Go Ahead E. financieel nog niet uit de zorgen Op 23 september WIELERFEEST IN GROOT- TERNEUZEN Wemeldinge- Sterke renners in ronde van Waarde FC Utrecht gehavend aan de start toernooi met sterke clubs Toernooi Blauw Wit Van Lacre op dreef sport Tennis - toernooi veteranen DE STEM VAN DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1977 (Van een onzer verslaggevers) DEVENTER - Drie verkopen iWaalderbos naar FC Groningen, Haar naar Haarlem en Hend riks naar Vitesse) tegen een aankoop (Groeneweg van NAC) geeft evenals in voorgaande jaren duidelijk aan dat Go Ahead Eagles nog steeds niet zonder een uitgestippeld transfer-beleid het hoofd boven water kan houden in het Nederlandse voetbal. Vorig jaar vertrokken Peter Arntz en Jan van Deinsen (naar AZ '67 en Feyenoord), waarna een transfer-overschot van ruim anderhalf miljoen gulden in de kas van penningmeester Versteeg bleef. Ook dit bedrag bleek het afgelopen seizoen te zijn opgemaakt. De Deventer ere-divisieclub is dus nog niet uit de zorgen. Het financieel beleid was voor de inspectie der belastingen aanleiding voor een „periodieke controle". Officieel is het eind rapport van de belastingdienst nog niet ontvangen, maar de don kere wolken boven het stadion De Adelaarshorst pakken zich samen. Go Ahead Eagles blijkt de afgelopen jaren geen belastin gafdrachten over transfers te hebben gedaan. Penningmeester Versteeg, die binnenkort de club gaat verlaten, treft geen enkele schuld, omdat oud-manager Peter Stephan in veel zaken carte blanche had. Go Ahead Eagles, bekend als een goed georganiseerde vereni ging met een uitstekend jeugdhuis en een professionele medische begeleiding, heeft het dus op financieel gebied weer niet kunnen klaren. De beschuldigende vinger ging uit naar een te zwak bestuursbeleid en een te kwistig ronddelende manager Stephan, die per 1 juli naar Feyenoord is vertrokken. De „transfer" van Peter Stephan naar Feyenoord lijkt voor de Go Ahead Eagles fans de beste van de laatste jaren. Ook trainer Wiel Coerver had geen hoge hoed op van zijn oude manager. Hij zegt daarover: „Peter Stephan heeft een puinhoop achtergelaten. Hij had geen belangstelling voor de spelersgroep. Reizen en representatie stonden bij hem primair. Qua public relation heeft hij Go Ahead Eagles goed verkocht, maar prestaties bepalen toch het gewicht van de club". Wat de prestaties betreft is Wiel Coerver erg optimistisch. „We beschikken over een kwalitatief sterke selectiegroep, waarin veel jeugdspelers zijn opgenomen. De toekomst van een club ligt toch in de basis en dat is nog altijd de jeugd. Toen ik nog bij NEC werkte was er 700.000 gulden in kas en veel jeugdtalent (Jantje Peters en Fransje Thijssen). Dat is allemaal verloren gegaan en wat is er van NEC overgebleven? Bij Go Ahead Eagles zal mij dat niet overkomen", aldus een enthousiast pratende Wiel Coerver, die ondanks twee hartoperaties nog steeds bruist van activitei ten. Coerver beschouwt zijn werk bij Go Ahead Eagles als een afsluiting van zijn carrière als clubtrainer, want naast de Deven ter club zal geen profclub meer bij hem kunnen aankloppen. Coerver wil na Go Ahead Eagles zijn ervaring en kennis overdra gen in trainers-cursussen. Het cursuswerk spreekt hem veel meer aan dan de prestatietraining. Door het cursuswerk wil hij mee bouwen aan de toekomst van zijn meest geliefde sport: het voet bal. De komst van oud-NAC-trainer Bob Maaskant, als opvolger van manager Stephan, heeft het enthousiasme van Wiel Coerver zelfs vergroot. „Eindelijk is er een man gekomen die kennis van voetbalzaken heeft. We moeten er nu naar streven om in de technische staf teamgeest te kweken. Maaskant staat dichter bij de voetbalzaken dan alle managers die ik ooit heb gehad (Willy Jansen bij NEC, Guus Brox bij Feyenoord en Peter Stephan bij Go Ahead Eagles). Tot op dit moment is het een ideale combina tie", aldus de trainer van de Deventer ere-divisieclub. Wiel Coerver: „Maaskant is een manager die dicht bij het voetbal staat". (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN - In het kader van de viering rond het 150-jarig bestaan van het kanaal Gent-Terneuzen, heeft naast de andere kanaalgemeenten Gent, Zelzate, en Sas van Gent, ook Terneuzen uiteraard een jubileumprogramma samengesteld. Een activiteitenpro gramma waarin op vrijdag 23 september het sportieve klapstuk op wielersportgebied is gepland. Op die dag zullen namelijk om half vier vanaf sporthal ,,'t Zwaantje" ongeveer 80 beroepsrenners van start gaan voor de jubileumronde die alle kernen van Groot- Terneuzen aandoet en daarna in Terneuzen-Zuid zijn apotheose beleeft waneer daar vanaf ongeveer zes uur, na een lus van 95 kilometer rond de stad zelf, het rennersveld dat dan in Terneuzen terugkeert, nog 14 keer een perkoers van 3900 meter wordt opgestuurd. Daarmee komt men dan aan een totaalafstand van 150 kilometer, symbolisch gekozen bij het 150 jaar oude kanaal. (Van onze sportredactie) KRUININGEN Op de drie banen van de Kruiningse ten nisclub begint donderdagmor gen 11 zugustus om negen uur het Reimerswaal- veteranentoernooi. Onder de kleine honderd deelnemers zijn vele oude bekenden, zoals de bij de dames als eerste ge plaatste Nely Wondergem uit Vlissingen. Gevaarlijke con currente is, behalve de als tweede geplaatste Anneke ten rugencate, de Kruiningse Netty Warringa. Bij de heren staat Bram van uijk uit Terneuzen als eerste geplaatst. Deze tweedeklasser won vorig jaar en zal deze keer s erke concurrentie ondervin den van onder meer Martin Ti- J tiheru uit Middelburg en de in goede vorm verkerende „"''ff Becker. Jammer dat c tjas Rinus van Iersel uit domburg niet aanwezig kan „l In het dames-dubbelspel Wnnrf1 Bruggencate- dee?n genJ h0ge 0gen bli de onH m!nde 24 Paren' waar- vortï e P^atselijke fa- (vori0en hleijer-Polderman tvo"g jaar tweede) en Betsy met Maas-Fraayenhove staaf mdf Bilsy van de*Maas Chris w ,districtsvoorzitter een L »°nuergem eerste dubbelslot1 de §emengde concnrL 4 ?e sPelsoort is de en ziin hijzonder zwaar te verw=Ph4taCUlaire Partilen wens hf1!"' Evenals trou- waarin J herendubbels, het de 60 ?ant£d outsiders geplaatste dubbels Che-,1 staats te tiheru°B=eltlhenU; P' en P' Ti" Vaa F.orri D SchiPPer en last «1 maken kUt Zeer A1 met al een zeer interes voor te verspelen aat naast sportief schouwem ,Trs en toe" Pteegt te biedea gezelligheid Sante bezettim, }nt' het zesril ng van dit zesae laar toernooi, dat gen°t deeln, Dit is in korte trekken het resultaat van 't plan dat een werkgroep, bestaande uit ver tegenwoordigers van de vier Terneuzense wielercomit's, te weten de heren Veerman, Roe- lands, Van Paemel en Eysac- kers, respectievelijk belast met het voorzitterschap, de pecu nia, het secretariaat en de afde ling public relations, tijdens de nu drie maanden durende voorbereidingsperiode in el kaar heef t gezet. Een organisa tie die zonder veel problemen kon werken, vooral nu de ge meente Terneuzen de financile kant van de zaak voor haar re kening neemt en ook daarnaast nog een aantal faciliteiten ver leent. Naast de wielertechnische inbreng van genoemd kwartet hebben in de werkgroep ook een tweetal mensen van de ge meentepolitie zitting. Niemand anders dan „routi niers" De Zeeuw en Smit heb ben zich belast met het uitzetten en in kaart brengen van de route, terwijl ook de be veiliging van de karavaan onder dit illustere duo ressor teert. De heer Boey van de Dienst Openbare Werken heeft dan nog de zorg voor parkoer- sopbouw en afzetting. Waar de wielermensen uit de werkgroep wel een behoorlijke kluif aan hadden was de zorg om een attractief veld renners aan de start te krijgen. SBB- co/rdinator Jan van Stee werd in de arm genomen en op dit moment is de samenstelling van het grote peloton dat vrij dagsmiddags uit de Al- varezlaan wordt weggeschoten praktisch rond. Hoewel uiteraard geen noodzaak (de werkgroep had naast een ruim budget alle be voegdheid in welke richting dan ook te filosoferen), is men tot de -gelukkige- gedachte gekomen te kiezen voor een veld renners, opgebouwd uit een achttal ploegen. Met daar naast een welhaast noodzake lijk contingent individuelen. Tot nu toe zijn er onderhande- lingen gevoerd met TI-Raleigh (Kuiper, Kneteman en Lub- berding), Frisol (Raas, Priem en Fedor den Hertog), De On derneming (Vianen, Tabak en Nidi den Hertog), drukkerij Ruysdael (De Vlam, Rinkel en Hennie Kuiper Blok), terwijl ook Ebo Superia, Carpentier, Fiat en IJsboerke benaderd zijn, zodat men ook Frans Verbeeck en Kees Bal aan de start mag verwachten. Wel weet men te melden dat men optimistisch gestemd is over het verloop van de be sprekingen en de contacten die tot nu toe gelegd zijn. Aange vuld met die eerder genoemde groep individuelen is het vrij wel zeker dat deze jeubileum- koers een enorm sterk veld ver trekkers krijgt. Een gezelschap dat bovendien om een aantal redenen er waarschijnlijk ge weldig tegenaan zal gaan. Ten eerste valt deze „ka naalrace" uitzonderlijk gunstig op de internationale wielerkalender. Op woensdag 21 september wordt Prijs- Brussel verreden, terwijl Parijs-Tours twee dagen na Groot-Terneuzen de vedetten aan de start krijgt. Een aantal kleppers zou deze Terneuzense, prof koers best eens als een uit stekende voorbereiding voor laatstgenoemde klassieker kunnen zien, of mogelijk door het missen van de slag in Brus sel hier het blazoen nog eens op willen petsen. Een tweede punt waarom men in Zeeuwsch-Vlaanderen een aantal toppers verwacht ligt opgesloten in de formule waarvoor men gekozen heeft: de ploegenstrijd kan zeker ontbranden als de werkgroep er ook nog in slaagt een maxi mum aan premies binnen te ha len. Men denkts aan duizend gulden in de lus van 95 kilome ter rond de stad, terwijl men elke doorkomst op het parkoers van aankomst (en dat zijn er dan 14) denkt te belonen met een superpremie van hon derd gulden. Voor eventueel kopgroepje dat in de omloop voldoende af stand weet te nemen ligt er een boel geld te verdelen. Daar zal een aantal knapen beslist wel op loeren en voor willen koer sen. Tevens mag men dus ver wachten dat de mannen niet „en groupe" naar Terneuzen peddelen, maar er onderweg vuurwerk te beleven zal zijn. In feite verwacht men dat de koers als spoedig na het vertrek in alle hevigheid los zal barsten. Dat „grote geld" is dan de derde reden die gunstig op het deelnemersveld kan werken. Nu de werkgroep haar taken vrijwel rond heeft is een beroep gedaan op de comit's in de kernen. Men zou deze mensen graag inschakelen voor veiligheidswerkzaamhe den bij de passage. Een kara vaan van 80 renners, ploeglei derswagens, jurywagens, persauto's, wagens met of ficials en neutrale materiaal wagens (waavoor in een laatste vergadering de suggestie ge daan is dit werk over te laten aan de race én wielerspecialis- ten Charles de Smit uit Bier vliet en Bram Faas uit Terneu zen) bekwaam door dorpen loodsen is het werk van de mensen die in de comit's dit werk al jaren doen. Een aparte job waarvoor fee ling vereist is. Daarnaast hoopt de werkgroep deze plaatselijke wielerenthousias- ten bereid te vinden de pre- miepot voor de lus van 95 ki lometer bij elkaar te brengen. Als dat lukt en het verzoek om een Zeeuwse jury door dis- trictssportcommissielid Jan Moerdijk ook nog wordt geho noreerd, lijkt de wedstrijd voor beroepsrenners, die na vertrek uit Terneuzen richting Hoek gaat en vandaar via Biervliet, Sluiskil (door Philippine), een eerste doorkomst in Terneuzen, Sluiskil Oostzijde, Sassing en Zaamslag naar Ot- hene en de plaatselijke omloop voert, alle kans van slagen te hebben. Op 23 september een sportief alleszins verantwoord programmapunt te worden in het kader van de totale viering rondom ee wkkanaa feesten. JAN ROOVERS. Kees Bal WEMELDINGE - De voet balvereniging Wemeldinge houdt ook dit jaar toernooien voor alle senior-elftallen. Voorgaande jaren deed men dit in juni, maar omdat de meeste spelers dan voetbalboe waren en er trouwens weinig in teresse meer bestond bij het bestuur van diverse clubs, heeft men bij Wemeldinge be sloten de data te verschuiven naar augustus. Op zaterdag 13 augustus houdt Wemeldinge een toernooi voor eerste en tweede elftallen. Dit toernooi heeft een sterke bezetting. Naast Wmeldinge komen binnen de lijnen Zaamslag en Krabbe- ndijke (beiden drde klas KNVB) en de eerste klas afde lingsteams van Oostkapelle en Melissant. Alle genoemde clubs treden ook aan in het toernooi voor tweede elftallen. Op 20 augustus is er een toernooi voor derde en vierde elftallen waaraan deelnemen: Wemeldinge, Hoe- dekenskerke, Kapelle, Rillandia en Yerske. Alle toer nooien worden gespeeld op het sportpark „De Boenze Boog- erd" en beginnen om twaalf uur. Er wordt een halve com petitie gespeeld en bij een gelijk aantal punten beslist het doelsaldo. De wedstrijden duren twee keer viftien minu ten. Scheidsrechters zijn: L. Kodde, J. de Winter, D. Vleugel, L.J. Blok, J. Schaalje, J. Eijke, J. van Dalen, W. Bras, N. Moerland en M. Schouten. A. Dekker uit Axel fungeert bij Wemeldinge als trainer in het komend seizoen. Het eerste elftal van Wemeldinge kwam in de vorige competitie tot ma tige prestaties. Talentvolle A-junioren staan nu echter te dringen om te worden opge nomen in de selectiegroep. (Van onze sportmedeyverker) WAARDE Voor de veer tiende wieleroonde in Waarde die zaterdag wordt verreden zijn 54 liefhebbers ingeschre ven en 39 amateurs. De lief hebbers openen het pro gramma om half twee met een wedstrijd over 45 kilometer. Alle bekende Zeeuwen zoals Ko Tolhoek, Han Lepoeter, Sam Bakker, Rien van Cad- zand, Bert Steenbakker, Ad 'van der Ploeg en Bertus Wieles zijn present Maar ook van buiten Zee land komen bekende renners naar Waarde. Van hen noemen we onder andere Kees Cop- pens, Wim Wielhouwer, Wim Pons en Ad de Boer. De ama teurs vertrekken om drie uur en moeten 100 kilometer afleg gen. Ook bij deze categorie zijn vrijwel alle bekende Zeeuwen van de partij met Wim de Waal, Vester Aarts, Thijs Fase en Heddy Nieuwdorp als directe favorieten voor de zege. An dere streekrenners zijn: Wim Jeremiasse, Cees Spaans, Henk de Jong, Wim van Helvoirt, Hans Moens, Ad Polak, Jaa Courtin, Wim Evertse, Bram Geense en Cees Vleugel. Voor de Zeeuwse coureurs is er geduchte concurrentie te verwachten van de Brabanders Peer Maas, Rinie Roks, Ad van Treijen, Jack van Meer en Mario van Vlimmeren. Attrac tief kan ook worden het ver trek van vier Duitsers die te gast zijn bij de wielervereni ging Roosendaal. Deze ren ners, diedeel uitmaken vaneen ploeg uit Dortmund, zijn ih eigen land reeds tot goede prestaties gekomen. Het zijn Peter Kehe, J'rgen N/tse, Fred Polh en Herman Krause. RUUD VAN DER RAKT be zette de zesde plaats in de Bel gische plaats Buggenhout, waar de Belg Dingemans zege vierde. De klassering van de overige Nederlanders: 19. Toon van der Steen, 21. Alfons van Geel, 22. René Haast, 23. Peter Verheijen, 24. Richard Tuyl. (Van onze sportmedewerker) KLOETINGE - In het Wesseloo-sportpark te Kloe- tinge houdt Blauw Wit zater dag zijn jaarlijkse korfbal- toernooi. Hieraan nemen vrijwel alle Zeeuwse clubs deel. Het toer nooi begint reeds om half ne gen. (Van onze sportredactie) UTRECHT - Gaat de FC Utrecht dit jaar weer voor de nodige stunts zorgen? Deze vraag kan met recht gesteld worden nu de équipe van trainer Han Berger het eerste spektakelstuk achter de rug heeft. Immers in het Utrecht '77-toernooi wist FC Utrecht de eerste prijs weg te slepen door achtereenvolgens Ips wich Town en Feyenoord een halt toe te roepen. Dat alles gebeurde met een redelijk goed partijtje voetbal, waar bij de Utrechters niet eens in de sterkste formatie konden aantreden. Enkele dagen voor de aanvang van de com petitie waarbij de Utrechters gelijk al in FC Twente een topploeg treffen, vroegen we Han Berger naar zijn mening voor het komende seizoen. „Ondanks het erg leuke re sultaat dat we in ons eigen toernooi hebben behaald, is het toch niet allemaal roze- geur en maneschijn bij ons. Al voordat het seizoen be gint, hebben we drie spelers die geruime tijd zullen zijn uitgeschakeld. Ben Schubert heeft weer last van zijn knie, Jan Streuer is weliswaar weer licht in training, maar zal toch nog wel enkele weken op non-actief moeten blijven, terwijl Top Wit- baard, die verleden jaar leuk doorkwam, voorlopig nog aan de kant zal moeten blijven. Van een start met een volledige ploeg is dus beslist geen sprake", aldus de FC Utrecht-oefenmeester. Toch is FC Utrecht zo op het eerste gezicht in de breedte wat sterker geworden. De komst van Ton Wickel van Ajax is een regelrechte versterking in de defensie, terwijl AZ'67-man Gerard Tervoort zich steeds beter begint aan te passen. Ook de terugkeer van Cor Hildebrand die een jaar aan Wageningen was uitgeleend mag als een ver sterking worden aange merkt. „We dachten dat we met deze spelers defensief wat aan kracht hadden ge wonnen, wat ook wel nodig was, want verleden jaar kre gen wij 66 doelpunten, de meeste van de hele eredivisie, om onze oren en dat terwijl we toch wel leuke wed strijden speelden. Ook dit jaar zullen we weer doorgaan met ons aanvallende voetbal al zullen we daarbij nu wel degelijk gaan letten op de aansluiting tussen defensie en aanval". Afgaande op het oefenprogramma dat de FC Utrecht heeft afgewerkt lijkt het er toch op dat de Utrech ters nog steeds niet in een constante vorm zijn. Een voorbeeld daarvan was de wedstrijd tegen Excelsior die de ploeg enkele dagen na de glorieuze winst in het eigen toernooi speelde. FC Utrecht was ineens geen schim meer van het team dat tegen Ips wich Town en Feyenoord vaak tot zulk goed voetbal wist te komen. Excelsior won dan ook verdiend met 3-0. Hetzelfde was het g^val in de wedstrijd tegen Wageningen. Ook hier kon FC Utrecht dat weliswaar met 2-1 won bij lange na niet tot het spel komen dat men werkelijk in zijn mars heeft. De ploeg zal een bepaalde motivatie nodig hebben om tot goed voetbal te kunnen komen. „Het is jammer dat we nog geen en kele keer in dezelfde opstel ling hebben kunnen spelen. Steeds waren er buiten de drie ernstig geblesseerden wel een paar spelers die licht geblesseerd waren en die moet je dan met de competi tie vlak voor de deur wat ont zien". In Utrechtse kringen werd al gemompeld dat trai ningskamp dat men in Hoog- eveen heeft gehouden te zwaar is geweest en dat de lichtere blessures allemaal te danken zijn aan de extra zware belasting die de ploeg daar onder leiding van Han Berger en looptrainer Cees Koppelaar heeft moeten doorstaan. Leo van Veen hierover: „Dat lijkt me wat te ver gaan. Zeker, het trai ningskamp was erg pittig en vele van ons hebben er echt moeite mee gehad. Ik zelf ook, maar aan het eind van die trainingsweek was je toch weer een stuk verder geko men en dat het met die ver moeidheidwei meeviel, dat is in ons eigen toernooi wel ge bleken. Zeker, we liepen tegen Feyenoord in de ver lenging van die finalewed strijd op onze tenen, maar wat dacht je van onze tegen standers, die konden hele maal niet meer vooruit. Nee, dat trainingskamp, hoe zwaar het ook was, heeft ons toch wel een conditionele voorsprong gegeven". Han Berger. Heddy Nieuwdorp (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - Tijdens de internationale atletiekwed strijden in Sittard heeft Luc. van Laere van de atletiekver eniging Scheldesport uit Ter neuzen, zijn persoonlijk record op de 200 meter sprint verbe terd en gebracht op 23,2 se conden. Verder verbeterde hij afge lopen weekeinde tijdens deze regionale jubileumwed strijden in Steenbergen even eens zijn persoonlijk record op de 100. meter sprint. Hij liet op de stopwatch een tijd van 11,5 seconden afdrukken.

de Stem | 1977 | | pagina 11