ZEGE MEISJES „ONDERDAK" Marathon wint erg matig duel Van der Kreeke in goede vorm COR VERLINDE SPOT MET DE PROGNOSES Ducarman Zeeuws kampioene O [ijzen ERKERS MAKERS Prestatieloop in Domburg Veel spanning in rollenzesdaagse Zeeuwse selectie speelt tegen HuZaVo-elftal B.V. sport voormensen ibeien: t, jeuk stopt In zetpillen IRKER bijna 1 miljoen Lb.v. Buitenlandse vakanties voor seftandicapien Vic Ernon komt naar Znidzande DE STEM VAN WOENSDAG 18 JANUARI 1978 |s. elek. ondörd. 35.- |rs. elek. onderd. 48.- fcrs. bovendeken 79.- |80ons elektrische ED03-02 lere liggen in de winkel. nstraat 43 I Tel. 04241-2570 «verse projecten t.b.v. ven relt: sociale voor- oeloning met f,25 per dag; an en naar het genoemd adres, na Jenschap heeft de hinderlijke h. De pijn verdwijnt en Tl Sperti preparation H.* Ji snel, direkt en afdoend I aambeien. flprnjeuwende bestanddelen, lik Sperti en vergeet ze. pist of apotheek. fciaste stellen en belas- bding is gewenst. f)0 jaar, die beschikt anschappen, de no- fing (eventueel in het i: Begheyn Sneep ertoghs, bij wie ook lefoon: 076-139657. kie op het hoofdkantoor liraat kracht van zo rond de een diploma bekroond eld van debet en credit. en salarisadministratie, riftelijke sollicitatie aan Postbus 91Oosterhout (Van onze zwemmedewerker) Z1ERIKZEE - In de derde wedstrijd van poule A van de Zeeuwse competitie voor niet-startvergunninghouders ontving de zwemvereniging Onderdak uit Zierikzee de teams van de Stormvogel uit Vlissingen en het Middelburgse De Zuidwester. De als 8e geklasseerde meisjesploeg van Onderdak zag toch maar kans om leider De Stormvogel een nederlaag toe te brengen hetgeen zeker niet werd verwacht. Vooral in de leeftijdsgroepen onder de 14 jaar kwamen de Vlissingse meisjes vele seconden tekort hetgeen door de overige ploegleden niet voldoende kon worden opgevangen. Bij de jongens hadden de Vlissingers over het gehele programma 13.6 seconden meer nodig dan De Zuidwester die daardoor de verrassende winnaar werd. Voor de Stormvogelploegen zal dit echter geen gevolgen hebben daar het zowel bij de meisjes als bij de jongens een flinke voorsprong heeft op de overige ploegen. De winst van De Zuidwester kwam vooral uit de leeftijdsgroep onder de 14 jaar. Daar veroverden zij maar liefst 60 seconden op De Stormvogel die deze achterstand niet meer kon goedmaken. De uitslag luidde: Meisjes: 1. Onderdak 1144.0 sec., 2. De Stormvogel 1162.5, 3. De Zuidwester 1190.0. Jongens: 1. De Zuidwester 1092.9 sec., 2. De Stormvogel 1106.5,3. Onderdak 1199.5. De uitslagen waren: 25 meter schoolslag meisjes, 10 jaar: 1. Linda van de Vlies, Onderdak 22.7, 2. Elise Cijsouw, Zuidwester 24.0, 3. Mar ja Legemate, Onderdak 24.5.25 meter schoolslag jongens, 10 jaar: 1. Peter Wijsman, Onderdak 24.3, 2. Michiel Cornelissen, Stormvogel 23.9, 3. Remy Korsman, Onderdak 22.7.50 meter vrije slag meisjes, 12 jaar: 1. Karin de Boer, Onderdak 37.8,2. Wilma van Velthoven, Onderdak 38.7 3. Yvonne Sleurink, Onderdak 39.5. 50 meter vrije slag jongens, 12 jaar: 1. Robert Smink, Zuidwester 40.7, 2. Arjen Zwart Onderdak 42.5, 3. Michel Parren, Onderdak 42.6. 50 meter vlinderslag meisjes, 14 jaar: 1. Margriet Berrevoets, Onderdak 40.9, 2. Joan Rotte, Onderdak 41.7, 3. Theresia Schouls, Onderdak 44.4. 50 meter vlinderslag jongens, 14 jaar: i. Peter Antheunisse, Zuidwester 38.1, 2. Rik Verhage, Zuidwester 45.1, 3. Dennis Kamp, Zuidwester 47.0. 50 meter schoolslag dames: 1. Joke Keymel, Stormvogel 43.3, 2. Angelique Hietbrink, Zuidwester 44.7, 3. Angelique Lansu, Stormvogel 45.6. 50 meter schoolslag heren: 1. Roland Elve, Stormvogel 40.4, 2. Marcel Eaihaeber, Stormvogel 40.8, 3. Frank Woltman, Stormvogel 41.5. 25 meter rugslag meisjes, 10 jaar: 1. Linda van de Vlies, Onderdak 21.6, 2. Marja Legemate, Onderdak 24.2, 3. Elise Cijsouw, Zuidwester 24.3. 25 meter rugslag jongens, 10 jaar: 1. Anton Jan Daniëls, Stormvogel 23.5, 2. Remy Korsman, Onderdak 23.5, 3. Jan Willem Jansen, Zuidwester 24.6. 25 meter schoolslag meisjes, 12 jaar: 1. Karina de Boer, Onderdak 45.3, 2. Francis Haarsma, Stormvogel 47.7, 3. Jeanette van Hemert, Stormvogel 50.6. 50 meter schoolslag jongens, 12 jaar: 1. Robert Smink, Zuidwester 48.7, 2. Jan Vermet, Stormvogel 50.8, 3. Marco Oranje, Stormvogel 51.4. 50 meter rugslag meisjes, 14 jaar: 1. Joan Rotte, Onderdak 42.1, 2. Susan van der Laan, Zuidwester 42.2, 3. Jeanette Daniels, Stormvogel 42.4. 50 meter rugslag jongens, 14 jaar: 1. Roel van der Mast, Stormvogel 41.8, 2. Peter Antheunisse, Zuidwester 42.5, 3. Rob Hettema, Stormvogel 44.0. 50 meter vrije slag dames: 1. Joke Keymel, Stormvogel 34.2, 2, Margriet Berrevoets, Onderdak 35.2, 3. Cobi Wisse, Zuidwester 37.4. 50 meter vrije slag heren: 1. Jan Murre, Stormvogel 30.9,2. André Reijnhout Zuidwester 32.0,3. Kees Leijnse, Stormvogel 32.2.6x50 meter vrije slag meisjes onder de 14 jaar: 1. Onderdak 3.45.8, 2. Zuidwester 4.01.8,3. Stormvogel 4.10.4.6x50 meter vrije slag estafette jongens, 14 jaar: 1. Zuidwester 3.31.8, 2. Stormvogel 4.11.5. 6x50 meter vlinderslag estafette dames: 1. Stormvogel 4.42.5, 2. Zuidwester 5.08.1, 3. Onderdak 5.09.8. 6x50 meter vlinderslag estafette heren: 1. Stormvogel 3.49.7, 2. Zuidwester 4.29.8. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - Zowel bij de heren als in de damesklassen vielen geen verrassingen te noteren. Marathon 1 beleefde een zwakke „generale" tegen Olympus 4 en kan in deze vorm winst in de topper van aanstaande zondag tegen EMM 2 wel vergeten, terwijl de reserves van Volharding en Walcheren in een verwoed gevecht de winst tenslotte naar de thuisclub zagen gaan. Operatie werkte zich naar een vedienstelijke zege tegen GSC 2. In de tweede klasse viel vooral de hoge score van Olympus 4 tegen het thuisspelende Hontenisse op: met 20-4 ging men zegevierend retour Vlissingen. Bij de dames eerste klasse viel vooral de schotvaardigheid van Betsy Krijgsman op. Daardoor won Utopia met 14-3 van DHC. Eenzelfde uitslag kwam op het bord in de ontmoeting tussen Operatie en GSC 2 in de tweede klasse dames, terwijl dederby Hulst-Hontenisse 2 in een 5-7 stand voor de gasten eindigde. Landelijk deed het eerste team van Hontenisse knappe dingen. Het stuurde het bezoekende Dongen, toch een van de bovenste vier, met ge handen terug Brabant in. HEREN EERSTE KLAS MARATHON 1-OLYMPUS 318-14. In deze vorm en vooral met zo weinig inzet spelend hoeft Marathon zich geen enkele illusie te maken over het resultaat van het toptreffen zondag aanstaande tegen EMM 2. In een matige wedstrijd die na een goede start via 4-0 toch weer naar 6-6 werd opgetrokken, lieten de gastheren alleen als het werkelijk nodig was even zien waarom men nog steeds zonder verliespunten is. Het moest voor de pauze echter teveel van individualistisch werk komen en in de eerste helft voelde Paul Stroo wel iets voor een dergelijke rol. Vier treffers (Vanonze sportmedewerker) PHILIPPINE In een volle zaal k'j Kees en Nelly Buysse m Philippine werd in de eerste serie van de rollenzesdaagse, m pechduivel al gedoodverfd. Oud-amateur Frans erstraten had te kampen met een kapotte ketting, zodat de eerste serie overgereden moest «orden. Jammer voor Wiemes, deze serie de snelste tijd °P zijn naam bracht. Na de sprintwedstrijden, die ae toeschouwers dikwijls overeind brachten, was de tslag als volgt: 1. Eric de blauwe, 2 Jo Hamerlinck, 3. Goethals 4. Wieles. Behalve de Pnntwedstrijden waren het knnn i a*valk°ersen en si? j ^en dle eela zeer spannende finale kenden. Het Wiem V00Tral de koppels Cees Lev? Deykers; Jack eybaert-Rinus Beaufort; Leo Rudv?e"EnC de Clauwé; Franc aU«els"Alex Goethals; Ramm rs^rae^en-Armand draai a°° 6n de ook zeer §oed feet J°d1?' Harrlinck" aangaveri. de t00n uitela?n°kWeltezien aande Plaafc r een Sedeelde eerste Clauwé Martinie-Eric de KinurBp:nf Jaek LeFbaart- Plaats ^ort- °P de derde Deykers Ou Wiemes-Joh Swartnil c Hamerlinck- Alex p' Rudy Cauwels- VerLl°ethAals' 8- Frans Ram rmand ÏS°°j °P een gedeelde BUys,e. Plaats M. Haars-I. Dusarri,, Indenboseh- Ga"edUMyn;Koley^gelS-A- waren het resultaat. De gasten waren echter goed meegekomen, misten weinigen de ruststand 10-9 hield nog alle mogelijkheden open. Toen begon Marathon wat beter te spelen en werd het op slag 13- 9, vooral door toedoen van René de Bart en Hans Adriaansen, die de prestatie van Stroo evenaarden. Na 17- 11 geloofde de formatie het wel. Men miste onnodig twee strafworpen, toonde een voorliefde voor het houtwerk en zag ook Adriaansen - terecht - naar de bank gestuurd. Mogelijk dat een slechte „generale" gevolgd wordt door een glanzende uitvoering, hoewel DAMES EERSTE KLASSE DHC-UTOPIA 3-14. De bezoeksters waren nu weer in de sterkste opstelling aanwezig en dat was meteen merkbaar. Het team draaide goed en toen ook de doelvrouwe van de thuisclub niet al te safe bleek (de vaste keepster was verhinderd) konden de Terneuzense dames aan een schuttersfestijn beginnen. Daarbij liet vooral Betsy Krijgsman op de cirkel zich niet onbetuigd. Zij zette het voorbereidende werk van Joke Louwerse en de andere aangeefsters doeltreffend om met acht rozen en hoewel vooral de nummer 6 van de Domburgse ploeg uitblonk, kon ook zij niet verhinderen dat de gasten tenslotte de boeken sloten met een 14-3 zege. DAMES TWEEDE KLASSE HULST-HONTENISSE 2 5-7. In dit gelijkopgaand streekduel won tenslotte de ploeg die over de meeste routine en de langste adem beschikte. En dat waren dan de dames uit Hontenisse die de thuisspelende vereniging nog eens duidelijk maakten dat het zonder een trainer erg moeilijk is om tot resultaat te geraken. Tot de rust hielden de gastvrouwen overigens zeer verdienstelijk stand en ook daarna bleef men nog lang in het spoor van de tegenstander. De finale kostte echter teveel krachten. Het werd daarin 5-7. OPERATIE -GSC 2 14-3. De 3-1 ruststand in deze ontmoeting waarin de eerste de beste aanval van de thuisclub resultaat had toen Joan Risseeuw meteen raak vuurde en die verder uitgroeide naar een aantrekkelijk snel duel, mocht vooral toegeschreven worden aan het excellente werk van de doelvrouw van de gasten. Toen na de pauze Operatie het spel echter volkomen in handen nam en het tempo nog wat opschroefde, vielen er gaten en kon de aanvalslinie het werk afmaken. Joah Risseeuw (4), Pia Jansen (4), Jolanda Jansen (3) en Charlotte Bolleman met drie doelpunten zorgden voor een 14-3 eindstand. UTOPIA-SLUISKIL. Na vorige zondag al zonder scheidsrechter en dus zonder te spelen afgereisd te zijn uit Oostburg, zag Utopia ook voor de wedstrijd tegen Sluiskil weer geen man in het zwart aantreden. Na informatie bleek de aangewezen scheidsrechter tijdig te hebben afgemeld, van bondszijde had men echter verwacht dat er allicht wel een andere scheidsrechter in de Terneuzense sporthal zou zijn. Nu dat niet het geval was konden de ploegen inrukken zonder aan de bak geweest te zijn. De volgende stap die men logischerwijs kan verwachten is dat er voor geen enkele wedstrijd nog een arbiter wordt aangewezen ....er is altijd wel iemand in de buurt. Lekker gemakkelijk. LANDELIJKE DERDE DIVISIE HONTENISSE-DONGEN 10-5. De Hontenisse-dames komen er steeds beter in. Nu men het landelijk niveau zo eens heeft bekeken, geraakt men steeds vaster overtuigd van de eigen kwaliteit. Dat ondervond Dongen, toch een van de betere ploegen in deze klasse. De Brabanders stuitten op een team waarin het doorzettingsvermogen opmerkelijk genoemd mag worden, terwijl daarnaast een eenheid is gesmeed die het beste doet verwachten. Men raakt op elkaar ingespeeld. Uit de eerste zeven wedstrijden haalde men evenzoveel punten, 1978 heeft de Hontenisser formatie nog geen duel zien verliezen: vier punten uit twee wedstrijden. Daarmee komen de dames uit het Scheldedorp op de zesde plaats en begint de race naar boven steeds vaster vormen aan te nemen. Na een 4-2 ruststand brandde het geweld pas goed los: de preek die coach Bartelse onder de rust hield had kennelijk geholpen. In een enorm tempo werden de bezoeksters voorbij gelopen en kwam het gevaar meestal uit de tweede lijn. Vanuit die positie werd het Dongen-doel erg bekwaam en zuiver onder vuur gelegd en het resultaat was er naar. Terwijl de gasten nog slechts vier keer de roos troffen voerde de Hontenisse- formatie met zes treffers de stand op naar 10-5. Een geweldige opsteker voor de verdere competitie. Arjaan van der Kreeke in actie (Van onze sportmedewerker) DEN HAAG De meervoudige Zeeuwse schaatskam pioen Arjaan van der Kreeke, die zaterdag en zondag deel neemt aan het nationale kampioenschap voor all- rounders, toonde reeds in het afgelopen weekeinde een uitstekende vorm tijdens wedstrijden op de Uithof in Den Haag. Van der Kreeke won de 500 meter in 41.93 en liet op de 3000 meter 4.38.02 afdrukken. Met deze resultaten plaat ste Van der Kreeke zich als tweede in het totaalklassement achter het lid van de kernploeg Jan Boere. Tijden van de andere Zeeuwse deelnemers op de 500 en 3000 meter wa ren: Frans van de Berg 45.81 en4.58.87, Mari Stevens 46.85 en 5.06.38, Wim Hirdes 48.91 en 5.02.31, Ko Goeree 48.94 en 5.11.01. ADVERTENTIE Voor 1,50 kunt u reeds meedoen met deze nationale puzzelactie tb.v. de Stichting Buitenlandse Vakanties voor Gehandicapten en een van de prachtige finaleprijzen winnen, waaronder de Singer Futura. De eerste naaimachine met 'n elsctronlsch brein. Winkel waarde 1846.-. En bent u geen prijswinnaar dan heeft u nog geen pech want er is al een electrische Singer zig-zag machine voor 399.-. (Van onze voetbalmedewer ker) HULST - Als voorbereiding op het J.H. Stolte toernooi van 28 januari speelt de HuZa- Vo-selectie vrijdagavond een oefenwedstrijd tegen het Zeeuws elftal. Kwalitatief ge zien een duel op niveau, want het Zeeuwse elftal komt op volle sterkte naar Hulst. In de Zeeuwse selectie spe len Henny Wijs, Wim Dekker, Johnny Tahapary, Henk Maas, Joop van de Linde, Kees Wil- lemse en Theo den Engelsman. Dit team viel enkele weken ge leden op door de uitermate knappe prestaties die het tegen het Brabantse team boekte. In Eindhoven werd gelijk ge speeld terwijl in Middelburg de Brabanders een lesje kregen in het beoefenen van zaalvoet bal. Het HuZaVo-team bestaat uit de volgende spelers: Karei Pleunis, Walter Voet, Paul Kouyzer, Etienne Nachtegaal, Jan d'Olieslagers, Robert Pauwels, Hans de Vliegere, Jan van Kakerken en Eddy de Nijs. Het HuZaVo-team is tot stand gekomen na een aantal selec tieduels. Als coaches zullen Honoré Neefs, Guust Voet en Roger Seghers fungeren ter wijl eventuele verzorging door Emiel Adam, verzorgen van BLZ/Bilderbeek zal plaats vinden. De wedstrijd die twee keer 25 minuten duurt zal (Van onze sportmedewerker) DOMBURG - De Middel burgse atletiekvereniging Dy namo '70 houdt op zaterdag 21 januari in samenwerking met de „Werkgroep Domburg" voor de tweede keer een pres tatieloop in genoemde bad plaats. Er kan worden deelgenomen aan lopen over 4.5 en 9.5 kilo meter. De start voor beide af standen is om 14.00 uur bij het Badpaviljoen in de duinen. Het parkoers is zeer fraai gelegen en voert over het strand en door bos en duingebied. Vorig jaar trok de prestatieloop ruim vierhonderd deelnemers. Het inschrijfgeld bedraagt 2.50. Men ontvangt daarvoor terug een fraai herinneringslint. (Van onze sportmedewerker) HOEK - Hoe gevaarlijk prognoses kunnen zijn werd weer eens bewezen. Toen na de vierde ronde van de strijd om de titel in de tweede klas libre van het district Zeeuwsch- Vlaanderen van de KNBB, door de biljartvereniging DOS in café De Instuif gehouden, het jeugdig talent Dion Berg mans uit Hulst de ranglijst aanvoerde, zullen er, mede ge zien het moyenne en de kwali teit, die Bergmans rijkelijk deed bewonderen, maar wei nigen zijn geweest die hem niet als grootste kanshebber tipten. Prognoses zijn er echter om omvergekegeld te worden. Niet Bergmans, ook niet Pierre Rammeloo, maar Cor Verlinde van Ed Horemans uit Axel, stond op de hoogste trede van het schavotje. Glunde rend, nu de kampioensme daille van de biljartbond door districtsvoorzitter A. Meeuwse in een gloedvolle speech uitge reikt, in zijn prijzenkast terechtkwam. Verlinde, nog niet zo heel lang geleden aan de biljarttafel verschenen, sleepte praktisch alles binnen wat hier aan eer en prijzen te behalen viel. Naast het kampioenschap ook de beker voor de hoogste serie, liefst 60 caramboles groot. En om de prestatie nog meer glans te geven, stootte hij in de vier speeldagen die dit titelgevecht duurde, ook nog het achtenswaardige gemid delde van 5.09 bij elkaar. Goed voor promotie, te hoog zelfs om in aanmerking te komen voor uitzending naar de geweste lijke kampioenschappen die op 10,11 en 12 maart in Waalwijk plaatsvinden. Daarheen gaat als verte genwoordiger van het district de 17-jarige Bergmans van De Kroon. Deze Brabander van origine, voortgekomen uit het jeugdbiljart, werd afgelopen zaterdag in de vijfde ronde door Piet Raas gepakt. Raas, ook zo'n aparte verschijning in dit wereldje, pas vier jaar gele den en op 50-jarige leeftijd in de wedstrijdsport verzeild ge raakt, deed de jeugdige Berg mans in 39 beurten de das om. Natuurlijk, Raas was geen fi guur die in dit kampioenschap potten zou breken. Vorig jaar naar deze klas gepromoveerd, en tijdens de ouverture al naar een kansloze positie gema noeuvreerd, kon de Sluiskilse vechter gisteren vrijuit spelen en dan worden die mannen die over een ijzeren mentaliteit be schikken omdat het allemaal toch niet zo erg moet, vaak erg gevaarlijk. Bergmans werd er de dupe van. En Piet Raas zei: „Ik maakte de weg vrij voor Pierre", (Rammeloo, red.), „van mijn eigen club". Maar ookRammeloofaalde. Zijn uit leg: „Ik zat totaal vast door de zenuwen. Ik ben er de afgelo pen week door opgevreten. Elke dag heb ik partijen ge speeld. Om vier uur 's nachts lag ik aan dit kampioenschap te denken". Hoe vast Pierre Rammeloo wel zat, mag blijken uit de drie finaleronden die het afgelopen weekeinde de beslissing brach ten. Na vier ronden had de man uit Sluiskil 6 punten, drie ron den verder had hij die 6 wed- strijdpunten nog steeds. Alles kwijt, verloren. Zondagavond, toen Verlinde gehuldigd werd, was hij er overheen. „Ik moet me zelf in de hand leren hou den", besloot Rammeloo. Cor Verlinde is de verdiende kampioen, daarover was ie dereen het eens. Ook wed strijdleider Michielsen en waarnemend DOS-voorzitter L. de Blaay, die de prijzen als volgt uitreikte na van vele kan ten gecomplimenteerd te zijn voor de vlekkeloze organisatie. Stand: (resp. gespeelde partijen, pun- ten, caramboles, beurten, gemiddelde en hoogste serie) 1. C. Verlinde 7-10-683-134-5.09-61 2. D. Bergmans 7-10-681-151-4.50-40 3. F. Rombout 7- 6-592-161-3.67-26 4. P. Rammeloo 7- 6-549-155-3.54-30 5. B. Rammeloo 7- 4-602-143-4.20-28 6. P. Raas 7- 4-580-185-3.13-17 7. C. Lauwen 7- 2-529-167-3.16-29 C. Verlinde, Dion Bergmans en Ben Rammeloo promoveren. onder leiding staan van Gerard de Schepper. De aanvang van dit duel is 20.15 uur en de toe gang is gratis. Het HuZaVo-bestuur ves tigt er tevens de aandacht op dat voor de wedstrijd tegen de Oud-Internationals slechts een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar is. De voorver koop-adressen zijn het kan toor van Dagblad De Stem in Hulst en sporthal „Den Dul- laert". De kaarten kosten F. 3,50. (Van onze sportredactie) BERGEN OP ZOOM/TER- NEUZEN - In sporthal „Gage ldonk" in Bergen Op Zoom werden de Zeeuwse kampioen schappen gehouden van het Koninklijk Nederlands Chris telijk Gymnastiek Verbond (KNCGV). Deze Zeeuwse kampioenschappen waren te vens bedoeld als plaatsings wedstrijden voor de halve fina les van de bondskampioen- schappen die op zaterdag 18 februari in Amersfoort zullen worden gehouden. De norm hiervoor was gesteld op T/2 punt gemiddeld per toestel. Al leen Cirella Ducarmon van de Terneuzense gymnastiekvere niging EMM en haar clubge note Ester de Meijer voldeden in Bergen op Zoom aan die norm. Cirella Ducarmon werd Zeeuws kampioene (drie keer) en geen van de andere deel neemsters slaagde erin haar prestaties te benaderen. Nora Leeuw van EMM kon in Ber gen op Zoom niet van de partij zijn, omdat zij niet tijdig ge noeg terug was uit het buiten land. Viervoudig Zeeuws kampioene Kitty Berwald was niet present wegens knieletsel. Kitty Berwald mag echter toch naar de halve finales van de bondskampioenschappen in Amersfoort. Deze beslissing nam de gewestelijke techni sche commissie, omdat men er vanuit ging dat als Kitty Ber wald had deelgenomen in Ber gen op Zoom zij een klasse apart zou zijn geweest bij de dames, evenals Cirella Ducar mon en Ester de Meijer dat bij de aspirant dames bleken te zijn. Bij de overige deelnemers en deelneemsters aan deze Zeeuwse kampioenschappen lag het prestatieniveau echter op een bedenkelijk peil. Het laagst sinds jaren het geval is geweest. De uitslagen luiden: Meisjes: 1. Desiree Camper man (Genie) 38,8 pnt; 2. Jo landa Hijfse(EMM) 37,6 pnt; 3. Corine Krijger (Genie) 34,9 pnt. Aspirant-Dames: 1. Cirella Ducarmon (EMM) 43,7 pnt; 2. Ester Meijer (EMM) 41,7 pnt; 3. Tonja Stoel (Genie) 37 pnt; 4. Mieke Gideonse (Veldo) 35 pnt. Dames: 1. Yvonne Vertommen (Genie) 36,5 pnt; 2. Jacqueline Dijkmans (Genie) 35,6 pnt; 3. Ellen Vertommen (Genie) 31,1 pnt. Jpngens: 1. Jaco Geschiere (Veldo) 33,9 pnt; 2. Benny de Visser (Veldo) 33,1 pnt; 3. Leon Merinnissen (Veldo) 29,6 pnt. Aspirant-heren: 1. Peter Du- vekot (Veldo) 34,1 pnt; 2. Gil vert Geschiere (Veldo) 32,1 pnt. Heren: 1. Erwin Orneck (EMM) 36,8 pnt; 2. Rob de Bruijn (Voorwaarts) 33,9 pnt: 3. Jos de Voogd (Veldo( 30 pnt. korfbal LUCTOR 1 - ANIMO 3 - Vooral door een veel beter schot liep Animo uit naar 0-3. Een wissel van Luctor bracht Werder de Rooy in de ploeg, die voor 1-3 zorgde. Na 1-4 werd bij Luctor weer gewisseld. Marga Franssen kwam er in en scoorde eveneens onmiddel lijk. Na 2-5 kwam de rust met 3-5. Na rust liep Animo snel uit naar 3-7. Door een straf- worp kwam Luctor nog op 4-7 maar verder niet. In de tweede klas A had Swift 4 een schot- vaardige middag. Met 11-2 versloeg het Seolto 2, dat on deraan blijft staan. In de vierde klas A liet Atlas 2 het lelijk zitten tegen Swift 5. Niet éénmaal werd er ge scoord, waardoor Swift met 5-0 won en Atlas op de rang lijst voorbij ging. TOGO 4 blijkt toch wel de sterkste te zijn. Zaamslag 1 werd op rege lmatige wijze verslagen met 5-8. In de vierde klas B was het een goede dag voor Luctor 3. Zelf wonnen de Terneuzenaren met 11-1 van BKC 2 en de t beide concurrenten TOP 2 en Zuidwesters 3 speelden met 4-4 gelijk tegen elkaar. ONDO 3 nam revanche op Zaamslag 2 voor de eerder geleden neder laag. Het won nu met 7-6. In de vijfde klas A werd het prestigeduel tussen Zaamslag 3 en Luctor 4 in het voordeel van Luctor beslist. Het werd 4-6, waardoor Luctor zich weer wat van de laatste plaats verwijdert. volleybal MORRES 2-DE STERRE 2-3: Dat de Sterre aan het twee klassen lager opererende Mor- res de handen meer dan vol zou krijgen zet er dik in. De reser ves van de Hulsterse club gaan onbedreigd aan kop in 3B en ondervinden daar zo weinig tegenstand dat men optimaal naar deze wedstrijd toegeleefd had. Men moest overigens in de opening toch de meesterhand van Sterre-trainer Schut on dervinden. Toen coach Eve- raert na de tweede set echter een totaal-overzicht had ge kregen van zijn troepen (hij gebruikte in de eerste twee sets al zijn mannen) kwam men in de race. Het werd in de derde set 7-2, 7-6 en 2-8 alvorens men doorliep naar 15-10. Ook in de vierde set had de Sterre geen antwoord op het spel van Morres dat nu het juiste ritme en de ideale combinatie ge vonden had. Bij 12-5 stokte het even waardoor de gasten op 12-11 konden komen, maar toen werd het toch weer 15-11 voor Morres. De vijfde set liep goed tot 3-3, daarna ging Mor res in de fout en maakte de Sterre het karwei bekwaam af. (Van onze sportmedewerker) ZUIDZANDE - De zuid- zandse Volleybalvereniging „Even Kijken", uitkomend in de eerste klas Zeeland van de Nevobo is er opnieuw in ge slaagd om de bekende Belgi sche trainer Vic Ernon voor één avond naar Zuidzande te halen. Vic Ernon traint bij onze Zuiderburen de teams van Asub uit Brussel en V.T.S. uit Kortrijk. Beide verenigingen spelen in de hoogste klasse al daar. Daarnaast is hij ook trai ner van een Belgische militair team. Vrijdagavond, 20 janua ri, om 20.00 uur verzorgt hij een drie uur durende training in de gymzaal aan de Zegveld straat te Zuidzande. Een training, waarin hij ook wat aandacht zal besteden aan de volleybalsport in het alge meen. De kosten van deze bij eenkomst zullen volledig door de sponsor van „Even kijken" worden gedragen. Reeds meerdere malen waren er con tacten tussen Vic Ernon en „Even Kijken", contacten die de vereniging via in België ge speelde toernooien heeft ge legd.

de Stem | 1978 | | pagina 11