O angst voor Fenerbahce H (ikinDWien Van Ierssel ontevreden Nederlandse clubs loten zwaar Tennistitels voor Rottier en Deltour Ardiles en Villa naar Spurs Resultaat loting Winst Dieleman Rustige start Belforttoernooi 4! 8 Transfers" amateurs Maja de Jonge eerste Zeeuwse op 100 m horden Jeugdtoer voor iedereen Ajax sport in 't kort TOURIST MENU Een heel menu voor is,-overal waaru het blauwe bord ziet. Wielergala Ulvenhout DE STEM VAN WOENSDAG 12 JULI 1978 JFERS; van de elfde Ifrtinez (Fra-Job) jrr, 47 min. en 26 ld Hinault (Fra- lec., 3. Michel J-Fla) z.t.,4. Joop ed-Mer) op 0.19, Agostinho. (Por- Hennie Kuiper J.29, 7. Christian Ier) op 2.21, 8. tldos (Spa-Kas) laymond Martin 12.31, 10. Joseph en A) op 2.32, |au (Fra-Git) op lens (Bei-Ral) op pmiane (Fra-Git) aurent (Fra-Peu) aertens (Bel-Fla) [lezard (Fra-Peu) lsson (Zwe-Mer) 3e Schoenmaker |op 5.46, 19. Van en A) z.t., 20. -C en A) z.t., 21. la-Kas) z.t., 22. rding (Ned-Ral) lay (Fra-Fiat) op lero (Fra-Job) op lendez (Spa-Tek) fedor den Hertog 9.39,42. Jan Raas 110.41, 52. Klaus (Wdl-Ral) op lose de Cauwer 116.43, 66. Gerrie (Ned-Ral) op [ierben Karstens op 18.31, 80. Isemael (Bei-Ral) ■Aad van den Hoek Jp 10.52, 90. en Hardy (Fra-Fia), Bernard fra-Peu), Walter J (Bel-C en A), Fernandez Ovies lidier van Vlaslaer ENT Bruyere Bel-C en f. Bernard Hinault 1.05, 3. Joop ied-Mer) op 1.58, |>llentier (Bel-Fla) Hennie Kuiper i 4.08, 6. Joaquim Por-Fla) op 5.48, 7. rtens (Bel-Fla) op [ariano Martinez p 6.34, 9. Michel a-Peu) op 7.15, 10. ïaldos (Spa-Kas) Seznec (Fra-Mer) Henk Lubberding >p 9.00, 13. Paul 1-Ral) op 9.03, 14. (Fra-Git) op 9.10, ieau (Fra-Git) op irtin (Fra-Mer) op filsson (Zwe-Mer) Hezard (Fra-Peu) Van Impe (Bel-C 2.40, 20. Janssens A) op 12.47, 21. ja-Kas) op 12.40, "ra-Peu) op 14.27, enmaker (Bel-C en 5, 24. Fedor den -Lej) op 15.49, 25. 'ra-Peu) op 15.55, las (Ned-Ral) op llaus Peter Thaler p 22.08, 56. Gerrie (Ned-Ral) op Jose de Cauwer 32.24, 71. Gerben led-Ral) op 38.09, den Hoek (Ned- .34, 78. Wilfried Bei-Ral) op 43.06, e: Inaudi (Fra-Job) PSV: g (Van de sportredactie) EINDHOVEN - De honger naar de bal lijkt bij Willy van de Kerkhof nauwelijks te stillen. Ga maar na. Eerst een slopend maar wel erg succesvol seizoen, landstitel en de UEFA-cup en daarna een al even slopend optreden in Argentinië, waar Willy van de Kerkhof overigens uit groeide tot en van de betere spelers van het gehele WK- toernooi. Het zou niet meer dan nor maal zijn, dat het loopwonder van PSV tijdens de vakantie het voetbalgebeuren even op een zijspoor zou rangeren. Maar lang heeft Van de Kerk hof niet gerust. Hij is al weer met het oog op het met rasse schreden naderende seizoen aan het trainen. Zijn opmer king: „Ik heb in Argentinië weer eens ervaren hoe mooi voetbal kan zijn", zegt eigen lijk voldoende. PSV gaat ongetwijfeld een zwaar seizoen tegemoet. De overige zeventien eredivisie clubs zullen tegen de lands kampioen de inzet verdubbe len, en bovendien wacht het keurkorps van Rijvers dat 25 juli weer met de hele groep in training gaat, de strijd om de Europacup 1De eerste tegen stander in dat toernooi komt uit Turkije Fenerbahce gehe ten. Willy van de Kerkhof is er nou niet bepaald van onder de indruk, al laat hij wel weten, dat het in Turkije een gekken huis kan worden. Want", ver telt hij, „ik heb destijds met FC Twente eens in Turkije ge speeld en daar gaat het behoor lijk fanatiek toe. Maar ik dacht niet dat dat voor ons een pro bleem hoeft te zijn. Ja, ik heb eigenlijk wel weer zin in de competitie. Ik ben voetbalprof en vind dat nog steeds mooi. In Argentinië heb ik dat weer er varen. Spelen om de wereld cup, die we bijna in ons bezit hadden. Voetbal betekent nog steeds erg veel voor me". Ger rie Deykers, die na wat moei zame onderhandelingen toch weer een jaartje bijtekende bij de Eindhovense club PSV deelt de mening van zijn ploegmak- ker. De ex-Bredanaar: „Fe nerbahce is voor mij een totaal onbekende ploeg. Als alles normaal verloopt moeten we door de eerste ronde kunnen komen. PSV heeft al bewezen over een sterke ploeg te be schikken. Ongetwijfeld zullen de Turken in eigen land wel van alles aanwenden om ons te intimideren. Maar dat hoeft voor ons nog geen probleem te zijn. Wij hebben wat dat be treft al voldoende meege maakt". „Dat is een van de zwaarste tegenstanders. Daar lopen wij niet een twee drie overheen. Dat valt mi j tegen. Ik neem aan dat er wel minder sterke ploe gen in het toernooi rondlo pen". Cor Brom, de nieuwe trainer van Ajax, toonde zich onaangenaam verrast met het nieuws, dat Atletico Bilbao de tegenstander van Ajax is in de eerste ronde van het UEFA- bekertoernooi. De Spaanse club heeft zijn sporen in het UEFA-toernooi al ruimschoots verdiend. In het seizoen 1976/77 reikten de Basken tot de finale. Tegen Ju- ventus werd in Turijn de ne derlaag miniem (0-1) gehou den. Op eigen veld leek deze schade hersteld te worden. De Spanjaarden namen een voor sprong met 2-0. Kort voor tijd produceerde de Italiaanse formatie een tegentreffer, waardoor de beker door het be tere doelsaldo in Italië beland de, (ADVERTENTIE foundations - lingerie Ginnekenstraat 117 - tel. 138078 BUENOS AIRES - Sovaldo Ardiles en Ricardo Villa heb ben maandagavond in Buenos Aires beiden een contract ge tekend, dat hen voor drie jaar aan Tottenham Hotspur ver bindt. Voor elk bedroeg de transfersom 370.000 dollar, rond de 800.000 gulden. Ardi les en Villaa behoorden beiden tot de Argentijnse WK- selectie. Eerdere onderhande lingen over een mogelijke transfer van Villa naar Man chester City en Ardiles naar Sheffield United sprongen op het laatste moment af, waarna Tottenham Hotspur beide spe lers contacteerde. ROEIEN (ANP) - De Nereus vier met stuurvrouw heeft dinsdag avond onder bijkans ideale weersomstandigheden op de Bosbaan de eerste titel van de Nederlandse roeikampioen- schappen opgeëist. De Am sterdamse formatie, op drie plaatsen gelijk aan de equipe die vorig jaar het kampioen schap veroverde, heeft felle strijd moeten leveren met de Orcatritoncombinatie. De winst van een kleine lengte, opgebouwd kort na de start, bleek voldoende om de aanval len van de Orca-Tritonploeg op te vangen. De Nereus- equipe ging zegevierend met een halve lengte voorsprong door de finish. ZÜRICH- Het resultaat van de loting voor de eerste ronde van het toernooi om de Euro pacup voor landskampioenen is: Kwalificatieronde:Ac Mo naco (Fra) - Steaua Boekarest (Roe). Eerste ronde: Real Madrid (Spa) - Progress Niedercorn (Lux). Aek Athene (Gri) - Fc Porto (Por)(Fenerbache Tur) - PSV (Ned). Fc Brugge (Bel) - Wisla Krakau (Pol). Vlaznija Schkodra (Alb) - Austria Wien (Oos). Zborjovka Brno (Tsj) - Ujpest Dozsa (Hon). 1. Fc Köln (Wdl) - Ia Akranes (IJsl). Ju- ventus (Ita) - Glasgow Rangers (Sch). Nottingham Forest (Eng) - Liverpool (Eng). Gras shoppers Zürich (Zwi) - La Va- letta (Mal). Haka Valkeakoski (Fin) - Dynamo Kiev (Sov). Ff Malmö (Zwe) - winnaar Ac Monaco/Steaua Boekarest. Omonia Nicosia (Cyp) - Bohe mians Dublin (Ier). Odense Bk (Den) - Lokomotiva Sofia (Bul). Linfield Belfast N-Ier) - Lilleström SK (Noo). Parti- zan Belgrado (Jsl) - Dynamo Dresden (Odl). Het resultaat van de loting voor de eerste ronde van het toernooi om de Europacup voor bekerwinnaars is: vrijge steld: Anderlecht (bekerhou der) Eerste ronde: Sporting Lis sabon (Por) - Banik Ostrava (Tsj). Fc Barcelona (Spa.) - be kerwinnaar Sovjet Unie. Fc Magdeburg (Odl) - Valur Reykjavik (IJsl). MarekStanke Dimitrov (Bul) - Aberdeen (Sch). Bekerwinnaar Honga rije- Kalmar ff (Zwe). Beveren Waas (Bel) - Ballymena (N-Ier). Paok Salonika (Gri) - Servette Geneve (Zwi). For- tuna Düsseldorf (Wdl) - Uni- versitatea Craiova (Roe). Zag- lebie Sosnowice (Pol) - SSW Innsbruck (Oos). AZ'67 (Ned)- Ipswich Town (Eng). Hapoel Nicosia (Cyp) - Shamrock Ro vers (Ier). Nk Rijeka (Jsl) - Wrexham (Wal). Internazio- nale Milaan (Ita) -Floriana La Valetta (Mal). Bodo Glimt (Noo) - Union Luxemburg (Lux). Bekerwinnaar Dene marken - Nancy (Fra). Het resultaat van de loting voor de eerste ronde van het toernooi om de Europacup voor bekerwinnaars is: Dukla Praag (Tsj) - Lane- rossi Vicenza (Ita). Cska Sofia (Bul) - Valencia (Spa). Borus- sia Mönchengladbach (Wdl) - Sk Sturm Graz (Oos). Panathi- naikos Athene (Gri) - Mc Arges Pitesti (Roe). Athletic Bilbao (Spa) - Ajax Amsterdam (Ned). Everton (Eng) - Finn Harps (Ier). AS Jeunesse d'Esch (Lux) - Lausanne Sports (Zwi). Benfica Lissabon (Por) - Fc Nantes (Fra). Rs Gijon (Spa) - Ac Torino (Ita). Sc Braga (Por) - Hibernians (Mal). Galatasaray (Tur) - West Bromwich Albion (Eng). Dynamo Berlin (Odl) - Rode Ster Belgrado (Jsl). B 1903 Ko penhagen (Den) - Kuopio Pal- loseuro (Fin). Fc Basel (Zwi) - VFB Stuttgart (Wdl). Torpedo Moskou (Sov) - Molde Fk (Noo). If Elfsborg (Zwe) - Rc Strasbourg (Fra). Msv Duis burg (Wdl) - Lech Poznan (Pol). Standaard Luik (Bel) - Dundee United (Sch). Ik start Kristiansand (Noo) - Tweede Deense Club (Moet nog worden aangewezen) Arsenal (Eng) - Fc Lokomotive Leipzig (Odl). Carl Zeiss Jena (Odl) - Lierse Sk (Bel). Glentoran (N-Ier) - Ibv (IJsl). Fc Twente (Ned) - Manchester City (Eng). Hiber nian Edinburgh (Sch) Ifk Norrköping (Zwe). Politech- nica (Roe) - Tweede Hongaarse club (moet nog worden aange wezen). Peoproicos Larnaca (Cyp) - Slask Wroclaw (Pol). Olympiakos Piraeus (Gri) - Levski Spartak Sofia (Bul). Ac Milan (Ita) - Lokomotiv Kosice (Tsj). Dynamo Tiflis (Sov) - Ac Napoli (Ita). eerste Hongaarse club (moet nog worden aange wezen) - Adanaspor (Tur). Hajduk Split (Jsl) - Rapid Wien (Oos). Hertha SC Berlin (Wdl) - Trakia Plovdiv (Bul). ENSCHEDE (ANP) - De spelers van FC Twente hebben het resultaat van de loting voor de eerste ronde van het toernooi om de UEFA-beker met gemengde gevoelens vernomen. Cees van Ierssel had wel graag een tegenstander gehad die, op papier althans, zwakker zou ogen dan de formatie uit Manchester, die het afgelopen seizoen op de vierde plaats in de Engelse eerste divisie eindigde, ZURICH - De tegenstand van de Nederlandse clubs in de eerste ronde van de diverse be kertoernooien is niet mals. Dat heeft de dinsdagmiddag in Hotel Atlantis te Zürich ge houden loting uitgewezen. Zowel F.C. Twente (UEFA- beker) als AZ'67 (bekerwin naars) troffen gerenommeerde clubs uit de eerste divisie van de Engelse League: respectie velijk Manchester City en Ips wich Town. Ajax moet het in de strijd om de UEFA-cup opnemen tegen Atletico Bilbao en landskam pioen PSV kreeg het Turkse Fenerbance als eerste oppo nent. FC Twenthe en AZ'67 spelen op 13 september eerst thuis, PSV en Ajax hebben eerst een uitwedstrijd. De re turns staan voor 27 september op het programma. In het toernooi voor lands kampioenen had men elf clubs geplaatst omdat zij in de laat ste vijf jaar in een van de drie toernooien de halve finales hadden bereikt. Deze clubs waren: Liverpool, FC. Brugge, PSV, Juventus, Astria Wien, Real Madrid, Dynamo Kiev, Ujpest Dozsa, FC. Köln, AEK Athene en Grasshoppers. Deze clubs werden in ieder geval vrijgesteld voor het spelen van een kwalificatiewedstrijd en konden in de eerste ronde niet tegen elkaar loten. Het lot wees nu de Franse kampioen AS Monaco en Steau Boekarest aan om in een voorrondeduel uit te maken wie in de eerste ronde tegen Malmoa mag aan treden. Liverpool kreeg een wel heel bijzonder tegenstan der, namelijk de Engelse kam pioen Nottingham Forest. De Europacuphouder speelt eerst uit. In de meest recente ont moeting won Forest met 1-0 in de finale van het toernooi om de League-cup. Andere inte ressante duels in de strijd om Europacup I zijn FC Brugge - Wisla Krakow en Juventus - Glasgow Rangers. Thevenet, de tourwinnaar van 1975 kon na de Tour de weelde en de luxe niet verdragen. De voormalige boerenjongen ging er maar op los leven. Van wijntje en trijntje was hij niet afkerig en ook het nachtleven deed hij alle eer aan. Maar de verzorging en de training die een wielrenner zo hard nodig heeft, kwamen in zijn programma niet voor. De vedette van de Tour van 1975 dacht dat hij zich alles kon veroorloven. Wat iedereen had zien aankomen, gebeurde in 1976: Hij werd compleet naar de donder gereden. Het was zo erg met hem gesteld dat hij de kleinste renner niet meer kon volgen en zelfs moest opgeven in de Tour. Hij was een menselijk wrak die van verboden middelen niet vies was, waarvoor hij overigens wel werd gestraft. Toen er vorig jaar een jonge Fransman kwam opdagen die meteen twee klassiekers won - Hinault was dat voor Thevenet het sein om weer te gaan leven zoals een coureur dat moet doen. Hij ging de strijd met Hinault - wie is de populairste renner van Frankrijk - aan. Het zag er naar uit dat het hem nog zou lukken ook. Thevenet won de Tour in 1977 en alles zag er weer rooskleurig uit. Opnieuw konden zijn benen het succes niet verdragen. Hij ging er weer op los leven zoals na zijn overwinning in de tour van 1975. Hij redeneerde blijkbaar dat een vedette toch niets kan overkomen. Het „wrak" Thevenet kwam na het zware leven dit seizoen, nergens meer aan de bak. Hij kon geen platte prijs meer rijden en werd overal in de vernieling gefietst en nu dan de complete afgang door opnieuw opgave in de Tour. De insiders in de wielersport weten het waarom van de afgang van Thevenet. Ik had nog gedacht dat hij zich toch nog zou herstellen, maar het heeft niet zo mogen zijn. Hij heeft het echter aan niemand anders dan aan zichzelf te danken. Een groot renner die zijn successen niet de baas kon: jammer! Na gisteren is het duidelijk geworden in welke groep, ongevallen daargelaten, we de Tour-winnaar moeten zoeken. We zullen de vingers van één hand nodig hebben. Voor Hinault is het een goede zaak geweest dat hij de gele trui nog niet om zijn schouders heeft, anders had hij ze al moeten gaan verdedigen en nu doet dat Bruyère voor hem, tot de tijdrit op de Puy de Dome. Zoetemelk is mij gisteren wat tegengevallen. Ik had hem als winnaar getipt. Nu is het wel zo dat Zoetemelk niet goed weet op wie zijn wiel hij moet rijden, op Hinault of op Pollentier. Vroeger, met Eddie Merckx erbij, was het gemakkelijker! In het geval van Kuiper vermoed ik dat hij zijn zware voorseizoen moet gaan bekopen. We krijgen nu nog wel een paar zware etappes, maar vrijdag is de grote dag. Ik verwacht dat Hinault dan in de gele trui komt en dat Pollentier als. tweede zal eindigen. Ik ben er zeker van dat na vrijdag het klassement er heel anders zal uitzien. Een klassement dat tot aan het slot niet veel wijzigingen meer zal ondergaan. TENNIS Rolf Thung heeft zich via een overwinning op de Chileen Al- varo Fillol geplaatst voor het toenooi in Astaad. Thung won in drie sets, 3—6, 6—1 en 6—2. In de eerste ronde speelt Thung tegen de Zwitser Roland Stad- ler. (ADVERTENTIE Meer dan 700 restaurants in Nederland serveren het. De meeste VVV's hebben de komplete adreslijst. EGEN J figf rier 29.17.08, 2. 19.22.12, 3. Gitane C.en A 29.27.59, 5. 1.32.19, 6. Peugeot Teka 29.47.21, 8. 7.22, 9. Lejeune 0. Kas 29.57.09, 11- 45. EN \l /IENT 'igh 300.54.36, 2. 01.01.15, 3. Gitane 4. Flandria 5. C en A 301.56.30, iot 302.00.11, 7- 302.21.01, 8. Teka 9. Jobo 303.39.28,10 :.04.27, 11. Kas KLASSEMENT rntier (Bel-Fla) 61 Hinault (Fra-Git) tinez (Fra-Job) 42,4. (Ned-Mer) 41, 5. sd-Ral) 35,6. Le Lay 30, 7. Wellens 19, 8. Agostinho 18, 9. Sanders (Fra- 0. Legeay (Fra-Lej) NKLASSEMENT •tens (Bel-Fla) 15" Bossis (Fra-Git) 119. an (Fra-Peu) 113, 4. rdl-Ral) 77, 5. Jan -Ral) 71,6. Pescheux ,65, 7. Bertin (Fra- Bruyere (Bel-C en A) ly (Ier-Fla) 39, 1°- Fra-Job) 36. (Van onze sportredactie) AXEL - Zoals ieder seizoen gebruikelijk heeft weer een fiks aantal spelers overschrij ving aangevraagd naar een andere vereniging. Aan het begin van het nieuwe voetbalseizoen volgende maand zullen deze spelers hun geluk beproeven bij een andere club. De Zeeuwse voetballers die overschrijving hebben aangevraagd de laatste weken voordat de overschrijvingstermijn verstreek zijn: D. Almekinders van Oostburg naar Aardenburg: J. Kools van Oostburg naar Aardenburg, H. Riteco van Oostburg naar Aardenburg, M. Dekker van AZVV naar Axel, G. de Booij van SDO naar Hoek, M. de Booij van SDO naar Hoek, B. Manuhuwa van Middelburg naar Jong Ambon, N. Potty van Oostkapelle naar Jong Ambon, P. Hofman van Wemeldinge naar Kapelle, J. Clement van Waarde naar Krabbe- ndijke, C. van der Hilst van Hoogvliet naar De Meeuwen, M. Ras van Groede naar Sluis, J. Verplanke van Oostburg naar Sluis, J. Verdijk van Terneuzense Boys naar Terneuzen, J. Trampman van SV Boelare naar Aardenburg en I. Kuijpers van SDO naar Hontenisse. (Van onze tennismedewerk- ster) HULST - Jean-Lou Deltour behoort nog steeds tot de be tere tennissers in Hulst. On danks zijn al wat oudere leef tijd werd hij deze week tussen de buien door kampioen van Hulster Ambacht. In de finale stootte hij op de veel jongere Ronnie van Remortel, die ech ter geen schijn van kans kreeg. Voor Deltour wordt het zo langzamerhand een routine zak, die echter wel te denken Seeft, omdat de noodzakelijke aanvulling van de top in Hulst achterwege blijft. Terecht kan men zich dan ook de vraag stel len waar het naar toe moet, wanneer Jean-Lou Deltour te hennen geeft, dat hij de wed strijdsport voor gezien houdt. Deltour was de finale bin nengestapt via een 6-3, 6-4 zege op Stanny Verstraeten, °ok niet meer van de jongste, Waar verdienstelijk spelend de afgelopen week. De overwin ning van Deltour stond be paald niet in het teken van een walk-over. Deltour kon zijn 2ege uitsluitend toeschrijven aan een betere passing en het zorgvuldig benutten van de kansen aan het net. Van Re- Wortel had het zo mogelijk nog Woeihjker om in de finale te kwaken. Hij kwam in de halve w'6 een ontketende Joop Weemaes tegen, die op iedere Pal liep en zijn huid zo duur Wogelijk verkocht. De eerste Set schreef Van Remortel Woeizaam met 6-4 op zijn naam, maar in de tweede moest W zelfs een time-break aan te Pas komen om Weemaes van een setzege af te houden. Daarin bleek Van Remortel over de beste zenuwen te be schikken en won derhalve met 7-6. In de halve finale dames enkel kwamen Martien Rottier en Martha de Boy in actie, al thans dat was de bedoeling. De Boy trok zich evenwel terug, omdat vermoeidheidsvers chijnselen succes bij voorbaat in de weg zouden staan. Te recht, want op dat moment be stond de kans dat De Boy ook in de finale dames dubbel en gemengd-dubbel zou spelen. En daaraan gaf zij de priori teit. Tegen de verwachtingen in sneuvelde ze echter vroeg tijdig in het gemengd dubbel spel, zodat ze tenslotte maar in één finale uitkwam. Martien Rottier kwam zo vrij gemakke lijk in de finale en daarin trof zij Tjo Weemaes die in de halve finale de handen vol had aan een taaie Michele Deltour. Weemaes had echter mees overwicht en haalde de zege binnen: 6-3, 3-6, 6-3. Tegen Rottier kon ze echter niet op. Beide dames hadden erg veel last van zenuwen, zodat niet zo'n erg briljant spel werd ge leverd. Rottier had iets meer maatgevoel, zodat ze na an derhalf uur spelen zich kam pioen van Hulster Ambacht mocht noemen met de fraaie uitslag 6-3, 6-4. De heren dubbelfinale, altijd een boeiend onderdeel in het tennis, leverde zoals verwacht de koppels Jean-Lou Deltou- r/Stanny Verstraeten en Joop Weemaes met Ronnie van Re mortel op. Deltours en Ver straeten kwamen vrij gemak kelijk in de halve finale via Hi- laire van Puienbroeck en Auke Rottier met 6-3, 6-3. Weemaes en Van Remortel wandelden via Walther Lauwerijs en Jean Deruyck de finale binnen met de setstanden 6-3, 6-0. In de finalepartijen kwamen Del- tour/Verstraeten uit tegen Weemaes/Van Remortel. Laatstgenoemden boden niet veel tegenstand en het was binnen drie kwartier bekeken. Deltour/Verstraeten zijn kam pioen heren dubbel geworden met 6-2, 6-0. Het gemengd dubbelspel was wederom een Deltour- aangelegenheid. Ze kwamen in de finale door Auke en Martien Rottier uit te schakelen met 5-7, 6-2, 6-3. Het andere kop pel werd gevormd door Joop en Tjo Weemaes die Martha en Bennie de Boy met 0-6, 6-4 en 6-3 de weg naar de finale ver sperden. Het sluitstuk van het gemengd dubbel werd uitein delijk gewonnen door de fami lie Deltour met 6-2, 6-3. In het dames-dubbel is het een overwinning geworden voor Schellekens/Weemaes nadat ze het zeer gevaarlijke, maar in deze wedstrijd matig spelende duo De Boy-Rottier hadden uitgeschakeld met 6-4, 6-3. Rein Dieleman, de succesvolle crosser uit Zeeland (Van onze sportmedewerker) WACHTEBEKE - Rein Dieleman voegde nog maar eens een overwinning toe aan zijn toch al imposante reeks. Dieleman bleek in de senio renklasse ongenaakbaar en won op overtuigende wijze. Eduard van de Klooster blijft de beste junior. Met zijn zesde plaats zorgde hij op nieuw voor een knappe pres tatie. Edwin Cortvriendt was de beste Zeeuwse rijder in de klasse 125 cc. Rein Dieleman kan zich voor gaan bereiden op een mogelijke overstap naar de internationalen. Samen met Van Win maakt hij de dienst uit in de klasse senioren. Wim van Bruggen eindigde op een twaalfde plaats na in de series op diezelfde plaat sen te zijn geëindigd. Eddy Leenknegt moest genoegen nemen met een 26ste plaats, een klassering die tot stand gekomen was na een 26ste en 14de plaats in de manches. Edwin Cortvriendt deed het in de klasse 125 cc opnieuw niet onaardig. In de eerste serie behaalde Cortvriendt een achtste plaats. In de tweede een negende maar dat bleek toch voldoende om de achtste plaats vast te houden. Rudie Walhout werd dankzij een elfde en zevende plaats in de series, negende. Tonnie Colijn vijftiende, Sjaak Boeye negentiende en Nic Weemaes veertigste. Win naar werd de Belg De Vilder. In de klasse 250 cc zorgde Bram van de Velde voor een uitstekende prestatie met een dertiende plaats. Via een veertiende en vijftiende klas sering in de manches kwam hij tot dat resultaat. Piet van de Ree werd achttiende, Rudie Vink twintigste en Jan Koster eenendertigste. Bij de junioren zorgde Eduard van de Klooster met een zesde plaats dus voor de hoogste klassering. De overige rijders van de AMC Axel, Jan Ver hagen, Hans Colijn, Kees Hamelink en Paul van Re mortel moesten respectieve lijk genoegen nemen met een dertiende vijftiende, zes tiende en achttiende plaats. De Belg Poelman bleek in die klasse over de meeste kwali teiten te beschikken. Bij de dames kwam Ellen Verhagen in de eerste manche tot een eervolle vijfde plaats. In de tweede ging het aanmerke lijk moeizamer en dat hield in dat zij die vijfde plaats niet vast kon houden. Daarin werd ze tiende en eindigde tenslotte op een zevende plaats. Zoals gebruikelijk zegevierde de Belgische Pi- kaar. ULVENHOUT - Volgende week woensdag (19 juli) wordt in het Brabantse Ulvenhout het traditionele wielergala ge houden. Via manager Jan Derksen is het organisatieco mité erin geslaagd bijna alle grote renners die in de afgelo pen Giro een belangrijke rol speelden naar Ulvenhout te ha len. Giuseppe Saronni, de twin tigjarige belofte, is van de par tij. Saronni, die diverse ritten in de Giro op zijn naam schreef, wordt vergezeld door zijn ploegmakker Enrico Pao- lini, de kampioen van Italië van het vorige jaar. Maar ook de winnaar van de Giro, Johan de Muynck, komt naar Ulven hout. Hij is een van de grote trekpleisters van deze wieler- dag in Ulvenhout. Verder komen alle Nederlandse profs, waaronder Toine van de Bun der, Jos Schipper, Cees Bal, Cees Priem, die niet in de Tour rijden, aan de start. Het programma ziet er als volgt uit: 9.00 uur koers voor liefhebbers, 10.15 uur: koers voor junioren, 12.00 uur koers voor trimmers, 13.00 uur koers voor amateurs, 16.00 uur: koers voor profs. (Van onze sportmedewerker) HULST Zoals wij gisteren al meldden zal ook de plaatse lijke bevolking erg nauw bij de Zeeuwsch-Vlaamse jeugdtoer betrokken worden. Daarom wordt vrijdagmid dag in Hulst een wielerwed strijd voor de jeugd gehouden waaraan iedereen kan deelne men. Op het parkoers bij sporthal „Den Dullaert" wordt dan een dikkebandenwed- strijd gehouden. De wedstrijd begint om 15.00 uur en de ren- nertjes zijn ingedeeld in drie groepen, 7 en 8 jaar, 9-10 en II jaar en 12-13 en 14 jaar. Deel nemers kunnen zich vrijdag opgeven in „Den Dullaert". (Van onze sportmedewerker) SLUIS - Het tiende Belfort- toernooi bevindt zich nog in een oriënterende fase. Na twee dagen valt in feite nog niets te zeggen over eventuele kans hebbers op de eindzege. Het blijft derhalve een strijd waarin alles nog mogelijk is al maakten de geplaatste spelers in de D-klasse geen enkele fout. In het damesenkelspel trof de als eerste geplaatste Simone Esselbrugge uit Axel, Lies van Dalen uit Sluis. De overmacht van Esselbrugge was dermate groot dat Van Dalen slechts twee games bij elkaar wist te vergaren. Mevrouw Widders- hoven, eveneens uit Axel, moet volgens de berekeningen van het organisatiecomité, eind van de week in de finale komen tegen Simone Esselbrugge. De eerste stap in die richting werd gezet met een 6-2, 6-4 zege tegen de Duitse Hilger. De als derde geplaatste mevrouw Mast uit Axel, kende weinig problemen met opponente Maenhout uit Zwolle, die in een mum van tijd het racket kon opbergen, 6-1, 6-3. Meer spanning zat er in de partij tus sen R. Clayssen uit Sas van Gent en Schillemans uit Breda. De heren ontliepen elkaar^bij- zonder weinig en de overwin ning van Clayssen, tot stand gekomen na 2-6, 6-2 en 7-5, was uitsluitend het gevolg van een iets betere conditie. Wim Kok gaat ongetwijfeld hoge ogen gooien- Met twee keer 6-3 had Jean Pierre Hoefnagels erg weinig in de pap te brokkelen. In het heren enkel C, een zwaardere klasse, werd de par tij tussen Van Opstal en de Duitser Gilger een boeiend kijkstuk dat door Van Opstal in drie sets werd gewonnen, 6-4, 3-6, 6-3. Sjaak Kats had het de eerste set bijzonder zwaar tegen Joop de Vliegere. De eerste set ging met 6-1 naar De Vliegere. Tijdens de tweede herstelde Kats zich voortreffe lijk en won met 7-5. Dat vond de Vliegere genoeg, wilde zich bovendien sparen voor het herendubbelspel met Koster, en gaf de partij daarom op. Verrassingen vielen er ook gisteren nauwelijks te noteren. Het grote werk komt later in de week. Alleen Fred Elliot uit Axel ondervond in het heren enkel B wat problemen met Freddy de Lagaye, 2-6, 6-2, 6-3. Toernooiorganisator Guido van Dalen was in het heren-enkelspel C geen lang leven bezworen. Hans Gelevert uit Noordwijk moest de eerste set weliswaar met 7-6 aan van Dalen inleveren, maar sloeg de tweede en derde hard terug, 6-3, 6-3. Paul de Bruykere stelde zijn kandidatuur op de eindzege in deze klasse met een 6-2, 6-0 zege tegen Hans Nijs- sen uit Kapelle. Soppe uit Groningen had het niet moei lijk tegen de Ligt uit Breda, 6-3, 6-2. In het dames-enkel C, vormde de partij tussen Mar jan van de Berge uit Tholen en Beudikes ongetwijfeld het klapstuk van de dag. Beudikes trok na twee zware sets, 3-6, 7-5, in de derde aan het langste eind met 6-1. In het dames enkel D zorgde Marie Paule Pankriet voor een knappe prestatie door Jacqueline van Eijck met 6-2, 6-1 van het veld geveegd. (Van onze sportmedewerker) MERKSEM - Op de kunst- stofbaan van Olse Merksem bij Antwerpen, waar de Zeeuwse atleten al meer hebben bewe zen zich goed thuis te voelen, heeft donderdagavond een af vaardiging van AV'56, RKHAV en AV Scheldesport in een bijzonder sterk veld leuke prestaties laten noteren. Margot en Veerle de Nijs van RKHAV lieten op de 400 meter in een serie beiden een derde plaats met tijden van respec tievelijks 62.1 en 69.2 noteren. Gerard Êras van AV'56 en clubgenoot Frans Meyer zetten respectievelijk 1.59.5 en 2.21.2 op de 800 meter neer, waarmee Bras zesde in de sterke serie en zevende in het totaalklasse ment werd. De Scheldesport- atleten Henk Hamelink en Jan Koch reikten naar tijden van resp. 2.05.4 en 2.10.7 op dit nummer. llliAiÉ

de Stem | 1978 | | pagina 9