ke LANDBOUW ZET DEUR OPEN Deel vakantiegangers klaagt over beperkingen Gentse kade verzakt \feekeuring in Heille RINGRIJDERS IN IJZENDIJKE Feike Asma concerteert in Serooskerke Goes wil subsidie voor trapveldje De Zwart: „Spijkers op laag water tatie icht Pension in Cadzand uitgebrand St.-Jansteen Clinge Engels praten veiliger streek Zaterdag in IJzendijke Speelmiddag in Breskens Op folkloristische dag In Kattendijke Raad tegen loodsen expo in Sluis stadhuis voetpad over wallen Sluis klaar markten politierapport DE STEM VAN WOENSDAG 12 JULI 1978 rtrude van de wandkleden, at. 11.00-18.00 ■21.00 uur (t/m ater 1, 20 u.: edme, 12 j. Al. 2,20 u.: Herbie ,e Carlo, a.l. >eum, Bellamy, positie „75 jaar Geop.: ma. -17.00 uur, zat. 17.00 uur (t/m Deversoriolum, - Van Donse- jen, potloodte- pia en aquarel, ia. t/m zat. v. ïur, zond. v. r (t/m 30 juli). im, Markt 28 - g van merklap- -1925) en wens- m 1741-1910). agen v. 10.00- -17.00 uur, zat., 14.00-17.00 uur 1, Lange Nobe- Dick exposeert eop. di. t/m zat. ur (t/m 29'juli), us Beeldenhuis k, 50 beeldhou- bronzen. Klein rzamelaarsbezit. m zat. Zond. ge- juli). W. ontkennen dat nds de gemeente- eling wordt ge- uitstippelen van t de belangen van rnen rekening te ankelijk van func- matiek zal de ene meer aandacht, ereisen dan de an- B. enW.van Goes, in zaken rond het splan 's-Heer zuid is momen en W. in augustus van een ambtelijk voorlopig stand- bepalen. Daarna rleg gepleegd met de stichting over- Heer Arendsker- en W. te IJZENDIJKE - Zoals eerder gemeld vindt zaterdag 15 juli de eerste internationale open-deur dag plaats. De besturen van de landbouwstudieclub te IJzendijke en de bitenclub uit Boekhoute, hebben indertijd initiatieven ontplooid om tot een dergelijke landbouwhappening te komen. Tijdens de eerste open deur dag kunnen de deelnemers de volgende bedrijven bezoeken: 1. het Bedrijf van Maurice Welvaert uit Bassevelde, Dit is een gesloten varkensfokkerij. Dat wil zeggen dat de biggen op een en hetzelfde bedrijf worden geboren en afgemest tot een gewicht van ongeveer 100 kilogram. Het bedrijf werd gesticht in 1969 en is zeer modern in zijn soort. 2. Het bedrijf van R. Rotthier in Boekhoute is een geheel nieuw meiveebedrijf. Er lopen daar zo'n 70 stuks melkkoeien rond op 40 hectare grond. Tevens is er op het bedrijf een moderne loopstal. 3. Het bedrijf van Roger de Nijs te Assende.. Is een gemengd bedrijf. Naast 50 ha akkerbouwgrond en 60 stuks mestvee heeft dit bedrijf ook 2 hectare boomgaarden. 4. Het bedrijf van André Dieleman in de Braakmanpolder is een zuiver akkerbouwbedrijf met speciale aandacht voor de teelt van aardappelen en uien. Voor het bewaren van deze produkten zijn de modernste faciliteiten aanwezig. 5. Ook het bedrijf van de gebroeders Termote in IJzendijke is een gespecialiseerd akkerbouwbedrijf, maar dan meer gericht op granen. De oudere gebouwen zijn hiervoor doelmatig aangepast en daar naast is er een geheel nieuw gebouw geplaatst voor het verwerken van gemaaidorst graan. Wanneer men al deze bedrijven wil bezoeken zal een afstand van ongeveer 32 kilometer afgelegd moeten worden. Het startpunt ligt op de markt van Watervliet, een dorpje gelegen net over dd grens tussen IJzeijke en Gent. Men kan zaterdag om 12 uur de tocht starten Tegelijkertijd zal men voor een bedrag van 100 Belgische Francs (ongeveer ƒ7,-) een routebeschrijving en een wedstrijd formulier krijgen. De eerste internationale open deur dag wordt besloten met een landbouwexpo op het bedrijf van de heer E. Pieters uit Boekhoute. (Van een onzer verslaggevers) NIEUWVLIET - Lang niet iedereen die zijn vakantie doorbrengt aan de kust bij Nieuwvliet neemt het Zeeuwse landschap de beheersmaatregelen in het natuur gebied de verdronken Zwarte Polder in dank af. Vooral op de klei nere campings neemt het gemor tegen de maatregelen toe. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SEROOSKERKE - De bekende organist Feike Asma geeft op donderdag in de gereformeerde kerk in Serooskerke (Walcheren) een concert, dat om acht uur 's avonds begint. Met het jaarlijkse grote orgelconcert in Serooskerke werd twintig jaar geleden een aanvang gemaakt. Feike Asma heeft dit jaar onder meer op zijn repertoire staan: Aria mit Variationen van Handel, Choralvorspiele van Turke en Karg-Elert, Cathedral suite van L. Boellmann en twee eigen composities. inge duiven (1446 9 M. Buijsse, 2M J- Datthijn- Willems, tico, 5. A. van Hijf in Unen, 7. G. van ■an de Walle met 94 n (1483 mpm) 1- A. en 6 J. de Smet, 3. m9'J. Verkest, 5.A. 7 en 8 G. van Hee, Unen. >uwe Duif te Cad- 9 oude duiven (1441 van Hanegem, 2.1 J. van de Plasse, 4. 5. M. van Hee, 6 en ïinck en zoon, 7- X V. van Akker, 9. A. sbond Zuid Beve- 950 oude duiven ipm) 1 en 12 A. de ia ns weert, 2,7 en 14 Heinkenszand, 3. A. Kruiningen, 4. H- Yerseke, 5. J. Bras idinge, 6. F. van lit Yerseke, •Princen uit Goes, Kruiningen, 10' y 11. A. Vermast bei- irseke, 13. P ridder- ;rseke, 15. M. Bou- .wadendamme. :hten vanuit Door- ■achting te Axel ij* king met Eerlij* mand te Stoppeldi) onge duiven (151-5» i 13 M. Klaassen, 4 Engelsman, 3 en 1. J. Giele, 5 en 8 6. C. Verstraeten. Lxel, 9.' A. Babijn uit P 10 en 15 F. van Axel, 11. B. Burm, leijkens, beiden jk met 62 oude dui- lmpm).l.J.Giele, ïgelsman, 3 en 7. M. Klaassen, 5. 6. J. Verstraeten, rter, 9'en 10 R' Ixel ng Tot vorig jaar konden va kantiegangers praktisch vrij door het gebied ronddwalen of het doorkruisen opweg naar het strand. Het Zeeuws lad- schap heeft daar nu een stokje voor gestoken met de uitvoe ring van het beheersplan. Nog maar een klein deel van de Zwarte Polder is vrij toeganke lijk. Dat gedeelte is duidelijk afgebakend. Deze week onder vonden enkele kinderen dat de afrastering er niet voor niets staat. Toen zij erover klommen werden zij prompt geverbali seerd door een bereden poli tieagent. Beheerder J. Visser van Camping 't Schorre heeft er een slechte zomer door. „Stel je voor, die agent kwam dwars door de natuurgebied aancros- sen op zijn motor. Verstoord dat de rust van de vogels dan niet", vraagt hij zich af. Visser zegt dit jaar minder klandizie te hebben omdat potentiële campinggasten een ander plekje opzoeken als voor de in gangvan 't Schorre de afraste ring te zien. Hij heeft het pro bleem aangekaard bij de West Zeeuws Vlaamsevereniging van Campinghouders, maar is daar weinig mee gekomen. „Je staat er machteloos tegenover, want alles is al in kannen en kruinen", gelooft hij. Zijn op lossing: de toegang tot de pol der zou centraler moeten lig gen, dan is het ongemak in ieder geval gelij k verdeeld over de campinghouders bij Nieuwvliet. Een van de Belgische gasten van Visser vindt het ook maar niks: „Dat ze het een beetje willen beschermen kan ik be grijpen, maar kan het niet wat (Van onze correspondent) BRESKENS - In de Auropastraat in Breskens wordt vandaag een speelmiddag voor kinderen gehouden. De deelnemers mogen straattekeningen maken en v'oor de luekste creaties is een Prijs beschikbaar. Het initia tief tot deze middag, die om we uur begint, is genomen door buuurtbewoners. soepeler, waarom moet er nu betaald worden voor excursies en waarom ligt het beloofde bruggetje over de Geul in de polder er nog niet", zijn enkele van de vragen die hij in petto heeft voor het Zeeuwse land schap. Jan de Zwart, Wastzeeuws- vlaams bestuurslid van die Stichting, staat er nogal laco niek tegenover. Het beheer splan kan volgens hem nu niet meer worden teruggedraaid. Klachten zijn tot nu toe niet rechtstreeks doorgedrongen tot het bestuur van het Zeeuwse Landschap. De Zwart gelooft dat de klagers een beetje spijkers op laag water zoeken, al geeft hij toe dat er bij de uitvoering van het plan enige vertraging is opge treden. Overigens hebben het Zeeuwse landschap en de na tuurbeschermingsvereniging 't Duumpje een programma op gezet van voorlichtingsbijeen komsten en excursies. „We hopen dat campinghouders en gasten er zo begrip voor krijgen dat de Zwarte Polder een belangrijk natuurgebied is", aldus Jan de Zwart. (Van onze correspondent) CADZAND - Dinsdagavond omstreeks kwart over zeven is in het pension Schuttershof aan de Mariastraat, eigendom van de heer S. uit St. Michels- gestel brand uitgebroken. Op het moment dat de brand aan de achterzijde van het pension uitbrak was niemand aanwe zig. Er is aanzienlijke schade en het restaurant alsmede keuken en inventaris en meu bilair gingen verloren in de brand en liepen aanzienlijke waterschade op. De heer S. is voor brand verzekerd, omtrent de oorzaak en de grootte van de schade kan op dit moment nog niets worden vastgesteld. De rijkspolitie heeft deze zaak verder in onderzoek. Onderzoek gestart naar verzakking (Van onze correspondent) GENT - De feitelijke start van de graanbehandeling door het nieuwe graanoverslagbedrijf in de Gentse haven, Ghent Grain Terminal, is vermoedelijk met nekele maanden uitgesteld. Reden hiervan is een grote grondverzakking op de kade van het nieuweRodenhuyzedok, waar het bedrijf is gevestigd. Door dit ongeval werden hoogspanningskabels verbroken en verminderde de diepgang aan de kade met vier tot vijf meter. Grote zeeschepen, die van eind juli af verwacht werden, zullen niet meer direct aan de kade kunnen meren. Vermoedelijk worden zij afgeleid naar andere havens. Er is momenteel een onderzoek aan de gang naar de oorzaak van de verzakking. Ghent Grain Terminal zoekt rechterlijk verhaal bij de stad Gent omdat het stadsbestuur.zich verbonden had tegen half juli voor de nodige infrastructuur te zorgen. Of het stadsbestuur van Gent zelf zal aankloppen bij de firma die de openbare werken heeft uitgevoerd, is nog niet bekend. Een rapport van deskundigen zou aan het licht hebben gebracht, dat de aanleg van de kademuur op een foute manier is gebeurd. Opmerkelijk is dat dit openbare werk is uitgevoerd door hetzelfde aannemersbedrijf dat in Zeebrugge jaren geleden een sluis moest bouwen, maar ook daar op enorme moeilijkheden stuitte. Muren van woningen barstten zodat de huizen compleet onbewoonbaar werden. Het uitstel van de graanoverslag in G.G.T. zal de jaarlijkse cijfers van het vrachtvervoer in de haven over 1978 uiteraard beinvloeden. Gent had van G.G.T. hoge verwachtingen om haar statistieken weer boven de 15 miljoen ton per jaar te krijgen. De vooruitzichten zijn dat dit nieuwe graanoverslagbedrijf een omzet zal hebben van meer dan één miljoen ton per jaar. (Van onze correspondent) HEILLE Voor de 21e premiekeuring te Heille werden 82 stuks rundvee ingeschreven. Een aantal, waarover het bestuur van het Rundveekeuringscomité Heille zich redelijk tevreden toonde. Tevreden was ook de keuringscommissie bestaande uit de heren Simonse, Vijverberg, Bastiaanse en Beukeboom over de kwaliteit van het aangevoerde vee. De keuring gaf het volgende resultaat: Vaarzen 1-lf jaar: 1. A. Calus, 2. Noortje van A. Tresonie, 3. A. Calus. Vaarzen l?-2 jaar: 1. Sonja 2 van R. Focke, 2. Roosje 38 van J. Rammelaere. Vaarzen 2 jaar en ouder: l.SonjavanR.Focke,2. Mina 12 van W. van Landschot. Algemeen kampioen vaarzen: A. Calus, reserve kampioenO Sonja van R. Focke. Koeien juli 4. ng te Zuiddorpe luiven (1322,3 mpj' ock, 2 en 3H.de Mul- oekx, 5. F. Herma» Wan onze correspondent) DZEnduke - Verreweg spectaculairste onderdeel an iedere folkloristische dag »rmt het traditionele rijJSnjden. Ook dit jaar, aterdag 22 juli, vaardigt de "üaniserende Zeeuwse '"Frijders Vereniging de w*ste mannen naar het "(Wt-Zeeuws-Vlaamse dorp Men heeft zich namelijk als eeiiwsg Ringrijders ..V'tóging ten doel gesteld een nt Zeeuws volksvermaak in t. u te houden en de folklore ie bevorderen. Daarom beleeft IJzendijke, waar het Streekmuseum het laatste jaar de trekpaardenfokkerij opnieuw in de belangstelling brengt, tijdens de zevende folkloristische dag, hoogstwaarschijnlijk weer een heel spannende ringrijderskamp. Bij de 16 afgevaardigde deelnemers, meer mogen er gewoon niet naar IJzendijke komen, omdat de overigen aan de hand van de geleverde prestaties uitverkoren zijn om te strijden in de Grote Prijs IJzendijke, zitten namelijk cracks als Adri Reijnierse uit Middelburg die vorig j aar winnaar werd na een zenuwslopende tweekamp met Marietje Minderhoud uit Westkapelle. Marietje moest toen het onderspit delven toe zij na een hele dag foutloos gebleven te zijn, in de tweekamp met Adrie Reijnierse de trouwring miste. Misschien worden de rollen zaterdag 22 juli omgekeerd, want ook Marie Minderhoud is dan in IJzendijke aanwezig om het de 15 heren erg moeilijk te maken. Voorts worden de kansen van de Zeeuwse topper Henk Houterman uit Arnemuiden hoog aangeslagen. uYsgbvpdj top aan, leunt een zestal ringrijders, die het nu heersende trio wel eens knap lastig zou kunnen maken. Dit zijn: Jan Brasser, Adrie Basser, Cees Langebeeke, Jo Cevaal, Willem de Vissers en Krein de Visser. GEvaarlijke outsiders in de Grote Prijs IJzendijke zijn Theo Alewijnse, Wim Geldof en Mar Goedhart uit Grijpskerke. De bekende hengstenhouder. Vader Jan Provoost uit Domburg en zoon Adrie Provoost, woonachtig in Oostburg maar uitkomend voor de ringrijders afdeling Domburg, strijden om de familie-eer, terwijl Adrie de Visser en Klaas van Belzen het aanstroemende jonge talent vertegenwoordigen. Wanneer in het kampioenschap van IJzendijke alle ringen in één beurt gestoken worden, dan wint volgens de traditie een vat bier, dat ter plaatse opgedronken dient te worden. 1975M%juli 1976: 1. Hebeltje 75 van R. Focke, 2. Rita 3 van J. Rammelaere, 3. Betsie van A. Tresonie. Koeien juli 1974-juli 1975:1. Ystke 70 van R. Focke, 2. Jetske van R. Focke, 3. Rita van J. Rammelaere. Koeien januari 1973-juli 1974: 1. Matje van R. Focke, 2Janna 30 van J. Rammelaere, 3. Diana van R. Focke. Koeien juli 1972-januari 1974: 1. Nelly van A. Tresonie, 2M Sjora 2 van J. Rammelaere, 3. Anneke van R. Focke. Koeien 6 jaar en ouder: 1. Sjora van J. Rammelaere, 2. Koosje van A. Tresonie, 3. Udine van J. Rammelaere. Bedrijfsgroepen: 3 stuks vaarzen A. Calus, 4 stuks mellkoeien: J. Rammelaere, 3 stuks melkkoeien: J. Rammelaere. Beste uier: Hebeltje 75 van R. Focke. Kampioen koeien: Nelly van A. Tresonie, reserve kampioen Sjora van J. Rammelaere. Alleenstaanden - Woensdag wordt in café De Kroon te St.- Jansteen weer een bijeenkomst voor alleenstaanden gehou den. De soosavond, die om 20 uur begint, wordt opgeluisterd door het orkest The Darling Boys. Er wordt ook bingo ge speeld. Collecte - De collecte voor „Kerk in nood" te St.-Jansteen bracht 627.53 op en 677 Bel gische francs. Jongerenmis - In de H. Hen- ricuskerk te Clinge wordt zon dagochtend 16 juli een jonge renmis gehouden. Het thema is: Vrede is opoffering. De mis viering wordt verzorgd door de jongerentekstgroep uit Clinge, die eigengemaakte teksten op moderne muziek heeft ge maakt. De mis is vooral op de wat oudere jeugd gericht. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Als het ministerie van C.R.M. genadig is, zal de kern Kattendijke van de ge meente Goes veel eerder over een trapveld kunnen beschik ken dan in de gemeentelijke urgentielijst voor sportvoor- zieningen was voorzien. Het Goese gemeentebestuur heeft namelijk voor de aanleg van dit trapveld subsidie aange vraagd bij het ministerie. De subsidieaanvrage is het gevolg van de mededeling van het ministerie, dat er nog geld voorradig is voor projecten, die de leefbaarheid van wijken verbeteren door sociaal- culturele infrastructurele voorzieningen. Voorwaarde van het ministerie is evenwel, dat de aanvragen uiterlijk 1 juli worden ingediend en dat het betreffende project voor 1 juli volgend jaar in uitvoering wordt genomen. Zonder steun van C.R.M. komt het trapveld in Kattendijke voorlopig niet aan bod, omdat het bijna on deraan de wensenlijst staat van de sector sport in het ge meentelijke beleid. Toch be staat er in Kattendijke grote AMSTERDAM - De Raad voor de Scheepvaart raadt (Nederlandse) loodsen aan, in radiogesprekken steeds Engels te spreken, ook al is dat niet verplicht. Het gebruik van het Engels, de gangbare zeeman staal, komt de veiligheid op zee alleen maar ten goede, aldus de raad naar aanleiding van een aanvaring - vorig jaar augus tus op de Westerschelde - tus sen een Nederlands en een En gels schip. Het is de raad bij haar on derzoek naar deze aanvaring gebleken, „dat er nog loodsen zijn, die niet de juiste oproep- procedure volgen als er over de vhf wordt gesproken". Voorts is het de raad „opgevallen", dat het voorschrift is, dat lood sen bij gesprekken over de vhf, de Nederlandse taal gebrui ken". Beter ware het als Engels wordt gesproken, aldus de raad: „Buitenlandse kapiteins en stuurlieden zullen toch ook op de hoogte willen blijven van wat een loods bespreekt met een collega of een walstation". De raad is overigens van oordeel, dat de kapiteins, be trokken bij bovengenoemde aanvaring geen schuld hebben. De aanvaring kwam voort uit voor de kapiteins onduidelijke radioboodschappen van de loodsen, aldus de raad. SLUIS In de raadskelder van het Sluisse stadhuis exposeert momenteel weer de Belgische kunstschilder Frans Bakker uit de Haan aan zee. Frans Bakker houdt reeds verschillende jaren achtereen in het zomerseizoen met succes in de voor dit doel uitstekend geschikte expositieruimte een tentoonstelling van zijn werken. De tentoonstelling blijft geopend tot en met 21 juli van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 18 uur. Op zon- en feestdagen van 10 tot 13 uur en van 15 tot 18 uur. SLUIS - Ondanks de slechte weersomstandigheden schiet de restauratie van de Sluisse stadswallen aardig op. Het gedeelte vanaf de Hoogstraat naar de Zuiddijkstraat is praktisch geheel klaar. Het voetpad is gereed, maar de zitbanken en de pick-nick plaatsen nog niet. Er kan in ieder geval al een leuke wandeling over worden gemaakt. Het gedeelte vanaf de Zuiddijkstraat naar de Nieuwstraat, waarin onder meer de Oostpoort en Zuidpoort liggen, vordert gestaag. Door vertraging als gevolg van de weersomstan digheden is men er niet in geslaagd om het voetpad op dit gedeelte nog voor het seizoen klaar te krijgen, zoals wel in de bedoeling lag. Slechts de bezoekers in het na-seizoen zullen hiervan gebruik kunnen maken. behoefte aan een trapveld en ook de gemeenteraad heeft aangedrongen op realisering ervan. Gesprekken met C.R.M. hebben intussen uitgewezen, dat het ministerie in beginsel positief staat tegenover een dergelijke voorziening in Kat tendijke. De gemeente Goes moest echter wel hieraan te gemoet komen, dat het project meer wordt dan louter een trapveldje. Er zal dan ook een soort ontmoetingsplaats wor den geschapen door tevens een speelgelegenheid te creëren en bankjes te plaatsen. De kosten van de aanleg worden geraamd op 132.000,- waarvan de helft voor subsidie van rijkswege in aanmerking komt. Onderdeel van de voorziening wordt ook een kleine parkeerplaats voor auto's en (brom)fietsen. Het trapveld in Kattendijke komt te liggen aan de zuidweg. Het veld wordt 50 bij 80 meter. Het betreffende perceel is mo menteel nog als bouwland in gebruik. Het Goese gemeente bestuur heeft reeds contact opgenomen met de plaatselijke ruilverkavelingscommissie en wil op korte termijn ook het overleg openen met de werk groep Kattendijke. CENTRALE VEILING KAPELLE TERNEUZEN, dinsdag 11 juli - Frambozen in doosjes: x 9'I 90-94, IIX per kg. 4.07, X 8 per kg. 4.07, industrie per kg. 4.07, vat 1.53,SchönemanX 91 1.31-1.35. Rode bessen in half- pondsdozen IA 87, n 42, pondsdozen IA 1.92-1.94, IB 1.64-1.70, II 1.01-1.03, IH X 4.45, in 2 kg. kratten per kg. IA 3.83, IB 3.24-3.32, II 2.01-2.27, in kratten van 5 kg. II 1.73- 1.76, III 96, III X 2 kg. 1.02- 1.29.' Aardbeien per doos I 93- 1.11, II 72, per kg I 3.90-5.20, IIX 2.70-4.10, II 2.2.50. Kruisbessen perdoosl 76-1.52, IIX 1.37. Kaspruimen Ontario 14.70,grof 2.30. Rode bessenin 200 grams dozen: IA 82-89, IB 73-74,1144-45. Kasbramenper doos I 2.80, II 1.20. Witte bes sen per kg. I 2.20, per doos 79. MIDDELBURG 10 juli - Aardappelen Eerstelingen: BO 61-65, GR40-47, DR24-33, KR 30-39. Tomaten: AI 151-155, All 142, BI 153-160, BII152, Cl 98-125, CCI 71-86. Paprika 187-221, rode bessen kilo 159-200, aardbeien p. doos 100-131, frambozen per doos 139. Sla 10-25, spinazie 163- 201, andijvie 32-46, postelein 157-196, sperziebonen 548- 682, snijbonen 623-670, snij bonen krom 420-468, boskro- ten 16-36, bospeen 56-93, bos uien 7-28uien kilo 42-59; bos- prei 81-89; prei kilo 81, tuin bonen 65-72, rode kool A 16- 24, rabarber 21-46. Bloemkool 4 I 225-226, 411 165-181, 61 141-206, 611 123-154, 81 139- 156,811109-126,10H 47. Kom kommers 61/76 I 58-63, 61/76 1143, 51/61147-54, 51/61II42, 41/51 137 41/51 II 37. Peterse lie per kistje 261, selderij per kistje 91-151, selderij per bos 12-18, doperwten 290-299, peulen 772-806. TERNEUZEN - In de nacht van maandag op dinsdag werd bij een inbraak in het kantoor van het schoonmaakbedrijf Stoffels, aan de Ambachtstraat te Terneuzen uit een kast een bedrag van ongeveer zeventig gulden gestolen. De dieven kwamen in het gebouw door het forceren van een dein:. MIDDELBURG - Een per sonenauto bestuurd door I.B. uit Wissekerke verleende geen voorrang op het Groene Woud te Middelburg aan een motor fiets bestuurd door P.R. uit Souburg. De motorrijder kwam te vallen en is met di verse verwondingen overge bracht naar het Gasthuiszie kenhuis te Middelburg. KRUININGEN - In de nacht van maandag op dinsdag werd een inbraak gepleegd in de Spar supermarkt te Kruinin gen. Van de toegangsdeuren werden de sponninglatjes weggehaald waarna de ruit er uitgelicht kon worden. Er werd een partij koffie ter waarde van f4.000.- vermist alsmede rookwaren voor f 5.000.- en 5 bollen kaas van circa negen kilo per stuk. KWADENDAMME - In Kwadendamme werd ingebro ken in een woning waarvan de bewoners op vakantie zijn. Er wordt vermist een tuner versterker en een kleuren t.v., een draagbare kleuren t.v., een pick-up en een complete muurkluis, inhoudende een onbekend aantal sieraden. De politie stelt een onderzoek in.

de Stem | 1978 | | pagina 15