op gen oeg Spetterende finale LUTEYN MINNAAR 124 UUR ZEEUWSE ATLETIEKTOP STELT TELEUR OP NK \\C krijgt klop van Everton RESULTATEN VAN 24UUR OOSTBURG Keetie Ha ge is weer in vorm Morcus is in Axel ster Desillusie Els Vader Excuses zijn te vinden Verdienstelijk Inf. STEM VAN MAANDAG 7 AUGUSTUS 1978 ontmoeting groeide uit tr een zeker acceptabel ni- lu waarbij het surplus aan Isse uiteindelijk doorslag, lend was. Huib Meerman Igde na een kwartier voor de Iste treffer en Lijn Dieleman kcht al in de twintigste mi- |ut de ruststand op de bord- 2-0. Meeuwen wilde best js terug doen, zag Wim Ova kwartier na de pauze de knd naar 2-1 tillen, maar tien Inuten voor tijd keek Jaap In Maris, na een jaar onder- leking weer als trainer terug Arnemuiden hoe good-old [)ost de Ridder het weer eens zijn heupen kreeg en in een llo-doorbraak de uitslag van pze ontmoeting definitief astlegde, 3-1. SLUISKIL-HOEK 3-3 Sensationele momenten, hitterend voetbal, twee ams die een eenheid vormen ...beide over enkele indivi- ualisten beschikken die een ecstrijd naar hun hand kun- en zetten. Daarnaast een |antal erg fraaie doelpunten, egrijpelijk dat zaterdag- vond op het Sluiskil-terrein lleen maar tevreden gezich- n te zien waren. Terecht. Het egon als een flits. De eerste de reste actie meteen na het uitsignaal bracht Frans van |de Peyl in balbezit. Ver over de :ich nog organiserende Sluis- :il-defensie vond zijn voorzet et kopgrage hoofd van Jan iel en voor ieder goed en wel at stond het 0-1. Een geprik- eld Sluiskil kreeg in diezelfde 'minuut kansen op de gelijk maker maar moest daar toch tot de achtste minuut op wachten: uit een melee van spelers voor aanvoerder Kees Pladdet caramboleerde het leer tenslotte via de paal in zijn netten. Sensatie echter want uit de aftrap kreeg Danny Elve de bal weer op de schoen van Frans van de Peyl en Wauters was weer geklopt....Sluiskil mocht weer komen, deed dat graag en zag een kopstoot van Peter Zwart maar net over de deklat vliegen. Sluiskil most echter oppassen zich niet voorbij te lopen. Immers, nu een fantastische van de Peyl en Alwin Dey elkaar blindelings vinden, Danny Elve op weg is een grote te woVden en in de andere linies ook kwaliteit ge noeg huist loopt Hoek als een goed geoliede machine waar de combinaties vlekkeloos lopen en ook de counter perfect wor den uitgevoerd. Al die positie ve zaken ten spijt kon men bij de gasten toch niet verhinde ren dat rond de vijfentwintig ste minuut Paul v.d. Hooft in deze topontmoeting uithaalde voor een verschrikkelijke loeier. Via dezelfde paal was Pladdet volslagen kansloos te gen het ziedende projectiel. Nog voor de thee knalde Jan Kiel over het heiligdom van Wauters en ranselde Peter Zwart de lat boven Pladdet Ook na de pauze zag men twee snel opererende teams aan het werk die bovendien in dit prestigegevecht om de volle winst wilden knokken. Een knappe safe van Patrick Wau ters, nadat van de Peyl in kansrijke positie gebracht had, moest Sluiskil in eerste in stantie redden, de spetter van Paul van de Hooft liep langs de paal buiten en weer moest Wauters attent reageren op een knal van Elve. Het bleef ten- volle aantrekkelijk en in he laatste kwartier trachtten ae ploegen de buit via een l33*® J explosie binnen te halen Me Sluiskil als grootste kanshe - ber toen na ruim een half uu Paul van de Hooft een 40"m? ter pass op de voeten van spurtende Zwart legde en gen diens schot in de kruis B was geen verweer mogelijk Het leek beslist. Hoezeer Ho® echter in de prognoses als telkandidaat getipt is lijkt recht. Frans van de Peyl, •grote architect zette een nuut later de Sluiskil-defen met onnavolgbare schijn wegingen op het verkeerde been en zette daarna de snoeihard flitste het s langs een vergeefs duikelende Wauters. Een waardige afsiu ting van een partij voetbal w alles en iedereen in vervoering had gebracht. 0OSTBURG - Slecht voor hartpatiënten dat was de Oostburgse 24 uur ongetwijfeld. Immers voor de aanvang van de laatste trimronde van het vlekkeloos verlopen uimspectakel stonden nog een vijftal ploegen in een ui terst kansrijke positie om de hoofdvogel af te schieten. De ranglijst werd na 23 uur en 45 minuten trimmen aange voerd door het vijftal Luteyn met minimaal verschil voor I ^formaties van Jansen-Cauwels, Smit-De Ruysscher en Ü'alhout-De Visser. Volgens de nieuwe reglementen I «aarin was vastgelegd dat de laatste ingeschrevene van elke ploeg deze laatste trimronde moest rijden, was Jan Herenthals de man die het voor het leidende formatie noest maken. Geen geringe klus voor de geblokte Terneuzenaar, daar voor de formatie Smit-De Buysscher krachtpatser René Heyboer in de arena verscheen. Deze laatste zou met Jo Brooymans de man van de tetterende finale worden. Ónder impuls van beiden was :a enkele ronden reeds het kaf van het koren gescheiden. Na dat het gebulder van de eerste aanvallen was weggestorven I bleven nog negen man op het slagveld overeind. De negen, te neten Jo Brooymans, René Heyboer, Adrie Manhave, Os wald Haers, Kees Hoefnagels, Tonnie van K Poecke, Jan Blaschke, Kees Tomassen en Jan Herenthals, raasden als bolides over het korte bocht- rijke parkoers. AUe kansheb- bende formaties waren verte genwoordigd in het dit gezel dus het steekspel kon beginnen. René Heyboer, ter dege beseffend dat Herenthals eraf gefietst moest worden, wilde zijn team nog als win naar uit het strijdperk treden, geselde onophoudelijk de con- mrrentie. Hoe hij echter ook sleurde, Jan Herenthals bleef lanhaken, zij het dat hij erg diep in de beugel moest. Jo Brooymans was ondanks dat zijn team uitgeschakeld nas, iel gebrand op de zege en demarreerde in de voorlaatste toer. Toen echter bewees Hey boer dat hij de sterkste was en net krachtige pedaalstoten vloog hij op en over de man uit Kuitaart om met lengte-ver schil te zegevieren. Voor Jan Herenthals was dit niet meer van belang, want zijn zesde plaats was ruim voldoende om het feestgedruis te laten los barsten. Voor het eerst in de geschie denis waren de Zeeuwen erin gelaagd om hun naam op de erelijst van dit trimfestijn te plaatsen. Begrijpelijke en te rechte vreugde, ook bij gele- p.nheidsploegl eider Sjaak "erpoorte, die druk notities takend mede debet was aan dit behaalde succes. Het eerste lustrum van de 24* ®r, die vrijdagavond door een ®g goed ingepakte Henny Kuiper werd gestart, bracht teer spanning dan in het ver- 'J n. Door het feit dat de or ganisators de reglementen u hadden gewijzigd Jat elk lid van de vijfkoppige ™ms een klassementsproef mesten betwisten, kon alleen jan homogene formatie met de hoogste eer gaan strijken. Achteraf is gebleken dat deze opzet een goude greep is ge- want de ploegen bleven 'der dicht bij elkaar ge- ■angschikt staan, iets wat zo- W bij het talrijk opgekomen Publiek (bij de finale vier rijen "t) als bij de deelnemers in 18°ede aarde viel. Al vrij spoedig bleek dat het ?aan tussen de formaties »a Walhout-De Visser, Jan- n-Cauwels, Smit-De Ruys- aher Luteyn en de door de de Plas gesponsorde Zalt- ywtmelse trimploeg. Deze den, die de twee vorige i i,u s °P bun naam schreven, u en gelijk bij de eerste «ussementsproef al hun kan- 'Uur om de trilogie te ver- Kenlijken. Hun afgezant I n Hees toonde zich de snel- IIn de tweede trimronde I H voor hem noodlot toe toen Karei Ver- sigfn lek reed. De tube was nog wel te herstellen, het punten verlies, zo bleek achteraf niet meer. Temeer daar zij in de in dividuele tijdrit met een ze ventiende plaats helemaal in de vernieling werden gereden. De individuele tijdrit was voor het „kanon" van Walhout-De I Visser, Gino Schuurman, die I een halve seconde minder no dig had datn mosselman Os wald Haers. I De eerste afvalwedstrijd ging naar René Heyboer. Dit alles betekende dat de kana ries van Walhout-De Visser de nachtelijke uren indoken met twee punten voorsprong op de formaties van Luteyn en Smit- De Ruysscher. Eerder op de avond had nog een handica prace op het programma ge staan. Deze race, voor het eerst ingepast, omhelsde een loop wedstrijd met de fiets aan de hand over één ronde en telde niet mee voor het klassement. Jo Brooymans toonde ook hier zijn atletische gave. Toen op zaterdagochtend de eerste magere zonnenstralen Oostburg bereikten en de pin tenpakkers van de nacht in diepe rust waren verzonken, voorspelde Honoré van Waes, ploegleider van de toen leiden- i René Heyboer gaar hier zegevierend over de meet de formatie Walhout-De Vis ser het al, dat zijn team vrij spoedig zou worden voorbij gestreefd. De derde trimronde reden zijn mannen dusdanig slecht dat Sjaak Verpoorte en de zijnen het heft in handen namen. Een positie, die via de overwinning van Teun van Maastricht in de vierde trim ronde nog werd verstevigd. Toch gaf de concurrentie zich niet zonder slag of stoot ge wonnen, want in de daarop volgende afvalrit bracht Sjaak Lybaert via een schitterende tweede plaats na alweer Jo Brooymans het team Smit-De Ruysscher weer akelig dicht bij de leiders. Bovendien sleepte de Biervlietse formatie het traditionele levend varken in de wacht door als beste team uit de afvalwedstrijden te voorschijn te komen. Gevaar kwam er ook uit de plaatselijke hoek, van Jansen-Cauwels. De oranje-zwarten vlogen er in de ploegentijdrit dusdanig hard in, dat de chronometer bleef stil staan op 50.7. Een tijd waarmee alles en iedereen werd overtroffen en hen de tweede plaats in de algemene klassering bracht. Het gevolg was de van spanning druipen de finale, zoals boven om schreven. FRED RABOUT (Van onze sportmedewerker) GRONINGEN - Van de Zeeuwse atletiektop tijdens de Nederlandse atletiekkampioenschappen in Groningen, zal geconcludeerd kunnen worden, dat de lift, waarin men zich enkele jaren bevond, abrupt tot stilstand is gekomen, sterker nog, terug aan het afdalen is. De medailleoogst bleef beperkt tot die van Piet Vonck op de 10.000 meter. De kleine Zeeuw worstelde zich op de openingsdag naar een derde plaats, achter de twee grootheden op het langere werk, Jos Hermens en Gerard Tebroke. Goed, verzachtende om standigheden vielen er vol doende aan te voeren. Karin de Nijs, gekenschetst als een mo gelijke kanshebster op goud bij de 800 meter dames, moest vanwege een blessure verstek Laten gaan en zat genoeglijk kijkend op de tribune tijdens dit weekend. Jo Schout, ver- zelde in dezelfde bank als Ka rin de Nijs en gaat deze week onder het mes vanwege een achillesoperatie. Wel aanwe zig was Els Vader, de rasatlete van Zeeland Sport, die echter pas enkele dagen in training was, doordat een blessure ook haar uit het competitieritme hield. Tijdens de eerste series honderd meter sneuvelde ze (roemloos op een derde plaats ten kwam met haar tijd niet meer in aanmerking voor een finaleplaats. Ze kan het sei zoen verder afmaken met de gedachte dat zij de beste jaar prestatie achter haar naam liet noteren. Jan Everdijk van AV '56 drong door tot de finale 800 meter heren, maar kwam LIVERPOOL - NAC heeft nog zes oefenwedstrijden voorl de boeg om te ontdekken wat er in het team, dat 26 augustus de competitie opent met een thuisduel tegen Ajax, nog voor verbetering vatbaar is. Tegen het Liverpoolse Everton ver loor NAC met 4-2. De uitslag was voor NAC in feite niet belangrijk. Belang rijker was dat trainer Dorjee wat meer inzicht kreeg in de| mogelijkheden die het nieuwe systeem herbergt. Een ander voordeel was dat tegen zware tegenstanders fouten meteen afgestraft worden. NAC kon het tot aan de rust aardig bijbenen. Walsh scoor de voor de Engelsen en Moho- rovic voor NAC. Na rust zorg den Latchford, Dobson en Buckley voor de thuisdoel-, punten en Martin Vreysen ver zilverde een strafschop: 4-2. innende formatie van Luteyn uit Oostburg, die in eigen Pleats de „24 Uur van Oostburg" op zijn naam schreef. daarin nooit in aanmerking voor een hoofdrol en moest ge noegen nemen met een vijfde plaats, die ruim vijf seconden achter die van winnaar Arno Körmeling lag. De sluitingsdag bracht Els Vader opnieuw in het strijd perk. Ze kon op de 200 meter nogmaals knokken tegen het huidige vormverlies, en kwam opnieuw niet in aanmerking voor een medaille, omdat ze na aanvankelijke plaatsing in de finale zichzelf wijselijk terug trok. Zo verging het ook Johan Anteunissen en Piet Vonck op de 5000 meter. Piet Vonck hield lang stand, maar moest ervaren dat deze afstand te kort is om het deelnemersveld zodanig te slopen, dat een eindsprint vermeden kan wor den. Daarin bleek de 31-jarige Zeeuw over onvoldoende ver mogen te beschikken om Ton- ny Luttiholt achter zich te houden. Vonck verloor met 0,2 sec. verschil. Brigitte de Nijs lever de op de openingsdag een ver dienstelijke prestatie op de 3000 meter. Ze werd vierde in een alleszins acceptabele tijd van 9.44.4 min. Diezelfde prestatie herhaalde ze zondag op de 1500 meter; daar werd ze eveneens vierde. Toch bleef ze met haar tijden ver verwijderd van de ongenaakbare Tineke Kluft, van het Roosendaalsei THOR, die twee gouden me dailles voor zich opeiste. Het speerwerpen bracht Leo de Pee van Delta Sport in actie. Na drie worpen kon hij zijn koffers pakken, want 52.26 meter bleek onvoldoende om door te stoten naar de finale ronde. Resumerend moet ge steld worden dat de 7 medail les die de Zeeuwse afvaardi ging bij de vorige kampioen-l schappen in Sittard behaaldi heeft, in het gouden boek bij geschreven kunnen worden als een absoluut record. Men zou zich eveneens de vraag kunnen stellen, wat er fout is gegaan binnen de diverse voorberei dingscampagnes van de atle ten. Het Nederlands kam pioenschap wordt ieder jaar' als een belangrijke piek binnen die opbouw geplaatst. Gezien de blessures van de Zeeuwsei toppers voorafgaande aan deze titelstrijd, lijken er in de voor bereiding fouten te zijn ge maakt. Jammer voor de Zeeuwse atletieksport. Dat keert terug in de anonimiteit, waaruit het vorig seizoen even leek te zijn weggestapt. Goed, er vielen verzachtende om standigheden aan te voe ren KAREL PLEUNIS, Piet Vonck, de RKHAV-atleet die een fraaie derde plaats behaalde op de 10 kilometer in Groningen. (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG De uitslagen en klassementen van de „24 uur van Oostburg" zien er als volgt uit: Eerste trimronde; 1. E. van Hees-v.d.Plas; 2. G. v. Sijpe- Walhout-de Visser; 3. S. Avot- Jansen-Cauwels; 4. A. van Houten - Hof van Brussel; 5. W. de Groote - Buitenlust. Tweede trimronde; 1. J. Leybaert - Smit-de Ruysscher; 2. F. Verstraete - Jansen-Cau wels; 3. P. v.d. Velde - Wal- hout-de Visser; 4. F. Gommers - Luteyn; 5. J. v. Passel -Wis- kerke. Derde trimronde; 1. L. Schreuders - v.d.Plas; 2. P. Vermeulen - Luteyn; 3. H. Sij- rier - Jansen-Cauwels; 4. E. Riemens - Buitenlust; 5. G. Lanckriet - Postiljon. Vierde triipronde: 1. T. v. Maastricht - Luteyn; 2. G. (Van onze sportmedewerker) OUDENBOSCH - De revan che van de nationale finale damesachtervolging tussen Anne Riemersma en Keetie van Oosten-Hage is zaterdagavond in Oudenbosch voor de talrijke toeschouwers op een teleur stelling uitgedraaid, Keetie, die in Utrecht verrassend had verloren van Riemersma, ging zo snel van start dat de blonde Anne Riemersma het halver wege de koers over 2940 meter voor gezien hield. Verbijstering alom in het kamp van Keetie van Oosten- Hage. „In Utrecht ging Keetie ook verliezen, en toen is ze toch ook niet gestopt", heette het in Zeeuwse kringen langs de pis te. Terwijl Keetie van Oosten nog op weg was naar een snelle tijd (4.00.1 over 2940 meter, terwijl Riemersma in.Utrecht de 3000 m aflegde in 4.03.3) hees Anne Riemersma zich al weer in het trainingspak. „Als ze een revanche wiUen houden moeten ze dat wel doen' op een goede baan", was haar eerste commentaar. „Deze baan is te klein voor mij. Dat kon je ook zien, want ik kwam steeds te hoog uit de bochten. Het ging vandaag niet, dus ben, ik gestopt". Even later: Bo vendien heb ik angst voor deze; sinds ik Tineke Fopma hier te-' gen het beton heb zien vallen. De baan is hier net een was bord". Keetie kon duidelijk wel uit de voeten op het wasbord, ge tuige haar supersnelle tijd. In tegenstelling tot de finale was de Zeeuwse nu gehuld in het aërodynamische pak, en Rie mersma niet. „Ik laat me niet meer flessen door de bond. Ik heb nu zelf zo'n pak gekocht. Anne heeft het in Utrecht ge had van de bond". Schuurman - Walhout-de Visser; 3. F. v. Waterschoot - Smit-de Ruysscher; 4. P. Schrier - Buitenlust; 5. R. v.d. Broeke - Jansen-Cauwels. Vijfde trimronde; 1. R. Hey boer - Smit-De Ruysscher; 2. H. Blascke - v.d. Plas; 3. J. Brooymans - Boeie; 4. C. To massen - Schelde; 5.0. Haers - Wiskerke. Eerste afvalrit: 1. R. Hey boer - Smit-De Ruysscher; 2. T. van Maastricht - Luteyn; 3. B. Schrier - Buitenlust; 4. J. Brooymans - Boeie; 5. C. Hoef nagels - v.d. Branden. Tweede afvalrit: 1. J. Brooymans - Boeie; 2. J. Ley baert - Smit-de Ruysscher; 3. F. Verstraete - Jansen-Cau wels; 4. K. Versigny - v.d.Plas; 5. C. Hoefnagels - v.d.Branden. Individuele tijdrit: 1. G. Schuurman - Walhout 50.3; 2. O. Haers - Wiskerke 50.8; 3. A. v. Houten - Hof van Brussel 52.1; 4. J. Herenthals - Luteyn 52.2; 5. P. Dauwens - Postiljon 52.6. Ploegentijdrit: 1. Jansen- Cauwels 50.7; 2. Smit-De Ruysscher 51.3; 3. Luteyn 51.6; 4. Buitenlust en Walhout-de Visser 51.8. Eindstand: 1. Luteyn 436 punten; 2. Smit-De Ruysscher 426 punten; 3. Jansen-Cauwels 420 punten; 4. V.d. Plas 406 punten; 5. Walhout-de Visser 398 punten; 6. Wiskerke 368 punten; 7. Hof van Brussel 364 punten; 8. Buitenlust 356 punten; 9, Boeie 326 punten; 10. Postiljon 268 punten; 11. Duste 266 punten; 12. Sonar 264 punten; 13. De Schelde 242 punten; 14. Citroen 240 pun ten; 15. Markt 15 216 punten; 16. V.d. Branden 212 punten; 17. Cornelis en de Pottenkij ker, ieder 200 punten; 19. Bin nenvaart 192 punten; 20. De Schakel 152 punten. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - Ook zondag kwam het vriendschappelijke voetbal volledig aan zijn trek ken. Naast Terneuzen-FC Dordrecht stonden tal van re gionale duels op het program ma. In Axel groeide Nol Mor cus van Hontenisse naar de ti tel van beste man van het veld, terwijl bij IJzendijke-HVV '24 en Noormannen-Kortgene twee onvervalste hattricks in de boeken kwamen. Ria W. blijft een club die met zijn ij- zersterke mentale instelling een levensgevaarlijke tegen stander is. Bij Jong Ambon haalde de club uit Westdorpe zonder de vertrokken Egbert Audenaerd een 2-1 zege en verraste daarmee vriend en vijand. Sluiskil blijft het goed doen. Niemand die zich daar nog over verbaast. AXEL-HONTENISSE 1-2: Een machteloos spelend Axel heeft van vierdeklasser Hon tenisse een eerste waarschu wing gekregen dat de ploeg ze ker nog niet optimaal draait. Na de eerste verkenningen aan beide zijden was de eerste goe de combinatie van de bezoe kers al voldoende om de score open te breken. Paul van Wa terschoot, op het middenveld veel nuttig werk verrichtend, schoof een lage voorzet rich ting penaltystip, ongevaarlijk, maar meteen goed voor een doelpunt van de meegekomen Morcus, toen de verdedigers voor Rob Wieland misten. Vijf minuten later had diezelfde Morcus in feite zijn werk al ruim voldoende gedaan, toen hij een kopbal van een van de Axel-aanvallers van de lijn kopte, ver van de geslagen doelman Van Damme. Toen Van Damme na een kwartier weer te laat uit zijn kooi kwam, was het wel raak. Dick de Pooter ging gestrekt naar een lage voorzet, en bereikte die in een fractie van een seconde eerder van Van Damme. De kopstoot was goed voor de ge lijkmaker. Even leek het er toen op dat de oranjehemden hieruit inspiratie zouden put ten om door te drukken, maar De Pooter had zijn goaltje ge pikt, produceerde verder nog wat losse flodders en nadat eerst Van Waterschoot Honte nisse bijna nog op 2-1 zette, was het laatste wapenfeit van de ploeg van aanvoerder Jaap Lensen (met Thomas Gernaert, een trio dat zich naar een vol doende speelde) onderweg; Van Damme moest eerst stom pend inkomen. Maar Morcus waakte en zag rond de 30ste minuut een spetter van Gerrie Hoefijzers - Hontenisse krijgt een erg jonge, snelle ploeg die goed voetbalt - over de ver voor zijn doel staande Rob Wieland via de onderkant van de deklat in de touwen slaan: 1-2. En terwijl Hontenisse via zijn middenveld prima bleef opereren, Van Meele en Mor cus de aanval van Axel zonder meer in hun zak staken, zakte de thuisploeg steeds verder weg. Er zat weinig of geen lijn in de sporadische aanvallen, en vooral het laatste kwartier van die eerste helft was wel bijzon der zwak. Na de pauze kwa men Jo Dhooge, Jan van Kerk hoven en Ivo Kuipers voor Ruud van Kerkhoven, Van Waterschoot en Jan Boogaard de posten bezetten, waardoor Frans van Meele opschoof naar een rechter verdedigingsblok. Het zetten voor Axel totaal geen zoden aan de dijk. Men drong de tegenstander wel op eigen helft terug, maar een eerste gevaarlijk schot kwam toch pas na ruim 20 minuten. Toen moest Van Damme echter ook alle kwaliteit boven halen om een hard schot van Van Britsom, even later door Leo Koch vervangen, te stoppen. De vlam van de inspiratie wakkerde echter niet verder aan, Van Damme haalde nog eens een knappe safe uit de doos op een kopstoot van Geir- naert, maar toen Hontenisse inderdaad in staat bleek het beentje bij te zetten, waarom van de tribunes gevraagd werd, en een combinatie Hiel- Hoefijzers de zwakte van de Axelse vleugelverdedigers bloot legde, ging Hontenisse naar een gemakkelijk einde en een verdiende zege. IJZENDIJKE-HVV'24 3-3: De Oost-Zeeuws Vlamingen kwamen erg snel uit de startblokken. Na een kwartier zorgde Staf Martens voor 0-1 en tien minuten later was een andere oud-Axelaar, Piet Gans namelijk, het die de marge op 2 doelpunten bracht. Men dacht toen verder aan prettig, ont spannend voetbal, maar werd kort na die tweede treffer tot de orde geroepen door Willy Desein. Hij werd trouwens de grote man uit deze ontmoeting, want na 2-1 rust werd het 2-2 door dezelfde speler. Die kreeg zijn hattrick meteen na de pauze toen hij van een misverstand in de HVV-achterhoede profi teerde. Daarna kreeg de thuisclub nog kansen verder weg te lopen, maar gebruikte die niet. Dat betreurde men dan vijf minuten voor tijd, toen Johan - evenals Gans - met een afstandsschot voor 3-3 teken de, na een prettig sportief duel. De ontmoeting tussen de re serves van beide ploegen ein digde in een 3-2 zege voor HVV'24. NOORMANNEN-KORT GENE 3-1: Ook in deze wed strijd konden de toeschouwers een hattrick bewonderen. Na dat de gasten tijdens het eerste kwartier de overmacht uitge drukt hadden in een fraaie goal, begon de Hans Minder hout-show. In de 20-ste, 30-ste en 36-ste minuut wijzigde hij de 1-0 achterstand in een 3-1 voorsprong, waarmee men ging rusten. Na de pauze begon de conditie zijn tol te eisen. Het tempo zakte gaandeweg en door de vermoeidheid kwamen ook de passes niet meer waar men ze wilde hebben. Men speelde de 90 minuten toen maar sportief bij elkaar. Noormannen 2 had een schotvaardige bui. Tegen de reserves van Kortgene liet Hans Gabrielse vier doelpun ten achter zijn naam schrijven, Kees Huissoon was goed voor drie goals terwijl Ko Roelse en een Kortgene aanvaller voor de 8-1 eindstand zorgden. JONG AMBON-RIA1-2: Bij de Club uit Westdorpe schij nen alle toppers rustig te mo gen verdwijnen. Men blijft doorgaan de voetbalinsiders te verbazen. In net treffen tegen Jong Ambon, toch een van dé titelpretendenten in de derde klas, werkte het collectief van de Zeeuws-Vlamingen. Aanvoerder Eddy Vink sti muleerde zijn team er tegen aan te gaan en die enorme inzet kreeg een eerste aanzet toen Rudi de Mey een kwartier voor de thee de Jong Ambon-doel- man voor de eerste keer liet vissen. Ten pleziere van Tuur zorgde Dennis Sanchez hal verwege de tweede speelhelft voor 2-0 en toen kon het niet meer kapot. Een misverstand tussen RIA-aanvoerder en zijn doelman bracht tien minuten voor tijd weliswaar de thuisclub dichterbij, maar langszij kwam Jong Ambon niet meer. Debutanten Jos Kamoen en Bep de Schepper bij RIA deden het best. Een geweldige opsteker voor de komende competitie, RIA is er i (Van onze sportmedewerker) GRONINGEN - Toine van de Goolberg was zondagmid dag een veel gevraagde ex- trainer tijdens de Nederlandse ;ampioenschappen atletiek in Lroningen. De man die zich moral bezig hield met de lo- lers en loopsters op het korte 'erk, kreeg zondagmorgen :ijn ontslag te horen en werd iovendien verantwoordelijk gesteld voor de enorme mis kleun, die Els Vader, van het Zeeuwse Zeeland Sport maakte, tijdens deze titel strijd. Els Vader is na haar zware blessure pas enkele da gen in training. Zou normaal gesproken nooit meegelopen hebben, om dat zij in onvoldoende conditie verkeerde. Volgens de ge ruchten had zij echter wel deelgenomen op advies van Van de Goolberg. De desillusie kwam hard aan. Op de hon derd meter sneuvelde ze roemloos en op de tweehon derd meter moest ze opgeven, nadat ze de series was doorge komen. Commentaar van Els Vader; „Ze zeggen zoveel. Ik zou volgens de KNAU eerst een medische test bij dokter kessel ondergaan hebben. Die zou mij nog niet goedgekeurd hebben voor atletiek. Op advies van Van de Goolberg zou ik dan toch deelgenomen hebben. Praatjes, ik ben op eigen ini tiatief naar Groningen geko men. Daar had Van de Gool berg niets mee te maken. Ze proberen hem altijd van alles in de schoenen te schuiven. Belachelijk", aldus een gedes illusioneerde Els Vader, die een uitzending naar de Euro pese kampioenschappen in Praag nu ook wel kan vergeten.

de Stem | 1978 | | pagina 13