Van Leeuwen past zich. goed aan Beckenbauer DICK ADVOCAAT NAAR AMERIKA Effect eek; nog s onges I I niet naar WK Tennistop naar Ahoy Ajax woedend op Suurbier Scherz te sterk voor Van der Smissen Magielsc en Beynen in boksteam Schotse ploeg Bij NS-Meermanskaart dagkaart gratis. sport KORMOJ: VOORKEI? VOOR 6RAZ DE STEM VAN WOENSDAG 22 FEBRUARI 1978. (Van onze speciale verslaggever) TEL AVIV - Ernst Happel trekt zich niets aan van tradities. De bondscoach van Oranje bepaalt zijn eigen standpunt en daarmee uit. Dat leidde ertoe dat de Oranje-selectie de opstel ling, waarin het Nederlands elftal tegen Israël speelt, pas gisteren op de persconferentie ter ore kwam. Slechts René van de Kerkhof was van tevoren door Happel ingelicht, dat hij zijn plaats in de basisopstelling was kwijtge raakt aan La Ling. Happel legde de PSV'er uit dat hij Ling een nieuwe kans wilde geven binnen Oranje. Van de Kerkhof toonde begrip voor die beslissing van Happel. Ernst Happel experimenteert vandaag trouwens toch drif tig, want niet alleen La Ling, maar ook Henk van Leeuwen en Jan Peters krijgen de kans om zich onder het toeziend oog van Happel te bewijzen. De keuze van Peters in de basis betekent dat de Feyenoorder Wim Jansen naast René van de Kerkhof op de reservebank mag zitten. De ongebruikelijke handelswijze van Happel om de opstel ling niet eerst binnen de selectie zelf bekend te maken, stuitte overigens niet of nauwelijks op bezwaren van de Oranje-klanten zelf. Vleugelback Hugo Hovenkamp: „Happel is nu eenmaal een ander type dan de doorsnee trainer. Wij hebben daar verder geen moeite mee, omdat wij een verre gaand vertrouwen hebben in de man. Hij bemoeit zich ook nauwelijks met de spelers. Iedereen behandelt hij gelijk, maar een echte vertrouwensrelatie kan met hem haast niet bestaan. Zelf vind ik dat geen ramp, integendeel zelfs, maar ik kan me voorstellen dat andere spelers toch wel iets meer contact met hem zouden willen hebben. In die gevallen werpt Zwartkruis zich echter op als de man tegen wie aangepraat kan worden". In het duel tegen Israël zal driftig gewisseld mogen worden. In overleg met de Israëlische voetbalbond heeft Happel de afspraak gemaakt dat drie veldspelers plus de doelman gewis seld mogen worden. „Deze wedstrijd staat in het teken van de experimenten", aldus Happel. „Maar dan moet ik daar wel alle gelegenheid voor krijgen, vandaar die mogelijkheid om wat extra te kunnen wisselen". OPSTELLINGEN Nederlands elftal: Doel: Piet Schrijvers (Ajax), achter: Wim Suurbier (Schalke 04), Ruud Krol (Ajax), Wim Rijsbergen (Feyenoord), Hugo Hoven- kamp (AZ), Midden: Willy van de Kerkhof (PSV), Jan Peters (AZ), Wim van Hanegem (AZ), voor: Tscheu - La Ling (Ajax), Henk van Leeuwen (FC Den Haag), Rob Rensenbrink (Anderlecht). Reserves: Jan Jongbloed (Roda JC), John Dusbaba (Anderlecht), Adri van Kraay (PSV), Wim Jansen (Feyenoord) en René van de Kerkhof (PSV). De opstelling van Israël is: Doel: Ari Haviv, achter: Cad Machunes, Avi Cohen, Avi Iaruskalmi, Jakov Cohen, midden: Itshak Shum, Haim Bar, Uri Malmilian, voor: Gideon Danty, David Lavi, Vichy Peters. (Van onze speciale verslaggever) TEL AVIV - Opvallend bewoog Henk van Leeuwen zich de afgelopen dagen binnen de Oranje selectie. Niet of nauwelijks viel te bespeuren dat „Haagse Henkie" toch als kersverse debutant zijn opwachting maakte binnen de keurtroepen van interim-bondscoach Ernst Happel. Vanaf het moment dat hij in het vliegtuig richting Tel Aviv stapte vond de slimme scherpschutter van FC Den Haag zijn stekkie binnen de selectie van het Nederlands elftal, waardoor de aanpassing volstrekt probleemloos verliep. Rob Rensenbrink, hij is ge weldig populair in Israël, is de man die Henk van Leeuwen van scoringskansen moet voorzien. MUNCHEN - Franz Be ckenbauer, aanvoerder van de Westduitse voetbalploeg die in 1974 wereldkampioen werd zal definitief niet spelen in Ar gentinië. Het gesprek dat de Westduitse voetbalbond met het bestuur van de New Vork Cosmos heeft gehad, heeft geen resultaat opgeleverd. De Ame rikaanse profclub die Becken bauer onder contract heeft geeft hem geen vrij om een aan tal oefenwedstrijden mee te spelen. Hooguit deelnemen aan de finaleronde zou moge lijk zijn geweest. De voorzitter van West duitse voetbalbond Hermann Neuberger, uitte zijn teleur stelling. „We hebben er alles aan gedaan om Beckenbauer vrij te krijgen. Maar het is niet gelukt. Bondscoach Helmuth Schön had als voorwaarde ge steld dat Beckenbauer ook de gehele voorbereiding mee zou maken. Wel daarop wenste de Amerikanen niet in te gaan. Ze hebben Beckenbauer zelf no dig. Wel waren ze bereid tegen een enorm bedrag Becken bauer gedurende de maan mei vrij te geven. Het is definitief afgelopen, ik denk dat Be ckenbauer nooit meer in de na tionale ploeg zal spelen". ROTTERDAM (ANP) - Het vijfde ABN- wereldtennistoernooi, dat dit jaar wordt gehouden van maandag 3 tot en met zondag 9 april in het sportpaleis Ahoy' te Rotterdam, is niet alleen kwantitatief - het aantal deel nemers is uitgebreid van 16 naar 32 - maar bovendien kwa litatief het sterkst bezette in de rij. Namens als Björn Borg, Brian Gottfried, Vitas Gerulai- tis, Adrianopanatta en Ilie Na- stase staan borg voor tennis van wereldklasse, maar ook spelers als Dick Stockton, Ken Rosewall, Woitek Fibak en Stan Smith, om maar een greep te doen, hebben reeds een grote reputatie verworven. „En waarom ook niet", meent Van Leeuwen, vandaag als centrumspits debuterend in het Nederlands elftal. „Tens lotte kende ik de meeste jon gens al min of meer. Vanaf de UEFA-jeugdelftallen draai ik al in de top van het betaald voetbal mee. Weliswaar niet in de absolute top. Maar toch daar erg dicht tegenaan. Daarom viel het met die aan passing wel mee, want goed beschouwd waren er maar een paar jongens met wie ik buiten het veld nog nooit contact had gehad". Toch bekent Henk van Leeuwen desgevraagd dat hij lichtelijke kriebels had toen hij maandag naar Schiphol toe- reed. „Je moet tenslotte altijd maar even afwachten hoe de spelers reageren op je aanwe zigheid", geeft Van Leeuwen toe. „Gelukkig viel dat mee. Al snel was ik over die lichte ner vositeit heen. Mede dankzij Jan Zwartkruis, die me in het vliegtuig even apart heeft ge nomen om me wat op m'n gemak te stellen. Een fijne ke rel, die Zwartkruis. Zelf heb ik nooit in dienst gezeten, maar ik kan me voorstellen dat de jon gens die in het militair elftal gespeeld hebben met hem weg lopen". Mede door die vlotte aanpas sing ligt Van Leeuwen ook nauwelijks wakker van zijn debuut binnen het Nederlands elftal. „Ik weet wat ik kan, en dat moet genoeg zijn", reageert hij laconiek. „Trouwens voor mij was dat debuut helemaal niet een verrassing. Tenslotte ben ik de enige centrumspits binnen de selectie en daarom lag het eigenlijk wel voor de hand dat ik in de basis zou staan. Laten we eerlijk zijn, het zou dwaas geweest zijn om mij op de reservebank neer te zetten. Dan had Happel me beter thuis kunnen laten. Hij wil met eigen ogen zien of ik op dit niveau mee kan draaien en dat kan hij nu eenmaal niet be kijken wanneer ik naast hem zit in de dug out". Een koele, nuchtere reactie waar echter niet uit afgeleid mag worden dat Henk van Leeuwen het maar doodge woon vindt om in het Neder lands elftal te debuteren. „Nogmaals, ik vind het logisch dat ik moet spelen, maar die constatering houdt niet met een in dat ik zelf vind dat ik nu ineens voor honderd procent de man ben die Nederland bij het wereldkampioenschap in Argentinië aan de goaltjes moet helpen. Niet alleen voor Happel, maar ook voor mij is dit een test. Ik zelf heb wel enig idee waar de grens van mijn mogelijkheden ligt, maar dat kan ik nu aan de praktijk toet sen. Daarom wordt het toch wel een spannende dag. Ik zal moeten bewijzen dat ik erbij' hoor". De sleutel naar de toekomst van Henk van Leeuwen ligt ongetwijfeld in Tel Aviv. Valt hij als international door de mand dan wordt de kans groot dat het Haagse Zuiderpark volgend seizoen opnieuw zijn thuishaven wordt. Blijkt Van Leeuwen zich ook binnen Oranje te kunnen manifesteren als de uitgekookte, vlot sco rende spits die hij nu bij Den Haag is, dan staan gegadigden ongetwijfeld op korte termijn te springen om de toekomstige makelaar in onroerend goed. „Daarom wordt Israël voor mij toch wel een belangrijke tegenstander. Niet alleen in ternationaal, maar ook lande lijk hangt mijn toekomst mede af van de prestatie die ik van daag lever. Daar ben ik me vol ledig van doordrongen. Daarom valt van mij wel het een en ander te verwachten". ROB HARTOG Boerenzoon René Pijnen uit Woensdrecht op het paard dat tijdens de voorstelling van de SOKAL Gazelleploeg in Baarn aanwezig was. Zeeuw Toine van de Bunder tracht de halsstarrige beesten vooruit te krijgen. (Van de sportredactie) VENLO - In navolging van vele collega-voetballers gaat ook Dick Advocaat „goud" zoeken in Amerika. Meteen na de Nederlandse competitie zal de aanvoerder van FC VVV worden ingelijfd door de Ame rikaanse profclub Chicago Stings, dezelfde vereniging die een tijdlang op Willy Brokamp heeft gejaagd. Het ligt in de bedoeling dat Advocaat twee tot twee en een VOETBAL - De 1.800 Chi leense vluchtelingen in Neder land zouden graag zien dat het Nederlands elftal afziet van deelneming aan de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal in Argentinië, zo meldt het Chili Comité Nederland. Een boycot zou volgens de vluchtelingen tot gevolg heb ben dat alle fascistische regi mes in Zuid-Amerika, dus ook dat van Pinochet in Chili, aan den lijve ondervinden dat hun handelwijze in het buitenland wordt afgekeurd. halve maand m de prol- competitie van 'de V.S. uit komt. FC WV heeft hem toe stemming gegeven voor dit Amerikaanse avontuur. Men verwacht in Venlo dat Advo caat zich half juli weer voor de eerste training van Hans Croon zal melden. FC VW-manager Huub van Aken: „Alles is goed doorgepraat. We verwachten geen problemen". Intussen doet FC VW nog pogingen om zich te versterken met de 22- jarige Feyenoorder André Sta- fleu, die in het c-elftal de Rot terdamse club als vrije verde diger opereert. De Venlose club wil Stafleu tot het einde van het seizoen huren. De zaak dringt, omdat oefenmeester Rob Baan voorlopig niet kan beschikken over Kurt Rett- kowski (achillespees-blessure) en het experiment met Albert van der Weide als libero ook niet voor de volle honderd pro cent heeft voldaan. Het is ech ter zeer de vraag of Feyenoord en FC WV tot een accoord komen over de huurprijs. Ook schijnen de persoonlijke eisen van Stafleu al aan de hoge kant te ziin. (Van de sportredactie) AMSTERDAM - Ajax is woedend op Wim Suurbier, die de vorige week in het weekblad „Accent" verklaarde dat de club niet trainer Ivic maar voorzitter Jaap van Praag had moeten wegzenden. „Dat zou veel beter voor Ajax zijn ge weest", aldus Wim Suurbier. Suurbier beklaagt zich ero ver dat hij door Ajax slecht be handeld is. „Ze hebben nog vlug 200.000 gulden voor mij van Schalke gevangen, terwijl ik op het eind van het seizoen transfervrij zou zijn geweest en dan kan er voor mij niet eens een afscheidscadeau vanaf. Het is mij wel beloofd, maar ik heb het niet ontvangen", zegt Suurbier. Voorzitter Van Praag heeft zeer fel gereageerd op de uitspraken van Suurbier. Deze had, vlak voor zijn ver trek naar West-Duitsland, nog een renteloze lening van 20.000 gulden van Ajax gekregen. Dat geld eist Ajax thans onmiddel lijk op. „Als Suurbier niet be taalt, zullen wij bij Schalke loonbeslag laten leggen", aldus Van Praag. Tussen Ajax en Suurbier zijn er de laatste jaren voortdurend moeilijkheden geweest. Suur bier vond dat hij ten opzichte van bijvoorbeeld Cruyff en Keizer onderbetaald werd. Hij verscheen bij de aanvang van het seizoen meer dan eens niet op de training. Later kwam de zaak dan toch in orde, omdat Ajax water bij de wijn deed. Vooral toen enkele zakelijke experimenten van Suurbier mislukten en daarbij al zijn spaargeld verloren ging, werd de international steeds op standiger. Hij wilde tegen het einde van zijn loopbaan nog „een grote slag" slaan, maar de vraagprijs van Ajax was tot voor een jaar zo hoog, dat geen club er toe wilde overgaan driekwart miljoen voor een verdediger te betalen. Thans dreigt er ook voortijdig een einde te komen aan het West duitse avontuur van Suurbier. Hij zit bij Schalke 04 al enige tijd op de reservebank en het Oranjeteam is eigenlijk de laatste strohalm waaraan Suurbier zich in de herfst van zijn loopbaan vastklampt. (Van onze speciale verslaggever) KOPENHAGEN - Christ van der Smissen maakte zich in de schouwburgzaal niet eens kwaad over het telfoutje dat de arbiters in zijn partij tegen de Oostenrijker Scherz hadden gemaakt. Het was hem zelf ook niet opgevallen. Pas na de ver loren strijd tegen Scherz maakte KNBB-official Jan Wagerweg het hem duidelijk. „Maar daaraan kan mijn ne derlaag niet geweten worden", was de snelle reactie van Van der Smissen. „Halverwege de partij liep alles net even ver keerd. Het uiteindelijke verschil met Johan Scherz die samen met de Belgen Ceulemans, Die lis en de Fransman Bitalis in Kopenhagen om de hoofdprijs (het Europees kampioenschap en als extra een auto en de ove rige topposities: 2e plaats 2000 gulden en derde 1800 gulden) gaan strijden, viel nog groot uit: 60 om 42 in 54 beurten. Maar de Westbrabander, die samen met zijn vrouw (de trip werd haar aangeboden door de supportersclub) in Kopenha gen is, trok zich niet veel aan van de punten die hij op de eer ste dag van dit Europees kam pioenschap Driebanden moest inleveren. „Ik ben hier geko men om te leren. Dit kam pioenschap past goed in de to tale opbouw van mijn carriè re", stelde de man uit St. Wil- lebrord. Zelf ging hij waar schijnlijk bewust, voorbij aan het feit dat hij juist dit seizoen de grote nationale en interna tionale toernooien allemaal nogal zwak is begonnen. In Beekbergen verloor hij bijvoorbeeld in het Nederlands kampioenschap driebanden de openingswedstrijd tegen Rini van Bracht. Maar de nationale titel in deze spelsoort ging toch naar Van der Smissen. In het Franse Moyeuvre tijdens het Europees kampioenschap Pan- tatlon was het Hans Vultink die hem in de eerste partij de punten afsnoepte. Toch werd Van der Smissen Europees kampioen in de zware biljart- vijfkamp. Maar hierin in Ko penhagen mag ik natuurlijk niet op een titel rekenen. Te meer omdat ik weinig gelegen heid krijg om me lekker tijdens dit toernooi in te spelen". De Deense organisators hebben namelijk het zoge naamde automatische plaat singssysteem toegepast. Daar door staan de eerste zes ronden al vast. Van der Smissen is in gedeeld in de groep van de al lerzwaksten: De laatste drie. De knallers, Ceulemans, Dielis en Scherz behoren tot de top 3. En deze zes biljarters ontmoe ten elkaar reeds in de eerste ronden. „Het is natuurlijk niet plezierig om drie van die sterke mannen op een rij te ontmoe ten, maar zenuwachtig maak ik me er niet om. De volgende dagen blijf er nog voldoende tijd en dus gelegenheid over om me te herstellen en wat punten te vergaren". Tegen Johann Scherz kreeg Van der Smissen overigens al volop de kans om zich na wat tegenslag te herstellen. Rond de 20ste beurt had de Braban ders zelfs zijn aanvankelijke achterstand volledig wegge werkt. Bij de stand van 23-23 was de strijd toen nog volledig open. Maar de aanval durfde Van der Smissen toch niet vol ledig door te zetten. Temeer omdat Scherz het wat open spel van de aanvangsfase ook niet wilde voortzetten. Plotseling viel het spel dood. Vooral bij Van der Smissen. En begrijpelijk, want bij het drie banden is de Brabander altijd nog erg onervaren en daardoor ging hij met wijd geopende ogen in de slimme val die Scherz uiteindelijk open had gezet. Zo'n 20 beurten lang hield de Oostenrijker de zaak goed ge sloten en verhoogde en ver traagde duidelijk het tempo. Wel sprokkelde hij ondertus sen nog 11 punten bij elkaar. Van der Smissen vocht wan hopig tegen de moeilijke spel- patronen die Scherz liet liggen. Tussen de 20ste en 40ste beurt scoorde de Nederlanders slechts 6 caramboles. Ondanks de stand van 34-29 in het voordeel van Scherz leek er voor de Nederlander bij de 40ste beurt nog niet veel aan de hand, temeer omdat hij al eer der in deze partij een gave serie van 7 had laten zien. Maar het vertragende spel van Scherz had toch wel zijn werk gedaan. Geen moment kwam Van der Smissen weer in zijn spel en plotseling ging Scherz weer veel caramboleren. In de 45ste beurt was het verschil ineens 44-32 gewor den en 10 beurten later was het met de Brabander gedaan: 60 om 42. Maar niet alleen Van der Smissen kwam bij de ope ning in gevaar. Ook Ludo Die lis balanceerde tegen de Zweed Noren lange tijd op de rand van de afgrond. En hoewel de eerste winnende cijfers van Raymond Ceulemans tegen de Italiaan Oddo anders doen vermoeden (60-43 in 47 beur ten) duurde het ook voor drie bandenkoning Ceulemans nog erg lang voor de partij uit was. Een aantal onlogische missers lag daaraan ten grondslag. De uitslagen van de eerste ronde zijn: Antonio Vinagre (Por) 18 39 4 0.461 Richard Bitalis (Fra) 60 39 10 1.538 John Sögard (Den) 60 72 8 0.833 Avelino Rico (Spa) 54 72 7 0.750 Peder Thögersen (Den) 54 64 6 0.843 Dieter Muller (Wdl) 60 64 9 0.937 Raymond Ceulemans (Bel) 60 47 1.276 Antonio Oddo (It) 43 47 7 0.914 Mats Noren (Zwe) 50 64 3 0.781 Ludo Dielis (Bel) 60 64 7 0.973 Johan Scherz (Oost) 60 53 7 1.132 Christ van der Smissen (Ned) 42 53 7 0.792 TWEEDE RONDE Soegaard 29 55 3 0.527 Thögersen 60 55 8 1.090 Muller 60 72 5 0.833 Vinagre 44 72 3 0.611 Bitalis 60 51 7 1.176 Rico 42 51 5 0.823 VOETBAL - In een erbarme lijk slechte wedstrijd heeft En geland B dinsdagavond in Augsburg de tweede voetbal garnituur van West-Duitsland met 2-1 verslagen. Bonds coach Helmuth Schön die onder de vijfduizend toe schouwers aanwezig was, zag voor zijn tweede keus Ronnie Worm van Duisburg scoren. De twee Engelse treffers kwa men op naam van Terry McDermott en Brian Fair- clough. ROTTERDAM - De Neder, landse boksploeg, die op vrij. dag 3 maart in Dordrecht zal uitkomen tegen Wales, is als volgt samengesteld, BAN. TAMGEWICHT: Zwakhalen (Maastricht), VEDERGE- WICHT: Beynen (Breda) en Verstappen (Maastricht), LICHTGEWICHT: Hak (Best) LICHTWELTERGEWICHT: Ortega (Amsterdam) en Huy- genvoort (Den Bosch), WEL- TERGEWICHT: Van Elteren (Nieuwenhagen), ZWAAR. WELTERGEWICHT: Blan- chard (Amsterdam) en Kroeze (Dordrecht), MIDDENGE- WICHT: Magielse (Stand- daarbuiten), halfzwaargewicht; Emmen (Tilburg). (Van onze handbalmedewer ker) TERNEUZEN - Er lopen in de Hulsterse handbalvereni ging nogal wat mensen rond met schorre kelen. Dat heeft dan niets meer te maken met carnaval, wel alles met de winst die de heren-formatie van die club zondag tegen EMM 4 wist te pakken. De voorspelling dat Hulst wel eens spoedig aan de eerste pun ten zou kunnen geraken nu Udo Lehman als trainer is aangetrokken, is in feite nog eerder uitgekomen dan werd verwacht. tweede klas heren - hulst-emm4 22-13 In deze wedstrijd kwam het team erg BEERSHEBA REU TER - Graz zal bovenaan het voorkeurslijstje van Viktor Kortsjnoj staan. Dat verklaarde de uitda ger van wereldkampioen Karpov maandagavond bij aankomst in de Israëli sche plaats Beersheba, waar hij een toernooi zal spelen. Kortsjnoj ver klaarde het liefst in de Oostenrijkse plaats Graz te willen spelen. Tweede op zijn voorkeurslijstje is Baguio City op de Philip- pijnen. GLASGOW - Schotland dal zich als enige ploeg van hel Britse continent heeft ge plaatst voor de finaleronde van het wereldkampioenschap in Argentinië komt woensdag avond in Glasgow met een ex perimentele ploeg op het veld. In de vriendschappelijke inter land tegen Bulgarije mist ma nager Ally MacLeod niet min der dan zeven spelers van zijn basisteam. Blessures en cupbe sognes in Engeland geven hem niet de mogelijkheid zip sterkste ploeg op de stellen. De zeven die McLeod mist zijn: Bruce Roch, Dow Masson, Danny McGrain, Sandy Jardi- ne, Martin Buchan, Tom For syth en Willie Johnston. Hel Schotse elftal is als volgt sa mengesteld: Doel: Blyth (Co ventry), achter: Kenned; (Aberdeen), McQueen (Man chester United), Miller (Aber deen), Donachie (Manchester United, midden: Souness (Li verpool), Macari (Manchester United), Gemmill (Notting; ham Forest), voor: Hartford (Manchester City), Jordan (Manchester United) en Dalg- lish (Liverpool). (ADVERTENTIE) Met een Meermanskaart kunt u met z'n tweeën, drieën, vieren, vijven of zessen een dag onbeperkt treinreizen. Voor f 49,-, f 56,-, f 64,-, f72,- of f 80,-. Twee kinderen van 4 t/m 9 jaar gelden voor één. De kaart is van maandag t/m vrijdag geldig na 9 uur 's ochtends. In het weekend is er geen beperking. Maar nu het nieuws. Koopt u de kaart in maart, dan is 'ie nog eens extra voordelig. We geven er dan zomaar een dagkaart voor één persoon bij kado. Goed voor een hele dag gratis treinen in april. (Van onze tafeltenn MIDDELBURG - Ook de mo fect/de Kreekzoom 1 afgelopen programma had tegen het uit 1 MZ 3 voor de Zeeuwse afdeling neuzense team de volle winst c terschoot drukte hierbij weer z lijk 3-7 overwinning door ong Cees de Voogd zich alleen lie clubgenoot Rinus Hofman. De twee overige tegenpun- ten werden gescoord door Van Gilst en de Poorter die de jeug- dige Ronnie de Jong verschalk- l ten. Concurrent Zand 2, dat ook nog zonder verliespunten is, had het in Terneuzen tegen RWS niet al te moeilijk. Het trio Prison, Boudens en Boon I liet 1-9 aantekenen. Cees Jan sen wist in de laatste partij de eer ten koste van Peter Boon te redden. Effect 2 trok in het duel met St. Laurens 2 in de openingsfase vooral succesvol van leer. Het nam halverwege een 2-3 voorsprong. Bij de Middelburgers bleek echter Ando den Engelsman niet te kloppen en door zowel De Maat, Lampert als Roeland te verslaan Jlad hij het grootste aandeel in de uiteindelijk 6-4 zege. Het puntentotaal van zowel RWS als Effect 2 bleef derhalve op nul staan. In 2 A mondde het Zeeuwsch-Vlaamse duel tus sen het Oostburgse ON A 1 en St. Aloy 3 uit in een punten verdeling. Johan Boerjan maakte na een gedwongen rust van enkele jaren zijn rentree bij ONA met twee winstparti jen. Bij de Graauwenaren"hiel den Braet en De Moor met dit zelfde resultaat de zaak in evenwicht. Big Smash 1 bleef leider na 2-8 bij MZ 5. De strijd om de eerste plaats tussen MZ4 en Zand 3 in de tweede klas B werd met een klein 4-6 zege af gesloten voor het bezoekende Zand-team, dat één punt voor sprong telt op debutant Wes- terzicht 1, dat B. Smash 2 met 7-3 terugwees. In 3 D leed SAR 1 de eerste nederlaag tegen Ef fect 3, waarin Ben Roeland on geslagen bleef. Uitslagen afdeling Zeeland Senioren: Affect 2 - St. Laurens 2 4-6; KWS-Zand 2 1-9; MZ 3 -Effect 1 3-7; 2e Was: MZ 5 - B.Smash 1 2-8; Answest 1 - Zand 4 3-7; ONA 1 - Aloy 3 5-5; MZ 4 - Zand 3 4-6; Westerz 1- B. SMASH 2 1 lda5: pNL 1 - MZ 6 0-10; MZ 9- Batavo 2 3-7; Goes 4 - Zand 5 4-6; «Smash 3 -Arnem 1 4-6; Batavo 1-Veere 1 8-2; MZ 7-Goes 3 8-2; Wes terz 2-MZ 8 7-3; Goes 2-Amem 2 3-7; n^WE£fect 3 2"8: Aloy 5-SAR 2 10- ".4e klas: Kapelle2-Batavo4 9-1; Scal- dina 2-MZ102-8; MZ 15-Marath2 2-8; mem3-MZ 16 10-0; Laurens 4-PNL 4 owi „atavo 3-Scaldina 1 0-10; MZ 13- L.2 5"5: Answest 2-Kapelle 1 0-10; Zand 7-MZ 12 1-9; MZ 17-Wilno 2 5-5; 4 4-Westerz 3 10-0; Westerz 7ÏSL14 8"2' pNL 3-Zand 6 5-5; Effect AKF? 1 i"8; Pzem 2-Effect 5 0-10; 1 6 1-8; 5e klas: Kapelle ,:^Z„18 7-3; Veere 3-Batavo 5 10-0; S, 1/Laurens 5 3-7;Jeugd: le klas: ,f ySéaldina 1 6-4; ONA 1-Wilno 2 Laurens 1-Westerz 1 4-6; 2e klas: ATLETIEK Johan Ant- heumsse (Marathon) heeft za terdag in Westduin de zesde ualgecross gewonnen. Ant- neunisse legde de 9600 meter' at in 30 minuten en 12 secon den Op de tweede plaats ein digde zijn clubgenoot Ko van' e Griek met een achterstand van drie seconden. Derde werd Lees van Dalen (AV '56) op 18 econden. De veldloop door aames over 2000 meter werd gewonnen door Irene Pos, eveneens van Marathon.

de Stem | 1978 | | pagina 8