Verkiezingsmanifest CDA Axel Uitbreiding Overslag in september van start De Dijcker koopt voormalige mavo ODI-rommelmarkt overtrof verwachtingen inwerker (m/v) Axelse bejaarden doen aan gymnastiek \ALS RAAD PLAN GOEDKEURT t wèëèë Dr. Van Kalmthout in Hulst ontving onderscheiding ITE MIDDELBURG ig Trait-d'Unio' iwd adres vooi lendrickx F. v.d. Berg exposeert in Axelse bibliotheek NTE OOSTBURG KENDMAKING vakantie-diversetf geldlening^ huwelijk^ Clinge Hulst fDE stem VAN DINSDAG 9 MEI 1978 G VOOR DE VERBOUW «I DE WONING AART 9 TE HULST en wethouders van de ge. rengen ter openbare kennis nens zijn in afwijking van geldende bestemmingsplan toepassing van artikel 19 de Ruimtelijke Ordening ig te verlenen voor de ver toning Zoetevaart 9, kada-1 Hulst, sectie C no. 95. uw mag niet dieper zijn dan I ireedte niet meer dan 40% evelbreedte. Tevens mag de I roter zijn dan 20 m2 en niet m. ligt met ingang van 10 mei I e veertien dagen op de af- 1e zaken ter gemeentesecre-1 ieder ter inzage, bezwaar heeft tegen het I 1 gedurende voornoemde en indienen bij burgemees- Iers. 978 gemeester en wethouders Hulst burgemeester, lolthoff secretaris, v. Denderen antsoenen van Gemeentewerker aatst een «orden met het uitvoeren var erhouds-werkzaamheden in de 'oorzieningen. riingseisen: r beroepsonderwijs; jma vakbekwaam hovenier <t tot aanbeveling; [tijkervaring. afhankelijk van opleiding en I istelling plaatsvinden in de rang nbtenaar III (aanlooprang) salaris max. 2003,- of gemeente-1 (standaardrang) salaris min. 2129,-. zijn: vakantietoelage 8%, premie-1 intercommunale ziektekosten- imbtenaar (IZA), studietoelage-1 verplaatsingskostenverordening, rlijke pensioenwet, en 10 dagen na verschijning van I nden aan het college van 1 wethouders, t.a.v. het hoofd van jneelszaken, Lange Noordstraatt en wethouders der gemeente »en ter openbare kennis, dat zi] bben ingediend om vergunning I ■lijk ontgronden van de percelen I aal bekend gemeente Oostburg, 33 en 404 ten behoeve van de n de vuilstortplaats aan de roede. met bijbehorende beseheiden I mei 1978 tot en met 8 juni 1978 cretarie (Bureau Ruimtelijke I ouwburgstraat 2) te Oostburg I gedurende voormelde periode I iging van de aanvraag schrifte-1 indienen bij Gedeputeerde I eeland, St.-Pieterstraat 42 te elburg. i 1978. meester en Wethouders oemd. hipper, Burgemeester. Verhage, secretaris. ite ivantentoonstelling um Rotterdam en Leidschendam- :ken onder één dak, zoals: Adria, CW aus, Münsterland, Lord, Otten, Tabb* /elsleeper, Freetime, Casita, Kampt0 speciale aanbiedingen. Onze adres#1 tterdam (tussen van Brienenoordbffl 0-321455 en Middenweg 7, Leidsch# >00. A.N.W.B. bondsverhuurders, ijven. Ook grote sortering occasions! zonder winstdoel aan ieder die Zekerheid: samenwerking van 240 AXEL - Het CDA-Axel heeft Iter gelegenheid van de ko- mende gemeentcraadsverkie- I zingen een verkiezingsmani fest opgesteld. De partij, die een nieuw verschijnsel vormt i„ de Axelse gemeentepolitiek, bundelt de KVP-. -ARP- en fHU-politici. die de afgelopen vjer jaar samen met de WD verantwoordelijk zijn geweest voor het gemeentelijk beleid. I ]n het verkiezingsmanifest geeft het CDA de bedoelingen vveer voor de komende vier jaar. Men wil zo snel mogelijk een einde maken aan het huidige gebrek aan bouwgrond door zorg te dragen voor bouwrijpe grond in alle woonkernen, zowel voor sociale als particu liere bouw. Speciale aandacht wil men daarbij besteden aan de bouw van aangepaste wo ningen voor bejaarden, minder validen, alleenstaanden en on volledige gezinnen. Het CDA belooft naar spoedige realise ring te streven van verdere rio lering te Koewacht en aanslui ting van Overslag op awl en aardgas. Het CDA wil bekijken of verdere vorming en scholing van volwassenen mogelijk en nodig is. Daarbij denkt men aan een moeder/vadermavo en avondcursussen. Stichting van een sporthal, een overdekt zwembad en een betere inrich ting van het concoursterrein genieten volgens het CDA hoge prioriteit. Men belooft uitbrei ding en verbetering van speel- gelegenheden, ontsluiting van rustige natuurgebieden door voet- en fietspaden. De Halle moet meer als gemeenschaps centrum gebruikt worden door kunstzinnige vorming en kunstbeoefening op amateur niveau aan te moedigen. Ook kunnen er volgens het CDA voorlichtings- en ontspan ningsfilms gedraaid worden. Het postkantoor wil men spoedig als museum laten in richten. Jeugdopvangcentra zijn volgens het CDA in alle woonkernen onontbeerlijk. Men wil geschikte mensen aansporen om op vrijwillige basis het jeugdontspannings- werk voort te zetten en te ver beteren. In de verschillende woon kernen moeten ouderen, ge handicapten en langdurig werkzoekenden over 'perma nente recreatiemogelijkheden kunnen beschikken in zoge naamde tref- of ontmoetings ruimten. Het CDA bepleit een permanent onderhoud, zo nodig verbetering van be staande wegen en pleinen en een snel begin met de verbin dingsweg Kanaalkade- Buitenweg. Men zegt dat de aanleg van een rondweg moet worden overwogen. Men wil bestraffing van en controle op milieuverontreiniging, behoud en uitbreiding van groenvoor zieningen en sterke bevorde ring van de boomaanplant. Het CDA wil snel terreinen bou wrijp maken voor schone in dustrie en belooft zich in te zet ten voor tijdige voorlichting en inspraakmogelijkheden Naar dat alles zal volgen het CDA gestreefd moeten worden zonder verhoging van de onroerend-goedbelasting, die in het nog noodlijdende Axel volgens het CDA onevenredig hoog is in vergelijking met an dere gemeenten in de streek. (Van onze correspondent) AXEL - Voor de onlangs in' het leven geroepen cursus be- jaardengymnastiek door het bestuur van de r.k. bejaarden- bond te Axel, hebben zich tot nu toe meer dan 50 bejaarden opgegeven. Er kunnen nog meer ouderen hieraan meedoen. De kosten bedragen 75 cent. Tot nu toe hebben zich ruim 40 personen opgegeven voor de reis naar Nieuw Kuijk. Degenen die dit uitstapje willen meemaken, moeten zich wel zo spoedig mogelijk bij de voorzitter, de heer Moorthamer opgeven. De (Van een onzer verslaggevers) OVERSLAG - Als de gemeenteraad van Axel de plannen goedkeurt, kan al in septem- I ber van dit jaar worden begonnen met de bouw van zestien koopwoningen in het Axelse grensdorpje Overslag. Eerts moet de gemeente de grond achter de lagere school aan de Zuiddorpseweg nog pacht-vrij en bouwrijp maken Voordat er ook maar één spa de grond in gaat, moet de Axelse gemeenteraad nog goedkeuring verlenen aan de bouw plannen in Overslag. Het herziene exploitatie- I plan, dat momenteel wordt op- I gesteld om het verouderde I plan te vervangen en de kosten I van het pachtvrij en bouwrijp 1 maken van de grond moet de I gemeenteraad nog goedkeu- I ren. Pas daarna kan de bouw definitief van start gaan. De zestien woningen worden in twee fasen van elk acht wo- ningen gebouwd. De aannemer VanEngelen BV uit Dordrecht, wil twee typen woningen neer zetten. Dit bouwbedrijf heeft vorige maand een officieel ver- I zoek ingediend bij de gemeente om de woningen te mogen bouwen. Als alles een beetje I meezit, zijn de zestien wonin- I gen tegen september van het I volgend jaar gereed. Het oor- I spronkelijke uitbreidingsplan van Overslag voorziet in de bouw van in totaal 35 wonin gen. Daarin zijn echter ook woningwetwoningen begre- I Pen De uitbreiding van het wo ningbestand in Overslag bete- l kent een stimulans voor de leefbaarheid, die nogal in het [gedrang is gekomen door het geringe bevolkingsaantal. Het dorpje telt momenteel ruim 260 zielen. Dat zullen er na de voltooing van de woningbouw meer dan driehonderd zijn. Aannemer Van Engelen hoopt dat de bouw van de zestien verkoopwoningen een stimu lans zal zijn voor de woning bouw in de vrije sector in Over slag. Binnenkort belegt de ge meente Axel in het grensdorp een hoorzitting. Daar wordt dan informatie gegeven over de mogelijkheid, de woningen in Overslag aan te sluiten op de riolerinv en het aardgasnet. Die aansluiting is mogelijk omdat de afvalwaterleiding Zeeuwsch-Vlaanderen (AWL) één miljoen gulden beschik baar heeft gesteld om het riole- ringsnet uit te breiden. Tege lijk met de riolering zou dan ook het aardgasnet kunnen worden gelegd. (Van een onzer verslaggevers) AXEL - Voor het bedrag van 305.000 gulden heeft loodgie- tersbedrijf De Dijcker BV in Axel het leegstaande gebouw van de voormalige mavo ge kocht van het rijk. Het is de bedoeling dat in het gebied te zijner tijd een lood- gieterswinkel en magazijn wordt gevestigd. Het loodgie- tersbedrijf was in eerste in stantie de hoogste bieder met het bedrag van 275.000 gulden. Dat was volgens de inspectie der domeinen te weinig. In overleg met deze instantie heeft het loodgietersbedrijf toen de aankoopsom opge trokken tot 305.000 gulden. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE - „Onze stoutste verwachtingen zijn overtroffen". Zo reageerde ODI-bestuurslid Gerard de Schepper op het resultaat van de rommelmarkt, die de Vogelwaardse toneelclub zondag heeft gehouden. Na druk optellen en aftrekken werd de opbrengst geschat op zo'n 1500 gulden. Al in de ochtenduren liep het storm in het dorpscentrum waar veel oude meubels, radio's, televisietoestellen, boe ken en tijdschriften van de hand gingen. Het rad van avon tuur zorgde voor een vloed van smurfpoppen onder het publiek. Theo Bogaert won het puitgooien, waardoor hij in het bezit kwam van een gloednieuwe draagbare televisie. De meeste „rommel" was 's middags om vier uur al de deur uit. De markt was 's ochtends om tien uur begonnen. Van de opbrengst is een deel nodig om de lichtinstallatie verder af te betalen. De rest wordt gebruikt voor noodzake lijke clubuitgaven. ODI is momenteel bezit met het uitzoe ken van een nieuw toneelstuk, dat men eind dit jaar voor het voetlicht wil brengen. (Van een onzer verslaggevers) HULST - Burgemeester P. Molthoff heeft aan geneesheer-directeur dr. Van Kalmthout van het Hulster ziekenhuis gisteravond zijn hoge koninklijke onderschei ding uitgereikt. Zoals al ge meld werd dr. J.M. van Kalmt hout tijdens de lintjesregen voor koninginnedag benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau. De onder scheiding kon toen echter niet aan hem worden uitgereikt, omdat hij met vakantie was. De overhandiging vond gis teravond plaats in de be stuurskamer van het zieken huis. Dr. van Kalmthout vierde begin dit jaar zijn 25-jarig ju bileum als geneesheer directeur in Hulst. Hij kreeg zijn onderscheiding vanwege zijn verdiensten voor het Hul ster ziekenhuis. Het huidige ziekenhuis in Hulst kwam vooral dankzij het initiatief en de inzet van dr. Van Kalmt hout tot stand. Het werd in 1960 in gebruik genomen. Tot die tijd beschikte Hulst voor de opvang van zieken slechts over het zogenaamde Liefdehuis in de binnenstad. Dr. Van Kalmthout is be halve geneesheer-directeur te vens internist, mede belast met de afdelingen röntgenologie en cardiologie. Hij richtte in de streek een bloedtransfusie dienst op, die nu zo'n 600 do nors telt. Door zijn activiteiten kwam bij het ziekenhuis een opleidingsschool voor ver pleegkundigen tot stand, waaraan hij als docent ver bonden is. jen tot ƒ40.000. Autofinanciering®] 'potheken event, zonder aflossing.) 289,84,/ 50.000,-permnd. 4iU' D.g.g. 01650-36125. ..e 10 erkende huwelijksconsuk J| ze: door talrijke ingeschrevenen ;t u eens onze uitv. inl. in blanco Postbus 122, Ede. Afd. Breda: 1» -652721Erkend door de Raad van i AXEL-Aan een schieting, 1georganiseerd door de sociëteit l"0ns Vermaak" namen 101 I schutters deel. Uitslag: Op wip |wn: eerste hoge vogel: R. de [Wit uit Stekene (B); tweede [hoge vogel: O. de Vos uit Ste- [wne; eerste zijvogel: A. Ver hoeven uit Merkplas (B); [weede zijvogel: W. de Vrieze tuit Westdorpe; derde zijvogel: V de Vos uit Stekene; vierde Z'jvogel: J. Fopma uit Terneu- I en, eerste kal: R. de Smit uit lvemz®ke (B); tweede kal I verschraegen uit Kemzeke; Iw l ka': R' Landuit uit I «achtebeke; vierde kal: ver- 1 00t '-'P wip twee: eerste hoge lt>? R' van Remortel uit St. I auwels (B); tweede hoge vo- lf. verloot; eerste zijvogel: J. ti^rejC^en uR Kloosterzande; I^V'jvögei: P. Verhaegen Hukt; derde zijvogel: P. "al uit Merkplas; vierde I? vogel; H. Maurits uit Gilze luit a' eerste kaP J- Misseghers IwLai? tweede kal: A- de IShemaker uit Knokke (B); Isint r> R' van Bemortel uit |of Rauwels; vierde kal: R. 1 el uit Koewacht. Aan de schieting op Hemel- tnnS Behouden door de 'lfll '"0ns Vermaak" namen wasSwUtterS deel' De Ultslaê IWin't P een: Niet bekend. [de Wit e^tE|!rSte h°ge VOgel R' vnooi r\ j e^ene» tweede hoge Iziivn t da^0s' Stekene, eerste Lorn I de Vrieze, West- SteW Z1iv°ëel 0de Vos' RmaVlerde Zljvogel J' pma Terneuzen. Eerste Kal. kal t vet' Kemseke, tweede L verschraegen, Kemze- tWaehf'k6. kak R' Landuit, (loot vierde kal ver" drie: Eerste hoge Vogel ju^art Remortel. st. Pauwels, tweede Hoge Vogel verloot, eerste zijvogel J. Vereecken, Kloosterzande, tweede zijvo gel P. Verhaegen, Hulst, derde zij vogel P. van Hal, Merkxplas, vierde zijvogel H. Maurits, Gilze-Rijen. Eerste kal. J. Mis seghers, Axel, tweede kal. A. L. de Wagemaeker, Knokke, derde kal. R. van Remortel, St. Pauwels, vierde kal. R. Gijzel, Koewacht. Door de sociëteit „Ons Ver-1 maak" werd een koningsschie- ting gehouden. Uitslag: ko ning: J. Claessens uit Axel; eerste prins: R. Roels uit Axel; tweede prins: F. de Dijker uit Axel. AXEL - Door de leden van de schutterssociëteit „Ons Vermaak" werd een konings- schieting gehouden. Uitslag: KONING: J. Caessens uit Axel; eerste prins: R. Roels uit Axel; tweede prins: F. de Dij ker uit Axel. ZUIDDORPE - Aan een schieting, gehouden in café De Herberg, namen 46 schutters deel. Uitslag: eerste hoge vo gel: T. Hollebek uit Zuiddorpe; tweede hoge vogel: C. Lam mens uit Zuiddorpe; derde hoge vogel: A. de Feyter uit Zuiddorpe; eerste zijvogel: J. Oosting uit Axel; tweede zij vogel: T. de Bree uit Axel; grootste aantal (4): R. Kint uit Zuiddorpe en J. Berkhey uit Zuiddorpe. NIEUW NAMEN -Aan de zaterdagschieting, georgani seerd door de sociëteitWillem Teil", gehouden in café E. de K ind, namen 38 schutters deel. Uitslag: eerste hoge vogel: E. Hermans uit Zwijndrecht (B); tweede hoge vogel: F. de Wal uit Zwijndrecht; eerste zijvo gel: Th. Praet uit Nieuw Na men; tweede zij vogel: Ch. Kind uit Nieuw Namen; derde zijvo gel: E. de Kind uit Nieuw Na men; vierde zijvogel: mevrouw De Kind uit Nieuw Namen; eerste kal: G. Lambot uit Kieldrecht; tweede kal: G. van Kruyssen uit Zwijndrecht; derde kal: L. van de Vijver uit Melsele (B)'; vierde kal: H. Be- noit uit Nieuw Namen; groot ste aantal (6): W. de Cock uit Nieuw Namen. STOPPELDIJK - Aan de za terdagschieting op twee wip pen, gehouden in café Wapen van Zeeland, namen 38 schut ters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vogel: P. Scheerders uit Vogelwaarde; eerste zijvogel: J. van Leuven uit Vogelwaar de; tweede zijvogel: K. Scheerders uit Vogelwaarde; extra hoge vogel: R. Herwegh uit Lamswaarde; extra zijvo gel: J. Pauwels uit Axel; groot ste aantal (3): T. Scheerders uit Vogelwaarde. Op wip twee: hoge vogel: J. de Waal uit Os- senisse; eerste zijvogel: J. de Waal; tweede zijvogel: P. Scheerders uit Vogelwaarde; extra hoge vogel: M. Weeker uit Hellegat; extra zijvogel: R. Herweg h uit Lamswaarde; grootste aantal (4): L. van Leu ven uit Vogelwaarde. ZUIDDORPE - Aan de za terdag gehouden koningschie- ting in café A. de Block, namen 30 schutters deel. Uitslag: eer ste hoge vogel: J. Bracke uit Axel; tweede hoge vogel: P. D'Hondt uit Zuiddorpe; eerste zijvogel: A. Slock uit Koe wacht; tweede zijvogel: Ph. Plasschaert uit Koewacht; grootste aantal (4): J. Vonck uit Roskam. Koning: J. Bracke uit Axel. KLOOSTERZANDE - Aan de zaterdagschieting, gehou den in café De Groene Molen, namen 24 schutters deel. Uit slag: hoge vogel: G. Pauwels uit Groenendijk; eerste zijvo gel: A. Verhoeven uit Klooster zande; tweede zijvogel: A. Verhoevenextra hoge vogelJ. Wesepoel uit Groenendijk; grootste aantal (5): P. Boogaert uit Kloosterzande. HULST - Aan de zaterdag schieting, gehouden in café P. Leeraert, namen 36 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: J. de Nijs uit Hulst; eerste zijvogel: A. Delforge uit Graauw; tweede zijvogel: A. Verschuren uit Hulst; extra hoge vogel: J. de Nijs uit Hulst; grootste aan tal (5): L. Prenen en F. Schau- weaert, beiden uit Hulst. NIEUW NAMEN - Aan de zaterdag gehouden konings- schieting in café E. de Kind, namen 19 schutters deel. Uit slag: koning: Ch. Kindt uit Nieuw Namen. GRAAUW - In de zaal van café L. de Roeck werd een ko- ningschieting gehouden, door de sociëteit De Friezen. De uit slag: koning: R. de Block uit Lamswaarde; prins: A. van de Poel uit Lamswaarde; erf prins: E. de Bakker uit Graauw; ministers: G. Buys- rogge uit Hulst en A. Brugge- man uit Graauw. HENGSTDIJK - Aan de za terdagschieting voor kleuren op twee wippen, gehouden in café P. van Dijk, namen 30 schutters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vogel: P. Claessens uit Lamswaarde; eerste zijvo gel: R. Herwegh uit Lams waarde; tweede zijvogel: P. Schelfhout uit Lamswaarde; extra hoge vogel: C. de Bot uit Ter hole. Op wip twee: hoge vo gel: P. Pauwels uit Groenen dijk; eerste zijvogel: J. de Looyer uit Vogelwaarde; tweede zijvogel: P. Boogaert uit Wijchen (Gld); de kleuren waren voor J. de Kort uit Groenendijk en C. Burm uit Hengstdijk. HULST Aan de kermis- schieting op twee wippen, georganiseerd door de sociëteit De Batavieren, namen 59 schutters deel. Uitslag: Op wip één: eerste hoge vogel: E. Otjes uit Sint Jansteen; tweede hoge vogel: mevrouw Muylaert uit Doel (B); eerste zijvogel: P. Verhaegen uit Hulst; tweede zijvogel: Th. Freyzer uit Hulst; derde zijvogel: F. Herwegh uit Yulst; vierde zijvogel: niet af geschoten; eerste kal: G. Buys- rogge uit Graauw; tweede kal: J. Hageman uit Clinge; derde kal: J. de Vilder uit Clinge; vierde kal: niet afgeschoten. Op wip twee: eerste hoge vo gel: E. Jonkheym uit Klooster zande; tweede hoge vogel: P. Verhaegen uit Hulst; eerste zijvogel: F. Schauwaert uit Hulst; tweede zijvogel: R. Meyssen uit Doel (B); derde zijvogel: W. Nachtegaal uit Sint Jansteen; vierde zijvogel: niet afgeschoten; eerste kal: J. van Remortel uit Sint Jan steen; tweede kal: G. Savoye uit Sint Jansteen; derde kal: A. van Leemput uit Kloosterzan de; vierde kal: C. Schuddings uit Nieuw Namen. PHILIPPINE - Aan de za terdagschieting, gehouden in café Marinet, namen 42 schut ters deel. Uitslag: hoge vogel: E. boogaert uit Bassevelde (B); eerste zij vogel: W. Taalman uit Philippine; tweede zijvogel: R. Willems uit Ertvelde (B); grootste aantal (4): W. van de Putte uit Ertvelde (B). De vol gende schieting is zondag 21 mei om drie uur 's middags. HULST - Aan de zondag- schieting, gehouden in café S. Blommaert, namen 55 schut ters deel. Uitslag: hoge vogel, eerste en tweede zij vogel: E. de Backer uit Kemzeke (B); groot ste aantal (3): mevrouw Oos ting uit Axel en Th. Vink uit Hulst. KLOOSTERZANDE - Aan de zondagschieting, gehouden in café De Groene Molen, namen 26 schutters deel. Uit slag: hoge vogel: A. van Geers- daele uit Noordstraat; eerste zijvogel: F. van Kruyssen uit Kloosterzande; tweede zijvo gel: F. van Kruyssen; extra hoge vogel: G. Pauwels uit Groenendijk; grootste aantal (5)P. van Gassen uit Klooster zande. LAMSWAARDE - Aan de zondags.chieting, gehouden in café P. Claessens, namen 61 schutters deel. Uitslag: Op wip één: hoge vogel: A. Heymans uit Axel; eerste zij vogel: me vrouw Hermans uit Ossenisse; yweede zijvogel: E. Martens uit Groenendijk; extra hoge vogel: R. Herwegh uit Lams waarde; grootste aantal (5): R. Herwegh uit Lamswaarde. Op wip twee: hoge vogel: H. van Waterschoot uit Hengstdijk; eerste zij vogel: mevrouw Her mans uit Ossenisse; tweede zijvogel: A. Hendriks uit Lamswaarde; extra hoge vo gel: H. van Waterschoot uit Hengstdijk; grootste aantal (5): A. van Schoten uit Hulst. HULST - Aan de kermis- schieting gehouden in café W. Blommaert, namen 30 schut ters deel. Uitslag: hoge vogel: A. de Ridder uit Hulst; eerste zijvogel: E. chrijver uit Hulst; tweede zijvogel: E. Schrijver; grootste aantal (5): F. Vonck uit Kapellebrug. IJZENDIJKE - Aan de zon dagschieting, gehouden in café Hofzicht, namen 20 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: C. Stoffels uit Sluiskil; eerste extra vogel: J. de Feyter uit Sluiskil; tweede extra hoge vogel: A. Kindsabel uit Knokke (B); grootste aantal (3): J. Stoffels uit Sluiskil en G. Doens uit IJzendijke. OSSENISSE Aan een schieting, gehouden in café Hermans, namen 36 schutters deel. Uitslag: hoge vogel: J. de Waal uit Ossenisse; eerste zij vogel: P. de Waal uit Ossenisse; tweede zijvogeka. van Gassen uit Ossenisse; vligende vogel: W. Boogaert uit Temse (B); grootste aantal P. de Nijs uit Walsoorden. Aan de schieting op Hemel vaartsdag gehouden in de zaal van café Hermans namen 36 schutters deel. De uitslag was: Hoge Vogel J. de Waal, Osse nisse, eerste zijvogel P. de Waal, Ossenisse, tweede zijvo gel A. van Gassen, Ossenisse, extra hoge vogel M. Pauwels Temse (B). Vliegende vogel W. Boogaert, Temse (B) Het groot ste aantal 4 stuks P. de Nijs Walsoorden. reis naar „De Ster" heeft plaats op woensdag 31 mei (de dag van de verkiezingen voor de gemeenteraadsleden). De bus vertrekt om kwart over acht, zodat ieder nog gelegen heid heeft om zijn stem uit te brengen. Het bestuur van de bejaar- denbond zoekt dames- vrijwilligers die 's middags tij dens de bijeenkomst koffie of thee willen serveren. Gegadig den kunnen zich melden bij mevrouw Cammaart, Johan- nastraat 8 te Axel. Op vrijdag 26 mei gaat „Sluiskil-Uit" naar de K.N.S. te Gent, waar het toneelstuk „Wie is bang voor Virginia Woolf?" wordt opgevoerd. De kosten voor dit uitstapje zijn 13 gulden (bus inbegrepen). De koninklijke Opera te Gent sluit op vrijdag 9 juni het seizoen met de operette „der Voge lhij andier" van Carl Zeiler. De kosten hiervoor bedragen 15 gulden. Bejaarden die deze voorstellingen willen bezoe ken, dienen zich tot uiterlijk 16 dagen voor de datum van de voorstelling bij de heer Moort hamer op te geven. In het nieuwe seizoen wordt begonnen met een danscursus voor bejaarden. De cursus omvat 10 lessen, die elke dins dag vanaf september of okto ber worden gegeven door de heer De Lavoir uit Hulst. Ten slotte kunnen belangstellen den voor het zwemmen zich nog opgeven. Veteranenvoetbal - De voet balveteranen van Hontenisse hebben voor de tweede achte reenvolgende maal het vetera- nentoernooi van W Clinge gewonnen. Voor de wed strijden bestond grote belang stelling. Acht clubs deden mee. De einduitslag: 1. Hontenisse, 2. Koewacht, 3. Clinge, 4. De Klinge, 5. Meerdonk, 6. Ter- neuzen, 7. Vogelwaarde, 8. Ria Westdorpe. Volleybalclub - De volley balclub CVC hield in café de Landbouw een receptie voor een tweetal teams, die in de af gelopen competitie kampioen werden. Het eerste team, dat in de tweede klas van de Nevobo-competitie uitkomt en het jeugdteam, dat de competi tie van de bedrijfsvolleybal- bond in Hulst won. Afgevaar digden van verschillende ver enigingen en een fikse schare belangstellenden kwamen handen schudden. Puzzle-rit - De prognostiek- club VOP hiel in Clinge een puzzle-rally. De prijzen wer den door wethouder B. de Key- zer uitgereikt. De wethouder gaf iedere deelnemer als aan denken een paar klompen mee. De uitslag in de A-categorie: 1 G. Vonck, St.-Gillis, 120 straf- punten; 2. M. Willaert, Clinge, 180 straf punten; 3. G. de Kindt, Kapellebrug, 180 straf- punten. Uitslag categorie B: 1. P. Weemaes-M. Lambrechtse, Clinge, 210 strafpunten; 2. S. Plasschaert-R. de Keyzer, Clinge, 240 strafpunten; 3. P. van Oosten, Vlissingen, 240 strafpunten. Marionette - De Hulster topbiljartclub Marionette heeft in het afgelopen week einde in het café van Willy van Swaal te Hulst een wedstrijd gespeeld tegen het Belgische Sint-Amandes uit Sint- Amandsberg. De thuisclub wist de Belgische formatie met 13-10 te verslaan. (Van onze correspondent) AXEL De Zeeuwsch- Vlaamse kunstenaar Franklin van de Berg exposeert van 8 mei t/m 29' mei in de Axelse bibliotheek aan de Stations straat. Franklin v.d. Berg is de eerste kunstenaar die een ex positie heeft in de bibliotheek. Tot dusver zijn er steeds ten toonstellingen geweest over algemene onderwerpen zoals de emancipatie van de vrouw, de blindenbibliotheek enz. zoals vorige maand, de staat Israël. Franklin v.d. Berg is 28 jaar, werd geboren in Sas van Gent, is getrouwd en heeft twee kin deren. Hij is, wat men zou kunnen noemen, een fijnschil der, die onderwerpen uit de mythologie en de Europese cultuur gebruikt om vast te leggen met verf, inkt, in houts nijwerk of als lino. Franklin v.d. Berg woont in Hoek en be zoekt sedert een jaar de Kun stacademie in St Niklaao

de Stem | 1978 | | pagina 15