rENT M TIMMAN EN RIBLI NOG STEEDS OP KOP Okker geeft Wouter Fok tennislesje Kuiper niet naar de wk jdvswcz sakura color firn zomerprijsvmag Nieuwe zetel voor Karpov HULST (S) EX AMEN Mottram volgende tegenstander T eimisuitslageii Nigeria boycot de Gemenebest-spelen KEETIE VAX 00STEX- HAGE GEKLOPT Derde plaats Theo de Rooy ent sport Polsblessure Te licht Walk -over Gebruik'm goed. Excelsior wil Damsma Oefenduels Gerard Rond superieur Verlies voor Nederlandse jeugdteams A 58 rechtbank nodig is, wat jaar doorlnschrijving in Dat laten inschrijven akte heeft opgemaakt, liet meer zeggen dat zij hoogte waren. Ie dood ons scheidt. In vier huwelijken in een het huwelijkte bedenken, rouwt. En niet met een van bezittingen hebben 3 te maken. dit jaar een winkelonder- rzoek zal bestaan uit een iquête en een onderne- plaatsvinden in Philippi- zal de vertrekkende be id. Gevraagd wordt o.a. gebruikt vervoermiddel, Itrum, besteed bedrag en oen is het mogelijk ook sme.Opeen later tijdstip orden in de kern Sas van ihoudens in de gemeen-' de plaats van aankoop jeeft informatie over het worden gehouden onder ijven. rerbond verleent hieraan en de consumentenen en gehouden. Te zamen gen inzake het beleid ten Jent. de gemeenteraad in de den op woensdag, 9 au- s altijd is ook deze verga- ende welkom. Er zal on- n: Mevr. C.L.G. Brugge- Goense, R.P.A. Spue- in de nieuwe gemeente- eenteraad tot dat op de uw qekozen aemeente- nstalleerd, maar de hui- meer in vergadering bij- llatie van de nieuwe raad jehouden met als onder- ït u daar pas twee dagen een tweede keer meer te unieke kans tijdig op de n tentoonstellingen. Voor neren op de Tentoonstel- erschijnt en u informeert Deze agenda wordt sa- Kunsthistorische Docu- ir, de portokosten zijn bij osten 1.25. U kunt zich Staatsuitgeverij, afdeling DE STEM VAN DONDERDAG 27 JULI 1978 01140- 2030 Donderdag 27 juli 10.15 uur. Vrij dag 28 juli 10.30 uur. Zaterdag 29 juli 7 uur en 11.30 uur. Zondag 30 juli 4 uur en 6.45 uur. Maadag 31 juli 2.30 uur. Dinsdag 1 augustus 10.15 uur. Na 10 weken Kamermeisjes nu weer een nieuwe sexvoltreffer nog beter dan de vorige. Kinderen streng geweigerd adisco vouwcaravans. caravans AMSTERDAM (ANP) - Met nog twee ronden te gaan hebben Jan Timman en Zol- tan Ribli hun comfortabele voorsprong behouden. In de elfde ronde werd zowel in de partij Miles-Timman als in Andersson-Ribli woensdag de vrede snel getekend. Het schaduwgevecht tus sen de twee rivalen zal der halve tot de laatste ronde (zaterdag) duren. Het pro gramma voorziet voor Tim man vandaag wit tegen Ro- manishin, en zaterdag zwart tegen Ree (vrijdag is een rustdag waarop de afgebro- ken partijen aan de orde ko men). Voor Ribli: wit tegen Pfleger en zwart tegen Browne. De strijd om de derde plaats spitst zich toe. De Russische deelnemer Roma- nishin onderstreepte zijn opmars door Adorjan, die in tijdnood de draad volledig kwijtraakte, te overwinnen. De Zweed Andersson hand haafde bekwaam zijn posi tieve score door Zoltan Ribli op een puntenverdeling te houden. De derde plaats wordt momenteel ingenomen door Hort, die weliswaar twee afgebroken partijen heeft, maar in beide veel be ter staat. Eveneens belang rijk voor bezetting van de derde plaats was de partij Ljubojevic-Dzindzindasjvi- li. Hoewel wit in de eerste fase beter leek te staan, heeft de Joegoslaaf in de afgebro ken stelling nauwelijks re misekansen. In de b-groep nam Joesoe- pov de leiding door een goede overwinning op de Europese juniorenkampioen Taulbut. Christiansen verloor onnodig van Balshan en Böhm gaf remise tegen Van Wijgerden om zijn meesteraspiraties in stand te houden. Uitslagen 11e ronde: groot- meestergroep A: Langeweg (Ned)-Hort (TSj) afgebroken, Dzindzindasjvili (Isr)-Jlu- bojevic (Joe) afgebroken, Miles (Eng)-Timman (Ned) V2-V2, Romanishin (Sov)- Adorjan (Hon) 1-0, Ree (Ned)-Nikolac (Joe) V2-V2, Andersson (Zwe)Ribli (Hon) V2-V2, Pfleger (WDl)-Browne (VSt) V2-V2. Afgebroken partijen 9e ron de: Ree (Ned)-Browne (Vst) opnieuw afgebroken. Afge broken partijen 10e ronde: Ljubojevic (Joe)-Langeweg (Ned) opnieuw afgebroken, Hort (TSj)-Pfleger (WD1) op nieuw afgebroken. Stand na 11 ronden: 1. Tim man 8, 2. Ribli 7.5, 3. An dersson en Romanishin 6, 5. Pfleger en Dzindzindasjvili 5.5 plus 1 afgebr. partij, 7. Ljubojevic en Hort 5 plus 2, 9. Adorjan 5, 10. Langeweg 4.5 plus 2, 11. Miles 4.5, 12. Ree 4 plus 1, 13. Nikolac 3.5, 14. Browne 2 plus 1. Grootmeestergroep B: De Roode (Ned)-Born (Ned) 0-1, V.d. Sterren (Ned)-Rodri- guez (Cub) afgebr., Kirov (Bul)-Ligterink (Ned) V2-V2, Janosevic (Joe)-Hartogh (Ned) 0-1, Balshan (Isr)- Christiansen (VSt) 1-0, Böhm (Ned)-V. Wijgerden (Ned) V2-V2, Joesoepov (Sov)-Taul- bot (Eng) 1-0. Afgebroken partijen 8e ron de: Taulbut (Eng)-Janosevic (Joe) opnieuw afgebroken. Stand: 1. Joesoepov 8.5, 2. Christiansen 8, 3. Van Wij gerden en Ligterink 7, 5. Balshan 6, 6. Hartich en Ki rov 5.5, 8. Borm 5, 9. Böhm 4.5, 10. Rodriguez, Van der Sterren en Taulbut 4 plus 1 afgebr., 13. Janosevic 3 plus 1, 14. De Roode 3. HILVERSUM (ANP) Voor Tom Okker gaat de strijd op „Het Melkhuisje" nu pas goed beginnen. Zijn tegenstanders in de eerste twee ronden, de Mexicaan Loyo Mayo en Wouter Fok, degradeerde Okker tot sparringpartners. Voor beide spelers trok de van zelfvertrouwen blakende inwoner van Hazerswoude (en van het Zwitserse Engelberg) eeu lesje van nauwelijks een uur uit. Okker stuurde Fok woens daginde tweede ronde van het toernooi om de open Neder landse titels al nh 51 minuten terug naar de schoolbanken. De 23-jarige student aan de economische school in Den Haag (hij moet in september zijn laatste tentamen afleggen) mocht vijf games maken (4-6, 1-6). Met deze overwinning plaatste Okker zich voor de kwart-finales. De in Hilver sum als vijfde gerangschikte Okker krijgt nu te maken met de drie plaatsen hoger ge waardeerde Christoffer „Bus ter" Mottram. De 23-jarige Britse nummer één is een veel besproken figuur in de tennis wereld. Enkele weken geleden lokte hij een demonstratie uit toen hij zich openlijk voor de blanke regeringen in Rhodesië en Zuid-Afrika uitsprak. Mottram is op de tennisbaan zeker geen kleine jongen. Hij bezet de 17e plaats op de ATP- ranglijst en heeft in zijn eerste twee partijen in totaal nog maar vier games afgestaan. Tegen de 18-jarige Australiër Ray Kelly werd het 6-3, 6-0. Tot nu toe heeft Motteam op „Het Melkhuisje meer indruk gemaakt van de als eerste ge plaatste Italiaan Corrado Ba- razzutti en de nummer drie Balasz Taroczy. „Ik heb twee jaar geleden voor het laatst tegen Mottram gespeeld", wist Okker zich te berinneren. „Ik verloor toen van hem in Zuid-Afrika. Hij maakt doorgaans weinig fou ten". Okker moest tijdens de partij tegen Fok onwillekeurig denken aan de nederlaag die hij op 11 juni in Mook leed. „Vooral toen ik in de eerste set met 2-4 achterkwam te staan speelde dat wel door mijn hoofd. Ik wilde natuurlijk niet graag een tweede keer verlie zen". Okker ging maar pressie uitoefenen en zette de zaken bijzondet snel recht. Hij won vooral dankzij sterk volleer- werk vijf games achtereen en stond toen voor met 6—4, 1-0. De linkshandige Fok, die steeds maar last van een polsblessure kreeg (hetgeen vooral zijn backhand en vollies nadelig beïnvloedde), won vervolgens met grote moeite zijn servicegame (1-1). Meer stond Okker niet toe. Hij brak in de vierde en zesde game door de service van de nu ook met zijn forehand worstelende Fok en maakte de partij met een lo- ve-game uit (6-1). De Australiër David Carter en de Westduitser Peter Elter hebben als enige niet geplaat ste spelers de kwart-finales bereikt. De 20-jarige Elter, die twee jaar geleden finalist was in het jeugdtoernooi van Wim- beldon, kende eigenlijk ver rassend weinig problemen te gen de geharde Marc Edmon son. De Australiër, die twee jaar geleden in eigen land de open titel won, stond in de ge hele partij slechts eenmaal voor. Dat was na een door braak in de vijfde game van de eerste set (3-2). Elter nam in de volgende game revanche en won acht games achtereen, dat HILVERSUM - De uitslagen van woensdag zijn: Heren enkelspel: Tweede ronde: Corrado Barazzutti (Ita eerste geplaatst) - Bob Carmichael (Aus) 6-2 7-6 (tiebreak: 7-4); Buster Mottram (GB tweede geplaatst) - Ray Kelly (Aus) 6-3 6-0; UU Pinner (Wdl) - Alvaro Fillol (Chi) 6-2 6-1; Tom Okker (Ned) - Wouter Kok (Ned) 6-4 6-1; Peter Elter (Wdl) - Mark Edmondson (Aus) 6-3 6-2; Balasz Taroczy (Hon) - Leo Palin (Fin) 7-5 6-1); David Carter (Aus) - Antonio Munoz (Spa) 6-4 2-6 6—3; Patrick Proisy (Fra) - Brad Orewett (Aus) 6-2 3-6 6-3. Dubbelspel: ™le 'onde: Sanders/Thung (Ned) - Mottram/Feaver (HB) 6-3 3-6 6-3; Edmondson/Carmichael (Aus) - Kelly/ mpson (Aus) 7-5 7-5; Okker/Taroczy (Ned/Hon) - Pin- ner/Gehring (Wdl) 6-5 6-1; Fancutt/Palin (Aus/Fra) - hillips Moore/Loyo Mayo (Aus/Mex) 7-5 6-3. houd^'FR^/ANP) - In Algiers, waar de Afrikaanse spelen ge- san ,AWTen' ïorgde Nigeria voor een grote verrassing door riaans en de Gemenebest-spelen te boycotten. De Nige- ^Smiddag18-6' Van sPortzaken> Sylvanus Williams, las woens Voor w 1 perscumerenue een gesenreven versus-ring scetdc aar? Houding van Nieuw-Zeeland ernstig bekriti- en a's 'eden aanvoerde voor een boycot-actie. sbkoord"15 Gehuldigde de Nieuwzeelanders ervan, dat het het iin^ yan Gleaneagles, waar de gemenebestlanden in 1977 Afrika i °ten hadden alle banden op sportgebied met Zuid- toonde d V.ej en' "iet volledig naleefde. De minister beklem- aanwezi 6 act'e n'et gericht was tegen Canada, maar dat de andere 1? van Nieuw-Zeeland in Edmonton zijn land geen De verki*26 ^)00c' ^an spelen te boycotten. slagen vanng van de Nigeriaanse minister kwam als een vol- spenm^sing. Kortgeleden had het opperste orgaan voor ?erneneh ?i no® een verklaring uitgegeven dat alle Afrikaanse Went., ®stlanden aan de spelen zouden deelnemen en dat een factie niet overwogen werd. was te veel van het goede voor Edmondson, een van de vele spelers met een baard op „Het Melkhuisje", hij koelde met de punten van zijn voeten steeds vaker zijn woede op het gravel. Elter liet zich niet uit zijn evenwicht brengen en won zo als hij wilde met 6-3, 6-2. Ook Carter rekende af met een sterker geachte tegenstan der. Tenslotte bereikte de Spanjaard Antonio Munoz vorige week nog de halve fina les van het toernooi om de open Zweedse titels in Baastad. Carter was daar niet van onder de indruk en won in drei sets: 6—4, 2-6, 6-3. Het spel van de als eerste ge plaatste Barazzutti en Taroczy (derde) was niet imponerend. De Italiaan won tegen de 38- jarige Australiër Carmichael de eerste set met 6-2. Daarna nam hij het wat te licht op en raakte snel met 0-3 achter. Barazzutti haalde op tot 3-3, maar bleef onnauwkeurig spelen. De Italiaan begon steeds meer op zichzelf te foe teren en in de elfde game sloeg hij zelfs een racket aan digge len. Pas na een tie-break was Barazzutti zeker van een plaats bij de laatste acht. Ta roczy, die dinsdag tegen San ders op mirakuleuze wijze aan een nederlaag ontsnapte, raakte tegen Leo Palin weer Iaat op dreef. De blonde Fin liep uit tot 4-1. Verder liet de Hongaar hem niet komen. Met 7-5 en 6-1 bleef hij in de strijd. De winnaar van het vorig jaar, Patrick Proisy, was ook al niet best op dreef tegen de jon ge Australiër Brad Drewett. De donkere Fransman moest een set uit handen geven (6-2, 3-6, 6-3). Proisy kreeg het be slissende punt na een langdu rig dispuut met scheidsrechter Corvinus en lijnrechter De ruiter. Het publiek, toen al op de proef gesteld door enkele korte regenbuitjes, kon het aanhouden van de Fransman om een beslissing herroepen te krijgen niet erg waarderen. Toen Corvinus tenslotte anon- ceerde „game, set and match" was het boe-geroep niet van de lucht. De teleurgestelde Dre wett en Proisy keurden elkaar daarna geen blik meer waar dig. Mottram had na zijn gemak kelijke overwinning op reserve Bishop eigenlijk opnieuw een walk-over. De Australische jeugdspeler Ray Kelly kon de als tweede geplaatste Brit niet verontrusten (6-3, 6-0). De als tweede geplaatste Mottram, lid van het uiterst rechtse na tionale front en tijdens de Wouter Fok feliciteert Tom Okker met zijn overwinning. Okker had precies 52 minuten om Fok uit het toernooi te slaan. jongste Wimbledon kam pioenschappen op een span doek nog uitgemaakt voor na zi, krijgt dus nu Thomas Sa muel Okker te bestrijden. In het dubbelspel plaatsten Louk Sanders en Rolf Thung zich nogal verrassend voor de kwart-finales. De nederlan- ders versloegen de sterke Britten Feaver en Mottram (als vierde op de lijst gezet) in drie sets: 6-3, 3-6, 6-3. Een kleine voldoening vooral voor San ders na zijn onthutsende ne derlaag tegen Taroczy. Zijn vroegtijdige uitschakeling heeft Sanders overigens nog niet tot het besluit gebracht met zijn prof-carrière te stop pen. De Leidenaar combineert deze week het toernooi om „Het Melkhuisje" met wed strijden in Noordwijk. Daarna is Leeuwenbergh aan de beurt en moet Sanders zijn nationale titel in Scheveningen verdedi gen. Eind oktober vertrekt hij naar Azië om daar een circuit van vier toernooien af te wer ken, onder meer in Hong Kong en Taiwan. Daarvoor wil San ders zijn geluk nog eens be proeven tijdens enkele Euro pese toernooien. „Ik denk daarbij aan Bournemouth, Barcelona en Aix-en-Proven- ce", liet hij weten. (Van onze sportredactie) PUTTE Hennie Kuiper zal definitief niet deelnemen aan het wereldkampioenschap op de weg voor profs, dat op zondag 27 augustus op de Nurbürgring in West-Duitsland wordt gehouden. De reden voor dit woensdag genomen besluit is de sleu telbeenblessure, die Kuiper tijdens de ronde van Frankrijk opliep en waardoor hij de Tour voortijdig moest beëindi gen. Kuiper is tot dit besluit gekomen na een medisch onderzoek van de arts Strikwerda en een gesprek met Piet Libregts, de begeleider van de Nederlandse wegploeg voor het wk. Twee renners zullen nu de ploeg moeten completeren, naast de tien die reeds aangewezen zijn. De beslissing over deze twee renners zal genomen worden na de profronde van Nederland, die van 15 tot en met 19 augustus gehouden wordt. (ADVERTENTIES) pttpost (Van onze sportredactie) BREDA/ROTTERDAM - Arie Damsma zal naar alle waarschijnlijkheid komend seizoen de kleuren van eerste divisieclub Excelsior verdedi gen. Damsma, die door NAC bij Willem H weggehaald werd is al helemaal rond met de Rotterdamse club. Excelsior en NAC zijn het echter nog niet eens over de huurprijs, want het is de bedoeling dat Arie Damsma op uitleenbasis naar de club van Henk Zon verhuist. DEN BOSCH (ANP) - Op het sportpark De Vliert was FC Den Bosch gastheer van Feye- noord. De Rotterdammers wonnen met 0-1. Het doelpunt kwam van de voet van Rie Ro- meijn. Er waren 5000 toe schouwers. In Malden speelde de afde lingsclub Juliana tegen eredi visieclub NEC uit Nijmegen. De Nijmegenaren zegevierden met 6-2, na een 3-1 ruststand. De doelpunten werden ge scoord door Van den Broek (2 strafschoppen), Marijnissen (2), Ronald Hendriks, Wil- lemse en voor Juliana door Janssen en Goosens. Er waren 2000 toeschouwers. In 's Gravezande won FC Den Haag met 4-1 van de Gravenzandse Sportvereni ging. Na een achterstand van 1-0 bij rust door een treffer van Veldman (strafschop), scoor den in de tweede helft voor de Hagenaars Goemans (3) en van Leeuwen. Er waren 1200 toe schouwers. (,A N 1 bij uwf2l2 Elke week nieuwe prijzen (kamera's tot f 499,-) Vraag naar Sakuracolor - de beste kleurenfilm ter wereld, in alle formaten, voor alle kamera's, voor kleurenfoto's en dia's NIEUWE WINNAARS, ontvingen een fototoestel, inclusief Sakurafilm. In Rijswijk: J.H. Frohwein - AUTO S3 (waarde 599,—) In Venlo: Mw. E.J. v. Boxtel-Brugmans - C35A (waarde 387,—) In Amsterdam: B. v. Kammen - C35V (waarde 325,—) ilmp.Kinotechniek 02968-6355 (Van onze sportredactie) UTRECHT - De nieuwe Ne derlandse kampioen achter volging bij de amateurs heet Ger Möhlman. Möhlman be wees gisteren opnieuw dat hij in een goede vorm steekt. In de finale klopte hij Dick van Eg- mond met ruim verschil. De achtervolging bij de da mes leverde een enorme ver rassing op. Niet de huizenhoge favoriete Keetie van Oosten- Hage eiste de titel voor zich op, maar outsider Anne Biemers- KAISERSLAUTERN (ANP) - Theo de Rooy is woensdag in de eerste etappe van de ronde van Rijnland-Palts voor ama teurs als derde geëindigd. De rit over 163 kilometer van' Mainz naar Kaiserslautern werd gewonnen door de West duitser Uwe Bolten, die in de sprint zijn landgenoot Dieter Plögel versloeg. De Rooy had een achterstand op dit duo van vijf seconden. Vierde werd de Westduitser Wilfried Trott, die de spurt won van een groep van 18 renners, die op 24 seconden achter de winnaar binnen kwamen. Bijna alle overige Nederlanders bevondenzich in deze groep: Jo Maas werd 8e, Jacques Verbruggen He, Henk Mutsaars 12e en Bert Ooster bosch 20e. De ongelukkigste coureur was de Pool Krzysztof Sujka. De winnaar van vorig jaar en van de proloog van deze dertiende editie dinsdag hep door materiaalpech liefst 17 minuten achterstand op. Jan Jonkers uit Oud-Gastel kwam als 58e over de streep. Zijn achterstand bedroeg 42.42 mi nuten. De uitslag van de eerste etappe is: 1. Uwe Bolten (Wdl) 163 km in 4.14.51, 2. Dieter Plögel (Wdl) z.t., 3. Theo de Rooy (Ned) op 0.05,4. Wilfried Trott (Wdl) op 0.24, 5. Stefan Mutter (Zwi), 8. Jo Maas, 11. Jacques Verbruggen, 12. Henk Mutsaars, 20. Bert Ooster bosch, 58. Jan Jonkers. (Van onze sportredactie) BAGUIO STAD - Anatoly Karpov, de wereldkampioen schaken, die zijn titel verde digt tegen Victor Kortsjnoi, heeft woensdag de organisatie van de tweekamp gevraagd om een nieuwe zetel, die 1800 dollar (ongeveer 4000 gulden) moet kosten. De organisator van de wed strijd, Florenzio Campomanes, heeft de stoel uit Manilla, de hoofdstad van de Filipijnen, laten aanrukken. De 27-jarige wereldkampioen uit Rusland zal de zetel op de gewenste hoogte krijgen, zodat hij de .lange zit" - voorspeld door de in Baguio Stad aanwezige kenners - met wat meer com fort kan voortzetten. Dinsdag kwamen Kortsjnoi, de 47-jarige uitdager, en Kar pov reeds na negentien zetten remise overeen, de vierde op rij. Voor de aanvang van de partij klaagde Karpov over de hem aangewezen stoel, die hij te laag vond. Het kussen, dat hij van de organisator Cam pomanes kreeg, vond hij weer te hoog. Desalniettemin speel de hij de negentig minuten durende partij ermee uit. Met zijn nieuwe zetel over treft Karpov die van zijn te genstander. Die kostte 1300 dollar (zo'n 2900 gulden) ma die in de finale ruim twee seconden sneller over de piste ging- De sprinttitel bij de ama teurs kwam terecht bij Lau Veldt die zijn rivaal in twee ritten Sjaak Pieters geen kans gaf. ST.-ANTHONIS (ANP) - De Midweekse motorcross-wed strijden tijdens de bouwvak vakanties blijken uitstekend aan te slaan. Waren er verleden week in Heerlen rond de 10.000 toeschouwers, woensdag wa ren in St.-Anthonis 9000 mensen samengestroomd om de nationale topcoureurs aan het werk te zien. In de 500-cc klasse was Ge rard Rond oppermachtig. De Edese Yamaha-kopman, die in de 125 CC tot de wereldtop be hoort, won beide manches over vijfentwintig minuten en twee ronden. In de eerste omloop had Gerrit Wolsink aanvanke lijk de beste papieren. De na tionale kampioen lag een ron de voor het einde duidelijk op kop, en leek regelrecht op de overwinning af te gaan toen een moment van onachtzaam heid een duikeling in het rulle zand ten gevolge had. In de 125 cc-klasse waren de twee manches (twee maal twintig minuten en twee ron den) voor Henk van Mierlo uit Boekei, die op zijn Suzuki de nationale kampioen, Dinant Zijlstra, te snel af was. Bij de zijspannen eisten Wil van der Laan en Jaap van Vliet alle aandacht op. De Neder landse kampioenen wonnen beide manches. Cor den Big- gelaar en Cor van der Bijl, die op dit moment in de Europese titelstrijd de tweede plaats in nemen, kwamen in de eerste rondgang door een zeer slechts start niet verder dan een ze vende plaats. In de tweede re vancheerden zij zich enigszins door vlak achter Van der Laar- Van Vliet als tweede de eind streep te passeren. BARCELONA (ANP) - De Nederlandse teams hebben op de derde dag van de Europese kampioenschappen tafeltennis voor junioren in Barcelona hun wedstrijden verloren. De meisjesploeg verloor de wed strijden tegen Zweden (1-3) en Tsjechoslowakije (2-3). De nemarken zorgde ervoor, dat het enige optreden van de Ne derlandse jongensploeg even min succesvol verliep door met 5-3 te winnen. Resultaatverbetering ten opzichte van de prestaties in Vichy 1977 behoort bij de jon gens en meisjes vrijwel niet tot de mogelijkheden. Het meis jesteam, waarin de huidige Europese jeugdkampioene Bettine Vriesekoop excelleert, strijdt om de vijfde tot en met de achtste plaats. Daarin werd verloren van Tsjechoslowakije en gewonnen van West- Duitsland (3-2). De strijd om de jeugdtitel voor landenteams (meisjes) gaat vooral tussen Rusland en Zweden. Waarbij de Russische juniores met Narine Antonjan, in de derde ronde van het en kelspel waarschijnlijk de te genstandster van Vriesekoop, en Valentina Popova, de num mer acht van Europa en met Vriesekoop de voornaamste titelkandidate, de grootste kanshebsters zijn. De jongens, bij wie Ronald Rijsdorp een opvallende rol vertolkt, hebben zich in het strijdgewoel gemengd om de dertiende tot en met zestiende plaats. Hierin werd Bulgarije met 5-2 verslagen. Ook bij de jongens is Rusland de voor naamste titelpretendent, voor al na de zwaarbevochten overwinning (5-4) op Tsjecho slowakije. De enige, die de Russen van de titel kan afhou den is Zweden, dat Roemenië met 5-1 terechtwees.

de Stem | 1978 | | pagina 9