ld Hulst krijgt alle Belgische zenders Kwijnend dorpje Overslag optimistisch over bouwplannen Negende expo Axel in voorbereiding Hukt gaat Liniedijk in eer herstellen Verpleeghuis in Oostburg hield Expo Terneuzen geeft om de natuur J. Oggel aan kop GPV-lijst Axel Raad Axel gaat praten over jeugdvakantiespelen Opzij gezette vriend Wreekt zich op auto J VERBORGEN SCHATBEGINT WEER TE SCHITTEREN Axel Sint Jansteen Hulst Kloosterzande Lamswaarde Clinge DE STEM VAN VRIJDAG 18 NOVtMBtH 19// stad streek ninent [I3X CklmM ïovember alen, maat werken or fische nteressant ke til als u naar een Azijnhalzen beste bowlers Actie EHBO Vogelwaarde voor nieuwe verbandtassen V Marionetten A aan kop bij biljarten VOOR GEMEENTERAAD Uitwisseling koren Sint - Jansteen en St -Niklaas 1/ op van 7 tot 9 uur. tooseveltlaan in Axel taande zaken: baat 13 Axel straat 16 Oostburg Istraat 96 Ter neuzen (Van een onzer verslaggevers) HULST - Kabeltelevisie Nederland bv. heeft de ge meente Hulst aangeboden om je ontvangst van het hele Bel gische programmapakket mo gelijk te maken als genoegdoe ning voor de slechte kwaliteit van de twee Duitse zenders. Als de gemeenteraad donder dagavond op het aanbod in gaat wordt het contract tussen Kabeltelevisie Nederland bv en de gemeente dienovereen komstig gewijzigd. Een en ander houdt in, dat de zender België 1 (die bij de Bel gische zenderuitbreiding uit het pakket wegviel) weer door de abonnees ontvangen kan worden evenals de andere drie Belgische zenders, die momen teel functioneren. Daarnaast echter zullen de twee Duitse zenders als „experimenteel" worden aangeduid. Dat houdt in dat de gemeente (zo dat wet telijk mogelijk zou zijn) geen redelijke ontvangst van deze twee zenders meer af kan dwingen. Kabeltelevisie Ne derland bv was van plan om de tarieven voor de abonnees op 1 januari te verhogen als gevolg van de prijsstijgingen. Als de gemeenteraad op het aanbod ingaat om het contract te wij zigen dan zal die prijsverho ging pas op 1 juli ingaan, zo heeft Kabeltelevisie Neder land bv beloofd. Daarnaast is het echter de bedoeling om een extra tariefsverhoging voor de abonnees toe te passen wan neer men er in de toekomst in zou slagen om de kwaliteit van de Duitse zenders te verbete ren. Volgens burgemeester en wethouders wordt verwacht, dat de nodige apparatuur voor de ontvangst van alle Belgi sche zenders voor kerstmis in Hulst kan arriveren. De aan passingvan de wijkversterkers zal daarna ongeveer drie weken in beslag nemen. Wan neer de gemeenteraad ingaat op het aanbod van Kabeltele visie Nederland wil deze maat schappij een voorlichtings bijeenkomst houden in Den Dullaert over het functioneren van het kabeltelevisiesysteem. (Van een onzer verslaggevers) AXEL - Ook dit voorjaar - of liever op het eind van de winter van 4 tot 11 maart - wordt in Axel weer een grote huishoudbeurs gehouden. Het expo comité heeft de knoop inmiddels doorgehakt en is al volop bezig met de voorbe reidingen die worden geleid door Rudy Keizer uit Terhole. Aan het comité is de heer Giethals toegevoegd. Nu al blijkt volgens comité lid Van Hilten dat er weer veel be langstelling bij de standhouders is voor deelname aan de expo. Nu al is men in onderhandeling over het amuse mentsprogramma voor de expo. Men heeft ook al besloten om verwarming van de expo-tent te verzekeren door een extra verwarmingseenheid in reserve te houden. Voor de kindermiddag zijn Peppie en Kokkie al gecontracteerd. De expo wordt zo vroeg in het j aar gehouden omdat er komend jaar ook een vroege paasviering is. Voor het eerst zal de expo dit keer op vrijdagavond al geopend worden. Tot nu toe vond de opening altijd op zaterdagmiddag plaats wat voor strubbelingen zorgde vanwege de drukte. (van een onzer verslaggevers) HULST. - De gemeente Hulst gaat de Liniedijk op de plaats van het vroegere woon wagenkamp in eer herstellen. De gemeenteraad moet er don derdagavond nog over oorde len, maar daarbij worden geen moeilijkheden verwacht. Met het opknappen van de Liniedijk - een karwei dat ruim 120 mille gaat kosten - lost het gemeentebestuur een oude belofte in. Die belofte werd bijna vier jaar geleden gedaan aan het coördinatieor gaan van de Zeeuwse milieu beschermers. De milieube schermers wilden toen een be zwaarschrift indienen tegen de verplaatsing van de woonwa gen naar de tegenwoordge standplaats: het woonwage ncentrum de Rape. Toen het gemeentebestuur destijds beloofde dat de oude woonwagenstandplaats bij de Liniedijk zou worden her schapen in de oude, land schappelijk waardevolle staat, trokken de milieubeschermers het bezwaarschrift in. Het ge meentebestuur besloot om te wachten met het opknappen van het gebied totdat er subsi die voor zou worden gegeven uit de provinciale werkgelege- nheidspot. Toen die subsidie er vorig jaar nog niet was en de gemeente geen aanstalte maakte om met het opknappen te beginnen beschuldigden de milieubeschermers het ge meentebestuur van „onheuse bestuurspraktijken". Onlangs kwam de verwachte subsidie uit het laatste restje werkgele genheidsgeld beschikbaar, waardoor de gemeente nu maar 25 procent van de kosten zelf hoeft te betalen. „Daarmee hebben we dus mooi geld voor de gemeente verdiend", zo zei burgemeester P. Molthoff gis teren enigszins triomfantelijk. 99 (Van een onzer verslaggevers) OVERSLAG -Bij de 260 bewoners van het wegkwijnende Axelse grensdorpje Overslag is de hoop op een nieuwe toekomst opgegloord. Het bouwbedrijf Van Engelen B.V. uit Dordrecht heeft zich geïnteresseerd getoond om maar liefst 35 woningen in het dorpje neer te zetten. Als de bouwplannen doorgaan zal het dorpje overspoeld worden door nieuwe inwoners, want het aantal huizen zal dan met de helft vermeerderen. (Van onze correspondent) OOSTBURG - Het afgelo pen weekend werd in het ver pleegtehuis in Oostburg een expo gehouden van door de pa tiënten zelf vervaardigde werkstukken Aan deze werkstukken is het afgelopen jaar onder leiding vanemge bezigheidstherapeu tes gewerkt. Tijdens deze drukbezochte expo werden goede zaken gedaan. Voorts bestond er veel belangstelling voor de speciale attraties. De algehele opbrengst komt ten goede voor de aanschaf van nieuwe materiaal. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - De bow lingcompetitie van de bow- lingbond „De Vlaanderen" uit Sas van Gent draait op volle toeren. Iedere woensdag- en donderdagavond zijn de acht bowlingbanen het domein van fen groot aantal dames en beren die in ploegverband proberen zoveel mogelijk pins (kegels) omver te werpen. ',a de eerste zeven weken het de stand van de ploegen er als volgt uit: Woensdagavond: Azijnhalzen (26 punten, 2. be Strikehners 19, 3. De Vijf 'iten 18 punten. Donderda- lavondploegen: 1. Treffer 22 PMten, 2. Foolliners 17, 3. b'-Mar 16 punten. Bij het indi vidueel herenklassement is het Victor Neve die met 178 ge- rniddeld aan de leiding staat en '1 de dames is dit Emmy Neve met 161 gemiddeld. Die rigoreuze verandering van het dorpskarakter heeft men er in Overslag graag voor over, want - zo zegt het schoolhoofd H. van Damme - het is nu alles of niets. „Aan een paar huizen erbij hebben we niets. Er zijn echt heel snel veel nieuwe inwoners nodig om ons dorp te redden". Het laatste bindende ele ment voor de dorpsgemeen schap vormt het schooltje, dat nu nog veertien leerlingen telt en bij de gratie van de minister nog bestaat. Verder is het dorpje helemaal aangewezen op het Belgische Overslag aan de andere kant van de grens. Als er niet snel nieuwe gezin nen met kinderen in het Axelse Overslag gehuisvest kunnen worden wordt de school onher roepelijk gesloten. Uit de interesse van het bouwbedrijf Van Engelen hebben de inwoners de vaste overtuiging geput, dat de vij fendertig woningen er zullen komen. Het schoolbestuur dat de voeten uit de sloffen heeft gelopen om gegadigden voor woningbouw naar Overslag te lokken, verwacht, dat de eerste huizen in april al gebouwd zul len worden. Toch blijkt enige tempering van het enthou siasme op z'n plaats. Want het is de vraag of de provinciale bestuurders wel akkoord zul- (van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE. - De EHBO-afdeling Vogelwaarde beschikt over onvoldoende verbandtassen. Via een huis- aan-huis collecte wil men za terdag geld ophalen om nieuwe tassen te kunnen kopen. De EHBO-afdeling werd in 1959 opgericht, heeft nu een veertig-tal leden, die steeds bereid zijn om te helpen bij verkeersongelukken, sportge beurtenissen en andere eve nementen waar eerste hulp bij_ nodig kan zijn. (Van een onzer verslaggevers) b(|''"^k;LBURG -1» januari 1977 kreeg de Fransman L.C. de krt/Van Z''n ^ceuvvse vriendin. Hij kon dat maar moeilijk ver- liseT6? ^oen °P een zijspoor gezette minnaar zijn voorma- stad °°k no8 zag zitten in een auto in de Vlissingse binnen zee "T ')ene samen met een nieuwe vriend, kon hij zich niet flink n' kl'j vierde zijn agressie bot door de auto een paar 2|jn ^'r;'PPen te verkopen. Ook zou hij er opzettelijk tegenaan C ei'°tr ^'ddelburgse politierechter mr. J. Kolkman ontkende Mltke eren ^em ten las*e gelegde feiten. Hij volhardde in zijn °°k toen de officier van justitie mr. A. Besier mee- e dat fsporen van de beschadigde auto, gevonden van de verdachte. Ook de verklaringen van warenV er verlsPoren van de beschadigde auto, gevonden getuig °^e auto van de verdachte. Ook de verklaringen vai tnen J"} grachten C. niet tot andere gedachten. Om te voorko- eiste m n Z1-n 0U(^e geliefde nog langer hinderlijk zou nalopen, Bester een boete van 400 gulden, waarvan de helft V0orw vpfri„.dtar^eltik. Mr. Kolkman die zich aan de ontkenning vain de weinig gelegen liet liggen, vonniste conform. v«rdachte len gaan met een zo plotselinge uitbreiding van het dorpje. Het beleid is de laatste jaren im mers afgestemd op een rustige groei van de dorpen en een wat versterkte groei van grotere plaatsen als Axel, Hulst en vooral Terneuzen. Ook tussen de gemeente Axel en het bouwbedrijf blijkt nog geen definitieve overeen stemming te bestaan. Volgens de gemeentelijke woordvoer der zijn er nog maar monde linge contacten geweest. Het bouwbedrijf zal de betrokken bouwgrond eerst van de ge meente moeten kopen. De be schikbare grond ligt in een heel oud uitbreidingsplan uit de tijd, dat Overslag nog niet bij de gemeente Axel was ge voegd. Bij de gemeente Axel was men het bestaan van het uitbreidingsplan al vergeten, totdat het gemeenteraadslid F. Impens het tweeëneenhalf jaar geleden als „een verborgen schat" ter sprake bracht. De betrokken grond bleek toen bij vergissing alweer verpacht als landbouwgrond. Het bouwbedrijf Van Enge len blijkt zich ook nog wat te rughoudend over de plannen uit te laten. De directie wil er althans nog niets over meede len. „Mogelijk kunnen we het straks als een aardig kerstca deautje presenteren", is het enige wat directeur Van Enge len erover kwijt wil. Spel- en ontspanningsmid dag - De jeugdafdeling van de voetbalvereniging Axel houdt op zaterdag 19 en 26 november een spel- en ontspanningsmid dag voor de jeugd. Zaterdag middag 19 november komen de E-pupillen aan de beurt en op 26 november komen de D-pupillen aan hun trekken. Deze middagen worden ge houden in de kantine van de voetbalvereniging Axel. Op het programma staan flipper- spel; sjoelen; bussen gooien en andere activiteiten. De prijzen bestaan uit bekers. Ook de ou ders van de pupillen zijn wel kom. Er wordt beide middagen om twee uur begonnen. De or ganisatie is in handen van de heer Esbroek. Kaarting - In cafetatia Sol in Axel werd de vijfde clubkaar- ting voor de competitie van de Axelse kaartclub „Ons Genoe gen" gehouden. De uitslag hiervanluidt: l.A.Bareman,2. I. Lindhout, 3. mevrouw De Waal4. J. Dieleman, 5. W. de Schepper. De stand na vijf kaartingen op de ranglijst ziet er als volgt uit: 1. A. Bareman 171 punten, 2. mevrouw De Waal 155, 3. A. Scheele 147, 4. Ambrosini 146, 5. I. Lindhout 144 punten. Duiven - In café Zandstra worden zaterdag 19 november een 36-tal duiven verkocht van de bekende Axelse combinatie Lensen-Visser. De opbrengst van deze duiven komt geheel ten goede aan de kas van de postduivenvereniging Ver wachting te Axel en De Voor waarts te Zaamslagveer. Het samenstellen van de „Natuur-pakketten" in Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - Na een stroeve start is in Terneuzen nu de organisatie van de actie „Geef om de natuur" rond. Achttien vrijwilligers hebben de pakketten samengesteld die door honderdveertig vrijwillige bezorgers op 21 november in de Terneuzense brievenbussen worden gestoken. De pakketten bevatten een projectenlijst van de actie en een enveloppe met informatie over de verschillende manieren waarop men om de natuur kan geven. 25 november is de grote dag, de enveloppen worden dan weer op gehaald en op de televisie zullen de resultaten bekend worden gemaakt. Kaarting - Vrijdag 18 novem ber wordt in de kantine op het gemeentelijk sportterrein voor de leden en donateurs van de v.v. Steen een kaarting gehou den. Deze kaarting begint na de training om kwart over acht. Duivententoonstelling - De liefhebbers E. de Kind, L. van Dorsselaer, A. Sturms, P. Rot tier, C. van Helsland en P. van Looij houden zondag tussen 10 en 12 uur een duivententoon stelling in café Sport. Filatelisme - In Den Dullaert kwamen ruim tweehonderd verzamelaars bijeen voor het ruilen, kopen en verkopen van postzegels en munten. Eer was een gratis loterij en een kwart jesloterij. De hoofdprijs bij de kwartjesloterij werd gewon nen door J. de Feber uit Kloos- terzande. Hij kreeg een serie Amphilex velletjes met een ca- taloguswaarde van f 275,-. Daarna was er nog een veiling met vele prachtige en zeldzame zegels. In totaal werd voor ruim dertienhonderd gulden aan zegels verkocht. Vrouwenbond - Dinsdag avond hield de vrouwenbond van Kloosterzande een bijeen komst in hotel Van Leuven. In verband met het slechte weer kwamen er slechts 40 tot 45 vrouwen opdagen. Mejuffrouw Van de Besselaer van het hoofdbestuur van de vrou wenbond uit Tilburg, sprak over de emancipatie van de vrouw. De quizvorm van het gesprek maakte deze materie voor iedereen interessant. De avond werd besloten met een verloting. Op dinsdag 13 de cember vindt de volgende bij eenkomst, een fondue-avond plaats in hotel Van Leuven. (ADVERTENTIE) HUTSCHENREUTHER BLAU ZW1EBELMUSTER Het beroemde duitse kwaliteitsporselein Speciale prijsvraag met tijdelijk aantrekkelijk voordeel op koppen en schotels en dessertborden Vraag inlichtingen bij uw speciaalzaak in porselein Terneuzen, Het Geschenkenhuis, Noordsfraat 75 Hnlet, Fa P A. Remortel, Gentsestr. 24 Hulst, van Duyse-Mahu b v Steenstraat 19 Oostburg, Fa. A W, Fierens Raadhuisplein 12 Sluis, Fa. A M Fierens, Kade 24 Overige documentatie gratis op aanvraag bij de importeur: 't Hoolhoes b.v.Postbus 5501 6202 XA Maastricht. XJ814/ HUTSCHENREUTHER (Van onze correspondent) HULST - De Hulster topbil- jartclub Marionette A heeft in de Oost-Zeeuwsch-Viaamse topbiljartcompetitie de leiding genomen. De persoonlijke uitslagen waren als volgt: Marionette A-Marionette B 16-4, E. Bogaerd-R. Coone 1-1, E. Schuerman-W. van Damme 1-1, W. van Swaal jr.-Th. Bo- gaerd 2-0, J. van Delft-W. van Swaal 1-1, C. van Delft-L. van Mol 2-0, A. Seghers-J. van Vlierberghe 2-0, G. van Damme-mevrouw M. Leutenis 2-0, P. de' Smet-E. Leeraert 2-0, F. van Swaal-E. Blom- maert 2-0 en B. Weerman- mevrouw R. de Smet-van Swaal 1-1. Kot-Tovak 13-7, Fr. Strooband-B. Rombout 2-0, J. Matthyssen-F. Rombout 0-2, F. Timmerman-A. Rombout 0-2, A. Picavet-C. Martens 1-1, G. de Feber-E. Suy 2-0, W. Koemans-R. Boelens 2-0, R.' Picavet-A. Coppieters 2-0, E- Roovers-R. v.d. Sijpt 2-0, R.' Blommaert-F. Buis 1-1 en J.. Kayser-G. Drubbel 1-1. De competitiestand werdj daardoor: 1. Marionette A 2-4,. 2 BC Ona 1-2, BC 't Raedhuys' 1-2, 4. Kot 2-2, 5. Marionette B 2-0 en 6. Tovak 2-0. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De Gereformeerde Politieke Vereniging (GPV) te Axel heeft de lijst samenge steld waarmee men meedoet (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN - Het mannkoor St. Gregorius uit St.-Jansteen verzorgt zondag de gezangen tijdens de och tendmis in de grote kerk te St.-Niklaas, die om 9.50 uur begint. Het koor van de grote kerk uit St.-Niklaas luistert dan de misviering op in de Steense parochiemis, die om tien uur begint. Donderdagavond verzorgt het Steens mannenkoor de ge zangen tijdens een jubileum- mis voor de 60-jarige Steense toneelvereniging: De Camere van Rhetorica Sint Jan ten Steene. Deze mis begint om 19.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De Axelse gemeen teraad krijgt deze maand een voorstel onder ogen om in principe geld uit te trekken voor het organiseren van kin dervakanties pelen in de zomer van komend jaar. De heren P. Dieleman uit De Prins Mauritsstraat en H. Bou- chaut uit de Offenbachstraat zijn bereid om hun schouders onder het jeugdvakantiewerk te zetten als het gemeentebe stuur zich positief opstelt. Hun initiatief komt voort uit het ontbreken van kindervakan tiewerk in Axel. In omringende gemeenten is van kinderva kantiewerk wel sprake. Gis teravond werd het initiatief in de gemeenteraadscommissie voor jeugd en onderwijs en thousiast begroet. Tijdens deze vergadering werd ook het voorstel van het PvdA-raadslid J. van Schaik om een tweede juffrouw aan te stellen voor de openbare kleu terschool Klein Duimpje be sproken. Daarbij bleek, dat twee commissieleden tegen dit voorstel waren en twee com missieleden voor het voorstel. De andere onderwerpen die in de onderwijscommissie wer den behandeld droegen de goedkeuring weg van alle le den. aan de komende gemeente raadsverkiezingen. Aan kop prijkt de huidige fractievoor zitter D.J. Oggel. Op de tweede plaats staat het huidige raads lid J.C. Folmer. Verder staan op de lijst: 3. N. v.d. Plas, 4. J. de Putter, T. J. Dieleman, 6. C. de Jonge, 7. A. van Tatenhove, 8. F. Verduijn, 9. M, de Fouw, 10. A. Rinn. De Axelse GPV-afdeling onder steunt de kandidatuur van de heer R. Meyering uit Middel burg als eerste kandidaat voor de Provinciale Staten. Tweede man voor de Provinciale Sta ten moet volgens de Axelse af deling worden de heer A. Dees uit Middelburg. Dinsdagavond houdt de GPV-afdeling Axel een leden vergadering in de gerefor meerde school in Axel. Aan vang 20.00 uur. Dan zal de heer A. van Tatenhove spreken over het ontstaan van de NATO. SDO - Zaterdag 19 novem ber wordt bij café Claesens een bigoavond gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor sportclub SDO te Lamswaar de. De bingoavond begint om 20 uur. Er zijn prachtige prijzen te verdienen VOETBAL - De veteranen van vv Clinge hebben met 3-2 gewonnen van de Ria- veteranen uit Westdorpe. De wedstrijd werd in Clinge ge speeld. Zaterdag gaan de Clin- gense veteranen naar Terhole om daar tegen de plaatselijke „oudjes" te spelen. Kampioenendag - Herwon nen Levenskracht houdt zon dag 20 november samen met de duivensociëteit De Snelle Duif een internationale kampioe nendag in café 't Hoekske te Clinge. Vanaf twaalf uur arden de duiven tentoongesteld. Om half drie worden bonnen ver kocht.

de Stem | 1977 | | pagina 15