nxrmmm pi Kuiper wil zich niet gewonnen geven HINAULT: „CONCURRENTIE HEEFT NE WILLEN VERMOORDEN" PSV: angst Fenerl T ennisl Rottier WESTBRABANDER BLIJFT GELOVEN IN KANSEN OP EINDZEGE Joop Zoetemelk „steendood" aan de finish 4! Thevenet uit de Tour 4? 4? Rijsbergen: drie jaar voor Bastia De TOURVISIE van JAN RAAS Trans TOUR-VARIA Bruyère Hinault Boetes Kleine Tour door: John van Oppen. DE STEM VAN WOENSDAG 12 JULI 1978 Uiteraard zijn we allemaal geschrokken van het feit dat Hennie Kuiper in de eerste koninginnerit van deze ronde van Frankrijk tijd heeft ver loren op de meeste andere fa vorieten voor de overwin ning. Het zal erg moeilijk voor hem worden om alsnog de eindzege te behalen maar ik klamp me vast aan het feit dat Hennie een jongen is die moet groeien in een etappe wedstrijd. En wie weet wat de anders kanshebbers niet allemaal zullen tegenkomen in het vervolg van deze Tour de France, die toch nog lang niet afgelopen is. Ik zelf heb gisteren behoorlijk moeten afzien. Als je geen rasèchte klimmer bent zie je altijd ge weldig tegen zo'n rit als die van Pau naar Siant Lary Souion op. Je weet van tevo ren dat het een en al lijden is en dat er geen eer te behalen is. Nu wordt vaak gesteld dat de niet-klimmers in een slak- kegangetjes zo'n karwei af maken, maar vergeet dat maar. U moet niet vergeten dat de tijdslimiet tegen woordig nog maar tien pro cent bedraagt. Vroeger was dat vijftien procent en toen kon je je nog iets veroorloven in zo'n etappe. Nu niet meer. Nu is het van het begin van elke col af aan stampen ge blazen om tijdig aan de finish te arriveren. Want wat er ook gebeurt in deze ronde, hoe zwaar de bergen ook zullen zijn en hoe zeer ik van dat soort werk baal, ik wil kost wat kost Parijs halen. De Fransman Seznec ver diende gisteren 2000 gulden door een tussensprint te win nen te Sainte Marie de Cam- pan, ter herinnering aan Henri Desgrange, de man die de ronde van Frankrijk stichtte. Michel Pollentier, die tweede werd in deze sprint, kreeg duizend gulden toegestopt. Ook Michel Lau rent verdiende gisteren een aardig prijsje. Hij arriveerde als eerste in het dorpje Es- piadet waar de zoon van Lu- cien Petit-Breton (een lege ndarische Tour de France renner) 1500 gulden had uit geloofd voor de eerste renner die in het plaatsje zou arrive ren. Glimlachend stond hij aan de finish, Joseph Bruyère: „Ik had nooit gedacht dat ik de gele trui zou behouden", bekende hij ruiterlijk. „Ze ker niet toen ik op de top van de Tourmalet al 2.55 minuut achter lag op Michel Pollen- tier. Maar ik heb me als een steen naar beneden laten val len, ondanks de mistflarden en ondanks het feit dat er grint lag in de bochten en ik dus voor hetzelfde geld een ravijn had kunnen insturen. Eddy Merckx heeft gezegd dat ik beslist niet kansloos ben in deze ronde en ik wil zijn vertrouwen niet be schamen". Even verder stond Lucien van Impe. De kleine Belg zei: „Ik reed tien km voor de top van de Tourmalet lek. Ludo Loos gaf me zijn achterwiel maar ik was uit cadans en omdat ik toch al niet in mijn beste doen was had het geen zin om voluit te rijden. Liever spaarde ik krachten. Wie weet kan ik Bruyère straks nog grote diensten bewijzen". Met zijn tweede plaats in de zware bergetappe van gis teren verdiende Bernard Hi nault een volledig verzorgde vakantie van een week in het ski-oord Peyresourde. Een rijke industrieel uit Bretagne had deze premie uitgeloofd aan de eerste Bretonse renner die de finish in Saint Lary Soulan zou passeren. De wedstrijdcommissaris sen in de ronde van Frankrijk* hebben in de zwaarste berge tappes voor 3710 Franse franken aan boetes uitge deeld, zo'n 1855 gulden. Fedor den Hertog behoorde bij de zwaarste bestrafte renners: 100 franken boete en 30 strafseconden. Peter Post, ploegleider van Hennie Kuiper, kreeg 600 franken boete wegens incorrecte handelingen tijdens de wed strijd. Vijftien nationale ploegen zullen deelnemen aan de ko mende Tour de l'Avenir, de „kleine ronde van Frankrijk voor amateurwielrenners die van 4 tot en met 17 september a.s. gehouden wordt. Ook de KNWU mag inschrijven met een formatie voor deze ronde van de toekomst. SAINT LARY-SOULON - Zelf weigert hij hardnekkig toe te geven dat zijn kans op de eindzege in deze Tour de France verkeken is, maar in het peloton gelooft niemand nog echt in de suprematie van Hennie Kuiper. Gisteren, in de zwaarste Pyreneeënetappe, heeft hij voor de tweede keer een gevoelige klap moeten incasseren en alleen wanneer een wonderbaarlijk herstel van de Nederlander gepaard gaat met een enorme inzinking van zijn grootste concurrenten kan hij nog de triomf behalen waar hij al zo lang van droomt. Uiteraard is het lovens waardig dat Kuiper zich nog niet gewonnen wenst te geven want de Tour de France is nog lang en zwaar. Maar een realis tische blik op de voorbije ge beurtenissen moet toch duide lijk maken dat zijn rol van ab solute favoriet voorbij is, dat hij nu nog slechts als een ge vaarlijke outsider voor man nen als Bernard Hinault, Mi chel Pollentier en - in mindere mate - Joop Zoetemelk gezien moet worden. De Fransman en de Belg verzwakten nog geen moment in deze Tour de Fran ce, Joop Zoetemelk kwam gis teren in moeilijkheden maar wist de schade beperkt te hou- SAINT LARY SOULAN - Met een doffe blik in de ogen zwalkte Joop Zoetemelk over de top van de Pla d'Adet. Hij stapte van zijn fiets zoals een drinkebroer dat doet en liep wankelend naar de afraste ring, waar hij zich aan moest vastklampen om niet in elkaar te zakken. Wezenloos staarde hij voor zich uit en het duurde een volle minuut, voordat hij weer enigszins tot zijn positie ven was gekomen. „Ik ben steendood", kreunde hij op de plek waar hij drie jaar eerder als etappewinnaar werd ge huldigd. Met Michel Pollentier, Ber nard Hinault en Mariano Mar tinez (die verrassend de zware bergetappe van Pau naar Saint Lary Soulan won) had Joop Zoetemelk een duidelijke stempel gedrukt op de tocht van gisteren, waarin twee cols van eerste categorie en een berg van tweede categorie waren opgenomen. Een etappe waarin tweevoudige Tour de France-winnaar Bernard The- venet de strijd staakte, Lucien van Impe definitief op achter stand werd gezet, Francisco Galdos en Michel Laurent hun kans op de eindoverwinning verspeelden, Hennie Kuiper opnieuw kostbaar terrein ver loor en Joseph Bruyère met verve, maar ook met de groot ste moeite zijn gele trui verde digde. Wanneer men deze gebeur tenissen op een rijtje zet hoeft het geen betoog meer, dat de meeste coureurs als zielige hoopjes mens aan de eind streep in het hoog gelegen Saint Lary Soulan arriveer den. De absolute favorieten hadden zich onderling danig geteisterd, hadden gemerkt, dat enkelen van hen definitief naar het tweede plan verdre ven konden worden en hadden op die manier ervoor gezorgd, dat de etappe over de Tourma let, de Col d'Aspin en de Pla d'Adet een nachtmerrie werd voor de meesten van hen. Zo ook voor Henk Lubberding, die nog steeds drager van de witte trui is, maar aan dat ere- tricot niet de voorbarige con clusies verbindt die Dietrich Thurau (vorig jaar winnaar van dat tricot) in zulke grote problemen gebracht hebben. De Nederlandse kampioen fluisterde aan de finish in Saint Lary Soulan, een plaatsje gelegen tussen Lour- des en Toulouse: „Ik zag in de laatste meters de hemel voor een doedelzak aan". Niet al leen de waterdragers leden gis teren. Ook de vedettes moesten afzien, dat bleek ook wel uit de houding van Joop Zoetemelk. Enigszins ontgoocheld zei hij een half uur na zijn finish: „Het is toch wel teleurstellend, dat ik de tempo verhogingen van Michel Pollentier in de laatste kilometers niet meer kon bijbenen. De krachten vloeiden gewoon weg uit mijn benen en ik kon niet meer". Inderdaad dreigde Zoete melk in de laatste vier kilome ters van de etappe van gisteren steeds verder naar achteren te raken. Hij had het geluk, dat de eerder geloste Bernard Hinault sterk terugkwam en dankbaar klampte Zoetemelk zich met nog twee kilometer te rijden vast aan het wiel van de jonge Fransman. Typische situatie eigenlijk, want eerder in de wedstrijd had Zoetemelk er samen met Pollentier alles aan gedaan om de 23-jarige Breton af te matten. Zoetemelk: „Zo is de wielersport nu eenmaal. Het was mijn geluk, dat Hinault voorbijkwam en dat ik met een laatste krachtsinspanning nog zijn wiel kon volgen. Anders had ik nog meer terrein verlo ren dan die veertien seconden. Alle favorieten hebben van daag het uiterste gegeven, dat bewijst de ravage die in het klassement is aangericht ook wel. Maar Pollentier en Hi nault blijven toch moeilijk te kloppen jongens. Vooral Hi nault verbaast mij dag in dag uit. Hij heeft vandaag erg re gelmatig gereden en we moe ten nog maar afwachten of hij in deze Tour de France een slechte dag krijgt. Gebeurt dat niet, dan is hij niet meer te kloppen". ATLETIEK: Marke Zethof van AVA 64 heeft tijdens de Neder landse jeugdkampioenschap pen atletiek voor A en B meis jes een nieuw record gevestigd op de 3000 meter. Zij liep'de afstand in 15.29.0. den terwijl Hennie Kuiper op nieuw duur terrein moest prijsgeven. Na een uitgespro ken zwakke tijdrit, vorige week vrijdag in Sainte Foy la Grande, verloor Kuiper giste ren in de eerste van de vier etappes waar van de finish boven op een col gelegen is (de specialiteit van Kuiper) op nieuw veel seconden op zijn ri valen. „Als ik vandaag drie minu ten verloren had, zou het uit<- zicht hopeloos zijn", vertelde hij gistermiddag na de finish in Saint Lary Soulan. „Maar ik heb maar anderhalve minuut verloren. Er is dus nog een mo- gelijkheidje voor me." Woor den die duidelijk maken dat de vechtjas Kuiper weigert om nu al te capituleren. Woorden echter die de slechte positie waarin hij nu terecht is geko men niet kunnen verhullen. Ook Peter Post, de ploegleider van de coureur uit Ossend- recht, geloofde op de top van de grimmige Pla d'Adet niet meer oprecht in de kansen van zijn kopman. Om de lieve vrede in zijn ploeg te bewaren paste Post er echter voor om zijn wanhoop tastbaar te maken. In diplomatische termen zei hij: „Op papier is Hennie inder daad niet langer favoriet want de achterstand is nu toch wel erg groot geworden. Hij mist bovendien de punch en de snee die hij het vorig jaar wel al had in de Pyreneeën. Maar er komen nog meer zware dagen in deze Tour de France en niet alleen een bal maar ook een wiel kan raar rollen." De moeilijke tijdrit van ko mende vrijdag die naar de top van de zware Puy de Döme leidt, de etappe van komende zondag die de karavaan naar de top van de voor Kuiper his torische l'Alpe d'Huez voert en de rit van volgende week dins dag waarin niet minder dan acht cols zijn opgenomen, dat zijn de laatste strohalmen waar Post en Kuiper zich aan vastklampen. Er is echter wei nig reden om aan te nemen dat Hinault, Pollentier en Zoete melk zich op die momenten zullen laten verrassen door een Kuiper die dan bovendien aan zienlijk meer indruk zal moe ten maken dan hij op dit mo ment doet. Hoe komt het nu dat Hennie Kuiper de hoofdrol in deze Tour de France definitief ver speeld lijkt te hebben? Aan de voorbereiding heeft het in ieder geval niet gelegen. De blonde renner heeft het hele jaar afgestemd op La Grande Bouclé en hij heeft dat zeer concencieus gedaan. De „terugval" van Hennie Kuiper valt gewoon samen met de opkomst van het nieuwe wonderkind Bernard Hinault (door velen nu al vergeleken met de legendarische Jacques Anquetil), de sterke coma back van de „vergeten" Joop Zoetemelk en de nog steeds niet gestuitte opmars van de immer onderschatte Michel Pollentier. Het is inderdaad nog maar de vraag of ook Hi nault, Zoetemelk en Pollentier al de man met de hamer niet zullen tegenkomen in deze haast onmenselijk zware ron de. Maar dat Hennie Kuiper alsnog in staat is om de schade die hij tegen deze drie coureurs heeft opgelopen goed te ma ken, dat is op zijn zachtst ge sproken onwaarschijnlijk. Zoetemelk, Martinez, Hinault en Pollentier worstelen zich nadr de top van de Plu d'Adet SAINT LARY SOULAN - Met een grimmige uitdrukking op zijn gezicht gleed Bernard Hi nault over de finish in Saint Lary Soulan. Voor de eerste keer in deze ronde van Frankrijk waren op zijn gelaat de sporen van de gele verde inspanningen te zien. „Ze hebben we willen vermoorden", siste de 23-jarige trots van Bretagne, „maar het is hen niet gelukt. Hinault is nog altijd springlevend in deze Tour de France". Al maanden lang wordt gespeculeerd over de klimcapaciteiten van de jonge Fransman. Op de rustdag van voorbije zondag, in de fri vole badplaats Biarritz, onthulde hij dat hij zich in het hooggebergte ook in zijn element voelde maar zijn woorden werden steeds in twijfel getrokken. Gisteren bewees Hinault dat zijn stelling niet op grootspraak maar op zelfkennis rustte. Met verve handhaafde hij zich tussen specialisten als Zoetemelk en Pol lentier, terwijl rasklimmers als Francisco Galdos en Lucien van Impe opnieuw een flink pak slaag te incasseren kregen. De voornaamste concurrenten van Hinault hebben inmiddels wel gemerkt dat hij in tijd ritten welhaast niet te kloppen is. Erger nog: dat hij in die specialiteit minuten kan uitlopen op zijn rivalen. Het is vooral daarom dat man nen als Michel Pollentier en Joop Zoetemelk hem gisteren op de proef stelden. In de zwaar ste Pyreneeën-etappe hoopten ze een gedeelte van het verlies dat ze in de tijdrit van voorbije vrijdag in Saint Foy La Grande tegen de Fransman opliepen goed te maken. Die poging mislukte. En dat is dan de zoveelste psycholo gische triomf van Bernard Hinault. Juist in de etappe waarin de Tour de France zijn plafond bereikte (de Tourmalet is met zijn 2113 meter het hoogste punt in dit spektakelstuk) bewees hij dat hij overeind kan blijven in het geweld dat de klimmers ontketenen. Hinault liet zich niet van zijn stuk brengen door het spervuur van demarrages dat Zoetemelk en Pollentier (zij hadden gisteren dezelfde belangen: Hi nault lossen en de overige concurrenten die een zwakke dag hadden de genadeslag toe brengen) gezamenlijk ontketenden. In zijn eigen tempo ging hij omhoog en aan de finish kon hij met opgeheven hoofd zijn verhaal doen, terwijl Pollentier en Zoetemelk hun actie als gedeeltelijk mislukt moeten karakte riseren. Natuurlijk waren tal van rivalen defi nitief uitgeschakeld, maar de grootste concur rent - Hinault - had geen krimp gegeven. De Fransman zelf: „Ik heb me geen moment overmatig ingespannen want ook ik weet dat er nog heel wat dagen komen in deze Tour de France. Maar ik ben niet bang voor een slechte dag. Al na tien minuten in deze zware berge tappe ben ik voor meer dan vijftig procent hersteld van de zware inspanning en dat is toch een goed teken. Even verder stond Michel Pollentier met een somber gezicht te kijken naar het gekibbel van de fotografen die zich verdrongen rond zijn Franse concurrent. In de mistflarden op de Tourmalet, de Col d'Aspin en de Pla d'Adet had hij tevergeefs geprobeerd om Bernard Hi nault van zich af te schudden. „Hinault is een taaie jongen", zei de frêle Belg. PLA D'ADET - In Pau star ten 103 renners voor de elfde etappe van de 65e ronde van Frankrijk over 161 kilometer naar Pla d'Adet. Het is de zwaarste Pyreneëenrit over de bergen Tourmalet (2113 me ter), Aspin (1480 meter) en de aankomst is op Pla d'Adet (1680). Het is bewolkt bij de start, op de toppen van de ber gen, die deels in mist gehuld zijn, schijnt de zon. 58 km: Tussensprint: 1. Ho- ban, 2. Durel, 3. Tesniere. 80 km: Tijdens eerste kilometers van beklimming Tourmalet (le cat.) valt peloton geheel uit el kaar. 85 Ion: Thevenet, een van de eerste gelosten, staakt zoals verwacht, de strijd. 94 km: Doorkomst op de top van de Tourmalet: 1. Pollentier, 2. Martinez op 8 sec., 3. Hinault, 4. Zoetemelk op 18 sec., 5. Kui per op 31 sec., 6. Seznec, 7. Wellens op 43 sec., 8. Galdos op 1.03, 9. Nilsson op 1.07, 10. Le Lay op 1.23, 20. Bruyère op VAN KM TOT KM 2.55, 9. Van Impe op 3.23. 100 km: In afdaling stromen zo'n 40 renners samen. Ill km: Herinneringsprijs Henri Des- granges: 1. Seznec (2000 gul den), 2. Pollentier (1000 gul den). 112 km: Kopgroep met Wellens, Laurent en Nilsson. 119 km: Herinneringsprijs Petit-Breton (tourwinnaar 1908): 1. Laurent (2000 gul den). 121 km: Nilsson moet los sen uit kopgroep tijdens klim Aspin. 124 km: Doorkomst op de top van de Aspin (2 cat.): 1. Laurent, 2. Wellens, 3. Nilsson op 18 sec., 4. Pollentier op 48 sec., 5. Martinez op 50 sec., 6. Lelay, 7. Hinault. 137 km: Laurent en Wellens ingehaald door Nilsson. Voorsprong kop groep 1.30 min. 141 km: Lau rent laat zich terugvallen. Zoe temelk wisselt van fiets. 148 km: Nilsson en Wellens inge lopen. Demarrage van Zoete melk, Pollentier volgt hem. 1^6 km: Zoetemelk leidt nog steeds beslissing. Demarrage Pollen tier. Zoetemelk countert. 157 km: Zoetemelk vangt tweede demarrage Pollentier op Hi nault op 25 seconden, Kuiper op een minuut. Martinez aan het wiel van Hinault. 158 km: Pollentier rijdt weg van Zoe temelk na derde demarrage. Zoetemelk laat zich terugval len naar Hinault en Martinez. 159,5 km: Pollentier ingelopen door Zoetemelk, Hinault en Martinez. 160,5 km: Martinez demarreert uit laatste positie uit van kopgroep. 161 km: Martinez winnaar elfde etappe met 5 sec. voorsprong op Hi nault en Pollentier en 19 sec. op Zoetemelk. Kuiper achter Agostinho zesde op 1 min. en 29 sec. Bruyère (tiende) be houdt gele trui met 1 min. en 5 sec. voorsprong op tT Twee uur na het vertrek in Pau heeft Bernard Thevenet in de elfde etappe tijdens de be klimming van de Tourmalet, een berg van de eerste catego rie, de strijd gestaakt. De win naar van vorig jaar had slechts drie van de twintig kilometer lange klim afgelegd, toen hij van de fiets stapte. In overleg met dokter Miserez verdween hij definitief in de bezemwa gen. Thevenet zelf gaf als verkla ring, dat hij zijn gezondheid niet in de waagschaal wilde stellen. „Alleen uit dank aan het publiek, dat mij altijd heeft aangemoedigd, ben in vanoch tend van start gegaan. Ik had de hoop mijn ploeggenoten nog te kunnen helpen, maar zodra er geklommen moest worden, viel ik stil. Ik kreeg het be nauwd, had moeite met mijn ademhaling." AMSTERDAM - Wim Rijs bergen heeft gisteren een drie jarig contract getekend bij het Franse Bastia. Rijsbergen be reikte eergisteren al overeen komst met de Corsicaanse ver eniging, ook al de werkgever van Johnnie Rep. Zoals bekend was er meningsverschil tussen Feyenoord en Rijsbergen over de hoogte van het te betalen salaris, 12.7.1978 12eRIT a.148 km b. 96 km VALENCE-D'AGEN Moissac (oV - Fleurance [X)Auch Miramont- j^Aucfi Blagnaci^g TOULOUSE sür-Baïse TARBES Grisolles TOUR IN CIJFERS Df uitslag van de elfde etappe is: 1. Mario Martinez (Fra-Job) 161 km. in 5 uur, 47 min. en 26 sec., 2. Bernard Hinault (Fra- Git) op 5 sec., 3. Michel Pollentier (Bel-Fla) z.t., 4. Joop Zoetemelk (Ned-Mer) op 0.19, 5. Joaquim Agostinho. (Por- Fla) op 1.28, 6. Hennie Kuiper (Ned-Ral) op 1.29, 7. Christian Seznec (Fra-Mer) op 2.21, 8. Francisco Galdos (Spa-Kas) op 2.30, 9. Raymond Martin (Fra-Mer) op 2.31, 10. Joseph Bruyere (Bel-C en A) op 2.32, 11. Bernaudeau (Fra-Git) op 3.18, 12. Wellens (Bei-Ral) op 3.48, 13. Villemiane (Fra-Git) op 3.52, 14. Laurent (Fra-Peu) op 4.02,15. Maertens (Bel-Fla) op 4.09, 16. Hezard (Fra-Peu) op 4.44,17. Nilsson (Zwe-Mer) op 5.14, 18. De Schoenmaker (Bel-C en A) op 5.46, 19. Van Impe (Bel-C en A) z.t., 20. Janssens (Bel-C en A) z.t., 21. Nazabal (Spa-Kas) z.t., 22. Henk Lubberding (Ned-Ral) z.t., 23. Le Lay (Fra-Fiat) op 6.19, 24. Romero (Fra-Job) op 6.34, 25. Menendez (Spa-Tek) op 7.00, 34. Fedor den Hertog (Ned-Lej) op 9.39,42. Jan Raas (Ned-Ral) op 10.41, 52. Klaus Peter Thaler (Wdl-Ral) op 13.25, 65. Jose de Cauwer (Bei-Ral) op 16.43, 66. Gerrie Knetemann (Ned-Ral) op 18.26, 68. Gerben Karstens (Ned-Ral) op 18.31, 80. Wilfried Wesemael (Bei-Ral) op 19.11,87. Aadvanden Hoek (Ned-Ral) op 10.52, 90. en laatste: Jacky Hardy (Fra-Fia) op 26.09. Opgegeven: Bernard Thevenet (F ra-Peu), Walter Planckaert (Bel-C en A), Faustino Fernandez Ovies (Spa-Kas), Didier van Vlaslaer (Fra-Fiat). ALGEMEEN J JJp K^SSSMENT^Lv^^ joseph Bruyere Bel-C en A)56.19.30,2.BernardHinault (Fra-Git) op 1.05, 3. Joop Zoetemelk (Ned-Mer) op 1.58, 4. Michel Pollentier (Bel-Fla) op 2.47, 5. Hennie Kuiper (Ned-Ral) op 4.08, 6. Joaquim Agostinho (Por-Fla) op 5.48,7. Freddy Maertens (Bel-Fla) op 6.25, 8. Mariano Martinez (Fra-Job) op 6.34, 9. Michel Laurent (Fra-Peu) op 7.15,10. Francisco Galdos (Spa-Kas) op 7.39, 11. Seznec (Fra-Mer) op 8.51, 12. Henk Lubberding (Ned-Ral) op 9.00, 13. Paul Wellens (Bei-Ral) op 9.03, 14. Villemiane (Fra-Git) op 9.10, 15. Bernaudeau (Fra-Git) op 9.45, 16. Martin (Fra-Mer) op 10.15, 17. Nilsson (Zwe-Mer) op 10.30,18. Hezard (Fra-Peu) op 11.13, 19. Van Impe (Bel-C en A) op 12.40, 20. Janssens (Bel-C en A) op 12.47, 21. Nazabal (Spa-Kas) op 12.40, 22. Ovion (Fra-Peu) op 14.27, 23. De Schoenmaker (Bel-C en A), op 15.45, 24. Fedor den Hertog (Ned-Lej) op 15.49, 25. Bourreau (Fra-Peu) op 15.55, 41. Jan Raas (Ned-Ral) op 21.43, 43. Klaus Peter Thaler (Wdl-Ral) op 22.08, 56. Gerrie Knetemann (Ned-Ral) op 30.24, 61. Jose de Cauwer (Bei-Ral) op 32.24, 71. Gerben Karstens (Ned-Ral) op 38.09, 72. Aad van den Hoek (Ned- Ral) op 38.34, 78. Wilfried Wesemael (Bei-Ral) op 43.06, 99. en laatste: Inaudi (Fra-Job) op 1.16.27. DAGPLOEGEN^lé^ KLASSEMENT 1. Mercier 29.17.08, 2. Flandria 29.22.12, 3. Gitane 29.23.33, 4. C en A 29.27.59, 5. Raleigh 29.32.19, 6. Peugeot 29.38.24, 7. Teka 29.47.21, 8. Jobo 29.47.22, 9. Lejeune 29.51.52, 10. Kas 29.57.09,11. Fiat 30.07.45. ALGEMEEN PLOEGEN KLASSEMENT 1. Raleigh 300.54.36, 2. Mercier 301.01.15, 3. Gitane 301.10.36, 4. Flandria 301.14.21, 5. C en A 301.56.30, 6. Peugeot 302.00.11, Lejeune 302.21.01, 8. Teka 303.33.12,9. Jobo 303.39.28,10 Fiat 304.04.27, 11. Kas 304.05.59. BERGKLASSEMENT 1. Pollentier (Bel-Fla) 61 punten, 2. Hinault (Fra-Git) 47, 3. Martinez (Fra-Job) 42,4. Zoetemelk (Ned-Mer) 41, 5. Kuiper (Ned-Ral) 35,6. Le Lay (Fra-Fiat) 30, 7. Wellens (Bei-Ral) 19, 8. Agostinho (Por-Fla) 18, 9. Sanders (Fra- Fiat) 18, 10. Legeay (Fra-Lej) 16. PUNTENKLASSEMENT 1. Maertens (Bel-Fla) 150 punten, 2. Bossis (Fra-Git) 110. 3. Esclassan (Fra-Peu) 113, 4 Thaler (Wdl-Ral) 77, 5. Jan Raas (Ned-Ral) 71,6. Pescheux (Fra-Job) 65, 7. Bertin (Fra- Git) 63,8. Bruyere (Bel-C en A) 45, 9. Kelly (Ier-Fla) 39, 10. Martinez (Fra-Job) 36. DE STEM VAN WOENSDAG (Van de sportr EINDHOVENDe honger nat de Kerkhof nauwelijks te stille: slopend maar wel erg succesvol UEFA-cup en daarna een al Argentinië, waar Willy van de groeide tot en van de betere spij toernooi. Het zou niet meer dan nor maal zijn, dat het loopwonder van PSV tijdens de vakantie het voetbalgebeuren even op een zijspoor zou rangeren. Maar lang heeft Van de Kerk hof niet gerust. Hij is al weer met het oog op het met rasse schreden naderende seizoen aan het trainen. Zijn opmer king: „Ik heb in Argentinië weer eens ervaren hoe mooi voetbal kan zijn", zegt eigen lijk voldoende. PSV gaat ongetwijfeld een zwaar seizoen tegemoet. De overige zeventien eredivisie clubs zullen tegen de lands kampioen de inzet verdubbe len, en bovendien wacht het keurkorps van Rijvers dat 25 juli weer met de hele groep in training gaat, de strijd om de Europacup 1. De eerste tegen stander in dat toernooi komt uit Turkije Fenerbahce gehe ten. Willy van de Kerkhof is er nou niet bepaald van onder de indruk, al laat hij wel weten, dat het in Turkije een gekken huis kan worden. „Want", ver telt hij„ik heb destijds met FC Twente eens in Turkije ge speeld en daar gaat het behoor lijk fanatiek toe. Maar ik dacht niet dat dat voor ons een pro bleem hoeft te zijn. Ja, ik heb eigenlijk wel weer zin in de competitie. Ik ben voetbalprof en vind dat nog steeds mooi. In Argentinië heb ik dat weer er varen. Spelen om de wereld cup, die we bijna in ons bezit hadden. Voetbal betekent nog steeds erg veel voor me". Ger rie Deykers, die na wat moei zame onderhandelingen toch weer een jaartje bijtekende bij de Eindhovense club PSV deelt d< kt ni 01 n< d. k. 01 st df v: ir VI zi tr m te n D d g P tl o n te e b s; a se B (Van onze sportredactie) AXEL Zoals ieder seizoen ge heeft weer een fiks aantal spelers ving aangevraagd naar een andere v Aan het begin van het nieuwe voet volgende maand zullen deze spelers beproeven bij een andere club. De Zeeuwse voetballers die ove: hebben aangevraagd de laatste wek de overschrijvingstermijn verstrei Almekinders van Oostburg naar A: J. Kools van Oostburg naar Aard (Van onze tennismedewerk- ster) HULST - Jean-Lou Deltour behoort nog steeds tot de be tere tennissers in Hulst. On danks zijn al wat oudere leef tijd werd hij deze week tussen de buien door kampioen van Hulster Ambacht In de finale stootte hij op de veel jongere Ronnie van Remortel, die ech ter geen schijn van kans kreeg. Voor Del tour wordt het zo langzamerhand een routine zaak, die echter wel te denken geeft, omdat de noodzakelijke aanvulling van de top in Hulst achterwege blijft. Terecht kan men zich dan ook de vraag stel len waar het naar toe moet, wanneer Jean-Lou Deltour te kennen geeft, dat hij de wed strijdsport voor gezien houdt. Deltour was de finale bin nengestapt via een 6-3, 6-4 zege op Stanny Verstraeten, °ok niet meer van de jongste, maar verdienstelijk spelend de afgelopen week. De overwin ning van Deltour stond be paald niet in het teken van een walk-over. Deltour kon zijn zege uitsluitend toeschrijven aan een betere passing en het zorgvuldig benutten van de kansen aan het net. Van Re- mortel had het zo mogelijk nog moeilijker om in de finale te geraken. Hij kwam in de halve .'"ale een ontketende Joop Weemaes tegen, die op iedere bal liep en zijn huid zo duur mogelijk verkocht. De eerste set schreef Van Remortel moeizaam met 6-4 op zijn baam, maar in de tweede moest er zelfs een time-break aan te Pas komen om Weemaes van 1 i -

de Stem | 1978 | | pagina 8