;oop ecutie KENS erbouwing moet gemeente hechter maken [Hervormde kerk Axel ook sociaal ontmoetingspunt Schitterende collectie breimode in Oostbur; stad ïreld ikwerk (kaan Grote drukte bij wedstrijd politie honden Animo Axelse zwemvierdaagse onverwacht groot Uitslagen schietingen v Herdenking van be vrij dings- strijd in Axel IN CLINGE: Nieuwbouw ELASTIEKEN KOUSEN v.d. WALLE- BL0MMAERT streek ikken Tie talen, ide, maat- at ze werken er door e grafische ;sch interessant ingrijke (inctie. s bij stil als u bent naar een iat. V V V Clinge Terhole Hulst Terneuzen V vtp». |iden op WOENSDAG 24 30 uur ten laste van Th.H. (schappij B.V., gevestigd an de navolgende roeren- .Felisatti", een vlakke een N.I.M. kolom vijlma- Douglas Standaard 22", |a", een fraisebank „Hispa- nachine, luxo 300 Nippon, br. South Bend, een com- blomboormachine „Ryva" |omboormachines, een ko- patic" 13 mm, een kolom- i EVOUET', uitlading 1100 (zaagmachine, een BEWO VREEMAK kantbank 80 AEG, een excenterpers leschaar, een platenwals Izetbank Jörg Muller, een l tekentafels, warme lucht te koop zal worden aange- contant zonder opgeld, f 9.00 uur voor een ieder te deurwaarder, van Hooff. OESTEM VAN DINSDAG 23 AUGUSTUS 1977 en Broek deer Ware binnenhuis architectuur vol van invallen en met ex- fill tci'fli/a (Van een onzer verslaggevers) AXEL - In de Ned. Hervormde kerk aan de Kerkdreef in Axel wordt momenteel voor anderhalve ton verspijkerd. De verouderde torenlokaal tjes worden er omgebouwd en uitgebreid tot eigentij dse ontmoetingsruim ten, voorzien van een aangepaste keuken, een nieuwe garderobe en modern sanitair. Het bestuur van de Ned. Hervormde gemeente in Axel wil zo meer mogelijkheden scheppen voor de 3000 leden om elkaar ook buiten de kerkdiensten om te ontmoeten, zodat een hechtere band ontstaat. iBavel Telefoon 01613-1422 IP ONZE SHOWROOM iend van 8.30 tot 17.30 uur 1.30 uur tot 16.00 uur. I De werkzaamheden aan de Axelse hervormde kerk Avondvierdaagse - Het per soneel van het zwakzinnige- nmternaat De Sterre te Clinge organiseerde voor de pupillen een avondvierdaagse overeen komstig de bewegings- en be zigheidsactivering. In totaal deden zo'n zestig pupillen aan de wandeltochten mee. Per dag werd ongeveer vijf kilometer afgelegd door het dorp en door de bosrijke omgeving. Alle deelnemers kregen na afloop een diploma. W Clinge - W Clinge hield de jaarvergadering in deTcan- j tine op het sportterein. Een veertigtal leden woonde de vergadering bij. Dat waren er twintig minder dan vorig jaar toen de jaarvergadering een zeer tumultueus verloop had. Hoewel er ook nu vragen wer den gesteld had de bijeenkomst een kalm verloop. Ardo Willaert werd met ruimte stemmenmeerderheid als nieuw bestuurslid gekozen. Hij was de enige kandidaat. De cij fers uit het financieel jaarver slag werden op een groot scherm geprojecteerd en van uitleg voorzien. De bouw van net nieuwe kleedlokaal heeft een schuld open laten staan van 16.000 gulden. Er was in totaliteit een klein batig saldo, oorzitter Willaert deelde nog ®ee, dat een vijftal nieuwe re- dameborden bij het veld zal worden geplaatst en dat men een aantal sponsors heeft weten aan te trekken. Van de fondvraag werd karig gebruik gemaakt. N.K.V. KAARTAVONDEN - •oor het seizoen 1977 - 197.8 i]n door de plaatselijk Cen- vnf6 V. -Groenendijk de Sende kaartavonden vast gelegd: 30 september, 28 okto- l r' november, 23 decem- r, 20 januari en 24 februari. vi,ftvan tellen alleen de eerste Juniavonden mee voor het Z^assement. De inleg be- wr 'A'f~ avonden rden gehouden in het ge- ^eenschapshuis „St. Marti- b? j0ener>dijk 11 te Kloos- nenfu6' De avonden begin- nen telkens om 19.30 uur zJ?:k;v-vR°uwenbewegi start! gavond 22 oktober av ,n in Hotel van Leuven de Wenh n Weer voor de vrou- liiu egine en de plaatse centrale N.K.V. Prognostiek - In het café bij C. Weemaes werd een prognos- tiekwedstrijd gehouden, waaraan 96 personen deelna men. Er waren deze keer geen winnaars. Wel won een viertal personen een extra prijs. Dit waren Jo Blommaert, Theo Acke, J. Verschueren-Pollet en Jan de Vet. KPJ - De KPJ-afdeling Ter hole neemt zondag met drie teams deel aan een bak fietsrace in Lith (N. Br.). Er wordt daar een tij drit en een 50 km wedstrijd gereden. De teams bestaan uit: Stan Brooijmans en Paul van Duijse (onlangs derde tijdens de wed strijd in Uden), Fons van Dor- selaar en Marcel Sponselee (derde in 1973 in Twello), Ben nie van Duijse (eerste dit jaar in Uden) en Joop Brooijmans, die zijn bakfietsdebuut zal maken. Een team van de KPJ neemt zondag ook deel aan de vijf uur van Hulst, een wieler koers voor trimploegen. f». cent groenendijk. Gouden bruiloft - Het was afgelopen zaterdag precies 50 jaar geleden dat het echtpaar F. Herwegh-de Smet, wonende op de Steensedijk in Hulst, in het huwelijksbootje stapte. De gouden bruiloft werd in stilte in familiekring gevierd. De heer Herwegh is 71 jaar en zijn echtgenote 70 jaar. De bruide gom is steeds timmerman in Hulst geweest. Het bestuur van de R.k. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden afdeling Hulst kwam het echtpaar thuis een geschenk aanbieden. Ook van de buurtbewoners was er een geschenk voor het echt paar. Ruilbeurs - In de foyer van het Zuidlandtheater werd za terdag de eerste ruilbeurs van het seizoen voor postzegels, oude munten, prentbriefkaar ten en sigarebandjes. Deze beurs blijkt steeds meer publiek te trekken, want za terdag was de zaal volledig be zet. In de namiddag werd er een postzegelveiling en een verloting gehouden. De vol gende ruilbeurs wordt gehou den op zaterdag 6 november. „In de huidige jachtige tijd", zegt voorzitter G. Zegers van de kerkeraad, „is er het meest behoefte aan meer contacten. Daar moet dan ruimte voor ge schapen worden." Daarom wordt nu in de kerk gemetseld aan een nieuw „to renlokaal" met plaats voor zo'n honderd mensen en met een schuifwand om de ruimte in tweeën te splitsen. Daarnaast komt er boven het lokaal een nieuwe vergader ruimte voor de jeugd en een uitbreiding van de hobbyruim te. De consistoriekamer was al eerder opgeknapt. Van de ge legenheid wordt meteen gebruik gemaakt om de kerk voor invalidewagentjes toe gankelijk te maken. Achter in de kerk tenslotte komt een tafel voor lectuur, verzorgd door het Nederlandse bijbel genootschap. Bij de verbouwing worden veel verloren hoeken benut en daardoor slorpt de uitbreiding CLINGE - Op het terrein langs de Bisschoppendreef in Clinge zagen honderden belangstellenden de zware strijd op het kam pioenschap van de politiehondenvereniging Saeftinghe. Bos wachter G. Blauwendraad werd kampioen in de afdeling jonge honden met zijn bouvier Brendo. P. Ferket werd in de afdeling oudere honden kampioen met zijn Mechelse herder Rakkie. Voorzitter C. Minderhoud van de keurmeesters reikte de prijzen uit in een zeer drukbe zocht café 't Hoekske. Het wedstrijdverloop vond plaats onder slechte weersomstan digheden, maar de organisatie van het geheel liep van een leien dakje. Buiten mededinging voor het kampioenschap deden een viertal gasthonden mee. De uitslagen van het kampioen schap: 1. G. Blauwendraad Clinge met bouvier Brendo 97V2 pnt, 2. R. Pardon St- Jansteen met de Mechelse her der Mira 89Vi pnt., 3. W. van de Veeke Clinge met de Mechelse herder Kazan 82 V2 pnt., 4. J. Delforge Clinge met de bouvier Gando 8IV2 pnt. Oudere honden: 1. P. Ferket Clinge met de Mechelse herder Rakkie 391V2 pnt., 2. F. Haart- sen Clinge met bouvier Carlo 382 pnt., 3. C. Vael Graauw met bouvier Donah 329 Vi pnt. Uitslag gastdeelnemers: 1. J. van de Veeken Sprundel met bouvier Arno 378 pnt., 2. J. Wouters Ossendrecht Meclehse herder Alex 369 pnt., 3. G. Palovarossa Roosendaal Mechelse herder Giro 336V2 pnt., 4. F. Tak Koudekerke Me chelse herder Rakkie 314 pnt. AXEL - Ondanks het weinig uitnodigende zwemweer, waarbij er bijna meer water op het „droge" te vinde was dan in het zwembassin, was de belangstelling op de eerste dag van de derde Axelse zwemvierdaagse zonder meer goed te noemen. Gisteren avond rond kwart voor zeven, toen de laatste deelnemers van die dag een moedige duik namen, had men ruim 400 inschrijvingen genoteerd. Een ongeveer even groot aantal als het vorig jaar, toen de omstandigheden wel even anders waren... De deelnemers aan de zwemvierdaagse moeten iedere dag 500 meter ofwel 10 baan tjes zwemmen, daarbij nauwkeurig in het oog gehouden door controleurs. Van's middags 17 uur tot's avonds 18.45 uur kan men daar voor in het zwembad „Het Plaatje" terecht. Ook vandaag (dins dag) kan men nog starten, want evenals bij de fiets-vierdaagse is er een extra dag uitgetrokken als „snipperdag". De deelnemers, die de in totaal 2 kilometer in vier dagen tot een goed einde zwemmen, krijgen van wethouder P.T.H. Apers een sticker en een herinneringsmedaille: brons voor hen die voor het eerst meedoen, zilver voor de deelnemers die voor de tweede keer meezwemmen en goud voor de doorzetters (en dat is de grootste groep) die alle drie de zwemvierdaagsen hebben meegezwommen. nauwelijks ruimte op in het schip van de kerk, waar maar twee rijen banken zullen ver dwijnen en plaats blijft voor bijna 600 kerkbezoekers. De Ned. Hervormde ge meente wil de nieuwe ruimten voor een groot aantal activitei ten gaan gebruiken. De repeti ties van het kerkkoor zullen er plaats vinden, verschillende werkgroepen en commissies van de kerkgemeenschap gaan er vergaderen. Er zullen huwelijks- en begrafenisdiens ten worden gehouden en de jeugd krijgt er catechesatie of kan er meedoen aan de activi teiten van de jongens- en meis jesclubs. Daarnaast wil men de nieuwe ruimte gaan gebruiken om met de kerkbezoekers nog eens wat na te babbelen na de dienst. Tijdens de kerkdiensten komt er een kin dercrèche en krijgt de school jeugd in drie verschillende leeftijdsgroepen in eigen taal verteld over de preek, waarnaar de ouderen luisteren. Ook de activiteiten van het „leerhuis" waar samen met andere kerkgenootschappen wordt gesproken over de ge- loofsbeleiding - worden in de nieuwe lokalen on dergebracht. De Ned. Hervormde ge meente in Axel betaalt de ver bouwing helemaal uit eigen zak. Door onvoorziene uitgaven (zo bleek men de gas kachels te moeten vervangen door centrale verwarming) is een klein tekort ontstaan. Daarvoor wordt binnenkort een beroep gedaan op de leden. De heer Zegers.' „We verwach ten, dat ook dat geld er spontaan komt. We hebben een goed offerende gemeente. Daar zijn we nog nooit in teleurge steld." Tot in oktober zal die ge meente zich nog moeten behel pen in de kerk, waar men van wege de verbouwing allerlei maatregelen heeft moeten tref fen om de diensten door te kunnen laten gaan. Daarna zijn de werkzaamheden achter de rug en heeft men een ge bouw, waarin kerkelijke en so ciale functies optimaal verenigd zijn. (ADVERTENTIE) Tevens SUPP HOSE Drogisterij Parfumerie Stationsweg 9 HULST Telefoon 3093 NIEUW-NAMEN - Aan de bejaardenschieting gehouden in de zaal van café Picavet- Martens namen 49 schutters deel. De uitslagen :Hoge vogel A. de Waal, Nieuw Namen, Eerste vogel Ch. Kindt, Nieuw Namen, Tweede zij vogel A. de Ridder, Sint Jansteen. Het grootste aantal 4 stuks. R. Du- rinck, Walsoorden. NOORDSTRAAT - Aan de zaterdagschieting gehouden in de zaal van café A. Menheere namen 39 schutters deel. De uitslag was:Hoge vogel A. Ver hoeven, Kloosterzande, eerste zijvogel A. Menheere, Noord straat, tweede zijvogel P. Claessens, Lamswaarde, extra hoge vogel J. de Waal, Ossenis- se. Het grootste aantal 6 stuks W. de Bakker, Kalversdijk en H. Andriessen, Kloosterzande. HULST - Aan de zaterdag schieting gehouden in de zaal van café P. Leeraert, namen 38 shutters deel. De uitslag was: Hoge vogel W. Koemans, Hulst, Eerste zijvogel R. de Ridder, Sint Jansteen, tweede zij vogel R. van Steenbergen, de Klinge, B. Het grootste aantal 5 stuks C. Poppe, Hulst. NOORDSTRAAT - Aan de zondagschieting gehouden in de zaal van café P. Menheere namen 41 schutters deel. De uitslag was:Hoge vogel Eric van Goerhem, Noordstraat, eerste zijvogel P. van Goethem, Noordstraat, tweede zijvogel P. Neve, Kloosterzande. Het grootste aantal 3 stuks J. van Damme, Waterstraat. VOGELWAARDE - Aan de zaterdag gehouden jubileum- O" V v »-v;Ns-. Twee modellen van Digna Blaauw! OOSTBURG - Haast iedere vrouw breit wel eens een trui, een vest, een hele jurk desnoods, met min of meer handigheid daarin, voorzien eventueel van ingebreide motieven, patronen of ingewikkelde stekenverwerking, maar tot een kunstzinnige vormgeving in kleur en ma teriaal te komen, als waartoe Digna Blaauw in staat blijkt te zijn, daartoe 'is wel een speciale begaafdheid nodig. Haar in wol uitgevoerde modellen, buitengewoon mooie jurken, pakjes met soms bijna kantachtige ingebreide motieven, zwierige mantels en poncho's, vesten en truien in heel aparte kleurverwerking en breistijlen, gaan ver uit boven de gemiddelde breipatronen, die vaak wat stijfjes zijn. Haar durf in kleurgebruik, felle tinten blauw, zee-groen, vervloeiende tinten paars, combi naties van zwart en beige, fijnzinnig beige-bruin en de warme kleurstelling van steenrood- beige-bruin-zwart, haar ontwerpen die van elke japon, pakje, mantel, trui of vest een feest maken van warmte, zwier en behaaglijkheid, het maakt alles bij elkaar dat men vol bewonde ring zit te kijken, dat het mogelijk is, dat uit knotten wol en breipennen, eigenlijk toppunt van degelijkheid, iets dergelijks moois kan ontstaan. Digna Blaauw's modellen zijn eenmalig, kunnen ook niet nabesteld worden en worden verkocht in haar kleine winkel "Artimode" in Terneuzen, ver beneden een prijs die in meer commercile mode voor handwerk van dit kaliber gevraagd zou worden. Maar haar werk is noch commercieel, noch aan mode onderhevig, enkel grandioos werk van iemand met be gaafde handen en ogen. In Hotel „Du Commerce" in Oostburg, jammer genoeg maar half gevuld met belangstellende vrouwen, zorgde de eigenaar, de heer Mabesoone, voor een soepele gang van zaken met een regelmatige voorziening van drankjes en hapjes, een bemer- kenswaardig initiatief. Dat zelfs de nuchtere en vrij sobere Zeeuws-Vlaamse vrouwen onder de indruk raakten van hetgeen hun getoond werd, bleek toch wel uit het applaus, dat gaandeweg steeds spontaner gegeven werd, zeker na de pauze, toen de mooiste stukken uit de collectie gebracht werden., gedragen door dochters van Digna Blaauw en bekenden. Gitarist Gert Meyer zorgde met goede gitaarmuziek voor een goede achtergrond. De presentatie was in handen van Digna Blaauw zelf, vrij bescheiden, zonder de woordenvloed van de meeste presentatoren, maar het is ook wel moeilijk om eigen werk aan te prijzen. De bloemverzorging tenslotte was in handen van Bloemsierkunst Van den Branden te Oostburg. schieting op drie wippen, van wege het 25-jarig bestaan van café J. Vernimmen, namen 88 schutters deel. De uitslag was op wip een: Hoge vogel A. de Rooy, Stoppeldijk, eerste zij vogel Mevrouw Passemiers, Hellegat, tweede zijvogel J. van Leuven, Stoppeldijk, Het grootste aantal 6 stuks R. van Dijk, Boschkapelle. Op wip twee: S. Passemiers, Hellegat, eerste zijvogel me vrouw Passemiers, Hellegat, tweede zijvogel S. Passemiers, Hellegat, Het grootste aantal 6 stuks S. Passemiers, Hellegat. Op wip drie: Hoge vogel W. Sturm, St. Gilles-Waes, eerste zijvogel J. van Leuven, Stop peldijk, tweede zijvogel H. Scheerders, Stoppeldijk. Het grootste aantal 5 stuks K. Scheerders, Hulst. KOEWACHT - Zaterdag hield de schuttersmaatschappij Blauwe Hoek een schieting in café de Oude Molen waaraan 56 schutters deelnamen. Uitslag was: hoge vogel C. Stoffels, Sluiskil, eerste zijvo gel J. de Waal, Koewacht, tweede zijvogel C. Stoffels, Sluiskil. Grootste aantal vogels R. Baert en G. Rothier, elk 4 stuks. KOEWACHT - Aan de za terdagschieting bij Willem Teil in café P. van de Steen deden 44 schutters mee. Uitslag Hoge vogel R. Smet, Koewacht, eerste zijvogel P. van de Steen, Koewacht, tweede zijvogel F. van Goethem, Nieuwdorp, meeste vogels L. de Nijs, Ste- kene en G. de Smet, Koewacht, elk 4 stuks. KOEWACHT - De schut- terssociteit Thuis Weg hield zondag een schieting bij G. van Rumste in Koewacht (B) met een deelname van 56 schutters. (Van een onzer verslaggevers) AXEL - De vereniging Axel-Polen en het gemeente bestuur van Axel hebben weer voor een gezamenlijk pro gramma gezorgd ter herdenking van de bevrij- dingsstrijd tijdens de Tweede Wereldoorlog. In de ochtenduren vinden herdenkingsplechtigheden plaats, 's Middags zijn er enkele festiviteiten en 's avonds wordt een muziek- en drumbandshow op de Markt gehouden. De herden king vindt plaats op 17 sep tember. Het programma: 10.35 urn- vertrek vanaf het stadhuis voor herdenking bij het Poolse monument aan de Oranje straat, 11.20 bloemlegging op de r.-k. begraafplaats bij het graf van mevr. Szyslowski. Om 11.35 uur volgt de bloemlegging op de algemene begraafplaats bij de graven van de Poolse gevallenen, waarna om 11.50 uur een bloemlegging plaatsvindt bij het Poolse Dragonders Kruis aan de Hulsterweg. Tijdens de zaterdagmarkt in de Noordstraat-promenade en op het Szydlowskiplein wordt om 14 uur een demonstratie met modelvliegtuigen en zweefvliegtuigen gegeven op het terrein Smitsschorre. Om 16 uur ontvangt de ver eniging Axel-Polen een aantal Poolse gasten en genodigden in de raadszaal van het stadhuis. Men neemt dan onder meer af scheid van de heer D.J. Oggel als bestuurslid van de vereni ging- Om 20.30 uur begint de muziek- en drumbandshow op de Grote Markt die duurt tot 22 uur.

de Stem | 1977 | | pagina 13