ENT ITRIE loge straffen voor dronken rijders Meer zeeschepen in haven van Vlissingen Sloeplannen verschaffen te weinig inzicht OVERHEID ZAAIT WANTROUWEN MET GROENPLAN SLOEGEBIED Mavo-ers kregen beroepen te horen Plan voor betere woonomgeving Marijkestraat Dekenale delegaties langs de parochies Zestig jaar missie - werk bisdom Breda inden tken arte iO naalzone ZLM-voorzitter Nieuwenhuijse: Inspraak over Welzijns beleid Borsele AANTAL BINNENSCHEPEN TERUGGELOPEN Spring - wedstrijden voor paarden en pony 's in Axel SAMEN VERANTWOORDELIJK PvdA en PPR Borsele: WD vrouwen naar kerncentrale burgerlijke stand politierapport DE STEM VAN VRIJDAG 10 FEBRUARI 1978 2 invoering van riool- e juridisch mogelijk is. t er nieuwe categorieën gbetalers mee gaan ït deze onroerend goed ig, wordt het totale ge- sbestand flink uitge- 'aardoor eigenaren en ers van panden een belastingvoordeeltje verwachten. De bur- len te zijner tijd uitge- voorlichting hierover »en. Terneuzen denkt ïeföng uit te gaan van ief van 5,15 gulden per seenheid van 3000 gul. ir eigenaren, 1,80 gul- or gebruikers en 6,95 genaren die tevens ge- ■s zijn. De commissie einig moeite met het 1 om tot een principebe- te komen over de bouw n bibliotheekfiliaal in Het gebouw zou er het d jaar moeten komen, werd een principebe- i genomen inzake een itelijk bibliotheekplan e jaren 1980 tot en met Een gemeentelijk plan og geen bindend karak- e verplichting om be- objecten uit te voeren at pas, als die objecten igenomen in een lande- an. De voorstellen tot ip van bouwgrond, uit- ag e.d. passeerden gis- nd vlot de voorzitters- De verkoop van een 1 grond in Hoek aan outs' Aannemingsbe- e Sluis werd achter ge- deuren behandeld. een onzer verslaggevers) 5 VAN GENT - Op voor- Ie dat de werkgelegen- n de vorm van een regio- ar beidsplaatsenovereen- t wordt bepaald, dat er lijke afspraken over ver- ng van de pensioenrege- worden gemaakt en dat spraken komen over in de van arbeidsvoorwaar- p termijn zowel horizon als verticaal, willen de >nden met de directies de vijf kanaalzonebe- ïn onderhandelen over fzonderlijke CAO per be- Dit voorstel werd met krappe meerderheid aan- nen op de gisteravond aden ledenvergadering 'e industriebonden N.K.V. ,V.V. in café de Engelen- te Sas van Gent. ewel van diverse kanten gepleit om de regionale 5. die de vijf betrokken ijven per 1 maart hebben zegd te proberen te hand- n, leefde toch algemeen de chte dat dit geen haalbare t zou zijn. De bedrijven immers volkomen in hun Eventuele stakingen het bereiken van de re de CAO zullen teinig uit- ti en zijn bovendien nog ;ttig. „We zitten nu een- met het feit dat de regio- CAO wordt ingetrokken' (i voorzitter A. Schneiders, zullen we van die basis uit ten gaan". De bedrijven en dat ze met een afzon- ijke CAO meer de belangen de werknemers kunnen irtigen. Bedoeld wordt om. de apo's, verbetering de pensioenregeling en m- atie. „Nu, als zij dit zeg- aldus de heer Schnei- „dan zijn dat de essen- voorwaarden die wij ste - mor we over een afzonder- CAO gaan praten';. «8 ook de indruk dat bij ee >t aantal werknemersi ne leeft dat een eigen CA" bedrijf tot betere perspo en in de toekomst kan Een van de aanwezige in meende dat kiezen voo afzonderlijk contract ve idheid in de werknemersg ;ren zou kunnen zaaien. moeten gezamenlijk o n stellen", zo zei hij, m we gezamenlijk sterke heer E. Merckx legde e ral de nadruk op realisme' lijven. Hij was ook van» l dat de arbeiders zich m rokken zouden voelen eigen CAO voor hun f. Enkele aanwezigen dat bij een afzonderW de onderhandeling^ bedrijf meer moeilijk'' zullen opleveren da regeling waarbij au [rijven zijn betrokken Timing werd dan toe omen dat men in de nst met afzonderl J 's zou gaan werken. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid wegens rijden onder invloed. Dit vonnis sprak poli tierechter mr. W. van Solinge gisteren uit over de 48-jarige R. de K. uit Biervliet. K. werd 14 augustus vorig jaar, toen hij terugkwam van een vissers- feest annex mosselmaltijd te Izendijke, aangehouden. De bloedproef toonde aan dat De K. 2.24 promille alcohol in zijn bloed had. „Dik teveel", zo vond de rechter. „Als u als automobilist zulke dingen doet", zo zei hij, „dan kunt u eigenlijk alleen maar als au tomobilist worden gestraft. Wat nu gebeurd is, is eigenlijk te gek". Het vonnis was con form de eis van de officier van justitie mr. W. Mijnssen. De 21-jarige Terneuzenaar K.H. kreeg gisteren voor het rijden onder invloed een boete van duizend gulden en drie maanden niet rijden. Nadat hij zich uit angst voor zijn nader ende militaire diensttijd wat moed had ingedronken, kwam hij ter hoogte van Axel in bot sing met een tegemoetko mende personenauto. De be stuurder raakte hijerbij ge kwetst en de auto was total loss. H. bleek 1,60 promille al cohol in zijn bloed te hebben. De officier eiste een boete van duizend gulden en een half jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Een andere Terneuzenaar, de 19-jarige P.O., moest giste ren ook voor de politierechter verschijnen nadat de politie hem tot twee maal toe had be trapt op het rijden zonder rij bevoegdheid. De eerste maal werd hij op 13 september aan gehouden in zijn auto, terwijl hij net enkele dagen daarvoor vier maanden ontzegging van de rijbevoegdheid had gekre gen. Op 11 oktober hield de po litie hem weer aan, ditmaal op een bromfiets. Twee weken ge vangenisstraf en verbeurdver klaring van de auto, zo luidde het vonnis. De officier van jus titie had drie weken gevange nisstraf geëist. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN - Het zeescheepvaartverkeer in de havens van Vlissingen heeft zich vorig jaar naar tevredenheid ontwikkeld. De groei van de zeescheepvaart is vorig jaar echter minder spectaculair geweest dan andere jaren. Het aantal binnenschepen in de haven van Vlissingen-oost is vorig jaar voor het eerst in de geschiedenis van het haven schap Vlissingen teruggelopen. Een en ander wordt gemeld in een beknopt jaaroverzicht 1977 van het havenschap Vlis singen, dat op de agenda staat van de raad van bestuur voor de vergadering van donderdag 16 februari om 10.30 uur in het gemeentehuis te Vlissingen. Het brutoregistertonnage in de Vlissingse havens is vorig jaar gestegen van 3,103 mil joen naar 3,635 miljoen ofwel een stijging van ongeveer 17 procent. Andere jaren bedroeg deze stijging ongeveer 26 pro cent. Het aantal bezoekende schepen is vorig jaar gelijk ge bleven, hetgeen betekent dat Vlissingen bezocht is geweest OOSTBURG - Op de krui sing Rijksweg- Maagdenbergweg verleende mevrouw A.H.C. uit Oostburg met haar personenauto geen voorrang aan H.G. met zijn personenauto die over de voor- rangsweg reed. Beide auto's liepen schade op. AXEL - In manege Magrette in Axel worden zaterdagmid dag springwedstrijden gehou den voor paarden en pony's. De organisatie is in handen van het kringbestuur Zeeuwsch- Vlaanderen van de Konink lijke Nederlandse Federatie van Landelijke Rijverenigin- gen. Dit initiatief van het kringbestuur is toe te juichen, want dergelijke wedstrijden vormen een perfecte training voor de ruiters, die hierin erva ring op kunnen doen voor de springconcoursen die straks weer buiten worden gehouden. Een belangrijk onderdeel van het wedstrijdgebeuren dus. Een vijftigtal ruiters en amazones met paarden en po ny's heeft ingeschreven voor deze springwedstrijden. De pony-ruiters komen om half een 's middags aan de start. In totaal hebben zestien "klasse-combinaties in ge- sdhreven. Veertien combina ties in de klasse L en een in de klasse Z. Bij de paarden zijn er «en combinaties in de klasse en B en tien in de klasse L. Na het klassieke springen volgt voor de L-combinaties -zowel voor de paarden als de pony's- hog een wedstrijd „Kies uw "jn hetgeen voor het publiek ^'°°ra'altijd een spannend ^Istrijdonderdeel is. Bij de springwedstrijden kunnen geen winstpunten toe gekend worden, omdat er niet voldaan wordt aan de wed- ftrijdmaat van de rijhal. Par- oersbouwer voor dit spring- oncours is de heer A. Schille- zbn" Ult Biervliet. een man die o»-? al verdiend heeft fungeren6 ^ls iuryleden n.g eh mevrouw M, van heeÏÏ?Ha^UitAxelende iinL u Ult Klooster- boeienrf l- keloo£t weer een word» Ppisehe middag te waar rt m maneSe Magrette, berf v„i Paardesportliefheb- kunnen komen" door gemiddeld grotere zee schepen. Aan de stijging van het to tale brutoregistertonnage heeft de boeienligplaats een groot aandeel gehad. Het aan tal tankers, meestal voor over slag van vloeibare chemica liën, steeg van 33 naar 62. Ook het aantal containerschepen aan de Sloekade is vorig jaar groter geweest (48 in totaal) hoewel het aantal grote con tainerschepen terugliep van 20 naar 14. Voor het eerst in de historie van het havenschap is het aan tal binnenschepen voor jaar te ruggelopen van 5865 naar 4656. De belangrijkste oorzaak van deze teruggang is gelegen in de lagere bezetting van de oliesteigers in de Van Citters- haven. Mede als gevolg van de ge stegen zeevaart zijn de exploi tatieresultaten van het haven schap verbeterd. Over 1977 wordt een tekort verwacht van ongeveer 100.000,— tegen een tekort van 354.000,— over 1976. De uitgifte van grond in het Sloegebied laat de laatste jaren wel iets te wensen over, meldt het beknopte jaarover zicht. De enige nieuwe vesti gingskandidaat vorig jaar was Eurogas. De hoop is daarom gevestigd op het gereedkomen van de nieuwe Quarleshaven en Bijleveldhaven, waardoor uitermate geschikte percelen kunnen aantrekkelijk zijn voor bedrijven van uiteenlopende aard. Uit een overzicht van de ontwikkeling van de werkge legenheid over de laatste vijf jaar in Vlissingen-oost blijkt volgens het jaarverslag, dat duidelijk nieuwe stimulansen nodig zijn om verdere terugval van het aantal arbeidsplaatsen te voorkomen. In 1973 waren er in totaal 2769 arbeidsplaat sen. Dat liep steeds op tot 1976 met toen 4152 arbeidsplaatsen. In 1977 bedroeg dit aantal 3982 stuks. De terugval deed zich vooral voor in de scheeps bouw en constructie. In de sec toren productie (inclusief nutsbedrijven), havenbe drijven, weg- en waterbouw en overheidsbedrijven hand haafde de stijgende lijn zich. BREDA - Leden van de dekenale delegaties naar het Diocesaan Pastoraal Beraad gaan tussen volgende week en 1 april twee-aan-twee een rondgang maken langs de pa rochies in hun dekenaat als voorbereiding op de bespre king van het thema „Samen verantwoordelijk" in de ver gadering van het D.P.B. op vrijdag 26 mei a.s. Dat thema, dat tot jaart hema voor het diocesaan be raad is gekozen, komt voort uit de brochure „Op weg naar gezamenlijk gedragen ver antwoordelijkheid" die bis schop H. Ernst in februari 1975 publiceerde en waar over hij veel met de zielzor gers in het bisdom gesproken heeft. Voorafgaande aan de be spreking in de D.P.B.- vergadering van mei wil de agendacommissie enig in zicht hebben in wat er in het bisdom al leeft aan vormen van samenwerking tussen zielzorgers en gelovigen en aan gezamenlijk gedragen verantwoordelijkheid. Als voorbereiding op de ge sprekken met de leden van de dekenale delegaties is aan de parochies een inventarise rende vragenlijst toegezon den, die overigens minder bedoeld is als middel tot re gistratie en meer als uitgang spunt voor het gesprek. Want behalve om de feitelijke re gistratie gaat het om inzicht in het al of niet aanwezig zijn van het goede klimaat om „samen verantwoordelijk" mogelijk te maken en om de behoeften die er in de paro chies bestaan aan hulp en ondersteuning door anderen en aan informatie over hoe het elders gaat en anders kan. Van de gesprekken met de parochies worden verslagen gemaakt die binnen de dele gaties besproken zullen wor den en mogelijk tot sugge sties kunnen leiden naar pa rochies, regio's, dekenaten en Diocesaan Pastoraal Beraad. (Van een onzer verslaggevers) BREDA - De werkgroep Zeeland/West-Brabant van „Mis sion in the Netherlands" werkt momenteel aan plannen om in het najaar het feit te vieren dat zestig jaar geleden, in oktober 1918, in het bisdom Breda een begin is gemaakt met het geor ganiseerde missiewerk. Voorlopige plannen spreken over een studiedag op een nog nader te bepalen plaats, een door het Filmhuis te Breda (dan in De Beyerd gevestigd) te organiseren missie-filmfestival dat in elk geval enkele missiefilms uit de tijd van het rijke roomse leven zal brengen en een tentoonstelling van allerlei missie materiaal die in samenwerking met het Bisschoppelijk Mu seum in Breda zal worden opgezet. Die tentoonstelling zal beginnen in De Beyerd in Breda, maar men hoopt er een reizende tentoonstelling van te kunnen maken die in ongeveer een jaar verschillende plaatsen in het bisdom kan aandoen. s-sfeafc.:» III" Ook de politie gaf de Mavoleerlingen inzicht in zijn beroep HEINKENSZAND - riet ontwerpbestemmingsplan haven en industrieterrein Sloe verschaft niet op genoegzame wijze inzicht, op welke gron den een afstand van 1500 meter als scheiding tussen woonmilieu en industriege bied voldoende kan worden geacht. De afdeling Borsele van de PvdA en de PPR heeft hieromtrent ook geen bevredi gend antwoord ontvangen tij dens de gehouden hoorzittin gen. Dit schrijven de beide Bor- selse politieke partijen in hun reactie op het ontwerpbe stemmingsplan aan burge meester en wethouders van Borsele. PvdA en PPR dringen er dan ook zeer sterk op aan tenminste een afstand van 2000 meter in te voeren. De mate van groenvoorzieningen benaderen de wens van beide partijen op aanvaardbare wij ze, maar bezwaren hebben ze tegen de plaats waar de groen voorzieningen gedacht zijn. Bossen dichtbij de dorpen tas ten het bestaande karakter van het open polderlandschap on aanvaardbaar aan. Blijkens de hoorzittingen hebben de dorpsbewoners ook geen be hoefte aan visuele afscherming van de industrie, maar boven dien schermen de geplande bossen niet de industrie maar het zicht op het polderland schap af. Het lijkt verder on verantwoord ongeveer hon derd hectare goede landbouw grond aan het groen op te offe ren terwijl de concentratie van bossen bij de dorpen de men sen die wonen en werken bui ten de bebouwde kommen, te kort doet. De recreatieve mo gelijkheden van de bossen zijn een oneigenlijk argument omdat het gaat om bescher ming van de woonomgeving tegen nadelige gevolgen van het industrieterrein. Dit laat ste moet dan ook de plaats van de groenvoorzieningen bepa len. In het ontwerpbestem mingsplan wordt geen enkele planologische beperking opge legd wat de plaats en de wijze betreft om in de toekomstige energiebehoefte te voorzien. Daarmee wordt volgens PvdA en PPR voorbij gegaan aan de uitdrukkelijke uitspraak van de gemeenteraad van Borsele dat een tweede kerncentrale onaanvaardbaar is. Aan deze uitspraak behoort in het plan recht te worden gedaan. Ook behoren er voorzieningen en bepalingen te worden opge nomen ten aanzien van opslag van hoogradioactief kernafval, dat wellicht in de toekomst in het Sloegebied plaats zal heb ben. De PvdA en PPR willen een uitdrukkelijk opslagver bod vastgelegd zien. GOES - Ongeveer 700 derde klas Mavoleerlin gen, afkomstig uit de Be- velanden, Schouwen- Duïveland en Goeree- Overflakkee, hebben gis teren in de van Dussel- dorpmavo in Goes voor lichting gekregen over be roepsopleidingen en voortgezet onderwijs. De beroepenvoorlichtingsdag was georganiseerd door het schooldekenaat Mavo Goes, waarin de school- dekanen van de mavo- scholen samenwerken. Aan deze voorlichtings dag werd onder meer meegewerkt door verte genwoordigers van een dertigtal beroepsoplei dingen en scholen en door het gewestelijke arbeids bureau. (Van een onzer verslaggevers) GOES De regio Zeeland van „De vrouwen in de V. V.D." houdt op maandag 13 februari een excursie naar de kerncen trale van de P.Z.E.M. in Bors- sele. Op dezelfde dag beleggen de Zeeuwse V,V.D.-vrouwen een openbare vergadering om 20.00 uur in Kiekiris in 's- Heerenhoek, waarop het V.V.D.-Tweede Kamerlid S. Portheine een inleiding houdt over het onderwerp kernener gie. De V.V.D.-vrouwen wor den ook nog ontvangen op het gemeentehuis van Borsele in Heinkenszand. (Van een onzer verslaggevers) GOES - In aansluiting op de renovatie van de woningen in de Marijkestraat te Goes zijn burgemeester en wethouders van mening dat ook de woon omgeving moet worden verbe terd. In een brief aan de ge meenteraad vragen zij dan ook een krediet beschikbaar te stel len voor deze verbetering. Het plan is er op gericht de snelheid van het gemotori seerd verkeerd zoveel mogelijk te beperken. Om dit te berei ken wil men de rijstrook onge veer om de dertig meter laten verspringen in de vorm van kleine hoogteverschillen. Hierbij is ook tegemoet geko men aan de voetgangers, die daardoor minder drempels moet overbruggen en zich vrijer op straat kunnen bewe gen. In het midden van de straat komt, op een groot verhard ge deelte, een speeltoestel voor de kinderen. Verder men de lijsterbesbo men in de straat omhakken en vervangen door een ander soort boom. De lijsterbesbo men groeien, omdat ze op een korte afstand van de gevels staan, als het ware de slaap kamers binnen. Ook de besjes die er jaarlijks in groten getale afvallen zijn voor de bewoners erg hinderlijk, omdat ze de huizen worden binnengelopen. (Van een onzer verslaggevers) 'S-GRAVENPOLDER - De overheid zelf zaait wantrou wen door opnieuw ongeveer honderd hectare goede land bouwgrond te willen opofferen aan groenvoorzieningen in het Sloegebied terwijl er op het in dustrieterrein zelf bijna geen boom komt. De feiten zijn na melijk, dat de industriële ont wikkeling in het Sloe stagneert en er zelfs sprake is van in krimping. Dit betoogde gisteren voor zitter J. Nieuwenhuijse van de kring West-Zuid-Beveland van de zuidelijke landbouw maatschappij (Z.L.M.) in zijn openingswoord van de jaar vergadering in het dorpshuis in 's-Gravenpolder. De landbouw heeft indertijd al honderden hectaren goede landbouwgrond moeten af staan voor het industrieter rein, waarbij grootse ontwik kelingen werden voorspeld. Die ontwikkeling is niet uitge komen, integendeel. De over heid maakt zichzelf dan ook ongeloofwaardig door ten be hoeve van dit industrieterrein weer zoveel goede landbouw grond te willen opofferen. Z.L.M.-secretaris mr. J. Oggel onderstreepte in zijn in leiding over landbouwactuali- teiten nog eens, dat de land bouw zich niet verder mag laten terugdringen in het zuid-Sloe. De boeren vormen een onderdeel van de maat schappij en hebben rekening te houden met andere belangen. Het wordt volgens de heer Oggel wel tijd, dat de boeren zelf bepaalde grenzen gaan trekken en daar pal voor gaan staan. De boeren hebben zich de laatste tientallen jaren in feite laten terugdringen op hun eigen erf en zelfs daar be moeien anderen zich met hen. Vroeger waren de landbou worganisaties echte platte landsorganisaties, die bezig waren met de ontwikkeling van het platteland in zijn ge heel. Momenteel houden de or ganisaties zich eigenlijk nog maar alleen bezig met pure landbouwzaken. Het dienen weer echte plattelandsorgani saties te worden en de leden moten dat weer bevechten. De heer Oggel sprak verder over de weinig rooskleurige si tuatie in de landbouw, die al jaren aanhoudt. Naar zijn me ning heeft het weinig zin in Brussel te blijven aandringen op hogere prijzen. De boeren kunnen beter al hun krachten inzetten om nationale maatre gelen als lastenverlichting ge daan te krijgen. Verder zouden de boeren veel meer zelf aan consumentenvoorlichting moeten doen om duidelijk te maken wat een product de boer kost en wat hij ervoor betaald krijgt. De boeren worden tegen woordig ook steeds meer klem gezet door de planologie, die beperkende maatregelen op legt. Dit gebeurt nadat de mo gelijkheden van kostenbespa ringen nagenoeg zijn uitgeput. De heer Oggel noemde in dit verband afschaffing van een beroep op de Kroon in het kader van de wet op de ruimte lijke ordening een uitermate slechte zaak. TERNEUZEN - Dinsdag 14 februari wordt in het gebouw van de r.k. kleuterschool „de Kreekrakkertjes" aan de Van Nesstraat een inspraakavond gehouden voor de inwoners van de wijk Katspolder. Aan de orde komt de discus sienota 1977 over het sociaal- cultureel welzijnsbeleid. De inspraakavond begint om half acht. De 53-jarige A.K. uitBiltho- ven had gisteren het geluk aan zijn zijde. Voor het smokkelen van zo'n duizend bougies en een aantal andere onderdelen in de haven van Vlissingen, eiste de officier van justitie een boete van ƒ1500,-. de rechter wees er echter op dat het proces-verbaal niet op de juiste wijze was opgemaakt en zag zich genoodzaakt A.K. vrij te spreken. Geboren - Willem Pieter zv G.E. Wiskerke ev G.T. Remijn, Janine Marieke dv K.M. Din- gemanse ev M.C. Braamse, Eveline Jasmijn dv F. Kam ping ev P.M.P. Schellekens, Daan Jurriaan zv B. Klaassen ev J.L. de Bles, Elisabeth Janna dv G.C. Boone ev J.M.E. Walhout, Judith Sita dv A. Steijvers ev M.M.A. Rentmees ter, Johanna Matilda Adriana dv L.A. van Bremen ev M.A.M. Poortvliet, Daniël zv F.I. van Eenennaam ev J.D. Schout, Sander Guido Anne-Marie Cornelius zv B.J.M.C. Leroy ev A.L. Ronsmans, Janneke Dirkje dv J. Krijger ev DG Winkelman, Jonanna Hend- rika Maria dv H.C. van der Vleuten ev H.E.M.H. Koenen, Lourens zv R. Bezemer ev J. van der Ster. Ondertrouwd - de Jonge Laurentius Maria Adriaan en Franse Petronella Cornelia Apolonia; Tramper, Jacobus Johannes Theodorus en Uit- terhoeve, Philomaine Maria, Hundersmarck, Jan Dirk en Wieckhardt, Antonia; Boon man Daniel en van 't Westen- de, Joanna Elisabeth; de Jon ge, Ferdinand Willem Jozef en van Agthoven, Lucia Maria Jo- sina; Vos, Hendrik en Bonten bal Iris; Smit Krijn Nicolaas en De Reijger, Lijdia Maria. Getrouwd - van 't Westende, Marinus Johannis en Rijk, Maria Jozina. van Gouds waard, Willem Cornelis en Knuit, Elizabeth Maria. Min- derhoud Simon en Hoffius, Adriana; Nijssen, Adrianus Cornelis Josephus Maria en Vermue, Clazina Magdalena; Oosthoek, Antonius Lauren tius en Peeters, Maria Apollo- nia Helena; van der Weele, Ma rinus Johannes en De Winter Cornelia Carolina Clazina Pe tra; Wurms, Juda en De Jonge, Aaltje, Johanna Petronella Laurina; Harmsen Albert en de Kok Stoffelina Adriana, Kramer, Wilhelm Jacob en Van Damme Gilda Nicoletta. Ocerleden - Martens Antho- nius Aalbregt 51 jr., SSteen- bakker Marinus echtg. v. A. Janse 85 jr., van 't Westeinde, Suzanna wed. v. J.A. van Zun- deren 79 jr., van der Meulen Giljaam Abraham wedn. v. M.C. Bruggeman 93 jr. GOES - De 67-jarige voet ganger J.A.L. woonachtig te Biezelinge, is toen hij de Pa- tijnweg in Goes overstak ge schept door een personenauto bestuurd door P.J.M.B. uit 's- Gravenpolder. De heer L. is met diverse verwondingen overgebracht naar het Berg- zichtziekenhuis te Goes. De personenauto werd licht be schadigd. PHILIPPINE Woensdag avond kwamen in de Ravelijn straat te Philippine twee per sonenauto's, respectievelijk bestuurd door H.V. en W.S., beiden uit Philippine, frontaal met elkaar in botsing, vermoe delijk door onoplettendheid van beide of een der bestuur ders. De auto van V. liep aan zienlijke schade op, de andere auto werd slechts licht be schadigd. Geen der inzitten den werd gewond. TERNEUZEN In de nacht van "woensdag op donderdag werd een inbraak gepleegd in de winkel van L. van Es aan de Terneuzense Nieuwstraat, waar een handel in postzegels, oude munten en dergelijke is gevestigd. Voor zover kon worden nagegaan werden er enkele albums met postzegels gestolen. De dieven kwamen binnen door de voordeur te forceren.

de Stem | 1978 | | pagina 19