Jim van Vreede stelt zwaar teleur SEELEMAN DE STERKSTE IN TITELSTRIJD SNELSCHAKEN Dieleman is succesvol in Yorselaer THIJS FASE DE MEEST REGELMATIGE RENNER DISCOUNT-PLOEG WINT ZESDAAGSEE WINST ST.-ALOY HuZaVo blijft doorgaan op bekende weg 1US sport Ltelstrijd der Sluiskil QE STEM VAN DINSDAG 15 NOVEMBER 1977 g. Via 1-2 werd het s met de beginopst- anders uit. Hannie per voor 2-3 en even lens. Na rust nam d op knullige wijze g van Zuidwesters miste het een straf- r Hannie Geene, die oor Adrie Tholens r Pleun Roggeveen niet te pakken te KC, dat echter niet startte uitstekend 2. In 2B ondervond Tegen Atlas verloor elijk ook hier grote ndo 2 verraste Dre- et 6-2. In 4A zette et 7-3 versloeg het p 5-9. In 4B besliste egen BKC 2 in zijn 8). Top 2 hield Zui- wang en dat leverde slag 3 met 4-3. Ook verschil. Olympia 3 ewerker) in de belangrijke thuis- al Docos 1 gestreden om in de Hoofdklas B. /eluwe 2 Huijs 1-Phoenix 2 Hoofdklas B: -Polec 1 'sius 1-Docos 1 -PSV 1 Prom. Hoofdklas: -Ons Vermaak 1 1-Mizu 1 1-Salamanders 1 Overgangsklas: ders 2-MZ 2 2-Bowling M 1 er 1-R. en R. Prom. Overg. klas: 1-Alexandria 1 :ht l-St.-Aloysius 2 5-Docos 3 -St.-Laurens 1 Irenp .3 -er. 2-Êffect 1 ISKIL - In café Dal- in Sluiskil wordt van rdag 17 tot en met zon- -0 november het Neder- kampioenschap derde kader 38/2 gespeeld. Dc isatie van deze biljartti- ijd is in handen van de kilse biljartvereniging deelnemers aan dit kam- schap - die zich via de edstrijden nationaal n geplaatst - zijn: A. van land (BV de Linde, Gilze) een gemiddelde 14.28, A. ing (BV Onder Bons, Ca- im) moyenne 13.91. L. er (BV DOR Anna Pau- a) moyenne 13.79, F. Smid De Schans), Maurik :nne 13.49, G. Harks (BV Krukken, Eindhoven) ?nne 11.93, L. Verbruggen Serio '63, Erp) moyenne 1, J. van Bommel (BV Serio ïemert) moyenne 10.71, J. lan (BV De Carambole, 'ershoof) moyenne 10.71. te reserve is H. Vos (BV taak, Westerhaar) ■nne 11.50, tweede reserve lollants (BV Havenzicht, ïrg), moyenne 11.11, derde •ve Th. Derksen (BV Moi- >oy) moyenne 10.80. Bond- cial in Sluiskil is mr. P. de de voorzitter van de Ko- iijke Nederlandse Biljart 1. De partijlengte in deze >e bedraagt 200 carambo- en de moyennegrenzen van 7.00 tot 11.99. Het pioenschap begint don- ag 17 november 's mid- om een uur met de par- Duyzer-Verbruggen en 1-Harks. 1. Nora Vinke (De Schelde) 35.0.2 an der Hooft (De Schelde 35 6. 3. a kareis (Scheldestroom) 36.6 50 jje slag jongens ouder dan 10 jaar: i Willem Nieuwelmk (De Schelde) 2. Patrick Rombaut (Koewacht) n 3. Jan Willem Kools (De Schel- .0. 6 maal 50 m. schoolslag meisjes 14 jaar: 1. De Schelde 5.05.4. 2. 'acht 5.18.7. 3 Scheldestroom i 6 maal 50 m. schoolslag estafette ns onder 14 jaar: 1. De Schelde 8. 2. Koewacht 5.59.1. 3. De Otters 0. 6 maal 50 m. vrije slag estafette jes: 1 Koewacht 4.59.1. 2. De Ot- 5.01.5. 3. Scheldestroom 5.02.8. 50 m. vrije slag estafette jongens, ewacht 4 48.9. 2. De Otters 4.56.0 Schelde 5.00.8 (Van onze schaakmedewerker) VLISSINGEN - Niet Jim van de Vreede uit Sas van Gent, maar wel Jan Seeleman uit Zierikzee stond zater dagavond op het ereschavot. De hoogste trede leverde hem jjet Zeeuws snelschaakkampioenschap op. Er valt van geeleman niets te zeggen. Hij is een terechte winnaar die zijn sporen ook al in het persoonlijk schaakkampioen schap heeft gezet. Seeleman moest het in de finale opne men tegen Middelburger Cees de Wolf. Michael Wise uit Vlissingen legde beslag op een verdienstelijke derde De eindstanden van dit toernooi luiden als volgt: Senioren: 1. en kam pioen Jan Seeleman, 2Kees de Wolf, 3. Michael Wise, 4. Bert Hendrikse, 5. Johan van Nis pen, 6. Peter Rotte, 7. Wilfried Vleeskens, 8. Adrie den Hamer, 9. Ger van Rij, 10. Adrie Mabu- lis. De jeugd: A-categorie: 1. Eric Brouwers, 2. Henk Mas- sink, 3. Freddy Kayser, 4. Peter van Borcht, 5. Pinus Hylkema B-categorie: 1. Helmut Car- don, 2. Johan de Wolf, 3. Rudie de Smit, 4. Leo Hovestadt, 5. Roeland van Oorschot. C-categorie: 1. Jan Bras, 2. Martin van Stel, 3. Peter Ton, 4. Piet van Hees, 5. Peter Ho vestadt. Voorzitter Peter Bekker van de organiserende vereniging Vlissingen gaf de eerste zet en hiermede was het toernooi geopend. Alle ogen waren ge richt op de ex-kampioen Jim van de Vreede van Het Witte Paard uit Sas van Gent. Van de Vreede ging aan de grote druk geheel kapot en was dan ook na afloop heel ver te zoeken in de uitslag. Jim van de Vreede ein digde op een voor hem erg te leurstellende twintigste plaats en verliet geheel gedesillusio neerd het strijdtoneel. De 48 deelnemers in deze groep heb ben er een erg fraaie schaak middag van gemaakt. Opval lend voor kampioen Seeleman was, dat hij maar één partij verloor. Dat deed hij tegen op ponent Peter Rotte uit Middel burg die een erg goed kam pioenschap achter de rug heeft. De beste Zeeuws- Vlaming in dit select gezel schap was Wilfried Vleeskens uit Terneuzen. Vleeskens liet een prima indruk achter en zijn zevende plaats is dan ook op zijn plaats. Toch mag dit toernooi als een teleurstelling ir de Zeeuws-Vlaamse schakers gezien worden. Zowel Adrie den Hamer als de al eerder genoemde Jim van de Vreede bleven beneden hun kunnen. Natuurlijk waren ook alle ogen gericht op Ger van Rij. Van Rij heeft reeds in het persoonlijk schaakkampioen schap zijn kunde geëtaleerd en t deed hij ook zaterdag. De beloning voor zijn optreden was een negende plaats. De jeugd moest een complete competitie spelen met als inzet een 16 plaatsen voor het echte schaakkampioenschap van de jeugd dat dit jaar op 18 fe bruari tijdens het Pechincy- toernooi afgewerkt zal wor den. Bij de A-categorie (tot 20 jaar) leverde Vlissinger Eric Brouwer een uitstekende pres tatie door iedereen terug te wijzen h Met een half-bordpunt min der kwam Henk Massink - dit jaar volledig aan het doorbre ken - op een fraaie tweede plaats. In de andere categorie tot 16 jaar was Helmut Cardon van Het Witte Paard uit Sas van Gent de grote winnaar. Cardon overwon al zijn con currenten en moest in de finale spelen tegen Johan de Wolf uit Middelburg. De Wolf bood in de beginfase erg veel tegen stand, maar na enkel pionnen te hebben verloren kon Cardon hier dankbaar gebruik van maken, hetgeen hij ook deed. Cardon sloeg toe en spoedig Itwam de „Mat" op tafel. Ook Jerneuzenaar Leo Hovestadt deed het lang niet slecht en nestelde zich op de vierde plaats. Bij de C-categorie stond er op Jan Bras uit We- meldinge geen maat. Bras toonde zich tijdens de hele oompetitie de sterkste en ook Martin Stel uit Wemeldinge moest er aan geloven. Tijdens oo finalepartij. Terneuzenaar reter Hovestadt eindigde in deze categorie op de vijfde Plaats. Het toernooi verliep uitstekend. Er deden zich geen organisatorische moeilijkhe den voor hetgeen te wijten was aan organisators Vincent Croogers-jeugdleider Schaak- dub Vlissingen - en Geert van Oorschot - de toernooileider. "Is hoofdscheidsrechter trad Isaak Luteijn op. i Spanning en concentratie valt af te lezen van de gezichten van de deelnemers aan het snelschaakkampioenschap. KWADENDAMME - Thijs Fase, vorig jaar ook al de rege- lmatigste in de Zeeuwse ama- teurkoersen, is dit seizoen winnaar geworden van het Zeeuws Klassement Skol- bier-Jumbo Offset. Wim de Waal eindigde met tien punten achterstand op Fase, op de tweede plaats in dit klasse ment en Vester Aarts werd derde. Zaterdag werden in hotel-café restaurant De Kroon in Kwadendamme de prijzen uitgereikt aan de drie genoemde renners. Dat gebeurde tijdens een ge zellig onderonsje waarbij ook aanwezig waren diverse spon sors die aan het Zeeuws klas sement steun hebben verleend, alsmede districtssportcom- missielid Jan Moerdijk, enkele juryleden en leden van het wie- Iercomité Sportvrienden uit Kwadendamme. Winnaar Thijs Fase werd door de heer Franken van Raleigh Neder land een complete racefiets (een Raleigh uiteraard) aange boden, plus trainingspak. Voor Wim de Waai en Vester Aarts waren er ook trainingspakken terwijl Toon Simons van Skol-bier voor de dames een bloemetje in petto had. Me vrouw De Waal had de prijs voor haar man geïncasseerd omdat deze het te druk had met de verbouwing van hun wo ning, zoals ze opmerkte. Joop Paauwe deelde tijdens deze bijeenkomst onder andere mee dat men al weer druk bezig is om het Zeeuws klassement ook in het komend seizoen gestalte te geven. Paauwe noemde de namen van enkele nieuwe sponsors die hun medewerking gaan verlenen terwijl men ook weer kan rekenen op de steun van de meesten waar men voor dit jaar had aangeklopt. Men gaat in het Zeeuwse klasse ment volgend seizoen ook be trekken profs, liefhebbers en de jeugd. Een belangrijke uit breiding meende Paauwe die ook bekendmaakte dat men plannen heeft om een maand blad uit te geven. Hierin wor den dan opgenomen officiële publikaties van het KNWU- district Zeeland, hoewel het districtsbestuur hiertoe alleen nog maar een officieuze toe zegging heeft gedaan. Verder wil men in genoemd blad om beurten een sponsor belichten en kritische artikelen plaatsen aangaande de Zeeuwse wieler sport. Districtssportcommis- sielid Jan Moerdijk noemde het Zeeuwse klassement, zoals het nu in een nieuw jasje is ge stoken een succes. De wieler sport van vandaag kan niet meer buiten de commercie", aldus Moerdijk. „De renners moeten echter wel bewijzen dat ze het geld waard zijn, wat de sponsors in deze zaak stop pen. Het Zeeuws Klassement van de eerste twintig ziet er als volgt uit1Thij s Fase 417 pun ten, 2 Wim de Waal 407, 3 Ves ter Aarts 375, 4 Wim Jere- miasse 361, 5 Heddy Nieuw - dorp 270, 6 Cees Spaans 259, 7 Gerrit van 't Geloof 234, 8 Ad Polak 195, 9 Wil van Helvoirt 194, 10 Tonnie Huijzen 188, 11 Wim Evertse 154, 12 Jac van Meer 148, 13 Toine van de Bunder 144, 14 Ad van Treijen 143,15 Toon van der Steen 133, 16'Henk de Jong 130, 17 Jap Konings 128, 18 Wim West dorp 128, 19 Mario van Vlim- meren 127, 20 Kas Fiktorie 122. Thijs Fase (links) krijgt hier als meest regelmatige Zeeuwse renner van het afgelopen wielersei- zoen de verdiende racefiets aangeboden. (Van onze sportmedewerker) AARDENBURG - De twee als favoriet gestarte ploegen Beaufort-Lybaert en de Caluwé-Marinu hebben de in hun gestelde verwachtingen in de rollenzesdaagse van Aar denburg volledig ingelost. En hoe. Toen de finale-avond moest beginnen, stonden de mannen van Discount-House twee punten voor op de La Believue-ploeg. Na het sprin tonderdeel, dat voor de zesde '^an onze tafeltennismede- werker) DELFT - Het in de ereklas louterende St.-AIoysius da- osteam is er deze week in ge- aagd hekkesluiter Phoenix Pnieinv te verslaan en daar- ee "et puntentotaal op zes te 'engen. Phoenix degradeert "P definitief naar de hoofd- gezusters Blanckaert Peelden dit maal weer volle- a t de in België woon- uge Lca Hersman-Minnaar om j133' bereid was gevonden I Plaats van de weggeval- mén nne de Waal in te ne' f:a speelde uiteraard niet in spel om de punten mee, u 2ii was voordien nooit ger uitgekomen dan m de het ^ant tweede klas afdelingscompeti tie. De 150,- boete voor on volledig spelen werd echter wel omzeild. Zoals verwacht kwamen de punten van Sterra en Vivian Blanckaert. Sterra won twee maal, terwijl Vivian zich helemaal niet liet klop pen. Door ook het dubbelspel te winnen veroverde St. Aloy- sius een 4-6 zege, waardoor het weer op gelijke hoogte kwam met Scylla. Dit Leidse team verloor met nogal verrassend hoge cijfers (8-2) van Avanti, hetgeen wel een streep door de rekening van St.-AIoysius be tekende. Op papier is namelijk tot nu toe Avanti zwakker ge bleken dan Scylla en bij een ingecalculeerde middelaar van Avanti zou St.-AIoysius a.s. zaterdag via een gelijk spel op Scylla vrijwel zeker zijn gered voor degradatie. Nu zal alleen een overwinning op Scylla deze zekerheid geven. In de strijd om het kampioenschap van Nederland eindigde ook de tweede confrontatie tussen de koplopers Tempo Team en Delta Lloyd in een gelijk spel, zelfs de game-standen geven een gelijk spel aan, zodat de twee resterende wedstrijden nog voor volop spanning zullen zorgen. De stand is: 1. Tempo Team 8 gespeeld 14 punten, 2. Delta Lloyd 8 gespeeld 14 pun ten, 3. Avanti 8 gespeeld 8 pun ten, 4. Scylla 8 gespeeld 6 pun ten, 5. St.-AIoysius 8 gespeeld 6 punten en 6. Phoenix 8 ge speeld en 0 punten. achtereenvolgende keer door Jack Lybaert werd gewonnen, vergaarden Leon Martinu en Erik de Caluwé echter een punt meer dan de leiders. Het gevolg was dat de kop- pelkoers, waarin belde ploegen in de laatste serie tegen elkaar zouden uitkomen, de beslis sing moest brengen. Immers, op dit onderdeel vielen vier punten voor de winnaar te ver dienen. Een stampvolle zaal zag toen een duel om nooit te vergeten. Jack Lybaert, snel gestart, nam een kleine voor sprong, maar bij het ingaan van de laatste duizend meter lagen beide teams weer op ge lijke hoogte. Het was tenslotte Rinus Beaufort, die de zes daagsezege binnenhaalde. Voor Beaufort betekende dit zijn vijfde en voor koppelge- noot Jack Lybaert was het de derde zesdaagsezege. De tweede beste tijd in de koppel- koers was overigens niet voor ADEGEM De Zeeuwse cross-specialist Guido Pari- daen reikte zondag in Adegem naar een verdienstelijke zesde plaats in een sterk bezette cross voor profs en amateurs. Een groot aantal toeschou wers, waaronder een flink aan tal Zeeuwsch-Vlamingen, zagen Roger de Vlaeminck ze gevieren. Deze professional had 1 uur en 18 minuten nodig voor de 25 km. Tweede werd André Geirlandt (amateur), La Bellevue maar voor de sym pathieke Marinet-ploeg, die na een goed gereden zesdaagse uiteindelijk een derde plaats in de eindstand innam. Als eerste West-Zeeuwsch-Vlaamse ploeg eindigde Boon-Bellegem op een eervolle vijfde plaats. Iets wat nog meer inhoud krijgt door het feit dat daarin de 53-jarige Willem Ekkebus werkelijk iedere avond schit terde. Nog even terugblikkend kan men stellen dat deze pri meur in het West- Zeeuwsch-Vlaamse land een geweldig succes is geworden, zowel organisatorisch als sportief. Met als hoofdrolspe lers Jack Lybaert en Rinus Beaufort, immers zij reden al hun persoonlijke records in Aardenburg aan flarden. Zie hier het lijstje met de beste tijden: sprint J. Lybaert in 20.14 sec., afvalling eveneens Lybaert in 44,36 sec. en de koppelkoers voor Beaufort- Lybaert in 1.25.39. Deze week draait het circus van Jan van Thiel in de Heikant. De eind stand was: 1. R. Beaufort-J. Lybaert, 179 punten; 2. De Caluwé-L. Martinu, 174 pun ten; 3. J. Hamerlijnck-J. Dey- kers, 161 punten; 4. K. Huisman-W. vam der Kant, 158 punten; 5. W. Ekkebus-R. Cauwels, 144; 6. L. Serier-R. van de Broeke, 138; 7. J. 'Oosterling-B. van Houte, 124; 8. F. Goossens-E. Bral, 116; 9. H. Peeters-A. Claeys, 99; 10. J. Helmendag-J. Westerweele 96; 11. W. Temmerman-G. Maenhout, 94; 12. D. Dezutter-N. Kolmeyer, 90; 13. F. de Valke-D. de Valke, 79; 14. A. Galle-M. Verstraete, 69; 15. G. Klaaysen-R Simpelaer, 61 en als laatste, 16. R. Rammeloo-R. de Schepper, 52 punten. (Van onze sportmedewerker) VORSELAAR-AXEL Krijn Dieleman uit Axel in de categorie senioren 500 cc en Eduard van de Klooster uit St.-Jansteen bij de junioren 500 cc, hebben het motorcross-seizoen 1977 bij de BLB (Belgische Liefhebbers Bond) succesvol besloten. Dat alles gebeurde het afgelopen weekend tijdens internatio nale wedstrijden in het Belgi sche Vorselaar, waar buiten de reeds twee eerder genoemde motorcrossers nog meer ac tieve leden van de motorcros sclub de MC Axel in actie kwamen. Het was echter opnieuw Krijn Dieleman die zich het meest in de kijker reed. Gingen in deze sluitingsprijs voor de eerste keer in dit seizoen de se nioren en internationalen ge lijk van start, Dieleman zorgde hier voor de grote sensatie door bij de start onmiddellijk de leiding in handen te nemen. De succesvolle Axelse motorcros ser - het betrof hier pas zijn zesde wedstrijd bij de senioren - toonde opnieuw zijn klasse. Niet alleen bij de start, maar ook tijdens het verdere verloop van de twee manches, duel leerde hij vooraan met cle beste internationalen. In een verbe ten strijd vooraan moest hij enkele internationalen voor laten gaan. Een slippertje kostte hem ook nog enkele plaatsen, maar in die eerste manche werd het voor hem toch een fraaie zesde plaats. De tweede manche werd een her uitgave van de eerste, waarbij Dieleman opnieuw „in de slag" was betrokken. Nu werd het een fraaie derde plaats, wat in de eindstand ook een derde plaats betekende. De Steense motorduivel Van de Klooster deed het bij de junioren 500 cc zeker niqt minder. Hij werd in de twee gebruikelijke manches als vijfde en zesde afgevlagd. Een fraaie vijfde plaats in de eindstand werd daarvan het resultaat. EINDSTANDEN en mancheuitslagen, senioren 500 cc: IJ. van Win (B), 3 K. Die leman Axel (6e in de eerste manche en 3e in de tweede manche). Junioren 500 cc) 1 J. Haemers (B), 5 E. v.d. Klooster St.-Jansteen (5e en 6e), 16 P. Verhaegen Cadzand (19e en 18e), 20 J. Colijn Terneuzen (15e en 23e). Nieuwelingen 250 cc: 1 J. Poelman (B), 17 R. Vinck Axel (21e en 13e). (Van onze voetbalmedewer ker) HULST - De opening naar vrij zaalvoetbal kon tijdens de afgelopen vergadering van de HuZaVo niet geforceerd wor den. De KNVB-reglementen met betrekking tot het zaal voetbal werden door de verga dering verworpen en voorlopig blijft het bestuur van de Hul- sterse Zaalvoetbal dan ook varen op de oude koers, het geen inhoudt dat spelers van KNVB-stand daar de elftallen die de 30 jaar nog niet bereikt hebben ook niet gerechtigd zijn om uit te komen in de HuZaVo-competitie. Be scherming dus van de clubs uit de naaste omgeving die met angst en vreze vrij voetbal te gemoet zien omdat het ont trekking van spelerspotentieel tot gevolg zou kunnen hebben. Toch leek het er aanvanke lijk naar uit te zien dat de hele affaire binnen een mum van tijd beslist zou zijn. De finan ciële overzichten, alsmede de ingekomen en uitgegane stuk ken leverden geen problemen op. Het bestuur van de Hu ZaVo liet echter wel door schemeren dat men het een be treurenswaardige zaak had gevonden dat er verenigingen geweest zijn die buiten het be stuur om opheldering over be paalde zaken hadden gevraagd aan de KNVB in Middelburg. Ongerechtigde spelers vorm den de hoofdmoot van de briefwisseling. In de vacature van Gerard Bogaert werd voorzien door Ed Voerman. Tijdens het punt bestuursbe leid deelde voorzitter Ducar- mon de vergadering mee dat het werken met het huidige reglement een onhaalbare kaart was geworden. Het ver toonde aan alle kanten hiaten en Ducarmon stelde zich dan ook de vraag of aan het einde van het seizoen niet beter overgestapt kon worden naar het KNVB-reglement. De af gevaardigde van De Smickel stelde toen voor om het regle ment nu al ter stemming te brengen. Hieraan vooraf ging echter een erg geëmotioneerde discussie. Men bleek niet zo zeer tegen het KNVB-concept maar meer tegen de conse quenties die hieraan verbon den waren. Het zou betekenen dat ieder die deel wenst te nemen aan zaalvoetbal zich daarvoor kan aanmelden. Daar de speeldagen van de HuZaVo op vrijdag en zater dag liggen is het een duidelijke zaak dat trainers en clubs be zwaar maken tegen het uitko men van hun selectiespelers in de HuZaVo. Een argument dat van doorslaggevende beteke nis zou blijken tijdens de stemming. Elf clubs waren tegen het Smickel-voorstel en acht voor. Vrij zaalvoetbal gaat dus voorlopig de ijskast in. Ook het J. H. Stolte- zaalvoetbaltoernooi van 26 ja nuari kwam nog even ter tafel. Meningsverschillen bestonden over de ontmoeting met de oud-internationals. „Objecti viteit vormde de keuze van deze mensen," aldus Ducar mon die beslist een lastige avond had om de gemoederen rustig te houden. Beeld van de boeiende finale van de Aardenburgse rollenzesdaagse Van links naar rechts in actie: Lybaert. Martinu. Stracke en Deykers

de Stem | 1977 | | pagina 9