ARNOLD CLAEIJS: Produkt van wielerschool STERK REMERSVELD IN RONDE VIN AXEL Klein verlies Landau van Jean Janrès Atletiek-traditie in Hulst hersteld Pinksterwedstrijden beloven spektakel Degradatie dreigt Wielerhappening in IJzendijke voor Hulster Ambacht Promotie Sluiskil Rallycross in Goes Zeeuwsch coureurs in West-Berlijn >OPT pi bij een erkend en BONECA bedrijf! -Kreuzer Ft LINDEN -1546 Zilveren Bierput zaaltoe rbooi In hierin 4 maten die U erg zullen lal Uw tapijt op elke Jen hebben wij de col- 1 Poortere in verschil- Iraad. DeKijKen dij: ige opleiding, gheid. >r automatiseringsvraag- ling en ervaring. overeenkomstig de CAO es. jnnen worden verkregen bij 01150-96255, tst. 37. 0 dagen te richten aan de ng Terneuzen, Postbus 150 (Van onze sportmedewerker) HULST- Na de geslaagde 24-uurs poging, overigens alweer verbeterd met een aantal kilometers, staat RKHAV maandag opnieuw voor een krachttoer; dan immers vinden de pink sterwedstrijden plaats. Een atletiekevenement dat vele maanden een vast onderdeel vormde op de atletiekkalender, totdat de hopeloze toestand van de Hulsterse atletiekbaan een einde aan deze wedstrijden maakte. Een traditie wordt dus hersteld en RKHAV heeft er inderdaad alles aan gedaan om de hernieuwde uitgave te maken tot een boeiend spektakel. Rasatleten", zo wil Lex van Rie, opnieuw de grote anima tor achter het gebeuren, duidelijk maken dat het deelnemers veld in Hulst kwalitatief bijzonder sterk is. Als voorbeeld noemt hij het hoogspringen. Louis Dupé was de eerste Zeeuw dieover 2 meter sprong. Hij zal het in Hulst echter erg moeilijk krijgen, omdat Morovich, deel uitmakend van het Tsjechische Bradtislawa, een beste prestatie van 2.20 m. achter zijn naam heeft staan. Om zeker te zijn van het feit dat in Hulst nu toch eindelijk ook eens 2 meter gesprongen wordt, rolt verder de naam van Rudie Verguts uit het boekje van Lex van Rie. Deze knaap van het Belgische Aartselaar sprong eerder al 2.05 m. Alleen het hoogspringen zou dus de moeite zijn, maar niet minder in drukwekkend lijkt de tweekamp bij de heren, 100 en 200 meter. „Bewust tweekamp, omdat de spanning dan groter is", zegt van Rie. „Het competitie-element is voor de toeschou wers een stuk aantrekkelijker". De Pagter 10.18 sec. op de 100 m. en de Tsjech Vasanovich 10.04 sec zijn de voornaamste kanshebbers voorde eindzege. Tussen dit geweld kunnen Paul Sturm en Daan van Oosten op jacht gaan naar de verbetering van hun persoonlijke Zeeuwse prestaties. Bij de dames tweekamp komt Karin Verguts de nieuwe Belgische sprint kampioene, de Tsjechische Siroka en De Voght in actie. Ook daarin dus klasse. Tijdens de 800 m. heren wordt een gevecht verwacht tussen Guy Tondeur, winnaar van het brons tijdens de Europese kampioenschappen in Dontzk en de Tsjech die de onuitspre kelijke naam van Svrck draagt. Goemare van A.V. en Mole- land, winnaar van goud op de fisepspelen, zullen eveneens acte de presence geven. De 800 m. dames vertrekt met de RKHAV atlete Karin de Nijs. Bij afwezigheid van de Tsjechi sche ploeg zou die afstand geen problemen hebben opgele verd, maar aangezien nu de sterke Rokova met2.05.7 min. aan de start komt, moet gerekend worden op een enorm boeiend gevecht. Bij het kogelstoten staat Hanna Lakova torenhoog als favoriet geboekt met een afstand van 16.30 m. Indrukwek kend. De ploegen die in Hulst aanwezig zijn: Het Franse Tourcoig, de Belgische ploegen St.-Niclaas, A.A. Gent, Olse Merksem, Beerschot en Excelsior. Voor Nederland komen A.V.'56 uit Goes, Spado uit Bergen op Zoom, PSV uit Eindhoven en uiter aard RKHAV in actie. Van de Hulsterse atletiekvereniging zal het merendeel van de atleten in actie komen tijdens de 3000 m heren. Dan start de complete blauw-gele trein die het 24-uurs record aan flarden liep. In afwijking met andere wedstrijden heeft R.K.H.A.V. geen inschrijfgeld gevraagd. Daardoor is de toeloop van de atleten enorm geweest en kent elk nummer een enorm zware bezet ting. RKHAV heeft in ieder geval voor een deelnemersveld ge zorgd dat inhoud genoeg heeft om de pinksterwedstrijden op een hoger niveau te brengen dan waar ze een jaar of zeven geleden sneuvelden. Het grote publiek kan kennismaken met topsport en dat gebeurt toch niet iedere dag in het Zeeuwsch-Vlaamse. Het atletiekspektakel begint om 14.00 uur. (Van onze sportmedewerker) IJZENDIJKE - Het is reeds enige tijd geleden dat de Zeeuwsch-Vlaamse nieuwelingen en junioren in de wielerwedstrijden op het voorplan streden. Nadat de tandem Van de Bunder - De Waal deze categoriën verlieten om zich in de nationale amateurtop te nestelen, kwamen er een aantal magere jaren. Deze blijken echter tot et verleden te I behoren, want wekelijks vinden we namen als Wieme, Bijvanck, De Maesschalck, Van derSijpt en Claeys vooraan in de uitslagenlijsten. Stuk voor stuk jongens, die de jeugdca- tegorie van de Wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen hebben doorlopen, waarmee het belang van de jeugdwielrennerij nog maar weer eens wordt aangetoond. Een typisch voorbeeld van I die „wielerschool" is de vijf- I tienjarige Arnold Claeys uit I IJzendijke, het wielerdorp bij uitstek. Deze eerstejaars nieuweling (hij is dit pas sinds vorig jaar juli) doet het wel erg goed. Van de eerste elf wed strijden waaraan hij dit jaar deelnam, wist hij zich maar liefst tien keerbij de eerste tien te klasseren, waaronder een I fraaie zege in het Belgische Ur- Slechts één keer viel hij I wegens bezoek van de pech- I duivel buiten de prijz Ar- I nold, geboren in Australië, was j een jaar of tien toen het gezin Claeys het daar voor gezien hield en weer naar Nederland terugkeerde om in Philippine neer te strijken. In dit mossel- verbleven in die dagen verschillende Engelse wiel- I renners, Menige wielerenthou- I siast herinnert zich nog wel de I stijlrijder Grant ahomas en het I kleme doorbijtertje Terry Ca- I roll, die zich in deze contreien I vaak op het voorplan fietsten. I Arnold, beter de Engelse taal beheersend dan het Neder- I lands, was dan in zijn vrije tijd I ook vaak in de buurt van de I „hardfietsers" te vinden. Be- I smetting met de wielermicrobe I was dan ook vrij vlug een vol- dongen feit. Dit nadat hij aan de andere I kant van de aardbol reeds in [andere sporttakken op de I voorgrond was getreden, tooral voor de atletieksport bad hij een behoorlijke aanleg. Iets waaraan een aantal me- 1 dailies, die een plaatsje hebben gekregen tussen de vele wieier- trofeeën nog een tastbare her innering zijn. Ook het soccer 1 (Australisch voetbal) beoe fende hij graag. Sporten die echter door de tweewieler met net kromme stuur naar het tweede plan werden verwezen. Het gezin Claeys had onder- Jtussen IJzendijke als woon- I plaats verkozen en toen hij daar een jeugdwedstrijd mee- maakte, stond zijn besluit vast. a!*er Claeys, zelf een fervent I aanhangervan de wielersport, hoefde dan ook niet lang na te I denken om zoonlief zijn goed keuring te verlenen. De jeugd- «miertjes kregen er dus een lastige „concurrent" bij. f™ welke! Niet minder dan I vtjttig zegepralen werden in de jeugdreeksen behaald. Het gezin Claeys had onder tussen IJzendijke als woon- I Plaats verkozen en toen hij I daar een jeugdwedstrijd mee maakte, stond zijn besluit vast Vader Claeys, zelf een fervent aanhangervan de wielersport, hoefde dan ook niet lang na te denken om zoonlief zijn goed keuring te verlenen. De jeugd- rennertjes kregen er dus een vrij lastige „concurrent" bij. En welke! Niet minder dan vijftig zegepralen werden in de jeugdreeksen behaald. Terug blikkend op die periode zegt hij enorm Veeqeeal geleerd te hebben, vooral op het gebied van de stuurvaardigheid. Zijn laatste wedstrijd, de> Zeeuwsch-Vlaamse Jeugdtoer, die bijna voor zijn deur eindig de, kon hij echter niet zegevie rend afsluiten. Hij eindigde als tweede, waarna hij als nieuwe ling aan de slag ging. Dat hij weinig aanpassings moeilijkheden had, werd al vlug duidelijk, want waar an deren vaak een jaartje leergeld moeten betalen om de hoofd- avogel af te schieten, smaakte hij dit genoegen reeds in zijn zevende koers. „Nog steeds is die voor- sprongzete het mooiste mo ment uit mijn leven", aldus de blonde krullekop. De prestaties van deze MAVO-scholier bleven niet onopgemerkt en door toedoen van Jas de Putter en Weemaes werd er onlangs voor hem een supportersclub opgericht. Jas de Putter kreeg de voor zittershamer voorlopig toege wezen en als naam werd „Het Vliegend Wiel" gekozen. Niet te verwarren met „Het Snelle Wiel" van Antoine van de Badat Arnold „gezien" is in IJ zendijke, is wel duidelijk, want ondanks dat er in die gemeen schap nog een drietal andere „hardfietse" zijn (waaronder zwager Johny Verbeke) wer den er al vlug een dertigtal leden genoteerd. Zelf blijft hij onder al deze zaken nogal nuchter. „Eerst een papiertje halen", is zijn devies, waaruit blijkt dat zijn studie nog steeds voorop staat. Niet zelden is hij 's morgens al om zes uur uit de veren om zijn huiswerk te ver zorgen, waardoor er 's middags tijd is om de nodige trainings- arbeid te verrichten. Arbeid die bestaat uit een korfbal KORFBAL ZEELAND District Zuid-West: Tweede klasse C: Swift-Olympiaan (16.00 uur). Afdeling Zeeland: Derde klasse: ONDO 2-Animo 4. Vierde klasse A: Scheldevogels-Olympia 2. Vierde klasse B: TOGO 3-Stormvogels 3, Lue- tor 2-Atlas 2. Junioren 2: Animo 2-Blauw Wit 1, Atlas 1-Stormvogels 2, Swift 3-Zuidwesters 1. voetbal i S">agvoetbal I "DELING zeeland lm 1 2'Uas; W-28 dslterke 1 ÏPpllo 1 jk'Menszand 1 20-27 20-27 üjoetlekeKkerke i 20-20 20-20 Zeeland van de: inior, Senior, Super )t 21 uur. Jl BWveland i Mevo 1 jSC 1 jjissenkerke 1 BVD i (Spui i "es. klas; jwetinge 2 EVV 2 geeuw® 3 feH 2 £aams(ag 2 Cmnbendljke 2 Apollo 2 2 7IK2 jSV 2 P^se Boys 2 j0r ,3e klas A; l°ft>sele 1 20-20 20-17 20-15 20-11 20- 9 26-42 25-37 26-32 26-30 26-27 25-26 26-26 26-24 26-23 26-21 26-18 26-18 26-11 18-32 's-H. Arendskerke 2 17-23 DFS 1 17-19 Wissenkerke 2 17-19 Cortgene 1 18-18 Colpl. Boys 2 17-17 Kloetinge 3 17-16 SKNWK 3 17-11 Wolfaartsdijk 2 18-11 Duiveland 2 18- 8 3e klas B: Nieuwland 2 18-28 Serooskerke 2 18-28 Middelburg 1 18-20 Dauendaele 1 18-19 Veere 2 17-18 Nieuwdorp 3 17-17 VCK 2 18-16 Arnemuiden 3 17-11 GPC 3 18-10 Oostkapelle 2 17- 9 3e klas C: Kruiningen 1 20-39 Wemeldinge 2 20-32 Rillandia 2 20-32 Yerseke 3 20-24 Schore 1 20-17 Veere 3 20-17 VCK 3 20-14 Heinkenszand 2 20-13 Middelburg 2 20-13 Oostkapelle 3 20-12 Kloetinge 4 20- 7 3e klas D: Cadzand 1 Tern. Boys 4 Tern. Boys 3 Steen 1 Sluis 2 Hoek 2 Zaamslag 3 AZVV 3 Koewacht 1 16-23 16-23 16-23 16-21 16-20 16-17 16- 7 16- 7 16- 3 4e klas A: Mevo 2 WIK 3 Bruse Boys 3 Brouwershaven 2 ZSC 2 Mevo 3 WIK 4 SKNWK4 Bruse Boys 4 ZSC 3 4e klas B: Arnemuiden 4 Domburg 1 Oauwendaele 2 Serooskerke4 Meeuwen 5 Veere 4 VCK 4 GPC 5 17-33 18-26 17-22 17-20 17-19 18-18 18-16 18-13 18- 6 18- 3 14-26 14-23 14-18 13-12 13-10 14- 8 14- 7 14- 6 rondje van zo'n 45 kilometer, dat het liefst alleen wordt af gewerkt. Zijn enige tegenstan der is dan de tijd,t t betreft steeds hetzelfde circuit zodat hij weet hoever het met de forme staat. „Ik heb echter nog veel te le ren, want ik koers vaak erg dom, waardoor ik de slag mis en onnodige inspanningen moet doen om de zaken recht te zetten". Woorden die vader Claeys lachend aanhoort van zijn jongste telg, want die ziet niets liever dan dat hij zich laat zien tijdens de koers. Iets waarin hij nog niet vaak is te- leurgestelec. FRED RABAT Arnold Claeys, de talentvolle coureur uit IJzendijke, die weinig aanpassingsmoeilijkheden had na zijn overstap van de jeugdcategorie naar de nieuwelingen. Eric de Vliegere, één van de favorieten in Goes. GOES - Op tweede pinksterdag organiseert de vereni ging voor Auto Rallycross Zuid-Beveland haar derde cross van dit seizoen, 's Middags om één uur zuilen zo'n tachtig rallycrossers van start gaan om zoveel mogelijk punten te vergaren voor zowel het clubkampioenschap, als voor de Zeeuwse competitie, die samen gereden wordt met de ZEVAC uit Axel. In de klasse 0-1000 cc zul len de Sunbeam-rijders van het team Huiver, Piet Hazen en Han Braam zich moeten verdedigenn tegenover Kees de Jonge en Henk Kesteloo van het Cebeco-team uit Goes. In deze klasse kunnen zowel Frans Nuyten als Peter Bek voor het nodige spekta kel zorgen. In de vorige cros ses hebben we evenwel kun nen waarnemen dat ook Rob Seitzinger en Ar j aan de Pooter goed zijn voor een fi nale plaats. Een open strijd dus in deze klasse. In de klasse 1000 tot 1300 cc, dit jaar ongetwijfeld de grootste, is het onmogelijk een voorspelling te doen. In deze klasse zijn Adrie de Ja ger, Siem van Hoeve, Frits Brustle en misschien ook de gebroeders Van de Wege fa voriet. Zij zullen echter re kening moeten houden met de snel opkomende Johan Elenbaas en Hans Dekker. Wat de klasse 1300-1600 cc betreft, hier kunnen David de Looff, Ben Schuurs, Adrie de Moor en Anita Britsom voor leuke ritten zorgen. De snelle jongens als Adrie van Bruggen en Leen Guiljam dienen echter danig rekening te houden met Adrie Huis- zoon. In de zware klasse zijn weer de bekende coureurs aanwezig als Peter Snoodijk en zijn eeuwige concurrent Eric de Vliegere. Zij zullen echter Jaap de Jonge uit Breskens in het oog moeten houden, die in Axel met de eerste prijs wegreed. In deze zware klasse kunnen de Bel gische rijders wel eens voor verrassende uitslagen zor gen. (Van onze sportredactie) IJZENDIJKE - In IJzen dijke wordt op dinsdag 16 mei de traditonele pinksterwie lerwedstrijd gehouden voor dames en liefhebbers. Door omstandigheden heeft de plaatselijke VVV van IJzen dijke zich als organisator van deze jaarlijkse wielerkoers moeten terugtrekken. Daarom werd het noodzakelijk naar een andere oplossing te zoe ken. Deze werd toch gevonden, dank zij de medewerking van alle café houders van IJzen dijke zich borg stelden voor deze wielerhappening. Er werd een comité opgericht be staande uit de volgende perso nen, J. Claeys, R. de Bruycker, A. van der Wijnkei, T. van Voorenberghe, M. de Rocker en W. Saey. D'at deze mannen met veel energie en succes aan de slag gegaan zijn blijkt wel uit de deelnemerslijsten zowel bij de dames als de liefhebbers. Bij de dames zijn de grootste favo- rietes Keetie van Oostenhage, Ella Kwantes, Truus van der Plaat, Anne Riemersma, Nel Streef, Marian Bik, Minie Brinkhof en Tineke Fopma. Bekendste namen op de deel nemerslijst bij de liefhebbers zijn ongetrwijfeld: Tonnie B Veerman, Bert Steenbakker, Willy de Feber, Theo van den Brande, Bertus Wieles, Charles de Smit, Rinus van Cadzand en Cor Verplanke. Omdat het oude kleine rondje in Ijzendijke werd af gekeurd door KNWU-consul Wim Evertse, werd een geheel nieuw parkoers samengesteld. Dat ziet er als volgt uit: Konin ginnestraat (start) - Verlengde in, terug Landpoortstraat- Koninginnestraat (finish). Het wielerfestijn in IJzendijke be gint om halfdrie met de koers voor de dames. (Van onze sportredactie) 'TERNEUZEN - Op woens dag 17 mei zal in sporthal „De Veerhoek" in Oostburg het tweede „Zilveren Bierpul- zaalvoetbaltoernooi" worden gehouden. Aan het toernooi, dat om 19.00 uur begint, zal worden deelgenomen door de volgende ploegen: Eksakt (Terneuzen); Buitenlust (Cadzand), Vetera nen voetbalvereniging Ter- neuzen Oktopus (Cadzand), Cito (Axel) en Bliek (Terneu zen). Verdediger van de wisselbe ker is de winnaar van vorig j aar, het Axelse CitoEr zal een halve competitie worden af gewerkt. Bij gelijke eindstan den geldt het doelsaldo als be slissende factor. Als ook dat gelijk is, zullen er drie straf schoppen worden genomen. Organisator Jan de Wolf: „Ik hoop dat het evenals vorig jaar een sportief toernooi wordt. We moeten het zuiver als een recreatief gebeuren zien zo'n toernooi. Ik hoop bovendien dat we die avond leuk wat pu bliek naar de sporthal kunnen trekken". Voor de sportiefste ploeg van dit toernooi zal een speciale fair playbal beschikbaar wor den gesteld. (Van onze correspondent) HULST - Na de nederlaag van afgelopen zondag ziet er voor de competitiespelers van Hulster Ambacht wederom zeer slecht uit. Het wegvallen van Renate Deltour uit het eer ste team wegens ziekte heeft enorme verschuivingen tot ge volg in alle teams. Mede hier door blijft het ontzettend moeilijk voor de Hulsterse spe lers zich te handhaven. Ook nu hebben de eerste drie teams uit Hulst geen enkel puntje in de wacht weten te slepen. Jean-Louis Deltour kwam wederom uit tegen de zeer sterk spelende Vlissingse ten- nisleraar Hans Petiet. Deze tien jaar jongere Petiet won de eerste set met 6-3. In de tweede set trok Jean Louis alle tennis- registers open en op grandioze wijze maakte hij er 6-0 van. In de derde set bleek Petiet meer energie te hebben en maakte het af met 6-4. Benny de Boy, heel duidelijk uit vorm, verloor van Van den Boogaard met 6-2 en 6-0. Alle aandacht was nu op Ria Naessens gevestigd die moest aantreden tegen ten Bruggencate. Zij verloor met 6-0, kreeg haar oude vorm weer terug in de tweede set (6-2), maar kon het in de derde set niet meer redden (6-3 voor Ten Bruggencate). Ging het bij de drie eerste teams van Hulster Ambacht slechts, het tweede Vlissingse Dos maar konden gelukkig huiswaarts met een royale 8-0 overwinning. Ook de jeugd laat Hulster Ambacht niet in de steek. Dit bleek weer eens afgelopen zondag. De inten sieve training gaat nu zijn vruchten afwerpen. Al blijft het triest dat het jeugdteam in Kruiningen wordt afgezet, en daar het verder maar moet zien te redden. Zonder verdere be geleiding en dat voor de 14 a 15-jarigen. Het zou voor hen een stuk prettiger zijn als het bestuur hieraan in de toekomst wat gaat veranderen. Dit alles kon echter het jeugdig enthou siasme niet temperen. Corinne van Goethem had totaal geen moeite met Parlevliet en re kende in tweede sets af met 6-0 en 6-2. Annelies de Nijs had TERNEUZEN/GOES - De wielervereniging Theo Mid delkamp heeft van de KNWU een uitnodiging ontvangen om met een ploeg van drie renners deel te nemen aan wielerwed strijden in West-Berlijn. Deze wedstrijden in West- Berlijn worden vandaag en morgen gehouden. De coureurs die Theo Middelkamp daar zullen vertegenwoordigen zijn: Wim Jeremiasse (Wes- meldinge); Henk de Jong (Goes) en Heddy Nieuwdorp (Wemeldinge). De ploeg staat onder leiding van Chris de Jonge uit Bruinisse. Zaterdag rijden de Zeeuwen in West-Berlijn een koers over 90 kilometer en voor zondag staat er een rit over 120 kilo meter op het programma. (Van onze sportredactie) AXEL - In Axel wordt op dinsdag 16 mei voor de der tiende keer de „Ronde van Axel" gehouden. Een avond criterium voor nieuwelingen en amateurs, dat een zeer sterke bezetting kent. Het wie- Iercomité Axel, bestaande uit Fred Baart (voorzitter), Piet Vasseur (secretaris), Piet Lenos (penningmeester) en Louis Strijdonk, is er in ge slaagd een aantrekkelijk ren- nersveld aan het vertrek te krijgen. De nieuwelingen beginnen om 17.00 uur aan een rit over 40 kilometer. Op de deelne merslijst van dertig namen, alle bekende favorieten. Sterke renners als Arnold Claeys IJzendijke, Ab Ver planke IJzendijke, Adrie de Maasschalck, de Axelaar die zich graag voor eigen publiek zal willen bewijzen; Robbie Bijvank sas van Gent en Peter Hoondert Heinkenszand. Stuk voor stuk rappe knapen, die voor een boeiend koersverloop kunnen zorgen. Het parkoers, met een lengte van in totaal 2.200 meter, ziet er als volgt uit: Kanaalkade (start) - Zeestraat - Markt - Nassaustraat - Joost de Moor straat - Bachstraat - Beeh- ovenstraat - Kanaalkade (fi nish). Hoofdschotel vormt uiter aard het optreden van de ama teurs, die om 18.30 uur worden weggeschoten voor een koers over 90 kilometer. Momenteel zijn er een dikke veertig in schrijvingen binnen van rappe Zeeuwse en Brabantse ama teurs. „Maar er komen zeker nog zo'n tien Belgen aan de start", zegt Piet Vasseur, de nijvere secretaris van het wielerco- mité Axel. Grote favoriet is de voor eigen publiek rijdende Wim de Waal, de man die ook in Koewacht de koers levendig maakte, al won hij daar dan niet. De Waal zal ook nu moe ten oppassen voor Steven en Lesley Fleedwood, de Engel sen die zich in Koewacht de rapste spurters toonden in het 34ste Lentecriterium van de Vlassersstreek en ook in Axel van de partij zijn. De Waal moet het niet op een massas purt laten aankomen, want dan is ie gezien Maar er komen meer klep pers aan het vertrek. Zo bij voorbeeld Peter Gödde, de coureur uit Koewacht, die zeer sterk rijdt dit seizoen. Johnny Verbeke, Thijs Fase, Wim Je remiasse, Wil van Helvoirt, Gerrit van 't Geloof, Cees van Dongen, Wim Jeremiasse, Cees Spaans en de Canadese kam pioen Keefer, zijn stuk voor stuk renners die de koers in Axel tot een interessante wie lerhappening kunnen maken. meer moeite met haar tegen standster, vooral in de tweede set 6-3 en 7-5. Mare de Leenk- negt zag kans binnen het uur een puntje binnen te halen 6-2 en 6-0. René de Maagt ge bruikte de mogelijkheid om in drie sets zijn bijdrage te scoren (4-6, 6-4 en 6-2). De dames dubbel van Goethem-De Nijs rekende zonder enige moeite af met Parlevliet-De Munck met 6-0 en 6-2. Alleen het heren- dubbel tussen de tweeling broers De Maagt en Bone- schanscher Saaman moesten een nederlaag incasseren van 7-6 en 6-3. Het blijkt echter dat deze jongens nog nauwe lijks wedstrijd-mentaliteit be zitten. Dit was ook weer terug te zien in de mixed partijen. De Nijs-De Maagt tegen Parlevliet-Saaman hoewel ze toch wonnen met 7-5 en 6-4. De tweede mixed partij van Goethem-Leenknegt tegen De Munck-Boneschanscher liep een stuk makkelijker. Binnen het uur was het wel bekeken voor Hulst 6-1 en 6-3. Uitslagen: Hulster Ambacht 1 - DOS 2 0-8, Hulster Ambacht 2 - Axel 1 0-8, Hulster Ambacht 3 - Drive 1 0-8, Hul ster Ambacht 4 - DOS 7 8-0. Heren: Hulster Ambacht 1 - Smash 1 4-2, Hulster Ambacht 2 - Vogelvlucht 2 0-6. Junioren: Hulster Ambacht 1 - LTC Kruiningen 1 7-1, Smash 2 - Sjef 1 1-7, Smash 3 - Middelburg 0-8. Heren: Smash 1 - Hulster Ambacht 1 2-4. Junioren: Smash 1 - Rilland Bath 7-1, Smash 2 - Oostburg 2-6, Voge lvlucht - Sluis 1 0-6, Vogelvlucht 2 - Hulster Ambacht 2 6-0. SLUISKIL - Het eerste elf tal van de voetbalvereniging Sluiskil heeft het kampioen schap behaald van de eerste klasse zondagvoetbal van de KNVB, afdeling Zeeland. Sluiskil is hierdoor gepromo veerd naar de vierde klasse van de KNVB in het district Zuid 1 Ter gelegenheid van het be halen van dit kampioenschap door de formatie van Hanne van der Hooft houden bestuur en spelers een receptie op zon dag 3 juni. De receptie vindt plaats van 15.00 tot 17.00 uur in De Ark aan de Louisastraat in Sluiskil. AXEL - De Axelse schaak vereniging Landau speelde in cultureel centrum „De Halle" in Axel de traditionele schaakwedstrijd tegen Jean Jaurès uit het Belgische Gent. Het duel was deze keer groots opgezet, want Landau had zich voor deze gelegenheid ver sterkt met spelers uit Terneu zen, Sas van Gent, Oostburg en Hulst. Het werd een zeer ge slaagde wedstrijd, die ten slotte met 12V2-15V2 door de Belgen gewonnen werd. De gedetailleerde uitslag luidt: H. Cardon (Het Witte Paard), R. Schuer- mans 1-0, J. Jansen (West-Zeeuwsch- Vlaanderen), M. van Herck 0-1, J. van Groenestein (Hulst), T. van Acker O-l, A. Dubbeldam (Terneuzen), H. de Rid der 0-1, J. van de Vreede (Het Witte Paard), J. Dondelinger V2-V2H. Pro voost (Terneuzen), R. de Korte 1-0, P. Gilhuys (Landau) H. Thys 0-1, J. Worst (West-Zeeuwsch-Vlaanderen), F. de Simpelaere 0-1, L. van Harn (Landau), R. Pauwels 0-1, C. Provoost (Het Witte Paard), J. de Backere V2-V2, J. Arendse (Landdau), W. van Haelter 0-1, C. Doolaard (Hulst), M. Aersens 1-0, O. Oegema (Landau), J. Claeyssens V2-V2, R. Meloen (Het Witte Paard), J. Debacq 0-1, A. Paauwe (Terneuzen, J. de Corte V2—V2, E. Dekker (West-Zeeuwsch- Vlaanderen), M. Beeckman 'A-'A,. Nieuwenhout (West-Zeeuwsch- Vlaanderen), J. Nesslany 0-1, A. van Esch (Landau), mevrouw S. Keukelier V2-V2, A. Lauwereys (Hulst), A. Herre- gods V2-V2, D. Jansen (Landau), L. Pie- ters 1-0, D. Kuijken (Landau), L. de Corte Vi-Vi, m. Mattelé (Landau), me vrouw L. Nesslany 1-0, P. van Sprundel (West-Zeeuwsch-Vlaanderen), R. Daeze 0-1, I. Elenbaas (landau), A. Tackels V2-V1, J. Kolbeek (terneuzen), L. de Simelaere 1-0, N. Bolleman (Lan dau), A. Keukelier 1-0, J. van Rie (Hulst), mevrouw A. de Corte Vi-Vi.

de Stem | 1978 | | pagina 15