Karstens wint in Leiden KLIPPEL EERSTE IN BADGASTENTOERNOOI RESULTATEN SEROOSKERKE Oefenduels „DIT MEER PINTEN PAKKEN" tiseur tjnoj Hans Croon: EREDIVISIE (2) 'Orm leiding Veer verlies iaterpoloteam Barrage Eiroe wil niet meer sport paardensport O Selectie FC VVV DE STEM VAN DINSDAG 8 AUGUSTUS 1978 val bekwaam als pa- psycholoog, neuroloog {hypnotiseur. Hij heeft fn diensten aangebo- en zal hier dinsdag fineren. Als hij niet op l is voor het begin van tiende partij zal ik \lf naast Zoekar gaan Jtt en". isdag wordt de zèsde ronde fepeeld. Het grote duel gaat In tussen koploper Borm en lelverdediger Nemet, terwijl phm de strijd aanbindt met Jido den Broeder uit Voor lag Na vijf ronden is de stand: 1. prm 5; 2/3 Böhm en Nemet li; 4/19. Van Putten, Tolman, prholt, Gelpke, Scheeren, pijpers, Kirov, Carlson, Van parle, Schutz, Van den Bergh, jitkowski, Kamminga, Irooten, Van Helvoort en Den roeder. DUBROVNIK - Het Neder- bnds waterpoloteam heeft naandag zijn tweede wed- Itrijd in het landentoernooi te Dubrovnik tegen Joegoslavië het 4-8 verloren. De perio- lenstanden waren 0-0, 2-4, |-2, 1-2. Ndat Nederland de eerste vedstrijd tegen West-Duits and had gewonnen (8-7) bleek 6e gastheer van het toernooi te fcterk. L HENK SMITS reikte in Herstal naar een eerste plaats. Theo Gevers eindigde als der de, Maessen als vijfde. ADRIE VAN DE ELSAK- KER eindigde in Basel-Krui- beke als tiende. Johnnie Le- pouter wist als veertiende te eindigen en Emiel Kerstens uit Rijsbergen finishte als vijf tiende. KEETIE VAN OOSTEN- HAGE wist in Boischot als tweede te eindigen, Truus van der Plaat finishte als derde en Bella van der Spiegel-Hage moest met een vijfde plaats ge noegen nemen. RICHARD BUCKAKI wist een profkoers in Beringen als 21e te beëindigen. TONNIE HUIZEN uit Kloetinge deed het tijdens een klassieke wegwedstrijd in En geland voortreffelijk. De Zeeuw eindigde op de vijfde plaats en reikte in het berg- klassement naar een vierde plaats. Winnaar van deze pit tige koers over 185 km. werd de Belg Tackaert, die zich in de Omloop van Zeeuwsch-Vlaan deren ook al de sterkste had getoond. JAN DE GROOT uit Hank eindigde als derde in de Ronde van Rotterdam-Zuid. Ooster- houtse Piet Franken wist zich als achtste te klasseren. (Van onze sportredactie) RIJEN - Ondanks het wegblijven van veel ve detten is de traditionele wielerkoers in Leiden ten bate van het geestelijk ge handicapte kind in finan cieel opzicht een succes gewonden. Ontzettend veel toeschouwers om zoomden het parkoers in Leiden, waar Gerben Karstens als het ware een thuiswedstrijd reed. D voormalige inwoner va Leiden bezorgde zijn et- plaatsgenoten het P'fzlf van een overwinning in koers over 100 kilome e waarvoor de heren pro geen startgeld ontvangen» hetgeeti een verklaring kan vormen voor het on breken van veel topper Uitslag: 1. Gerben Kar stens, 2. Van Gerwen, Mak, 4. Michel Jacobs en 5. Hans Langerijs. (Van onze tennismedewerker) OOSTBURG - De meest aantrekkelijke partij tijdens de finaledag van het badgas- tentoernooi in Oostburg was de eindstrijd heren enkel B, waarin de als eerste geplaatste. Hans Felius, met 1-6, 6-1, 6-2 verloor van de als twee ge plaatste eerste klasse-speler Louk Klippel uit Den Haag. Hans Felius plaatste zich zaterdag voor de finale via een drie sets-overwinning op Hein Kopfer uit Oostburg, die zijn kwalificatie als B-speler dui delijk op de gravelbaan neer legde. Ook de finale dames enkel B op het Centrecourt was bij zonder aantrekkelijk. Els Vo gels, als eerst geplaatst kwam wat tekort tegen Marion Tacke uit Tilburg (7-6, 6-3). In het heren enkel C beweest Gert van de Boogaart uit Vlis- singen zijn klasse door in de finale Tim Achterkamp uit Den Bosch terug te wijzen. De Vlissinger die in het heren en kel B in drie sets van Hein Kopfer verloor, versloeg Ach terkamp met 6-3, 7-6. In het dames enkel C prolon geerde de Axelse Ria Elliot haar titel van vorig jaar door de Eindhovense Ans Metz in drie sets te kloppen (2-6, 7-6, 6-3). Ook het heren enkel D kende een zelfde winnaar van het vo rig jaar. Hier won Ronnie de Jong uit Terneuzen overtui gend van de verrassing van het D-toernooi 1978, Eric Martijn uit IJzendijke. De dames enkel D-titel was dit jaar voor Simone Essel- brugge uit Axel, die vorig jaar reeds tot de finale doordrong, maar toen het onderspit dolf. Zeker niet onaantrekkelijk waren het herendubbel B/C en het gemengd dubbel B/C, waarin Hans Schuur uit Vlis- singen een hoofdrol vervulde. Beide titels greep hij, in het herendubbel B/C met partner. Hamberg uit Egmond aan Zee en in het gemengd dubbel B/C met Ineke Vreeke. Met Ham berg versloeg hij de Gronin gers Bolk en Most: 6-3, 6-0. Tegen Els Vogels/Hein Kopfer had hij met Ineke Vreeke ook aan twee sets genoeg (6-2, 6-4). In het dames dubbel B/C had het gelegenheidsdubbel Els Vogels/Brigitte Beijer uit Eindhoven drie sets nodig te gen E. v. Eeuwijk/S. Kronen burg (6-1, 4-6, 6-2). In de categorie D pakte Eric Martijn twee titels en wel in het gemengd dubbel D en het heren dubbel D. Met Liesbeth Schrijnermaker (het als twee geplaatste dubbel) haalde hij winst tegen H. Tabak-K. Stroo (6-4, 6-4) en met broer Patrick tegen de gebr. v.d. Boogaard uit Vlissingen (6-7, 6-2, 6-2). In het dames dubbel D ten slotte behaalde Simone Essel- brugge/E. Marijne de titel door winst op Liesbeth Schrijner- maker/A. de Mol uit Eindho ven (6-2, 6-3). Els Vogels (als eerste ge plaatst in het damesenkelspel B) hier in actie. Zij kwam in de finale iets te kort tegen de Tilburgse Marion Tacke. ORANJEZON SUCCESVOL (Van onze paardesportmedewerker) SEROOSKERKE - Reeds voor de vierde keer dit seizoen hield de kring Noord-West (Walcheren en Schouwen-Dui- veland) een kringconcours hippique op de ruime terreinen van manege „De Eendracht" te Serooskerke. Present in Serooskerke waren: De Gouwe Reyers uit Serooskerke; de Scheldestad uit Vlissingen; Oranjezon uit Vrouwenpolder; Walcheren uit Nieuw- en St. Joosland; Bru uit Bruinisse; Westelijk Schouwen uit Haamstede; de Schouwse Ruiters uit Dreischor en de Burghtruiters uit Middelburg. Op het onderdeel afdelings- dressuur paarden en pony's reed het achttal van Oranje zon, onder Ieding van de des kundige instructeur Jan Meyers, zich naar een comfor tabele eerste plaats en gelet op de kwaliteiten van de sprin gers die Oranjezon in huis heeft, moet de club uit Vrou wenpolder tot de serieuze kanshebbers voor de titel wor den gerekend bij de komende Zeeuwse ponykampioen- oppermachtig, want ook de in dividuele dressuur pony's klasse L leverde een Walche- ren-overwinning op. De proef van Karin van Westen met Gravinne werd beloond met het hoogste aantal punten; 136. Op de hoogste trede van het erepodium bij de paarden in dividuele dressuur klasse L belandde Peter Bommeljé met Saskia van Oranjezon met 132y2 punt. schappen. Bij de individuele dressuur paarden klasse M behaalde Gilles Quist met Narfi van Walcheren het oranjelint met 130'/2 punt. Bij de individuele dressuur pony's klasse M werd de proef van Marina de Fouw met Rexan - eveneens van Walcheren - gehonoreerd met 138 punten, hetgeen goed was voor een fraaie eerste plaats. Wat de individuele prestaties betrof toonde Walcheren zich Conny Gijsbertse van de Gouwe Reyers in actie op Joy. Bij het L-springen pony's kwamen vijf combinaties foutloos rond en zij ontmoet ten elkaar in de barrage. Mari na de Fouw met de bekende pony Rexan van Walcheren liet de klokken 1,8 seconden eerder stilstaan (37,2) dan Jacky Quaak met Goldstar van de zelfde vereniging, die daarmee verdienstelijk tweede werd in deze boeiende barrage. In de barrage van het L- springen paarden nul fouten voor Jan Blok met Shadow van de Gouwe Reyers. Hij startte echter voordat de bel klonk en werd hierdoor gediskwalifi ceerd. Pech voor Blok, die nu de eerste plaats zag gaan naar Henk Maljaars met New Wentos van Oranjezon in een tijd van 47 seconden met acht strafpunten. Bij het M-springen paarden ging de eerste plaats naar Gil les Quist met Narfi van Wal cheren met 4 strafpunten en een tijd van 104 seconden. In teressant was voorts de ru briek aangespannen hinder nisrijden, waarvoor zich acht deelnemers (allen van Oranje zon uit Vrouwepolder) hadden aangemeld. Dirk Vos met Astrix liet geen twijfel bestaan over zijn capaciteiten en met 111 punten in totaal, klasseer de hij zich gemakkelijk op de eerste plaats. Alles bijeen een kringcon cours met technisch goede verrichtingen. Alleen de indi viduele dressuur B2 voor paarden en pony's vormde een negatieve uitzondering. Van de 23 combinaties die hadden in geschreven behaalden er acht tien een onvoldoende. Oorzaak wellicht te weinig instructie of te vroeg starten in wedstrijden, hetgeen weinig sportief is, want men belast de juryleden onnodig. De prijswinnaars bij het B-springen voor paarden en pony's kwam foutloos rond, hetgeen een fraaie prestatie genoemd mag worden. Par koersbouwer Bram Maljaars had een leuk parkoers neerge zet, al viel de kwaliteit van het hindernismateriaal wat tegen. De organisatie verliep vlek keloos in Serooskerke en de sfeer was geweldig, hetgeen kenmerkend is voor de con coursen op Walcheren. Het bestuur - bestaande uit Ko de Nood (voorzitter), Jo Crucq (secretaris), Jan Louwerse (penningmeester) en de leden mevrouw De Bruin en me vrouw Kalkman - kan terug zien op een geslaagd hippisch evenement. Voor de vele deel nemers en zeker de afdelingen een goede training voor de ko mende provinciale ponykam pioenschappen op 19 augustus in de Braakman te Biervliet. JAN MURRE (Van onze paardesport medewerker) SEROOSKERKE - De uit slagen van het kringconcours hippique van de Kring Noord- West, dat in Serooskerke werd genouden, zien er als volgt uit: Ring I afdelingsdressuur paarden en pony's: 1. achttal pony's klasse L van Oranje (Vrouwenpolder); 2. ex aequo achttal paarden Gouwe Reyers Serooskerke) en viertal paar den Walcheren (Nieuw- en Sint Joosland); 4. achttal po ny's Walcheren, 5. viertal paarden Westelijk Schouwen (Haamstede). Ring 2, individuele dressuur klasse M: 1. Gilles Quist met Narfi (Walcheren); 2. Adrie Bakker met Maurits (Westelijk Schouwen); 3. Marjan de Nooijer met Nobles (Gouwe Reyers). Ring 2 individuele dressuur pony's klasse M, LI en L2: 1. Marina de Fouw met Rexan (Walcheren); 2. Inge Quist met Mieke (Walcheren); 3. Jacky Quaak met Goldscar (Wal cheren); 4. Nel Reinierse met Valentino (Gouwe Reyers); 5. Trudy de Nooyer met Wisky (Gouw Reyers). Ring 3 individuele dressuur pony's klasse L: 1. Karin van de Westen met Gravinne (Wal cheren); 2. Annelies Bax met Kina Brown (Oranjezon); 3. Annelies van Dis met Skippy (Walcheren); 4. Marina de Visser met Nomade Chimra (Oranjezon); 5. Linda Joosse met Danelle (Gouw Reyers); 6. Jacca Nieboer met Florian (Oranjezon). Ring 4 individuele dressuur pony's klasse L: 1Elly de Buck met Trees (Gouwe Reyers); 2. Joska Louwerse met Fabiola (Gouwe Reyers); 3. Kees de Herder met Ivonne (Gouwe Reyers) 4 ex aequo Clara Goedhart met Quinto (Gouwe Reijers) en Klarien de Visser met Sabra (Gouw Reyers); 6. ex-aequo Eline de Visser met Clarine (Oranjezon) en Alinda de Kok met Isabel Schouwse Ruiters). Ring 5 individuele dressuur pony's klasse B: 1. Yvonne van de Hoek met Robin (Westelijk Schouwen); 2. Annemieke Boone met Richard (Gouwe Reyers); 3. Han Wattel met Auberts Esmee (Oranjezon). Ring 5 individuele dressuur paarden klasse BI: 1. Chris- tiaan Provoost met Pawilma (Oranjezon); 2. Jan Coppoolse met Flikka (Gouwe Reyers); 3. Loek Veldman met Joris (Westelijk Schouwen). Ring 6 individuele dressuur paarden klasse L: 1. Ineke van de Velde met Passé Partout (Schouwse Ruiters); 2. me vrouw Gelok met Plutus (Oranjezon); 3. Rien de Klerk met Orma (Walcheren); 4. Jo- landa Crucq met Polstar (Wal cheren); 5. Jan Vader met Mi chelle (Gouwe Reyers); 6. ex- aequo Ineke Goudswaard met Pandora (Oranjezon) en Janny Goense met Nelson (Westelijk Schouwen). Ring 7 individuele dressuur paarden klasse L: 1. Matthy Blom met Orpheus (Oranje zon); 2. mevrouw Van Nieu- wenhuijzen met Veralda (Wal cheren); 3. Nicoline Vos met Mellodie (Gouwe Reyers); 4. A. Lous met Hinette (Oranjezon); 5. J. van de Berg met Roquefort Boy (Westelijk Schouwen); 6. Anita Timmerman met West Minster (Schouwse Ruiters); 7. N. Borsboom met Irmin (Westelijk Schouwen). ROOSEND AAL-SLUISKIL 1-3: Na de schitterende wed strijd van zaterdagavond trad Sluiskil gisteren al weer aan in Roosendaal tegen de club van die naam. Na 90 minuten hin gen de bordjes 1-3 in het voor deel van de Zeeuwen. Daaraan conclusies verbindend zijn de mensen uit het kanaaldorp nu meteen naar de titel in 4H gaan dingen zou erg voorbarig zijn, de resultaten van deze twee wedstrijden in minder dan 24 uur gespeeld, zijn toch razend knap. Han van de Hooft zag de formatie weliswaar voor de pauze op achterstand komen, maar Paul van der Hooft had in de tweede helft maar tien mi nuten nodig om via twee ge weldige knallen Sluiskil op voorsprong te brengen. Peter Klaassen zorgde een kwartier voor tijd voor 1-3 en de trainer van Sluiskil kan er van verze kerd zijn dat zijn team in de competitie met belangstelling gevolgd zal worden. Corn. Boys-Steen 0-3 De ploegen die hier in de wei kwamen bewezen beide nog niet „op punt" te staan. De vorm is er nog niet en met een zo korte voorbereidingstijd niet zo onbegrijpelijk. Het werd niettegenstaande dat een sportief duel waarin vooral aan Corn. Boys zijde nogal ge bruik werd gemaakt van wis sels en jeugdtalenten hun kans kregen. Het klasseverschil kwam eruit zo gauw de bezoe kers een tandje hoger schakel den en via Fons Sturm en Jo van Remortel werd een 0-2 ruststand op de borden gezet. Een kwartier na de pauze zorgde een omhaal van Triest voor de 3-0 eindstand. De reserves van beide clubs kwamen ook in het veld. Par- trick Boussen schoot daar het enige doelpunt in de Steense netten. Het bleef 1-0. Twee Nederlandse clubs hebben wedstrijden gespeeld tegen Belgische verenigingen. Eindhoven speelde bij Ber- chem, pas gepromobveerd naar de hoogste divisie in Bel gië, gelijk met 1-1. Al in de vijfde minuut bracht Scha pendonk Eindhoven op een voorsprong van 1-0, Cornelis herstelde het evenwicht in de 61e minuut. Wageningen was op bezoek bij de Belgische eerste klasser Kortrijk. Door doelpunten van Bisch en Braam wonnen de Wageningers met 2-0. BELGRADO - Prof. dr. Max Euwe heeft in een interview met radio Belgrado verklaard zich niet meer kandidaat te willen stellen voor een volgen de termijn van vier jaar als voorzitter van de Wereld schaakbond (FIDE). Euwe is acht jaar praeses geweest en zal tijdens het eerstvolgende congres, dat in november van dit jaar in Buenos Aires wordt gehouden, aftreden. Onlangs nog werd er op Euwe druk uit geoefend om zich toch weer kandidaat te willen stellen. Hans Croon: „Deze competitie wordt nog zwaarder an de vorige". (Van onze sportredactie) VENLO - „VW hoeft zo nodig niet de profeet uit te hangen. Ik vind, dat je dat met achttien moet doen. VW speelde in de uitduels in het verleden mis schien te naïef. Voor de toe schouwers natuurlijk wel aantrekkelijk, maar VW ver loor met 7-1. Gaat een club in een uitbeurt voor de pot han gen, dan worden zo'n team en de trainer afgemaakt, terwijl de criticaster een week erna op vreemd terrein ook een muur optrekt". Hans Croon, de 42-jarige trainer van de Venlose eredi visieclub, pakt het al jaren ou de probleem bij de horens, maar kan onmogelijk een op lossing aandragen. „Je zou ei genlijk voor de competitie, zo als in Engeland gebeurt, alle trainers en managers bij elkaar moeten roepen en afspreken, dat er hoe dan ook voor spek takel gezorgd moet worden. Ook in uitwedstrijden. Je moet komen tot een deal, een gent lemen's agreement", zo meent Croon. „In Duitsland is het heel gewoon, dat je uitslagen krijgt van 5-3 en 7-2, maar spelen ook de gasten op winst. Dat maakt de wedstrijden at tractief. Ik vind echter, en dat zeg ik nog eens, dat FC VW in dit geval niet voorop hoeft te lopen". Welk VW dan in de uitwedstrijden, altijd een zwakke stee in de bouw van het Venlose voetbalbolwerk. Hans Croon: „Dat zul je wel zien". Het is hem echter zonder meer duidelijk dat WV komend sei zoen in de uitbeurten sterker voor de dag moet komen, dan in de twee afgelopen eredivi sieseizoenen het geval is ge weest. „In uitwedstrijden gaan we meer punten pakken.Hoe ik dat doe, zul je nog wel zien. Ik kan dat nu nog niet zeggen". Met hetzelfde spelersmateriaal als waarmee Rob Baan FC VW het afgelopen seizoen ternau wernood in 's lands hoogste voetbaldivisie hield, gaat Croon proberen de Venlose ploeg in de komende twee jaar tot een vaste middenmoter te maken. „Ik vind", zegt Croon, „dat FC WV met Advocaat, Pala, van der Weide en Hilkes een van de sterkste midden veldbezettingen heeft. Ik kan trouwens ook alleen maar be nadrukken, dat VW de afge lopenjaren goed heeft gekocht. Ook mede gezien de resultaten, die het jeugdplan nu begint af te werpen, was het voor VW niet nodig om heel veel te in vesteren. Een Henk Janssen en Frans Nijssen zijn eredivisie spelers. Dit jaar zullen zonder meer nog een aantal spelers uit het jeugdkamp doorbreken en ingebouwd worden in het eer ste elftal. De selectie kan niet breed genoeg zijn". Net zoals Rob Baan verleden jaar bij FC VVV had collega Hans Croon in de voorbije competitie bij NEC te kampen met een ongelooflijk groot aantal blessures. In dat kader valt de zienswijze van Hans Croon om een brede selectie aan te houden. „Ik ga er van uit, dat je de as in een elftal zo lang mogelijk moet handha ven. Per slot draait daar alles om. Van de andere kant ben ik van oordeel, dat je moet kun nen teruggrijpen op reserve spelers van nagenoeg dezelfde kwaliteit. Zeker met het oog op de komende competitie, die in mijn ogen nog zwaarder wordt dan de voorbije. Afgelopen sei zoen was Telstar al na veertien wedstrijden uit de race. Zo'n makkie zit er dit jaar niet bij, geloof dat maar. MW en PEC Zwolle zullen volgens mij in de middenmoot eindigen. In zo'n zware competitie wordt het uiteraard wel zaak om de vier puntenwedstrijden te winnen, hoe dan ook. Van gelijkwaar dige tegenstanders mag je niet verliezen, want dan raak je ver achterop. Thuis winnen van de „grote vier" (PSV, AJAX, AZ'67 en FC Twente) is wel aardig voor de mensen, maar belangrijker is winst in de cru ciale ontmoetingen". Hans Croon kwam om diverse rede nen naar Venlo, maar een er van was toch wel de geweldige ambiance, die er bij FC WV heerst, een ambiance, die in middels landelijk geprezen en gevreesd wordt. „Iedere club heeft iets specifieks. Vandaar ook geen vergelijking tussen WV en NEC, maar ik hoop toch wel, dat die binding van VW met de achterban blijft. Op andere tribunes zijn de mensen vaak op andere wijze bezig dan met het meebeleven van de wedstrijd. Afgelopen jaar, toen ik nogal vaak in De Koel kwam, ben ik geraakt door de entourage, maar ik voelde en hoorde ook, dat het publiek bij de wedstrijd was. Dat merk je aan de response van het publiek op de acties in het veld. Daarom ben ik ook van plan om in thuiswedstrij den de door Baan ingeslagen weg voort te gaan. Ik ben trouwens ook geen voorstan der van het „rekenend voet bal". Dat vind ik net zulk voet bal als het wielrennen van Joop Zoetemelk". Zoals gezegd, Hans Croon wil met FC WV de midden moot mede gaan bevolken. De uitgebreide middenmoot. Croon: „Jawel, maar je moet er van uitgaan, dat de eerste vier plaatsen vergeven zijn aan PSV, AJAX, AZ en Twente. De andere ploegen strijden met als inzet de vijfde plaats en daar kan elk team op terechtkomen. WV moet er de komende jaren Contractspelers - Dick Advocaat, Hans Coort, Mikan Jovanovic, Stefan Kurcinak, Jacques Hermans, Hans Leushuis, Ton Tullemans, Jochen Vieten, Harry Schreurs, Piet Pala, Albert van der Weide, Frans Nijssen, Huub Janssen, Harry Janssen, Willy Bothmer, Rob Monnee, Pe ter Francken, Ton Gubbels, Paul Huis in 't Veld, Gerry van Rosmalen, Kurt Rettkowski, André Oostrom, Henry Bru- nenberg, Eddy Sobczak, Lorenz Hilkes, Mat Bours, Isaac Nunemete, Sef Kersten en Antoon Honings. Nieuw onder contract - Hans Leushuis (Willem II), Isaac Nunemete en Sef Kersten (beiden van VOS). Vertrokken - Gerrie de Jonge (FC Cambuur), Harry Wolter (amateur), Toine Hol (amateur) en Klaus Berkigt (amateur). Trainers - H. Croon en J. Reker. Stadion - De Koel, capaciteit 22.000 toeschouwers. m slagen om vaste midden moter te worden en op langere termijn moet het doel zijn uit breken uit die middenmoot. En dat kan in Venlo. Als alle krachten binnen en buiten de club gemobiliseerd worden, als al die krachten gericht worden op de a-selectie, dan voelen de jongens zo iets als een straal motor in hun rug. Dan kan het. Het dóódsimpele feit dat hier in thuisduels zo'n massa men sen komen, wijst erop dat de mensen voelen dat er hier iets gebeurt. Ik op mijn beurt zeg dan, twee jaar stabiliteit in de middenmoot en dan er uitbre ken. Naar boven wel te ver staan. Aan twee voorwaarden is al voldaan. Er is een formi dabel jeugdplan en het scou- tingsteam werkt voldoende. De derde voorwaarde voor „top" te kunnen spelen, is het doen van investeringen in spelers". Oefenmeester Croon is voorstander van een licht installatie. „Je betrekt de mensen dan nog meer bij het spel. Buiten het veld is er im mers niets te zien", aldus Croon, die overigens van oor deel is, dat een lichtinstallatie niet automatisch spelen op zaterdagavond inhoudt. „Dat moet bekeken worden. Ik zie er in de toekomst trouwens van komen, dat we naar vrijdag avond gaan en zelfs tweemaal in de week gaan spelen, omdat het weekend hoe langer hoe meer voor de gezinsrecreatie gereserveerd gaat worden. Wij hebben trouwens te maken met het verschijnsel, dat de mens passieve recreatie gaat inrui len voor actieve recreatie. Ik van mijn kant zeg dat we moe ten voetballen als er de meeste mensen komen kijken". ALBERT LAMBERTS

de Stem | 1978 | | pagina 7