DEN HERTOG TERUG NAAR „AMATEURS" Ploeg Post heerst Ger Knetemann ongenaakbaar in de tweede etappe Pra rest van Idem Hellas precies op tijd voor het banket Kuiper in ronde van Galder Van der Meent belangrijkste gegadigde bij De Graafschap Resultaten Parijs-Nice Bokser Eipel uit ziekenhuis Louk Sanders uitgeschakeld TIJDENS CROSSK, s Heereii Dagboek vaneen herdershond Dagboek vaneen herdershond Elsevier Vergissing Te rustig DOOR HEIN GROOTHUIS Strijdlustig JEIGDINTERLAN I MIDDELBIRG Frazier terug in de ring voetbal - wedstrijd Sao Paulo Braziliaans kampioen Dode in DE STEM VAN DINSDAG 7 MAART 1978 ,U' v Het boek van de tv-serie door Willy van Hemert Jacques Sk&reufs Met 12 kleurenfoto's. Gebonden f 22,50 Bij elke boekhandel (Van onze sportredactie) AUXERRE - Voor Fedor den Hertog is de indiensttre ding bij de Franse wieier- groep Lejeune een stap in het verleden geworden. Lejeune doet mee bij profs, maar is in feite een amateurploeg, zo ondervindt het de Neder landse kampioen, die maan dag tijdens de tweede etappe van Parijs-Nice door een lekke band de beslissende slag miste, knap terugkwam en vervolgens tegen een auto reed om toch nog in de kop groep Auxerre te bereiken. Fedor klaagde daar zijn nood over de amateuristische begeleiding van de groep profs door Lejeune. Ploeglei der Henri Anglade bemoeit zich bijna nooit met de ren ners en helemaal niet met de Nederlanders Den Hertog en Smit. „Ik heb al tien keer ge vraagd of ze voor mij kam pioenstruien bestellen, maar ik heb ze nog niet gekregen. Ik ben toch landskampioen, maar dat interesseert kenne lijk niemand. Daarom rijd ik in een gewone trui rond. Zei] kopen doe ik ze niet. We moe ten al zelf bijdragen in de reiskosten en zo. Het is in derdaad net of ik weer ama teur ben". (Van onze sportmedewerk< TERNEUZEN - Terwijl de gedwongen rust de compe tie weer schoorvoetend gang kwam, zagen enkele f maties toch ook wel wat in i fenpartijen tegen regionale genstanders. In dit vriendschappel voetbal vonden zaterc Zaamslag en Axel elkaar in c partij, waarin de thuisclub aanhang een leuk kijks bood en de gerenommeerde genstander met 2-0 klopte. Tem. Boys - Arnemuic maakte Joost de Ridder van bezoekende ploeg zijn her< treden. Overigens kwam de j vreesde spits amper verder c wat gekanker tegen scheidsrechter, die zich d; wijselijk niet door liet be vloeden. Na rust lag het ten voor de Boys te hoog en tc kwamen ook de twee goals het bord. Sluiskil heeft keni lijk aspiraties de vierde k over te slaan. In een oefenwi strijd zoekt men graag deri mij in vergelijking met verle den jaar. Toen leken de laatste paar honderd meter eindeloos voor mij. Nu ging het zo ge makkelijk als wat. Maar ja, dat is gewoon het verschil in vorm. Ik wil niet zeggen dat ik in deze ronde iedereen naar huis ga rijden, maar ik heb wel het ge voel dat ik ontzettend veel kan. En mijn zelfvertrouwen is vandaag nog meer versterkt, doordat ik Zoetemelk hier heb geklopt. Hij heeft tenslotte op een dergelijke aankomst al eens een etappe in de Tour ge wonnen". Joop Zoetemelk had als ver klaring voor het feit dat hij zich niet in de strijd om de eer ste plaats had kunnen mengen, dat hij in de veronderstelling verkeerde dat er in Auxerre twee plaatselijke ronden gere den moesten worden. In het routeboek stond dat inderdaad aangegeven. De aanwijzingen die de speaker schreeuwde, lie ten evenwel niets aan duide lijkheid te wensen over. „Ik heb het niet gehoord", aldus Zoetemelk die zelf niet weet hoe het komt dat hij nu zo vroeg in vorm is. Ik heb me ei genlijk niet anders voorbereid dan de laatste twee jaren toen ik in het voorjaar niet zo goed reed. Alleen heb ik deze keer mijn fiets meegenomen naar de wintersport. Twee a driemaal in de week heb ik daar zo'n 70 kilometer gefietst. Maar of het verschil alleen daar in zit is ook voor mij een vraag". DEN HAAG (ANP) - De KNBB heeft Louis Havermans (Zundert) als tweede Nederlandse deelnemer ingeschreven voor het toernooi om het wereldkampioenschap 47/2 dat van 6 tot 9 april wordt gehouden in Rheden. Nationaal kampioen Piet Vet (Berkhout) was al zeker van deelneming. De beslissing van het sectiebestuur, genomen na advies van de technische commissie, wordt gedragen door de resultaten tijdens het nationale kampioenschap te Julianadorp en het Europese kampioenschap in deze spelsoort te Emmeloord. Als norm voor deelneming werd gesteld een algemeen gemiddelde van meer dan 45,00. Hans Sundquest bereikte dat moyenne in Julianadorp, waar hij tweede werd, noch in Emmeloord. Louis Havermans, die in de strijd om de Nederlandse titel derde werd, speelde daar met een gemiddelde van ruim 50. (Van onze speciale verslaggever) AUXERRE - Gerrie Knetemann heeft aangetoond een ijzersterke leider van Parijs - Nice te zijn. Hij liet er geen enkele twijfel over bestaan de druk van de witte trui volledig aan te kunnen en of het succes niet voor hem op kan, behaalde hij op zijn 27e verjaardag ook nog zijn tweede zege in deze etappewedstrijd. De Huijbergenaar bereikte zijn nieuwe triomf door in Auxerre heuvelop de sprint te winnen van een 29 man sterke kopgroep. (Van een onzer verslaggevers) DOETINCHEM - Henk van Brussel komt zeker niet naar De Graafschp. De Go Ahead- trainer, die naarstig naar een nieuw werkgever zoekt omdat zijn contract in Deventer niet wordt verlengd, is teleurge steld dat De Graafschap aan zijn neus voorbijgaat. „Ik moet nu maar zien waar ik volgend seizoen weer aan de slag kan gaan", aldus Van Brussel. Intussen is het rijtje kandidaten voor de trainer spositie bij De Graafschap kleiner geworden. Hans Alle man (ROHDA Raalte), Jan Morsing (assistent trainer bij FC Twente) en Jan Mak (Vo- lendam), alle drie mogelijk op volger van Henk Ellens, ont kennen hun eventuele gang naar de Vijverberg. Over blijft Pim van der Meent, die maan dagmiddag niet ontkende dat hij deze week zijn handteke ning onder een hem aangebo den contract bij De Graaf schap zal zetten. HELMOND/HULST- groot succes geworden, plaats, terwijl de resultat Vooral de nationale titel de gelederen van RKHA Het sectiebestuur heeft geen gehoor gegeven aan de sugges tie een kadrist van grote reputatie, zoals Vultink of Van der Smissen, aan te wijzen als tweede Nederlandse deelnemer. Beide ontbraken in het Nederlandse kampioenschap en de KNBB meent dat de eigen titeltoernooien zouden devalueren wanneer die niet mede bepalend waren voor de afvaardiging naar internationale kampioenschappen. Gerrie Knetemann had zijn winst voor een groot deel te danken aan de steun van zijn ploeggenoten, die uitgezon derd De Cauwer, Gevers en Wesemael allen deel uitmaak ten van de kopgroep. De Raleigh-coureurs, van wie Priem op het laatst nog moest afhaken, domineerden de hele etappe sterk en brachten hun kopman aan het eind van de rit in ideale stelling. Bij het uit komen van de laatste bocht waren er namelijk alleen maar mannen van Post aan de kop van het veld te vinden en daar door kon Knetemann, voor wie de aankomst op het lijf ge schreven was, met een rustig gevoel aangaan. Naar de zin van de licht ont vlambare Jan Raas nam Kne temann echter veel te rustig de aanloop naar de finish. Hoewel de tactiek in de slotfase, waarin Hennie Kuiper zonder ernstige gevolgen ten val kwam, toch volledig geslaagd was, slingerde de Zeeuw met een kwaad gezicht Knetemann verwijten toe. Raas: „Wij zaten met z'n allen voorin, maar hij ging in het begin helemaal niet door. Hij zat steeds maar ach terom te kijken". „Ja natuur lijk", zei Knetemann nader hand. „Ik wilde kijken of er niemand aan mijn wiel meek wam. Was dat namelijk wel het geval geweest, dan had ik ge makkelijk geklopt kunnen worden". Knetemann nam Raas diens woede-uitbarsting evenwel geenszins kwalijk. Hij zwaaide hem zelfs alle lof toe. „Raas heeft geweldig gereden. Hij heeft mij constant uit de wind gezet en demarreerde in de laatste kilometers ook nog een paar keer. De hele ploeg heeft trouwens fantastisch gereden. Dat bewijst ook wel het feit dat er zeven man van ons van voren zaten. Het is ongelooflijk wat iedereen gedaan heeft". Hoewel hij zijn positie moest verdedigen, was Gerrie Kne temann gisteren zelf een van de actiefste renners. Toen het pe loton al 150 km van startplaats Creteil verwijderd was zonder dat er ook maar iets onderno men was, vond de Westbra bander het tijd dat er maar iets moest gebeuren. „Het woei VOETBAL - Gastheer Ghana en Nigeria zijn het toernooi om het Afrikaans kampioenschap voor landen teams met een overwinning begonnen. Ghana won met 2-1 van Zambia en Nigeria ver sloeg Opper Volta met 4-2. Beide wedstrijden waren voor groep A. «.tevig en toen we op een berg op het kantje zaten en Bran demarreerde, ben ik meege gaan. We ajn er verschrikke lijk aan gaan trekken, waar door alles van zelf uit elkaar viel. Zoetemelk zat er aanvan kelijk niet bij, maar die sloot korte tijd later aan". Na de vorming van de kop groep, waarin alle groten aan wezig waren, kreeg de rest geen kans meer om terug te komen, doordat het tempo vooral door de Raleigh- en Peugeot-renners bijzonder hoog werd gehouden. En steeds was ook Gerrie Knete mann, die nu toch aan het uit groeien is tot een vedette, voorin te vinden om niet ver rast te worden door de concur rentie, die overigens bar wei nig liet zien. Knetemann: „Zoetemelk, Hinault en Lau rent hebben niet een keer wat geprobeerd. Ik denk toch dat ze wachten tot de tijdrit op de Turbie". Raleigh, dat tot nu toe veruit de sterkste indruk heeft ge maakt, wilde zich niet beper ken tot het verdedigen van de trui. Dat bleek wel in de laatste kilometers, toen de renners van Post een spervuur van de marrages ontketenden. Met name Jan Raas was uiterst ac tief. Tot driemaal toe sprong de Zeeuw, die tot de strijdlustig- ste renner werd uitgeroepen, weg. Steeds echter werd hij te ruggepakt. Nadat ook Henk Lubberding het nog een keer tevergeefs geprobeerd had, was het de beurt aan Gerrie Knetemann. Hij leek even be dreigd te zullen worden door Jean-Luc Vandenbroecke, de nummer drie uit de algemene rangschikking, maar de jonge Belg ontbrak de kracht om naast de Nederlander te ko men. Knetemann: „Ik merkte hoe traag Vandenbroecke kwam en toen wist ik dat ik door kon gaan. Wat een ver schil was deze aankomst voor De jarige Huybergenaar Gerrie Knetemann brengt zijn linkerarm omhoog. Jean-Luc Vandenbroeck weet dat hij geklopt is. KATOWICE (ANP) - Idem Hellas heeft, met meer dan 24 uur vertraging, haar tweede wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Euro pese handbalbeker voor landskampioenen dames toch nog gespeeld. Hellas verloor ook het tweede duel van Ruch Chorzow, 14—26. In Voorburg hadden de Poolse dames met 23-17 gewonnen. De wedstrijd stond op het programma voor zondagmor gen elf uur. Op dat moment echter wachtte de Haagse ploeg aan de Pools/Oostduitse grens nog op een treinverbin ding naar Katowice, nadat de vastgestelde vliegreis door ver tragingen en mist niet in War schau op zaterdagmiddag, maar in Oost-Berlijn op zater dagavond was geëindigd. De groep kwam tenslotte toch nog in Katowice aan, zondag om zes uur 's avonds, ongeveer een uur voor het tijdstip waarop het afscheidsdiner was vastge steld. De politie bracht de ploeg onmiddellijk naar het hotel waar het diner zouaats- vinden. Maandagmiddag, twee uur nadat de ploeg volgens het reisschema al op Schiphol terug had moeten zijn (de groep komt nu pas dinsdag avond via Kopenhagen teruggevlogen), werd toch ge speeld. Ruch Chorzow, dat op basis van kwaliteit al een overwicht had in Voorburg, was in eigen huis duidelijk sterker, omdat de Nederlandse ploeg de reis nog in de benen had en ook zeer nerveus voor deze tweede wedstrijd, die niets anders dan een nederlaag zou kunnen opleveren, aan trad. Ruch had bij rust al een verschil van acht punten opge bouwd (16-8) en vergrootte'die marge nog in de tweede pe riodetot twaalf punten: 26-14. De meest opvallende speelsters bij de Poolse ploeg waren Ilona Nawa, die in de tweede lijn een voortdurende dreiging was en bovendien nog drie Keer scoorde en de Poolse interna tional Zofia Lowczynska, die zes treffers achter haar naam kreeg. De doelpunten van Idem Hellas werden gemaakt door Mieke Pottuyt (4), Hannie de Kok (6), Marja Noldus, Ingrid van Koppen, Jolanda van Dongen en Maja van Kapel. De uitstekende resultat waren aanleiding om zonda avond een grootse receptie geven. Zo'n honderd suppi ters en sympathisanten war al rond zeven uur in café Ster samengekomen om deelnemers(sters) te huldig( Wethouder van sportzak van de gemeente Hulst, R MIDDELBURG - Sin lange tijd wordt er weer ee een echte internationale vo balwedstrijd in Middelbi gespeeld. Op zaterdagmidé 18 maart spelen in Midd burg, op het hoofdveld aan Nadorst, de nationale jei delftallen van Nederland Noorwegen tegen elkaar, wedstrijd begint om drie ui De elftallen wordt samenj steld uit spelers tot 18 ja Van de Nederlandse selee heeft enige tijd geleden de 1 lentvolle doelman van HV Jos van de Kinderen, nog d uitgemaakt. De Nederlanc spelers komen al op vrijde avond naar Zeeland. Er is ook voor een twee voorwedstrijden gezorgd. C haféén speelt de Zeeuv v-selectie van het jeugdpl Nederland tegen Middelbl BI en de Zeeuwse B-selec (15 en 16 jarigen) speelt 13.15 uur op het hoofdvi tegen Middelburg Al. (Van onze xt j HEERENHOEK - De 6 er'and, die op 19 augus voert krijgt als startplaats nale Ronde van Midden-Ze< vorige week wat de sponsor aannemingsbedrijf in 's He Op het terrein van dit bed uur van start. Vanaf 's Heer ra venpolder, Biezelinge (v rrif5, over Kanaalweg e trekt men naar Oostdijk en augs de oude rijksweg v ge', apeUe, Hillewerfw ervolgens over de Katten< Goes en de Louisse de Colig vanVo 65 kilometer afg naar F »°meter volgen. He Goec v dijk en over dei u -Voordat men op de Be karav Vlermaal pa Droftr,egen dén verwac over 15 kilometer!^ reeds JOHANNESBURG (ANP) - De voormalige wereldkam pioen in het zwaargewicht, Joe Frazier, heeft aangekon digd terug te zullen keren in de ring. Frazier, 34 jaar oud, zal op 15 april in Johannes burg, vijf jaar na zijn neder laag tegen Foreman, tegen de Zuidafrikaan Gerrie Coetzer aantreden. Frazier werd in februari 1970 wereldkampioen door een k.o.-zege op Jimmy Ellis. Drie jaar later werd hij door Foreman onttroond met een knock-out in de tweede ron de. Driejaar later nam hij af scheid, waarna hij in zijn on derhoud voorzag door als bandleider door de Ver enigde Staten te trekken. (ADVERTENTIE De uitslag van de eerste etappe van Parijs - Nice, Cre teil - Auxerre over 201 kilome ter is: 1. Knetemann (Ned), 201 km in 5 uur 29 minuten en 25 se conden., 2. Vandenbroucke (Bel), 3. Sibille (Fra), 4 Zoete melk (Ned), 5. Laurent (Fra), 6. Esclassan (Fra), allen in de zelfde tijd als Knetemann. 7. Bittinger (Fra), 8. Thaler (WDL), 9. Braun (WDL), 10 Kelly (Ier), 11. Van Vliet (Ned), 12 Hinault (Fra), 13. Hezard (Fra), 14. Mesiet (Fra), 15. Nils- son (Zwe), 16. Pubberding (Ned), 17. Bazzo (Fra), 18. Per- ret (Fra), 19. Chaumaz (Fra), 20. Duclos Lassalle (Fra), 24. Den Hertog (Ned), 25. Kuiper (Ned), 26. Van den Hoek (Ned), 29. Raas (Ned) allen dezelfde tijd als Knetemann, 30. Priem (Ned) 5.30.16. Het algemeen klassement ziet er na Creteil - Auxerre als volgt uit: 1. Knetemann 5 uur 40 minu ten en 20 seconden., 2. Van denbroucke op 5 seconden, 3. Zoetemelk op 0.05, 4. Hinault op 0.09, 5. Braun op 0.15, 6. Laurent op 0.20, 7 Kuiper op 0.24, 8. Salm (Zwi) op 0.28, 9. Hezard op 0.31, 10. Lubber ding opO.31, 11. Den Hertog op 0.37, 12 Raas op 0.39, 13. Kelly op 0.40, 14 Duclos-Lassalle op 0.41, 15. Chaumaz op 0.42, 16 Mesiet op 0.44, 17. Thaler op 0.45, 18. Perret op 0.49, 19. Hardy (Fra) op 0.49, 20. Ro- siers (Bel) op 0.51,23. Van Vliet op 0.54, 27. Van den Hoek op 1.07, 30. Priem (Nedj op 1.39. Joop Zoetemelk: vergissingen. TENNIS - De Zweed Kjell Johansson heeft het tennis toernooi van Nigeria op zijn naam gebracht. In Lagos wees hij in de finale de Engelsman Robin Drysdale met 9-8 6-3 terug. In het dubbelspel ging de titel naar het Amerikaan s/Indiase duo George Hardie/- Sasi Memon. In de finale ver sloegen de winnaars Jürgen Fassbender (Wdl) en Colin Dowdeswell (Eng.) met 6-3 3-6 7-5. IJSCHOKEY - De ijshoc keyspeler Dick Decloe, die in het verleden bij de Neder landse vereniging Hijs heeft gespeeld, is in West-Duitsland topscorer in de ijshockey- Bundesliga. De Canadese Ne derlander, nu spelend voor Krefeld, heeft tot nu toe 67 keer gescoord. Daarmee heeft hij het record van 61 treffers, dat ook op zijn naam stond, al gebroken. JOHANNESBURG (ANP) - In het afgelopen weekend is in Diepkloof, nabij Johannes burg tijdens een voetbalwed- strija de 25-jarige doelverde- diger Mziwakhe Sithole dood geschoten. De politie deelde mee, dat Sithole door een schot in de rug is gedood. Een ooggetuige ver telde, dat twee mannen na de schietpartij hard wegrenden. BERLIJN (ANP) - De 20- jarige Westduitse bokser Jörg Eipel is maandag uit een West- berlijns ziekenhuis ontslagen Eipel ging op 17 december vorig jaar in een partij tegen i1 Fransman Alain Marion in Pa rijs knock out en bleef 25 dagen in coma. Na een herstel- lingskuur van twee weken zal de oud-kampioen van Europa in het weltergewicht, wiens gezondheidstoestand volgenS de behandelende artsen ver heugend snel verbeterd is, p°' liklinisch verder worden be handeld. (Van onze sportredactie) GALDER - Hennie Kuiper I momenteel rijdend in de eerste echte etappekoers Parijs-Nice I zal in de profronde van Galder j die 19 maart verreden wordt, aan de start verschijnen. Ook Johan van de Velde, kersverse prof in de ploeg van I Peter Post heeft Galder als I strijdtoneel uitverkoren I Daarmee heeft het organisa- tiecomité de nummers twee I van de „Grote- en de Kleine I Tour" onder contract staan I Tot nu toe hebben ongeveer 311 renners toegezegd 19 maart naar Galder af te reizen. BELO HORIZONTE (ANP) I - Sao Paulo is Braziliaans voetbalkampioen geworden. De finalewedstrijd tegen At- letico eindigde zonder dat er I werd gescoord. Ook in de ver lenging vielen geen treffers Strafschoppen moesten toen de beslissing brengen. Sao Paulo benutte er drie, Atletico twee. Voor Sao Paulo scoorden Pjez, Antenor en Bezerra, voor Atletico Ziza en Alves. CAIRO (ANP) - Louk San ders is maandag in de eerste ronde van de internationale Egyptische tenniskampioen schappen uitgeschakeld door de Fransman Francois Jauf- fret. De setstanden waren 6-9, 6-4. In de andere wedstrijd uit de eerste ronde won Noldia Spaer uit Joegoslavië van de Frans man Jean Francois Caujolle met 6-1, 6-4. De overige par tijen van de eerste ronde wor den vandaag gespeeld. De Amerikaan Jimmy Con nors is winnaar geworden van het internationale tennistoer nooi in Memphis. In de eind strijd versloeg hij zijn landge noot Tim Gullikson met 7-6, 6-3.

de Stem | 1978 | | pagina 8