voor transen Kuiper pakt belangrijke minuten Geel voor Thaler DOÖRKOMSTTIJDEN DEN HERTOG OP STRAAT Tempo- henl KORT GEDING MüHREN TEGEN TWENTE Wereldrecord Pollack BENFICA WIL PAUL MARINER «Reg bela nn I ennis S.JEE DE J0.\G OVERLEDEN Prof/ Adrie De TOURVISIE van JAN RAAS door: John van Oppen. TOUR IN CIJFERS Jacques Bossis zoekt troost DE STEM VAN DINSDAG 4 JULI 1978 sport I HBHBU Weer een renner van onze ploeg in de gele trui, het is gewoon fantastisch. Uiter aard is het voor onze sponsor erg fijn dat juist Klaus Peter Thaler dat succes heeft kun nen behalen. Hij werd in de plaats van Piet van Katwijk in de equipe van de Ronde van Frankrijk opgenomen omdat Raleigh in West- Duitsland grote commerciële belangen heeft en nu is de stille hoop van de sponsors dus uitgekomen. Maar gemakkelijk heeft Klaus-Peter hst niet gehad in de ploegentijdrit. Er bestond grote kans dat hij het niet zou bijhouden en daarom was Knetemann naar mijn gevoel de grootste kanshebber op de gele trui. Maar Thaler heeft zich kranig geweerd. Goed, hij kon niet zoveel kopwerk verrichten als wij en liet af en toe een gaatje vallen maar alles bij elkaar genomen heb ben we toch alles uit de ploe gentijdrit gehaald wat er ook maar inzit voor ons. Die ploegentijdrit was echt een moeilijke opgave. Ver geet niet dat dit karwei juist afgehandeld moest worden tussen de twee langste Tour de France-etappen in. Omdat het bovendien flink waaide - stormde eigenlijk - heeft onze mecanicien Jan le Grand ook niet de allergroot ste verzetten gemonteerd. Om te voorkomen dat we ons zouden afbeulen met de grote plaat natuurlijk. Hoe lang houden we de trui nu in onze ploeg? Ik weet het niet. Nor maal gesproken toch zeker tot de tijdrit van vrijdag. En daar maakt Knetemann weer een goede kans op het geel. Maar dit is een erg vreemde Tour de France. Je moet van dag tot dag de zaak bekijken. Meen je een dag als onbe langrijk af te mogen doen dan krijg je direct het deksel op je neus. U begrijpt waar ik op zinspeel. (Van onze speciale verslaggever) CAEN - Het stadje Caen veranderde tijdens de laatste wereldoorlog in een bloedig slagveld. In deze Normandi- sche plaats werd fel gevoch ten na de invasie van de geal lieerde troepen. Duizenden soldaten maar ook burgers verloren het leven tijdens het tegenoffensief in de laatste wereldbrand. Was het daarom dat de grijzende toe schouwers met gemengde ge voelens toekeken hoe de Duitser Klaus-Peter Thaler in de gele trui gehesen werd? Werden oude wonden onge wild o pe ngereten of waren de Fransen gewoon gekrenkt in hun chauvinistisch eerge voel, omdat hun landgenoot Jacques Bossis niet langer dan 24 uur heeft mogen ge nieten van de glans die af straalt van het zo begeerde tricot? Waarschijnlijk droe gen beide factoren er toe bij dat de tienduizen Fransen die zich op de baan van Caen verzameld hadden om een glimp van het Tour de v - tv- France-spektakel op te van gen minder enthousiast dan gebruikelijk reageerden. En dat toch terwijl de Tour de France juist hier belangrijke ontwikkelingen doormaakte. Na afloop van de ploege ntijdrit van Evreux naar Caen, over een afstand van 153 km, was er geen sprake van een opgewonden stem ming in de finishplaats. Geen bruisende menigte die zich vergaapte aan het Tour circus van Felix Lévitan. Als geslagen honden verlieten de toeschouwers, die toch uren lang hadden moeten wachten voordat de karavaan arri veerde, de finish nog voordat het dagelijkse huldigings ritueel voorbij was. Maar ook de klappen die de nationale favorieten in het monster- karwei hadden moeten in casseren zijn daar debet aan geweest. Met verbijstering zagen de toeschouwers hoe een man als Bernard Théve- net, die de ronde toch won in 1975 en 1977, uitgeput aan de finish arriveerde. „Nanard", zoals de Fransen de Bour gondiër noemen, moest van zijn fiets gepakt en vastge houden worden om te voor komen dat hij in elkaar zou zakken. Tevergeefs wachtten radioreporters op enig com mentaar van deze vedette. Het enige wat de microfoons opvingen was het stokkende geluid van een uitgeputte at leet die naar adem snakt, mi nuten lang. „Je beseft niet hoe zwaar zo'n wedstrijd wel niet is", zei Peter Post die met gefron-" ste wenkbrauwen toekeek hoe Bernard Thévenet van de inspanningen probeerde te bekomen. „Hij heeft nieteens bonificatie verdiend. Werd door ons ingelopen en toch is hij van de wereld af. Hennie Kuiper is dank zij onze over winning twee minuten op hem uitgelopen maar arri veerde toch nog veel frisser aan de eindstreep", zei Peter Post. Met die woorden wuifde de ploegleider ook alle kritiek weg die er tijdens de wed strijd geuit werd. Zo zei Tour de France-veteraan Ray mond Poulidor bijvoorbeeld: „De ploegen die hier voluit rijden om die twee minuten bonificatie te verdienen, zul len daar spijt van krijgen. Zo'n monsterkarwei gaat in de benen zitten. Tot in de Py reneeën zullen de renners er pijnlijk aan herinnerd wor den dat ze hier alles hebben gegeven op een golvend par koers en in een straffe en con stante tegenwind". „Ik ben het helemaal niet eens met Poulidor", aldus Post. „De renners hebben toch allemaal dezelfde af-. stand en hetzelfde traject moeten afleggen? Welnu, als je naar Thévenet kijkt zie je dat iedereen geleden heeft. De mannen die vandaag ver loren hebben misschien nog wel meer dan de coureurs die bonificaties verdienden. Nee, we hebben hier vandaag een fijne overwinning behaald. En mannen als Michel Pol- lentier, Francisco Galdos, Bernard Thévenet en Michel Laurent een gevoelige neder laag. Ze moeten nu toch erg hard gaan rij den om de opge lopen achterstand goed te maken. Let wel, er komen nog teveel zware opdrachten om nu al victorie te kunnen kraaien, maar in onze ploeg is er in ieder geval nog geen enkele reden tot ontevreden heid. Er wordt goed geld ver diend, er wordt flink gepres teerd en het zelfvertrouwen van de renners groeit daar door met de dag". CAEN - Glunderenol stond Hennie Kuiper na afloop van de ploegentijdrit van Evreux naar Caen naar het bord te kijken, waarop de tijden van de elf equipes genoteerd werden. De inspanningen van het monsterkarwei waren hem nauwelijks aan te zien. „Toch mooi, die bonificatie. Ik heb nu tenminste een buffer om het verlies op te vangen dat ik in de individuele tijdrit van vrijdag zou kunnen oplopen tegen de specialisten", zei hij. De psychologische waarde van de tijdwinst die Kuiper gisteren boekte dank zij de overwinning van zijn ploeg in de tijdrit, is misschien nog gro- (Van onze speciale verslaggever) CAEN - Door de over winning in de ploege ntijdrit naar Caen heeft de ploeg Post opnieuw bezit genomen va n de gele trui. Het meest begeerde tricot uit de wielersport belandde om de schouders van Klaus-Peter Thaler, de Duitser, die zondag de etappe naar St.-Germain- en-Laye won, maar toen ver zuimd had bij een tussen- sprint, gewonnen door Bossis, het geel naar zich toe te trek ken. In de ploegentijdrit deed Thaler zijn uiterste best en re vancheerde hij zich voor zijn blunder van zondag tegenover zijn boze ploeggenoten, die weer goede maatjes werden. ter dan de praktische. Voordat de renners ook maar één meter in het hooggebergte gereden hebben, voordat ook maar één van de lange individuele races tegen het uurwerk is afgelegd, is het voorbarig te stellen dat de Tour duidelijke vormen aangenomen heeft. Maar feit is wel, dat Kuiper door de over winning van de Raleighs in dit moeilijke karwei een niet te versmaden voorsprong heeft opgebouwd op de andere favo rieten voor de eindoverwin ning. Lucien van Impe staat 57 seconden achter hem, Zoete melk staat op een volle minuut, Bernard Hinault op 1.20 sec., Michel Pollentier op 1.40, Mi chel Laurent en Bernard The- venet op twee minuten en Francesco Galdos staat zelfs 2.17 sec. achter op de blonde Nederlander. Het is nog te vroeg om daar conclusies aan te verbinden, maar het moet voor Kuiper een hele geruststelling zijn dat hij in de 59,3 km lange individuele tijdrit die vrijdag op het pro gramma staat best wat terrein mag verliezen om dan nog met voorsprong het gebergte in te gaan. Hennie Kuiper: „En in het hooggebergte ben ik nog nooit gelost. Reden te meer om tevreden te zijn over de gang van zaken tot nu toe". Maar ook Joop Zoetemelk, de tweede Nederlander die de kwaliteiten heeft die nodig zijn om de 65ste Tour te kunnen winnen, is in zijn nopjes. Evenals Kuiper en in tegenstel ling tot renners als Pollentier en Thevenet kwam hij opval lend fris over de eindstreep in Caen. „Ik kan niet zeggen, dat ik echt geleden heb. Ja, natuur lijk was het knap lastig met die felle tegenwind. Maar ik heb zonder te forceren de plaats TENNIS - De Haagse club Leimonias zal van 5 tot en met 9 juli in Hannover deelnemen aan het toernooi om de Euro pese beker voor teams. De uitslag is: 1 Raleigh (Tha ler, Knetemann, Kuiper, We- semael, Lubberding en De Cauwer) 153 km in 3.39.07. 2 .C.A. (Van Impe, Bruyère, De Schoenmaecker, Dillen, Jans- sens en Laurens) 3.39.14. 3 Mercier (Zoetemelk, Hoban, Le Guilloux, Raymond, Mathis en Mollet) 3.43.26. 4 Renault Gitane 3.44.22, 5 Flandria 3.45.27, 6 Lejeune 3.48.11, 7 Peugeot 3.52.27, 8 Fiat 3.28.29, 9 Teka 4.02.46,10 Jobo 4.02.55, 11 Kas 4.03.39. Algemeen klassement: 1 Klaus-Peter Thaler (Wdl-Ral) 18.31.49, 2 Gerrie Knetemann (Ned-Ral) op zes seconden, 3 Joseph Bruy ere (Belg C.A.) op 46, 4 Jacques Bossis (Fra- Git) op 1 min., 5 Maurice le Guilloux (Fra-Mer) op 1.23, 6 René Bittinger (Fra-Mer) op 1.46, 7 Regis Ovion (Fra-Peu) op 2.06,8 Jean-Pierre Danguil- laume (Fra-Peu) op 2.16, 9 Hennie Kuiper (Ned-Ral) op 3.05 (128 punten), 10 Henk Lubberding (Ned-Ral) z.t. (172), 11 Wilfried Wesemael (Bei-Ral) z.t. (195), 12 Jose de Cauwer (Bei-Ral) op 3.15, 13 René Dillen (Bel-C.A.) op 3.45, 14 Paul Sherwen (Gbr-Fiat) op 4 min., 14 Lucien van Impe (Bel-C.A.) op 4.02, 16 Mollet Fra-Mer) z.t. (138), 18 Seznec (Fra-Mer) z.t. (185), 19 Loos (Bel-C.A.) op 4.07, 20 Nilsson (Zwe-Mer) op 4.22,21 Janssens (Bel-C.A.) op 4.24 (344 punten) 22 De Schoenmaeker (Bel- C.A.) 396, 23 Bertin (Fra-Git) op 4.25 (48 punten), 24 Hinault (Fra-Git) z.t. (108), 25 Ber- naudeau (Fra-Git) z.t. (164), 37 Jan Raas (Ned-Ral) op 5.04 (79), 53 Gerben Karstens (Ned-Ral) op 5.05, 64 Aad van den Hoek (Ned-Ral) op 5.22,66 Fedor den Hertog (Ned-Lej) op 5.22,76 Paul Wellens (Bei-Ral) op 5.44, 106 en laatste Pesar- rodona (Spa-Kas) op 33.54. Algemeen ploegenklasse- ment: 1 Raleigh 111.14.00, 2 C. en A. 111.17.58, 3 Mercier 111.38.41, 4 Gitane 111.43.15, 5 Flandria 111.48.46, 6 Le jeune 112.02.26, 7 Peugeot 112.02.26,7 Peugeot 112.20.35, 8 Fiat 112.55.45, 9 Teka 113.19.57, 10 Jobo 113.21.07, 11 Kas 113.3S.03. De ploeg van Peter Post op weg. Van rechts naar links Gerrie Knetemann, Gerben Karstens, Paul Wellens, Jan Raas, Hennie Kuiper en José de Cauwer. behaald waar ik op hoopte. Ik wist van tevoren dat ons team het loodje moest leggen tegen de Raleighs en de prestaties van de equipe van Bruyère en Van Impe verrast me evenmin. Daarom zou ik van tevoren ge tekend hebben voor de derde plaats en de daarbij behorende minuut bonificatie. Welnu, die hebben we behaald en dat is meegenomen. Vooral als je weet dat het niet het specia lisme van mijn ploegmaten is. Dit is een typisch Hollands weertje. Felle tegenwind, veel regen, dat ligt mijn Franse ploegmaten nu eenmaal niet". De derde ploeg die kon te rugzien op een geslaagde tijd rit was de ploeg van Lucien van Impe en Joseph Bruyère. De Waalse renner die dit voor jaar o.a. Luik-Bastenaken- Luik op zijn naam schreef klom-naar de derde plaats in het algemeen klassement en Lucien van Impe was de ko ning te rijk met de bonificatie die hij kreeg toebedeeld door de tweede plaats van zijn ploeg. Ruiterlijk bekende de kleine klimmer: „Ik heb er echt tegenop gezien. Maar de jon gens hebben fantastisch voor mij gereden. Ik heb helemaal gee'n kopwerk hoeven te doen. Op de eerste plaats omdat ik klein van stuk ben en de in tweede positie rijdende cou reur in deze storm dan toch nog veel wind zou vangen. Op de tweede plaats omdat de ploeg mij wilde sparen voor het zware werk dat nog moet komen in de Pyreneeën en de Alpen. Als je zo in een zetel naar de finish gedragen wordt en zo een belangrijke bonifica tie verdient, ben je alleen maar opgelucht". In schril contrast met de stemming bij deze renners stond de sfeer in de ploegen van coureurs als Michel Pol lentier, Laurent, Thevenet en Galdos. Vooral Michel Pollen tier kon de nederlaag maar moeilijk verkroppen. Humeu rig bromde hij: „Het was een pechdag. Anders waren we be slist hoger geëindigd. Maar in onze ploeg werd liefst vier keer lek gereden. Zoveel tegenslag is geen enkele andere formatie tegengekomen. Bovendien ben ik zelf ook nog gevallen. Daar door konden we geen moment echt in onze cadans geraken. Altijd was er wel wat". En met een lang gezicht fietste de Bel gische kampioen naar de dou ches. Onderweg reed hij Ber nard Thevenet bijna omver, die leunend op de schouder van zijn ploegmaat de zware klap en de vernedering van het feit dat zijn equipe was ingelopen door de Raleighs probeerde te verwerken. „Merde" vloekte de Fransman slechts. Meer woorden kwamen er niet uit zijn wijd opengesperde mond. (Van onze speciale verslaggever) CAEN - Hieronder het verloop van de 153 km lange ploege ntijdrit van Evreux naar Caen, die gewonnen werd door de Ra leighs in een gemiddelde snelheid van 41,895 km per uur. De tijden tellen niet mee in het individueel klassement, de bonifica ties die er te verdienen waren wel. 41 km 77 km 109,'5 km 153 km Raleigh58.40 1.50.22 2.37.02 3.39.07 C&A 55.16 1.49.'55 2.36.46 3.39.14 Mercier58.43 1.52.28 2.40.10 3.43.26 Gitane49.18 1.52.02 2.40.52 3.44.22 Flandria58.20 1.51.51 2.39:57 3.45.27 Lejeune1.0.08 1.53.41 2.43.05 3.48.11 Peugeot59.'34 1.53.42 2.43.14 3.52.27 Fiat1.03.31 1.59.56 2.51.27 3.58.29 Teka1.04.09'2.01.38 2.51.14 4.02.46 Jobo1.02.47 2.01.29'2.53.57 4.02.55 Kas1.01.29 '1.59.56 2.52.29'4.03.39 (Van onze speciale leider Henri Anglade moeten verslaggever) aanhoren dat Den Hertog een CAEN - Fedor den Hertog andere ploeg zal moeten zoe- heeft zondagavond van ploeg- ken. Het nieuws was een voort vloeisel van het besluit dat de co-sponsorende benzinefirma (BP) geen geld meer in wieler sport te steken. De rijwielfa brikant Lejeune kan zelf de kosten van een profploeg niet dragen. Er wordt nog gezocht naar een alternatief, maar ge zien de geringe prestaties van de renners is de kans daarop klein. Reactie van Den Hertog: „Ik heb nog een halfjaar de tij d Sablé s/Sarthe om «gêns anders onder dak te ÈR] komen". Dit nieuws impliceert awi/vstA dat ook Theo Smit, niet in deze K ntL Tour gestart, op straat komt te e> M AZE-MOWTGEOFFROY staan. 4.7.1978 Préen-Pail 5eR|f 244 km Sillé-le-Guillaume (Van onze speciale verslaggever) CAEN - „Wil hier nog iemand een fiets kopen? Ik wil die van mij kwijt. Vanaf nu ga ik ook pinten drinken in het café in plaats van me af te beulen op de fiets", zei René Mar tens toen hij gisteren aan de finish te Caen arri veerde. De 23-jarige neo-prof uit Hasselt had een be langrijk aandeel in het succes van de C&A-ploeg, die toch vrij verrassend de tweede plaats wist te be halen. Martens vertelde: „Ik heb inderdaad nogal veel kopwerk gedaan. Maar daarvoor ben ik ook in de ploeg voor de Tour de France opgenomen. Ze noemen me de tempobeul en ik moest mijn reputatie wel waar maken in deze ploegentijdrit". VOETBAL - De Nijmeegse voetbalvereniging NEC heeft de contracten verlengd met een aantal spelers. De linkerspits speler Frans Janssen (23 jaar) tekende een overeenkomst voor twee jaar. Jan Goossens (19 jaar), Edo Ophof (19 jaar), Tini van de Brandt (25 jaar) en Paul Meijers (19 jaar) tekenden allen contracten van een jaar. Sjef de Jong (Van onze correspondent) CHAAM - Sjef de Jong, een van de initiatiefnemers bij de oprichting van de „Acht van Chaam" is gisteren overleden. De café-eigenaar uit Chaam was tot zijn dood lid van het organisatie-comité van dc Acht. Door zijn slechter wor dende gezondheid was hij de laatste jaren niet zo actief meer als in de beginjaren van de Acht. UTRECHT (ANP) - Mag Ar nold Mühren het komende, voetbalseizoen spelen voor Ajax, ondanks het feit dat zijn werkgever (FC Twente) nog geen overeenstemming heeft bereikt over de hoogte van de overgangsvergoeding? Dat was de inzet van het kort ge ding dat gisteren diende voor de president van de Utrechtse rechtbank, prof. mr. V.J.A. van Dijk. FC Twente vraagt zes ton voor Mühren, Ajax wil naar verluidt vier a vijf ton voor hem neertellen. De Volen- dammer, ie enige jaren geleden in ruil voor René Notten van Ajax naar FC Twente ging, is zelf rond met de Amsterdamse club. Hij kan echter nog geen contract met Ajax afsluiten omdat het sinds 1974 geldende vergoedingssysteem eist dat de betrokken clubs eerst een ver goeding (voorheen transferbe drag geheten) moeten over eenkomen. Volgens mr. J.L. Janssen van Raay, de raadsman van Müh ren wordt de voetballer op deze manier belemmerd in zijn vrijheid een arbeidsovereen komst aan te gaan. Hij wilde uiteindelijk niet zover gaan te stellen dat het hele vergoedin genstelsel onwettig zou moe ten worden verklaard, maar vroeg toch wel van rechtbank president Van Dijk een uit spraak te doen waardoor de be langen van Mühren beter zou den kunnen worden gegaran deerd dan via het huidige sys teem. Zijn tegenpleiters mr. B.W. Kranenburg (namens FC Twente) en mr. H.P. Utermark (namens de KNVB) stelden dat de eventuele afschaffing van het vergoedingenstelsel een zaak is van de afschaffing van het vergoedingenstelsel een zaak is van de diverse beleids- en overleginstanties, die daar mee bezig zijn. Een vordering om het syteem door een uit spraak in een kort geding nie tig te verklaren noemden zij „absurd". Ten aanzien van de directe belangen van Mühren achtten zij het inschakelen van de arbi tragecommissie van de KNVB een beter middel om de zaak te regelen dan het aanspannen van een kort geding. Deze commissie bepaalt aan de hand van de geldende normen de vergoeding die een club aan een andere club moet betalen bij de overgang van een speler. Mr. Janssen van Raay be toogde echter, dat deze normen mede inzet van het kort geding waren. Hoewel er vervolgens enig geharrewar ontstond over de feitelijke inzet van het kort geding stelde de raadsman dat het belangrijkste de onbelem merde overhang van Mühren naar Ajax was, doch dat de be perkingen van het huidige ver goedingensysteem hem noop ten dit aan de kaak te stellen. President Van Dijk zal woens dag 12 juli uitspraak doen. CAEN - Jacques Bossis heeft niet lang plezier mogen bele ven aan zijn gele trui. Amper 24 uur nadat hij het tricot ver rassend overnam van Jan Raas moest hij het alweer doorgeven aan Klaus Peter Thaler. Bossis probeerde zichzelf te troosten. Hij zei: „Ach, het is in ieder geval toch mooi dat ik de gele trui ooit heb mogen dra gen. Een man als Raimond Poulidor heeft dat nooit mogen beleven, en die heeft toch 14 keer La Grande Bouclé gere den". OOST-BERLDN (ADN) - De Oostduitse Andrea Pollack heeft op de derde dag van de Oostduitse zwemkampioen- schappen een wereldrecord gezwommen ^>p de 100 meter vlinderslag met een tijd van 59,'46 seconden. Het oude re cord stond met 59,78 seconden sinds 28 augustus 1977 op naam van haar landgenote Christina Knacke. De tijd van Pollack geldt te vens als Europees record. Het was het tweede wereld- en Eu ropese record van deze kam pioenschappen. Op de tweede dag realiseerde Barbara Krause op de 200 meter vrije slag een tijd van 1.59;04. LISSABON (ANP) - De Portugese voetbalclub Benfica heeft het afgelopen weekeinde gebroken met een 74 jaar oude traditie. Tijdens een algemene ledenvergadering in Lissabon werd beslo ten buitenlandse voetballers tot de vereniging toe te laten. Sinds de oprichting van Benfica in 1904 maakte de club slechts gebruik van de diensten van spelers, die de Portugese nationali teit bezaten. Dikwijls waren dat voetballers afkomstig uit An gola of Mozambique, vroegere kolonies van Portugal. De beslissing van de club om buitenlandse speler? aan te trek ken, heeft vooral te maken met het feit, dat Benfica dit jaar de Portugese titel kwijtraakte aan FC Porto, terwijl de ploeg uit Lissabon een abonnement leek te hebben op het kampioenschap. Ook het gezichtsverlies van de vereniging van oud-sterspeler Eusebio in Europa speelde een rol. Benfica; dat zich voor het volgende seizoen reeds verzekerde van de talenten van de Portugees Alves (Salamanca), heeft bij zonder veel belangstelling voor de Brit Paul Mariner, nu nog spelend voor Ipswich Town. Volgens de Portugese pers zijn de onderhandelingen tussen Mariner en Benfica in een vergevor derd stadium. DE STEM VAN DINSDAG 4 JU (Van onze speciale verslaggever) LONDEN - Misschien dat Ilie Nastase uit zijn grote arsenaal van grollen en grappen nog iets te voorschijn kan toveren om evenals vorig jaar het zelfvertrouwen en con centratie bij Tom Okker te breken. Maar zelfs dat is de vraag. Normale tegen standers pleegt de Neder lander bij, dit 10 le Wim- bledontoernooi op de ont- leedtafel te leggen om via de zwakke plekken naar de kern door te stoten. Zelfs regelrechte blunders van een lummelende scheidsrechter deed hij gisteren met een schoude rophalen af. De officiële speeltijd was nog niets eens ingegaan - de aanvang was wegens de con stante dreiging van regen twee uur vervroegd - toen Okker op het verpieterde gras van de achteraf gelegen baan 10 al de felicitaties van zijn geblokte tegenstander Tom Leonard in ontvangst nam. De vierde overwinning ZAAMSLAG - Ad Versluij) Berchem, kent weer glorieuze li speelde Ad Versluijs uit Zaams een groot aandeel in deze prom aantoont dat Ad Versluijs het s Ad Versluijs door dat scoren il waar hij gedurende een aantal, belangstelling voor deze atletf Het bleek echter al snel dat Ad Versluijs niet naar Cercle was gehaald om doelpunten te maken. Men had totaal andere bedoelingen met hem en hij werd als back geposteerd in het eerste team van deze eerste klasser. Een plaats waar Ad Versluijs niet dol op was. Na enkele jaren de Brugse kleuren verdedigd te hebben, toonde zijn oude vereniging Berchem opnieuw belangstelling voor hem. De overgang van Cercle naar Berchem was snel be klonken en Ad Versluijs was daarmee op zijn oude nest terug gekeerd. Niet op zijn (Van onze tennismedewerksters) HULST -Reggie van de Berg en Corrine van Goethem zijn de nieuwe jeugdkampioenen in de enkelspelen van de tennis club Hulster Ambacht. In te genstelling tot de senioren die zondagmiddag finaal uitre genden, werd de eindstrijd bij de junioren volledig uitge speeld. Reggie van de Berg kende in de finale nauwelijks problemen met Maarten van de Voorde die hij gedecideerd met 6-0, 6-2 klopte. Corrine van Goethem liet het vooral tijdens de tweede set danig afweten. Na de eerste met 6-1 te hebben gewonnen sloop het spook van de onderschatting in haar spel en terecht verloor ze de tweede met 4-6. In de beslissende her stelde ze zich goed en won met 6-2. Reggie van de Berg bleek niet ten onrechte als eerste ge plaatst op de deelnemerslijst. Voor Maarten van de Voorde gold datzelfde en zoals het or ganisatiecomité verwacht had kwamen beide junioren in de finale. Van de Berg deed dat in de halve finale via een 7-5,6-2 zege tegen Giovanni van Rie en Van de Voorde had nauwelijks moeite met Jean Pierre van de Walle die geen poot aan de grond kreeg, 6-0, 6-2. In de eerste set kon Maarten van de Voorde zijn opponent nog enigszins bedreigen. Met 7-5 moest hij toen het onderspit delven tegen Reggie van de Berg. De tweede werd een enorme desillusie. Van de Berg won met 6-0. Corrine van Goethem, onge twijfeld de sterkste jeugd- speelster van Hulster Ambacht nu Linda van de Hove niet aanwezig was in het damesen-

de Stem | 1978 | | pagina 6