprint en achter volging was gisteren zeker niet de sterkste deelneem ster, maar wel de slimste. De krantenbezorgster van beroep (daarvoor moet zij el ke morgen om half vijf uit de veren), stemde haar koers volledig af op Keetie van Oosten-Hage. „Zij heeft to taal niets gedaan", aldus de Zeeuwse. Zij heeft alleen maar constant aan mijn wiel gezeten. Ik kon het zelf niet zien, doordat ik nog steeds last heb van die stijve nek. De andere meisjes vertelden het mij echter". De tactiek van Beate Ha- betz slaagde wonderwel, omdat de strijd bijna per tra ditie een massale aankomst opleverde. Slechts een se rieuze ontsnapping vond er plaats. Het betrof een vlucht van de bijzonder sterk rij dende Anne Riemersma, die lang aan de staart van het peloton had gebungeld. Anne Riemersma: „Als je een hele tijd als laatste rijd, krijg je gewoon de kriebels om te demarreren. En tenslotte moest er toch ook wat onder nomen worden". De Friezin bouwde met haar achtervolgingscapaci teiten een voorsprong van 25 seconden op. Verder kwam zij echter niet. Keetie van Oosten-Hage: „We hebben nog geprobeerd voor haar af te stoppen, maar dat was on begonnen werk. Bij iedereen werkte mee aan de achter volging". Het gevolg van die bundeling van krachten was dat Anne Riemersma een paar kilometer van het einde moest capituleren. Anne Riemersma: „Het parkoers was te licht om aan kans van slage te maken". Dat was ook het oordeel van Keetie van Oosten, die het tijdens de training al had onderkend. De Zeeuwse was daarom ook niet bijster aanvalslustig. „Alleen in de tweede ronde heb ik een keer geprobeerd weg te komen. Toen het niet lukte, ben ik verder rustig voor in de groep gaan rijden. Demarreren had alleen maar verspilling van krachten be tekend". De Oranje-ploeg, die als enige afspraak had niet tegen elkaar te zullen koersen, be perkten zich in de laatste ki lometers tot het hanteren van een hoog tempo. De gedachte om een gat te laten vallen kwam niet op. De mogelijk heid daartoe bestond echter wel. Met name voor Keetie van Oosten-Hage. Met Ha- betz constant in haar scha duw had zij zich moeten op offeren. Keetie van Oosten- Hage, maandag 29 geworden, dacht echter alleen maar aan het voor haar hoogst bereik bare. Keetie van Oosten-Ha ge: „Ik wist da't ik normaal gesproken door Habetz ver slagen zou worden. Ik had in een criterium dit jaar voor de enige keer tegen haar ge sprint. Ik was toen volslagen kansloos. Toch vond ik het het proberen waard. Je weet tenslotte nooit hoe het loopt". Bella van der Spiegel, haar zuster trok volgens afspraak de sprint aan voor Keetie van Oosten-Hage. Toen Bella stilviel, was Keetie meteen geklopt. Bij het uitkomen van de laatste bocht, vijftig meter voor de finish kwam Beate Habetz onweerstaan baar naar voren. Keetie van Oosten-Hage: „Op zo'n kort stukje is zij in haar element. Ik kon zelfs niet meer dichter bij haar komen". Niemand trouwens. Beate Habetz heeft een vooruitziende blik gehad. Drie jaar geleden, toen ze nog op school zat, verklaarde zij: „Als ik we reldkampioen ben, stop ik met fietsen". Dat laatste kan wel vergeten worden. BRAUWEILER - Het zil ver, dat Keetie van Oosten- Hage gisteren in Brauweiler behaalde, betekende haar zeventiende medaille bij wereldkampioenschappen. Zij veroverde er acht op de weg en negen op de baan. De WK-erelijst van de Zeeuwse ziet er als volgt uit. Weg: 1966 Nürburgring zil ver, 1968 Imola goud, 1971 Mendrisio brons, 1973 Bar celona zilver, 1974 Montreal brons, 1975 Mettet, 1976 Ostuni goud, 1978 Brauwei ler zilver. Baan: achtervol ging: 1968 Rome brons, 1969 Brno brons, 1971 Varese zil ver, 1972 Montreal brons, 1975 Luik goud, 1976 Mon- teroni di Lecce goud, 1978 München goud. (Vervolg voorpagina) BAUWEILER - De glorietijd is teruggekeerd. Bert Oosterbosch (21), Jan van Houwelinge (23), Bart van Est (21) en Guus Bierings (21) hebben het succes van de zesti ger jaren doen herleven. Zij bezorgden Nederland voor het eerst in de historie een wereldtitel op de 100 km ploegen tijdrit. Het viertal, dat afgezonderd in een kamertje de uitslag met mdianengehuil begroette, le verde een formidabele presta tie Alleen de vier gebroeders Petterson waren in 1968 ooit sneller dan de Nederlanders bij een wereldkampioenschap. Met een gemiddelde snelheid van 49j2 kmper uur daverde de Oranje-formatie over het par koers. Met meer dan een mi nuut verschil werden de als fa voriet gestarte Russen versla gen. „Het liep als een trein", aldus wegcoach Rini Wagt- mans, die glunderde en met een gebalde vuist zwaaide alsof hij zelf wereldkampioen was ge worden. „Op sommige stukken reden de jongens zelf een snel heid van 53". De oefenwedstrijd in Hoe- vene-Stabroek en Maren- Kessel hadden een indicatie gevormd dat Nederland een eind zou kunnen komen. Dat het zijn toptijd met bijna twaalf minuten verpulverde, grensde echter aan het on voorstelbare. Jan Gisbers, die het grootste deel van de voor bereiding voor zijn rekening nam en Wagtmans tot en met 1980 zal assisteren: „De ploeg was de twee voorgaande wed strijden niet tot op de bodem gegaan. Daarna is gebouwd aan de ploeg. Vandaag moest de explosie volgen. Iedereen moest leeg zijn als een emmer. En dat is gebeurd". Naast de aanwezige kwali teit hebben vele zaken het mo- gelijk gemaakt dat de bijna ge heel Brabantse ploeg - alleen Van Houwelingen woont net over de grens in het Gelderse Heesselt - de eerste plaats ver overde. Ook kleine dingen. Zo hechtten de renners veel waar de aan dat hun de befaamde rubberen pakken waren ver sohaft en aero-dynamische helmen, die dinsdag nog wer den gekocht. Bert Ooster- oosch: „Als je merkt dat er al les aan gedaan wordt, stimu leert dat enorm". Bart van Est noemde het ook een voordeel dat de ploeg al in een vroegtijdig stadium werd samengesteld. „Wij hoefden oiet met de zenuwen in ons lijf rond te lopen. Dat scheelt veel". Ook de deelname aan de (Jonde van het Zwarte Woud zo kort voor de titelrace heeft een Oelangrijke rol gespeeld. Bart "an Est: „Dat was gunstig om vorm aan te scherpen. Wij kragen in die ronde ook nog ®eer moreel doordat Ooster- oosch Pikkoes met meer dan J'er minuten versloeg in de tijdrit". Ban aspect dan ook niet ver- L. m.ag borden, is dat er Sens bij elkaar gezocht zijn, ;le "ch volledig voor het lood- rsare karwei wilden geven. Val n ^rP' de sponsor van hn!u Bierings en Ooster- i c °eS de spijker op zijn •wee°Hn Zei: "De afgeloPen in H "e 'aar hadden we ook priizen kunnen rijden. Er en echter altijd renners genome,, die er geen inte nse voor hadden". De vier coureurs hebben zich veel ontzegd van 4 juni af, de datum waarop de voorberei ding begon. Zij lieten diverse lucratieve criteriums schieten, omdat die niet pasten in het voor hen opgestelde schema. Oosterbosch: „Het heeft ons behoorlijk wat gekost. Ik vind die trui echter belangrijker dan het geld. Ik vang het nu trouwens toch terug, doordat ik in mijn profcontract een clausule heb laten opnemen dat ik meer geld zou krijgen bij het behalen van een wereldti tel". De ambitie van het viertal, dat alleen in de eerste 25 km langzamer was dan de Russen, was ook zo groot, omdat het het volste vertrouwen heeft in de kwaliteiten van Wagtmans en Gisbers. Bart van Est, die nooit prof zal worden („Ik kan dat niet opbrengen") noemt dat een kernpunt. „Vertrou wen in de coach is een eerste vereiste. Als dat er niet is, ko men er ook geen prestaties. Wagtmans heeft natuurlijk een geweldige ervaring. Dat schept meteen al vertrouwen. Hij ziet in de koers dingen, die Midde- link bijvoorbeeld nooit zag. De Nederlandse ploeg op weg naar het goud. V.l.n.r. Guus Bierings, Bert Oosterbosch, Bart van Est en Jan van Houwelingen. GERMIGNY-.L'EVEQUE (ANP) - Joop Zoetemelk heeft zijn beslissing voor welke ploeg hij volgend jaar gaat rij den met enkele dagen uitge steld tot zondag, de dag van het wereldkampioenschap op de weg op de Nürburgring in West- Duitsland. Gisteren had Zoetemelk een ORLEANS (ANP) - De Franse wielrenner Jean-Jac- ques Fussien is gisteren in een ziekenhuis in Orleans overle den aan de gevolgen van de verwondingen die hij maandag had opgelopen tijdens een on geluk. Hij reed toen tijdens een trainingsrit in Fontainebleau achter op een caravan. Het duurde lange tijd voor Fussien kon worden geïdentificeerd omdat hij geen papieren bij zich had. Gezien de ernst van zijn verwondingen werd in Fontainebleau besloten hem over te vliegen naar Orleans. Theo de Rooy heett mij verteld dat hij de Ronde van Rijnland- Paltz nooit zou hebben gewon nen, als Wagtmans er niet bij was geweest. Het optreden van Wagtmans is ook veel verstan diger. Middelink zei bijvoor beeld altijd direct na de finish wat je fout had gedaan. Zo kort na de wedstrijd ben je dan ge pikeerd. Daardoor krijg je spanningen". Voor Rini Wagtmans bete kent de wereldtitel de voorlo pige kroon op een welhaast onnavolgbaar eerste seizoen als wegcoach. Voor Brauweiler leverde hij o.m. eindwinaars af in de Ronde van Rijnland- Paltz, de Ster van Henegouwen (Pirard) en de Ronde van het Zwarte Woud (Oosterbosch). Volop genietend van de triomf van zijn temporijders zei Wagtmans gisteren: „Ik (Van onze speciale verslaggever) BRAUWEILER Bert Oosterbosch, de bijna-professio- nal, is dit seizoen de succesrijkste geweest van de gouden 100-kilometerploeg. Bij zijn vier overwinningen in ploe gentijdritten voegde hij acht successen in een eenzame strijd tegen het horloge. De meest sprekende triomf was die in de Ronde van het Zwarte Woud, waar hij Avo Pikoeoes, de sterkste rijder uit de Sovjetunie op bijna vier minuten reed. Oosterbosch wordt professional, hij is geboren 30-7-57, woont in Eindhoven en is van beroep tegelzetter. Ploeg: Jan van Erp. Jan van Houwelingen zal alleen professional worden als er een goede aanbieding komt. „Ik heb een broer die prof is". Hij is geboren 12-1-1955, woont in Heesselt en is van beroep commercieel medewerker bij een houthandel. Ploeg: Bossche Staalbouw. Guus Bierings zou best professional willen worden. Hij is zonder werk. Bie rings is geboren op 28-9-1956 en woont in Uden. Ploeg: Van Erp. Bart van Est zal geen professional worden. „Voor een professional-carrière kom ik wat te kort". Hij is geboren 1-11-56, woont in Dinteloord, is van beroep timmerman en is geen familie van Wim van Est. Ploeg: Jan van Erp. heb al jaren geroepen dat Ne derland nog steeds de beste renners ter wereld heeft. Dat het de laatste jaren zo slecht is gegaan, heeft zuiver gelegen aan een gebrek aan discipline. Die was totaal verdwenen. Ik heb die discipline erin ge bracht en die is bewaard gebleven tot de start. Toen wist ik dat het zonder pech niet meer kon misgaan voor een medailleplaats. En zaterdag zullen de resultaten ook niet uitblijven". De uitslag van het wereld kampioenschap op de weg voor dames is: 1. Beate Habetz (Wdl) 70 km en 500 meter in 1 uur, 45 min, en 2 sec. 2. Keetie van Oosten-Hage (Ned), 3. Emanuella Lorenzon (Ita), 4. Minie Brinkhof (Ned), 5. Ritva Mykkanen (Zwe), 6. Frieda Maes (Bel), 7. Rossella Galdiati (Ita), 8. Calina Zareva (Sov), 9. Beth Heiden (Vst), 10. Bella van der Spiegel-Hage (Ned), 11. Brenda Atkinson (Gbr), 12. Morena Tartagni (Ita), 13. Connie Carpenter (Vst), 14. Josiane Bost (fra), 15. Luigina Bissoli (Ita), 28. Anne Rie mersma (Ned), 31. Petra de Bruin (Ned), 40. Truus van der Plaat (Ned). Allen in dezelfde tijd als de winnares. De uitslag van de ploegen tijdrit over 100 km is: 1. Ne derland (Oosterbosch, Van Houwelingen, Bierings en Van Est) 1 uur, 59 minuten en 51 seconden, 2. Sovjet-Unie (Pi koeoes, Kaminski, Gouziavis- joesse en Kousnetzov) op 1.09, 3. Zwitserland (Glaus, Mutter, Trinkler en Ehrensperger) op 1.38, 4. Polen Sujka, Michalak, Mijinik en Szurkowski) op 1.53. 5. Tsjechoslowakije (Skoda, Kostadinov, Klasa en Moravec) op 1.55. 6. Italië (De- pellegrin, Fossato, Giacomini en Maffi) op 3.44, 7. West- Duitsland (Von Oeffelholz, Trott, Weibel en Bolten) op 4.05, 8. Zweden (Asplund, L. Ericsson, M. Ericsson en Fa- gerlund)op5.34,9. Noorwegen (Brathe, Tedemanhanse, Pe tersen en Saether) op 5.36, 10. Bulgarije (Pentsjef, Lozev, Fortounov en Stoyanov) op 5.57. MADRID (DPA) - Het ge vaar van een staking door Spaanse voetballers op 2 en 3 september, de eerste speeldag van de Spaanse competitie, is na het afbreken van de onder handelingen tussen de Spaanse voetbalbond (RFEF) en de spelersvakbond (AFE) eerder vergroot dan afgeno men. Bondsvoorzitter Pablo Porta en een delegatie van de AFE, waarvan driekwart van de beroepsvoetballers lid is, onder leiding van Real-Ma- dridspeler Quino vonden el kaar slechts op één punt. Re den voor Quino na afloop te verklaren, dat de AFE geen aanleiding ziet de staking af te gelasten. (Van een speciale verslaggever) WEST%BERLIJN - Alle geschreeuwde instructies van Ivo Trumbic ten spijt is het Nederlands zevental gisteren voor de tweede maal door het valluik gevallen. Grieken land profiteerde van de kans, die Nederland via een onbe nullige nederlaag met 4-7 tegen Spanje, had geboden en produceerde tegen het willige Israël precies voldoende treffers (9-3) om het team van Trumbic terug te duwen naar het gezelschap van Mexico, Canada en Israël. Deze mogen dan in de laatste drie wedstrijden (de zege van 9-1 tegen Israel telt nu niet meer mee) de plaatsen dertien tot en met zestien onder elkaar verdelen. Nederland is wel heel erg ver verwijderd geraakt van de traditionele waterpolo-grootmachten. Men moet vrezen dat het voorlopig uit is met de uitnodigingen voor de grote toernooien. Dat gegeven zal Trumbic ongetwijfeld mee laten wegen, als hij de aanbieding bekijkt om trainer van Griekenland te worden. Aan de andere kant Is Trumbic er niet de man naar om de benen te nemen nu het nationale waterpolo zo in het slop zit. De Joegoslaaf moet zichzelf nu wel verwijten, dat hij niet optrad, toen vorig jaar een deel van de spelersgroep drie man van het bronzen Montreal- team eruit werkte. Met Nico Landeweerd, Hans Smits en Hans van Zeeland erbij, zou het hier in West-Berlijn nooit zover zijn gekomen. Trumbic koos voor Wim Keman en Gijs Stroboer, spelers die overlopen van gedienstigheid, maar in de beslissende fase van een wedstrijd van geen nut zijn. In een poging de zaak te forceren maakte Stroboer het zo bont, dat hi] met drie persoonlijke fouten op de kant moest. De Spanjaarden, die in het eerste part al op 3-0 waren gekomen, zetten voor de tweede keer aan en liepen in net vierde kwart van 4-4 weg naar 7-4. De technici Sans en Jane waren daarbij grote mensen. Stan van Belkum, die na het definitieve uitvallen van Eric Noordergraaf (hand in het gips) in de basis-opstelling opgenomen, kon daar niets aan veranderen. Scoreverloop: eerste periode: Sans 0-1 (6-7), Sans 0-2, Jane 0-3; tweede periode: Van Mil 1-3, Buunk 2-3; derde periode: Van Mil 3-3 (strafworp), jane 3-4, Stroboer 4-4(7-6); vierde periode: Sans 4-5, Sans 4-6, Estiarte 4-7. WEST-BERLIJN (ANP) - De Amerikaanse Tracy Caul- kins is gisteravond tijdens de WK zwemmen te West-Berlijn met een nieuw wereldrecord van 4.40.83 wereldkampioene geworden op de 400 meter wisselslag dames. Het oude re cord stond sinds de Olympi sche Spelen van 1976 in Mon treal op naam van de Oost- duitse Ulrike Tauber met 4.42.77. Tauber werd nu twee de in 4.47.52. Haar landgenote Petra Schneider eindigde als derde. De uitslag van de 400 meter wisselslag dames is: 1. Tracy Caulkins (VS) 4.40.83 (Nieuw, wereldrecord), 2. Ulrike Tau ber (ODL) 4.47.52, 3. Petra Schneider (ODL) 4.48.56, 4. Olga Klevakina (Sov) 4.49.16, 5. Nancy Hogshead (VS) 4,51.49, 6. Sharron Davies (Eng) 4.54.78,7. Ann-Sofi Roos (Zwe) 4.55.10, 8. Becky Smith (Can) 5.01.43. De 18-jarige Vladimir Sal- nikov uit de Sovjet Unie heeft met zijn tweede Europese re cord op een dag het goud op de 400 meter vrije slag bij de he ren geiyonnen. Nadat hij in de series al 3.53.32 gezwommen had, tikte hij in de finale aan met een tijd van 3.51.94. De Amerikanen Jeff Float en Bill Forrester werden tweede en derde. De uitslag van de 400 meter vrije slag heren is: 1. Vladimir Salnikov (Sov) 3.51.94 (Euro pees record), 2. Jeff Float (VS) 3.53.42, 3. Bill Forrester (VS) 3.53.97, 4. Sergej Rusin (Sov) 3.55.46, 5. Sandor Nagy (Hon) 3.56.29, 6. Peter Szmidt (Can) 3.57.08, 7. Max Metzker (Can) 3.56.64, 8. Borut Petric (Joe) 3.56.85. Het elfde nationale record bracht Kees Vervoorn op de klokken in de series van de 200 meter vlinderslag. In de eerste serie zwom hij de afstand in 2.04.88, waarmee hij zijn oude record (2.05.43) dat hij vestig de tijdens de nationale titel strijd in Amersfoort op 16 juli van dit jaar, met 55/100 ver beterde. Vervoorn werd in de eerste serie derde en plaatste zich niet voor de finale. Van de in totaal 29 zwemmers eindig de Vervoorn op de 14e plaats. Ronald Hond heeft zich niet weten te plaatsen voor de fi nale van de 200 meter school slag. De Y-zwemmer, die Ne derlands recordhouder op deze afstand is met 2.28.90, kwam in de tweede serie tot de matige tijd van 2.32.55, waarmee hij slechts zesde werd. In het to tale gezelschap van 29 zwem mers eindigde Hond op de 26e plaats. Gerard Smit is uitgescha keld in de series van de 400 meter vrije slag. De Zwemlust- zwmmer kwam in de zesde en laatste serie tot een tijd van 4.07.20, ruim zeven seconden boven het nationale record van Henk Elzerman en klasseerde zich hiermee als vijfde. In het tataalveld bezette hij de 27e plaats. Er waren 37 deelne mers. De 19-jarige Canadese He len Vanderburg heeft de Ame rikaanse hegemonie op het on derdeel kunstzwemmen solo doorbroken door tijdens de wereldkampioenschappen in Berlijn beslag te leggen op goud. Zij behaalde 187.849 punten en eindigde daarmee voor de Amerikaanse Pam Tryon en de Japanse Yasuko Unezaki. De Nederlandse Ma rijke Engelen werd zesde met een puntentotaal van 161.166. gesprek met de leiding yan zijn huidige, Franse, ploeg. Na af loop daarvan vertelde hij dat hem goede voorstellen waren gedaan, die financieel niets afwijken van hetgeen Peter Post hem in het vooruitzicht heeft gesteld. Dat maakt voor de man die onlangs voor de vierde keer de tweede plaats in de ronde van Frankrijk be haalde de beslissing erg moei lijk. Daarom heeft hij nog en kele dagen bedenktijd ge vraagd om nog eens goed af te wegen of hij bij Caput blijft of naar Post komt. DEN HAAG (ANP) - Als de eerste competitiedag in de eerste divisie maatgevend is voor wat er in het nieuwe sei zoen te gebeuren staat dan wacht de tuchtcommissie van KNVB een drukke tijd. Gister avond trokken de scheids rechters een rode en vier gele kaarten. Het rood was voor Van de Wassenberg (Helmond Sport), die in het duel tegen Wageningen in de eerste vijf minuten twee tegenstanders zo grof aanviel dat scheidsrechter Mulder hem het rood toonde. Ook strafschoppen werden kwistig uitgedeeld. Vier maal werd de bal op de stip gelegd. In totaal werden de negen eer ste divisiewedstrijden bezocht door 27.100 toeschouwers. Van de twee degradanten uit de eredivisie behaalde alleen 'Telstar een overwinning. De IJmonders wonnen de uit wedstrijd tegen FC Vlaardin- gen met 1-0. FC Amsterdam kwam in Groningen tegen FC Groningen niet verder dan een gelijkspel. De karakteristieken zijn: WAGENINGEN - HEL MOND SPORT 4-0 (3-0) 5. Vande!rLey 1-0 8. Bish2-0, 29. Leushuis 3-0, 88. Hazeleger 4-0. Scheidsrechter Mulder, 2500 toeschouwers. Rode kaart voor Van de Wassenberg (Hel mond Sport) wegens trappen en onderuit lopen twee tegen standers. De Wert (Helmond Sport) kreeg een gele kaart wegens het onderuit halen van een tegenstander. FC GRONINGEN - FC AM STERDAM 1-1 (1-1). 21. Stout 0-1 (strafschap), 36. Bakker 1-1 (strafschap). Scheids rechter Weeringk, 6200 toe schouwers. Gele kaart voor Bouwmeester (FC Amsterdam) wegens het onderuit halen van een tegenstander. Bianchi (FC Amsterdam) kreeg een waar schuwing wegens spelbederf. EXCELSIOR - SC CAM- BUUR 1-0 (0-0). 85. Ernst 1-0 (strafsehaop). Scheidsrechter Beek, 1100 toeschouwers. FC DORDRECHT - FC DEN BOSCH 2-1 (2-0). 34. Evers 1-0, 37. Jansen 2-0, 53. Peeters 2-1. Scheidsrechter Ram, 1500 toeschouwers. Gele kaart voor Kamps (FC Den Bosch) wegens onderuithalen van een tegen stander. HEERENVEEN - WILLEM II 0-0. Scheidsrechter Van Dijken, 3700 toeschouwers. HERACLES - SC AMERS FOORT 1-0 (1-0). 17. Van Oostrom 1-0 (strafscnop). Scheidsrechter Janssen, 3500 toeschouwers. DE GRAAFSCHAP - SVV 5-1 (1-1). 7. Jan Koenders 1-0, 24. Peitsman 1-1, 56. Polko 2-1, 63. Jan Koenders 3-1, 74. Hiddink 4-1, 80 Van Veenen- daal 5-1. Scheidsrechter Klin kers, 4100 toeschouwers. FC VLAARDINGEN - TEL STAR 0-1 (0-1). 33. Van Toor 0-1 Scheidsrechter Bakker, 1500 toeschouwers. Gele kaart voor Oorschot (Telstar) wegens te hard spel. FORTUNA SC - SC VEEN- DAM 0-0. Scheidsrechter Geurds, 3000 toeschouwers.

de Stem | 1978 | | pagina 13