J' In de toekomst ontstaat tekort aan vlassers „B. EN Pol Yerplanken erelid van Sasse Harmonie VOSSENBAL HULST WERD DAVEREND FEEST PLAATSELIJK NIEUWS Dethon bouwter Haarma Axel Terneuzen Hulst Kanaalzone Terneuzen Uit de kunst expositie in Kruiningen stad A. MORTIER: „MIJN WERK IS MIJN HOBBY TOEKOMST GEKANTELD PAARTJES DEMON STRATIE burgerlijke stand Brief buurtbew DE STEM VAN DINSDAG 10 JANUARI 1978 i—maHMWmWÜ'IIHTWHM zon maan dins I woen I don 1 vrij zal „Veel vlassers passen zich niettijdig aan als het gaat om de modernisering van hun bedrijf. Zij blijven ieder jaar evenveel vlas verwerken, maar ook in de vlasindustrie geldt dat stilstand vaak ach teruitgang betekent". Aan het woord is de heer A. Mor tier uit Sint Jansteen, die enige tijd geleden een geheel gemoderniseerd vlasbedrijf in gebruik heeft genomen. Omdat zijn oude bedrijf te weinig mogelijkheden voor uitbreiding bood, besloot de heer Mortier naar een andere plaats uit te wijken en mid dels een groot aantal investe ringen, waaronder een geheel nieuwe vlasloods, zijn bedrijf ingrijpend te vernieuwen. In 1977 heeft de heer Mortier, gesteund door twee zoons en een tweetal knechten, zo'n tweehonderd ton zaailijn- zaad geproduceerd en hij verwacht dat de produktie dit jaar nog een stijgende lijn zal vertonen. Moderne heftrucks hebben de hooivorken uit vroeger dagen vervangen. Geperste vlaspakken van ruim zes honderd kilo worden moeite loos tot acht meter hoogte opgestapeld. Laden en los sen, wat vroeger een tijdro vend werd was, is nu in een oogwenk gebeurd. Een brede betonweg die vanaf de straat naar het bedrijf loopt, en voor een groot gedeelte er zelfs omheen ligt, zorgt er voor dat de aan- en afvoer van vlas probleemloos en snel kan verlopen. De heer Mortier heeft het tijdstip voor zijn nieuwe in vesteringen goed gekozen, want nu bekend is geworden dat de grootste vlasfabriek van West-Europa, in Dinte- loord, eind maart zal sluitan, krijgen de overige bedrijven heel wat vlas te verwerken. „Het Nederlandse vlaszaad staat over de gehele wereld bekend om zijn uitstekende kwaliteit en wordt naar tien- jas- - V 'f,A'iv-?. \,S>- tallen landen gexporteerd. Er is natuurlijk alles aan ge legen om dat zaad dan ook in Nederland te houden, en omdat er eigenlijk alleen in Zeeuwsch-Vlaanderen nog een redelijk aantal vlasbe- drijven aanwezig is, zal het vlas hier worden worden be werkt", aldus de heer Mor tier. Het aantal vlasbedrijven neemt echter steeds meer af. Dit komt vooral omdat er geen opvolgers zijn, die het bedrijf over kunnen nemen. „Vrijwel alle vlassers zijn van wat oudere leeftijd", zegt de heer Mortier, „en als er steeds meer bedrijven ver dwijnen dan zal er in de na bije toekomst een tekort aan vlassers komen". Het bedrijf v«n de heer Mortier is echter voor de toekomst veilig ge steld. Twee van zijn vijf zoons zijn in het bedrijf werkzaam, terwijl de ande ren als het erg druk is ook met plezier een handje hel pen. De vlasindustrie staat er momenteel beter voor dan een aantal jaren geleden. „Er waren toen in Zeeuwsch- Vlaanderen eigenlijk veel te veel vlassers. We hebben door heel Nederland gezwor ven, op zoek naar vlas. Zelfs in Groningen en Friesland.". Tegenwoordig koopt de heer Mortier enkel vlas in Zeeuwsch-Vlaanderen. Hierdoor is het mogelijk de transportafstanden zo kort mogelijk te houden en aller lei risico's voor ongevallen onderweg te doen verminde ren. Nog vorige zomer kipten er twee volgeladen wagens met vlas een watergang in. „Het was op een zaterdag", herinnert de heer Mortier zich. „We dachten die dag eens lekker vroeg klaar te zijn, tot dat die wagens kan telden. Gelukkig was het niet ver van huis en hadden we materiaal bij om de wagens zelf uit het water te trekken. Het duurde echter tot half elf 's avonds voordat al het vlas weer geperst en al op de wa gens lag". Van half maart tot half april wordt het vlas gezaaid. Regelmatig moeten de jonge vlasplantjes besproeid wor den tegen onkruid en ziekte. De heer Mortier houdt het groeiende vlas goed in de ga ten. In de zomer rijdt hij da- f HMMH gelijks Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen rond en elke veertien dagen spendeert hij een volle zondagmiddag om samen met zijn vrouw de vlasvelden te controleren. Op deze rondritten maakt hij soms de gekste dingen mee. Het gebeurt wel eens dat vrijende paartjes verschrikt uit het vlasveld opdoemen als hij door de hoge vlasplanten wandelt. De heer Mortier' staat er vaak van versteld dat de mensen de meest vreemde voorwerpen tussen het vlas deponeren. De veertien daagse rondritten zijn ook voor zijn vrouw erg belang rijk, want in de oogsttijd, zo rond juli, moet zij haar man overal kunnen vinden. Re gelmatig komen er zaken mensen of zijn er belangrijke boodschappen die snel moe ten worden doorgegeven. Daarom wordt er dagelijks een lijst opgesteld van de plaatsen waar die dag wordt gewerkt. De heer Mortier herinnert zich nog een merkwaardig verhaal uit de oogsttijd. Het vlas wordt dan met behulp van een machine uit de grond getrokken. Somt komt het voor dat er konijntjes in het vlas vebrogen zitten en hij heeft het een keer meege maakt dat zo'n beest met het vlas de machine inging. Op onbegrijpelijke wijze werd het konijn enkel het vel afge stroopt, zodat het eigenlijk panklaar de machine uit kwam. Uit praktische overwegin gen heeft de heer Mortier een geheel nieuwe woning bij zijn bedrijf gebouwd. Zelfs iemand die hem niet kent zal onmiddellijk opmerken dat hier iemand woont die met liefde zijn werk verricht. Voor de ruiten hangen linnen vitrages en zware linnen overgordijnen. Linnen tafel kleden sieren de meubels en in de keuken ontbreekt ook een ontbijtlaken van linnen niet. Wie goed kijkt bemerkt zelfs dat het behang aan de muur geheel van linnen is gemaakt. „Oh, dat is nog niets", zegt de heer Mortier, „ik ken zelfs een vlasser die nkel linnen ondergoed wil dragen". Nu is linnen een ontzettend sterke stof, maar er moet nogal wat gebeuren het vlas tot linnen is verwerkt. Na de vlasoogst moet het worden gerepeld, de zaadjes moeten van de vlashalmen af. Het zaad gaat in kisten, die een strenge keuring moeten on dergaan. Pas dan kan het worden gebruikt als zaai zaad. Het produceren van dit zaailijnzaad is eigenlijk het belangrijkste bezigheid van de heer Mortier. Het gere pelde vlasstro verkoopt hij voor een belangrijk deel naar Belgi',' maar er gaat ook wel wat naar de co/peratieve vlasfabriek in Koewacht. Het vlasstro wordt vier dagen lang in zogenaamde rootputten gelegd, in dertig graden warm water. Dat is noodzakelijk om de vlasve zels van de houtbestanddelen te scheiden. Nadat het vlas is gedroogd wordt het gezwin geld, waarbij de halmen worden gebroken en de vlas vezel vrij komt. Dit vormt dan de basis voor linnen. Het zwingelen gebeurt tegen woordig machinaal, maar in vroeger dagen maakte men gebruik van een zogenaamde zwingelmolen, iets wat de heer Mortier niet vreemd is, want regelmatig is hij door geheel Nederland en België te zien voor een demonstra tie. Vooral hij folkloristische dagen, braderiën en tentoon stellingen is hij een veelge vraagd man. Met een zwinge lmolen van rond 1900 laat hij de vele belangstellenden zien hoe het zwingelen vroeger in zijn werk ging. Daarnaast kunnen de mensen in een speciale stand zien hoe het hele proces van vlas naar lin nen verloopt. De heer Mor tier heeft zelfs uitnodigingen gekregen om met Pinksteren een demonstratie in zwinge len te geven in het Duitse Krefeld. Het blijft slechts een liefhebberij, want als hij alle uitnodigingen aan zou ne men, zou er voor het bedrijf nog maar weinig tijd over blijven. Eugène Verstraeten eindredactie paul de schipper (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - Tijdens een algemene jaarvergadering afgelopen zaterdagmiddag van de harmonie De Verenigde Vrienden uit Sas van Gent is Pol Verplanken na vijf jaar spelend lid te zijn geweest, be noemd tot erelid van deze Sasse harmonie. Voorzitter J. de Rijk noemde hem een voor beeld voor vele leden en over handigde hem een oorkonde en een fles geestrijk vocht. Uit het jaaroverzicht van de harmo nievoorzitter bleek verder dat de toekomst van de succesvolle Sasse harmonie vrijwel verze kerd is. Niet minder dan vijftig leerlingen volgen thans de les sen op de muziekschool. Voor zitter Jo de Rijk: „Nu hoop ik alleen maar dat ze het allemaal zo lang volhouden als ons kersverse erelid Pol." Ook liet hij nog wat belangrijke feiten uit het achterliggend jubi leumjaar de revue passeren, waarbij hij onder andere het muziekfestival en het najaars concours de allerbelangrijkste gebeurtenissen vond. Voor het komende jaar riep de harmo nievoorzitter de leden op de repetities trouw te bezoeken, zodat het muzikaal peil nog meer in de hoogte zal gaan. Plannen heeft de Verenigde Vrienden genoeg: een onder ling solistenconcours, medio april, koffieconcerten in Sas en Hulst, en een gezamenlijk con cert met Terneuzen op 28 ja nuari aanstaande. Tevens is het de bedoeling om in 1978 een nieuw vaandel aan te schaffen. „Een beetje ui terlijk vertoon komt er ten slotte ook bij", meende voor zitter De Rijk. Na afloop van de jaarvergadering werd een kleine muzikale rondgang door enkele horecabedrijven gehouden, waarna om half zeven het diner begon. Als sluitstuk van deze dag vond 's avonds in zaal Planetarium een bal plaats, waarbij ook alle donateurs waren uitgenodigd. Dat het muzikaal een gezellige boel werd, hoeft geen betoog. (Van onze correspondent) HULST - Verschillende at tracties, en de met ballons, guirlandes en serpentines versierde zaal zorgden er voor dat het Vossenbal van de carnavalsvereniging De Vossen een succes werd. Het vossenbal werd ge houden in de theaterzaal Den Dullart. Het orkest van Nico Sylvester uit België en de verschillende attracties hiel pen mee de feestvreugde te verhogen. De dansmarikes van de Vossen, die in samen werking met de boerenkapel De Kallesaien, een show ga ven, moesten het spits afbij ten. Precies om elf uur kwam prins Willem I binnen. Maar het klapstuk van de avond was de bekendmaking van het carnavalslied 1978. Zoals duidelijk bleek uit het luid keels meezingen van de aan wezigen. Als speciale gast verscheen dit jaar prins Djerk I gevolgd door de raad van elf uit Grauw. Tijdens de hospartijen tra den her en der verspreid ver schillende interessante groe pen op. Zo was er de zeer ge ziene groep De Troeven. De groep bestaat uit een man of twintig en noemt zich „vrienden van Hulst". De nieuwe groep de „Smurfen met Vader Abraham" oogst ten ook bijzonder veel succes. Geen enkel bal kan zonder een verloting, dus ook het Vossenbal had er één. Hoofdprijs: een reis naar Jer sey voor twee personen. Het winnende lotnummer (18) heeft echter nog niets van zich laten horen. Bridge - De bridgeclub Axel hield in De Halle een open huis-bridgeavond. Er deden 21 paren mee. Zeven paren speel den Howell 8 met een maxi mum score van 96 pnt. De uit slag: 1 echtpaar Fraassen 96 pnt., 2 dames Bruyns-Kok 54 pnt., 3 mevr. Carriere-de heer Pieters 53 pnt., 4 mevr. Pieters-heer Bassie 52 pnt., 5 echtpaar Van Halderen 45 pnt. Veertien paren speelden vol gens het Scheveningensysteem met een maximumscore van 252 pnt. 1 heren Remijn- Walraven 154 pnt., 2 echtpaar Veerman 150 pnt., 3 mevr. Pel-heer Koek 141 pnt., 4 mevr. Caessens-heer Scheele 120 pnt., 5 heren De Feyter- Verhaar 112 pnt., 6 mevr. De Vries-heer Romsom 109 pnt., 7 echtpaar Verhelst 86 pnt. Gevonden voorwerpen - Bij de rijkspolitie te Axel kan men inlichtingen verkrijgen over de volgende gevonden voorwer pen: diverse soorten huis en autosleutels, bankbiljetten, enkele katten en poezen, en kele horden, blauw nylon kin derjack, zwart wollen kinder jack, broekrok maat 38, di verse portemonnees, pakjes si garetten, plastic handtasje met inhoud, handtas, hondepen ning, zilverkleurige herenbril, double dameshorloge, kinder- pyama, kindermuts, stel auto banden met velg, heren- en damesfietsen. NVSH - „Emancipatie van de gehandicapte mens en ge meenschap". Dat is het onder werp dat centraal staat op de thema-avond die de NVSH 20 januari houdt in de kantine van de Dethon, aan de Indus trieweg te Terneuzen. Op deze avond, die om acht uur begint, wordt onder andere de film „Like other people" vertoond, waarna een discussie volgt. Verder hoopt men een werk groep te vormen die tot doel heeft te bevorderen dat gehan dicapten op eigen kracht en op voet van gelijheid kunnen sa menwerken met niet- gehandicapten. Hierbij speelt de menselijke relatie, dus ook de sexuele, een belangrijke rol. Deze avond wordt in de Dethon-kantine gehouden omdat deze voor lichamelijk gehandicapten is aangepast. BERGEN OP ZOOM Roxytheater, 20.00 uur: The spy who loved me, 12 j. 23.00 uur: Ilsa, harembewaakster van de oliesheiks, 16 j. Luxort- heater, 20.00 uur: Murder by death, 16 j. Stadhuis - Kunstwerk van de maand van A. v. Meurs uit Bergen op Zoom. Geopend: maandag t/m vrijdag van 9.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur (t/m 31 januari). HULST De Koning van Engeland, 20.00 uur: Al is de leugen nog zo snel, 12 j. 20.30 uur: Greta, huis zonder mannen, 16 j. in zeeland KOEWACHT Café Oude Molen, 13.30 uur: Schieting voor bejaarden. MIDDELBURG Citytheater, 20.00 uur: Twee door het dolle heen, 12 j. OOSTBURG Ledeltheater, 20.00 uur: Goodbye Emmanuelle, 16 j. TERNEUZEN Luxortheater, 20.00 uur: Verdwenen in de Bermuda driehoek, a.l. VLISSINGEN Alhambratheater, 20.00 uur: Twee door het dolle heen, 12 j. Kaartclub - De Hulster kaartclub „Cecilia" heeft in het café van Ron de Vilder te Hulst een competitiekaarting gehouden waaraan in totaal 20 kaarters hebben deelgenomen. De einduitslag luidde als volgt: 1W. Verstraeten, 2 A. de Bock, 3 P. van Kerkhoven, 4 D. Ver- braeken, 5 R. v.d. Brande, 6 Th. Verschueren en 7 R. de Vilder. Sjoelclub- De Hulster sjoel club „Wij blijven actief" heeft in het café van Ron de Vilder te Hulst een competitiewedstrijd sjoelen gespeeld waaraan in totaal 7 dames hebben deelge nomen. De einduitslag luidde als volgt: 1 mevrouw R. Kay- ser, 2 mevrouw M. Gijsel, 3 mevrouw N. v.d. Voorde, 4 me vrouw J. van Kerkhoven, 5 me vrouw D. Leeraert, 6 mevrouw M. de Vilder en 7 mevrouw M. Schauwaert. Personeelsvereniging - De personeelsvereniging „Dito" van het Hulster bejaardente huis De Blaauwe Hoeve heeft voor genodigden in het restau rant van dat tehuis het jaar lijkse nieuwjaarsbal gehou den. De talrijke personeelsle den met hun genodigden heb ben tot laat in de avond ge danst en gehost op muziek van het bekende orkest „De Jumbo Jets". Zangkoor - Het zangkoor van het Hulster bejaardenhuis „De Blaauwe Hoeve" zal haar jaarlijkse teerdag houden op zaterdag 21 januari a.s. in café De Ster bij Jacq. Polfliet te Hulst. Na een korte vergade ring zal men eerst aan een ge zamenlijke maaltijd kunnen aanzitten waarna er nog een gezellig samenzijn zal volgen met dans, muziek en spel. Geboren: Jilka, d v G. Brandt en E. de Dobbelaere, Axel; Marjoleine, d v J. Ver kerk en C. Roodenburg, Ter neuzen; Walter, z v W. Niftrik en A. Smits, Terneuzen; Ru ben, z v P. Oppenneer en M. Bakker, Hoek; Jorrit, z v J. van der Geld en D. Hens, Terneu zen; Michel, z v A. Geelhoed en W. de Fouw, Terneuzen; Cor nells, z v J. Ruissen en E. de Fouw, Terneuzen; Hilde, dvG. Verbrugge en M. de Bakker, Terneuzen; Niels, z v G. D'Hert en M. IJsebaert, Terneuzen; Irma, d v H. Stijnen en M. Le lieveld, Terneuzen; Petra, d v A. van Kampen en H. Saes, Terneuzen; Su-Mai-Lin, d v R. Lie-Hap-Po en J. van Os, Ter neuzen; Monique, d v C. Delle- beke en Ch. Noordhof, Terneu zen; Rens, z v M. Groosman en A. Valentina, Hoek; Erica, d v R. Schoester en E. de Bliek, Terneuzen; Esther, d v M. van Meeuwen en E. van Setten, Terneuzen; Niels, z v C. Over- dulve en B. Schelfout, Axel. Ondertrouw: Mare Mertens, 23, Zaamslag en Maria Diele- man, 22, Zaamslag; Jurjen Schrmga, 19, Terneuzen en Déiré Kegels, 17, Terneuzen; Johannes de Jonge, 22, Ter neuzen en Catharina Bareman, 21, Terneuzen; Theophiel de Vos, 24, Terneuzen en Cecile- Louise van Hecke, 21, Terneu zen. Getrouwd: Boudewijn van de Pas, 26 en Jolanda van den Bos, 25 te Kloosterzande; Pie- ter de Zeeuw, 22 en Jannetje Balnikker, 20 te Terneuzen; Leonardus van der Veeke, 21 en Patricia Blancquaert, 18 te Terneuzen; Peterus Mooij, 27 en Tini van Dijk, 20 te Terneu zen; Hendricus Minnaert, 24 en Geertruida Karremans, 25 te Terneuzen; Emmanouil Ky- riakou, 21 en Rosita Obrie, 23 te Terneuzen; Guiljam Brou wer, 22 en Willemina de Blaeij, 20 te Terneuzen; Christiaan van de Wege, 25 en Neeltje Jansen, 23 te Zaamslag; WUil- helmus van Eyl, 23 en Maria Hofman, 23 te Terneuzen; Wil lem Guiljam, 24 en Dina de Visser, 21 te Terneuzen; Dirk Zwart, 21 en Louisa Harte, 18 te Terneuzen; Danil Janse, 22 en Sarina Wagenaar 20, te Terneuzen; Henk Fieret, 21 en Rita Scherbeijn, 19 te Hoek; Francois Tollenaar, 22 en Cor nelia Pijpelink, 21 te Hoek. Franciscus Lafort, 20 en Licia van Broekhoven, 19 te Vlissin- gen; Pieter Willemsen, 41 en Maria Kempe, 45 te Zaamslag; Abraham van de Wege, 25 en Elisabeth van Klinken, 21 te Axel. Overleden: Sara de Ridder, 86, wed v G. Buijze, Zaamslag; Hendrika van Tatenhove, 72, Terneuzen; Neeltje van Dix- hoorn, 85, Terneuzen; JanLin- denbergh, 72, Terneuzen; ja cobus van der Giessen, 63, Sas van Gent; Alice van der Zalm, 77, wed v A. Wulffaert, Sas van Gent; Peterus van Aerde, 70, Terneuzen; Celestina Rom- baut, 71, e v A. Eggermont, Sluiskil; Albertje van Dalen, 73 e v G. van Leiden, Terneu zen; Petrus van Vooren, 78, Sas van Gent; Eugène Geernaert, 57 Sas van Gent; Angle de Pauw, 66, wed v E. van Dijke, Sas van Gent; Neeltje van Hoeve, 74, Terneuzen; Augus- tina Heijman, 78, wed v G. van Overmeir, Hulst; Eduard Corthals, 88, terneuzen; Cor nells Meertens, 75, Hoek; Tom Nielsen, 31, Denemarken; Izaak Kaan, 73, Axel; Johan- nes-deKubber, 18, Terneuzen. Nieuwe bedrijven - Bij de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Terneuzen zijn de volgende nieuwe bedrijven in geschreven: Artimode, klein handel in zelfgemaakte hand werken te Terneuzen; Boetiek Young, kleinhandel in dames- en herenkleding te Axel; hotel-restaurant L'Escaut te Terneuzen; De „Ster", cafébe drijf te Terneuzen; Admini stratiekantoor A. van de Wiel, administratie en belastingza ken te Walsoorden; aanne mersbedrijf J.V.N. te Koe wacht; Administratiekantoor J.F.L.M. van Eek te Hulstjm Adviesbureau Woninginrich ting Saman-Van Waesberghe te Heikant; Boordje van Ben, boordjeszaak te Axel; Behave Import BV (io), import en ex port van en groothandel in luxe houshoudelijke artikelen en souvenirs te Aardenburg; Winkeltje „De Bonte Hond", kleinhandel en markthandel in gebruikte en ongeregelde goe deren te Hulst; E. de Feijter- Walhout, groothandel in huis houdelijke plastic artikelen te Hulst. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Uitgave Uitgeversmaatschij De Stem B.V. Editie Zeeland. ABONNEMENTSPRIJZEN: 41,65 per kwartaal, 14,- per maand, ƒ160,80 per jaar. Losse nummers 0,60. RAYONKANTOREN: TERNEUZEN, Nieuwstraat 9, 01150-17920 (4 lijnenr HULST, Steenstraat 14.01140-3751 (3 lijnen) GOES, Klokstraat 1,01100-28030(3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t/m vrijdag 8 15-12.30 en 13.30-17 00 uur. BUITEN KANTOORUREN: Advertentie-exploitatie: Br?1a: Maandag t/m vrijdag van 19 00-20.00 uur 076-222341. Zondag van 20.00-22.00 uur 076-222341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: 01140-3751. Midden-Zeeland 01100-14944. HUISAANSLUITINGEN: Redactie: Chef Zeeuwse redactie: R Th van der Helm, Melkweg 40, Oostburg, 01170-3370 Algemeen redacteur Zeeland en plv chef drs.J.Bouwmans, Zuidvliet- straat 73, Goes, 01100-28138 Redacteur Midden-Zeeland: G. van Berkel, Voor burcht 37, Kapelle, 01102-2320. redacteur Terneuzen.P.de Schipper, Noordstraat 45. Hoek, 01154-1556, redacteur West-Zeeusch- Vlaanderen/KanaalzoneiJ.Jansen, Kwakkel 1, Zaamslag, 01153-1554. John Ver hoeven, Debussyhof 57, Terneuzen, 01150-18946. Redacteur Oost-Zeeuwscn- Vlaanderen: Henk Postma, Walmolenstraat 12, Hulst, 01140-4159, fotojournahs voor Zeeland C J de Boer. Langs de Kreek 56, Terneuzen, 01150-13137, Sportre dactie Zeeland: A. Koomen, Zeldenrustlaan 1, Terneuzen 01150-12941. Abonnementen-exploitatie: Inspecteur Zeeland: W. Hendrikx 01140-3751 Advertentie-exploitatie: Inspecteur Zeeland C Menu, 01150-95839. DE STEM VAN DINSDAG 10 J/ (Van een onzer verslaggevers) PHILIPPINE - Volgens een aantal bewoners van de Weststraat-Rozemarijnstraat in Philippine had het Sasse gemeentebestuur de tramme lant over een plantsoentje en een garage-uitweg in die buurt voor een belangrijk deel kun nen voorkomen. Dat blijkt uit een van enkele tientallen handtekeningen vergezelde brief van de buurtbewoners Traas, Vermue en Van Steen- Ase] G.S. (Van een onzer 1 MIDDELBURG - „Can 197 ons depot in Philippine een g: derdak te vinden. Iedere kee; gezet. We weten niet meer hoe in de huidige situatie geen v< voor het ontstaan van een cal van de heer B. van der Ven, bestrijdingsmiddelenbedrijf zitting die maandag in het pi werd gehouden. Asepta maakt bezwaar tegen het besluit van gedeputeerde staten van Zeeland waarbij aan Asepta vergunning is ont houden tot het vestigen van een depot in de Mosselpolder bij Philippine. Volgens G.S. is (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN-Begin 1977 werd in Reimerswaal een commissie kultuurbeleid geïn stalleerd. Een van de opdrach ten die de commissie daarbij mee kreeg was het onderzoe ken van de culturele behoef ten, die er onder de bevolking leven. Aan de veelvuldige vraag naar een tentoonstelling is de commissie tegemoet ge komen door de organisatie van een expositie op zich te nemen. Van 17 tot en met 31 januari a.s. wordt in het gemeentehuis in Kruiningen de tentoonstel ling „Kijk uit de kunst" in gericht. Geëxposeerd worden dertig werken van hoofdzake lijk hedendaagse Zeeuwse kunstenaars. De Commissie zou ook graag zien, dat scholen de tentoonstelling bezoeken. Tijdens de openingsdagen zal een diaserie worden vertoond getiteld „dat kan mijn kleine broertje ook". (Van i onzer versl: TERNEUZEN - Het algen» werkvoorzieningsschap Zeem veel discussie akkoord gegaai koop van de oude sociale werk vereniging Terneuzen. Met dez ruim een miljoen gulden genu Ook het gevraagde voorbi f 100.000.- voor het bouwproj bestuur toegekend. Er werd vo ken voor de aankoop van het manweg. De voorgestelde orga nieuwbouw leverde nogal wat1 lijks bestuur is het in dit gev< (openbare) begroting van de maken. Deze aannemer is vera die eventuele onderannemers volgens het dagelijks bestuur van openbare aanbesteding. E gelijks bestuur had daar zijn van het algemeen bestuur, wa Regt, spraken de vrees uit dat pervlak van 10.000 m2 in de toi kunnen zijn. Ze zouden graag genomen op aanvullende bouw rein is immers maar weinig u Voorzitter P. Molthoff vor roeien met de riemen die we h< vragen of er in Zeeuwsch-\ rondlopen die een dergelijk i nen. Volgens de voorzitter wa

de Stem | 1978 | | pagina 14