per"* Hoechst verwerpt bemiddelingsvoorstel Door afschieten lichtkogel Grootste ophaalbrug officieel opengesteld Bink in Goes 80 jaar VRIJDAG UITSPRAAK IN KORT GEDING Minister Tuynman kiest voor oostelijk tracé Oesterdam V ruchtwisselings- voorschriften overtreden: 37 processenverbaal luknecht Nieuwe directeur technische school Terneuzen Buien lm! THANDELSPRIJZEN! gemeente waterstanden hoogwater A 59 IN! 3 bijksweg Breda-Roosendaal. ■oord Brabantlaan bij lilburg-Maastricht, afrit Jorsingel2. (tweg Oudenrijn-Arnhem, Broothandelsgebouw, laui hoek Kalvermarkt finkeicentrum .Waldeck'. ]an Meerdervoort. stadhouderskade 74. Amsterdam): Rijksweg l't Gooi, afrit De Sniep. lijksweg Haarlem-Alkmaar, ll, afrit zaandam/Heemskerk, winkelcentrum,De Klanderij'. njestraat25. Ik op zaterdagl) geopend opavond: donderdag len Haag, Amsterdam en lag In Rotterdam, Diemen, In Etten-Leur. Iht rist gemeentewerken Laardig diploma; Ivan adjunct technisch In zijn van toepassing, (dit blad te richten aan Postbus 24, 4630 AA T iPVRIEZERS OELKASTEN Y rieskisten 175 Itr. rieskasten naf 120 Itr. kasten naf 145 Itr. neer naar onze 5-jarige e-kostenregeling. de gemeente Terneuzen et ingang van 5 juli 1978 1 op het stadhuis, afdeling er 504, voor een ieder ter raad van deze gemeente in mei 1978 gewijzigd vast- plan „Altenastraat". melde termijn van een zich tijdig met bezwaren tot iben gewend, schriftelijk hun aken bij het College van Ge in Zeeland te Middelburg. komt toe aan een ieder die n de wijzigingen die bij de twerp-bestemmingsplan zijn I978 neester voornoemd, ïn (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN - Minister Tuynman (Verkeer en Water staat) heeft, na advies daar over ingewonnen te hebben bij de Raad van de Waterstaat, gekozen voor het oostelijk tracé van de Oesterdam. De Oesterdam is een van de twee compartimenteringsdammen in het Oosterscheldegebied. De andere is de Philipsdam, waarvan de aanleg al in volle gang is. Beide dammen moeten in 1985 gereed zijn. Voor de Oesterdam waren twee tracés ontworpen: een oostelijk, dat langs de Schelde-Rijn-verbinding loopt, en een westelijk. Bij het oostelijk tracé, waarvoor de minister van Verkeer en Wa terstaat dus nu heeft gekozen, blijven 300 hectare van de Oos- terschelde meer onder invloed van het getij dan bij het weste lijk damtracé. De minister heeft bij zijn keuze dit feit zwaar laten wegen. Uitvoering van het oostelijk tracé betekent wel, dat het Markizaat van Bergen op Zoom omkaad moet worden. Zeeland heeft steeds sterk voor vaststelling van het ooste lijk tracé gepleit, terwijl Bra bant met het oog op de ontwik kelingen van Bergen op Zoom meer voelde voor het westelijk tracé. Over de grootte van de doorlaatsluis in de Oesterdam en over de aansluiting van deze dam op het eiland Tholen heeft de minister nog geen beslissing genomen. Zoals bekend wil Bergen op Zoom een zo groot mogelijke sluis in de Oesterdam, Zeeland daarentegen zo klein mogelijk. TERNEUZEN - Het bestuur van de technische school in Terneuzen heeft de heer C.G. Meyer (44) uit St. Maartens dijk benoemd tot nieuwe direc teur van de school. De heer Meyer volgt in 1979 de huidige directeur A. Risseeuw op, die op 1 april volgend jaar met pensioen gaat. VLISSINGEN - Het pro vinciaal bestuur van Zeeland heeft gisteren tegen minister Tuijnman van Verkeer en Waterstaat gezegd, dat het alles in het werk zal stellen om te bereiken, dat met de bouw van de V.O.W. eerder dan in het voorjaar van 1981 wordt begonnen. „Wij zullen ons daar hard voor maken", zo zei de waarnemend-commissaris van de koningin, de heer A. van Geesbergen, gistermid dag in Vlissingen op een fees telijke bijeenkomst ter gele genheid van de opening van de Sloebrug door minister Tuijnman. „De beslissing, dat het eigenlijke werk nog even uitgesteld moet worden' vanwege de samenloop met andere grote werken die in Zeeland aan de gang zijn, is niet alleen voor u, maar ook wel een beetje voor mij een teleurstelling geweest", aldus de minister. Hij zei te moeten leven met het feit dat de opening van deze verbin ding niet meer in zijn ambt speriode valt. „Ditis geen po litieke uitspraak, maar ge woon het resultaat van een kleine rekensom met bouw jaren", aldus minister Tuijnman. De minister vroeg zich tij dens deze bijeenkomst, die in Grand Hotel Brittannia plaatsvond en die behalve door tal van autoriteiten uit Vlissingen en door nagenoeg alle gedeputeerden door heel veel waterstaatsmensen werd bijgewoond, af, of de wegenfinanciering niet iets eenvoudiger geregeld zou kunnen worden. „Op het ministerie zijn wij thans bezig met een herzie ning van de wet uitkering wegen. In grote lijnen gaat het er daarbij om, dat we niet langer willen werken met een totaaluitkering, maar dat we gaan uitsplitsen in aparte re keningen voor bijvoorbeeld onderhoud en aanleg. Het grote voordeel is, dat we zo de opbouw van kapitaallas- ten kunne voorkomen en dat we doelmatiger en gerichter kunnen investeren in secun daire en tertiaire wegen", zo zei de minister. Hij maakte deze opmer kingen na eraan herinnerd te hebben, dat over de bouw van de Sloebrug maar liefst twaalf en een half jaar ge praat was. Hij vond. dat een bedenkelijk jubileum. „De bouw van de Sloebrug heeft nog eens laten zien welke ingewikkelde proble men kunnen ontstaan als een project uit verschillende po tjes wordt gefinancierd. Met mijn ambtgenoten zal ik daarom nagaan of we de ver schillende potjes met geld i Het officiële gezelschap wandelt over de geopende brug niet kunnen samenvoegen om sneller tot zaken doen te komen", aldus minister Tuijnman. Burgemeester Westerhout van Vlissingen pleitte bij de minister voor de bouw van een tunneltje in Souburg onder de Spoordijk Vlissingen-Middelburg. „Graag compleet met voorstadhalte Souburg", aldus de burgemeester. Na mens de bouwers van brug en aansluitende wegen sprak dr. Scherpbier. Hij bood de bur gemeester een maquette van een bruggetje aan, dat de ge zamenlijke aannemers van de Sloebrug in een Vlissings plantsoen gaan bouwen. Vervolgens begaf men zich naar de Sloebrug, waar mi nister Tuijnman als ope ningshandeling een groene lichtkogel afvuurde, waarna de opgehaalde grootste op haalbrug van Nederland langzaam daalde. Bezichtiging van de bedieningstoren. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Hoechst Holland heeft gisteren een bemid delingsvoorstel van de Middelburgse rechtbankpresident mr. G. André de la Porte verworpen in het kort geding, dat de industrie bonden N.K.V./N.V.V. hadden aangespannen om sluiting van de polycondensaatfabriek in Vlissingen-oost te voorkomen. De in dustriebonden stonden wel positief tegenover het bemiddelings voorstel. Mr. André de la Porte stelde na uitvoerige pleidooien van de beide raadslieden vast, dat de informatieverschaffingen een van de knelpunten bleek te zijn. Aansluitend bij een uit spraak van een lid van de raad van commissarissen van Hoechst Holland, dat de gege vens van het bedrijf een gezond wantrouwen hadden ontmoet, vroeg de rechtbankpresident zich af of dit wantrouwen niet was aangewakkerd doordat Hoechst op zeker moment was gestopt met het geven van de door de bonden gevraagde in formatie. „Is het niet mogelijk meer informatie uit Duitsland te geven en die dan te laten beoordelen door een of meer vertrouwensmannen van hoog niveau?" stelde hij voor. Na een schorsing bleek Hoechst Holland veel meer behoefte te hebben aan een rechterlijke uitspraak. De eis van de industriebon den was simpel een verbod aan Hoechst om in dit stadium de polycondensaatfabriek stil te leggen. Hoechst zou zich name lijk niet hebben gehouden aan de overeenkomst die het be drijf met de bonden had geslo ten. De hele zaak draaide daarbij om de volgende bepa ling in de overeenkomst: „Een definitieve beslissing (over de sluiting - red.) zal pas worden genomen als het resultaat van het onderzoek van de onder nemingsraadcommissie uit wijst dat op grond van de kos- tenvergelijking het voortzet ten van de polycondensaatfa- bricage in Vlissingen financieel-economisch niet langer verantwoord is." Namens de bonden betoogde mr. E. Mouwen, dat die be wuste kostenvergelijking tus sen de Vlissingse vestiging van Hoechst en dezelfde Duitse vestigingen in Offenbach Ger- sthofen niet gemaakt had kun nen worden omdat Hoechst geweigerd had gegevens over de Duitse bedrijven te ver strekken. De commissie uit de ondernemingsraad had in zijn rapport gesteld weliswaar grensoverschrijdende infor matie langs informele weg te hebben ontvangen, maar niet te hebben kunnen vaststellen dat sluiting in Vlissingen noodzakelijk was. En dat juist was volgens de bonden de es sentie van de gesloten over eenkomst. „Er is in Nederland geen en kele wettelijke verplichting dat een bedrijfsleiding de be slissing over een sluiting of in krimping aan derden moet overlaten. Het zou toch te gek geweest zijn als Hoechst zo'n belangrijk besluit zou moeten overlaten aan vier willekeurig DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Uitgavr Uitgeversmaatsrhij De Slem B.V. KANTOREN: Terneuzen, Nieuwstraat 9, 4531 CV Terneuzen, Postbus 145, ,4530 AC Terneuzen, 01150-17920 (4 lijnen), Hulst, Steenstraat 14, 4561 AS Hulst, 01140-3751 (3 lijnen). Goes, Klokstraat 1,4461 IK Goes, 01100-28030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t/m vrijdag 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur BUITEN KANTOORUREN: Advertentie-exploitatie: Breda Maanddg t/m ivrijdag van 19.00-20.00 uur 076-222555. Zondag van 20.00-22.00 uur 076- 222341 BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen 01140-3751. Midden- Zeeland 01100-14944 SERVICEPUNTEN: Axel: Boekhandel Passage, Passage 13 Oostburg: Dhaenens, Burchtstraat 11. Terneuzen: Superm. v.d. Velde, Winkelc. zuid polder. HUISAANSLU1TINGEN: Redactie: Chef Zeeuwse redactie R. Th. van der Helm, Melkweg 40, Oos tburg, 01170-3370 Algemeen redacteur Zeeland en plv chef drs. J Bouw- 'mans, Zuidvlietstraat 73, Goes, 01100-28138. Redacteur Midden-Zeeland G. van Berkel, Voorburcht 37, Kapelle, 01102-2320. Redacteur Terneuzen P. de Schipper, Noordstraat 45, Hoek, 01154-1556. Redacteur West- Zeeuwsch-Vlaanderen/Kanaalzone, J. Jansen, Kwakkel 1, Zaamslag, 01153-1554. John Verhoeven, Debussyhof 57, Terneuzen, 01150-18946. Re dacteur Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Henk Postma, WalmolenSLraat 12, Hulst, 01140-4159 Fotojournalist voor Zeeland: C.J. de Boer, Langs de Kreek 56, Terneuzen, 01150-13137 Sportredactie Zeeland: A Koomen, Zeldenrustlaan 1, Terneuzen 01150-12941. Abonnementen-exploitatie: Inspecteur Zeeland W Hendriks, 01140-3751. Advertentie-exploitatie: Inspecteur Zeeland C Menu, 01150-95839. GOES - De algemene in spectiedienst heeft vorig jaar 37 processsen-verbaal opge maakt in Zeeland wegens over treding van de vruchtwisse- lingsvoorschriften met be trekking tot aardappelmoe heid. Dit meldt het jaarverslag 1977 van de gewestelijke raad voor Zeeland van het land bouwschap, dat dezer dagen is verschenen. De totale oppervlakte, waarop de processen-verbaal betrekking hadden, was ruim 15 ha. In verband met overtre ding van de voorschriften in zake de bestrijding van wilde haver werden vorig jaar in to taal 17 processen-verbaal uit gereikt. In 1 geval kon met een waarschuwing worden vol-' staan. Aan de verplichting om per 1 april geen voederbieten met spruitvorming meer in voorraad te hebben werd in 9 gevallen niet voldaan hetgeen eveneens een proces-verbaal opleverde. Ook hier werd door de algemene inspectiedienst een waarschuwing uitgedeeld. GOES - Het echtpaar P. Bink-Cannoo uit de Schenge- straat in Goes heeft gisteren het heuglijke feit gevierd, dat het 60 jaar geleden in Zierikzee in het huwelijk trad. De heer Bink, die is geboren in Rotter dam, was voor zijn pensione ring conciërge op de am bachtsschool in Goes. Tijdens de receptie in De Landbouw werd het jubile rende echtpaar namens het Goese gemeentebestuur gefeli citeerd door burgemeester F. Huber, die ook een fruitmand bij zich had. De commissaris der koningin in Zeeland dr. C. Boertien en Hare Majesteit Koningin Juliana zonden een gelukstelegram. door de ondernemingsraad ge kozen mensen. Het is toch te dol, dat deze stelling hier als serieus wordt gepresenteerd"; betoogde mr. C. van Andel na mens Hoechst. Hij benadrukte dat de gewraakte passage van de overeenkomst pertinent niet inhield, dat Hoechst zich had neer te leggen bij de uit spraak van de ondernemings raadscommissie. Deze com missie had alleen tot opdracht na te gaan of de verstrekte cij fers juist waren en of voor Vlis singen en Offenbach voor de berekeningen dezelfde reken methode was gebruikt. Deze vragen had de commis sie volgens deze raadsman po sitief beantwoord. De commis sie had verder voldoende mo gelijkheden gekregen om haar taak uit te voeren. „Men kan wel doorgaan met het stellen van vragen, maar er zijn gren zen aan het nut daarvan", aldus de heer Van Andel. Hij plaatste vraagtekens bij de goede trouw van de commissie, bij het spoedeisende karakter van het korte geding en hij noemde de eis van de bonden absurd. „Een bedrijf kan niet gedwongen worden verliezen te dragen die het niet bereid is te nemen." Mr. Mouwen veronderstelde namens de bonden dat de raad van bestuur van Hoechst- Holland wellicht uit zijn rol was gevallen, maar beslist zeer goed had geweten wat hij toe zei toen de overeenkomst, in clusief de gewraakte passage, werd gesloten: de onderne mingsraadcommissie moest het groene licht geven voor een sluiting. Aanstaande vrijdag valt de uitspraak, zij het dat rechtbankpresident hierbij enig voorbehoud maakte. Vooruitzichten voor woens dag en donderdag, opgesteld door het KNMI op maandag om 18.00 uur: Aanhoudend koud met nu en dan buien. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land: Voor woensdag: aantal uren zon: 0 tot 8, min.temp.: om streeks 10 graden, max.temp.: omstreeks 16 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor donderdag: aantal Uren zon: 0 tot 8, min. temp.: om streeks 10 graden, max. temp.: omstreeks 17 graden. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. DEN HAAG - De water hoogten van maandagmorgen meegedeeld door rijkswater staat: Konstanz 423 onv., Rheinfelden 315 -15, Maxau 567 plus 7, Plochingen 142 onv., Mannheim 417 plus 1, Steinbach 128 onv., Mainz 377 9, Bingen 234 -8, Kaub 284 -13, Trier 262 plus 3, Koblenz 280 10, Keulen 275 -9, Ruhort 447 1, Lobith 1070-7, Pannerdense kop 1036 -4, Nijmegen 870 -8, IJsselkop 924 -8, Eefde IJssel 462 -8, Deventer 337 -4, Kater- veer/Spooldersluis 77 plus 1, Borgharen 3910 -13, Belfeld 1096 -4, Grave beneden de sluis 500 onv. MORGEN, woensdag 5 juli B. op Zoom Hansweert Terneuzen Vlissingen Wemeldinge 4.32 en 16.54 4.02 en 16.23 3.24 en 15.41 2.51 en 15.13 4.44 en 17.05

de Stem | 1978 | | pagina 9