biedt an. Kersttoernooi Luctor RVO-kampioenen gehuldigd ckeyteam elt gelijk Sombere vergadering Kritiek afdeling Zeeland op KMI FORSE NEDERLAAG BC TERNEU ZEN - AMC ZEEUWSE ZAALVOET BALLERS TEGEN BRABANT geeft or loeg weinig Ie dag jdener eer. Jeugdcommissie weer aan het werk ^fcatipvoctbal bijna 1 miljoen aan prijzen tb,v. Buitenlandse vakanties voor gehandicapten Competitie F-pupillen Jeugdtoer naar Hulst I VAN WOENSDAG 21 DECEMBER 1977 kken dan al gauw Ien bovendien voor Toch zal ik iets en beginnen aan". et geen probleem nderdak te vinden, kreeg hij verschil- emaal afgeslagen", vond bij Merckx te en ontzettend vee] rtrouwen gehad in het lijkt er wel op m te zitten". de volleybalvereniging verontschuldigingen ndse. Ad van der Vel. e Rijswijkse eredivisie- g ingetrokken, die ge- t zij in september wei- oeg, die in Finland aan ur van deze club vorige dat uit onderzoek van bestuur van de Neder- verantwoordelijk was pelersvoor de nationale af te staan. Real Madrid chter een „maar" aan toegevoegd. Wolff krijgt rij voor april. De secre- an Real Antonio Calde- i: „We kunnen geen ge ven aan het verzoek van entijnen om Wolff reeds rt met de Argentijnse te laten oefenen. We zit- i nog hoog en breed in de e fase van de competitie, e beëindigd is mag Wolff rgentinië vertrekken" st het vrij maken van is Menotti ook in onder ling met Valencia. Daar Mario Kempes. ook een tijnse international ns de Argentijnse voet- nd heeft Valencia nog ereageerd. ussische kosmonauten, d'e n, hebben Boris Spasski een ijn eerste zege in de tweek- heelal", stond: „Kameraad tij gekregen en nagespeeld ter van cultuur, Viktor Ivo- hap van het Kremlin over- TERNEUZEN - Na een on derbreking van één jaar is het Verneuzense korfbalverem- M Luctor weer gelukt het „aramma voor het kerst tooi vol te krijgen. Vorig kon het toernooi geen vinden omdat de kerstdagen toen deels werden Uruikt voor competitiedoe-' Lden, waardoor de inschnj- ving niet voldoende was. Dit heeft het ook nog veel jjoeite gekost alles rond te krijgen- Pas begin december kon de inschrijving worden afgeslo ten. Zoals vanouds zal het toernooi worden gespeeld op tweede kerstdag (maandag) in de sporthal 't Zwaantje aan de Alvarezlaan te Ter- neuzen. De wedstrijden be ginnen om 09.00 uur, terwijl de laatste wedstrijd om 17.00 uur afgelopen moet zijn. Ook dit jaar zijn er weer fraaie prijzen te winnen. Het reis bureau Reburo te Terneuzen heeft wederom voor elke af deling een wedstrijdbal be schikbaar gesteld welke be stemd is voor de winnaars van de 3 verschillende klas sen. Het garagebedrijf Jos Voet BV stelde 8 sportshirts beschikbaar. Deze shirts gaan naar de ploeg die - over het gehele toernooi - de meeste doelpunten scoort. Naast deze prijzen zijn er de nodige medailles te win nen, terwijl in de eerste klas gestreden wordt om de wis selbeker, welke destijds door de gemeente Terneuzen be schikbaar is gesteld. Ook dit jaar zal tijdens het toernooi een wedstrijd tussen de vete ranen van Zaamslag en Luc tor worden gespeeld. Deze wedstrijd begint om 13.35 uur en mag zich altijd in een grote belangstelling verheu gen. De oudjes van de organi serende en de nauw verbon den buurman Zaamslag zor gen elke keer weer voor een leuke onderbreking van het toernooi. Deze wedstrijd staat weer onder leiding van Rinus Nieuwdorp, zelf voor zitter van Luctor en oud- scheidsrechter. De eerste klas in het toernooi kan en kele verrassingen opleveren. Onbekende grootheid is Jong Brabant uit Berkel Enschot. Een nog jonge vereniging, die echter snel is opgeklommen naar de eerste klas district Zuid. Daar hebben ze het nu wel moeilijk. Oude bekende is H.K.C. uit Hardinxveld- Giessendam. Een sterk team, dat voor de eerste keer als 2e-klasser het toernooi be zocht, maar inmiddels een sterke eerste-klasser is ge worden en zelfs een jaar in de overgangsklasse heeft ge speeld. Deze ploeg gaat altijd vrijwel compleet naar toer nooien en verwacht mag worden dat zij hoge ogen zul len gooien. De eerste klas wordt verder aangevuld met de Zeeuwse verenigingen Swift en Tjoba. Beide ploe gen komen er de laatste weken beter in. Tjoba kan echter nog volledig aan de start komen en dat zal dan een nadeel betekenen. In de tweede klas zijn de reserve- districtploegen Animo 2 en H.K.C. 2 ingedeeld, aange vuld met de afdeling- eerste-klassers Luctor 1 en Keep Fit. Ongetwijfeld zijn de eerste twee de sterkste, maar in deze korte wedstrijd kan een goed schot veel bete kenen. Verrassingen zijn dan ook niet uitgesloten. In de derde klas zijn ingedeeld Emergo uit St. Maartensdijk, Luctor 2, Luctor 3 en Zaam slag. MIDDELBURG - Vrij dagavond speelt het Zeeuws zaalvoetbalteam zijn tweede wedstrijd tegen het team van de af deling Brabant, zulks ter voorbereiding op een te vormen districtsteam Zuid 1. Na de 2-2 van af gelopen vrijdag in Eind hoven treden beide teams vrijdagavond om 20.40 uur opnieuw tegen elkaar aan in de sporthal aan de Nassaulaan te Middel burg. Voor het Zeeuws zaalvoet balteam zijn uitgenodigd: Joop van de Linden (Skol Boys) in het doel en reserve doelman Rob Bekink (Veld zicht) en de spelers Hennie Wijs (Roovers Sport), Wim Dekker en Wim Groenewe- gen (Brammetje Dump), Theo den Engelsman en Kees Willemse (Skol Boys), Henk Maas (Huzavo-Staf de Feber) en Johnny Tahapary (Hooi zolder). Coach is Wim Hoek en als verzorger treedt op Ton Sheilds. Scheidsrechter is George de Jonge uit Vlis- singen en als lijnrechters zijn aangewezen J.Lekatompessy en W. Bos, terwijl R. Schot als secretaris-tijdwaarnemer optreedt. (Van onze sportmedewerker) GRAAUW/HULST - In een tot de laatste plaats bezette kantine op de OZO-terreinen in Hulst heeft voorzitter Herman van het bestuur van de RVO zon dagmorgen de prijzen uitgereikt van de vorige week geëindigde eerste RVO-voetbalcompetitie. Voor het allemaal zo ver was, speelde eerst FC Mon key 1 uit Kloosterzande (kampioen in de eerste klas se) nog een wedstrijd tegen FC Van Waes/Verstraeten uit Heikant/Hulst (kampioen in de tweede klasse) om het al gehele kampioenschap. Een wedstrijd waarin echter niet gescoord werd, zodat men op eenlater tijdstip nogmaals de strijd tegen elkaar zal moe ten aanbinden. In zijn toespraak bij de prijsuitreiking zei voorzitter Herman onder andere: „Ik dacht gerust te kunnen spre ken van een geslaagde voet balcompetitie. Vergeten mogen we hier vooral niet de heren scheidsrechters. Elk weekend waren zij van de partij. Mensen die vaak van de zijde van de spelers de no dige kritiek moesten incasse ren. We hopen ook in de toe komst een beroep op hen te kunnen doen". De scheidsrechters moch ten uit handen van voorzitter Herman en secretaris Arends een fraaie herinneringsme daille in ontvangst nemen. In de strijd om de fairplay-cup in de eerste klasse werd het team van FC Noens uit Axel met een totaal van 130 pun ten winnaar. In de tweede klasse wist FC Monkey 3 die cup voor de tweede maal ach ter elkaar te bemachtigen. Zij totaliseerden 128 punten Bij kampioen FC Monkey 1 kon aanvoerder George Bis schop een fraaie beker en een wisseltrofee in ontvangst nemen. Bij Van Waes/Vers- traeten viel die eer te beurt aan speler/trainer T. Koe mans. Voor de eerste drie uit de eerste en tweede klasse waren er fraaie bekers, de anderen kregen een stan- De twee kampioens-elftallen van de R VO-competitxe. daard aangeboden. De ver eniging FC Niks uit Hulst schitterde echter door afwe zigheid. Ook de loting voor een te spelen RVO/Stoffels-beker- competitie, waarvan de eer ste ronde op zondag 8 januari wordt gespeeld, werd ver richt, De wedstrijden zijn: Het Centrum 2 - Niks 2, Monkey 2 - Trimvereniging, Discount House - Petit Paris 1, Petit Paris 2 - v.v. Stoffels. Lampo - VOT/Van den Hemel en Monkey 1 - Noens. Het team van Monkey 3 is deze eerste ronde vrij Eindstand eerste klasse: 1 FC Monkey 1. Kloosterzan de, 14 9 4 1 22 pnt. (32-10) (tairplay-cup 127 pnt.), 2 Trimvereniging Hulst 14914 19 pnt. (46-12) (124 pnt.), 3 FC Petit Paris 1, Hulst, 14 7 4 2 18 pnt. (34-14). (121 pnt.), 4 FC Het Centrum 1, Hulst, 14 8 2 4 18 pnt. (32-20), (122 pnt.), 5 FC Noens, Axel, 14 6 3 5 15 pnt. (31-31), (130 pnt 6 v.v. Stoffels, Terneuzen, 14 5 2 7 12 pnt. (26-26), (129 pnt 7 FC Monkey 2 14 3 2 9 8 pnt. (24-44), (128 pnt Tweede klasse: 1 FC Van Waes/Vers- traeten, Heikant/Hulst, 1410 13 21 pnt. (39-10), (113 pnt.), 2 FC Lampo, Hulst, 14 8 3 3 19 pnt. (22-11), (120 pnt.), 3 FC Petit Paris 2 14 7 3 4 17 pnt. (29-19), (113 pnt.), 4 Dis count House. St.-Jansteen, 14 7 3 4 17 pnt. (21-16), (98 pnt.), 5 FC Het Centrum 2 14 4 4 6 12 pnt. (21-22), (120 pnt 6 VOT/Van den Hemel, Terneuzen/Biervliet, 14 4 4 6 12 pnt. (17-19), (109 pnt.), 7 FC Niks 2, Hulst, 14 2 3 9 7 pnt. (14-28), (112 pnt.), 8 EC Monkey 3, 14 3 1 10 7 pnt. (9-35), (128 pnt W DELHI (RTR) - He! rlands hockey-elftal t dinsdag te Madurai ge- gespeeld tegen de ploeg India, 1-1. De beide doel en werden in de eerste gemaakt. strijd tussen Nederland dia in de zuidelijke staat il Nadoe was een liefda- eidswedstrijd. De baten bestemd voor de slachtof- van de overstroming. De engst was ongeveer 7500 en. edèrland nam halverwege erste helft een voorsprong Ties Kruize, die scoorde een strafbal, zes minuten rust maakte rechtsachter al Bangala gelijk uit een te hoekslag. Na rust werd Nederlandse ploeg geleide- iets sterker, de strijd elde zich voornamelijk af de helft van India. Hoewel le ploegen niet de indruk en werkelijk zwaar aan e extra-wedstrijd te tillen, gen Ron Steens en Shan- eghan toch de straf van een elijke uitsluiting wegens aarlijk spel. (Van onze sportmedewerker) SLUISKIL - De jaarverga- iering van de Wieier Vereni- Zeeuwseh-Vlaanderen in Sluiskil heeft weinig reden ge leien om de toekomst van de vereniging met een optimisti- >rhe kijk tegemoet te treden. Bestuurlijk, financieel en ook «el sportief en op vele andere lerreinen heeft men het afge- bpen jaar zeker niet optimaal gedraaid en gezien het af leid van een aantal mensen ut diverse commissies moet levreesd worden dat 1978 eveneens in mineur zal worden labesehouwd. Geen prettige Vooruitzichten dus. Voorzitter Wim Hendriks «ees met name naar die con stante onderbezetting van be duur en commissies, hing daar •e soms niet al te goede ver standhouding met de renners tan op en verweet ook de ge beente Terneuzen eerder te- lemverking dan steun bij het eaüseren van een trainmgs- varkoers dat er ook in 1977 'eer met is gekomen. Dat te- ®rtaan bestuursleden zag hij '°k als een van de redenen «aarom de vereniging ten aan- :le" van de recreatiesport de j°°' getmst heeft, waarbij hij le" gesprek met comités die vunwedstrijden op het pro- 'vamma hebben staan, in het 'ooruitzicht stelde. n 2>J" opening meende de 'oorzitter dat, ondanks de on- erbezetting, toch een aantal Noviteiten van de grond ge- '°vnen was. Hij memoreerde e i-eon-Strobbeprijs (die ook 1978 weer op het pro- a®ma staat), de smokkel- i e 'n Eede, de jeugdronde, i „ko'dsreceptie van con- w üsebaert en vond het erg timer nu weer van Jan ™«dijk als DSL (Districts Wtcommissie Lid) afscheid "weten nemen. Diens af- 'ln onze sportmedewerker) lan'inT zondagmorgen ;0 "ur kan men op het Lf sportterrein Het h 'evecht om een balie- er^ '?PPen-Dit zogenaamde eerdVeVOjtbal is georgani" o door de beide Goese ver- ÏFnjjen Robur en SSV '65. ter t °sten zBn een gulden 'een Verder heeft men ienoverde6 verPliehtinS te" g'rigt n §aniserende ver" scheid is er meteen debet aan dat een van de stuwende krachten uit de vereniging gaat verdwijnen. Onlangs is Ab Claeijsen tot Districts Sportcommissie Lid benoemd en dat hield in dat de functie van secretaris bij de wielerve reniging vacant was. Daarvoor kwam echter Piet Boeije in de plaats en al zal men Claeijsen missen, de post blijft in elk geval bezet. Anders was het ge steld met de bezetting van an dere opengevallen plaatsen in het bestuur en commissies. Na jarenlang het vaandel van de wielerclub hoog gehouden te hebben vertrekken nu Emiel Verstraete, Johan Westerweel en Mare Groosman. Bij de op roep voor kandidaten voor deze scheidende mensen kwam aan het licht waar het de Wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen aan mankeert. De ruim zeventig licentie-houders en 27 aangesloten wielercomi- tés (de vergadering werd door ongeveer dertig mensen be zocht) toonden weinig of liever gezegd helemaal geen bereid heid de bestuurstaken over te nemen. Met de zorgen om het afnemen van het aantal jeugd- renners, een ontwikkeling die weinig positieve kanten biedt. Om de jeugd te winnen wil de vereniging volgend jaar toe naar organisatie van zoge naamde „dikke banden"- wedstrijden. Een vergadering in mineurstemming dus. Wim Verplancke liet tijdens de rondvraag weten dat de ver eniging de laatste tijd een af wachtende houding aanneemt, te weinig initiatieven ont plooit. In dat verband vroeg hij het nieuwe DSL of dat afwach tende beleid door het hele dis trict Zeeland gaat gelden De aanval van Verplancke gold ook de wielersport in zijn al gemeenheid: de structuur is verkeerd. De comités hebben de organisatie in handen en trekken de aandacht, terwijl de verenigingen staan toe te kijken. De gentlemen-koers in Philippine stopt, had overge nomen moeten worden door de wielervereniging. Men is uit de wielervereniging echter naar het comité toegestapt en heeft de organisatie daarbij uit han den gegeven. „Daar heeft de club een kans gemist" meende Verplancke. Hij liet daarbij duidelijk merken dat het ver trouwen in het bestuur aange tast was. Voorzitter Hendriks was het daar niet mee eens. Hij meende dat het comité Sluiskil de binding tussen de wieier- mensen zeker heeft bevorderd en de sport met overname van die gentlemen-koers uit Phi lippine uitermate heeft ge diend. (ADVERTENTIE) Voor 1,50 kunt u reeds meedoen met deze nationale puzzelactie t.b.v. de Stichting Buitenlandse Vakanties voor Gehandicapten en een van de prachtige finaleprijzen winnen, waaronder de Singer Futura. De eerste naaimachine mat 'n electronlsch brein. Winkel waarde/ 1846.-. En bent u geen prijswinnaar dan heeft u nog geen pech want er is al een electrische Singer zig-zag machine voor 399.-. MIDDELBURG - Medio maart volgend jaar wordt ook door de KNVB afdeling Zee land de organisatie van wed strijden voor F-pupillen ter hand genomen. F-pupillen zijn de jongste voetballertjes, in de leeftijdscategorie 6 en 7 jaar. Voordat in een aantal plaat sen in de provincie instruc tieavonden zullen worden be legd komt de landelijke pupil- lencommissie van de KNVB nog een en ander uit de doeken doen. Een werkgroep, be staande uit Adrie Traas (Ril land), Maarten de Kok (Sou burg), Piet Kramer (Kapelle) en Lou Eikenhout (Middel burg) heeft zich de afgelopen maanden beziggehouden met de voorbereiding. De begelei ding van dergelijke jeugdige voetballertjes zal gediplo meerd moeten zijn en om het voor deze grote groep voetbal lertjes aantrekkelijk te maken wordt een speleboek samenge steld, wat door de jeugdleiders binnen de verenigingen ge bruikt kan gaan worden. voetbal (Van een voetbalmedewerker) MIDDELBURG - Binnen niet al te lange tijd zal er bin nen de KNVB afdeling Zeeland weer een jeugdcommissie aan het werk gaan. Tot op dit mo ment functioneert er een jeugd technische commissie, in feite belast met alle jeugdzaken van de afdeling. Zoals bekend is er aan de af delingsbestuursleden een dui delijke taakomschrijving mee gegeven en voor de jeugd- sector zijn dat de bestuursle den Jo Korstanje (ook thans voorzitter van de jeugd techni sche commissie), Henk Hoog- erland en Pol van der Pluijm. Tijdens de laatste bestuurs vergadering is nu besloten, dat er een hoofdjeugdcommissie komt met een aantal leden, die daaronder dan de volgende commissies voorzit: een jeugd technische commissie, een schoolvoetbalcommissie, een pupillencommissie en een commissiejuniorenvoetbal. De invulling van alle namen is nog niet rond, maar zeker is al wel, dat Jo Korstanje, de huidige vice-voorzitter van de afdeling Zeeland, voorzitter wordt van de hoofdcommissie jeugdvoet bal. (Van onze sportmedewerker) SLUISKIL - Naast een aan tal minder prettige zaken was het tijdens de vergadering van de Wieier Vereniging Zeeuwsch-Vlaanderen ver heugend te mogen vernemen dat de Jeugdtoer (de door Wil lem Verplancke tot zo'n wielrennen KL enorme happening opgevoerde driedaagse voor jeugdwielren- ners en wielrensters) ook in 1978 weer doorgaat. Was vorig jaar West- Zeeuwse h-Vlaanderen het to neel waar de verenigingen uit het hele land bijeenkwamen, op 13,14 en 15 juli vormt Hulst en omstreken het decor voor dit sport- en spelevenement Het buurtcomité Den Dullaert heeft in samenwerking met het wielercomité Hulst de zaken zo goed als rond en zal drie dagen als gastheer optreden voor de ruim tweehonderd jeugdleden van de diverse ingeschreven verenigingen die in Hulst ver wacht worden BRESKENS - Op de onlangs gehouden algemene technische vergadering van de K.N.A.U. in restaurant „De Milliano" te Breskens uitte voorzitter Jan Gijsbertse nogal kritiek op het bondsbestuur van de K.N.A.U., welke de afdeling Zeeland nogal eens vergeet. Een typerend voorbeeld was het feit dat er dit jaar slechts één brief afkomstig van de „hoge" atletiek-heren in de Zeeuwse bus terechtkwam. Deze brief betrof dan nog een bijdrage voor een jubileumge schenk. Ook was men dit jaar „vergeten" om de Zeeuwse wedstrijden op te nemen in het K.N. A.U.-wedstrij dboek. Vandaar dat hij binnen de bond overleg zal gaan plegen om voortaan de afdeling Zeela d om te zetten in het district Zeeland. Daarmee hopende dat de Zeeuwse atletieksport uit de vergeethoek wordt ge haald. Als tweede punt op de agenda kwam daarna het pro bleem van de vele afschrijvin gen, waarmee de afdeling Zee land het afgelopen jaar te kampen heeft gehad, ter spra ke. Vooral voor Zeeuwse wed strijden. Volgens secretaris Koos Oggel was het samenstel len van een Zeeuwse ploeg in het wedstrijdseizoen geen si necure. Een in het verleden aangenomen motie van de ver eniging Zeeland Sport welke inhoudt dat een Zeeuwse atleet die zonder gegronde redenen verstek laat gaan door zijn eigen clubleiding een schor sing te wachten staat, heeft dus niet het gewenste resultaat op geleverd. Dat de clubs hun eigen spelers moeten schorsen blijkt in de praktijk de nodige moeilijkheden op te leveren, want het gebeurt dat zo'n at leet naar een andere club over gaat welke dan die schorsing niet overneemt. Vandaar dat Koos Oggel stelde „Wat moe ten we hier aan doen?" Volgens Scheldesport-afgevaardigde Hendriks moet geprobeerd worden om de wedstrijden in teressanter te maken en vooral niet te veel wedstrijden voor de Zeeuwse ploegen per seizoen te plannen. Unieraad afgevaardigde Roose vond dat de clubs het afdelingsbestuur gekozen hadden en dus ook achter dat bestuur moeten staan en hun afgesproken rege lingen consequent ten uitvoer moeten brengen. Na deze korte discussie kwam voorzitter Gijsbertse met het voorstel om de elubafgevaardigden „huis werk" mee te geven en op de voorjaarsvergadering in maart met concrete voorstellen te komen. Hij dacht daarbij aan punten zoals: -Welke wed strijden voor de Zeeuwse ploe gen; -hoeveel; - atleten wel of niet verplichten; -wedstrijden voor atleten van tweede garni tuur. Het volgende hangijzer waren de zogenaamde „wilde lopen" (lopen georganiseerd door niet bij de K.N.A.U. aan gesloten verenigingen), welke in eigen provincie reeds tot een minimum zijn beperkt. Dit laatste vooral doordat de clubs Het eerste team van BC/Ter- neuzen AMC, dat zondag aan de tweede helft van de compe titie begon leed een grote ne derlaag. In de eerste thuiswedstrijd tegen Rotterdam op 11 sep tember kon het de schade nog beperken tot een verlies van 3-8, nu werd het met U-O te ruggewezen Avanti/Tosiasse deed het al niet beter. Zij wis ten tegen DKC 11 geen enkele partij te winnen, 11-0. BC/- Terneuzen AMC 11 had geen kans tegen kampioenskandi daat Beamo/Wit en verloor met 8-0 Het Vlissingse Mara thon was de enige Zeeuwse vertegenwoordiger in de lan delijke klas die tot winst kwam, het versloeg het bezoe kende Robad met 6-2. Rotterdam-Terneuzen/AMC 1 11-0. De verlichting in de sporthal „De Enk" in Rotter dam was van dien aard dat de veldkeuze voor aanvang van de partijen erg belangrijk werd. Fraantje won de eerste set van Bold met 12-15. In de tweede set speelde hij rustig om zich wat te sparen (verlies met 15-6) om in de derde set toe te slaan. Door de slechte lichtval miste hij echter veel kansen en ver loor met 15-3. Jan Willem ver loor van G. van Gorsel in twee sets 15-3, 15-11. Rinus ten Haaf werd geklopt door A.M. Tuithoff en was met name in de tweede set volledig kansloos, 15-6, 15-1. Hans Smolders speelde ondanks verlies een goede partij, de eerste set ging verloren in de verlenging tegen JJ utte metl7-15ende tweede met 15-10. Ria Elliot bracht het tot drie sets maar werd in de twee verloren sets op grote achterstand gespeeld door V. Nöller, 11-1, 6-11, 11-2. Bri gitte van de Water verloor de eerste set, U-5, kwam in de tweede set beter op dreef doch greep in de verlenging net naast de winst die met 12-9 ging naar J. Lenins. De dub bels gingen voor de Terneu- zense ploeg alle in twee sets verloren. DKC 2-Avanti/Josiasse 1 U-O. Danny Mol had zijn dag niet, in twee sets 15-6 en 15-6 werd hij uitgeschakeld door G. Koe- maat. B. v. Lingen maakte korte metten met Coen Valere- nier, 15-5, 15-5. Ad Proos had een sterke eerste set, hij won met 6-15 van P. Marten, de tweede set ging verloren met 15-7 en de derde set was Proos te zeer vermoeid, 15-1. Nico Smolders kon de eer voor de heren niet redden, hij verloor met 15-8,15-U van F. Dey. Nel Ririhene, totaal van slag, leed een nederlaag tegen N Veen- ema, 11-7, 11-1. Herma Ver- meerschen was veel te licht voor H. Kappetein, 11-1,11-4. De dubbels gingen naar DKC. Het eerste MD had nog winst op kunnen leveren voor Avan- ti, doch ging in de verlenging van de derde set nog verloren Blauw Wit-Terneuzen/AMC 2 8-0. Jaap van Driel had een ontzettende off-day. Zonder één tegenpunt te kunnen maken verloor hij van J. de Vos, 15-0,15-0. A. Huysens gaf Jan Peters geen kans, 15-5, 15-9. Marijke van Driel speelde onder haar normale niveau'en moest in twee sets haar meerdere erkennen in I. van Aarssen 11-2, 11-7. Elvira Vermeulen speelde nog de beste single, doch ook zij moest het loodje leggen, 12-10, 11-8 tegen L. Marijs. MARATHON 1-ROBAD 1 6-2. In de uitwedstrijd had Ma rathon de tegenstander al met 2-6 geklopt en in eigen home haalde het een makkelijke overwinning. Toby Lammers had in de eerste set een verlen ging nodig en in de tweede set had hij geen moeite met A. Schoonen, 19-7, 15-8. Arnold van Sommeren verloor in drie sets 15-U, 7-15, 8-15 van F. Aarts, evenals Corrie Hollen- stelle tegen C. Neckeman U-8, 5-11, 4-11. Het warende enige twee partijen die Robad kon winnen. Anita Lammers won, zij het moeizaam met U-9, 12-11 van R. Zwaaga. Avanti/- Josiasse 2 speelde eerder vo rige week tegen Zwaluwen 2, dit op verzoek van de tegen stander. Ondanks het feit dat bij Avanti Jan Houtzager weer van de partij was, na te zijn genezen van een tijdens de Zeeuwse Kampioenschappen opgelopen enkelblessure werd dik verloren. Avanti keerde huiswaarts met een 8-0 neder laag. de „wilde organisaties" heb ben benaderd en hen op de voordelen van de samenwer king met de atletiekverenigin gen hebben gewezen. Om het probleem echter allemaal te laten verdwijnen, stelde Gijs bertse resoluut: een aangeslo tene die in Zeeland aan zo'n wilde loop deelneemt, moet door de club worden geschorst. Een stelling waarop Zeeland- Sport-afgevaardigde Laport inhaakte door de mededeling dat het voor de clubs enorm moeilijk is om dit allemaal te controleren, waardoor bewijs voering nog moeilijker is. Niet iedereen kent volgens hem, alle Zeeuwse atleten, vandaar dat de schorsing nog weieens ach terwege blijft wegens gebrek aan waterdichte bewijzen. Roose vond dat de afdeling buiten de club om de betrok kenen zou moeten schorsen, en niet de club zelf. Dit zou een speciale strafcommissie tot ge volg hebben, iets wat als er een district komt, zich vanzelf op lost want in elk district bestaat er al een strafcommissie. Ook de ingezonden brief van Jan Vermeule, wedstrijdsecretaris van Dynamo '70 werd uitvoe rig behandeld. In de bedoelde brief werd gesteld de de jong ste Zeeuwse kampioenschap pen zowel kwalitatief als kwantitatief een flop waren. Ook zou hij gaarne zien dat op de wedstrijddagen meer be stuursleden acte de présence gaven. Hierop haakte Ad Hendriks van de vereniging Scheldesport uit Terneuzen welke voor de organisatie van deze kampioenschappen had zorggedragen, in. Hij wees op het feit dat de accommodatie in Terneuzen niet waardig was om zo'n evenement te organi seren. Vandaar dat hij begreep dat sommige Zeeuwse topatle ten bang waren om onder der gelijke omstandigheden af te gaan. Maar gezien de intéresse om de kampioenschappen te organiseren gering was, had den zij het maar gedaan. Afde lingssecretaris Koos Oggel constateerde echter dat Goes, dat vorig jaar de kampioen schappen had georganiseerd op een betere accommodatie ook maar beperkte deelname had. Dus moest er een nieuwe formule worden gezocht. De vergadering ging ermee ak koord dat de komende kam pioenschappen nu in één weekeinde op twee verschil lende plaatsen zullen worden afgewerkt. Problemen, welke met juryleden eventueel zou den ontstaan, kunnen worden opgelost, aldus Gijsbertse Roose vond trouwens dat niet de clubs, maar de afdeling zelf voor de organisatie moest zorg dragen. Waar deze kampioen schappen volgende zomer zul len worden gehouden, kon nog niet worden vastgesteld, alleen het Goese A.V.'56 stelde zijn kandidatuur. Het samenstel len van de zomerkalender kende weinig problemen. De belangrijkste wedstrijden kre gen de volgende data toegewe zen: 1 mei: Merksem - Zeeland (senioren); 20-21 mei: Zeeuwse kampioenschappen; 27 mei: Zeeuwse kampioenschappen; 25 km. in Middelburg, 18 juni: 5 districtenontn>oeting; 24-25 juni: nationale jeugdkam pioenschappen in Haarlem; 15 juli: wegwedstrijd in Sint Maartensdijk; 4-5-6 augustus; Nationale seniorenkampioen schappen in Groningen, 25 au gustus: halve marathon in Hulst; 9-10 september ontmoe ting Zeeland-Gouda- Dordrecht; 23-24 september: clubkampioenschappen; 30 september: Merksem-Zeeland ■(jeugd). Depupillencompetitie zal ook komend seizoen wor den gehouden, verspreid over een vijftal dagen in de vol gende plaatsen: Goes (6 mei), Hulst(27 mei), Vlissingert'fl ju li), Middelburg (26 augustus) en Zierikzee (16 september)

de Stem | 1977 | | pagina 11