In de tweede „Smokkelronde" Veerman sterkste Henk Peters snelste in Oostburg BERT OOSTERBOSCH STERKSTE IN BOEIENDE KOERS YERSEKE Wielertweedaagse voor de jeugd erg succesvol {«ml valt enig naar Ie derde ilaats VIERDE E\ TWEEDE Hartog vijlde sport Gelijk spel HVV '24 A VESOUL (RTR) - Gerard ,ond, afgelopen zondag triom- antelijk winnaar van de Grote rijs van Apeldoorn en opge- lommen naar de eerste plaats p de algemene ranglijst van e strijd om de wereldtitel mo- orcross in de 125-cc-klasse, eeft gisteren in Vesoul zijn inieke positie niet kunnen andhaven. In de races om de Irote Prijs van Frankrijk, neetellend voor het werled- rampioenschap, kwam de Ne- lerlandse coureur in de eerste nanche niet voor bij de eerste ien. In de tweede rondgang egde hij beslag op de derde plaats. Beide manches werden ge- wonnen door regerend we- •eldkampioen Gaston Rahier. De Belg heroverde de leiding in het algemeen klassement. Op de tweede plaats eindigde in beide races de Japanner Akio Watanabe. UITSLAGEN: Eerste manche: 1. Rahier (Bel) 45.26.6, 2. Watanabe (Jap) 45.46.6, 3. Lerner (Oos) 45.49.6, 4. Maddii (Ita) 46.28.3, 5. Alborghetti (Ita) 46.34.1, Tweede manche: 1. Rahier (Bel) 44.59.7, 2. Watanabe (Jap) 45.05.6, 3, Rond (Ned) 45.10.1, 4. Lerner (Oos) 45.35.3, 5. Alborghetti (Ita) 45.55.6. Stand: 1. Rahier 121 punten, 2. Wata nabe 113, 3. Rond 106. DE STEM VAN MAANDAG 8 MEI 1978' Stand wereldkampioenschap: Kenny Roberts (V S.) 39 punten. 2 Kork Carlsson (Zwe.) op MorbidelU'. Jean-Louis Guignabodet (Fra.) op (Van onze sportmedewerker) AARDENBURG - Tonny Veerman uit Terneuzen werd gisteren als winnaar gehuldigd van de tweede uitgave van de Smokkelronde. Een zege die hij verkreeg in deze perfect georganiseerde semi-klassieker voor liefhebbers door in de derde etappe nog tijdig aan te haken bij de vier man sterke kopgroep, die ongeveer voor halfkoers tot stand was gekomen. NAESTVED (RITZAN) - Gerrit Wolsink heeft in de twee manches van de Grote Prijs van Denemarken respectieve lijk een vierde en een tweede plaats behaald. Heikki Mik kola uit Finland won twee keet in deze Grote Prijs, die mee telde voor de strijd om het we reldkampioenschap in de 500 cc-klasse. Mikkola leidt in het WK- I klassement na vier wed strijden. Wolsink bezet, op 56 punten achterstand, de vijfde plaats. UITSLAGEN: Eerste manche: 1. Heikki Mikkola 1 (Fin); 2. Brad Lackey (VS), 3. Roger de I Coster (Bel). 4. Gerrit Wolsink (Ned), 5. I André Malherbe (Bel), 6. Herbert I Schmitz W-Dl). Tweede manche: 1. Mikkola, 2. Wol- I sink, 3. Lackey, 4. Rober de Coster, 5. I Malherbe, 6. Jaak van Velthoven (Bel). Stand: 1. Mikkola 102 punten, 2.1 Lackey 92, 3. De Coster 61,4. Malherbe 48, 5. Wolsink 46, 6. Schmitz 38. NOGARO - Na de Grote Prijs van Frankrijk in Nogaro, dat dicht aan de voet van de I Pyreneeën ligt is er geen twijfel meer mogelijk: Wil Hartog, bijgenaamd de reus uit Abbe- kerke is Nederlands sterkste motorcoureur in de cc-klasse. Hartog, die vorig I jaar op zo'n formidabele wijze de TT van Assen won, heeft gis teren in Frankrijk opnieuw ge-1 schitterd. Niet dat Hartog op I het bochtige en door de regen I vochtige circuit van Nogarro I een ereplaats kon bereiken, F maar zijn vijfde positie achter I de wereldtop was er één van I formaat. Hartog, die op Suzuki I reed, streed rondenlang mee in I de kopgroep maar moest eenl tiental ronden voor het einde I afhaken. Winnaar werd het I Amerikaanse lichtgewichtje I Kenny Roberts met in zii" I kielzog zijn landgenoot Pat| Hennen. 500 cc-klasse: 1Kenny Roberts (V S11 op Yamaha, de veertig ronden in 56 mi* I nuten en 42 seconden, 2. Pat Hennen (V.S.) op Suzuki. 3. Barry Sheene (Eng op Suzuki, 4. Christian Etrosi (Fr.)0 Suzuki, 5. Wil Hartog (Ned.)op Suzuki Daarmee onttroonde de 24- jange autoverkoper zijn ploegmaat Willy de Feber die mde zaterdagrit met een schit terende jump licht afgeschei den over de eindmeet was ge bold. De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen heeft trouwens duidelijk een stem pel gezet op deze tweedaagse. Vooral in de eerste etappe in St.-Kruis waren de gele tricots steeds voorin te vinden. Bur gervader Lockeveer had de 84 deelnemers (twee ploegen ver schenen niet op het appel) nauwelijks weggeschoten of de groep viel in twee stukken uit een. In de eerste groep alle fa vorieten die met snelheden van rond en bocen de 50 km per uur over de polderwegen raasden. Voor degenen die in de achter grond verzeilden was het lied dan ook vlug uit. De eerste uit looppoging kwam op naam van Ad van der Ploeg, die ploeg maat Lou de Jager meekreeg. Charles de Smit trok de meute echter weer bijeen. Na diverse kleine schermutselingen was het uiteindelijk Cor Verplanke welke de beslissing forceerde. Hij trok er op zijn eentje tusse nuit zich niet bekommerend om de grote namen achter hem. Ger van Nuland van. de Wind molens uit Geffen begreep dat het gebeuren ging en sprong tot bij Verplanke. Met z'n tweeën elkaar goed aflossend bleven ze zo'n dikke 30 kilome ter vooraan. Een maximale voorsprong van 46 seconden bijeen fietsend. In de laatste ki lometers ontstond er echter een bijzonder sterke jacht- groep bestaande uit een tiental coureurs met onder andere Charles de Smit, Willy de Fe ber, Peter Legiers en Tonny Veerman. Nog voor de kasseien werden de beide vluchters in de kraag gegrepen en de gesle pen Willy de Feber maakte van dat moment handig gebruik om nog voor de hel alles of niets te spelen. Het werd alles want de 32-jarige Sluiskilse pijpfitters trapte de grote molen zo krachtig rond dat zijn achtervolgers hem slechts na de aankomstlijn terug zagen. Charles de Smit maakte het succes voor de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen compleet door de tweede plaats voor zich op te eisen. De ploegentijdrit die zondagmor gen in Ede werd verreden, werd een overwinning voor de formatie van Westland Wil Vooruit, voor Theo Middel- temp. De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen moest met een bescheiden vijfde plaats genoegen nemen. Mede omdat de zwaar besnorde Ben Zaan die zaterdag een voor treffelijke indruk achterliet, halfkoers ten val kwam, waar door de gele machine was ont regeld. Het door de regen spekglad geworden parkoers eiste die morgen meer slachtof fers. De meesten brachten het ermet schaafwonden af, echter met Jan Selman, die met een gebroken sleutelbeen in het ziekenhuis werd opgenomen. De grote finale 's middags in Aardenburg over 78 km zou dan de beslissing moeten bren gen want 40 man hadden na de eerste dag nog een kans op de eindzege. Schijnbaar was ie dereen bang voor iedereen of controleerde de ploegmaats van Willy de Feber de zaak dusdanig dat er geen ontko men aan was, want de eerste 30 km gebeurde er totaal niets. Op de smalle kronkelweg richting Heille kozen drie man het ha zenpad. Wim Wielhouwer gooide de knuppel in het hoen derhok en kreeg gezelschap van Paase en Roelofs. Ad van der Ploeg, de taaie knokker van Middelkamp voelde dat het aan het gebeuren was en fietste naar het leidende trio met bewaker Veerman in zijn schaduw. Resultaat rond half koers vijf sterke kleppers voorop en een peloton waarin geen beweging te krijgen was. Iedereen keek naar de mannen van leider De Feber en de Mid delkampers zagen de ritzege met Aji van de Ploeg vooraan wel zitten. Dus ook van hun kant viel er weinig steun te verwachten. Zodoende kregen de leiders overigens goed sa menwerkend iets meer voor sprong. Vlug bedroeg de voor sprong een minuut en vanaf dat moment was de eindzege' van Veerman nooit meer in ge vaar. In de eindfase gingen Bert Steenbakker, Johan Hin- niman en Ger van Nulans nog op zoek naar de leiders. Het gat was echter te groot om de lei ders nog te verontrysten. Tonny Veerman werd vierde en kreeg daarmee de bloemen en zijn eerste grote zege bij de liefhebbers nadat hij in 1972 en 1973 reeds Zeeuws kam pioen bij de nieuwelingen was geweest. „Ik was trouwens blij dat het gedaan was", aldus de sympathieke Terneuzenaar „want ik zat de laatste ronde er helemaal door mede doordat de afstand hier 2 0 km meer was dan normaal in een criterium". Uitslag le etappe: 1. Willy de Feber, 71 km in 1 uur 44 min. 41 sec., 2. C. de Smit 1 uur 44 min 53 sec., 3. A. Bouwens zelfde tijd, 4. A. Jongejan zelfde tijd, 5 R. Onos z.t., 6 T, Veerman z.t., 7. T. Stout z.t., 8 A. Solleveld z.t., 9 G. van Nuland z.t., 10. P. Legierse z.t., 11. J van de Eyck z.t., 12. C. Verplanken 1.44.59,13. G. Knoop 1.45.16,14. P. van de Berg 1.45.19,15. W Wielhouwer z.t Uitslag ploegentijdrit: (in Ede): 1. Westland Wil Vooruit 1, 20 mm 0,6 sec., 2. Theo Middelkamp 1, 20.9, 3. Putse rennersclub Delta 20.25,4. De Windmo lens 20.28, 5. De Wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen 1, 20.33, 6. Dordtse rennersclub De Mol 20.41, 7. De Bollenstreek 1,20.45, 8. Wielervere niging Zeeuwsch-Vlaanderen 2, 20.50, 9. Keizer Olie, 20.54 en 10. Hollandia 1, 20.55 Uitslag derde etappe: 1. A. van der Ploeg 1 52.18 over 77 km., 2. A. Roelofs z.t., 3. W. Wielhouwer z.t., 4. T. Veer man 1.52.22, 5. H. Paase z.t., 6. G van Nuland 1.53.15, 7. D. Steenbakker z.t., 8. J. Hinneman 1.53.17, 9. T Koop 1.53.49,10. H. Lagendijk 1.53.58,11. E. Zaan z.t., 12. N. Duivenvoorden 1.54.03, 13.S.Jansez.t., 14.C deSmitz.t.en 15. P. van de Berg z.t. Eindstand individueel: 1. T. Veerman 3.37.15, 2. W. Wielhouwer 3.37.37, 3. A. van der Ploeg 3.37.37, 4. A. Roelofs 3.37.37, 5. H. Paase 3.37.49, 6. G. van Nuland 3.38.08, 7. D. Steenbakker 3.38.34,8. J. Hinneman 3.38.36,9. W. de Feber3.38.44,10. C. deSmit3.38.56,11. R. Onos 3.38.56,12. A. Bouwens 3.38.56, 13. A. Jongejans 3.38.56, 14. B. Stout 3.38.56, 15. A. Solleveld 3.38.56, 16. P Legierse 3.38.56, 17. J. van Eyck 3.38.56, 18. C Verplancke 3.39.02, 19. H. Lagendijk 3.39.17 en 20. N. Duiven voorde 3.39.22. Eindstand in het ploegenklassement: I. Wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen 111 uur 15 minuten 23 se conden, 2. Windmolens JI. 15.35, 3. Theo Middelkamp 1 11.15.42, 4. Putse rennersclub Delta 11.16.20, 5. Bollen streek 2 11.17.03 en 6. Wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen 2 11.18.36. Van der Ploeg toonde zich in de derde etappe van „De Smokkelronde" de snelste. (Van onze sportmedewerker) OOSTBURG - Voor de grote trofee Jansen - Kauwels die zondag op een 13 kilometer lang parkoers rond Oostburg werd gehouden, waren niet minder dan 90 trimmers aan de start verschenen. v Een record voor een crite rium van dit gehalte, maar ook bi] de trimmers is men kenne lijk de rondjes rond de kerkto ren zat en wil men wel eens zien hoe de prestaties in dit soort omlopen liggen. Het ging dan ook meteen na de start erg hard, waarbij de „azen" dit enorm peloton maar liefst zo gauw mogelijk wilden uitdun- (Van onze sportmedewerker) YERSEKE - Op het uitermate snelle parkoers in Yer- seke hebben zaterdag trimmers, veteranen en amateurs slag geleverd om de ereprijzen. Mede door het zeer fraaie koersweer - achter de dijk zorgde een lichte bries voor de nodige verkoeling - hadden de vedetten er beslist zin in en omdat vooral bij de amateurs een sterk veld renners aan de start verscheen waren alle ingrediënten aanwezig om tot een wielersportmiddag van klasse te komen. Het organiserende comité had beslist niet op een paar centen meer of minder gekeken om wat grote namen op haar programma te krijgen. De Zeeuwse wielertop gaf in het oesterdorp acte de présence met onder meer een Gödde, De Waal, Van Helvoirt, terwijl uit de streek rond Yerseke de zware jongens ook niet verstek wilden laten gaan. Vester Aarts, in een van de laatste wedstrijden voor hij in Kloos- terzande debuteert bij de broodrijders, Wim Jeremiasse-Cees Spaans, het welhaast beroemde Bossche Staalbouw-duo was er, Henk de Jong, winnaar van de tijdrit in de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen en dit jaar bezig aan een enorm sterk voorsei zoen, zij allen kregen een elite korps tegenover zich, be staande onder meer uit Ad Tak, winnaar van de derde rit in diezelfde Zeeuwsch- Vlaamse Omloop, Peer Maas, de koerscaptain van Gazelle en Van Erp-troef Bert Ooster bosch. Die Oosterbosch was het die de trein al vroeg" in beweging duwde. En het ging ontzettend hard. Wie in de openingsfase achterin nog wat zat te soezen kon meteen een kruis over de koers maken, die mannen wer den er vlot afgereden. In die eerste aanvalsstoten liet vooral de paarse trein van Van Erp zich niet onbetuigd en op het snelle circuit - waar een solo gelijk stond aan een zich in de vernieling rijden, de bende kwam hier toch steeds terug op het wiel - konden voorlopig dan ook alleen de premiespurts en de strijd om de punten in de leidersprijs boeien. Ooster bosch verzekerde zich van dat douceurtje al vrij vlug en toen men begon te vrezen dat dit ge vecht er een zou worden waarin de acteurs in de malle molen plichtmatig hun rondjes Ballington (Zuid-Afrika) 26 punten, Greg Hansford (Australië) 30 punten. Kork Ballington (Zuid-Afrika) 26 pul1' I ten. I 350 cc-klasse: 1 Greg Hansf^l (Austr), de 36 ronden in 51 minuten* I 29 seconden; 2. Kork Ballington (Z.-MI op Kawasaki; 3 Bill Ekerold (Z.-A-rPI Yamaha; 4 Tom Herron (Ierland) P F Yamaha; 5. Victor Soussan (Fr.) op »a'l maha. Stand wereldkampioenschap: 11 Kork Ballington (Z.-A.) met 35 punWJJ 2. Takazumi Katayama (Japan) met punten, 3. Greg Hansford (Aust.) met punten. 125 cc-klasse: 1 Pier Paolo Bian* (Ita.) op Mmarelli, 32 ronden 50.21.03. gemiddeld: 118,963 km/V- Eugenio Lazzarini (Ita.) op MBA; 3. L i jji'l nder; 6. Thierry Noblesse (Fra.) 1 Morbidelli. Stand wereldkampioenschap: 1- f®' I zarini 54 punten; 2. Bianchi 40 pum J 3. Harald Bartol (Oos.) op Morbidel" punten. ,1 250 cc-klasse: 1. Greg Hansel (Aus.) op Kawasaki, 33 ronde" ■- 48.22.10, gemiddeld: 127,719 km/u. Kenny Roberts (V.S.) op Yamaha- Kork Ballington (Z.-A.) op Kawa»' 4. John Ekerold (Z.-A.) op Yamaha, Tom Harron (Ierland) op Yamaha- Raymond Roche (Fra.) op Yamaha- Stand wereldkampioenschap: 1 beits 39 punten; 2. Hansford 30 p""B 3. Ballington 26 punten eöer Kon m de eerste etappe van „De Smokkelronde" breeduit lachen. Hij was de zouden draaien en een massas purt de beslissing zou moeten brengen, kwam plots een elftal langs de jurywagen daveren. Onder impuls van Jeremiasse was het peloton gebroken en toen de elf leiders, na een moeizaam op gang komende ontsnapping, overeengekomen waren dat het met deze club mogelijk moest zijn weg te blijven en de verstandhouding meteen „pakte" was de rest van de ploeg gezien. Grote af wezigen bij de leiders Wim de Waal, Cees Spaans, Peer Maas, Rein Stroosnijder enVes ter Aarts. Allemaal door die ene demarrage in het pak ge stoken. Lang streed men daar om de aansluiting weer tot stand te brengen, maar toen dat een onbegonnen zaak bleek kreeg het vluchtgroepje de ver slagenen zelfs in zicht en werd het oppassen voor een „lap". Zover kwam het niet omdat De Waal die schade niet wilde maken. Hij was het die de'zaak behoedde voor vernedering, ging toen geweldig te keer en moest dat ook omdat Van 't Geloof en Minneboo meerij ders waren geworden. In de enerverende finale werd het tempo hoog gehou den. Dat betekende dat een po ging van Oosterbosch en Jere miasse om de groep van elf te verlaten schipbreuk leed. Men reed attent en hard en er zou een spurtwinnaar komen. Het werd een knallende eindsprint waarin Oosterbosch - die on derweg het werk niet ge schuwd had - zijn wiel het eerst over de kalklijn drukte voor een fel aandringende Je remiasse. De animators kregen zodoende waar ze recht op hadden. Voordien waren trimmers en veteranen al over het parkoers gegaan. Bij eerstgenoemde ca tegorie gebeurde weinig en moest het vuurwerk van De Jonge en De Linde komen, terwijl Chiel Raas de bende telkens weer op de vluchters bracht. In de sprint won plaat selijk favoriet Gijsel. De veteranen hadden in Heikantse Theo van de Brande de smaakmaker. Telkens weer probeerde hij de beslissing te forceren, maar evenzoveel keer ging het feest niet door. Te recht werd Van de Brande wel winnaar van de leidersprijs. Met Van de Brande toonde Van Putten zich erg ijverig in de koers - hij werd er maar matig voor beloond. Terwijl een at tente Wieles de zaken scherp in de gaten hield gokte Ko Tol- hoek op de sprint in de finale. Hij misrekende zich: het veld bleef weliswaar bijeen, maar toen de Zeeuwse Liefhebber skampioen aanzette voor de laatste jump zag hij de rappe Arie Veenendaal als een schicht over zich heen komen. Tolhoek had de bende „voor nop" bij elkaar gehouden, zijn benen waren minder rap dan de Rotterdamse die moeiteloos naar de bloemen greep. Uitslagen: Trimmers: 1. J. Gijsel, Yerseke, 2. C. de Jonge, Goes, 3. K. v. d. Linde, Goes, 4. J. Smet, Nisse, 5. M. Raas, Goes, 6. P. Jochems, Goes, 7. W. van de Linde, Kloetinge, 8. K. de Schipper, Biezelinge, 9. T. van Maastricht, Vlissmgen, 10. C. Hofmans, Kloetinge. Veteranen 40 km: 1. A. Veen endaal, Rotterdam 53.18, 2. Ko Tolhoek, Yerseke, 3. B. Wieles, Sluiskil, 4. W. van Putten, Haaften, 5. P. Marchand, Til burg, 6. Th. van de Brande, Heikant, 7. P. Rops, Schijndel, 8. J. Trimmer, Velsen-Noord, 9. H. Mastenbroek, Rhenen, 10. J. Kivits, St. Michielsgestel. Amateurs 80 km: 1. Bert Oosterbosch, Eindhoven 1.49.10, 2. Wim Jeremiasse, Wemeldinge, 3. Wil van Hel voirt, Zuiddorpe, 4. Piet Broe- re, Zevenbergen, 5. Peet Bor- remans, Woensdrecht, 6. Guus Bierings, Uden, 7. Ad Tak, Oud Gastel, 8. Henk de Jong, Goes, 9. Peter Gödde, Koewacht, 10. Cees Dietvorst, Bergen op Zoom, 11. Toine Verheezen, Bergen op Zoom, 12. Wim de Waal, Axel, 13. Reinier Stroosnijder, Moerdijk, 14. Frans Moons, Mierlo Hout, 15. Mar Mariën, Wouw, 16. Leo Eisten, Roosendaal, 17. Do- mien Evers, Sprundel, 18. Cees Spaans, 's Gravenpolder, 19. Henk van Meurs, Vught, 20. Peer Maas, Huijbergen. Bert Oosterbosch gaat zegevierend over de streep in Yerseke. nen. Het kaf werd daarom van het koren gescheiden en er waren ook nog wat valpartijen die de rest verder selecteerden. Zo'n 25 renners kwamen voorop en daarbij zaten dan alle toppers. Toen in de laatste ronde een zestal renners een gaatje van 50 meter sloeg dacht men dat de beslissing gevallen was, maar Peters, Lijbaert, Dallinga, Vervaert, Heijboer en Verstraeten wildenpiet aan het werk, zaten te kijken wie er, met zoveel rappe benen aan het commando, het beulswerk wilde opknappen. Toen ze het stuk voor stuk vertikten een ander naar de meet te brengen kwam het veld terug bijeen en moest een massaspurt de win naar brengen. Jan Vervaet en vooral Daan de Kubber zaten in de laatste bocht in het goede wiel, maar hoe razendsnel henk Peters is moest ieder er varen toen hij over de hele meute heen stoof toen de sprint eenmaal op gang getrokken werd. Over de jury-uitslag daarna was bij de prijsuitrei king nogal het een en ander te doen. Joost Bakker was er zeker van „verder" geëindigd te zijn, terwijl René Hijboer Jan Vervaet en Jan Moes, in de officiële einduitslag respectie velijk op de 14e, 12e en 15e plaats te vinden, een aantal plaatsen „dichter" geëindigd zouden zijn. Jammer want de trofee Jansen-Kauwels had een beter lot verdiend. Officiële uitslag: 1. H. Pe ters, 2 J. Lijbaert, 3. J. de Bak ker, 4. M. Dallinga, 5. F. Ver straeten, 6. R. Slabbekoom, 7. H. Serier, 8. R. v.d. Broucke, 9. P. de Rooij, 10. j. de Kubber, 11. J. Hendriks 12. J. Vervaert, 13. G. Schuurman, 14. R. Heij boer, 15. J. Moes. HULST - In de hoofdklasse A-junioren werden nog twee wedstrijden gespeeld die de competitie rond moesten ma ken. HW'24 A 1 kwam tegen het al gedegradeerde Breskens A 1 niet verder dan 0-0 en Terneu zen A 1 ging op bezoek naar de Zeeuwsche hoofdstad en pakte dank zij een 2-1 zege de punten bij Middelburg A 1. Eindstand; - Arnemuiden A 1 20-33; MiddelburgA 120-25; Terneuzen A 1 20-25; Vlissin- gen A 1 20-23; Yerseke A 1 20- 21; HVV'24 A 1 20-21; Terneu- zense Boys A I 20-20; Kloe tinge A 1 20-19; Steen A 1 20- 15; Axel A 1 20-12; Breskens A 1 20-6. (Van onze sportmedewerker) KAPELLE - De tweedaagse sportuitwisseling die de R T.C. Theo Middelkamp het voorbije weekeinde met de jeugdafdeling van W. V. de Peddelaars uit Hoogeveen op het programma had staan, is zonder meer een bijzonder prettige kennismaking gewor den. Dat men, na een eerste dag die benut werd om de sport- broeders (en - zusters) met met elkaar vertrouwd te maken, tijdens de slotdag de sportieve kant van dit bezoek succesval af kon sluiten geeft deze sport uitwisseling zeker het etiket „volledig geslaagd" mee. Tijdens de wedstrijddag werd al gauw duidelijk dat de Peddelaars, een club met een grote jeugdafdeling (men ver wacht één dezer dagen het veertigste jeugdlid in te kun nen schrijven) een erg gedisci plineerd gezelschap vormen, maar ook op een enorme sterke jeugd kunnen bouwen. Het zit daar in Drente wel goed. Theo Middelkamp had overigens voor de wedstrijddag ook de W.V. Zeeuwsch-Vlaanderen uitgenodigd en daardoor kre gen de aanwezigen nog eens een overzicht van de kwaliteit die in de provincie Zeeland schuilt. Bovendien gaan derge lijke invitaties meestal ge paard met een goede onder linge verstandhouding. Een erg gelukkig initiatief van Middelkamp. Men mocht in de twee Zeeuwse verenigingen dan de troepschouw laten bewonde ren, in feite kwam men tegen Peter Boerken (Peddelaars), Marcel van de Klooster (Middel kamp), Eddy Lenstra (Middelkamp) en Frank Geense Z.-Vl) in 1 actie tijdens de koers voor 11-jarigen. de Noordelijke gasten alleen in de jongste klassen aan de bak. Bij de 8-jarigen ging een trio Zeeuwen de Peddelaars vooraf en ook in de categorie 9 jaar mocht een Middelkamper de handen nog in triomf heffen, daarna kwamen de gasten steeds duidelijker op de voor grond. Alleen bij de 11-jarigen heerste de „combinatie" nog, alle andere categoriën werden een prooi voor de gasten, die vooral in de familie Dekker een blijkbaar onuitputtelijke bron aan talent aan kunnen boren. Men startte zaterdag om twee uur, „Middelkamp" kende een voortreffelijke or ganisatie (ook daar loopt de jeugdafdeling als een trem - Zeeuwsch Vlaanderen werpt daar jaloerse blikken op maar is kennelijk aan het terugko men - afgelopen week werden twee jeugdrennertjes inge schreven en men verwacht meer), de Peddelaars stuurde een voortreffelijke delegatie, zit boordevol talent en dat vooral in de wat oudere klas sen, en de organisators kunnen met tevredenheid terugzien op deze bijzonder geslaagde sportontmoeting. Tenslotte.... Walter van Acker liet de kans om de Ped- defaars in de Zeeuwsch- Vlaamse jeugdtoer te halen niet onbenut. Mogelijk kan men de Noordelingen daar in 1979 al in verwachten. Uitslagen: 8 jaar: Jacky For- trey (de enige Z. Vlaamse zege) 2. Peter Zwartepoorte, Mid delkamp, 3. Marcel van de Klooster, Middelkamp, 4. Ewout van Eisden, Peddelaars, 5. Henk Tollemans, Middel kamp. 9 jaar: 1. Wilfred van de Vrede, Middelkamp, 2. Marcel Marijs, Middelkamp (hij gaat goed Jaap), 3. Wim de Kunder, Middelkamp, 4. Peter Martin van Wezen, Peddelaars, 5. Jacco de Bruyn, Middelkamp, 6. Marco Geense, Z. Vlaande ren (goed debuut in dit sterke veld). 10 jaar: 1. Richard Lup- pens, Peddelaars, 2. Eddy Cromheecke, Z. Vlaanderen, 3. Freddy Oosterveen, Pedde laars, 4. Erik de Winter, Mid delkamp, 5. Henk Schake, Peddelaars, 11 jaar: 1. Marcel van de Klooster, Middelkamp, 2. Peter Boertien, Peddelaars, 3. Frank Geense, Z. Vlaande ren, 4. Brigitte Tieleman, Z. Vlaanderen (erg knap Brigit te), 5. Robert van Eenenaam, Middelkamp, 12 jaar: 1. Dicky Dekker, Peddelaars, 2. Ronald Reins, Peddelaars, 3. John Hermsen, Peddelaars, 4. Bas Achterdebos, Middelkamp, 5. Saskia Bergström, Peddelaars, 13 jaar: 1. Dick Kollen, Pedde laars, 2. Mario Rammeloo, Z. Vlaanderen, 3. Marcel van de Eng, Peddelaars, 4. Roelof Huizebosch, Peddelaars, 5. Wim Hamelink, Middelkamp, 14 jaar: Gerard Dekker (deze boomlange knaap van de Ped delaars heeft in zijn hele „wielerjeugd-carrière" nog nooit ook maar één enkele wedstrijd verloren. In elke wedstrijd waarin hij van start ging pakte hij de overwinning, meestal door zijn geweldige sprint. Dat belooft wat). 2. Carlo Steel, Z. Vlaanderen, 3. Mark Jansen, Peddelaars, 4. Gerrit van Hal, Peddelaars, 5. Peter van Acker, Z. Vlaande ren.

de Stem | 1978 | | pagina 13