Argentinië tegen Italië zonder Luque Rallycross op circuit Axel Goede sprinttijden Wielrennen in Koudekerke V oetbaltoernooien 5E* Tien Engelse nijlenloop üjnamo '70 Ctr San deze 10"EM- W aterpoloteam blijft verliezen Guus Hiddink: Amerika een leuke ervaring Translernieuvvs Kort parkoers in Oostburg Handbaltoernooi in Vlissingen Zevende plaats voor De Rubber Argentinië favoriet bij bookmakers Etappezege Maessen sport 11 TOTO X X X A X x X X 5? DE STEM VAN VRIJDAG 9 JUNI 1978 Itu sr, zodat andig- 245 in onze iat u dan vertuigen. AV022 BUENOS AIRES - Ar gentinië kan toch nog de grootste verliezer van de eerste ronde worden. Voor lopig kan coach Menotti niet meer beschikken over „torpedo" Luque, de schut ter, die zowel in het duel tegen Hongarije als in de strijd tegen Frankrijk een belangrijk doelpunt voor zijn rekening nam. Tegen Frankrijk liep Luque een vrij ernstige armblessure op. De getroffen plek is in het gips gegaan en de eerste dagen mag hij niet in actie komen. Ook Alonso is op de lijst van definitief geblesseerden ge plaatst. Kort nadat hij tégen de Fransen in het veld kwam, liep hij een pijnlijke spierblessure in het bovenbeen op. Ook voor hem geldt dat er volstrekte rust moet worden gehouden. Argentinië weet zich in ieder geval wel zeker van een plaats onder de laatste acht. Samen met Italië gaat de ploeg naar de volgende ronde. De ontwikke lingen van komende zaterdag, wanneer Italië en Argentinië in het Eiver Plate-stadion tegen over elkaar komen te staan, zijn alleen nog interessant voor de bezetting van de hoogste positie in groep 1. Argentinië wil graag groepswinnaar wor den, want dan blijft de ploeg in het River Plate-stadion spelen. Italië lijkt niet zoveel trek te hebben in de voetbaltempel van Buenos Aires. Coach Enzo Bearzot heeft al laten weten dat zeker vier veranderingen in zijn ploeg aangebracht wor den. „Niemand uit de eerste twee wedstrijden wordt offi cieel vervangen. Enkele spe lers krijgen gewoon een dagje extra rust, terwijl jonge spelers wat ervaring in dit wereld kampioenschap moeten op doen", is de verklaring van Bearzot. Italië heeft aan een gelijk spel voldoende om groepswin naar te worden. „We zullen wel zien hoe het allemaal loopt. Mijn enige opdracht aan de spelers is dat ze geen al te grote risico's mogen nemen. Uit gangspunt in de tactiek zal ook ditmaal zijn dat er aanvallend moet worden gespeeld. Dat is onze grootste kracht. En dat zien we zaterdagavond wel waar we het toernooi verder gaan voortzetten: in Buenos Aires of in Rosario. Voor mij blijft het allemaal gelijk." Kunnen Frankrijk en Hon garije na zaterdag als de ver-, liezers van groep 1 hun thuis reis aanvaarden, uit het viertal van de groep Mar del Plata moeten de uitgeschakelde ploegen nog aangewezen wor den. Oostenrijk gaat definitief door, maar achter de verras send opererende Oostenrijkers liggen Brazilië (met 2 punten), alsmede Spanje en Zweden (met ieder 1 punt) nog in de race. Oostenrijk kan een be slissende rol spelen. Houdt de ploeg van Senekowitsch de nog altijd stijgende vorm vast, dat zou de volledig falende Brazi liaanse ploeg sensationeel ge wipt kunnen worden. De win naar in de rechtstreekse con frontatie tussen Spanje en Zweden gaat dan verder. Aby Ericsson, de Zweedse coach, voelt zich nog lang niet kans loos. „Wanneer de Oostenrij kers voldoende gemotiveerd voetballen dan zal Brazilië het erg moeilijk krijgen om win nend het veld te verlaten. Onze positie is daarom beslist niet uitzichtloos, maar wel zijn we afhankelijk van hetgeen de concurrenten doen. We hebben niets meer in eigen hand." In groep 2 strijden wereld kampioen West-Duitsland, Polen en ook nog Tunesië voor de twee plaatsen, terwijl in de groep Mendoza Nederland en Peru tot de meest kansrijke ploegen behoren. Maar Schot land en Iran kunnen ook nog vluchtwegen vinden, die moge lijk kwalificatie inhouden. Nederland kan zich nog een 2-0 nederlaag tegen Schotland permitteren en dan nog komt de volgende ronde niet in ge vaar. Alleen bij verlies met een verschil van drie doelpunten of meer is de rol voor Nederland in Argentinië uitgespeeld. JACK ARENTSEN LONDEN (RTR) - Na de eerste zestien wed strijdeninde strijd om het wereldkampioenschap voetbal beschouwen de Britse bookmakers Ar gentinië met 9 tegen 4 als de favoriet. Daarna komt Italië met 7 tegen 2. Nederland en Brazilië delen de derde plaats (6 tegen 1) en daarna komt West- Duitsland (7-1). Peru, dat in groep vier tweede staat achter Nederland, krijgt een waardering van 12-1, Oostenrijk en Polen 20-1, Spanje 100-1, Zweden 150-1, Schotland 500-1, Tunesië 5000-1 en Iran 10.000-1. AXEL - Op het bekende „Watertorencircuit" in Axel wordt zaterdag opnieuw een rallycross gehouden, die is georganiseerd door de ZEVAC (Zeeuws-Vlaamse Automobiel Club). Een spectaculair gebeu ren, dat de laatste keer op he melvaartsdag zo'n tachtig deelnemers trok. Nu is dat aan tel inschrijvingen al weer over troffen. Het betekent een sti mulans voor de ZEVAC- Mganisatic, die al geruime tijd bezig is crossers uit het gehele land naar Axel te trekken. Alle topcoureurs van de Autorally- crossclub Zuid-Beveland staan ook nu aan het vertrek in Axel. Daarnaast is er weer een fiks tantal inschrijvingen uit Bel- Zaterdag L°udt Dynamo'70 in Middel- Mg weer de jaarlijkse 10 En- se mijlenloop. Het parkoers va„'jU',gezet 'n "e omgeving n j stad mag uniek ge- |tt worden. Veel sterke at- ""binnen- en buitenland de o aC. ,™en nu ook weer aan v.art' "le plaatsvindt aan de Nadorstweg om halfdrie. EM u 0nck won deze 10 1''!®19t?6enaal'/ameliik naar- De andere win- ?en%WoarevHansvanKaste- Houtp »r Jftend, Wies van chiewn,de Bel§ Rogier Mi- 'terdeihrtl V°,ng jaar zege~ dit na.], snelste tijd ooit op Üjk48 38°erS gemaakt> name- senioren men' dames, heren, Eon a en veteranen. houdt r?,g tevoren (vanavond) SovenoT e<T Prestatie" wijl m._ 10 Engelse mijl ter- lonen kan deelnemen tneter. °Ver 4> 8 of 12 kilo- ""Mn'tLoaarvan is om zeven Prooyenseweg. gië binnengekomen. Met name uit de streek van Ardooie, waar autocross gereden wordt op een geheel onverhard circuit. Dat levert zoveel schade op aan de wagens, dat de Belgen er de voorkeur aan geven over te schakelen op de rallycross. In 1979 gaan de Belgen volle dig met de ZEVAC in zee. Nu komen er van de club uit Ar dooie, het Mandes-team een achttal wagens aan het ver trek. De ZEVAC is bijzonder con tent dat men in Axel over een geweldig goed circuit be schikte dat bij de crossers enorm goed in de smaak valt. De reacties van de rijders zijn overweldigend. Al deze factoren hebben er toe geleid dat zaterdag de oud ste rallycrossende Belgische „piloot" Marcel van Mechelen uit Brasschaat weer in actie komt en in Axel wellicht af scheid komt nemen van de rallycross-sport. „Ik ben pas geleden 53 jaar geworden en dan wordt het toch wel tijd om te gaan stoppen", zegt Van Me chelen. De Belg neemt nog wel een vijftal wagens mee, zodat het terecht een internationaal gebeuren genoemd mag wor den. De wedstrijden op het Wa tertorencircuit beginnen om half twee en de trainingen al om twaalf uur. Er worden drie manches gereden en de beste twee tijden tellen mee voor de eindrangschikking. Na de drie manches worden er per klasse de finalewedstrijden verreden. Als eerste categorie starten de deelnemers in de stan daardklasse en dan komen respectievelijk in actie de cros sers in de klasse tot 1000 cc; 1001 tot 1300 cc; 1301 tot 1600 cc en de klasse 1600 cc en ho ger. Favoriet in de standaard klasse is Ko Guiljam uit Phi lippine met zijn NSU1200 van het Sijakori/De Oude-team. Hij mag op zware tegenstand rekenen van vooral Jaap van de Wege uit Axel met zijn Simca Rally 2 en Frank Meer sman uit het Belgische Temse met een Autobianchi All?. Onbetwistbare kanshebber nummer een in de klasse tot en met 1000 cc is Piet Hazen uit Lewedorp met zijn snelle Sun beam Imp. Om de overige ereplaatsen in deze categorie zal felle strijd worden geleverd door Kees de Jonge uit 's Heer Abtskerke met een Mini Cooper; Bas van Gilst uit Colijnsplaat met een Fiat 850 en niet te vergeten de plaatselijke Axelse vedette Ar- jaan de Footer met zijn Saab. In de klasse 1001 tot en met 1300 cc spitst de strijd zich toe tussen Frits Brustlé uit Hulst met een Mini 1275 (een wagen die op het circuit van Val- kenswaard zijn sporen al heeft verdiend); Adrie de Jager uit 's Gravenpolder met een Simca Rally 2Bram van der Wege uit Axel, die met eenzelfde wagen aan het vertrek komt en Kees de Feijter uit Axel met zijn NSU 1200. In de klasse 1301 tot en met 1600 cc staat Adrie van Brug gen uit Klaaswaal met zijn VW met een Fiat 124-motor als eer ste genoteerd op de hitparade van kanshebbers. Hoewel hier ook de „vliegende koektrom mel" van Arie Huiszoon (een 1440 cc Mini) hoge ogen kan gooien, evenals David de Loof uit Arnemuiden met zijn zeer snelle Ford Escort. En dan de zwaarste klasse, die bijzonder boeiend lijkt te gaan worden nu er wel een zeer speciale wagen aan de start komt. Het betreft een Renault Alpine A 110 van Jan Diele- man uit Axel. Het is wel de eer ste keer dat Dieleman hiermee in actie komt, zodat er wel wat aanpassingsmoeilijkheden te, overwinnen zullen zijn. Van' interessante strijd zal er in deze klasse ook te genieten zijn door het optreden van vedetten als Jaap de Jonge met zijn VW met 2 liter Porsche motor; Peter Snoodijk en Eric de Vlie- gere ieder met een VW met Porsche-motor en Cor van Ham met zijn VW met een 7000 cc metende Buick-motor onder de kap. Een attractief rally crossprogramma, dat weer de nodige liefhebbers van deze tak van autosport naar het fraai gelegen Watertorencir cuit zal trekken. DE N HAAG - Lotto 22 van 4 juni heeft twee winnaars van de eerste prijs opgeleverd. Zij ontvangen elk een bedrag van 315.419,40. De cijfers van lotto 22 zijn: Inleg: ƒ3.116.148.- Prijzenbe- drag: 1.592.949,62. Eerste prijs: 2 winnaars, die elk bruto 315.419,40 ontvangen; tweede prijs: 4 winnaars, die elk bruto 37.004,20 ontvan gen; derde prijs: 217 winnaars, die elk bruto 1023,10 ontvan gen; vierde prijs: 8.717 win naars, die elk 33,90 ontvan gen; vijfde prijs: 10.785 win naars, die elk 27,40 ontvan gen. In totaal vielen er in lotto ?2 19^725 prijzen. FLORENCE (ANP) - De Ne derlandse waterpoloploeg heeft woensdag ook zijn tweede wedstrijd in het zes- landentoernooi te Florence verloren. Nadat dinsdag met 6-9 van Spanje verloren werd, was woensdag Italië te sterk: 6-8. De Italiaan Di Magistris maakte zes doelpunten. De pe riodestanden waren: 1-2, 3-2, 1-2, 1-2. Braziliaanse fans uitten gisterochtend hun ontevredenheid over het tweede achtereenvolgende gelijke spel van hun land door in een drukke winkelstraat een pop te verbranden, die trai ner Coutinho moest voorstellen. FLORENCE - Het Neder lands waterpoloteam heeft gis teren in de vierde ronde van het zeslandentoernooi in Flo rence met 2-6 verloren van Hongarije. Het betekende de vierde achtereenvolgende ne derlaag van de ploeg van Trumbic. De periodestanden waren 2-0, 0-3, 0-2 en 0-1. Het score verloop: Blikslager 1-0, Mid dendorp 2-0, Farago 2-1 (strafworp) en 2-2, Magas 2-3 en 2-4. Farago 2-5 en Csapo 2-6. Andere uitslagen derde ronde: Spanje-Hongarije 6-9 (0-2, 3-2, 1-4, 2-1); Italië-Sovjet Unie 6-4 (2-0), 2-1, 0-2, 2-1); vierde ronde: Roemenie- Sovjet Unie 5-6 (0-1, 2-2 2-1 1-2); Italië-Spanje 8-4 (2-0 3-1 1-0 2-3). (Van onze verslaggever) DOETINCHEM - „Ik word er zeker niet schatrijk van. Dat voetballen in Amerika zie ik meer als een leuke ervaring", zegt Guus Hiddink, de aan voerder van NEC die donder dagmiddag in het vliegtuig naar de Verenigde Staten stapte om de komende maan den te gaan voetballen voor Washington Diplomats. Zo'n week geleden ontstond opeens de mogelijkheid voor Hiddink om in Amerika te gaan spelen. Via de trainer van Washington, de Engelsman Bradley en een kennis in Ne derland, greep de Achterhoe ker die kans. Wel besteedde het bestuur van zijn club NEC een extra vergadering aanzijn ver- •trek, want in eerste instantie zag men de aanvoerder liever niet vertrekken. Afgesproken, werd dat Hiddink voor 1 au gustus weer terug zal zijn om zich met NEC voor te bereiden op de nieuwe competite. Guus Hiddink: „De compe tite in de Verenigde Staten is al begonnen en duurt tot eind juli. We spelen door het hele land, ook tegen New York Cosmos met Beckenbauer". De wedstrijden hebben plaats op kunstgras, maar dat ziet Guus Hiddink niet als een direct be zwaar. „Als het me daar be valt, ga ik misschien vaker. Het lijkt me wel leuk", aldus de ex-Graafschapper die bij zijn „nieuwe" club niet altijd En gels zal hoeven spreken, omdat daar ook de ex-Helmond- sporter Van de Ven voetbalt. Jan Smid, de spits van de landskampioen bij de zondag amateurs Hoogeveen, zal in te genstelling tot eerdere berich ten niet naar FC Twente gaan. Volgens manager Ton van Dalen van de Enschedese club, is er geen enkel contact ge weest met Smid. DARLINGTON - De Lim burger Willy Maessen heeft gisteren de tiende etappe van de Milkrace, de amateurwie lerronde van Engeland, op zijn naam gebracht. Hij legde de 106 kilometer lange rit van Scarborough naar Darlington af in 2 uur 54 minuten en 58 seconden. Tweede werd Alexander Kis- liak uit de Sovjet Unie op 15 seconden en derde de Deen Eigil Sörensen. Het succes van Maessen be tekende de eerste etappezege in deze ronde voor een Neder lander. De 22-jarige coureur uit Maas bracht sprong acht ki lometer voor het einde weg uit een kopgroep van achttien man. De Pool Jan Brzezny behield de leiding in het algemeen klassement. FRANKFORT (ANP) - De 25-jarige Zwitserse interna tional Rüdi Elsener zal het komende seizoen spelen voor de Bundesligaclub Eintracht Frankfurt. De vleugelspeler van Gras shoppers Zurich kwam tot nu toe 25 keer uit voor het Zwit serse elftal. Hij is voetballer van het jaar van zijn land. Ook AZ'67 had al belangstelling ge toond voor Elsener. Spanje-Oostenrijk Zweden-Brazilië Peru-Schotland Iran-Nederland Argentinië-Frankrijk Italië-Hongarije Polen-Tunesië Mexico-West-Duitsland Oostenrijk-Zweden Brazilië-Spanje Schotland-lran Nederland-Peru rust Nederland-Peru einds tan d (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG - Wie stopt de zegereeks van Peter Gödde. Dit is de vraag die menige wie- lerliefhebber zich stelt met de traditonele kermisronde van Oostburg op het programma van zondag. De (beul) uit Koewacht verkeert de laatste weken in een glanzende vorm en fietst van de ene zege naar de andere. Ook zondag wanneer om 14.30 uur de renners aan het 95 km lange criterium in Oostburg beginnen is hij de te kloppen man. Nu is het kleine Kroonwijkpar- koers niet bepaald in het voordeel van Gödde daar het slechts een lengte heeft van één kilo meter. Een parkoers dat voor de toeschouwers evenwel erg aantrekkelijk is. Bij de twintig ingeschrevenen lijkt Wim de Waal de aange wezen man om de zegedrift van Gödde een halt toe te roepen. De blonde Axelaar greep de afgelopen weken vaak naast de hoofdprijs en zint op sportieve wraak. Naast Wim de Waal staat ook de rappe Jacques Beun, Johnnie Verbeke (nog niet helemaal terug na zijn bui telingen) en Han Westerweele in het pro grammaboekje vermeld. (Van onze sportmedewerker) HAARLEM-TERNEUZEN - In de coupe Nationale Neder landen, waarvoor afgelopen weekeinde in Haarlem een groot deel van Nederlands atletiek-élite aanwezig was, kwam vooral Marian Olijsla- gers van de Terneuzense ver eniging A.V. Scheldesport tot een paar opmerkelijke verrich tingen. De jeugdcommissie wedstrijd sport te Haarlem die deze atle tiek ontmoeting organiseerde, zag de Terneuzense sprinster bij de meisjes B. op de 80 m. horden en de 100 m. vlak tijden zetten van respectievelijk 12 en 11.9 sec. Naast het feit dat deze prestaties persoonlijke receord-verbeteringen inhou den, is het 15-jarige Terneu zense loop-talent hiermede de legendarische Cora Hofman (eveneens lid van Scheldes port) in haar B.-tijd genaderd tot op 0,1 seconde. Het clubre cord blijft daardoor in handen van genoemde Cora Hofman (in Parijs bij de meisjes A. ook goed voor 11.6), maar de pro gressie in Marian Olijslagers prestaties doet verwachten dat dit jaar het clubrecord geëve naard gaat worden. Met de na tionale kampioenschappen in het vooruitzicht houdt dit op treden zeker een belofte in. Te vens kan Marian Olijslagers van de K.N.A.U. de uitnodi ging verwachten om te starten in de vijf districtenwedstrijd in Groningen, die over twee weken plaats vindt. In Haarlem waren er overi gens nog meer Scheldesport at leten, die zich in de kijker zet ten. Luc Laren verbeterde zijn persoonlijke record op de 100 m. jongens A. (was 11.5) met tweetiende seconde, terwijl Andre Maas met 2.04.3 op de 800 m bij de jongens B zijn vo rige week gelopen tijd met 2.05.1 weer scherper stelde. (Van onze sportmedewerker) KOUDEKERKE - Morgen staan er wielerwedstrijden op het programma in Koudeker ke. Achtereenvolgens vertrek ken trimmers, jeugd en nieu welingen. Aan de trimkoers over 35 ki lometer, waarmee om 13.00 uur wordt begonnen kunnen alleen deelnemen leden van de Tourclub van Theo Middel kamp. Van 14.00 tot 16.00 uur komt de jeugd van Theo Middel kamp en die van de WV Zeeuwsch-Vlaanderen in actie en om 16.15 uur beginnen de nieuwelingen aan hun 50 ki lometer. Het is weliswaar een weinig geschikte datum voor een nieuwelingenkoers omdat die dag ook het nationale kam pioenschap voor genoemde ca tegorie wordt verreden, maar nietemin heeft men 45 in schrijvingen binnen. Onder hen bevinden zich vrijwel alle Zeeuwse nieuwe lingen als Peter de Jonge, Nico (Van onze sportmedewerker) Goes - De voetbalvereniging Robur houdt zaterdag op het sportpark „Het Schenge" in Goes een jeugdtoernooi voor Al-,BI-, en Cl-junioren. Hier aan zal worden deelgenomen (Van onze sportredactie) VLISSINGEN - Op het sportpark „Bonedijke" in Vlis singen wordt zaterdag 10 en zondag 11 juni een groots op gezet 7-handbaltoernooi ge houden, dat Sis georganiseerd door de Vlissingse handbalve reniging Walcheren. Deze jeugdwedstrijden duren twee keer llVi minuut. De wedstrijden beginnen za terdagmorgen al om half twaalf. De finales werden rond 16.55 uur gespeeld. Zondag komen binnen de lijnen: de dames-junioren (drie poules); dames-senioren (vier poules); heren-junioren (twee poules) en heren-senioren (vijf poules). De wedstrijden zondag begin nen al om tien uur 's morgens en duren twee keer 13'A mi nuut. De finales van de dames-junioren beginnen om 16.30 uur en die van de heren junioren; dames-senioren en heren-senioren om 17.00 uur. door: Germinal (Rotterdam); Kloetinge, Terneuzen, Vlissin gen," Zierikzee en Robur. De speeltijd bedraagt twee keer vijftien minuten. De poule-wedstrijden worden ge speeld in een halve competitie. De wedstrijden worden ge speeld in een halve competitie. De wedstrijden beginnen om halftwaalf. Gepland staan dan bij de A-junioren Robur- Kloetinge, bij de B-junioren Terneuzen-Vlissingen en bij de C-junioren Zierikzee- Terneuzen. «Een dag later, op zondag 11 juni, houdt Robur zijn veteranentoernooi. De deelnemende verenigingen hieraan zijn: Walcheren, Luc- tor, Robur, Jong Ambon, HVV '24, Terneuzen, Goes en Robur. De eerste wedstrijd tussen Robur en Luctor begint om halftwaalf. •Op het terrein van de voet balvereniging Lewedorpse- boys worden zaterdagmiddag 10 juni de finale-wedstrijden gespeeld om de burgemeester van Waesbeker. Dit toernooi waaraan alle voetbalverenigingen uit de gemeente Borssele meedoen, belooft een schitterende finale te krijgen. Nieuwdorp I dat speelt in de 4e klas KNVB zal de strijd moeten aanbinden met Patrijzen I, spelend in de le klas afdeling zondagvoet bal. De voorgaande toernooien om de burgemeester van Waesbeker zijn beide gewon nen door Nieuwdorp, dat bij prolongatie de beker definitief in de prijzenkast kan plaat- sen.Borssele I speelt om 13.00 uur voor de derde en vierde plaats tegen Nieuwdorp II. Borssele heeft in dit toernooi goed voetbal laten zien en Nieuwdorp II werd op de val- reeo uitgeschakeld door Nieuwdorp I, dat de straf schoppen beter benutte. Na af loop van de finale-wedstrijd zal burgemeester van Waes, die dit jaar. afscheid nam van de gemeente Borssele, de prijzen uitreiken in het club gebouw van Lewedorpse Boys. Tolleman, Ko Eversdijk, Jan Schouten, de plaatselijke favo riet Hans Lenstra, Piet van den Acker en Ab Verplanke. Maar ook van buiten Zee land zijn heel wat renners pre sent onder andere Dingemanse en Gerritse uit Bergen op Zoom, de Amsterdammer Smit en Van Vliet uit Vinkeveen. (Van onze sportmederwerker) ZANDVOORT/TERNEUZEN - Op de Nederlandse wieler kampioenschappen wielren nen voor rijks- en gemeentepo litie is de afvaardiging van de Terneuzense gemeentepolitie bijzonder sterk voor de dag ge komen. Ron Jansen, Jan de Rubber en Jan Pijpelink waren daar zonder een zieke Max den Hollander heengetrokken en het gemis van laatstgenoemde deed zich vooral gelden in de tijdrit die 's morgens afge werkt werd. Dat verhinderde de mannen overigens niet met 6.05.38 in dit veld een fraaie negende plaats te pakken. De rijkspoli tie Den Bosch won met 5.37.91. Voor de individuele rit over 60 km, die na de middag werd af gewerkt kwamen ongeveer 200 deelnemers hun rugnummer afhalen. Al in de eerste ronde brak het lint in de Tarzanbocht en snelden 10 man de ruimte in. Daarbij was ook Jan de Rubber die zo'n vroege beslis sing had verwacht en meteen na de start positie gekozen had in het eerste gelid. De tien vooraan hoefden verder niet meer verontrust te zijn. In de finale brak deze kopgroep nog en vier man kwamen aan het commando. De Rubber bleef even te lang wachten en kon daarna het gat niet meer dicht rijden. Winnaar van dit kam pioenschap werd Gabriël van de R.P. Den Bosch. Jan de Rubber werd zevende. Ron Jansen spurtte naar een ver dienstelijke 14e plaats, terwijl Jan Pijpeling zich als 32e klas- seefdp

de Stem | 1978 | | pagina 15