WK-SCHAKENI GEBEUREN ZONDER EINDE m IBM-toernooi Politiek overheerst Afrikaanse Spelen Keetie Lub sterl Merlan oppermat Rijnland loe was de naam alweer? Wol,sink loopt in op Rond BHHMl Willy van der Kuylen op schot Nationale titel voor Kinheim Zege in snikheet Hockenheim Krug bijt tan zich af llïnst Zoetemelk helder Heineken DE STEM VAN MAANDAG 31 JULI 1978 HOCKENHEIM (ANP) - Op het snikhete circuit van Hockenheim, waar de Westduitse Grand Prix zich afspeel de, is de beslissing in de strijd om het wereldkampioen schap der formule 1-coureurs vrijwel gevallen. De titel komt - mits zich tijdens de nog resterende wedstrijden geen ernstig ongeluk voordoet - bij de Amerikaan van Italiaanse komaf: Mario Andretti terecht. Op Hockenheim boekte hij zijn vijfde overwinning van het seizoen. Door het uitvallen van zijn voornaamste concurrenten Peterson en Lauda bouwde Andretti bovendien zijn voorsprong in het klassement om de wereldtitel aanzienlijk uit. Andretti voert na elf grote prijzen de stand aan met 54 punten. Zijn stalgenoot Peterson is tweede met 36 en titel verdediger Niki Lauda telt met de Argentijn Carlos Reu- temann met 31 punten een vrijwel niet meer te overbrug gen achterstand van 23 punten. Meer dan 100.000 toeschouwers zagen op Hockenheim een weinig interessante race. Andretti, die de snelste trai- ningstijd had laten afdrukken, vertrok als eerste, liet zich voor de show nog wel even passeren door Ronnie Peterson, maar nam na drie ronden de wedstrijd weer geheel in eigen handen. Peterson stopte de concurrentie af tot hij kort voor het einde moest uitvallen. Andretti raasde met een gemid delde snelheid van bijna 209 kilometer per uur onbedreigd op zijn elfde Grand-Prix-zege af. Zijn Lotus is de snelste wagen van het formule 1-gebeuren van dit jaar. Andretti wint, of hij valt uit. De rest van het seizoen zal waarschijn lijk even eentoning zijn als de meeste voorgaande races. De grootste tegenstander van alle deelnemers in de elfde Grand Prix van het seizoen, was de hitte: 40 graden in de schaduw, 50 graden op de piste en 75 graden in de cabines van de bolides. Net als vorig jaar, toen het eveneens zeer warm was op Hockenheim, was het aantal uitvallers groot. De coureurs uit de warme landen zoals Brazilië en Zuid- Afrika verdroegen de hitte het best. Jody Scheckter, die dit seizoen vrijwel in de anonimiteit reed, eindigde na het uitvallen van Peterson als tweede en Emerson Fittipaldi werd in zijn ten opzichte van de Lotussen langzame Co- persucar, vierde. Carlos Reutemann, die volgende seizoen bij Ferrari de concurrentie van Scheckter te duchten krijgt, had bij de start al problemen en Lauda viel in de tiende ronde uit omdat de motor van zijn Brabham-Alfa te heet werd. Lau da arriveerde lopend in de pits en zei: „Andretti is de nieuwe wereldkampioen." De officiële uitslag van de grote prijs van West-Duits- land (Formule 1) op het circuit van Hockenheim is: 1. Mario Andretti (Vst) Lotus MK 4, 45 ronden of 305,500 kilometer in 1 uur, 28 min. en 0.90 sec., (gemiddelde snel heid 208.233 kilomter per uur), 2. Jody Scheckter (Zaf) Wolf-Ford 1.28.16,25, 3. Jacques Laffite (Fra) Ligier-Ma- tra 1.28.28,91, 4. Emerson Fittipaldi (Bra) Copersucar 1.28.37,78, 5. Didier Pironi (Fra) Tyrrell-Ford 1.28.58,16, 6. Hecotr Rebaque (Bra) Lotus '78 1.29.38,76, 7. John Watson (Ier) Brabham 1.29.40,53, 8. Gille Villeneuve (Can) Ferrari 1.29.57.77, 9. Ricardo Patrese (Ita) Arrow op 1 ronde, 10. Keke Rosberg (Fin) Tri op 3 ronden. Snelste ronde: Peterson (Zwe) Lotus in de zesde ronde: 1.55.62, gemiddeld 211.354 km/u. Na de grote prijs van West-Duitsland ziet het kla ment in de strijd om het wereldkampioenschap formule 1-coureurs er als volgt uit: 1. Mario Andretti (Vst) 54 pun ten, 2. Ronnie Peterson (Zwe) 36, 3. Niki Lauda (Oos) en Carlos Reutemann (Arg)31, 5. Patrick Depailler (Fra) 26,6. John Watson (Ier) 16, 7. Jacques Laffite (Fra) en Jody Scheckter (Zaf) gjl4, 9. Emerson Fittipaldi (Bra) 10, 10. Ricardo Patrese'(Ita) en James Hunt (Gbr) 8. Mario Andretti showt de bokaal na zijn zege op Hochenheim Het systeem dat momenteel in Baguio Stad gehanteerd wordt om uit te maken wie de nieuwe wereldkampioen schaken wordt, is een gebeuren zonder einde. Na twee weken, waarin zes partijen gespeeld werden die alle in remise eindigden, vraagt men zich af waar het einde ligt. Er wordt gespeeld om zes gewonnen partijen, remises tellen niet mee, zodat na twee weken de stand nog immer 0-0 is. i AC Het huidige systeem werkt partijen zonder inhoud in de hand. Van de tot nu zes ge speelde partijen waren er twee interessant. De derde en de vijfde, waarin Kortsjnoj beide malen met wit speelde. De overige vier hadden een uiterst saai verloop en resulteerden nog al snel in de puntverdeling. Opmerkelijk is, dat vooral wereldkampioen Karpov ui- GENDT - Gerrit Wolsink heeft zondag in Gendt een motorcross, die meetelde voor de strijd om het Nederlands kampioenschap in de klasse 500 cc gewonnen. In beide manches van dertig minuten en twee ronden eindigde Wol sink op de eerste plaats, met direct achter hem Gerard Rond. Daardoor kon Wolsink in het klassement om de Ne derlandse titel niet veel inlo pen op Rond, die met nog twee westrijden te rijden eerste is met zeven punten voorsprong op Wolsink. De uitslag van de 500 cc kampioenscross is: Eerste manche: 1. Gerrit Wolsink (Lochem) op Suzuki, 2. Gerard Rond (Ede) op Ya maha, 3. Peter Herlings (Ge- mert) op Maico, 4. Ab Verste gen (Volkel) op Yamaha, 5. Mat Hensen (Ulestraten) op Maico, 6. Toon Karsmakers (Waalre) op Husqvarna. Tweede manche: 1. Wolsink, 2. Rond, 3. Herlings,4. Hensen, 5. Mat Gielen (Helden-Pan- ningen) op Maico, 6. Johan Scheele (Zaamslag) op Maico. Einduitslag: 1. Wolsink, 2. Rond, 3. Herlings, 4. Hensen, 5. Verstegen, 6. Jo van Ham (Uden) op Maico. De stand in het klassement om het Nederlands kam pioenschap is: l.Rond 217 punten, 2. Wolsink 210, 3. Herlings 152, 4. Sigmans 149, 5. Verstegen 118. De uitslagen van de gespeel de wedstrijden in de hoogste Franse voetbalafdeling zijn: Bordeaux-Bastia 2-0, An- gers-Nancy 2-1, Stras- bourg-Nantes 2-1, Reims-La val 1-1, Nimes-Paris St. Ger main 0-2, Lille-Monaco 4-2, Metz-Valenciennes 1-0, FC Paris-Lyon 0-0, St. Etien- ne-Sochaux 3-1, Nice-Mar seille 4-2. terst voorzichtig speelt en nauwelijks initiatief durft te nemen. Zodra zijn tegenstan der afwijkt van de theorie, for ceert hij remise en ontloopt het avontuur volledig. De vijfde partij was tot nu toe de meest enerverende. Kortsnjoj gooide zich volledig op de aanval hield Karpov constant onder druk en ma noeuvreerde behendig naar een winnende stelling. Op het moment dat de eerste partij voor de eerste maal afgebroken werd, karakteriseerden de ex perts de stelling als winnend voor wit (Kortsjnoj). Vrijdag in de eerste voortzetting miste de uitdager echter - in hevige tijdnood - de winnende voort gang in een ogenblik van schaakblindheid. Hij zag een eenvoudige combinatie, die mat ten gevolge had gehad, volledig over het hoofd. Kar pov wikkelde voordelig af, ruilde de dames en hield een winstpion over. Kort daarop gaf hij bewust zijn paard weg om het pionnenveld op te rui men. In het eindspel hield Karpov twee pionnen over, te genover Kortsjnoj één loper en één pion. Op deze stand werd de ontmoeting na 91 zetten en een totale speelduur van elf uur vrijdag afgebroken voor de tweede maal. De verbittering in het kamp van Kortsjnoj was na de blunder groot. Analyses hadden aan het licht gebracht, dat er van de winstkansen van Kortsjnoj weinig was overgebleven. De 47-jarige statenloze groot meester had wel een loper, maar die was niet van de kleur als het veld, waarop zijn ene pion eventueel gepromoveerd kon worden tot dame. De zege kon alleen behaald worden in een stelling waarin de witspe- ler de zwarte koning pat zette om hem te dwingen zijn b-pion naar voren te schuiven. Of door de zwarte koning zo in een hoek te drijven dat de witte koning de twee witte pionnen kon veroveren en eerder terug kon zijn op het promotieveld dan zwart. Een onmogelijke situatie die uitsluitend overle vingskansen had als Karpov een missertje zou maken. De 27-jarige wereldkampioen speelde echter zeer accuraat en gaf geen krimp. Op de 107e zet sloeg Kortsjnoj slechts één pion. Zwart was te dicht gena derd bij het promotieveld om de laatste zwarte pion te pak ken. Op dat moment was de puntverdeling bereikt. Dat beide spelers toch nog door speelden tot de 124e zet, kwam voort uit beider weigering om remise aan te bieden. Kortsjnoj uit ergernis en teleurstelling over zijn gemiste kans op de eerste zege. De patstelling waarin Karpov zich rustig liet manoeuvreren, bracht het ein de aan de partij, die in totaal 12 uur en een kwartier in beslag nam en met 124 zetten een ab- 'soluut record was in de 28 tweekampen die er sinds 1886 zijn gespeeld om de wereldti tel. Zaterdag was de zesde partij gespeeld. Het leverde een snelle remise op. Beide spelers hadden de formidabele krachtsinspanningen van donderdag en vrijdag in de vijfde ronde nog niet volledig verwerkt. De ontmoeting werd een anti-climax, waarin Kar pov wonderlijk opende op zijn Engels, de favoriete start van zijn tegenstander. Er werd voorzichtig geschoven tot de 23e zet waarop Karpov remise aanbood, wat Kortsjnoj ac cepteerde. «SsiiöisaiT e ZEILEN - De eerste race in de strijd om het Europees zeil- kampioenschap in de flying junior-klasse, één van de zes tien onderdelen van de zater dag gestarte week van Trave- münde in West-Duitsland, is een Nederlands succes gewor den. De eerste drie plaatsen waren voor Nederlandse zei lers, respectievelijk Van den Veen, Hans Cox en Elco Blok. KEULEN Kogelstoter Joachim Krug, die positief heeft gereageerd op een onderzoek naar het ge bruik van spierverster- kende middelen na wed strijden op 21 mei in Han nover, heeft zich vrijdag avond na de officiële be kendmaking verweerd. In een interview met het Westduitse sportagent- schap SID verklaarde Krug dat hijop advies van zijn arts voor de wedstrij den fortabol had ingeno men om zijn darmklach ten te verhelpen. Fortabol is een medicament, dat volgens Krug niet op de lijst van verboden mid delen voorkomt. Het ge neesmiddel bevat een ge ringe hoeveelheid van een substantie, dat „meteno- lon" genoemd wordt, waarvan het gebruik ook niet verboden is. Krug vraagt zich af in het ge sprek, hoe hij derhalve positief heeft kunnen rea geren. Karpov: niet uit zijn evenwicht door stunts Kortsjnoj. DEN HAAG - Met vijf tref fers had Willy van der Kuylen zaterdag het grootste aandeel in de overwinning van 9-1, die PSV in Hapert behaalde op de eersteklasser zondagamateurs, Bergeijk. René van de Kerkhof scoorde twee keer, Gerrie Deijkers en Ernie Brandts ie der één keer. Bij de rust leidde de Eindhovense club met 4-0. Er waren 3500 toeschouwers. FC Amsterdam, degradant uit de eredivisie, speelde za terdag in Katwijk gelijk tegen Quick Boys, dat in de eerste klasse van het zaterdag ama teurvoetbal uitkomt. Duizend toeschouwers zagen dat de eindstand 2-2 werd. Nadat de Lieverdjes in de rust met 1-0 voor stonden. Van Rooy en Heerikhuisen (strafschop) scoorden voor Quick Boys en Co Stout maakte de Amster damse treffers, één uit een strafschop. Sparta behaalde zaterdag voor 1000 toeschouwers een ruime zege van 6-0 (3-0) op het Zeeuws elftal. Doelpunten: Van der Meer (4), Holverda en Balkenstein. Willem II - FC Utrecht werd zaterdag in Tilburg een over winning van 5-1 voor de eredi visieclub, waarvoor Van der Ham (3) en De Kruik scoorden. Van Rooy maakte de treffer van Willem II. Er waren 1000 toeschouwers. Ray Clarke, Pirn van Dord, Tscheu-La Ling en Ruud Kai ser maakten de vier doelpun ten van Ajax tegen Noordwijk, eerste klas zaterdagamateur. Bröring scoorde tegen. De ruststand was 1-3, het aantal toeschouwers 3500. De tweede klas zaterdaga mateur 's-Gravenzands SV verloor thuis met 0-3 (0-2) van Excelsior. Ernst, Pattinama en Ben Pot maakten ten aan- schouwe van 500 toeschouwers de doelpunten. PEC Zwolle heeft zondag in Norg de oefenwedstrijd tegen SC Amersfoort met 5-1 ge wonnen, na een ruststand van 2-0. De 1500 toeschouwers za gen Steinvoort, Hamming, van 't Land, Hoekstra en Kaspers- ky voor de nieuwe eredivisio- nist scoren. Staats maakte het doelpunt van Amersfoort. AMSTERDAM (ANP) - Jan Timman is ongedeeld winnaar - eerste prijs 6000 gulden - van het internationale schaaktoer nooi te Amsterdam geworden. Voor die „zekere" eerste plaats had hij nog een half punt no dig. Dat halve punt kreeg hij in zijn slotpartij met Ree, die niet langer duurde dan de fotogra fen nodig hadden voor hun werk. Timman heeft een uitmun tende prestatie geleverd. Te meer omdat hij in alle partijen het initiatief had en iedere keer vocht voor het volle pond. Het is te. hopen dat voor Timman, met zijn 26 jaar een van de jon gere grootmeesters (Karpov is een jaar ouder) de weg naar meer successen in eigen land is geopend. Na de vlotte remise van Timman en Rqe werd de vrede bij Ribli-Browne eveneens getekend en dat had tot gevolg dat Ribli alleen op de tweede plaats eindigde, zonder meer een verrassing. De toptwee uit het toernooi zijn van begin tot eind zeer dicht bij elkaar gebleven, maar Ribli heeft op de beslissende momenten niet 'kunnen doordrukken. Opmer kelijk was dat beiden in de achtste ronde verloren. De derde plaats werd door drie man gedeeld, Hort, Dzindzindasjvili en Pfleger. De eerste twee speelden een vlugge remise en moesten toen 'in spanning wachten op de uitslag Pfleger - Nikolac, Pfle ger moest winnen om nog op de derde plaats te komen, maar het eindspel, toren tegen toren plus pion was totaal remise. Het komt echter vaker voor dat in de laatste ronde de meest onverwachte dingen gebeuren. Nikolac blunderde in een po sitie die iedere hoofdklasser kent. Vermoedelijk was het vroege aanvangsuur, dat tra ditioneel voor de laatste ronde op elf uur staat, hier debet aan. Pfleger in ieder geval profi teerde in het sluitstuk van een goede tweede toernooihelft. Hij is geen professional, hij is praktizerend arts en heeft iets meer „aanloop" nodig dan de anderen. Wat tegenvallend was de zesde plaats van Romanisjin, gedeeld met Andersson. Ro manisjin wordt gezien als een van de opvolgers van Karpov en hij bezit een van de hoogste elo-ratings. Hij was, voor het toernooi begon een van de fa vorieten. Hij heeft in het toer nooi veel geëxperimenteerd in de opening. Stukoffers en bi zarre dame-uitvallen kwamen bij hem geregeld voor. An dersson heeft een partij verlo ren en dat is zonder meer on gewoon. Daar staat tegenover dat hij er ook twee won en dat is tevens ongebruikelijk bij de Zweed, die veiligheid voor al les stelt. Naast Timman viel, wat de Nederlanders betreft, vooral Langeweg op. Tot ver in het toernooi zag het er naar uit dat hij dit keer zijn eerste groot meesterresultaat zou boeken. Het is er niet van gekomen. Te gen het einde viel hij weer te rug. De tweede grootmeester- groep werd gewonnen door Joesoepov voor Christiansen. De derde plaats was voor de Nederlanders van Wijgerden en Ligterink. Van Wijgerden verdiende de meestertitel, Ligterink, via het Sonner.-1 born-Bergersysteem een invi-1 tatie voor de A-groep van het volgende toernooi. De uitslagen van de partijen uit de slotronde zijn: Groep A: Dzindzindasj vili (Isr) - Hort (Tsj) V2-V2. Miles (Gbr)- Langeweg (Ned) V2-V2. Romanisjin j (Sov) - Ljubojevic (Jsl) 1-0. Ree (Ned)- Timman (Ned) V2-V2. Andersson (Zwe)- Adorjan (Hon) 1-0. Pfleger (Wdl) - Ni- I kolac (Jsl) 1-0. Browne (Vst) - Ribli I (Hon) V2-V2. De eindstand is: 1 Timman 9 V2 pnt., 2 Ribli 8 Vi pnt., 3 Dzindzin dasjvili Hort en Pfleger 7 V2 pnt., 6 Ro manisjin en Andersson 7 pnt., 8 Ljubo- I jevic 6 V2 pnt., 9 Langeweg 6 pnt., 10 Adorjan en Miles 5 V2 pnt. 12 Ree 5 pnt. j 13 Nikolac 4 V2 pnt. 14 Browne 3 pnt Groep B: Van der Sterren (Ned) - Bonn, (Ned) V2-V2. Kirov (Bul) - De Roode (Ned) 1-0. Janosevic (Jsl) - Rodriguez (Cub) 0-1. Balshan (Isr) - Ligterink (Ned) 0-1. Böhm (Ned) - Hartoch (Ned) j 1-0. Joesoepov (Sov) - Christiansen j (Vst) V2-V2. Taulbut (Gbr) - Van Wij gerden (Ned) V2-V2. De eindstand is: 1 Joesoepov 9 V2 pnt. 2 Christiansen 8 '/i pnt. 3 Van Wijgerden en Ligterink 8 pnt. 5 Kirov 7 pnt. 6 Hartoch, Bormen Böhm 6 V2 pnt., 9 Balshan en Van der Sterren 6 pnt., 11 Rodriguez 5 V2 pnt. 12 I Janosevic 5 pnt. 13 Taulbut 4 Vi pnt. 14 J De Roode 3 V2 pnt. ALGIERS - Vuurwerk knalde de derde Afrikaanse Spelen in het stadion van Al giers naar het verleden. Spe len, die gekenmerkt werden door teleurstellende presta ties, financiële tekorten en po litieke controversen. Vooral in het laatste opzicht haalden de LOUISVILLE - Wojtek Fi- bak, de vaste dubbelspelpart ner van Tom Okker in de voor naamste WCT-Toernooien, heeft in het toernooi van Louisville, Kentucky, voor een verrassing gezorgd door de als nummer een geplaatste Brian Gottfried in de kwartfinales uit te schakelen. De als num mer zeven gekwalificeerde Pool won in twee sets: 7-6, 6-1. Fibak ontmoet in de halve fi nales Harold Solomon, die de Spanjaard Manuel Orantes versloeg met 2-6,6-4 en 6-4. De andere halve finale gaat tussen John Alexander en Eddie Dibbs. De australiër won met een minimum aan inspanning van Patricio Cornejo uit Chili: 6-1, 6-1. Dibbs versloeg zijn langenoot Nicky Saviano: 6-2, 7-5. spelen veelvuldig de voorpagi na's. Egypte ging op 23 juli naar huis na ordinaire vecht partijen op het voetbalveld, veroorzaakt door tegenstander Libië, waarin te laat werd in gegrepen door de Algerijnse politie. Nigeria deed kort voor het einde ook een flinke duit in de controversiële zak door bij volslagen verrassing aan te kondigen dat zij de Gemene- bestspelen (van 3 tot 12 au gustus in het Canadese Ed monton) boycotten en een op roep tot de overige Afrikaanse naties, die door het opperste orgaan van de sport in Afrika niet overgenomen werd. Deze twee politieke acties waren de hoogtepunten van de derde spelen voor Afrikaanse landen. Of het ooit nog tot een vierde komt, is twijfelachtig. Geen enkele deelnemer heeft zich tot nu toe aangemeld voor de or ganisatie van dit kostbare eve nement, dat in 1982 gehouden moet worden. Op het sportieve raakvlak werden de prestaties op atle- tiekgebied gemarkeerd door de viervoudig wereldrecordhou der Henry Rono en Filbert Bayi. Zonder hen zouden de spelen de vergetelheid snel bereiken, ondanks enige op vallende verrichtingen van bijvoorbeeld de Soedanees El Kashief, die de 400 meter liep in 45.23 en de dubbele victorie van de Nigeriaan Charlton Ehizuelen bij het hoogsprin gen en de hinkstapsprong. Duidelijk werd dat de pro gressie in de Afrikaanse atle- tiekwereld vertraagd is, en dat atleten als Akii Bua, Boit, die toch tot de meest markante fi guren in de internationale at letiek behoren, onverwachte nederlagen incasseerden. J ZWEMMEN - Penny Dean, een 23-jarige Californische studente, heeft zaterdag het record kanaalzwemmen met j ruim een uur verbeterd. De Amerikaanse zwemster I stapte om vijf over acht plaat selijke tijd het water in aan het Shakespeare strand bij de En- j gelse stad Dover en bereikte de kust van Frankrijk zeven uur en 42 minuten later. Het oude record voor het ruim 33 kilo meter lange traject stond op i naam van de Egyptenaar Na sser El Shazli, die vorig jaar acht uur en 45 minuten nodig had om het Kanaal over te j zwemmen. BOKSEN - In Caracas heeft Netrnoi Vorasi uit Thaüand zaterdagavond de werêldtite boksen (WBC-versie) in papiergewicht veroverd doe Luis Estaba uit Venezuela ;j de vijfde ronde tot opgeven dwingen. OLYMPISCHE SPELEN De Europese omroeporga111 satie (EBU) heeft een overe®'! komst gesloten met de saté'ie' communicatie-maatschappij; de Comsat, waardoor Olympische winterspelen*3, 1980 in Lake Placid (VS) dire' I per satelliet in Europa kW®, I worden ontvangen. Dit no de Comsat vrijdag in I hington bekendgemaakt EBU kan nu van 6 tot en mei i februari 1980 beelden van I winterspelen in Europa j spreiden. HAARLEM Kinheim is voor de eerste maal in zijn be staan honkbalkampioen van Nederland geworden. In de beslissende wedstrijd tegen Amstel Tijgers behaalden de Haarlemmers een 4-3-over- winnig en werden daarmee onbereikbaar. Stand kampioenspoule: 1. Kinheim29-40 2. Amstel Tijgers29%35 3. Giants29-35 29-3' 4. HCAW Kinheim kampioen van - derland. Stand degradatiepoule. 6 1- UW 2. Nicols29-1 3. Sparta 4. Quick 5. Ado 6. Euro StarLjnde- Quick twee punten in ring, ADO en Euro Stars graderen. DE STEM VAN MAANDAG (Van onze wielersportmei SAS VAN GENT - Voor het gaS van Gent aan de startlijn k organisatie de wielermiddag r< tegorien dames en nieuweling zonder meer een grandioze ou- De dames die de wielermidc gent openden, kregen al na vee te rekenen met een demarrage Oosten-Hage, die eenmaal het juiste hoogte afgesteld, als een s [jet parkoers van 1.800 meter paar reacties die in het begin va uit het peloton los kwamen, b loos. De meervoudige nation: ging enorm tekeer, stampte in e onnavolgbare ritme de kilomi tubes weg en de winnares was kend. Terwijl de vrouw aan de leid ongemeen populair langs enth publiek haar zegetocht voortze de achtervolging toch groep Brinkhoff en Petra de Bruin kr steun van Truus van der Plé mersma en Bella van der Spiegi Annelies van Weegberg, Conn Betsie van IJken rede naar het eervolle klassering toe. Maar achterhoede men elkaar nog e gleed Keetie van Oosten in een den naar haar zoveelste zege. Bij de nieuwelingen die daar SAS VAN GENT - Zo sli eerste C.P.C.-lustrumronde aan het gevecht om de zege lands kampioen Henk Lubb Het prof veld in Sas van Gent ontwikkelde meteen na de start een geweldig hoog tempo en daarbij lieten vooral de fa vorieten uit het Zeeuwse land zich voorin het grote gezel schap zien. Toine van de Bun der ging, luid toegejuicht, de eerste keer winnend over de streep en de man uit IJzendij- MAINZ (ANP) - Bert Oos terbosch heeft zichzelf zondag een verjaardagscadeau gege ven door de vijfde etappe var de rondean Rijnland-Palts t< winnen. Oosterbosch werd zondag 21 jaar. Zaterdag moest hij de leiderstrui over. doen aan ploeggenoot Theo d« Rooy. Oosterbosch had zondag daarom een dubbele reden on goed te rijden. Oosterbosch maakte deel ui van een kopgroep van ach renners, die na precies 100 var je 156 kilometer was ontstaai CREUSOT Joop Zoete melk heeft een criterium voo beroepsrenners in Creusot ge wonnen. De in Frankrijk wo nende Nederlander legde de 84 kilometer af in 2 uur, 8 minu-1 •en en 22 seconden. J-*e uitslag is: 1. Zoetemell (Ned), 2. Saronni (Ita), 3. Lau •ent (Fra), 4. Martinez (Fra), 5 ertolo (Fra), 6. Bourreai ura), 7. Thaler (Wdl), 8. Sher wen (Gbr), 9. Paolini Ita) Nilsson (Zwe). 10 (advertentie: «eerlijk,

de Stem | 1978 | | pagina 8