Lnc Ier] lecli Lt in l VANDAAG WERK AFMAKEN! Johan van de Velde slaat toe Zoetemelk beslist woensaag Keetie super-snel Volledige afgang Oranje-viertal hermak ponsteen gaat erg hard Staat de postcode in een advertentie, gebruik die dan ook als u daarop reageert en vergeet ook uw eigen postcode niet. marlet Uitstel voor K®rtsjnoj ASSERS DIJK Resultaten Dürpisch betrapt op gebruik van doping fcrven Breda. achine binder repelina- nachine ete afzuiger binder ander el tribune er schudden tas lortbanden. Winst van De Nooyer W.K.-WIELRENNEN S door Hein i Groothuis pttpost A 75 20.00 tot 22.00 uur f se Tol", id ook schriftelijk It ons opnemen. fa' AE Breda, -loofd rP.M.Timmers. Jcelfabrikant met logwaardige T)n. (groepen zijn lente-conserven, ero-vruchten- Jitensappen. |700mede- DE STEM VAN ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1978 'T' ':C T' w A, '1"i ufiip Ci ENTE |ders van Hulst brengen ter de gemeentesecretarie ter net bijlagen van: Hendrikstraat 12 te Graauw, lolge de Hinderwet tot het ■brengen en in werking hou- nouderij, landbouw, akker- nnex mestopslag waarin di- met een gezamenlijke ver- IlW gebruikt zullen worden Il-1200 1 tank voor dieselolie (perceel, kadastraal bekend r. 784, plaatselijk bekend, 12 te Graauw; |traat 88 te Heikant, om ver- Hinderwet tot het oprich ten en in werking houden van jewerkingsinrichting waarin t een gezamenlijk vermogen tt zullen worden, op het per- md, gemeente St. Jansteen, >laatselijk bekend, Juliana- aat 8 te St. Jansteen, om ver- Ie Hinderwet tot het oprich ten en in werking houden van inkel waarin diverse electro- zamenlijk vermogen van 4,4 worden, op het perceel, ka- leente Hulst, sectie K, nr. 92, ïoofdstraat 8 te St. Jansteen; t 63 te Hulst, om vergunning wet tot het oprichten, in wer- rerking houden van een land- bedrijf waarin diverse elec- gezamenlijk vermogen van kt zullen worden, alsmede 1-15001 tank voor petroleum perceel, kadastraal bekend, tie T, nr. 155, plaatselijk be- te Hulst; Itsevaart 10a te Kapellebrug Bvolge de Hinderwet tot het Lg brengen en in werking hou- i-, land- en akkerbouwbedrijf 'aarin diverse electromotoren c vermogen van ±8,8 KW ge il, alsmede 1-12001. tank voor rceel, kadastraal bekend, ge il, sectie C., nr. 3554 - 3555, Gentsevaart 10a te Kapelle- de dagtekening van deze be- oor een ieder de gelegenheid tegen het verlenen van deze jen bij het gemeentebestuur. ig 4 september 1978 te resp ir, c-15.10 uur, d-15.15 uur en Iskantoor, Korte Bellingstraat are zitting worden gehouden, ezwaren tegen inwilliging van orden ingebracht. op gevestigd dat inwoners van an een aangrenzende gemeente sgeving wordt gedaan, als be de Hinderwet, later slechts tot fin indien zij in persoon of bij Ibvenbedoelde zitting zijn ver inghebbenden kunnen wat dit iet tijdig indienen van schrifte- 578 eester en Wethouders st ;emeester, P. Molthoff stans, J.F. v. Denderen Hulst. Tel. 01140-3914. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM - Strafschoppen hebben gisteravond het eerste duel in het Amsterdamse 703-toernooi beslist. Want Anderlecht en AZ '67 - de twee clubs die dit door 30.000 toeschouwers bezochte toernooi - openden, waren niet in staat om in de normale speeltijd een beslissing te forceren. Na een teleurstellend kijkspel en een 2-2-eindstand, bleek in valler doelman Munaron van Anderlecht een te goot strui kelblok voor de AZ-spelers. Hij stopte 3 penalties op rij tegen over Vooys slechts één en wel die van Arie Haan. Aldus kreeg dit duel nog een spectaculair slot. Hoewel Ruud Geels na 4 minuten al de score voor Ander lecht opende - hij rondde uiterst nauwkeurig een breedtepass van Vercauteren af - moesten de toeschouwers lang wachten op een tweede hoogtepunt in dit eerste duel. Zowel Ander lecht als AZ '67 speelden erg afwachtend en rustig. De enige die bij AZ in de beginfase veel om de bcil vroeg en die ook kreeg, was Peter Ressel, met wie zijn vroegere pïoegmakkers veel te stellen hadden. Het was ook Peter Ressel die na 25 minuten een hoekschop naar het hoofd van Van Hanegem stuurde. De bal werd door Minaron gemist en Willem legde hem keurig tegen het net: 1-1. Vanaf dat moment moest Anderlecht terug in de defensie en AZ het initiatief laten. Geels en Rensenbrink konden als twee eenzame spitsen geen vuist maken, omdat de ruimte tussen hen en het middenveld te groot bleef. Arie Haan had bovendien als direct tegenstander Wim van Hanegem toegewezen gekregen (al jaren zijn zij op het veld eikaars rivalen) zodat de Anderlecht-speler geen gelegenheid kreeg iets opvallends te doen. Van Hanegem had 5 minuten voor rust wel nog een opvallende dieptepass in de benen, op Kees Kist, die in vrije positie naast het doel van Munaron schoot. En Gerrit Vooys stopte direct daarna een hard schot *van Rensenbrink, die door het hoofd van Geels op maat was bediend. De tweede helft beloofde meer goeds dan de eerste. Al na 5 minuten was de stand 2-2. Eerst scoorde Kist voor AZ, in dezelfde minuut trok Vercauteren, na een prima actie van Rensenbrink, de stand gelijk. Twee knappe acties op rij. En er kwamen er nog meer, de meesten van AZ-kant, maar ze lever den geen treffers op. Zo had Peter Ressel acht minuten voor tijd de winnende treffer op zijn hoofd, maar hij kopte in een vrije positie naast. Daarom beslisten uiteindelijk penalties dat Anderlecht zondag in de finale van dit Amsterdam 703- toernooi zal spelen. Anderlecht speelt zondagavond de finale tegen Ajax dat zich gisteravond voor die eindstrijd plaatste ten koste van het Braziliaanse Fluminenses. De Ajacieden hadden daar ook strafschoppen voor nodig nadat de normale speeltijd met een 2-2 gelijke stand was afgesloten. (Van onze speciale verslaggever) ZEVENBERGEN - Op de voorlaatste dag van de Profronde van Nederland heeft Johan van de Velde de basis gelegd voor een opmerkelijke trilogie. Het 21-jarige troetelkind uit de ploeg van Post won gisteren niet alleen de voorlaatste etappe van Maas tricht naar Zevenbergen, maar stelde bovendien zijn kandida tuur voor de eindzege in de 18e na-oorlogse Profronde van Ne derland. Johan van de Velde won als eerstejaars beroepsrenners eerder dit seizoen reeds de Ronde van Normandië en de Ronde van Engeland. Hij wordt dan ook als een van Ne derlands grootste beloften ge zien en behoort met Henk Lubberding en Leo van Vliet tot de Nederlandse „Nach- wuchs" voor renners als Raas, Kuiper, Knetemann en Zoete melk. Peter Post voorspelde een jaar geleden reeds: „Van de Velde wordt een grote". Gisteren leek het erop dat .Post die voorspelling extra re liëf wilde geven. Hij gaf Van de Velde opdracht om in de etap pevan Maastricht naar Zeven bergen attent te koersen. Post hoep te natuurlijk dat Van de Velde in zijn geboortestreek (hij is afkomstig uit Rijsber- genj voor een succes zou zor gen en daarom gaf de ploeglei der van Raleigh de andere manlen uit zijn equipe op dracht om de koers „lam" te leggen toen Van de Velde met nog 4-1 kilometer te rijden uit het peloton ontsnapte. Het deerde Peter Post klaarblijkelijk weinig dat Van BAGU» CITY (ANP) - Uit dager Vilgtor Kortsjnoj heeft gisteren oin uitstel gevraagd van de donderdag afgebroken dertiende partij uit de twee kamp om het wereldkam pioenschap .schaken tegen ti telhouder Anatoli Karpov. De wedstrijdleiding deelde gis termorgen in Baguio City mee dat de partij zal worden uit gespeeld op de eerst komende vrije dag. ZOUTELANDE De win naar van de eerste badronde van Zoutelande voor liefheb bers, de plaatselijke favoriet Cees de Nooyer, liet de cham- pagnekurk knallen en liet ook 2'jn medevluchters Willy de Feber en Theo van de Brande die respectievelijk tweede en derde werden meegenieten van het edele vocht. Reeds na twaalf ronden (twintig kilometer) was het De Nooyer die het initiatief nam voor de beslissende ontsnap- Pwg. Theo van de Brande ging wee aan zijn wiel en gezamen lijk nam dit duo vijftien secon den voorsprong. Willy de Fe- er die zag het dat het menens was kon in de volgende ronde aog aanhaken. Samen bouwde dit trio een voorsprong. Het was vooral Wüly de Feber die de eindsprint nog aandrong, maar de Nooyer was hem toch een half wieltje te snel af. uitslag; 1. K. de Nooyer, Zoutelande 60 kilometer in één 9Um31, minuten. 26 seconden, W. de Feber, Sluiskil, 3. T. van de Brande, Heikant, 4. op M seconden E. Kloosterman, 5 en, 6. W. de Wielhouwer, Sommelsdijk, 7. P Legierse, Achthuizen, 8. J. Wenneks, "en Haag, 9 B. Steenbakker, "einkenszand, 10. K. van uienden, Zoutelande, 11. P. de ruber, Standdaarbuiten, 12 A-van de Ploeg, Goes, 13. A. S ZmtdjnJe, 14. A. Bol- Roosendaal, 15. T van ulik, Roosendaal, 16. G. Ver- WijkeRottelH0irt' 17' P' van 'JK, Rotterdam, 18. N Wec- erbeeke, Westkapelle lf s. van Dongen, Middelhuis, 20. Au Bouwens Hank. de Velde in het gezelschap van Rudy Pevenage, Etierme van der Helst, Adrie van Houwe- lingen en Joop Zoetemelk vertoefde en dat Van der Helst de nieuwe leider in het alge meen klassement zou worden. Want deze 25-jarige pupil van Eddy Merckx stond in het al gemeen klassement ietwat ho ger genoteerd dan de Westbra bantse belofte. Het verschil tussen het tweetal bedraagt op de laatste dag slechts 42 se conden. Johan van de Velde, die gis teren zijn zesde seizoenszege boekte: „Ik geloof dat ik ga winnen, maar ik zal er op deze laatste dag van de Proftour al les aan doen. Ik zal zeker ook weer de steun van mijn hele ploeg krijgen en ik hoop dat we de 42 seconden die mij van de eindzege afhouden met zijn allen kunnen overbruggen". Vandaag wordt de Proftoer besloten met een etappe van 's Heerenhoek naar Goes en een ploegentijdrit over 18 km in laatstgenoemde plaats. Etienne van der Helst, de belangrijkste tegenstrever van Van de Velde op de slotdag van de Proftoer, was als amateur overigens een van de grootste Belgische beloften. Hij kreeg dit jaar met veel tegenslag af te rekenen en verspeelde door een domme valpartij o.m. zijn se lectie voor de Tour de France. Hij zegt over het laatste onder deel van de Proftoer: „De mannen van Post hopen na tuurlijk dat ze in die afsluiten de ploegentijdrit de broodno dige tijdwinst zullen behalen. iMaar reken er maar op dat wij ook alles zullen geven om te winnen. Ik heb dit jaar al lang genoeg tegenslag gehad en ik ben gebrand op de eindzege". JOHN VAN OPPEN De uitslag van de vierde etappe was: 1. Johan van der Velde (Ned-Post) 211 km in 4.34,55 (met bonificatie 4.34,45). 2. Adrie van Houwe- lingen (Ned-Harings) z.t. (met bon 4.34,50). 3. Rudy Pevenage (Bel-Jossart) z.t. (met bon. 4.34,52). 4. Joop Zoetemelk (Ned-Caput) 4.34,55. 5. Etien ne van der Helst (Bel-Merckx) z.t. 6. Fons van Katwijk (Ned- De Loof) op 3.30. 7. Guido van Calster (Bel-Merckx). 8. Leo van Vliet (Ned-Caput). 9. Willy Planckaert (Bel-Merckx). 10. Piet van Katwijk (Ned-Post). 11. Theo Smit (Ned-Anglade). 12. Johan van der Meer (Ned- Koopmans). 13. Ad Prinsen (Ned- Koopmans). d-Koop- mans) 14. Jan van Katwijk (Ned-De Loof). 15. Rudy Col man (Bel-Willekens). 17. Jür- gen Kraft (Wdl-Harings). 26. Barry Hoban (Gbr-Caput). 56 Didi Thurau (WDL-Jossart) allen in dezelfde tijd als Fons van Katwijk. Het algemeen klassement luidt na de vierde en voorlaat ste etappe als volgt: 1. Etienne van der Helst (Bel-Merckx) 22.12,28. 2. Johan van de Velde (Ned-Post) op 42 sec. 3. Rudy Pevenage (Bel-Jossart) op 50 sec. 4. Joop Zoetemelk (Ned- Caput) op 56 sec. 5. Daniel Willems (Bel-Jossart) op 2.33. 6 Guido van Calster (Bel- Merckx) op 2.38. 7. Leo van Vliet (Ned-Caput) z.t. 8. Aad van den Hoek (Ned-Post) z.t. 9. Willy Planckaert (Bel-Merckx) op 2.41. 10. Gerry Verlinden (Bel-Jossart) z.t. 11. Gerrie Knetemann (Ned-Post) op 2.45. 12. Adrie van Houwelin- gen (Ned-Harings) op 2.48. 13. Jan Raas (Ned-Post) op 4.07. 14. Cees Priem (Ned-Post) op 4.09. 15. Johan van der Meer (Ned-Koopmans) op 4.17. 20. Didi Thurau (WDL-Jossart) op 4.21. 38. Barry Hoban (GBR- Caput) op 4.30. Johan van de Velde (rechts) 9aa-t als winnaar over de streep in Zevenbergen (Van onze sportredactie) ZEVENBERGEN - Volgende week woensdag hakt Joop Zoetemelk de knoop definitief door. Dan beslist hij of hij het volgend jaar voor Miko-Mercier of voor Raleigh gaat rijden. Joop Zoetemelk had gisterochtend in Hotel Maas tricht een onderhoud met Peter Post. Post en Zoetemelk kwamen tot een accoord maar de man die vier keer als tweede eindigde in de Tour de France wil nog een keer met zijn huidige werkgever Miko-Mercier praten alvorens de finitief „ja" te zeggen tegen Post, die Zoetemelk zoals be kend als vervanger voor de naar Peugeot vertrekkende Kuiper wil inlijven. Joop Zoetemelk vertelt: „Ik vind het niet meer dan bil lijk dat ik eerst nog even praat met de man die jarenlang mijn werkgever is geweest. Zowel Miko als Mercier hebben besloten om het volgend jaar opnieuw een wielerploeg op de been te brengen en als zij me hetzelfde kunnen bieden als Raleigh, voel ik me moreel verplicht om in die ploeg te blijven. Kunnen ze me niet dezelfde voorwaarden bieden, dan voel ik me vrij om naar Raleigh over te stappen". Het laatste en beslissende onderhoud met de Franse werkge vers van Zoetemelk wordt komende woensdag in Parijs gehouden. (Van onze speciale verslagge ver) MÜNCHEN Keetie van Oosten-Hage en Anne Rie- mersma gaan de finale rijden van het achtervolgingstoer- nooi voor dames. Het is te ver wachten dat de wereldtitel niet terecht zal komen bij de sterk ste uit het Nederlandse kam pioenschap, Anna Riemersma. Om het eenvoudig te stellen: Anne Riemersma reed gewel dig, Keetie van Oosten onge lofelijk. De Zeeuwse liep de vijfvoudige wereldkampioene Tamara Garkoesjina in bij de kwalificatieritten en kwam uit op een tijd van 3 minuten 49,54 seconden over de drie kilome ter. Een droomtijd. Tien se conden onder haar eigen beste prestatie. Anne Riemersma, die ook nooit sneller was dan 3.59, reed in München 3.51.30. Tegen respectievelijk Nicole van den Broek en Uta Rath- mann zullen de Nederlandse achtervolgsters niet de volle drie kilometer nodig hebben om zich bij de laatste vier te plaatsen. Dames-wielrennen, daar over kan geen misverstand bestaan, is een achtergebleven tak van sport. De Nederlandse meisjes kwamen als enigen in de snelle pakken op de baan en dat, gevoegd bij hun kracht op dit nummer, schiep een enorm verschil met de concurrentie, als daarvan al sprake zou kun nen zijn. Paste de tijd van Anne Rie mersma volledig in het kader van haar mogelijkheden, Kee tie van Oosten schoot daar gisteren ver bovenuit. Zij im mers had woensdagmorgen tijdens de training een lelijke val gemaakt en moest met een blauw oog (dat weinig hinder de, maar niet verfraaide) en een stijve nek op de fiets. „Tij dens het rijden", stelde Keetie van Oosten, „heb ik het niet gemerkt, omdat ik veel te veel bezig was met die achtervol ging. „Maar zo gauw ik van mijn fiets af was, voelde ik het weer." Dat maakte haar pres tatie helemaal ongelooflijk. De Nederlandse vlaggen kunnen worden klaargelegd voor de huldiging. MÜNCHEN - De Oostduit ser Norbert Dürpisch, de win naar van de zilveren medaille op de achtervolging voor amateurs, is betrapt op het ge bruik van een verboden sti mulerend middel. Zowel bij het eerste onderzoek als bij de contra-expertise, uitgevoerd in een laboratorium in Keulen, werd efedrine in zijn urine monster aangetroffen. Dür pisch werd voor een maand geschorst en uit de uitslag verwijderd. De Oostduitsers trokken meteen hun handen af van Dürpisch, die na zijn race voor de achtste finales tegen de Noor Iversen werd gecontro leerd. Ingo Hulsberg, de alge meen secretaris van de Oost- duitse wielerbond, gaf als commentaar: „Dürpisch heeft nooit iets met de medische be geleiding van de ploeg te ma ken willen hebben. Hij regelde alles op eigen houtje." WIELRENNEN - De Ita liaan Valerio Lualdi is win naar geworden van de Ronde van Romagne. Voor de 240 ki lometer had de Italiaan 6 uur en 6 minuten nodig. De Au straliër Sefton legde in dezelf de tijd beslag op de tweede plaats en Visentini uit Italië werd derde op 4 seconden. Wereldkampioen Francesco Moser kwam niet verder dan de achtste plaats op 32 secon den van de winnaar. (Van onze speciale verslaggever) MÜNCHEN - Baancoach Frans Mahn noemde voor het begin van de wereldkampioenschappen de voorbereiding van de achtervolgingsploeg de ideaalste sinds jaren. Gisteren viel daar op de snelle Olympische piste echter niets van te merken, want het Oranje-kwartet faalde volkomen. De uitschakeling op zich in de kwalificatie - tien ploegen waren sneller, waaronder Tsjecho-Slowakije, dat door materiaalpecht van de eerste ronde af met drie man moest rijden - was al bedroevend. Ronduit beschamend was het echter dat Möhlmann, Van Egmond, Schipper en Stam- snijder meer dan twee en een halve seconde tekort kwamen om de kwartfinale te bereiken. Zoals de Nederlandse ploeg over de baan ging, leek het wel alsof vier wegrenners bij el kaar geraapt waren, die voor het eerst met een piste kennis maakten. Nooit viel er een vloeiende lijn te bespeuren. Dat kwam voornamelijk door dat Möhlman en Stamsnijder een volslagen off-day hadden. Zowel Möhlmann als Stam snijder was niet in staat om tempo te maken. Bovendien waren de aflossingen van het tweetal ook verre van ideaal. Möhlmann kwam bij het aan sluiten zelfs bijna steeds op een halve meter achterstand te rij den. Vooral het verschil tussen Van Egmond en Schipper („Ik moest soms bijna freewhee len") enerzijds en Möhlmann en Stamsnijder anderzijds was echter fnuikend. Schipper: „Er is niet zo slopend als steeds een wisselend tempo te rijden". Frans Mahn was na het vol tooien van de race zo mogelijk nog meer ontgoocheld dan zijn renners. „Dit is geen tegen valler, het is een regelrechte afgang. Het is onbegrijpelijk voor mij. Iedereen heeft bene den zijn kunnen gereden. Ik heb er nooit met iemand over gesproken, maar ik had ge dacht dat deze ploeg misschien zelfs bij de eerste vier had kunnen komen. Ik ben er nog van overtuigd dat deze ploeg 4.23 kan rijden. Ik heb er geen idee van hoe het vandaag zo slecht heeft kunnen gaan". Dat had Dick van Egmond wel. „Wij hebben niet voldoende snelheid in de ploeg. En die moet je nu eenmaal hebben. Als iedereen snelheid heeft, vallen er geen gaten". Overigens rees de vraag in hoeverre Mahn zelf schuldig was aan de vroege uitschake ling van het Nederlandse kwartet. In tegenstelling tot bijna alle andere landen loste de Oranje-equipe op last van Mahn om de halve ronde af. „Dat is met deze jongens het beste", aldus Mahn. „Voor hen is daarmee het tempo het meest constant". Op zich misschien wel juist, maar toen het hal verwege de race steeds slechter ging, had ingrijpen vanaf de kant toch op zijn plaats gele ken. Als Van Egmond en Schipper langer aan de leiding waren gaan rijden, was de mo gelijkheid tot een aanzienlijk betere tijd reëel geweest. Voor Dick van Egmond be stond daar in ieder geval geen enkele twijfel over. Eerst nam hij Mahn nog in bescherming („De coach treft geen enkele schuld"), maar vervolgens haalde hij onbewust vernieti gend naar hem uit. „Het had zeker twee seconden gescheeld als Schipper en ik op het laat ste een volle ronde op kop wa ren gekomen. Halverwege had ik eigenlijk al verwacht dat Mahn dat zou aangeven. Maar er kwam geen seintje. En wij mochten alleen dan van onze opdracht afwijken als hij dat duidelijk zou maken". (Van onze speciale verslaggever) MÜNCHEN - Dat niet al leen Oostduitse renners we reldtijden kunnen produceren, bewezen gisteren Herman Ponsteen en Keetie van Oos ten-Hage. In de kwalificatie van de achtervolging bleven beiden vele seconden onder de officiële wereldrecords (5.51.6 van Ole Ritter en 3.52.50 van Tamara Garkuchina). De for midabele prestaties van Pon steen (5.46.72) en Keetie van Oosten-Hage (3.49.54) kunnen evenwel niet als wereldrecord worden erkend, omdat daar voor alleen over de baan moet worden gegaan. De prestatie van Herman Ponsteen, die de concurrentie met verbijstering moet hebben getroffen, was een complete sensatie. De coureur uit Nij- verdal, die zich veruit de snel ste toonde, was immers pas in tweede instantie in de Neder landse ploeg opgenomen. Offi cieel werd Ponsteen aanvan kelijk niet aangewezen, omdat hij een onvoldoende verrich ting had geleverd in de finale van het nationale kampioen schap, waarin hij 10 seconden achterbleef op Roy Schuiten. De ware reden was echter dat de KNWU-mensen Ponsteen als een lastige jongen be schouwden. Niet vreemd ove rigens, omdat Ponsteen in het verleden herhaaldelijk ver nietigende kritiek op baan coach Frans Mahn heeft gele verd. Pas nadat de oostelijke 1 renner een knieval had gedaan - hij verklaarde dat hij Mahn in het verleden onheus had bejegend - werd hij alsnog voor München aangewezen. wielrennen „Deelname was een must voor mij", aldus Ponsteen, „anders had het mij 30.000 gulden ge kost in verband met contracten voor de Winterbanen". Over zijn supertijd was Ponsteen, die zich zeer nors opstelde na zijn schitterende race, overigens zelf ook ver baasd. „Ik was op een schema van 5.54 vertrokken. Dat had Mahn bepaald. Ik vond het zelf te scherp. Ik had aan een tijd van 5.58 of 5.59 gedacht. Het bleek echter grandioos te gaan. Het schijnt dat ik dit jaar goed geleefd heb, dat ik nu net hier mijn piek heb". In schrille tegenstelling tot het geweldige rijden van Pon steen stond de prestatie van Roy Schuiten. De Westbra bander kon zelfs het schema van 5.54 niet aanhouden. Hij bleef er ruim 4 seconden bo ven. „Het ging niet best", aldus Schuiten, „maar dat heb ik al tijd in de eerste ronde. Ik dank dat dat door de spanning komt". Zowel Ponsteen als Schuiten bereikte gemakkelijk de laatste vier, waarbij de zil veren medaille-winnaar van vorig jaar, Knut Kudsen, ont breekt. De Noor werd tijdens de training op de weg aangere den door een auto. Hij werd met schaafwonden en kneu zingen opgenomen in het zie kenhuis en moest van deelna me afzien. ADVERTENTIE v

de Stem | 1978 | | pagina 13