OOSTBURG GEEFT GARANTIEPRIJS Postorderbedrijf gaat nieuw magazijn bouwen „Historische" tocht van De Vier Ambachten „KANOVAREN li AXELSE KREEK LEGALISEREN" NIEUWE SCHOLEN IN HULST EN LAMSWAARDE IN GEBRUIK mmm Bij inzamelingsacties oud papier 20 ARBEIDSPLAATSEN ERBIJ IN ST. JANSTEEN )f^2onnlfc Onze saté? <o» Gemeentebestuur Axel neemt Graaf Jansdijk onder de loep Hemels JACQUES EH •-J0SÊE v.ü. BUIJS Subsidie voor werk - groep Oostburg Kunstzinnige V orming Clinge 0NDCURSUS TVERZORGING Dverveld B.V. Restauratie wallen in raad Sluis Succes voor Zeeuwsch- Ylamingen in Belgisch Hooglede H.C.W. ROOVERS d 's-middags hersteld Minister van Aardenne opent braakmanhaven lOSENDAAL zijn opdrachtgeefster krach- n het Burgerlijk Wetboek op bij afslag tot toewijzing des in zaal West End aan de Kade raar verkopen: rage, erf, tuin en verder aan- en gelegen te Roosendaal aan kadastraal bekend Gemeente :n sectie K nummer 4680, groot 10.- 'eventueel krachtens grosse van psom: uiterlijk zes weken na de g 12 augustus van 3 tot 4 uur, us van 3 tot 4 uur. van inlichtingen vervoege men van genoemde notaris Roovers, te Roosendaal, (tel. 01650- DE STEM VAN DINSDAG 22 AUGUSTUS 1978 (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - Wie in Oost burg oud papier ophaalt in verenigingsverband is goed af. De raad van deze gemeente heeft namelijk besloten om tot 1 januari 1979, een garantie subsidie van 3 cent per kilo te geven aan scholen en clubs, die door de lage marktprijs (2 cent) van het oud papier financiële inkomsten moeten missen. Stijgt de marktprijs van oud papier hoger dan vijf cent, dan vervalt de subsidie automa tisch. Tijdens de discussie over het voorstel van B. en W. bleek een aantal raadsleden niet zo en thousiast. De VVD-er J. Tho- maes: „Het wordt een onover zichtelijke zaak. Bovendien is een regelrechte concurrentie voor het bedrijfsleven". Het college erkende ook in het voorstel, dat er wel wat haken en ogen waren. „Niet alle con sequenties van het toekennen van de subsidie zijn op dit mo ment te overzien". Het PvdA- raadslid C. van de Ree-Slab- bekoorn vond dat eerst de voorraden van de verenigingen moesten worden opgenomen, om hamsteren te voorkomen. Burgemeester Schipper zei wat dat betreft te vertrouwen op de eerlijkhid van de betrok ken verenigingen. Bovendien achtte hij, wanneer het papier op een centrale plaats zou worden gewogen, voldoende waarborgen voor een regle mentaire gang van zaken aan wezig. Tot slot bracht wethou der Barendregt nog een sterk argument ten gunste van sub sidiëring ter tafel. Barendregt: „Het ophalen van vuil" in de gemeente kost ƒ37,- per ton. Zonder oud-papier kost het ƒ30,-. Dat betekent ook een kostenpost van 3 cent per ki lo". e trekking, 21 augustus 1978. 100.000 is gevallen in de serie b 075100 1.000 op nummer: 075100 :ere series. 100.000 is gevallen in de serie V 093688 I.OOO op nummer: 093688 iere series. illen op alle nummers: tllen op alle nummers: illen op alle nummers: illen op alle nummers: tllen op alle nummers: tllen op alle nummers: tllen op alle nummers: tummers eindigende op: tmmers eindigende op: tummers eindigende op: tummers eindigende op: tummers eindigende op: tummers eindigende op: tummers eindigende od: tummers eindigende op: Fanfare - In de zaal De Troubadour hield de fanfare Weldoen door Vermaak de jaarlijkse algemene ledenver gadering, die door een zestigtal leden werd bijgewoond. Voor zitter F. Plasschaert noemde de fanfare een financieel ge zonde vereniging, die echter toch moet blijven ijveren voor het aantrekken van inkomsten. Voozitter Plasschaert waar schuwde echter, dat het jaar 1980 een ander beeld zal laten zien, omdat de oprichting van de drumband het nodige ge kost heeft. Daarbij komt nog, dat de oud-papier-actie zeer slecht loopt. Zelfs met een bij drage van de gemeente zal het ondoenlijk blijven om deze ac tie te voeren. Bij de bestuurs verkiezingen was er een vaca ture door het bedanken van E. Bol om gezondheidsredenen. Het bestuur werd verder met twee leden uitgebreid. Met een meerderheid van stemmen werden E. van de Goor, L. Goethem en Leon Seghers ge kozen. Ten slotte kon voorzit ter Plasschaert meedelen, dat er op 16 en 17 september een uitstapje gemaakt wordt naar Bouchaute en Stekenend. )or het diploma voetverzorging geven door de erkende satie van leraren voor de vak- iding in de chiropodie (N.O.L.V.CH.) s onder medisch toezicht nieuwe cursisten voor Breda en smede het bekomen van inlichtin- ispectus kan geschieden bij de 1se Academie voor Chiropodie P.H. WICHERS lat 10, Eindhoven. Tel. 040-412681 dse Academie voor Chiropodie uw J. Kramer-Slegtenhorst, >ld 20, Wouw. Tel. 01658-2215 ga - petit restaurant In deze ruimte komen de telefoontjes uit het gehele land binnen. De telefonistes hebben de beschikking over beeldschermen, waarop in een mum van tijd alle noodzakelijke gegevens worden „genoteerd". (Van een onzer verslaggevers) AXEL - Het Axelse gemeentebestuur gaat in samenwerking met het Waterschap Axeler Ambacht bekijken welke mogelijk heden er zijn om iets aan de huidige verkeerssituatie op de Graaf Jansdijk te doen. Dat is gistermiddag door burgemeester A. de Kam van Axel toegezegd tijdens een gesprek met een delegatie van de bewoners van de Graaf Jansdijk. Bij deze gelegenheid werden 37 handtekeningen aangeboden. EXCLUSIEF: ken is tot sluitingsuur geopend net afhalen van saté en andere iten. k tot 's nachts 1.00 uur en in nden tot 2.00 uur. Ginnekenstraat 21 - Breda Tel. 134000 LOOD TRIPLEXGLAS GELS GLAS IN KOPER UITEN GLASPLATEN 1GLAS FIGUURGLAS Gisteren is wel al vast komen te staan, dat er in geen geval zogenaamde remdrempels zullen worden aangelegd, zo als de bewoners dat aan B. en W. hebben voorgesteld. Bur gemeester de Kam verklaarde de vertegenwoordigers, Ingrid Koehof en André Veeke, dat Je beglazing eda - Tel 076-137650 52909. (Van onze correspondent) SLUIS - In het kader van de voorgenomen restauratie van e stadswallen wil het ge meentebestuur van Sluis een stuk grond nabij de Zuidpoort aankopen. Het perceel is ver meld op de lijst van monu menten in de gemeente, omdat deel uitmaakt van het oormalige verdedigingsstel- r! e" van krijgs-historische aarde is. Een voorstel tot aankoop komt aan de orde in J- raadsvergadering van au- gustus, die in het gemeentehuis wordt gehouden. *rder staan op de agenda onder meer voorstellen tot wij - de d,^" iaarwedden van °uders' de bezoldi- tarfl geltng gemeentesecre- tanssen en ontvangers en de vergadeer0rdKnlngen 1972' De gadering begint om 18 uur. verkeersdrempels niet zomaar kunnen worden aangelegd, omdat deze enkel zijn voorbe houden aan woonerven. Ook aan de momenteel toe gestane maximum snelheid van 80 kilometer per uur kan weinig worden gedaan. De Graaf Jansdijk ligt niet binnen de bebouwde komen en der halve kan enkel de minister van Verkeer en Waterstaat be palen hoe hard er gereden mag worden. De gemeente mag al leen een bord neerzetten met een adviessnelheid en dat bord staat er al geruime tijd. Inmiddels is de rijkspolitie begonnen met verkeerstellin gen op de Graaf Jansdijk en naar aanleiding daarvan zal de gemeente besprekingen voeren met vertegenwoordigers van het waterschap om aanwezige mogelijkheden voor verbete ring te onderzoeken. Volgens een woordvoerder van de ge meente bestond dit plan al voordat de bewoners afgelo pen zaterdag actie voerden te gen de hoge snelheden, waar mee sommige bestuurders de Graaf Jansdijk passeren. Reeds naar aanleiding van een eerder geschreven brief aan B. en W. zijn volgens de woord voerder al gesprekken gevoerd met dijkgraaf P. van Hoeve van het Axeler Ambacht en met de groepscommandant van de rijkspolitie, die gisteren ook bij de bijeenkomst op het Axelse stadhuis aanwezig waren. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - „De Ver enigde Vrienden" en het „Eer ste Terneuzense Majoretten- peloton" hebben tijdens hun optreden in het West-Vlaamse Hooglede veel succes geoogst.; De Sasse harmonie en de Ter neuzense majoretten waren (Van onze correspondent)" HULST De oudheidkundi ge kring De Vier Ambachten in Hulst hield afgelopen zaterdag de jaarlijkse excursie, welke met 124 deelnemers een re corddeelname kende. Begunstigd door goed weer ging het gezelschap in drie bussen op reis. Eerste halteplaats was het Aardewerkmuseum van Rae- ren bij Eupen. Dit oude stadje bezit een waterburcht, waarin een uitgebreide en kostbare verzameling aardewerk is on dergebracht. Raeren was in vorige eeuwen het middelpunt van een zeer bloeiende kera mische industrie. Hierna ging het richting Aken, waar de bekende Dom werd bezocht. Een kijkje werd ook genomen in de schatkamer in de Hongaarse Kapel. Vervolgens ging het naar Hoensbroek, waar in het kas teel van Hoensbroek een rondwandeling werd gemaakt, waarna ieder in de gelegenheid was uitgebreid uit te blazen en zijn tijd vrijblijvend door te brengen. door de jubilerende fanfare van Hooglede uitgenodigd deel te nemen aan een muziekfesti val ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van de plaatselijke fanfare „de Ver- eenigde Vrienden". De bedoeling was om het festival te doen plaatsvinden met louter alleen muziekge zelschappen die deze naam dragen. Naarstig speurwerk leverde op dat in België twee muziekgezelschappen deze naam dragen en in Nederland één, namelijk te Sas van Gent. „De Verenigde Vrienden" vie len vooral op door de keuze van de ten gehore gebrachte mar sen. TERNEUZEN - De minister van economische zaken drs. G.M.V. van Aardenne, verricht donderdag 24 augustus om 13 uur, de officiële opening van de Braakmanhaven te Terneuzen. In de voormiddag wordt de minister ontvangen door de Dow Chemical-directie, met toespraken door de president van Dow Chemical Europe, de heer C.H. Boyd en de minin- ster. Vervolgens toont ir. J.H. Laarman, hoofd van de voor lichting van Dow Chemical, een dia-serie over het mossel- bankenproject. Na een bezoek aan de Braakmanhaven volgen toespraken door de voorzitter van het Havenschap Terneu zen, de heer P.G. van den Bos- se, burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen en de algemeen directeur van Bos en Kalis baggermaatschappijde heer J. Th. Meiers. Tenslotte verricht minister Van Aardenne de of ficiële opening en volgt er een rondvaart op de Westerschel- de. (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN Het postorderbedrijf Neckermann N.V. te Sint Jansteen (gemeente Hulst) gaat fors uitbreiden. Binnen een maand begint men met de bouw van zo'n zesduizend vierkante meter nieuwe magazijnruimte. De Neckermann-directie deelde dat gistermiddag mee tijdens een gesprek met de pers ter gele genheid van het tienjarig bestaan. Het nieuwe magazijn wordt door de directie betiteld als „een modern distributiecen trum". Men hoopt het in ja nuari in gebruik te kunnen nemen. Volgens financieel en organisatorisch directeur F. Wolter brengt de uitbrei ding een twintigtal extra ar beidsplaatsen met zich mee. Momenteel heeft Necker mann ongeveer 300 werkne mers in vaste dienst, terwijl in tijden van grote drukte nog eens een negentigtal extra werkkrachten op het bedrijf actief is. Het nieuws over de uitbrei ding komt overigens niet on verwachts. Tijdens een bezoek aan de Steense vestiging (de enige in Nederland) zei grondlegger J. Neckermann van het concern een perso neelsuitbreiding van twintig procent per jaar te verwach ten. Zo'n vaart heeft het echter niet gelopen. Want uit de nu verstrekte cijfers blijkt dat het om zo'n tien procent per jaar gaat. De Neckermann-vestiging in Sint Jansteen omvat mo menteel zo'n 5.000 vierkante meter magazijn- en zo'n 2.400 vierkante meter kantoor ruimte. Daarnaast huurt het bedrijf nog opslagruimte in Sint Jansteen Kapellebrug. Volgens de directie bedraagt de omzet momenteel zo'n hon derd miljoen gulden per jaar. Dat is een keer zoveel als 2Vi jaar geleden, toen het kantoor pand te Sint Jansteen in ge bruik genomen werd. Vorig jaar kocht Neckermann voor de Steense vestiging een nieu we IBM-computer, die met een veertigtal terminals en een geavanceerd schrijfsysteem de orderverwerking verzorgt. De capaciteit van de computer is voldoende voor een verdubbe ling van de omzet tot 200 mil joen gulden per jaar. In 1978 werden vanuit Sint Jansteen ruim 1,3 miljoen hoofdcatalogussen en meer dan 1,5 miljoen pakjes verzon den. Op verzoek van de Alge- men Bond van Blinden en Slechtzienden bekijkt men bij Neckermann momenteel de mogelijkheid om de catalo gussen ook in brailleschrift uit te geven. (Van onze correspondente) AXEL - Met een enorme schreeuw sprongen zondagmiddag vijf mannen het water in van de kleine kreek bij het kruispunt Kinderdijk-Kanaalkade. Enerzijds omdat ze het net als iedereen best warm hadden en een verkoelende duik helemaal zagen zit ten, anderzijds om op deze manier de aandacht te vestigen op dit gedeelte van de kreek, waar de mannen allerlei plannen mee hebben. Tonny Herwegh uit Axel bij voorbeeld, die onlangs een brief schreef aan B. en W. van Axel met het verzoek om eens te bekijken of er in een gedeelte van de kreek geen ruimte is om een kanovereniging te herber gen. „Er zijn ongeveer twintig kanobezitters, die wel iets voor zo'n vereniging voelen", aldus Olaf de Bart van café 't Karre- wiel, de bakermat van alle plannen. „Maar er zijn allerlei obstakels als erfpacht, ver gunningen e.d. De laatste be richten zijn dat er onderhan delingen met de visvereniging GOA worden gevoerd. Maar zoiets kan wel jaren duren. We willen gewoon een legalisatie van een bepaald gedeelte van de kreek om te kunnen varen". Inmiddels zijn de vijf zwemmers, Kees van Gink, Henk Risseeuw, Frans Groot- haert, Martin Jansen en Rinus Scheele, proestend en hijgend de kant weer opgeklommen. „Naast dat kanovaren zouden we, als het weer dat toelaat, hier ook gewoon willen zwemmen", aldus Henk Ris seeuw, „dit is tenminste nor maal water, zonder chloor. Hier kan je nog uit de voeten. In het zwembad ben ik eens per ongeluk boven op iemand ge doken, die prompt naar de dokter moest. Dat zal je hier niet zo gauw gebeuren. Deze kreek ligt hier toch prachtig. Het zou zonde zijn het gedeel te, dat niet aan de visvereni ging is verpacht, ongebruikt te .laten". OOSTBURG - De financiële commissie van de gemeente Oostburg heeft het college van B. en W. geadviseerd om f 3.000,- subsidie te verstrek ken aan de werkgroep Oost burg van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming. Bij wijze van experiment wil men in de kern Oostburg mo gelijkheden bezien om er ex posities te organiseren over modernere kunst. Men heeft het oog laten vallen op de straks vrij komende openbare lagere school. De heer de Hullu zette wel vraagtekens bij deze school, omdat deze zal worden afge broken. De heer Cambier vroeg welke mogelijkheden de stich ting zelf heeft, terwijl de heer de Feijter het later wilde be kijken. De heer Thomaes waarschuwde nog voor het niet uithollen van de functie van het streekmuseum in IJzendij- ke. De burgemeester zag het niet zo somber in. Oostburg heeft een streekfunctie en hij zag in het licht van een func tioneel gebouw wel mogelijk heden. Met dit experiment komen er vier extra exposities. Aan Re pro Holland zal een gemeente lijke bijdrage van f 3.000,- worden verstrekt voor het boekje „Hoofdplaat, een dorp achter een dijk". Dit boek wordt uitgegeven naar aanlei ding van het 200-jarig bestaan. Door het verstrekken van deze bijdrage en mogelijk een sub sidie van het Anjerfonds zal de intekenprijs voor dit boekje lager kunnen liggen. De heer van Schaick be pleitte nog om in enkele kernen toiletvoorzieningen te creëren. Vooral in het afgelopen seizoen is door de vele toeristen het gemis hieraan duidelijk naar voren gekomen. De heer de Vries stelde, dat op de markt door verschillende kraamhou- ders aan schijnbeheer wordt gedaan. Gedurende een zes- a zevental weken zijn eigenaren niet in hun kraam geweest en werd dit overgelaten aan jeug dige personen, terwijl in de marktverordening staat dat zij zelf aanwezig dienen te zijn. Hij vroeg het college hier nauwlettend op toe te zien. In de Hulster wijk Moerschans werd gisteren een nieuwe katholieke school voor kleuter- èn basisonderwijs geopend. Op de foto de klas van juffrouw Ingrid. (Van een onzer verslaggevers) HULST-LAMSWAARDE - De grote schoolvakantie zit er weer op. Uit het achterblijvend ouderkorps klonk gisterochtend de gebruikelijke zucht van verlichting, toen het onderwijzend personeel de klaslokalen opende om de grote kinderschare weer een jaartje lang van parate kennis te voorzien. Het dalend aantal kinderen Zorgde er gisterochtend voor, dat menige school er dunbevolkter uitzag dan voorheen het geval was. Ook in Oost-Zeeuwsch Vlaanderen. Toch werden daar gis teren twee nieuwe basisscholen en een nieuwe kleuterschool in gebruik genomen. In de Hulster nieuwbouwwijk Moerschans opende het plaatselijk katholiek onderwijs een derde schoolge bouw met acht klassen voor het basis- en drie klassen voor het kleuteronderwijs. Voorlopig zijn daarvan nog maar vier klassen voor het basis- en twee klassen voor het kleuteronderwijs in gebruik. In de loop van de j aren hoopt men de school verder vol te krijgen en een volledige integratie van kleuter- en basisonder wijs tot stand te brengen. Het nieuwe schoolgebouw kwam nog net op tijd gereed. De officiël opening vindt pas in oktober plaats. In het Hontenisser dorp Lamswaarde opende het katholiek schoolbestuur een nieuwe basisschool met drie klassen. Het oude schooltje wordt afgestoten. Hier volgt vrijdag de officiële ope ning. MÉM

de Stem | 1978 | | pagina 13