n Vijfde jaar jengdvakantieweek in Halst INITIATIEF VAN KVO EN GEMEENTE Hontenisse krijgt ook kindervakantiespelen camping op in De Klinge SPECIAAL FEESTPROGRAMMA SAMENGESTELD Hulster Katholiek Vrouwengilde houdt cursussen Geen lager veer - tarief voor woon - werkverkeer Verkiezing O.R. Blaauwe Hoeve Gelderse 110-328155 |sc. Mij. B.V. Kantoor- houdster PTT - Hulst nam afscheid Fiets- rally Koewacht AXELSE BEJAARDEN WANDELEN Schietingen Zieken omroep Hulst zoekt muzikanten Dorpshuis Eede in het verschiet Brabanders winnen internationale hengelwedstrijd van G.O.A. winkeliers en consumenten deze krant geldleningen diversen iRTICULIER stad streek Moordlustige hond slacht kleinvee af Sint-Jansteen Expo in jeugdherberg van Axel A 1 luze uit ruim 20 toer- en Iuitboten nu o.a. door in- verkregen div. ge jukte Yamaha E>. motoren. Bel ons even. leo Stet B.V., Raams- _nksveer, tel. 01621-4622 14155. te koop gevraagd) Te koop gevr. pte partijen ijsselsteen- Ss. Contante betaling. 6-872441. vinden elkaar feilloos in huizen Internationaal Onroerend Goed Maatschappij Nederland B.V. Jraagt woonhuizen, boerde- Ijen en bungalows te koop. la koop eventueel tijdelijke I iewoning geen bezwaar. Tel. 076-131652 l.a kantooruren 01641-3552. vakantie-verblijven! Makreel vissen de Noordzee met de kot er Adriana 2 vanuit Stel lendam. In!.: B.H. Stulp, tel T10-508937. i leningen 10.000 60 x 221 10.000 96 x 164 15.000 60 x 327 25.000 =96 x 396 pus-kredieten per mnd. |ncl. rente hrtuigen 50.000 120 x 650 75.000 120 x ƒ970 Itheken Is liniair, annuïteit, met le id rentebepaling aning i denkt. Gebruikhet verschil Irkoopwaarde van uw huiw 40.000 180 x 448 60.000 =240 x 619 100.000 =360 x 841 |en mogelijk. Lopende lenin- lerdam 020-763011, Willem- 1 Amersfoort 033-30364, J. v. bus 309' |Voor het matten ■en biezen en rep. en over- Itrekken van meubelen, tel. P01150-95577 i" schriftelijk opgevan. sttertype gezet, op. Via de telefoon >1 dat U moet betalen, extra te betalen. Als auwe girobetaalkaart e betaling ontvangt U 'iekosten in rekening raat 16, Breda. Afd. of komma één vakje ld Prijs incl. 4% BTW 2,49 3,74 4,99 6,24 7.49 8,74 9,99 11,24 12,49 DE STEM VAN DINSDAG 4 JULI 1978 (Van een onzer verslagge vers) HULST - De stichting Jeugdvakantiewerk Hulst organiseert in augustus voor het vijfde achtereenvolgende jaar een jeugdvakantieweek. Er is opnieuw voor alle Hul ster woonkernen een boorde vol programma opgesteld met als speciale attracties een feestoptocht en een op treden van de televisie indiaan Kluk-Kluk. De vakantie-evenementen voor de schooljeugd vinden plaats in de week van zes tot en met 12 augustus. Voor de kosten, vele duizenden gul dens, draait de gemeente Hulst op. De deelnemende kinderen moeten twee kwar tjes betalen per spel. De stichting heeft weer een spe ciale kalender gemaakt, die aan de schooljeugd wordt meegegeven. Daarop staan alle programma's vermeld. Op zondag 6 augustus wordt de vakantiespelenweek inge zet met een feestelijke op tocht, een balonwedstrijd en een optreden van het Hulster jeugdcircus Reinardi. Ver trek vanaf Den Dullaert in Hulst. Op zaterdag 12 augus tus worden de evenementen besloten met een optreden van Kluk-Kluk. Het programma voor de tussenliggende dagen meldt tot de verbeelding sprekende evenementen als waterfees ten, zeepkistenraces, levend ganzebordspelen, een sport dag, fietsenrally's, opdracht festijnen, zeskampen, brok kentochten, postenspellen, rolschaats wedstrij den, speurtochten, vliegerwed strijden, marktspelen, etala- getochten, rebuskwissen en het spel een tegen allen. De activiteiten zijn be doeld voor alle schoolkinde ren tussen zeven en twaalf jaar. Ze kunnen zich opgeven voor het begin van ieder spel. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE - In Hontenisse worden dit jaar voor het eerst kindervakantiespelen op touw gezet. Het initiatief daartoe is genomen door de KVO-afdeling Kloosterzande, die direct steun kreeg van de gemeente. „We zullen moeten afwach ten wat het worden zal, want we hebben geen idee hoe groot de belangstelling is. Maar we hebben in ieder geval een vol programma," zegt mevrouw Moorthamer uit Axel, die is aangezocht om de activiteiten in goede banen te leiden. Ze wordt bijgestaan dooreen vijf tiental jonge vrijwilligsters uit Hontenisse en door een aantal leden van de KVO. De ge meente heeft toegezegd het verwachte financiële tekort (zo'n drieduizend gulden) voor haar rekening te zullen nemen. Overigens moet de gemeente raad dat nog goedkeuren, maar daarbij worden geen moeilijk heden verwacht. De kindervakantie- activiteiten vinden plaats op dinsdag 8, woensdag 9 en don derdag 10 augustus. Op de eer ste dag in Kloosterzande, daarna in Lamswaarde en op de laatste dag in Vogelwaarde. De hele lagere schooljeugd uit Hontenisse mag eraan mee doen. Er wordt een ophaal dienst op touw gezet, die zorgt voor vervoer van de kinderen uit de laagste klassen. Ouders, die willen dat hun kinderen worden opgehaald moeten de dag tevoren een telefoontje plegen naar nummer 01146- 1293. Op het programma, dat op de laatste schooldag aan de kinderen wordt uitgedeeld, komen tal van spellen voor: straattekenen, bosspellen, een fietsenrally, een voettocht met opdrachten, een spelcircuit, (Van onze correspondent) HULST Wegens gezond heidsredenen heeft mevrouw I. Tieleman-De Theye uit Hulst, plaatsvervangend kantoor houdster bij de PTT, besloten per 1 juli 1978 de PTT-dienst te verlaten. Mevr. Tieleman-De Theye was sinds 1 augustus 1951, met eenonderbreking van zeven jaar, werkzaam bij PTT. Tot de opheffing van het poststation Terhole op 1 januari 1975 was zij daar werkzaam als station houdster. Nadien ging zij re gelmatig vervangen op de ver schillende kantoren in de streek. Het werk als vervangend kantoorhoudster bleek licha melijk te veel van haar te ver gen. Directeur T. Wendels van het postkantoor Hulst bood haar als afscheidscadaueau een prachtige armband met in scriptie aan. Namens het personeel bood de heer J.L. Burm haar een ge schenk aan, waarbij hij haar dankte voor de steeds goede ontvangst op het voormalige postkantoor in Terhole. Mevr. Tieleman-De Theye zei dat vooral het afscheid van het kantoortje op Terhole haar zwaar was gevallen en soms heeft zij het er nog moeilijk giee. Zij dankte alle collega's voor de prettige samenwerking en steun. levend ganzenborden, enzo voort. De activiteiten duren steeds de hele dag. De inschrijving vindt elke dag plaats om negen uur. De deelnameprijs is één gulden per dag. De kinderen krijgen een versnapering en limonade, zijn tijdens de spe len verzekerd en krijgen rond het middaguur gelegenheid om him boterhammen op te eten. Tot nu toe vonden in Honte nisse tijdens de grote vakantie alleen kinderspelen plaats op de camping de Vogel te Hengstdijk. Dat gebeurde op initiatief van de campingeige naar, het gemeenschapswerk Vogelwaarde en de gemeente. (Van onze correspondent) HEIKANT - Naar pas nu bekend geworden is heeft de nog steeds onbekende moord lustige hond in Heikant de af gelopen week opnieuw duchtig huisgehouden onder het klein vee. Een viertal Heikantse fami lies kregen 's nachts van hem een ongewenst bezoek, hetgeen resulteerde in een groot aantal dode konijnen en kippen. Blijkbaar heeft men te doen met een lustmoordenaar, want de oudere dieren bijt hij ge woon dood en van de jongen eet hij een deel op. Het resultaat van zijn bloe dig optreden was dat dinsdag nachtbij defamilieE.D. van de Branden een aantal jonge ko nijnen waren doodgebeten, woensdagnacht moesten een twintigtal jonge kippen bij de familie J. van Remortel er aan geloven, donderdagnacht wer den bij mevrouw Pierssens- Merckx een konijn doodgebe ten en zeven jonge konijnen opgegeten, terwijl tenslotte vrijdagnacht bij de familie Pierssens-Ottjes een kloek plus twaalf kuikentjes werden doodgebeten. (Van onze correspondent) KOE WACHT De jeugdsoos Stippie uit Koewacht houdt woensdag 5 juli weer zijn jaar lijkse fietsrally. Men heeft enige veranderingen aange bracht, zoals opdrachten tij dens de rally, 's avonds in plaats van 's middags en in de week in plaats van 's zondags. De rally is vrij eenvoudig en niet al te lang gehouden en de te vervullen opdrachten slui ten grotendeels aan bij het af te leggen traject. De kosten voor deze rit bedragen 2 gulden. De inschrijving vindt plaats vanaf 17.45 tot 18.45 uur in het club lokaal van Stippie aan de Schoolstraat. Deongeduldigen kunnen reeds om 18.00 uur vertrekken. Bij slecht weer wordt de rally een dag later gehouden. De organisators hopen dat vooral de plaatse lijke bevolking massaal aan dit jaarlijkse ggjjeuren zal deel» (Van onze correspondent) AXEL - Vandaag (dinsdag) om 14 uur start een wandeld- riedaagse voor Axelse bejaar den. Elke dag wordt er een route van vijf kilometer gelo pen. Het start- en eindpunt is vandaag bij ,,'t Trefpunt". Vandaag wordt de polderroute gelopen. Woensdag vertrekken de deelnemers aan het Gezellen- huis, waar ook de finish is. De route leidt door het Axelse Bos. Donderdag is het vertrek err ook de aankomst bij het be jaardencentrum „de Vurs- sche". Daarna is er een gezel lige afsluiting, met uitreiking van de medailles aan degenen die de drie dagen hebben mee gewandeld. Voor bejaarden die en af stand van vijf kilometer te groot vinden, zijn drie korte routes uitgezet rond „de Vurs- sche". Op donderdag 13 juli is er voor de leden van de rk be- jaardenbond een kaartwed- strijd in het Gezellenhuis. i&ifi&j De barre klimatologische omstandigheden dragen er in Fort Bedmar toe bij, dat defies met boetegeld voor het gebruik van onwelvoeglijke taal in snel tempo gevuld raakt. Al trekken lang niet alle vakantiegangers, die veroordeeld zijn tot een duit in de fles een even zuur gezicht. (Van een onzer verslaggevers) DE KLINGE - De gebruikers van onwelvoeglijke taal op de camping Fort Bedmar bij de Belgisch-Nederlandse grens te De Klinge ondergaan sinds kort een financiële aderlating. Op initiatief van de kampeerders is er een reglement opge steld, dat het gebruik van vloeken of liederlijke taal bestraft met een boete van vijf frank per keer. De „overtreders" van het gebod dienen het geldbedrag zo spoedig mogelijk in een fles te deponeren, die in de kantine op de tapkast is geplaatst. Volgens campingbeheerder Jacques Petit wordt er op zijn camping niet bovenmatig gevloekt, maar is het initiatief ge woon begonnen als een geintje ten bate van de kinderactivitei ten, dat ondertussen goed geld opbrengt. Want de bodem van de fles is al lang niet meer te zien. Sommigen op de camping verklaren het snelle tempo waarmee de fles gevuld raakt uit de barre klimatologische omstandigheden, die de vakantie gangers parten spelen. Beheerder Jacques Petit: „Ja, er wordt wel gevloekt op het weer. Maar het is ook erg triestig dit j aar". KOEWACHT - De schut- tersmaatschappij Sint Sebas- tiaan hield zaterdag een schie ting op de staande wippen bij A. de Schepper, waaraan 52 schutters deelnamen. Uitslag: Op wip één: hoge vogel: A. Damschutters uit Zelzate; eer ste hoge vogel: J. de Vrieze uit Westdorpe; vierde hoge vogel: Th. Inghels uit Koewacht; eer ste zijvogel: F. van Poecke uit Koewacht; tweede zijvogel: J.bruggeman uit Westdorpe; derde zijvogel: R. Gijsel uit Koewacht; vierde zijvogel: J. de Clauwé uit Koewacht; eer ste kal: P. Freijser uit Koe wacht; tweede kal: A. van Damme uit Koewacht; derde kal: A. de Munck'uit Zuiddor- pe; vierde kal: B. Verhoven uit Zelzate. Op wip twee: eerste hoge vogel: T. Inghels uit Koe wacht; tweede hoge vogl: J. Rentmeester uit Overzande; eerste zij vogel: W. Thoen uit Koewacht; tweede zijvogel: A. Jansen uit Koewacht; derde zijvogel: J. Luitendaele uit Zelzate; vierde zijvogel: R. Wisse uit Terneuzen; eerste kal: J. Kloeckaert uit Zelzate; tweede kal: A. Bruggraeve uit Zelzate; derde kal: A. Dam- schutter uit Zelzate; vierde kal: G. van Waes uit Westdor pe. KOEWACHT - Aan de bè- jaardenschieting in café Oude Molen, namen 39 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: C. de Schepper uit Koewacht; eerste zijvogel: A. Hesters uit Koe wacht; tweede zijvogel: W. Vermond uit Koewacht; groot ste aantal (4): B. de Bruicker uit Kloosterzande. KOEWACHT - Aan de za- terdagschieting bij J. de Kind-Ceelaert, georganiseerd door Nooit Gedacht, namen 28 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: J. de Waal uit Koe wacht; eerstte zijvogel: D. van Goethem uit Koewacht; tweede zijvogel: J. de Waal uit Koewacht; grootste aantal (3): Raf. Baert uit Koewacht. KOEWACHT - Zaterdag hield de schutterssociëteit Sportvrienden een schieting op de liggende wip bij J. de Guchteneire, waaraan 43 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel: C. de Poorter uit Koewacht; eerste zijvogel: V. de Schepper uit Moerbeke; tweede zijvogel: J. Vermeire uit Koewacht; vliegende vogel: J. Vermeire uit Koewacht; grootste aantal (6): J. Vermeire KOEWACHT - Zondag hield de schutterssociëteit Wil lem Tel een schieting bij P. van der Steen. Hieraan namen 65 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: G. Poppe uit Pereboom; eerste zijvogel: A. Goossen uit Koewacht; tweede zijvogel: E. Verbiest uit Zelzate; grootste aantal (5): B. Warrens uit Sint Jansteen en K. van de Berghe uit Koewacht. (Van een onzer verslaggevers) HULST - Het Katholiek Vrouwengilde Hulst heeft voor volgend seizoen weer een aan tal cursussen op het pro gramma staan. Belangstellen den moeten zich daarvoor voor 8 juli opgeven. De cursus prijzen lopen uiteen van zo'n 55 gulden tot 215 gulden. Het gaat om lessen Engels en Frans, Spaans, kantklossen, en creatieve expressie. Verder be staat de mogelijkheid om zich aan te sluiten bij een wandel club van het vrouwengilde en heeft men een serie gespreks- middagen op touw gezet rond het thema „Iedere tijd is leef tijd". De cursus Frans (zowel voor beginners als gevorderden) be gint dinsdag 5 september in Den Dullaert. (Opgave via tele foonnummer 3373). De cursus Engels (voor beginners en ge vorderden) begint maandag 4 september in Den Dullaert (opgave via telefoon nummer 2704). De cursus Spaans start bij voldoende belangstelling in oktober. (Opgave via nummer 2991). De vervolgcursus kant klossen begint op donderdag 7 september. (Opgave via num mer 2991). De creatieve ex pressie start bij voldoende be langstelling op een nader te bepalen datum. (Opgave via te lefoonnummer 3275). Belang stellenden voor de gespreks- middagen kunnen zich vervoe gen bij mevr. van Dam, tele foon 2991. Voetbaljubileum - De vete ranen van de VV Steen vieren zaterdag 26 augustus het tien jarig bestaan van hun elftal. Ter gelegenheid daarvan spe len de Steense oudjes een wed strijd tegen een Zeeuwsch Vlaams veteranenelftal op het eigen voetbalveld. Alleenstaanden - De soos voor alleenstaanden houdt woensdagavond 5 juli in café de Kroon weer een bijeen komst. Men wil er een gezellig avondje van maken met dans, bingo en een loterij. Aanvang 20 uur. (Van onze parlementaire re dacteur) DEN HAAG - Minister Tuijnman (Verkeer en Water staat) is niet bereid de veerta- rieven voor woon-werk verkeer te verlagen of zelfs af te schaffen. Een suggestie van de WD-kamerleden Van de Ven, Hermans en De Voogd wijst de bewindsman ondub belzinnig af. Deze drie Kamerleden zou den graag zien, dat de minister in ieder geval een onderzoek zou laten instellen naar de mo gelijkheid alle veertarieven te verlagen of af te schaffen voor degenen, die gebruik moeten maken van veerdiensten om hun werk te kunnen bereiken. Minister Tuynman heeft niet alleen principiële bezwaren tegen dit denkbeeld. Hij schrijft de Kamerleden dat er ook grote praktische be zwaren zijn. Zo zouden de (Van een onzer verslaggevers) HULST - De ziekenhuisom- roep Radio Nightingale in Hulst zoekt amateur muzikanten, die de open dag op 2 september willen opvro lijken. „We zoeken in alle ge nres, enkelingen, duo's tot big bands toe", zegt voorzitter R. Troch van de ziekenhuisom- roep, die hoopt dat de muzi kanten belangeloos willen op treden, zodat samen met hen tijdens de open dag een leuk programma voor de zieken kan worden gemaakt. De belangstellenden kunnen voor 12 augustus contact op nemen met de ziekenhuisom- roep via telefoonnummer 01140-5703. Men wil op 2 september 's ochtends eerst een generale re petitie houden, waarna 's mid dags de rechtstreekse uitzen ding begint. De ziekenhuisom- roep heeft tot nu toe gewerkt met jonge vrijwilligers tot on geveer 25 jaar. Men hoopt dat ook ouderen zich geroepen gaan voelen om aan de pro gramma's mee te werken. „Onze gedachten", zegt Ro nald Troch, „gaan uit naar ou dere mensen, die naar wij hopen langer zullen blijven, verantwoordelijker te werk gaan en zich ook meer in de gedachten van de patiënten kunnen verplaatsen. Zodoende kunnen de programma's nog verbeteren." Doordat jonge programma medewerkers door studie of verhuizing vaak vertrekken komt men tegenwoordig nogal eens bemanning tekort. (Van onze correspondente) AXEL - „Er is op het gebied van expositieruimte helemaal niets in Axel. Vandaar dat ik vanaf het begin al heb lopen piekeren om hier in de jeugd herberg dan maar iets op het gebied van kunst te organise ren. Bovendien zouden de banden met de Axelse bevol king zelf best wat strakker aangehaald kunnen worden. Door hier een expositie te hou den komen de Axelaars zelf misschien ook wat makkelij ker de jeugdherberg binnen". Dat zegt Marja van Pieter- son, leidster van de jeugdher berg De Bleye Haghe uit Axel, naar aanleiding van de alle- reerstg tentoonstelling in de jeugdherberg, die deze week werd ingericht. Gedurende een week of drie hangen voor de ramen van de zitruimte de werken van de glazenier Peter Clijsen uit Hoek. Marja van Pieterson wil met opzet juist de kunstenaars uit Zeeuwsch- Vlaanderen in de gelegenheid stellen in de jeugdherberg hun werken te exposeren, zodat ook de bezoekers van De Bley Haghe, die meestal van elders komen, met hun werk kunnen kennis maken. „Het blijft ho pelijk met bij de eerste exposi tie", aldus een optimistische Marja van Pieterson, „want ik ■ben al in onderhandeling met andere Zeeuwsch-Vlaamse kunstenaaars om hier te expo seren. We hebben niet al te veel geld, maar met wat aanpas sing, een Spatje hier en daar, moet er toch al heel wat te be reiken zijn". De expositie is dagelijks geopend, ook 's-avonds na 20.00 uur. veerdiensten moeten gaan werken met twee aparte tarie ven voor twee afzonderlijke, maar niet als zodanig te her kennen groepen van gebrui kers. Daarbij komt dan ook nog een vrij drastische ingreep in de exploitatie van de veer diensten. Er zijn nogal wat veren die afhankelijk zijn van 'financiële overheidssteun. Verlaging van tarieven voor pendelaars zou dan in feite door de overheid betaald moe ten worden. En daar voelt mi nister Tuijnman helemaal niets voor. (Van onze correspondent) EEDE - De bouw van een multifunctioneel gebouw in de kern Eede ligt in het verschiet. Nadat op 11 april de gemeente raad van Aardenburg zijn fiat aan de plannen gaf, werd door het architectenbureau Gruisen te Terneuzen en de ambtelijke instanties koortsachtig ge werkt om de zaak rond te krijgen. Vanavond behandelt de raad een voorstel om de Kerkstraat te Eede aan het openbaar ver keer te onttrekken ten behoeve van de bouw alsmede een voor stel om de rk kleuterschool over te nemen van de stichting Katholiek onderwijs te Eede. Deze kleuterschool zal opge nomen worden in het project, waarin ook de nieuw te bou wen basisschool, een wijkcen trum en een gymnastiekzaal een plaats zullen vinden. (Van onze correspondent) AXEL - De hengelaars die uit Noord-Brabant naar Axel waren gekomen om deel te nemen aan de door de henge laarsvereniging Geduld Over wint Alles (GOA) uit Axel georganiseerde internationale hengelwedstrijd, zijn niet met lege handen naar huis gegaan. Winnaar van deze voor de Delta Federatie Zuid Meetel lende wedstrijd, werd M. Va- lentijn van GW uit Hoeven met 137 centimeter gevangen vis. 2. H. Puffer van EPHV uit Prinsenbeek 121 cm, 3. J. Ker- stens van Baroniese henge laars uit Breda 112 cm, 4 en tevens winnaar van de beker voor het best geplaatste GOA- lid op de uitslag, L. van Kerck- hoven uit Gent met 109 cm, 5. A. van de Broeck van Kleine Voorn uit Etten-Leur 108 cm, 6. A. de Kort van GOA uit Axel beker eerste Axelse deelnemer 104 cm, 7. mevrouw Van Don gen, beker voor de eerstge- plaatste dame van VVHank uit Dongen 102 cm, 8. L. Klaassen van De Karper uit Bergen op Zoom 97 cm, 9. S. Nieuwkoop van 't Gietertje uit Fijnaart 95 cm, 10. S. van Gurp van EPHV uit Prinsenbeek 90 cm. Uitslag korpsen: 1. EPHV uit Prinsenbeek met 394 centime ter gevangen vis, 2. GOA (tweede korps) uit Axel 260, 3. GW uit Hoeven 201, 4. Baro niese hengelaars uit Breda 175, 5. 't Gietertje uit Fijnaart 1W5, 6. GOA (eerste korps) uit Axel met 53 centimeter. De prijsuit reiking vond plaats in het cul tureel centrum De Halle, waarbij de ereprijzen werden uitgereikt aan de winnaars door wethouder Apers uit Axel. HULST - Afgelopen woens dag vond de verkiezing plaats voor de ondernemingsraad van het bejaardenhuis, de Blaauwe Hoeve te Hulst. Voor de kies- groep verzorgingstehuis wer den gekozen mej. M. Baart en mevr A. Steijaart-De Cock, voor de kiesgroep verpleegte huis waren dat de heren J. Boenne, P. Saman en J. de Bruijn en voor de kiesgroep overige personeel nemen in de ondernemingsraad zitting de heren A. Hooglïe en J. de Cock.

de Stem | 1978 | | pagina 11