Belgische suprematie in Terneuzen Koploper in BADMINTONTOERNOOI AMC HuZaVo slikt KENT VELE HOOGTEPUNTEN TRAINER GROENEWOUD OOGST VEEL SUCCES Mat Zaamslag speelt gelijk PRIMA VOETBAL IN BG-TOERNOOI bittere pil Grootse hulde voor viertal Hontenisse Pluim voor AMC Respect voor Zeeland Tweede klasse sport DE STEM VAN DINSDAG 10 JANUARI 1978 - West-Duitsland iren in Belgrado een voor het tennistoer- m de Koning- :ker tegen Joegosla- -0 gewonnen. In de en won Elter van Ilin 6-0 en versloeg Pin- met 7-6, 6-0. Pinner ig zegevierden voorts nbelspel met 3-6, 6-3 er Kozak en Savic. ier er naar ande einig Pas- Cort- open. n wist uw B. stand e vrij ndeze en om is als Paris 1 onkey het volley- jk geen goed uwe jaar erg 'ngen verlo- en. Alleen in nappe winst 3-1 onderuit asthield. Nu met winst af- aan tempo en de bank kost- erde en vierde lok uiteinde- akkelijk won. lange 3-0. De treffen tussen werd een een oor de Hulste- ardoor in de t te rustig de ten en meteen den voor die -0 en 7-5 ach- t de thuisclub an de bak en ge gaan werken, ok en de vrij van Morres a voor de rest. 15-10. E KLAS A ITO 3 3-0. Het kerke bracht de ploegen uit de tegen elkaar, sclub startte erg e eerste time-out was daarna pas werd 10-10 en 1De tweede set voor de gast- kwam er in te pas. Met 15-4 degelijk goed kunnen brengen, gaf een fel vech- ziendatmet 8-4 aar daarbij toch geven, terwijl het e opgekomen pu- sploeg kennelijk -ck bezorgde, p men naar een 15-12 setwinst. 3E KLAS B 2 - VOOR- 3-0. Alleen in de Den de gastheren ;r stoom lagen kon oeg hoop koeste- rdienstelijk resul- verd toen 17-15 s meer een gevolg emakkelijk opne- de kracht van het team. Dat werd in derde set erg dui- had de Morres- icht gekregen de zo lakoniek aan te was de wedstrijd ortst mogelijke tijd .5-4 naar een eind UVOC 2 1-3. Door- >club met een paar moest aantreden ooit de eenheid in ereiken. Het werd -15 in de opening, men intussen wel n wat beter inge- raken en wat beter spel bracht de met 15-13 binnen, echter dat er winst Een te halen was en zich vanaf dat mo- 11e strijd waarin de nge tijd zij aan zij betere eenheid bij rs gaf in de finale de Jet 14-16 en 13-15 nst naar de bezoe- errassing, maar ge- et en het vertoonde verdiend. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - De Terneuzense badmintonvereniging AMC heeft dit weekeinde voor een ware badmintonpropa- ganda in Zeeland gezorgd. In sporthal Het Zwaantje werd het eerste internationale toernooi afgewerkt waarvoor tal van binnen- en buitenlandse badmintonprominenten hadden ingeschreven. De talrijk opgekomen toeschouwers hoeven er geen spijt van te hebben zich naar de sporthal te hebben begeven. De op voorhand getipte favorieten deden hun naam eer aan. Het toernooi dat voor de jeugd was georganiseerd was opgedeeld in diverse leeftijdscatego rieën. In de jongste categorie tot 11 jaar werd de finalepartij ge speeld tussen Tim van Dijk en Robin Hofland. Robin won door zijn tegenstander in de fi nale met 18-4 en 15-3 terug te wijzen. Van Dijk had in de halve finale Roland Barends afgetroefd en Hofland Frank Boussen Bij het dames enkel spel was Christ de Mulder te sterk voor Nandine Callens. De setstanden hier waren 11-5, 10-11 en 5-11. Bij het heren dubbelspel wonnen Tim van Dijk-Roland Barends van Christ Carpentier en Henk van Houte. Bij het dames dubbel wonnen Manon Lammens en Christ de Mulder. Zij versloe gen Nele van Houte en Heidi Noliet. In de categorie tot en met 12 jaar was er eveneens een sprankelende show te zien. Bij het heren enkel stonden Tom van Bouwel en Peter de Maersschalck in de finale te genover elkaar. Van Bouwel was veruit de sterkste en won verdiend. Bij het dames enkel spel stond er op het spel van Peggy Vitalis geen maat. Zij stuurde de toch ook gerepu teerde Inge Rijcken naar de tweede plaats. Met de setstan den 11-8, 6-11 en 8-11. Inge Rijcken had in de halve finale Christ Hogendoorn verslagen en Vitalis versloeg daarin Christ Barends. In het heren- dubbel waren de gebroeders Tim en Tom van Bouwel onge naakbaar. Maurits Tichelman en Rudi Kentin ondervonden dat. Conny Barends en al weer Peggy Vitalis waren de sterks- ten in de finale. Hun tegen standers waren Hanny Emme rik en Claudia van Raalten. Jan de Mulder en Gerard Ti chelman zorgden in de catego rie tot 15 jaar voor een gewel dige finale. stoken worden want alles ver liep volkomen vlekkeloos onder leiding van wedstrijd leider José Brandt. Dit ge slaagde toernooi kon om kwart over zes afgesloten worden met de prijsuitreiking die door Jan-Willem Visser, voorzitter van AMC, plaatsvond. Beeld uit het badmintontoernooi van AMC uit Terneuzen. Enthousiasme heerste er bij de jeugdige spelers voldoende. De EDDY DE SCHRIJVER publieke belangstelling viel echter tegen. Krachtige slagen die uitein delijk voor Jan de Mulder de eerste plaats opleverden. Ge rard Tichelman moest tevre den zijn met de tweede plaats. Tichelman had in de halve fi nale veel moeite met Dirk de Clerc en na drie sets werd de strijd in het voordeel van Ti chelman beslist. Greet van Ha- verbeke zorgde met Anniek de Clerq voor een sprankelende finale. Met 11-5 en 11-4 werd de Clerq teruggewezen het geen genoeg zegt over de kwa liteit van Van Haverbeke. Het herendubbel leverde een finale op tussen Philip van Houte en Peter van Houte die moesten spelen tegen Dirk de Clerq en Christ Verbruggen. Met 15-10 en 15-13 werd het een zege voor de eerstgenoem- den. Bij het damesdubbel stond alweer de sterke Greet van Haverbeke in de finale met haar partner Anniek van Cas- teele. Hun tegenstanders waren Suzanne Dieudonné en Joska Muller, die er met 15-4 en 15-11 aan moesten geloven. In de vierde jeugdgroep tot en met 17 jaar leverde de finale twee bekende gezichten op. Lode de Maersschalck trad in het strijdperk tegen Dirk Del- chambre. Na een uiterst boeiende en levendige strijd mocht uiteindelijk Dirk Del- chambre de beker in ontvangst nemen. Bij het dames dubbel was de Belgische suprematie duidelijk te zijn. Het erg sterke duo Linda Drosschaert en Na ndine Vermeulen overtroefden hun tegenstanders. Het ge mengd dubbel had een speciaal tintje omdat het de enige gemengd-dubbel finalepartij was. Uiteindelijk stonden Linda Drosschaert -Martin van Tilburg tegenover Lia Meeussen met Jan de Mulder in de finale. In beide sets waren Linda Drosschaert en Martin van Tilburg iets sterker. In de beginfase waren de beide paren aan elkaar gewaagd. De setstanden waren uiteindelijk ut 15-9 en 15-11 voor de win naars. Er werden op beide dagen niet minder dan 3 36 par tijen afgewerkt hetgeen voor de organisatie natuurlijk geen gering aantal was. Toch moet de organiserende vereniging AMC een pluim op de hoed ge- (Van onze voetbalmedewerker) KLOOSTERZANDE - Ron Groenewoud, voorma lig trainer van FC Gronin gen en nu oefenmeester van de KNVB voor het jeugd- plan Nederland, was zater dag de centrale figuur tij dens de selectiedag van de technische commissie afde ling Zeeland. Groenewoud nam zaterdagmorgen de C-selectie onder zijn hoede terwijl Jo de Waal voor de begeleiding van de B-jeugd zorgde. Groenewoud viel op door zijn rustige aanpak van het Zeeuwse talent. Door een aan tal speelse elementen in zijn oefenstof te houden, ver hoogde hij het enthousiasme van de jeugdige spelertjes aanmerkelijk. Groenewoud liet zich toch erg positief uit over de aanpak van het jeugd- plan Zeeland. „Knap zoals de organisators hier de spelertjes bij elkaar brengen. Zeeland is een moei lijk te overzien gebied, van daar mijn bewondering voor het bij elkaar brengen van zes tig spelers", aldus Ron Groe- newoud. Over het verlies van veel talent aan onze zuiderbu ren had hij toch wel een uitge sproken mening. „Zeeland en met name Zeeuwsch-Vlaanderen ligt ten opzichte van België gunstiger, ook voor de spelers. Daarom bestaat er bij de Nederlandse topclubs minder belangstel ling voor dit gebied. Jammer, maar de geïsoleerdheid van deze streek is daar debet aan". Na de lunch, uitstekend ver zorgd door de voetbalvereni ging Hontenisse, gaf Groene woud een uiteenzetting over het jeugdplan Nederland. Daarna werden diverse selec tiewedstrijden gespeeld die echter nog geen uitsluitsel gaven omdat nog enkele oe fenwedstrijden gespeeld moe ten worden voordat een defini tieve selectie bekendgemaakt wordt. Ron Groenewoud vond uitstekend gehoor bij de Zeeuwse C-jeugd (Van onze sportmedewerker) ZAAMSLAG De vriend schappelijke ontmoeting tus sen Zaamslag en leider in de vierde klas Nieuwdorp be loofde vooral tijdens het eerste halfuur een leuke en nuttige partij voetbal op te zullen leve ren, naarmate de tijd verstreek werd het een matte vertoning. Vooral de tweede helft was het aankijken nauwelijks waard. In de openingsfase gaf de thuisclub het visitekaartje van Westen-Kempe-de Pooter af en kon via dat middenveld spitsen Bakker-en Dees lance ren. Maar de makkers aan het front lieten het afweten, vooral ook omdat de defensie van de bezoekers bijzonder goed in elkaar paste en met uitblin kende doelman Freek de Hamer aan het hoofd alle ge vaar (te) gemakkelijk aankon. De hand van ex-Middelburg speler Schuit, trainer van Nieuwdorp, was daarnaast duidelijk te herkennen: hij bracht een formatie in het veld die na het Zaamslag-offensief steeds meer en beter in de wed strijd kwam. Toen de Pooter, na eerst schitterend de Hamer „gelobt" te hebben (de bal ging juist naast) een waarschu wende vinger van de goed lei dende afdelingsscheidsrechter Bogaard te zien had gekregen, zakte de thuisclub nog verder weg en werd de tweede helft een vertoning die de gasten be nutten om te laten zien dat de ploeg goed en vooral beweeg lijk kan voetballen. Dat men in de slotfase toch nog de boot in ging toen Sutherland een vrije kans kreeg was niet belangrijk. Op dat moment was de kaars al lang opgebrand en was het duidelijk dat het competitie duel tegen Dinteloord anders aangepakt moet worden. De Zaamslagspelers horen dat trainer Versluys deze week nog wel uitleggen. (Van onze sportmedewerker) HULST - In sporthal „Den Dullaert" vond zaterdag het jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi van Goossen plaats. Dit toer nooi, dat voornamelijk ge speeld werd met ploegen die uitkomen in de tweede klasse van de HuZaVo-competitie, bleef tot de laatste wedstrijd spannend. Monkey had im mers hetzelfde aantal punten dan Goossen. Monkey kwam in de laatste wedstrijd tegen De Linde niet verder dan een 2-0 zege en derhalve werd het doelsaldo beslissend en dat viel uit in het voordeel van de organiserende vereniging. Teleurstellend was zeker het resultaat dat door de enige eer steklasser in het gehele gezel schap, Willy Bogaert, geboekt werd. Dit team dat vrijdag avond nog voor een verrassing gezorgd had, bleef nu ver be neden de maat en moest genoe gen nemen met een derde plaats achter Goossen en Mon key. Verantwoordelijk voor deze mindere prestatie was De Linde dat Bogaert in een span nend duel met 2-1 klopte. Goossen hield Bogaert even eens onder de duim en daar door werd het klasseverschil tussen de eerste en tweede klasse in de HuZaVo toch wel erg gereduceerd. UITSLAGEN: Goossen-Van Deijk 5-0; Monkey-De Meer paal 2—1De Linde-Bogaert 2—1; Van Deijk-De Meerpaal 1—1; Goossen-Monkey 0-0; De Linde-Van Deijk 1-1; Bo- gaert-De Meerpaal 2-0; De Linde-Van Deijk 1—1; Bo- gaert-De Meerpaal 2-0; De Linde-Goossen 1-1; Mon- key-Van Deijk 3-0; Goos- sen-Bogaert 1-0; De Meer paal-De Linde 1-1; Bo- gaert-Monkey 2-2; De Meer- paal-Goossen 0—1; Van Deijk-Bogaert 0-2; De Lin- de-Monkey 0-2. EINDUITSLAG: 1. Goossen 8 pnt.; 2. Monkey 8 pnt.; 3. Bo gaert 5pnt.; 4. De Linde 5 pnt.; 5. De Meerpaal 2 pnt.; 6. Van Deijk 2 pnt. HULST - Slechts een be perkt programma in de HuZaVo-competitie. Toch sensatie en met name in het duel Fc Centrum - BLZ/Bil- derbeek, een confrontatie tus sen nummer één en nummer voorlaatst in de competitie. BLZ/Bilderbeek won met 3-1. De Hulsterse ziekenbroeders kwamen echter nog niet uit de bedreigde hoek want ook naaste degradatiekandidaat Willy Boogaert pakte beide punten ten koste van Spitters Sport. Hans Boehlé liet het vooral tijdens de tweede helft lelijk zitten tegen Fc Thuis weg. Een 4-0 - voorsprong werd weggegeven. In de tweede klasse won De Linde met ruime 5-0 cijfers van Van Deijk. Monkeybar klopte Van Mullem met 10-3. BLZ/Bilderbeek verraste vriend en vijand met een bij zonder snelle opening tegen Fc Centrum. Blijkbaar is er na de zwakke prestaties een hartig woordje gesproken binnen de Hulsterse ploeg. Door George den Hollander werd een 1-0 - voorsprong genomen. Een enorme dekkingsfout stelde Robert Pauwels echter in de gelegenheid nog voor rust ge lijk te maken. Na de kampwis seling kwam Fc Centrum op zetten. BLZ/Bilderbeek speelde het echter zeer beke ken, verdedigde goed en werd via de counter levensgevaar lijk. Door Hans Koster, schit terende treffer werd het 2-1 en Danny Luycks stelde de zege veilig. Bogaert heeft sinds kort Paul Kouyzer in de gelederen. Merkbaar. Kouyzer draagt de ploeg en dat was tegen Spitters Sport bijzonder goed merk baar. Hans Dujardin en me neer Kouyzer himself zorgden voor 2-0 en Spitters kon daar slechts een doelpunt tegenover stellen dat kwam van de voet van Frans Seghers. Hans Boehlé nam door drie doelpunten van Johan Spon- seleén een van Van Heese aan vankelijk een 4-0 - voor sprong. Toen klapte de zaak fi naal in elkaar. Adrie Gijsel zorgde voor 4-1, Theo de Jong voor 4-2 en bracht ook de aan sluitingstreffer op zijn naam. In de slotfase zorgde Adrie Gij sel, de man met verscholen kanon in de benen, voor de ge lijkmaker. In de tweede klasse schoot Monkey met een 10-3 zege uit zijn slof tegen Van Mullem. Willaert bracht de Belgische ploeg wel op voorsprong maar Bouma tekende voor 1—1. Bis schop bracht 3-1 cijfers op het bord voordat De Smet iets kon terugdoen. Bouma zorgde opnieuw voor een tweedoelpuntenmarge. Roekven scoorde tegen eigen ploeg en bracht Van Mullem weer in de race. Toen stootte Monkey evenwel door en Ver straten, Bouma (2x) en De Wit zorgden voor de 10-3 cijfers. Van Deijk was geen partij voor De Linde. Uitblinkers bij De Linde waren uiteraard Wil liam Asselman en George Schillemans. Beide heren te kenden voor de vijf doelpunten die de Linde uiteindelijk bij elkaar schoot. Van Deijk kon daar niets tegenover stellen en blijft zodoende onderaan in de tweede klasse hangen. )Van onze voetbalmedewer ker) KLOOSTERZANDE - Uit alle hoeken van Zeeland waren ze gekomen. Cor Schelfout, Piet Magnus, Joos Voet en Jan Boogaart werd vrijdagavond een laatste blijk van waarde ring toegezwaaid voor het vele werk dat dit gouden viertal ge durende een lange reeks van jaren voor Hontenisse had ge daan. Het deed de scheidende bestuursleden zichtbaar pijn afscheid te nemen van iets wat hen jaren in de ban hield, voor een groot gedeelte him leven beheerste. Onder de vele sprekers viel opnieuw de naam van de heer Cevaal te noteren, een figuur die geen enkele mogelijkheid voorbij laat gaan om het ge zicht van de KNVB-afdeling Zeeland te presenteren. Een man die tijdens zijn korte ambtsperiode als voorzitter toch al naam heeft gemaakt door zijn persoonlijke betrok kenheid bij alles wat in voet ballend Zeeland speelt. Cevaal kenschetste de waarde van de vier aftredende bestuursleden. Meest markante spreker was echter de heer Simonse van de belangenvereniging voor ama teurs. In het verleden had hij een keer uitgebreid in de clinch gelegen met de scheidende voorzitter. Simonse haalde dit voorval niet aan maar spitste zijn rede voornamelijk toe op de uitstekende samenwerking die er altijd met Hontenisse is geweest. Ook de nieuwe voor zitter van Hontenisse, Piet van Waterschoot behoorde uiter aard tot het rijtje van sprekers. Namens de muziekvereniging sprak Bas Rijk en het jeugdbe- stuur van Hontenisse bracht middels de heer De Zwart hulde aan het scheidende vier tal. In zijn dankwoord uitte Cor Schelfout nogmaals zijn angst voor het zaalvoetbal en andere factoren die spelers aan de vereniging onttrekken. De stelling dat amateurs geen cent mogen ontvangen voor hun ac tiviteiten binnen de vereniging is bij Hontenisse bekend maar Schelfout wenste dit te onder strepen ten gehore van de ruim tweehonderd aanwezigen. Diegenen die zich aangespro ken voelden konden er hun les uit trekken. De oude en de nieuwe voorzitter van Hontenisse. Piet van Waterschoot overhandigt Cor Schel fout een oorkonde, behorende bij het erelidmaatschap van de vereniging. Op de achtergrond Jan Boogaart en Joos Voet.

de Stem | 1978 | | pagina 9