Leverkusen oppermachtig Toernooi voetbal Yerseke speelt tegen Lokeren MVV: Meer kracht in de aanval ailles VEERSE MEER RACE" IN RECORDTIJD AFGEWERKT Selectie MVV Eredivisie 13 sjnoj bed 'jes IN REINAERTTOERNOOI Overwin ning Van der Ven -136405 rste er en heeft iet o.a. elen, ■benodigd- jwe alage admanden, nü als abant en 'se UGUSTUS KG mbic vooralsnog ïrantwoordelijk- hebben. Maar de ehabilitatie zijn geteld één moge- teerd er nog om spelen van Mos- ificeren: het over jaar te houden kwalificatietoer- Nederland het tegen dezelfde moeten opnemen B-groep, everloop: Eerste uunk 1-0 (7-7), izen 2-0 (7-6). -iode: Stiefel 2-1 :12-2, Van Es 3-2, Derde periode: 7-6), Buunk 4-4 ■hier 4-5 (7-6). :iode: Löbb 4—6, -7. uitse meisjes vinden. :eer geringe achter- zevende plaats be- nternationaal is er grado (1973) en Cali t een en ander veran- Acuamaids uit Santa e voor deze gelegen- de Amerikanen zijn digd, hebben zich niet oncurrentie kunnen Hun solozwemsters ryon bezet na de ver oefenstof de derde erste is de 18-jarige Helen van der Burg. Den Haag geboren en leeftijd geëmigreerd. UIO (AFP) - Het iktor Kortsjnoj, de 'er in de tweekamp wereldtitel scha- ;eenzins mee. Nadat ;t afgelopen week- tegen Anatoly Kar- twee nederlagen incasseren en daar op een achterstand 3 kwam te staan, de 47-jarige sta- s Kortsjnoj in de van zondag op idag een nieuwe >k" te verwerken. aardbeving trof het J rond Baguio en het bed van Kortsjnoj in alle hevigheid Danig geschrokken, vas voor het eerst in leven dat de ex-Rus trilling der aarde naakte, stapte hij uit bed en kon daarna geen mogelijkheid de hervatten. Een van secondanten van ;sjnoj, de Engelse tmeester Raymond ie, kreeg de schrik goed te pakken. „Ik it dat de hele zaak in ar zou storten", was commentaar van de elsman. equipe van de huidi- wereldkampioen toly Karpov bevond eveneens binnen het offen gebied. In het ahotel, op een kilo- er afstand van de ver- fplaats van de Kortsj- -delegatie, trilden leden van de groep Karpov hun bed uit. ichrokken vlogen zij balkon op. Niemand te vertellen hoe K;lIj zelf de bevingen had irstaan. van de rondweg) r--- (Van onze zwemmedewer- ker) VEERE - De Zeeuwse lan- gebaanzwemmers kwamen zondagmiddag in Veere te gen elkaar uit in de 2 km lan ge .Veerse Meer Race". Deze wedstrijd was in de drie voorgaande edities steeds 3 km lang geweest. Om veilig heidsredenen besloot de or ganiserende vereniging „De Zuidwester" echter deze wedstrijd in te korten tot 2 km. Was in de vorige jaren deze wedstrijd door de golf slag bijzonder zwaar, nu was er door het uitstekende weer nauwelijks sprake van enige golfslag. De 59 deelnemers hadden er dan ook geen en kele moeite mee en zwommen de wedstrijd in een recordtijd uit. Bij de heren bleek de Sas- senaar Edwin de Causmae- ker weer ongenaakbaar. Hij won deze race van Guido Sampon van de Stormvogel uit Vlissingen, die kennelijk een abonnement heeft op de ze tweede plaatsen. De Mid delburger Rob Geervliet ging de strijd om de derde plaats aan met zijn clubgenoot John de Lange. Hij won dit presti- geduel met handslag. Bij de schoolslag heren bleek het nu de beurt van Carl Huis in 't Veld uit Mid delburg te zijn om een wed strijd te winnen. Carl was in alle voorgaande wedstrijden steeds in de voorste linies te vinden, maar moest de eer steeds aan een ander laten. Nu sprintte hij in de slotfase naar de zege voor Willy Mooijer van de Braakman, die daags tevoren nog de Ganzentrek op zijn naam had gebracht. Bij de dames waren er geen verrassingen. Paula Buijsse van de Braakman won de vrije slag met een geweldige voorsprong op de overige dames. Mieke Verdonck was de sterkste op de schoolslag. Na de wedstrijd werden er nog prestatietochten over 500 en 1000 meter verzwom- men. UITSLAGEN: 2000 meter vrije slag heren: 1. E. de Causmaeker, Bruinvis 23.06, 2. G. Sampon, Stormvogel 23.48, 3. R. Geervliet, Luctor 24.53, 4. J. de Lange, Luctor 24.54, 5. K. de Mol, Stormvo gel 25.41, 6. P. Bek, Zeelan- dia 26.00, 7. K. Hamelinck, Bruinvis 26.05, 8. A. Wagen voort, Ganzen 26.12,9. R. van Peenen, Stormvogel 27.28, 10. B. v.d. Maale, Schelde 28.10. 2000 meter vrije slag dames: 1. P. Buijsse Braak man 24.29, 2. J. Spruijt Luc tor 27.09; 3A. Dek Zeelandia 28.47, 4. M. Kuipers Ganzen 28.56, 5. T. Parma Ganzen 29.17, 6. H. Schuit Ganzen 29.23, 7. J. Klompe Luctor 29.32, 8. C. Weemaes Schel- destroom 30.18, 9. L. Geertvliet Luctor 31.20, 10. A. Pauwe Zeelandia 32.33. 2000 meter schoolslag heren: 1. C. Huis in 't Veld Luctor 29.56, 2. W. Mooijer Braak- De prijszwemmers van de „Veerse Meer Race" kregen hun bekers uit handen van de wethouder van Veere. man 30.01, 3. W. Falhaber Stormvogel 30.14, 4. C. In- gelse Luctor 30.33, 5. B. Braat Onderdak 30.38, 6. C. Weeda Scheldestroom 30.40, 7. P. Schop De Ganzen 31.38, 8. A. Ploegaart Braakman 31.55, 9.' E. Vermeulen Schelde 32.08, 10. P. Mooijer Braakman 32.37. 2000 meter schoolslag dames: 1. M. Ver donck Scheldestroom 31.36, 2. C. Sinke de Ganzen 32.27, 3. M. Vercruijsse de Braak man 32.53, 4. S. Mooijer Braakman 32.55, 5. M. Du- fossé 't Vrije 33.49, 6. M. Versluijs Braakman 35.35 en 7. H. van Staden Zuidwesten 35.55. V (Van onze sportmedewerker) HULST - Het 20e internationale Reinaert-toernooi, dat georganiseerd werd door de Hulsterse Mixed Hockeyclub Rapide, is een groot succes geworden. Vele toeschouwers hebben de wedstrijden bijgewoond en de perfecte organisatie kreeg met het sterke Leverkussen uit Duitsland - dat zowel de eerste plaats bij de dames als bij de heren veroverde een uiterst sterke winnaar. v'7 i'm Een spelmoment uit de wedstrijd Beauvais tegen de latere toemooiwinnaar Leverkusen Bij de dames werd de finale gespeeld tussen de teams van Leverkussen en het Neder landse Gemert. In de boeiende finale wist Leverkussen twee maal te scoren, hetgeen de overwinning voor de Duitse ploeg betekende. Ook bij de heren was de finale van een hoog kaliber. De organisatie heeft met dit jubileumtoernooi niets spe ciaals willen doen vanwege het feit dat dit niet ten goede zou komen aan de normale gang van zaken van de Hulsterse hockeyvereniging. Toch is dit toernooi één van de grootste uit Nederland en gezien het feit dat veel buitenlandse ver enigingen ook nu weer naar Hulst waren gekomen, blijkt dit toernooi hoog aangeslagen te worden. De wedstrijden zelf waren bijzonder spectaculair om te zien. De organiserende vereniging Rapide behaalde bij de dames een verdienstelijke vijfde plaats. Het B-elftal van de da mes kwam op de achtste plaats Bekerprogramma woensdag 23 augustus: Poule 1: RBC - Domburg, Jong Ambon - Hal steren; Poule 2: Zeelandia - Goes, Middelburg - Devo. Poule 3: Roosendaal - RCS, Vlissingen - Moerse Boys. Poule 4: NSV - Breskens, Axel - Zundert. Poule 5: Terneuzen - Aardenburg. Poule 6: RSV - Cluzona, Unitas - Cluzona. Poule 7: SC Gastel - Sluiskil, Steenbergen - Meto. Poule 8: Kruisland - Alliance. Poule 9: BSC - Internos, Koewacht - Divo. Poule 10: Dosko - Hon- tenisse, Rood Wit - Clinge. Poule 11: Madese Boys - Ou demolen, Beek Vooruit - Dioz Poule 12: Kaaise Boys - TSC, UW - Sprundel. Poule 12: Kaaise Boys - TSC, UW - Sprundel, Poule 13: Baronie - WSC, Gilze - Riel. Poule 14: Berkdijk - GS WB, WVO - Jeka. Poule 15: Noad - Ons Vios, Groen Wit - Dongen. Poule 16: Noad - Spel. 't Zand, Bavel - RAC. Poule 17: Be Ready - Nieuwkuijk, Haarsteeg - Sar- to. Poule 18: RKTVV - Oirschot Vooruit, SVSSS - Raamsdonk. terecht. Het Terneuzense Olympia liet op dit toernooi in de damesgroep een uitsteken de indruk achter en eindigde op de derde plaats. Ook de heren hebben er alles aan gedaan om dit toernooi te doen slagen. De toeschouwers hebben een geweldige finale kunnen zien waarbij zelfs strafpunten nodig waren om de uiteindelijke winnaar aan te wijzen. Na twee keer 15 minuten spelen eindigde de wedstrijd tussen Leverkussen en Abbe ville in 0-0. De strafpushes werden uiteindelijk beter ge nomen door de Duitsers, zodat zij de eerste prijs mee naar huis mochten nemen. De wedstrijd tussen Derby uit Antwerpen en het Franse Monty eindigde ook al in een gelijk spel. De Belgen namen de strafspushes beter en won nen deze wedstrijd. Opvallend was dat tijdens dit toernooi ook een team van oud-leden van Rapide deel nam. Bij de heren eindigde dit team op de zevende plaats. Bij de heren kon Rapide nog be slag leggen op de derde plaats, indien het kon winnen van Gemert. Helaas was dit niet voor Rapide weggelegd want de ploeg werd naar een ver diende 0-2-nederlaag ge speeld. Gemert werd nu derde en Rapide vierde. Bij de heren was er verder de 5-1-zege van Weert tegen Push, waarmee de kracht van dit team toch wel naar voren werd gebracht. Uitslagen en standen: da mes: Rapide B - Monty 0-1, Rapide A - Beauvais 2-0, Le verkussen - Gemert 2-0, Olympia - Penbrokeshire 3-0. Heren: Rapide B - Terriers 0-1, Weert - Push 5-1, Monty - Derby 2-2, Rol - Penbrokes hire 3-1, Leverkussen - Abbe ville 0-0, Rapide - Gemert 0-2, Olympia - Beauvais 0-0. Standen: dames: 1 Lever kussen, 2 Gemert, 3 Olympia, 4 Penbrokeshire, 5 Rapide A, 6 Beauvais, 7 Monty, 8 RRapide B. Heren: 1 Leverkussen, 2 Ab beville, 3 Gemert, 4 Rapide 1, 5 Olympia, 6 Beauvais, 7 Rol, 8 Penbrokeshire, 9 Derby, 10 Monty, 11 Weert, 12 Push, 13 Terriers, 14 Rapide B. LICHTENVOORDE - Cees van der Ven uit Bakel is zondag in Lichtenvoorde winnaar ge worden van de internationale motorcross in de 500 cc-klasse. Op het circuit „De Schans" reed de Brabander in de eerste manche van start tot finish op kop. In de tweede manche slaagde hij er niet in Gerrit Wolsink voorbij te komen, waardoor hij tweede werd. Dat resultaat was echter voldoende voor de eindoverwinning. De buitenlanders lieten het in Lichtenvoorde afweten. OOSTKAPELLE - In Oost „Duinhelm" werd reeds voor de zesde keer het damestoer- nooi van Oostkapelle gehou den. Veere kwam als de win naar uit de bus door in de fi nale Oostkapelle met 1-0 te verslaan. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen de dameselftallen van Zeelandia en SKNWK en deze wedstrijd eindigde in een doelpuntloos gelijk spel. Strafschoppen moesten de beslissing brengen en de dames van Zeelandia waren daar iets beter in. De eindstand: Stand 1 Veere, 2. Oostkapelle, 3. Zeelandia, 4. SKNWK, 5. NVV'27, 6. Chris- landia, 7. Luctor, 8. Roo senoord. GOES - Het zaalvoetbal toernooi van De Bevelanden is gewonnen door de zaalvoet balvereniging Bruëlles uit Ka- pelle. In de finale maakten Bruëlles en Groendaal er een aardige show van die Bruëlles verdiend won. Er waren echter wel strafschoppen voor nodig, want in de normale speeltijd waren beide ploegen op 2-2 blijven steken. Aan dit toer nooi werd verder deelgenomen door PTT, WGP, Philips, Ter- neuzen Brochem en Telstar. Voor dit evenement bestond een goede publieke belang stelling. RENESSE - Het junioren- toernooi van de voetbalvereni ging Renesse heeft een over winning opgeleverd voor Re- nesse en Poortugal. In Renesse kwamen zowel de B en de C junioren aan bod. Bij de B-ju nioren won Renesse voor Ab- benbroek, terwijl de overwin ning bij de C-junioren naar Poortugal ging terwijl WFB hier als tweede eindigde. De uitslagen en de standen: B-ju- nioren: Poortugal-WFB 1-0, Renesse-WFB 1-0 Abben- broek-Renesse 1-1, Renesse- Poortugal 1-0. C-junioren: WFB-Renesse 4-0, Abben- broek-Poortugai 1-1, Renesse- Abbenbroek 0-0. Stand B ju nioren. 1.Renesse 5, 2. Abben- broek 3, 3. Poortugal 3, 4. WFB2. C-junioren 1. Poortu gal, 2. WFB 3, 3. Abbenbroek 4,Renesse. WESTDORPE - Het vetera- nentoernooi van RIA-W is ge wonnen door Terneuzen. De organiserende vereniging ging met de tweede plaats strijken. De stand en uitslagen SDO- Hulsterloo 0-0, Terneuzen-Ria 0-0, Ria-Clinge 2-0.1. Terneu zen, 2. Ria, 3. Clinge, 4. SDO, 5. Hulsterloo. SAS VAN GENT - Afgelo pen weekeinde werden er toer nooien gehouden op het sport park De Valcke te Sas van Gent voor B, C,D,en E-junio- ren. De organisatie van dit groteske gebeuren was in han den van de voetbalvereniging Corn Boys. De eindstanden waren:B.junioren: 1. Terneu zen; 2. Sluiskil; 3. Corn Boys; 4. RIA; 5. Clinge; 6. Vogel waarde; 7. Aardenburg; 8. Steen; 9. Sluis en 10 Honte- nisse. Cl-junioren: 1. Corn Boys; 2. Terneuzen; 3. Sluiskil; 4. Aar denburg; 5. Hoek; 6. Honte- nisse; 7. RIA: 8. Vogelwaarde; 9. Biervliet; 10. Clinge. C2-junioren: 1. Terneuzen; 2. Corn Boys; 3. Hontenisse; 4. Steen; 5. Terneuzen; 6. Corn Boys. Dl-junioren: 1. Terneuzen; 2. Sluis; 3. Philippine; 4. Vogel waarde; 5. Hontenisse; 6. Sluiskil; 7. Corn Boys; 8. RIA. D2-junioren: 1.Terneuzen; 2. Com Boys; 3. Vogelwaarde; 4. Com Boys D3. YERSEKE - Het actieve be stuur van de voetbalvereniging Yerseke (uitkomend in de der de klasse van het KNVB-za- terdagvoetbal) is er voor de derde keer in successie in ge slaagd een eredivisieploeg naar Zeeland te halen. Twee jaar geleden was het Roda JC, vorig jaar het Belgische SK Beveren en thans is men erin geslaagd het zeer sterke Lo keren als „sparring-partner" te ontvangen. Woensdagavond - morgen - om zeven uur speelt Lokeren in Yerseke tegen de ploeg van die naam. Lokeren heeft een minder geslaagd seizoen achter de rug, maar barst van het talent. Trainerswisselingen en minder motivatie van enkele spelers - als gevolg hiervan - lagen aan de basis van het mindere sei zoen. Twee jaar geleden be leefde Lokeren echter een topjaar. De Belgische topploeg speelde toen in de strijd om de Europacup en werd met het geringst mogelijke verschil aoor Barcelona van Johan Cruyff geëlimineerd. Het ac tieve bestuur van Lokeren heeft niets aan het toeval over gelaten om het succes van twee jaar geleden te herhalen. Het materiaal is voorhanden en eveneens een toptrainer. Die heeft men gevonden in de fi guur van Urbain Braems, die na drie jaar Anderlecht en drie SK Beveren als technisch di recteur gaat optreden. Ja, Lo keren is zeer professioneel in gesteld, want naast Braems is er de alom bekende Alois de Rijckere, die als manager fun geert. En dan het materiaal van Braems: Lubanski (Pools in ternational), Verheyen en Henrotay (Belgische interna tionals), Hansen (Deens inter national), Larsen (Zweeds in ternational), Dalving en Mommers (jeugdinternatio- nals van België) en Hoogen- boom (ex-Ajax, als voortreffe lijke keeper). En voorts nog enkele talentvolle spelers. In dividueel van „klasse", maar als collectief nog niet goed uit de verf gekomen. Een hecht collectief team smeden was de eerste taak van Brames en de van Beveren meegekomen Hasard, die hoofdtrainer bij Lokeren werd. Er wordt keihard gewerkt. Vorderingen waren tijdens de tweede helft van de wedstrijd om de „Beker van Vlaanderen" tegen SK Beveren zichtbaar en tegen Eendracht Aalst - om diezelfde beker - kwam het tot een ontploffing: 10-1. Morgen avond in Yerseke wordt er even stoom afgeblazen. Men komt in Yerseke eerst relaxen, vissen en er wordt een mosselkweke rij en de oesterputten bezocht, maar 's avonds om zeven uur wordt er op het veld weer kei hard gewerkt. In het duel tegen Yerseke worden veel Belgische doelpunten verwacht. MW, Stadion De Geusselt, Nico Jongen, 20, 02-04-1902, 23.500, Leo Steegman en Huub Groenewegen. Schrit Baetsen 14-04-1952, Gerard van Berlo 23-10-1952, Jo Bonfrere 15-06-1946, Paul Child 1953, San Jose, Robert Cox 13-08-1958, Johan Dijkstra 26-03-1947, Pierre Frantzen J2-02-1956, Peter Gerards 09-08-1955, Barry Hulshoff 946' Noud Jansel> 07-12-1956, Jan Joosten Mn 1959, Leo Kerst8es 17-07-1949; Janusz Kowalik 26-03-1944, Jos Lacroix 23-02-1952, Jo Mulkens 01-09-1956, Jo Quaden 30-04-1955, Frans Roosen 17-07-1959, Gerrie ochnjnemakers 13-08-1956, Huub Smeets 20-09-1953, John Webb 10-02-1952 z,Jn: Bobby Vosmaer (afgekeurd), Martin Boy van der Hart (onbekend), Henk (Wash- Hans Weck (Voerendaal), Sakib Viteskic iwashington Diplomates) en John Willrich (San Diego). MAASTRICHT - Het is drie maanden geleden dat Maastricht met een dave rend feest op het Vrijthof de promotie van MVV vierde. Op het plein is de rust al lang terug gekeerd en voor MVV breekt de realiteit Niemand van de verwen de supporters (slechts één nederlaag in twee seizoenen in De Geusselt) verwacht een plaats bij de bovenste vijf. Maar een redelijke po sitie in het brede midden veld van.de eredivisie, be hoort wel tot het verwach tingspatroon. „Ik wil onder geen beding tegen het einde van de competitie geïnter viewd worden over de vraag of MW er in blijft", zegt Leo Steegman. Zijn ogen schieten vuur. Een gifkik ker, die Steegman op wiens schouders de zware taak rust om „Eminentie" Geor ge Knobel in De Geusselt op te volgen. Vroeger als jong broekje bij Sparta heeft hij op de bank eredivisie-ervaring opgedaan en naam gemaakt. Verdween een jaar van het toneel om de voetbalbusiness wat beter te kunnen relativeren en is dan in Maastricht terug gekomen, gelouterd door dat seizoen rust en met de vaste wil om het met MW te gaan maken. Daarom was voor Leo Steegman niet zozeer het salaris dat hij zou gaan verdienen de hoofdzaak in de contractbespreking, maar wel de mogelijkheden die er in Maastricht liggen om van MVV een goedeeredivisie-club te maken. Want Steegman heeft bij Sparta frustrerende ervaringen opgedaan. Altijd knokken tegen het chronisch geldgebrek, je beste spelers noodgedwongen moe ten verkopen, dan weer nieuwe talenten opleiden en als die zo ver waren dat ze het konden gaan maken, ze weerverkopen. Vechten tegen de bierkaai heet dit. En daar past Steegman voor. „Dat is de reden geweest waarom ik liever een jaar naar de amateurs ging. Je kunt geen huis bouwen en dan de mid delste stenen er uithalen, om dat die toevallig van waarde zijn. Dan zakt het huis in el kaar." Praktisch vanaf de eerste dag dat hij de selectie van MVV aan het werk zag, heeft Leo Steeg man geroepen dat er in aan vallend creatief opzicht ver sterking moest komen en dat er in de voorste linie meer kracht en scoringsdrift aanwezig zou moeten zijn. Of de aankopen van MVV dat kunnen waarma ken, zal de tijd leren. Steeg man: „Als trainer bereik je nooit een ideale ploeg, daar voor ontbreekt het meestal aan geld en tijd. Ik ben al tevreden over de concurrentie die er in de ploeg gebouwd is. Voor elke linie zit er één speler op de bank die zo in het elftal gepast kan worden. Dan krijg je dat spelers uit de ooghoeken naar elkaar loeren. Dat geeft wel meer spanningen, omdat bankzitters meestal ontevre den mensen zijn. Ik heb echter liever een paar mensen met sjachrijnige gezichten dan mensen die weten dat ze on misbaar zijn. Waar de zeker heid dat ze opgesteld worden vanaf straalt. Want daar is het moeilijk mee werken." Een factor van onzekerheid blijft in Maastricht de houding van het publiek. Er is grote belangstelling voor MW. Dat is de afgelopen seizoenen gebleken toen duizenden sup porters de club naar alle delen van het land vergezelden. Dit seizoen in de eredivisie is het echter afgelopen met de grootse overwinningen in De Geusselt. „Ik hoop dat de mensen dit zullen aanvaarden. Een 9-Ü-zege, zoals tegen FC Dordrecht, kan niet meer. On ze tegenstanders heten nu PSV, Ajax, AZ'67 en Roda JC. En ik vertrouw er op dat de mensen de realiteitszin hebben dat ze daar rekening mee hou den", zegt Leo Steegman. De belangstelling van het publiek in de aanloop naar het seizoen is gunstig geweest. „Nooit eerder zijn er zoveel seizoenskaarten verkocht", meldt manager Nico Jongen tevreden. Van groot belang is evenwel hoe de start van de competitie verloopt. „De Leo Steegman meeste spelers hebben wel ere divisie-ervaring, maar je weet nooit hoe de terugkeer in de hoogste divisie uitpakt. We hebben een vrij zwaar ope ningsprogramma, bovendien enkele geschorste spelers. En ik weet dat als we uit de eerste vijf wedstrijden maar één punt winnen, ik meteen midden in de problemen zit", zegt Leo Steegman.

de Stem | 1978 | | pagina 9