Schrijvers blij met Jongbloeds complimenten Argentina 78 J Berto lotto leider in Midi Libre HAPPEL: „NOOIT MEER INTERIM-BONDSCOACH" Johan van de Yelde tweede jVINGEN SEGISTER rgen simpel, maar effectief \mawm*+ Monnikenwerk niet vergeefs uw zoontje achter het staar gezien? Oranje weer in trek bij gokkers LIEBREGTS BEGELEIDT PRDES BIJ IV.K. WEG Weleens Gebruik'm goed. beek ze bergen DE STEM VAN VRIJDAG 16 JUNI 1978 i de Kamer van Koon I ■Westelijk Noordbrabaw I bpen week de volgend» ben: leg 9, Hoogerheide. Ma I «vaardigen van grammo! I bfdstraat 79, Terheijden I I het vervaardigen van I 1 etc. Bvotowski, Öogestedei5 I feman, Nw. GinnekejJ lau in de ruimste zin öy I Ier, tourwagenonderne. I. Breda. De exploitafa Ichten van en deelnemer, lortgelijk of aanverwant I lijnstraat 10, Etten-Leur, het ter leen opnemen [trekken van gelden; het I enigerlei andere wijze I [j, het samenwerken met I pctie over andere onder-1 afections B.V., Heerbaan ^aronder begrepen deim- sitohandel in dames- en Barnes- en herenmode-1 loutmarktpassage 6, Bre-1 lederen en huishoudgoeii le 5, Breda. Kleinhandel I praat 73, Bergen op Zoom. el in luxe artikelen, bs, Mosselbank 8, Zeven-1 [n thermische isolatie ten varmingsbuizen. Itraat 117, St. Willebrord. I Jirconistraat 81, Roosen-1 [den en verkoop van hon- ienvoeders. kunst Marjolein Stevens, I /alkenstraat 16, Teterin- aadkunst t.w. goud enzil- lavendijk 33, Roosendaal. I liindersbedrijf in de ruim-1 J58, Breda. Cafébedrijf, |A.F. Noteliers B.V., Min. I Zoom. De exploitatie van I verrichten van alles wat I of daartoe bevorderlijk J jiallebroek en Zonen B.V, beleggen van vermogen in [d, hypothecaire schuld vermogenswaarden, alles betekenis genomen, bllebroek B.V., Speelhuis- pandel in meubelbeslagen in de meest uitgebreide B.V, Halstraat 16-18, zerwaren en gereedschap- Itgebreide betekenis geno- |an der Kooij B.V., Avio-1 de. Het uitvoeren van pijp-1 bge van pompen en kranen I Ustriële metaal- en appara-1 emen in andere onderne-l lings B.V., Pastoor Bas-I Villebrord. Het aannemen Jierken, zowel in hoofd- a |et deelnemen in, het finan-1 en van andere ondernemin- r Spinveld 14, Breda. Het I van hijskranen en andere I i met de daarbij benodigde I ïuizingen en horizontaleen I n 32, Oosterhout. Import-1 aal c.q. edelstaal. IASIO", Ravellaan 1, Bre-1 rthandel en agenturen f en, elektrische apparatuur-1 egeschenken, speelgoed, Verheugt jr., Korte Bos-1 >m. Architektenburo-ass'J-1 van onroerend goed. Dit les woords. Kauffman, Arkelhof aakbedrijf (gebouwen). Willem van Heesstraat-'- alon voor Chiropodie, Lam* I op Zoom. Voetverzorging- r n kousen, steunzolen, der Logt B.V., Oude Breda- let bezorgen van brood en I ten en al hetgeen daarroe® I de ruimste zin des woords-1 Gershwinlaan 28, Boe-1 van papier en hout tot ee e het deelnemen, direkt o ■rnemingen met soortgel'l en ander in de meest ui Industrieweg 13, Zunded I ervaardigen van textielgo artikelen, alles in de rui nede het deelnemen in ®1 over andere ondernemrns -in 9-11, Breda. Slijterij- )g, Torenpassage, Breda-I aken (kuren), eda. Detailhandel in V1S straat 49, Nieuw-VosseWea_ g, manicure en alles wat lsmede de verkoop van j oeistoffen en crèmes, re rijf P.A. Adriaansen srgen. Exploiteren van eemesterij in de meest del traat 70, Breda. Markthan rijsttafel artikelen, 2, Breda. Confectie*88"' al", Vijfhuizen 68, konen- en bestelauto's z® douw van L.P.G.-instal' straat 39, Roosendaal- at 58, Roosendaal. Agetf itutf' elektrotechnische a>le" BUENOS AIRES - „Alles Met die twee woor- Oranje- - den kan de ontmoeting Nederland-Oostenrijk worden samengevat", luidt het alleszeggende begin van het artikel, dat „La Opin ion" wijdt aan de eerste ontmoeting van Nederland in de tweede eindronde van het toernooi om de wereld titel- Onder de kop „Nederland ontmoette geen tegenstand" wordt opge merkt, dat „Nederland een ernstige kandidaat is om in zijn groep te winnen. De ploeg dankt dat aan zijn snelheid en het uitstekende spel van de middenvelder Willy van de Kerkhof, als mede de omstandigheid, dat Rep en Rensenbrink hun tegenstanders eenvou dig hun wil oplegden. De ernstige tekortkomingen van de Oostenrijkers kwa men snel aan het licht. De verdediging had geen ver weer tegen de snel wisse lende Nederlandse voor hoedespelers. Oostenrijk was traag op het midden veld en zijn twee spitsen Kreuz en Krankl werden voortdurend onder controle gehouden door een achter hoede, die uitstekend werd geleid door Krol". De Argentijnse sportpers O tf JL i- - ,v-.' is unaniem in zijn lof en stelt voorts vast, dat Neder land simpel voetbal speel de, maar ook uitermate doeltreffend. „Clarin" is het eens met die stelling en prijst vooral Rob Rensen brink, Johnny Rep en Willy van de Kerkhof. Volgens gebruik worden alle spelers met punten beoordeeld. Rensenbrink kreeg een 9 op zijn „rapport", Willy van de Kerkhof en Rep een 8, Krol, Jansen, Brandts, Haan en Wildschut een 7, Schrijvers en Poortvliet een 6 en René van de Kerkhof en Schoe naker tenslotte een 5. Bij Oostenrijk scoorden Pro- haska, Jara en Krankl nog een 6. Kreuz behoorde tot het drietal, dat met een 3 het magerst werd gewaar deerd. „Met een vernietigend ritme", luidt de kop van het artikel van „Clarin". „Ne derland is in Cordoba her leefd", wordt vastgesteld. „Met zijn snelle, eenvou dige en overtuigende spel heeft de ploeg zich eindelijk echt getoond. Oostenrijk betaalde de prijs. Na enkele minuten waarin de tegen stander uitgeprobeerd werd legde de „vice- wereldkampioen" de tegen stander zijn wil op. De ploeg bevestigde snel de machtsverhoudingen. Oos tenrijk bleek nog maar een schaduw te zijn van het elf tal, dat zo verrast heeft in de eerste eindronde. Verde digend werden er ernstige fouten gemaakt. Na de tweede treffer gaf het team zich in feite gewonnen. Het echte Nederlandse elftal heeft zijn intrede gedaan", stelt Pedro Uzquiza vast om tot slot te concluderen: „Nederland functioneerde collectief zeer goed. Het peil dat Oranje woensdag bereikte in Cordoba recht vaardigt een hoge kwalifi catie in groep A". „Jan heeft zelfs enthousiast gereageerd. Hij heeft me com plimenten gemaakt voor mijn [goede spel. Ik had ook niet an ders verwacht. Jan en ik zijn dikke vrienden, al een hele tij d. Concurrenten van elkaar, maar wel in de gunstige zin. De leen misgunt de ander zijn suc ces niet. Ik heb trouwens altijd positief gereageerd, wanneer Jan me weer eens uit het Ne derlands elftal speelde. Wij zijn echt een paar apart. Ik kan echter wel begrijpen dat het :voor Jan hard is aangekomen, net is een echte prof, die wel degen een stootje kan, maar [waarschijnlijk is dit zijn defi nitieve afscheid van het Neder lands elftal en zoiets komt toch laan". Dat zijn gabber Jongbloed leeft gereageerd zoals hij ver- wachtte, is voor Piet Schrijvers [ten van de belangrijkste zaken ilan zBn wk-debuut geweest. »oor het overige is de Amster damse reus even nuchter ge- even als altijd en richt hij (zi)n aandacht weer op het vol- [«uel, tegen de Duitsers. "et3 alles gewoon verwerkt, j lk ook de wedstrijden van Ajax verwerk. Of ik speel of serve sta, dat staat voor mij K gelijk- Ik concentreer me altijd even goed. Dat moet ook W', want voor hetzelfde geld i »i ifna twee drie minuten al het veld in". a^hterheid en kalmte pre- ziin Schrijvers ook tegen in jongere collega's, van wie fe ff1"8*? al over beginnen 2e Ün Via wePce resultaten kuur uSte de hnale zouden kunnen bereiken. „Dat vind ik aldnc Wke ontwikkeling", ^Schrijvers. „Ja wannle^ lXagVanDuilsWzou- een u ^nen' dan zouden we M heel eind zijn. Maar dan laan n0.eerst.we'28611 te ver" i niet o k zie ik 20 gauw nog i <ht dfneUf6n' Iedereen weet li l op 2ijn sterkst iriétè^, eer 2e "iet als favo- van start gaan". Diep in zijn hart is Schrij vers er echter van overtuigd, dat de Duitse ploeg aan kwali teit heeft ingeboet. „Ze missen een aantal belangrijke spelers in vergelijking; met de ploeg vanl974. Nuis datmet ons ook het geval. Maar ik geloof dat de Duitsers niet zo'n geheel vor men als anders. Ze missen de totaliteit die Nederland wel kan hebben". Schrijvers zegt duidelijk kan, want hij is eerlijk genoeg om toe te geven dat tegen Oos tenrijk de Nederlandse ploeg voor de eerste maal een pa troon op de grasmat heeft ge legd, dat enige herinneringen oproept aan het totaal voetbal. „Dat klopt. De eerste drie wedstrijden draaiden we niet. Er zijn echter een aantal ver klaringen voor te vinden. De noodgedwongen wissels heb ben goed uitgepakt. Bovendien leent het veld in Cordoba zich veel meer voor ons soort voet bal. De bal kon veel sneller rond. Nu heb ik gehoord dat het veld waarop wij in Buenos Aires tegen Italië spelen, ook van niet al te beste kwaliteit is. Maar zo slecht als in Mendoza is het zeker niet. Dat heb ik goed op de tv kunnen zien. In Buenos Aires kan een keeper de bal stuiten. Dat was in Mendoza niet mogelijk. Wan neer je daar de bal op de grond liet vallen, bleef hij dood lig gen". Piet Schrijvers, die in Italië de grote favoriet ziet voor de groep waarin Nederland speelt („ze kunnen aanvallen en ze zijn enorm sterk in de verdedi ging"), zegt dat de situatie rond Oranje hem toch weer aan Duitsland herinnert. „Toen was de voorbereiding ook goed waardeloos. Alles liep fout wat maar fout kon lopen. Hier is het nog erger. Het is typisch Nederlands om daar weer bo venuit te groeien. Dat zie ik nu weer gebeuren. De stemming in de groep is weer voortreffe lijk en het spelpeil zit in de lift. Ik het weer goede hoop". (ADVERTENTIE) Pttpost LONDEN (RTR) - De overwinning van 5-1 op Oostenrijk heeft de gok kers bij de Engelse book makers duidelijk de kant van Nederland doen kie- Oranje staat nu als vierde op de ranglijst met een eventuele uitkering van 5 tegen 1 indien Ne derland wereldkampioen wordt. Favoriet is nog al tijd Argentinië met 2 tegen 1. Nederland is in middels West-Duitsland (6 tegen 1) voorbij gegaan. De kansen van Polen, Peru en Oostenrijk wor den nog erg laag aange slagen. De lijst, zoals die door de Londense bookmakers Ladbrokes is gepubli ceerd, ziet er als volgt uit: Argentinië 2-1, Italië 3-1, Brazilië 4-1, Nederland 5-1, West-Duitsland 6-1, Polen 100-1, Peru 200-1, Oostenrijk 500-1. JOHAN VAN DER MEER, onlangs ontslagen bij de ploeg van Jet Star is gisteren als tweede geëindigd in een prof- koers over 150 kilometer in het Belgische Koksijde. Winnaar werd de Belg Ameloot. Richard Bukachi finishte als 14e, Toine van de Bunder als 25e. Raul Delgado stelt in „La Nacion" vast: „Het optre denvan Nederland verdient alle lof. De ploeg speelde nauwkeurig. Met verba zingwekkend gemak wer den de spitsen Krankl en Kreuz bewaakt. Het con stant wisselen van positie in de Nederlandse aanval bracht dc tegenstander in grote moeilijkheden. De Oostenrijkers waren snel uit het lood geslagen. Het was een emotionele wed strijd waarin Oranje tech nisch een hoog niveau be reikte en waarin de over winnaars een uitstekende demonstratie gaven. Neder land gebruikte een simpele tactiek, die echter effectief bleek. Krol heerste met grote zekerheid in de defen sie, maar greep ook meer dan eenmaal de kans aan naar voren te trekken. In de laatste lijn gaf Brandts de anders zo gevaarlijke Krankl geen kans in zijn spel te komen". „Beoordeeld onder alle licht" luidt de kop van het artikel van Alberto Meier in „La Prensa". „Opvallend was het eenvoudige spel van de Nederlanders", stelt ook hij vast. „Er was geen virtuositeit. De spelers hielden de bal zo lang moge lijk in de ploeg om dan, als de gelegenheid gekomen was, snel uit te breken met een verrassende pass. Het elftal scheen er niet onder geleden te hebben dat Johan Neeskens ontbrak. Als Nederland zo blijft spe len als woensdag tegen Oos tenrijk heeft de ploeg goede kansen in zijn groep. Dat waarborgt de snelheid waarmee de aanval ope reerde en de zekerheid van de sterke verdediging. Oranje heeft de herinnering aan de afgang tegen Schot land uitgewist. De wissel valligheid is uit de ploeg geweken". In gemoede vraagt Al berto Meier zich tenslotte af: „Hoe kan Schotland, dat in de eerste eindronde in Cordoba zo'n povere ver richtingen heeft geleverd, in 's hemelsnaam in Men doza gewonnen hebben van deze opwindende ploeg CORDOBA - Geen kwaad woord is er tussen Piet Schrijvers en Jan Jongbloed gevallen. Ondanks de voor Jongbloed nogal pijnlijke beslissing dat hij op de tribune moest plaats nemen, heeft de Roda-doelman er tegenover zijn kamergenoot Schrijvers geen moment blijk van gegeven dat hij hem zijn succesvolle optreden tegen Oostenrijk misgunde. a Jongbloed (links) en Schrijvers: een paar apart. DOOR HARRY VERMEULEN JAC ARENTSEN HERMAN VAN BERGEM EN ROB HARTOG QUILLAN - De Italiaan Claudio Bertolotto heeft giste ren de eerste etappe van de Midi Libre gewonnen en daarmee dc leiderstrui overge nomen van zijn landgenoot Francesco Moser, die woens dag de proloog won. Bertolotto had aan de eindstreep een voorsprong van bijna twee mi nuten op vijf achtervolgers, van wie de Brit Edwards de sprint won. Leo van Vliet was de beste Nederlander. Hij kwam als dertiende binnen met een achterstand van ruim 13 minuten. Uitslag eerste etappe: 1. Bertolotto (Ita), 2. Edwards (GBr) op 1.59, 3. Loos (Bel), 4. Perret (Fra), 5 Lelay (Fra), 6. Bourreau (Fra) z.t., 7. Martinez (Spa) op 3.33, 8. Le Quilloux (Fra) op 8.01, 9. Janssens (Bel) op 13.01,10. Kraft (W.D1) op 13.02, 13, Leo van Vliet (Ned) op 13.11 Algemeen klassement: 1. Bertolotto (Ita) 5 uur 19 minuten, 2. Lelay (Fra) op 1.40, 3. Loos (Bel) op 1.46, 4. Bourreau (Fra) op 2.17, 5 Edwards (GBr) op 2.27, 6. Perret (Fra) op 2.49. VOETBAL - De 32-jarige Henk Cornelis, voorstopper van FC Groningen, gaat zijn carrière besluiten bij Veen- dam. Gisteren tekende hij een contract voor twee jaar. Corne lis, die gedurende 16 jaar eerst voor GVAV en later voor FC Groningen speelde, kreeg een vrije transfer. CORDOBA - Ernst Happel voelt zich niet happy. De Oos tenrijker had zich meer voor gesteld van het wereldkam pioenschap voetbal, het eve nement waar hij jaren naar heeft uitgekeken. Eigenlijk heeft Happel er nu al zo genoeg van dat hij het betreurt dat hij enkele maanden geleden de uitnodiging heeft aanvaard Oranje in Argentinië naar een goede klassering te loodsen. De matige prestaties van het Ne derlands elftal in Zuid- Amerika spelen bij zijn gevoe lens uiteraard een belangrijke, maar niet een beslissende rol. Happel, gisteren tijdens de persconferentie in Alta Gracia opvallend eerlijk en openhar tig, kan zichzelf niet zijn en dat zit hem dwars. De aanwezig heid en de steeds groter wor den invloed van Jan Zwart kruis begint hem danig de strot uit te hangen. Te meer omdat Happel realist genoeg is om te erkennen dat Zwartkruis wel degelijk een belangrijke rol vervult, waardoor Happel in het belang van het Nederlands elftal niet zijn achterste tegen de krib wil gooien. En daar ligt hij nog het meest wakker van„ vooral omdat hij zich realiseert dat Zwartkruis mede zo goed kan functioneren binnen de Oranje-gelederen, omdat hij zelf, de grote Happel, in som mige opzichten gefaald heeft. „Nooit, maar dan ook nooit meer accepteer ik een baantje als interim-bondscoach. In theorie valt het Nederlands elftal best te combineren met mijn werk voor Club Brugge, maar de praktijk is toch an ders. Ik ben iemand die steeds tweemaal per dag met de spe lers bezig moet zijn, opdat er een goed onderling contact kan groeien. Ik ben echter met het Nederlands elftal daartoe niet in de gelegenheid geweest. Ik kan nu eenmaal maar op een plaats tegelijk zijn. In de aan loop naar Argentinië heb ik te veel af moeten gaan op de ad viezen van anderen. En die raadgevingen zijn achteraf in sommige opzichten niet goed geweest. Iedereen heeft zijn eigen manier van werken. Ik had gehoopt dat de voetbalvi sie van mijn adviseurs een bee tje op mijn kijk aan zou sluiten, maar dat is niet gebeurd. Daar ben ik teleurgesteld over". Happel mist de greep op zijn selectie. Eigenlijk is er, mede door de aanwezigheid van Jan Zwartkruis, nog steeds geen sprake van een gezonde wis selwerking tussen Happel en zijn spelers. Zij werken en functioneren min of meer los van elkaar. Een uiteraard on gezonde situatie, waarover Happel eerlijk zegt: „Er is wel enig contact met de spelers, maar erg intensief is het alle maal niet. Sommigen zijn vreemden voor me gebleven. Dat is ook niet zo gek, want ik heb gewoon de tijd niet gehad om die mannen te leren ken nen. Wil je dit werk goed doen, dan moet je trainingen bezoe ken bij de clubs, contacten leg gen, veel praten. Ik kon jam mer genoeg maar maximaal een dag per week in Nederland zijn. Daarvoor heb ik onvol doende greep op de zaak ge kregen". Een vakman als Ernst Hap pel moet het pijn doen dat hij, en dat juist tijdens een wereld kampioenschap, de Oranje zaken eigenlijk nooit helemaal onder controle heeft gekregen. Vooral nu hij in zijn onmiddel lijke nabijheid dagelijks kan zien dat Jan Zwartkruis alles wel keurig op een rijtje heeft staan. Happel: „Laten we niet over Zwartkruis praten. We zijn twee verschillende typen trainers. Ik zelf houd er niet van om al te vriendschappe lijke banden te hebben met spelers. Dat vind ik amateuris tisch. Bij Feyenoord en bij Brugge mengde ik me ook nooit in privézaken. Dat houdt niet meteen in dat ik afstand wil bewaren met dè spelers, want dat is niet waar. Ik vind alleen dat de relatie moet groeien voor, op en na de trai ningen, tijdens het werk dus. Ik ben geen voorstander van relaties die opgebouwd wor den via vrienschappelijke ge sprekken. Ik ben echt niet te beroerd om te praten, maar dan wel alleen wanneer het hard nodig is". Ernst Happel duldt Jan Zwartkruis naast zich, omdat hij aanvoelt dat het Neder lands elftal de bindende figuur Zwartkruis nodig heeft nu hij zelf te weinig greep op de zaak heeft. Happel wijst echter alle speculaties over een machtso vername van Zwartkruis be slist van de hand. De Oosten rijker gepikeerd: „Grote onzin. We werken samen. Aan mijn bevoegdheden is niet getornd. Dan zou ik ook meteen naar huis gaan. Er is alleen maar af gesproken dat Zwartkruis tij dens de wedstrijden voortaan vanaf de spelersbank de con tacten houdt met het elftal. Dat werkte tegen Oostenrijk goed. Hij kan zich nu eenmaal beter verstaanbaar maken dan ik. Daarom houden we tijdens de wedstrijd steeds voeling en brengt hij vervolgens de spe lers over wat we bepraten. Want zoals in de eerste duels kon het niet langer. Vanaf de bank werden steeds verschil lende opdrachten het veld in geschreeuwd en dat kan na tuurlijk niet". Happel prijst de dag dat dit wereldkampioenschap afgelo pen is. Verheugt zich nu al op zijn normale clubwerk, dat vrij snel na Argentinië weer op hem wacht. „Ik ben een echte clubtrainer", oordeelt Happel. „Een vaste functie als bonds coach zou niets voor mij zijn. Ja, misschien als ik zestig ben en een stok nodig heb om me voort te bewegen, maar nu nog niet. Ik wil dagelijks tweemaal per dag op het veld staan. Ik heb ook elke week een wed strijd nodig. Daarom nooit van mijn leven de functie van bondscoach. Neem alleen al die hele papiermassa, die je dan steeds op je bureau krijgt. Nu al werd ik er doodziek van. Vanuit Zeist kreeg ik allemaal rommel toegestuurd. Nee, geef mij maar het lekkere voetbal- werk. Daar houd ik van". ROB HARTOG B UENOS AIRES - Het leek nutteloze arbeid. Iedere keer weer. Met veel nauwkeurigheid dekten vele tientallen Ar gentijnen na elke wedstrijd in het River Platestadion de nieuwe grasmat zorgvuldig af met grote zwarte nylon zei len. De ervaring, opgedaan tijdens het toernooi om het we reldkampioenschap hockey enkele maanden geleden, had de organisatoren van de strijd om de voetbaltitel wijs ge maakt. Zij dienden te voorkomen dat hevige regenval de velden onbespeelbaar zou maken. De remedie daartegen werd gevonden in vele, honderden vierkante meters grote zeilen die over de grasmat werden gelegd. Daardoor zou worden voorkomen dat het water de grasmat onbruikbaar zou maken. De voorzorgsmaatregel werd iedere keer genomen. Het scheen zinloze arbeid. Een maand al was het geleden dat de laatste regenbui van enige importantie in de Argentijnse hoofdstad viel. Woensdagnacht bleek echter dat er beslist geen monnikkenwerk in het stadion is verricht. In de nacht ontlaadde zich een tropisch aandoend noodweer boven de stad, gepaard gaande met langdurige onweersbuien. De riolering was vaak bijlange na niet in staat de overvloedige regenval te verwerken. De gehele dag wisselden stortbuien en perioden waarin de regenval wat minder werd elkaar af. Het nylon zeil heeft inmiddels zijn nut getoond. Al zal moeten worden afgewacht of de maatregel geheel afdoende is geweest. De organisatoren, die eerst de mist vreesden, hebben echter in de tijd hun bondgenoot. Immers, pas zon dag komen de ploegen weer in actie. Zij hebben daarbij het geluk dat de regenbuien niet twaalf uur eerder zijn geko men. Zij waren namelijk van dien aard, dat afgezien van de situatie van het veld, spelen onmogelijk was geweest. In dat geval zou de wedstrijd zoals de reglementen voor schrijven, 24 uur zijn uitgesteld. VOLKETSWIL (SIZ) - De Belg Gerry Verlinden heeft donderdag de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen en dc leiding over genomen van Gerrie Knete- mann. Johan van de Velde zorgde voor een uitstekende prestatie door als tweede te eindigen. Van de Velde, eerder dit jaar al succesvol in Zwitser land door zijn overwinning in de Ronde van Romandië, ein digde in dezelfde tijd als Ver linden. Beste Nederlander in het klassement is nu Fedor den Hertog. Na zijn elfde plaats in de eerste etappe staat hij ze vende met een achterstand van 8 seconden op Verlinden Er werd overigens in het Ne derlandse kamp flink huisge houden. Met name de ploeg van Bode kwam gehavend uit de eerste rit: Cees Bal en Jan Breur staakten de wedstrijd, terwijl Co Moritz en Nidi den Hertog de tijdslimiet over schreden. De overige Neder landers zaten in het peloton. Als hoogste daarvan klas seerde zich Bert Scheuneman. De nieuwbakken prof werd 20e. Uitslag eerste etappe: 1. Gerry Ver linden (Bel) 197,5 km in 4.32.48, 2. Johan van de Velde, 3. André Chalmel (Fra), 4. Mare Demeyer (Bel), 5. Car- melo Barone (Ita), 6. Eric van de Wiele (Bel), 7. Gmdo Amrhein (Zwi), 8. Frido- lin Keiler (Zwi), 9. An toine Gutierrez (Fra), 10. Uli Sutter (Zwi), 11. Fedor den Hertog allen zelfde tijd. Algemeen klassement: 1. Verlinden 4.37.57, 2. Barone op 1 seconde, 3. Ro land Salm (Zwi) op 0.02, 4. Uli Sutter (Zwi) op 0.06, 5. Paul Wellens (Bel) op 0.07, 6. Keiler z.t. 7. Fedor den Hertog op 0.08. Vervolg uitslag eerste etappe: 20. Bert Scheuneman op 1.40, 25. Roelof Groen, 26. Ad Prinsen, 37. Gerrie Kne- temann, 43. Jan Huisjes, 55. Jan Raas, 56. Hennie Kuiper, 60. Henk Lubber- ding, 67. Piet van Katwijk, 72. Bert Pronk z.t. Vervolg algemeen klassement: 9. Johan van de Velde op 0.12, 16. Gerrie Knetemann op 1.33, 28. Bert Scheune man op 1.41, 30. Prinsen op 1.42, 31. Huisjes, 32. Lubberding z.t., 36. Pronk op 1.46, 38. Raas op 1.47, 39. Kuiper z.t. 44. Groen op 1.49, 56. Van Katwijk op 1.52. DEN HAAG - De Konink lijke Nederlandse Wielren Unie heeft Piet Liebregts uit Dordrecht aangesteld als bege leider van de Nederlandse be roepsrenners bij het wereld kampioenschap op de weg, dat op 27 augustus op de Nürbur- gring in West-Duitsland wordt gehouden. '(ADVERTENTIE) Jeugdverkeersland, een van de ruim 20 attrakties in Strandpark Beekse Bergen, tussen Tilburg en Hilvarenbeek. U kunt er varen en zwemmen, zonnen, spelen en nog veel meer. Allemaal even fijn. En allemaal op hetzelfde kaartje. Gun uw kinderen zo'n onvergetelijke dag. En maak als u toch in de buurt bent ook een trip door het Safaripark. Een spannend stuk Afrika met zo'n óOOwilde dieren. Ook als NS dagtocht. Inlichtingen: tel. 013-320032 Het leukste strand van Nederland in het hart van Brabant.

de Stem | 1978 | | pagina 9