A Ie r u ge) ant NAC-AANKOOP CEES STORM: Hard knokken voor een vaste plaats" Uitstekende prestatie Karin Ulemminck Polderman op dreef Olie verversen tijdens de vakantie is vaak je reinste onzin. geniet iardenborg tweede ia Stolwijk een wonder op2wielen K ring-je ugddag /I Vier nieuwe B-trainers SheBiKipt Shell helpt de autokosten drukken. Ook op vakantie. Diploma-uitreiking scheidsrechters Koers jeugd n liefhehbers in Krahbendijke Zesde plaats Adrie de Korte N N sport Wies van Houten tiende •yEXSÏV*D"- ®treS°'i-S heeft zich door I 1?orc'' ufgewerkt.rUm ZeiSt STRENGER GANGMAKER JALOERS Vraag uw Peugeot-dealer naar routekaartjes voor leuke fietstochten in uw eigen streek. VOOR PEUGEOT RIJWIELEN FIRMA JANUS VAN NISPEN uw Peueeot-dealer /<TMTN SCHEETECAT DE STEM VAN DONDERDAG 9 JUNI 1977 EN VIESBLOUSES (Van onze sportredactie) DOETINCHEM/BREDA - Een paar maanden geleden droomde Cees Storm dat hij bij NAC voetbalde. Dromen worden soms werkelijkheid. Ook voor Cees Storm, want de Graafschapper tekende kort na de droom, die zijn moeder deed schaterlachen, een contract bij de eredivisieclub uit Breda. Hoe raar kan het lopen In zijn rustige huisje aan de rand van het bos net buiten Doetin- 'chem, glimlacht hij nog eens na. De laatste tijd is er veel ve randerd voor de 23-jarige spitsspeler die in zijn nog prille voetbalcarrière al de nodige tegenvallers moest incasseren. Drie seizoenen geleden zette Boskov hem bij FC Den Haag aan de kant. Van Evert Teunis- sen kreeg hij bij de Graafschap een nieuwe kans, maar in het afgelopen jaar zat Cees Storm helemaal vast. Het vertrouwen in Ben Polak, de tijdelijke op volger van Teunissen, was mi nimaal en de anders zo gretige aanvaller bracht de meeste tijd door op de reservebank. De komst van Hans Dorjee als oefenmeester bij De Graaf schap luidde echter een nieuw tijdperk in. Storm werd weer in het spel betrokken en scoorde in de laatste twaalf wedstrijden zes maal. Degra datie naar de eerste divisie kon hij er niet mee tegenhouden, (Van onze sportredactie) BEEK/HULST - West- Duitsland heeft de drielan- denwedstrijd in de Straten- loop over 30 kilometer in het Limburgse Beek gewonnen. De Westduitsers legden beslag op de eerste twee plaatsen. De overwinning ging naar Jochem Schirmer in 1 uur, 33 minuten en 18,8 seconden. Zijn landgenoot Günther Mielke werd tweede op bijna drie mi nuten. De derde plaats was voor de Zwitser Richard Um- j berg. Zwitserland was tweede in de eindrangschikking en Nederland derde. Aan de Stra- tenloop in Beek namen 21 lo pers deel. Negentien atleten I haalden het einde. Een fraaie prestatie be haalde de Hulsterse atleet Wies van Houten van RKHAV, die als tiende eindigde in een 'ijd van 1 uur, 39 minuten en 9 seconden. flan onze sportredactie) ■lARDENBURG—Het eerste fam van de voetbalvereniging Mdetiburg - kampioen ge- en v'an de eerste klas zon- Tf.oetbal van de KNVB- fddmg Zeeland - is als e! Seeindigd in de voor den van de strijd om het afrM- e kampioenschap voor c. j '"^kampioenen, dat in T°'w'lk1werd gehouden. i werd gestreden de kampioenen van de af- J?gen Gouda (Esto), Rot- Haagn)|P/?llddelPlaaV. Den van^ jdetailleerde uitslagen Aa>ri„ C toernooi zijn: min! g~Est0 1~°. Fla" I illdfeM rdinXVeld 1_0' E fo &at"Aardenburg 1-1, Sf delplaat 0-1 I HarHi laminS°'s «-O, Aard^KVeld"Esto °-2- Plam ®g'Hardlnxveld2-2; MidH0ig? s"Aardenburg 1-1, Esto pi at~Hardmxveld 1-1, ^«-Flamingo's 0-1. 6Punt™ 2 n'dA1- Elaminë0's M'ddelpiaat h AardenburS en Estcf a beide 5 punten, 4. Punten 5 Hardinxveld 2 'malei? Bepiaatst voorde kainpioen?eKhet Nederlands dd'ngskam P voor af" KNVr P'oenen. dat op het maar het plotselinge scoren le— verde wel een rij van belang stellende clubs op: Cercle Brugge, Waregem, en binnen de landsgrenzen Telstar, FC VW, MW, Vitesse en NAC. „Gek eigenlijk, die belangstel ling voor mij, want in de eerste helft van het seizoen liep het helemaal niet. Voor Jan Groe- neweg is veel minder belang stelling. Hij scoorde in de tweede helft van de competitie twee keer, maar in de eerste helft was hij goed voor 11 doelpunten. Blijkbaar wordt alleen afgegaan op de verrich tingen in de laatste fase van de competitie. Na het inschakelen van ad viseur Lagendijk van de VVCS („Hij was dag en nacht voor mij in touw") en Bekeffy ble ven Brugge en NAC als se rieuze gegadigden over. „Bij Brugge zat het financieel be ter, omdat ik daar full-prof zou worden. Maar het was daar nog onzeker omdat er nog geen trainer was benoemd. NAC zag ik eerst niet zo zitten. Later hebben ze er wat bij gedaan en heb ik getekend. In Breda wordt in semi-prof en is er ruimte voor een ander baantje. Strom legt er de nadruk op dat voor hem het bedje in Breda bepaald niet gespreid ligt, omdat toevallig oud- Graafschap trainer Hans Dor jee bij NAC aan het roer kwam te staan. Alle schijn in dat op zicht wordt vermeden. „Op de laatste trainingen bij De Graafschap was Dorjee tegen mij strenger dan tegen de rest. Hij weet precies wat er te koop is en staat achter zijn spelers. Van hem kan ik erg veel leren, maar voor een vaste plaats zal wel keihard geknokt moeten worden". Niettemin is het voor Storm een voordeel dat Dorjee hele maal op de hoogte is van de capaciteiten van de spits die hij bij De Graafschap weer aan het scoren kreeg. „Het speltype werd toen aangepast. Er werd meer over de vleugels gespeeld en de ballen werden hoog voor de pot gegooid", zegt Storm die zodoende meer rendement kon halen uit zijn gevaarlijkste wapen, de kopkracht. Als alles volgens plan ver loopt, krijgt hij bij NAC een plaats in de spits tussen Groe- neweg en Brouwers. „In de oe-. fenwedstrijden moet natuur lijk blijken of het klikt", aldus Storm die Brouwers leerde kennen als een bescheiden col lega, „maar die wel acteert als een wereldvoetballer". Hij verwacht dat de Joegos laaf Mohorovic terugzakt naar het middenveld, waar vanuit ook Bertus Quaars zal opere ren. De ex-PSV'er ontpopte zich onlangs tijdens een vier daags uitstapje naar het Zuid franse Juan les Pins ook als de grote gangmaker buiten het veld. Cees Storm kreeg toen de kans uitgebreid kennis te maken met de spelersgroep van NAC. „Op die manier leer je de spelers het best kennen. Er was een puik sfeertje, maar zij hebben dan ook een uitste kend seizoen achter de rug. De achtste plaats had men niet voor mogelijk gehouden". De twee jaar die hij door bracht bij De Graafschap heeft Storm als positief ervaren. „Ook met directeur Van der Klink was de verhouding uit stekend. Dat maak je in het be taalde voetbal wel eens anders mee. Vaak wordt er veel be loofd, maar weinig nageko men. In Doetinchem woon ik ook fantastisch. Ik blijf er voorlopig en reis op en neer naar Breda. De kans om eredi visievoetbal te blijven spelen bij NAC kon ik niet naast me neerleggen. Afzakken naar de eerste divisie kan altijd nog". Wat hem een beetje pijn deed, waren de jaloerse blik ken van een aantal spelers bij De Graafschap toen zijn ver trek naar NAC bekend werd gemaakt. „Dat valt dan toch tegen. Als het aan mij ligt, mogen zij ook naar een andere club. Daar zit ik echt niet mee." Voorlopig richt hij zich op 11 juli als in Breda met een trai ningskamp het seizoen weer begint. En dan duurt het niet al te lang voor het spektakel op zaterdagavond losbarst. Storm herinnert zich het Bredase pu bliek maar al te goed uit de tij d dat hij met FC Den Haag en De Graafschap in het zuiden speelde. „Een geweldig en thousiast publiek. Een goede zaak dat al die mensen nu aan mijn kant staan. DICK VISSER (Van onze zwemsportmede- werker) AXEL - Karin Clemminck van de Schelde uit Terneuzen blijft in elke zwemwedstrijd uitstekende prestaties leveren. Zo noteerde zij tijdens plaat singswedstrijden voor het zeeuwse kampioenschap in het zwembad te Axel op de 100 meter vrije slag de schitte rende tijd van 1.08.5. Zij zwom hiermede haar onlangs in Kruiningen gevestigde record van 1.09.8 aan flarden. Door de slechte weersomstandigheden was de belangstelling maar matig. Slechts vier Zeeuws- Vlaamse clubs kwamen in Axel aan de start. De uitslagen waren: 400 meter vrije slag heren: l.Pieter Polderman, ZVS, 5.00.1; 2. Edwin de Causemaeker, Bruinvis 5.00.7; 3. Henk Ra- mondt, Bruinvis 5.38.3; 200 meter rugslag dames: 1. An- nemarie Scherbeijn ZVS 2.55.4; 2. Yvonne Klasen, Bruinvis 2.57.3; 3. Elsemiek de Jong Schelde 3.06.2; 100 meter vlinderslag jongens onder de 10 jaar: 1. Nomdo Fakkel Schelde 2.02.8. 100 meter schoolslag meisjes onder de 14 jaar: 1. Sar.dra Verdonck, ZVS 1.36.7; 2 Anita Vergouwe, de Schelde 1.37.7; 3. Christel Lauret, Bruinvis 1.39.6; 100 meter vlinderslag jongens onder de 16 jaar: 1. P.Polder- man ZVS 1.16.4; 2. Niels van de Neste, Schelde 1.22.8; 3. Kees Hamelink, Bruinvis 1.25.3; 100 meter rugslag jon gens onder de 12 jaar: 1. Ro nald Oom, Schelde 1.28.3; 2. Eddie de Smit, ZVS 1.29.5; 3. Erik van de Velde ZVS 1.32.6. 100 meter vlinderslag dames: 1. Yvonne Klasen Bruinvis 1.23.3; 2. Ingrid van Assche Schelde 1.29.3; 3. Addie Dek Zeelandia 1.30.0. 100 meter rugslag jongens onder de 10 jaar: 1. Nomdo Fakkel Schelde 1.49.1; 2. Frank van Leeuwen Schelde 1.49.7 100 meter vrije slag heren: 1. Henk Ramondt Bruinvis 1.04.2; 2. Kees Hame link, Bruinvis 1.08.2; 3. Dick de Braai Bruinvis 1.09.1 100 meter vrije slag jongens onder de 14 jaar: 1. Bram van de Maale Schelde 1,04.2; 2. Niels van Neste Schelde 1.11.0 3. Frank Sijnesael Bruinvis 1.13.9 100 meter vrije slag meisjes onder de 16 jaar: 1. Karin Clemminck Schelde 1.08.5; 2. Annemarie Scher beijn Z.V.S. 1.11.3; 3. Else- mieke de Jong Schelde 1.13.0 200 meter schoolslag heren: 1. Dick de Braai Bruinvis 3.12.2; 2. Kees Hamelink Bruinvis 3.14.3; 3. Wim Vermeulen Bruinvis 3.14.8 Cees Storm: „De clubs gaan kennelijk alleen op de laatste fase van de competitie af". (Van onze zwemmedewerker) VLISSINGEN - De 14- jarige Pieter Polderman van Scheldestroom uit Breskens heeft maandagavond in Vlis- singen en dinsdagavond in Sas van Gent een Zeeuws record gezwommen op de 1500 meter vrije slag heren. In Vlissingen kwam hij in stromende regen tot een geweldige tijd van 19.46.8, waarmee hij zijn oude record (20.00.7) met bijna veer tien seconde verbeterde. In Sas van Gent waren de weersom standigheden veel beter met het gevolg dat hij wederom sneller zwom: 19.39.1. Ook Paula Buijsse van De Braakman uit Hoek kwam in Vlissingen tot een geweldige tijd op de 800 meter vrije slag dames. Na een sterk gezwom men race liet zij 11.14.3 voor zich afdrukken. Zij verbeterde daarmee het Zeeuws record dat sinds 1975 met een tijd van 11.30.7 op naam stond van haar clubgenote Els van Ta- tenhove. In Sas van Gent was Paula Buijsse veel minder snel. Zij kwam daar tot een tijd van 11.23.7. Tijdens de wedstrijd op de 1500 meter heren tikte Edwin de Causmaecker van De Bruinvis uit Sas van Gent als eerste aan op de 800 meter in de tijd van 10.26.5 en dat bete kende een verbetering van het aspirantenrecord (10.30.3 van de Vlissinger Jaap Keijmel). UITSLAGEN: Vlissingen: 1500 meter vrije slag heren: 1 P. Polderman, Scheldestroom 19.46.8, 2 R. Geervliet 21.12.2, 3 P. de Lange 21.53.2, 4 A. 't Jong, Onderdak 22.00.8, 5 G. Sampon, Stormvogel 22.11.0 800 meter vrije slag dames: 1 P. Buijsse, De Braakman 11.14.1, 2 I. Zuidweg, Onder dak 11.54.9, 3 C. Solleveld, Stormvogel 11.57.6, 4 J. Spruijt, Luctor 12.04.3, 5 I. de Waard, Luctor 12.12.7 Uitslagen: Sas van Gent: 1500 meter vrije slag heren: 1 P. Polderman, Scheldestroom 19.39.1, 2 E. de Causmaeker, De Bruinvis 19.52.0, 3 K. Ha melink, De Bruinvis 21.15.0, 4 D. de Braai, De Bruinvis 22.30.0 800 meter vrije slag dames: 1 P. Buijsse, De Braakman 11.23.7, 2 I. Klasen, De Bruinvis 11.44.5, 3 K. Clemminck, De Schelde 11.54.8; 4 M. v.d. Heu vel, Scheldestroom 12.21.0. (Van onze sportmedewerker) HULST - Zeeuwsch- Vlaanderen heeft voor het ko mende seizoen de beschikking over een aantal nieuwe B-trainers. Walter van Duijse en George Pauwels (nieuwe trainer AZVV), Rinus Zeghers (van Zaamslag) en Willy Broekhoven (nieuwe trainer van RIA-Westdorpe) mochten maandag het diploma B-trainer in ontvangst nemen. (ADVERTENTIE) Ukent vast wel de verhalen van automobilisten, die in het bui tenland werd geadviseerd hun olie te laten verversen, omdat de olie zwart was. Heus, dat is flauwekul. Elke goede olie wordt na 'n paar honderd kilometer zwart. Kijk maar 'ns in „Shell helpt, deel 2" Daarin staan nog veel meer van die tips om autoproblemen in de vakantie op te lossen en te voor komen. Neem dat boekje dus mee als u vertrekt - 't kan altijd van pas komen. Nog geen boekje ontvangen? Vraag er dan even naar bij een Shell verkooppunt. Kontroleer onderweg zelf regelmatig xrn olie. Zorg dat de auto goed vlak staat en hou er rekening mee dat het oliepeil meteen na het afzetten van de motor iets lager is. Zolang de olie boven MIN staat hoeft u nog niet bij te vullen. (Van onze sportredactie) AXEL - Ter afsluiting van het seizoen houdt de scheids- rechtersvereniging „Zeeuwsch-VIaanderen" een slotavond op vrijdag 10 juni. Deze bijeenkomst zal worden gehouden in restaurant „Van Goethem", Tuinstraat I te Axel, en begint om acht uur. Op deze avond zullen onder meer de diploma's en zilveren en gouden spelden van de con ditietests worden uitgereikt. Met een gezellig samenzijn zal het seizoen dan worden afge sloten. Volgend jaar viert de scheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-VIaanderen het 40- jarig bestaan. Om dit feest te kunnen financieren zullen er verschillende acties gevoerd worden. Op dit moment draait er een stickeractie. Per stuk kosten de stickers - er zijn er 1500 in omloop - een gulden. (Van onze sportmedewerker) KRABBENDIJKE - Na een onderbreking van ruim 20 jaar staat Krahbendijke zaterdag eindelijk weer eens in het teken van de wielersport. De jeugdafdeling van de RTC Middelkamp houdt daar in samenwerking met de trim- club „De Trappers" wed strijden voor de jeugd en te vens volgt daarop een koers voor liefhebbers. De wedstrijden voor de jeugdlicentiehouders van „Theo Middelkamp" en van wielervereniging Zeeuwsch- VIaanderen beginnen reeds om een uur. Hieraan nemen deel jongens en meisjes in de leef tijdsgroepen van 8 tot en met 14 jaar. Na het beëindigen van de jeugdwedstrijden worden de jeugdleden van „Theo Mid delkamp" in nieuwe trai ningspakken gestoken die worden geschonken door Schipper-Kriekaard, Staal bouw uitKoudekerke. Om half vier gaan de liefhebbers van start voor een afstand van 50 kilometer. Men rekent op een 35 tal deelnemers, waaronder vele bekende Zeeuwen als Tol- hoek, Lepoeter, De Jager en Van der Ploeg. Het parkoers loopt rondom de Oosterscheldestraat. Men kan rugnummers afhalen in cafetaria Bar Prevo en daar volgt na afloop ook de prijsuit reiking. Om deze wielermiddag fi nancieel rond te krijgen heeft men de volgende sponsors kunnen aantrekken: Slijterij Dek, Pekaar Speelgoederen, Meubelhandel Polderman, Textielhuis M. de Schipper, Fietsen en Bromfietshandel J. Vermaire, cafetaria-bar Prevo, Hobby-huis J. de Schipper, Garagebedrijf J. Weststrate, café Stationskoffiehuis Hans Bruijnzeel, Herba Conserven en Slagerij Jansen-Riedijk. (Van onze motorsportmede werker) TUBBERGEN - Adrie de Korte uit Meliskerke is met zijn Kreidler als zesde geëin digd in de 50 cc-race tijdens de internationale motorraces in het Twentse Tubbergen. De Zwitser Stefan Dörflinger, eveneens met een Kreidler, ging als eerste door de finish. PIET FRANKEN uit Oos terhout is tijdens een avondcri terium in Leiden als vierde de finish gepasseerd. (ADVERTENTIE) Zondags met z'n allen naar oma. 't Kost helemaal niets. Niet met de wagen, maar op een tweewieler. Naar je werk en wéér naar huis. Honderdduizenden doen 't. Over de weg naar de finish. Een mooie beker is nooit weg. Goed voor de spieren, goed voor de pondjes^ Mastbosstraat 80-82-84 Tel. 076-133372 Hoogeind 8 Breda - Tel. 076-139874 Eigen reparatie-inrich ting met vakkundig personeel. DAAR M0ÈT U korte uoscfistr 3 WEL SLAGEN |B?e"ahSTeM32830 (Van onze sportmedewerker) OOSTKAPELLE - Op za terdag 11 juni a.s. organiseert de Zeeuws Brabantse Turn kring in de prachtige omgeving van Oostkapelle de jaarlijkse kring-jeugddag. Aan deze dag nemen 50 verenigingen met in totaal zo'n 3000 jongens en meisjes van 8 tot 12 jaar deel. Zij vormen tesamen niet min der dan 126 wedstrijdgroepen. In de bossen en de duinen en op het strand moet een wan delparkoers worden afgelegd tijdens het welk een aantal sportieve- en spelopdrachten, aangepast aan de omgeving, moet worden uitgevoerd. Deze spelopdrachten worden ter plaatse bekendgemaakt. Teneinde de dag een vlot ver loop te doen hebben is de start van de eerste wedstrijdgroep vastgesteld op 11 uur. Vanaf dat moment tot 14,10 start om de twee minuten een volgende groep. Het einde van de dag is gepland op ca. 19 uur. Al de opdrachten zijn in drievoud uitgezet. Circa 350 volwassenen als leiding van de groepen en 60 juryleden, die in totaal zo'n 30.000 beoordelingen moeten geven, zorgen voor de begelei ding van deze massale deelne mersstoet. Prijzen worden er tijdens de jeugddag niet uitgereikt. De prijsbepaling dient uitsluitend ter stimulering van de verrich tingen. De plaatselijke organisatie is in handen van de gymnastiekvereniging DOK uit Oostkapelle, de GV Domburg uit Domburg en SVS uit Serooskerke.

de Stem | 1977 | | pagina 15