ojQQgjgigura iwmrtl Wij helpen, ABN Bank Elke maand weer die nota's, premies, gas, licht, huur. Geheim van een jazz-zangeres KENS EKEN Gert de maakte Tunes Vlaamse prenten tentoonstelling EKTIE FILMS IN ZEELAND streek JERIE ONTDEK DE VERSCHILLEN Met een ABN Salarisrekening wordt het betalen een eenvoudige zaak. U laat er uw inkomsten op storten en u kunt thuis rustig uw betalingsopdrachten invullen. Nóg gemakkelijker is het om regelmatig terugkerende betalingen, zoals gas, huur en licht, automatisch te laten verrichten. Bovendien kunt u als ABN Salaris rekeninghouder van Eurocheques gebruik maken, en van nog talrijke andere diensten, zoals lenen, sparen, verzekeren en vakanties. Trouwens, als u onverhoopt eens een keer 'rood' komt te staan op uw ABN-rekening, hoeft dat echt geen bezwaar te zijn. Inderdaad, een klant van de ABN wordt het zo gemakkelijk mogelijk gemaakt. DE STEM VAN DONDERDAG 9 JUNI 1977 dat heet. Hi] werkt momen teel in het dierenasiel in Ter- neuzen en heeft het daar reuze naar zijn zin, zegt hij zelf. Naast zijn dagelijkse bezigheden studeert Gert voor de akte M.O. Engels. Zijn muziek is bestemd voor iedereen zegt hij zelf en dat men de laatste tijd weinig van hem heeft gehoord, komt omdat hij zich volledig heeft geconcentreerd op die eerste langspeler. Deze werd opge nomen in Utrecht. De elpee is volledig instrumentaal. Gert beschouwt muziek als een zuivere vorm van expressie, waarbij techniek en gevoel volkomen in evenwicht blijven. „De plaat geeft exact weer wat ik tijdens mijn op tredens doe. Óp één na zijn het allemaal eigen composi ties, die ene is gebaseerd op Joni Mitchell's „Both sides now", verder staan er twee blues nummers op, twee rag times en voor de rest wordt er veel in open stemming ge speeld" U kunt mij helpen door informatie te sturen over de voordelen van een rekening bij de ABN. Dhr./Mevr./Mej.: Straat: Plaats:Tel.: Heeft reeds een rekening bij de ABN: ja/neen. Zo ja, bij ABN-kantoor: In ongefrankeerde envelop zenden aan: Algemene Bank Nederland, Afd. O.D.50, Antwoordnummer 1555, Amsterdam. Jazzliefhebbers uit Gent en omstreken hebben dezer dzgen met verwondering ge keken naar het optreden van ene miss Rahpsody. Zij stal op een uitzonderlijke wijze de show. Bij degenen die in de eerste plaats oor hebben voor deze muzieksoort, mi- schien door haar stem of mu zikale kwaliteiten. Bij de an dere die zomaar bij de Lazy River Jazz Club kwamen luisteren naar prettige mu ziek en zich wilden onder dompelen in een feestelijke sfeer, omdat het hier om een vrouw van 74 jaar gaat. Een leeftijd waarop de meeste mensen het al enkele jaren rustig aandoen. Maar die op deze zangeres geen vat schijnt te hebben. De amnier waarop zij op het podium nog swingde bij haar solozang was zo uitzonderlijk, dat er een sobere en geregelde le venswijze achter gezocht moet worden. Het geheim van haar eeuwige jeugd is echter veel simpelder dan dat. Want op de vraag naar het geheim van haar fitheid, antwoordde miss Rhapsody: .Ik vertrouw op God. Ik weet dat hij aan mij denkt". Niets meer dan dat, Dat vertrouwen bepaalt ook haar toekomstplannen. Zij heeft er eenvoudig geen. „Ik heb mijn stem en ik zing. Dat is mijn opdracht", zegt zij. Miss Rhapsody, die in werkelijkheid Viola Erans heeft, werd geboren in 1902 en is afkomstig uit New Jer sey. Zij zingt vanaf haar 4de jaar en debuteerde als pro fessional toen zij 21 was. Zij weet zich nog het eerste op treden van de beroemde Ella Fitzgerald te herinneren. Ella is nu al enkele jaren dood. Maar Viola zingt nog, ofschoon zij niet zo'n be kendheid kreeg in Europa. In de States zong zij met de or kesten van Count Basie, Co leman Hawkins, Tommy Dorsey en andere. „Of liever, deze orkesten traden met mij op", verbetert ze. Verleden jaar nam zij nog drie LP's op. Pas in 1973 kwam zij voor het eerst in Europa. Zij zong toen in Parijs. Nu verzorgde zij een toernee die haar in de Bondsrepubliek bracht en ook in Breda. Vanuit Gent vertrok zij nog dezelfde nacht van haar optreden naar Engeland, om vandaar weer „home" te vliegen. „Clear Tunes" is de titel van de eerste elpee van de bekende Terneuzense zanger-gitarist Gert de Meyer. Deze elpee werd eind vorige maand aan hem over handigd in de Goese Delta Blues Club door de bekende Engelse zanger-gitarist Pete Sayer. Sayer is in eigen land zeer bekend en heeft al een vijftiental platen op zijn naam staan. Een elpee overhandigen, dat is tegenwoordig toch een gewone zaak? Jazeker, dat is ook zo, maar dan niet in Zee land. Vooral omdat het hier om een rasechte Zeeuw gaat, die een elpee heeft gemaakt. Zeeland is het land waar het leven goed is, dan moet die elpee toch ook wel goed zijn? Inderdaad, wat hierop ten gehore wordt gebracht is van een bijzonder hoog gehalte, en vooral als men beseft dat het werk op de langspeler door Gert de Meyer allemaal zelf is geschreven en uitge voerd, zonder dat hij daarbij in de gelegenheid is geweest een conservato rium-opleiding te volgen. Gevoelens van trots lijken dan ook op z'n plaats. Maar wie is nu eigenlijk die Gert de Meyer? Gert begon op tienjarige leeftijd gitaar te spelen en ging reeds enkele jaren later met protestsongs de straat op, totdat hij kort daarop de gitaar verwisselde voor de banjo. Toen hij dat instru ment beheerste, ging hij weer terug naar zijn oude liefde, de gitaar. Hij begon zelf nummers te schrijven en op te treden in diverse clubs. Gert werd geboren in Sas van Gent en woont op dit moment in Terneuzen, samen met zijn twee Duitse herders in een flat. Nadat hij diverse eerste prijzen had gehaald op folk- en blues-festivals, kregen radio en tv hem in de gaten. Dit mondde uit in een aan tal optredens, vooral in Ne derland en België. Gert is nog niet volledig beroeps, zoals 6'siuoa,'S5ÏUH SBIA 01 Mapuosupaj uid]U3] 9 C. PBWa3 8 'Jadojpuej dtids^ooaq i 'sjipaj uzaojq -3uidmP!P'BatIure3' sn0u 3 'uapppu }us] xue^uaAoq f 'proq •o luesxuaAoq g 'sjjutj gooqaija g 'radojpuei jpaq j W... 'm In totaal staan er veertien muziekstukken op. Over zijn verwachtingen van die erste elpee: „Ik hoop dat veel men sen hem zullen kopen en ook dat degenen die hem kopen goed zullen luisteren, vooral zij die zelf gitaar spelen. Voor hen is er een tablatuere boek bijgevoegd. De tablature dient er toe om de techniek aan te geven en voorts om geïnteresseerden enig inzicht te geven in mijn muziektech- niek. Muziek is heel erg be langrijk voor me. Het is ge woon onmisbaar voor mij", aldus een bescheiden Gert de Meyer. „Clear Tunes", zui vere tonen uit een zuiver land. (ADVERTENTIE) BERGEN OP ZOOM Roxy, 20 u.: De gendarme op vrijersvoeten a.l. Luxor, 20 u.: Lady Karate 14 jr. Stichting Etcetera, Mol straat 10a, expositie van Marja Maas, aquarel, Marijke Theunissen-Voss plastische keramiek en Miek Vlamings textiele vormen. Geop. ma t/m vrij. van 13.30-17 uur, vrijdags ook van 19-21 uur, za. en zo. van 13.30-18 uur (t/m 26 juni). Markiezenhof (gemeente museum), Expositie van wer ken van de kunstschilder Ma-, rinus Schipper. Geopend: 14.00-17.00 uur (t.m. 13 juni). HULST De Koning van Engeland, 20 u.: Drum 18 jr. 21 u.: Sex o'clock USA 18 jr. MIDDELBURG City, 20 u.: Family-Plot. TERNEUZEN Galerie des Beaux Arts, Zandstraat 10, expositie 12 Zeèuwse kunstenaars 1 Belg. Geopend: dinsdag t.m. zondag van 14.00-18.00 uur (t.m. 19 juni). Heden echter van 11.00-21.00 uur. Luxor, 20 u.: Wij zijn 17 en leren van alles 18 jr. Koffiehuis Galerie „Arti- kof", expositie van olieverf schilderijen van H.J.J. Borg- hols, Aardenburg. Geop. ma t/m za. 8-18 uur (t.m. 30 juni). VEERE Grote Kerk, Expositie „Delta cultuurgebied in histo risch perspectief" (t.m. medio september). VLISSINGEN Alhambra, 20 u.: De vier vuisten de lucht in 14 ir. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg, 20 u.: De parochie van Miserie. Fakkeltheater, 20.30 u.: The family deel 4. Meirtheater, 20.15 u.: Mondmarathon. Morgenavond om acht uur wordt in de Geerard Davind- galerij in Brugge de tentoonstelling „De Volks- en kinder prent in Vlaanderen" officieel geopend. Na de openingstoespraak van drs. W.P. Dezutter, con servator van het museum voor volkskunde, wordt de ten toonstelling voor het publiek opengesteld. Van 11 tot 24 juni is er dan elke dag gelegenheid tot bezichtiging van 9 tot 12.30 uur en van 14 tot 17.30 uur. De tentoonstelling is een initiatief van de Vlaamse toeristenbond. HULST - De Koning van Engeland: Sex o'Clock USA. Een film van Francois Rei- chenbach met de pretentie de echte, vrije seksualiteit in de Verenigde Staten te tonen. Een documentaire waarin verschil lende bizarre (Amerikaanse?) tonelen op het gebied van de seksualiteit worden vertoond. Alles overigens zonder daarbij een oordeel uit te spre ken. Donderdag 21.00 uur, vrijdag 23.00 uur, zaterdag 19.00 en 23.00 uur, maandag 14.30 uur en dinsdag 21.00 uur. Toegang 18 jaar. In het Amerika van rond de eeuwwisseling speelt „Drum" Blaise en Hammond fungeren daarin als fokslaven. Voor hen is een goed leventje weggelegd zolang ze zorgen voor een groot nageslacht. Veel geweld en één uitbarsting van hartstocht. Donderdag 20.00 uur, vrijdag 22.30 uur, zaterdag 21.00 uur, zondag 21.15 uur en maandag 20.00 uur. Toegang 18 jaar. Sellers, Andress, Niven, Welles, Lavi en Allen. Een „dure" greep van namen ach ter het succes van de alterna tieve James Bond-film Casino Royale. Een heroïsche strijd van Sir James in de zalen van het casino doet een reeds ge vestigd rijk wankelen. Met de nodige binnenpretjes, voor de liefhebbers te zien op vrijdag 20 uur, zaterdag 19 uur, zon dag 15.30 uur en 19.00 uur en dinsdag 20 uur. De Japanse l'Empire des sens, beleeft in Hulst zijn 9e week. Vrijdag 20.45 uur, za terdag 21 en 23 uur, zondag 19 uur en maandag 21 uur. Oostburg - Ledeltheater: Zondagmiddag wordt de va kantieperiode voor wat deze bioscoop betreft ingezet met een jeugdfilm, „Pim Pandoer in het nauw" zal de jeugd en kele uren aan de zetels kluiste ren. Wie Romy Schneider alleen maar kent als keizerin Sissy, kan het een verademing vinden haar ook eens in andere ge daante op het witte doek te be kijken. Dat kan zaterdag om 19 uur en zondag om 20 uur wan neer zij een rol vertolkt in „Het verborgen geweer" een film waarin een getergde Fransman zich wreekt op SS-soldaten die op brute wijze zijn tekeerge- gaan. L'Empire des sens blijkt ook bij het Oostburgse publiek goed aan te slaan. Voor de 7e maal wordt deze Japanse film geprolongeerd. Vrijdag 20 uur, zaterdag 21.15 uur, zondag 16.30 uur, maandagen dinsdag 20.00 uur. TERNEUZEN - Luxor Theater: Ook in Terneuzen kan de jeugd - maar niet alleen zij - zich kostelijk amuseren met de Popeye, grote lachparade" een tekenfilm van Walt Disney. Deze eenmalige voorstelling wordt zondagmiddag om 14.00 uur gegeven. Een avonturenfilm, De Rode Boekanier" met Robert Shaw in de hoofdrol, vult het film doek vrijdag om 20 uur, zater dag om 19 uur, zondag om 16.30 uur en maandagavond 20.00 uur. Natuurlijk ook in Terneuzen weer een ondeugende film, dit keer onder de titel „Wij zijn 17 en leren van alles". VLISSINGEN - Alhambra: In Vlissingen zullen op het filmdoek weer geduchte klap pen vallen, wanneer Terence Hill en Bud Spencer zich uitle ven in een nieuwe aflevering van „De vier vuisten". Dit keer „De vier vuisten de lucht in". Donderdag en vrijdag om 20 uur, zaterdag en zondag om 19 uur. De jeugd kan zich zondag middag weer eens bezighou den met onze nationale held Dik Trom. Om 15.00 uur begint dan de voorstelling van „De nieuwe avonturen van Dik Trom". Waarin Dik de stoute schoenen aantrekt, een zeer dure en geleerde professor aanschrijft die een blind meisje in Diks dorp kan opere ren en genezen. De nachtvoorstelling in Al hambra draait om de „Bedver- halen van een pornogirl". James Mason en Susan George leveren een acteur sprestatie van redelijk formaat in „Mandingo's" een film die zich afspeelt in het Ameri kaanse Louisiana rond 1840, midden in de slaventijd en 20 jaar voor de Amerikaanse bur geroorlog. Geweld en hart stocht ontbreken in dit avon turenverhaal niet. Zaterdag 21.30 uur, zondag 21.30 uur, maandag 20 en dinsdag 20 uur.

de Stem | 1977 | | pagina 21