Camping Scheldeoord heeft uniek rioleringssysteem Brandweer van Sluis oefende met collega's uit Knokke -ennia ZER(ES) WATERBESPAREND EN MILIEUVRIENDELIJK Contactraad zegt niets over oud-Vlissingen Excelsior in Goes oogst succes in Frankrijk Veel kansen voor Daan de Kubber in Tour du Flic Water stuk duurder in Gent Clublied Corn Boys op plaat KATHOLIEKE LAGERE SCHOOL OOSTBURG WIST TOERNOOI Westdorpe Goes streek per 3 Autopolis It U Hier iuto bij!! auto voor 'n V 6: Uw 2e ;r, van 1975 an 1974, 'n ie ruime ge- vagen Golf nieuwprijs uxe, geel en lerscheiden. m 1975. Nu od. Renault Dpel Kadett lOSTBURG markten tagSUZEN - °r neSTJ K E -DeJ- uitT«" leenH aatstegenoemdever- politierapport Expo van Sas '70 gaat niet door DE STEM VAN DONDERDAG 26 MEI 1977 ito bestelt. 'K a UDVISEUR l. 0-6849 0-4804 •ealisatie schoollef wethouders van Oost- de betrekking van openbare school voor de woonkern Breskens week gedurende ensttreding met inga gen bij het hooM f!S| i, telefoon 01172-1 tuis). ie inlichtingen binne 1 van dit blad te zen Oostburg, Raadhui (Van een onzer verslaggevers) BAARLAND - Als eerste camping in Nederland heeft de camping Scheldeoord in Baarland sinds kort de laatste vinding op het gebied van riolering toegepast. Het is een „eheel gesloten vacuümrioleringssysteem dat zowel wa terbesparend als milieuvriendelijk is. Tot dusver werd dit rioleringssysteem slechts op kleine schaal toegepast en aan boord van grote schepen. De lozing gebeurt niet via septictanks op de sloten maar het afvalwater wordt met grote kracht naar een reservoir gezogén, dat op gezette tijden wordt geleegd. Volgens de heer M.J. Cam- zigt, oud-directeur van Schel deoord, levert het systeem een waterbesparing op van maar liefst tachtig procent. Op het rioleringsnet - dat op het ogenblik ruim duizend meter lang is - kunnen 160 stacara vans en houten vakantiehuis jes worden aangesloten. Het rioleringssysteem kan even tueel tot drieduizend meter worden uitgebreid. „Verstoppingen zijn door de grote zuigkracht die in dit sys teem wordt ontwikkeld, vrij wel uitgesloten. En mocht er toevallig een storing optreden dan kunnen we door middel van elektronische verklikkers in een oogopslag zien waar de verstopping zit", vertelt de heer Camzigt. Samen met zijn naaste me dewerker W. de Pundert is de heer Camzigt drie jaar geleden begonnen met de aanleg van het rioleringssysteem. Over de resultaten zijn hij en de direc teur van Scheldeoord, de heer P. Nordholt, bijzonder te spre ken. „Het heeft ons wel een smak geld gekost maar dat is het ons wel waard gezien de grote besparing van het water verbruik. Bovendien is het sys teem bijzonder hygiënisch". Het is nog maar enkele jaren geleden dat de camping Schel deoord er niet zo best voor stond. Nadat de heer Camzigt de directie van de camping had overgenomen, heeft hij er van alles aan gedaan om Schel deoord weer tot een aantrekke lijk recreatieverblijf te maken. Er kwamen een midgetgolf- baan, omgeven door een goed verzorgd dierenpark, nieuwe bestratingen, een verbeterde drainering en nieuwe aanplan tingen. Zo werden niet minder dan achtduizend bomen en struiken geplant. In 1975 wer den een verwarmd zwembad en kleuterbad in gebruik ge nomen, een jaar later gevolgd door een geheel vernieuwde bar, snackbar en kampwinkel. De heer Nordholt: „Door deze verbeteringen en nieuwe voorzieningen voldoet Schel deoord nu al aan de eisen die binnenkort in verband met de nieuwe kampeerwet door de gemeenten en de kampeerraad aan de campings worden ge steld". Een van de stacaravans op de camping Scheldeoord wordt op het vacuümrioleringssysteem aangesloten. f SLUIS - De brandweer van Knokke-Heist was gisteren met groot materieel in Sluis aanwezig om samen met de Sluise brandweer te oefenen. Deze oefening werd gehou den in het kader van de afspraak die enkele jaren geleden tussen de gemeentebesturen van Knokke-Heist en Sluis werd gemaakt om elkaar bij eventuele calamiteiten bij te staan. De oefening onder leiding van de brandweercomman dant van Sluis P.E. de Broek vond plaats op het fabrieks complex van de firma Hal en Kareis aan de Burgemeester Aernoudtsweg. Er waren ongeveer zeventig brandweerlie den uit Knokke-Heist en circa twintig uit Sluis, met drie autopompen, twee autoladders en twee personeels- en manschappenwagens. Om 20.00 uur werden de manschap pen en h.et materieel dat opgesteld stond op het parkeerter rein aan de Sint Annastraat radiofonisch opgeroepen naar het oefenterrein. Onder belangstelling van de gemeente lijke autoriteiten en het toegestroomde publiek werden de slangen uitgerold, reddingen verricht en de denkbeeldige brand geblust. De territoritaal commandant voor Zeeuwsch-Vlaande- ren, de heer A.J. Vesseur, die de oefening bijwoonde, toonde zich tevreden over de afloop die hij zonder meer nuttig noemde. Na afloop van de oefening bood het ge meentebestuur van Sluis aan de deelnemers een verfrissing aan in café-restaurant Populierenhof. (Van een onzer verslaggevers) HOEK - De Kontaktraad van Hoek wil voorlopig nog geen uitspraak doen over het rehabilitatieplan Oud- Vlissingen, zoals dat door de gemeente Terneuzen is opge steld. De Kontaktraad wil wachten met het innemen van een definitief standpunt totdat KAPELLE-TERNEUZEN 25 MEI - Golden Delicious II 70/80 90-1.01, II60/70 64-81, II 55 30-46 IDC 70/80 32, IIX 60 41. Loganbessen, kas per doos van 200 gram 13.00. Glasaard beien per doos van 200 gram: I 1.01-1.24, IK 1,-1.23. Groen ten bloemkool x 4: 2.20-2.30, x 6 2.04, x8 1.26, afw. 45-96, kropsla 22, radijs 12-15, ra barber 52, oude aardappelen 41, nieuwe 2.80, kriel 1.20. GOES, 24 mei - Aardappe len: Bintje, veldsgewas, directe levering af bedrijf 10,- tot f 26,- per 100 kg; voederaar dappelen af sorteerinrichting 6,- per 100 kg. Het grote prijsverschil vindt mede zijn oorzaak in de sortering. Exclu sief BTW. SAS VAN GENT- De per sonenauto, bestuurd door P. S. UIT Sas van Gent werd woensdagmorgen om elf uur zwaar beschadigd door een frontale botsing op het kruis punt rijks 252-Oostdam te Sas van Gent. De bestuurder van een trekker met oplegger, F. F. uit Oosterhout, sloeg linksaf de Oostdam in en kwam daarbij in botsing met de personenau to. Er werd niemand gewond. TERNEUZEN Een oplet tende burger heeft er in de nacht van dinsdag op woens dag voor gezorgd, dat de 18- m"®6 H en de 22-jarige M.J.S. uit Terneuzen door de gemeentepolitie konden wor den aangehouden. Om 20 uur zag de burger dat beiden zich ophielden bij een nabij het Ju- Ranaziekenhuis geparkeerde auto. Toen zij zich betrapt wis ten reden zij in hun eigen auto De politie kon hen in de «mnebloemstraat aanhouden. bleken in het bezit te zijn van materiaal om benzine uit andere auto's in een jerrycan over te hevelen. Tijdens het verhoor bekenden zij uit drie f ut0 J benzine te hebben gesto- n. Nadat er proces-verbaal w j ken was opgemaakt, erden zij woensdag in de loop an de dag weer vrijgelaten. r.o, li Guido EoH traat-Frederik van ««■«traat te Terneuzen fill motorrijder J.H.C. uit ho f„nkop Zo°m gewond toen Dfrcrm ing kwam met een Personenauto, bestuurd door sestraa, n zii vanaf de Axel- reed f °Ver het kruispunt t°rrijdernn°0rriang aan de mo" e» lien i?tZe,kwam te vallen kneu,? halve een aantal schadigdr' werden zwaar be- (Van onze correspondent) GENT - Leidingwater is te Gent plotseling meer dan 30 procent duurder geworden. Vroeger be droeg de prijs 22 francs per kubieke meter. Sinds 1 mei is dat 29 francs voor dezelfde hoeveelheid, of op de kop af twee gulden. De prijsstijging is een gevolg van de verhoging van 1 april van de prijs waarvoor een watermaat schappij het leidingwater aan het gemeentelijke wa terbedrijf verkoopt. Vroeger werd door een bijzonder tarief, dat naarmate het verbruik steeg, goedkoper werd, het verbruik in de hand gewerkt. Daar wordt nu van af gestapt. De grote afnemers (meer dan 100.000 kubieke meter), dus de industrieën beta len voortaan steeds 24 francs per kubieke meter. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - Voorzit ter L. Marquinie van Corn Boys maakte zondagmiddag bekend dat het sinds kort be staande clublied van Corn Boys op de plaat was opgeno men. Ten bewijze daarvan was de kantine van De Valcke bin nen enkele seconden gevuld met het nu al zeer bekende Corn Boys-clublied. Het clublied is gemaakt en wordt gezongen door The C.B. Set Five, te weten het vijftal Holten, Minnaert, Van Vliet, Kersbulck en Gouw. Voor de muziek tekende Frans Bonne. Het vervaardigen van de plaat was een onderdeel van de vie ring van het 45-jarige bestaan van Corn Boys; In een goed ge vulde kantine van het sport park De Valcke, met overwe gend leden, oud-leden en on dersteunende leden, liet Corn Boys-voorzitter de ups en downs van de 45-jarige Sasse voetbalvereniging de revue passeren. Onder de aanwezi gen bevonden zich ook burgemeester W.R.V. Dusar- duyn, wethouder van sportza ken W. Colsen, directie CPC en mede-Corn Boys-oprichter J. Dierck, (Van een onzer verslaggevers) GOES - Afgelopen week einde, trad het tamboer- en trompetterkorps Excelsior uit Goes met veel succes op in Saint André-les-Verges (Troyes) in Frankrijk. Zaterdagavond brachten de Goesenaren verscheidene shows tijdens het grote Fête Foraine, dat door tienduizen den toeschouwers werd be zocht. Excelsior oogstte veel bijval. Ook tijdens de hierop volgende galavoorstelling kreeg het Goese korps met zijn optreden vele handen op el kaar. Zondagmiddag was het van hetzelfde laken een pak in het zonovergoten Saint André waarop wederom een dui zendkoppige menigte het Goese tamboer- en trompet terkorps hartelijk toejuichte. Dank zij deze successen ont ving de showband verschei dene uitnodigingen om ook in andere plaatsen in Frankrijk op te treden. Op 27 mei treedt Excelsior op in Heenvliet. de gemeente een aantal ge sprekken heeft gevoerd met buurtbewoners en daaruit de conclusies heeft getrokken. De toezegging dat deze ge sprekken zouden komen is ge daan tijdens een recente hoor zitting. Tijdens haar laatste bijeenkomst zijn de leden van de Kontaktraad volmondig akkoord gegaan met het gewij zigde plan Koudepolder. Ook kwam men overeen om bij de gemeente Terneuzen een aan vraag in te dienen voor het in stellen van een parkeerverbod voor een kant van de Juliana- straat.- In de Hoekse Kontaktraad zijn inmiddels drie nieuwe leden benoemd. Het zijn de hren J. Traas, al eerder lid, D. J. Dees en J. van de Lijke. Het dagelijks bestuur van de Kon taktraad bestaat uit voorzitter H. Haak, penningmeester W. Gosselaar en secretaris C.M. Bakker. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN - Als alles normaal verloopt is de win naar van de Tour du Flic in de A-categorie bekend. Ten minste, dat is de mening van Theo Pattijn, eigenaar van Discount House in Sint Jan steen en Jan van Tiel van La Belle Vue, die hun winnaar in de ploeg hebben. Üat zou dan moeten zijn de 32-jarige Ter- neuzense gemeente-arbeider Daan de Kubber, de coureur die twee dagen in het voorste gelid te vinden was in het trimspektakel, dat Terneu zen vier dagen volledig in zijn greep heeft. De duizen den wielerenthousiasten die gisteravond de trim- artiesten aan het werk zagen in de individuele tijdrit, zagen Daantje de Kubber nog eens onverbiddellijk uit halen. Daarmee onderstreepte hij zijn aspiraties om deze vierde uitgave van de Tour du Flic op zijn naam te schrijven. „Ik heb de eerste twee dagen steeds mee vooraan gezeten. Samen met B-renner Jo de Bakker, de vechtjas uit Voge lwaarde, die ik tip als win naar in de B-categorie, heb ik bergen werk moeten verzet ten. Maar ja, ik ben nu een maal geen echte rappe spur ter". Vanavond, in de laatste etappe van de Tour du Flic wil Daan de Kubber echter nog eens keihard uithalen, de man die voor de vierde keer in dit trimfestijn meerijdt, heeft zijn zinnen gezet op de eindoverwinning. Vorig jaar werd hij nog derde, maar nu wil hij met steun van zijn ploeggenoten Rinus Vermue, Adrie Vonck, Martin van Drongelen (allen A-renners) en de B-coureur Piet Tjuy toeslaan. Als zijn belang rijkste concurrenten ziet hij nog Henk Maas en Meerten Dallinga. „Maar daar hoop ik mee af te rekenen", zo meldt hij enthousiast. De formatie van Discount House-La Belle Vue moet na de eerste dag echter één ren ner missen. Niet meer gestart is B-renner Rini Moens. Theo Pattijn, samen met Jan van Tiel ploegleider, zegt: „Moens werd dinsdagmor gen weggeroepen. Hij moest assisteren bij de politieman schappen bij de treinkaping bij Vries. Moens is brigade- commadant van de mare chaussee in Putte. Op die manier zijn we door de ka pers ook nog gedupeerd...". Maar ook met vijf man rent Pattijn, zelf een ex-trimmer, die de wielersport - „trou wens alle takken van sport" - een warm hart toedraagt. „We zitten tijdens de koers volop in de slag met de for maties van Piet Friet en Wis se. Dat klikt heel goed tussen ons", zegt Pattijn, die samen met Jan Tiel binnenkort eveneens de Discount House-La Belle Vue- formatie zal inzetten in de tweedaagse van Kruiningen (vrijdag 3 en zaterdag 4 juni) en in de Omloop van de Braakman, de trimklassieker die op 18 juni wordt afge werkt. Bijna viel de succes volle ploeg van Van Tiel en Pattijn geheel buiten de prijzen in de Tour du Flic. Pattijn: „Daar heb*ik me wel even razend om gemaakt. Van Tiel wilde aanvankelijk stoppen met de sponsoring. Ik heb voorgesteld dat we het dan samen zouden doen. Er waren nog drie gegadigden voor een plaats in de Tour du Flic. Het lot wees Discount House-La Belle Vue als ge lukkige ploeg aan die deel mocht nemen. Nu meenden de organisatoren ineens maandagavond te moten opmerken dat wij niet moch ten starten omdat de ploeg door twee man gesponsord werd. Maar ze hadden ons al toegelaten. Ze zijn achteraf wel haastig op hun woorden geruggekomen. Men heeft ons excuses aangeboden, waarmee dus alles weer rechtgetrokken is. Gelukkig maar, want we willen graag vanavond de Tour du Flic- winnaar, Daan de Kubber in ons midden hebben". Uitslagen: 1. D. Kubber 7,5 km in 10.36,2. J. Geense 10.40,3. J. de Bakker 10.43, 4. O. Haers (Wissenkerke) 10.43, 5. P. de Putter 10.54, 6. H. Heyboer 11,04, 7. P. Harms 11.05, 8. W. Usebaert 11.05, 9. J. van de Broecke (Politie- sportvereniging), 10. H. Maas (Van Kouteren-Dieleman) 11.10,11. J. Krap 11.10 (Witte), 12. S. Kieboom 11.10 (El Mar), 13. J. van Passel (Wissenkerke) 11.12, 14. J. Riemens (Van Kouteren-Dieleman) 11.14,15. J. Gelissen 11.15 (Aardewerk), 16. R. David (NSM) 11.16, 17. G. Schuuran (Macra) 11.18,18. I. Riemens (De Schelde) 11.19, 19. D. Helmendag (Van Dix- hoorn) 11.19, 20. P. Thalen (Snackley Bar) 11.20. KRABBENDL7KE - Op een bouwland in Krabbendijke is een zweefvliegtuig geland waarschijnlijk door onvol doende termiek. WEMELDINGE - Op de Oosterschelde is het Duitse binnenschip Fehmarm groot 1200 ton en geladen met ijzer omhoog gevaren bij de Zand- kreek. Ruim een uur later is het schip vlot getrokken door de Nieuwland en de Bruinvis van W. Mullers sleepdienst uit Terneuzen. De Fehmarm die onderweg was van Dordrecht naar Antwerpen kon daarna zijn reis vervolgen. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT - De expo die de middenstandsvereni ging Sas '70 uit Sas van Gent eind september zou houden in de Vlaanderenhal gaat niet door. Het evenement is een jaar uitgesteld omdat het praktisch samenvalt met een handels beurs en de scheepvaartten toonstelling in Terneuzen. De beurs en de tentoonstelling hangen nauw samen met de feesten rond 150 jaar Kanaal Gent-Terneuzen. Hoewel Sas '7 0 al vrij ver ge vorderd was met de organisatie van de Expo - een evenement dat in principe om de drie jaar terugkomt - heeft men er toch maar vanaf gezien. Voorzitter Co Torbijn van de vereniging: „Wij zijn zo netjes dat we Terneuzen voorrang geven. Wij kunnen trouwens de expo ook gemakkelijker verzetten dat zij de beurs en de tentoonstelling omdat die din gen alles te maken hebben met de kanaalfeesten. Daar komt bij dat in die periode in heel de kanaalzone steeds iets te doen is. En wij willen het risico niet lopen dat onze expo maar wei nig belangstelling krijgt, zowel van standhouders als van het publiek". Sas '70 heeft inmiddels de collega-middenstandsclubs uit Terneuzen en Axel wel laten weten dat de expo in Sas van Gent volgend jaar in ieder geval doorgaat, welke activi teiten men eventueel elders ook in petto heeft. „Wij ver wachten dan uiteraard wel dat zij ons dan onze gang zullen laten gaan", aldus Co Torbijn. (Van onze correspondent) SLUIS - Het handbaltoer- nooi voor de meisjes leerlingen van de lagere scho len in West-Zeeuwsch- Vlaanderen, dat in Sluis werd gehouden, is gewonnen door de r.-k. lagere school te Oostburg. De leider van het team mocht hiervoor uit handen van bur gemeester, mr. H.P.L. van den Beid, die de prijsuitreiking verrichtte, de door het gemeen tebestuur van Sluis beschik baar gestelde wisselbeker in ontvangst nemen. Tweede werd de openbare lagere school uit Oostburg en derde de r.-k. lagere school te Hoofdplaat. Aan het toernooi namen 23 teams deel, die vanaf negen uur in het gemeentelijk sportpark de strijd aanbonden. Vanwege het slechte weer moesten de organisators de Sluise sportleraren J. Henry en W. Schram voor het spelen van de finalewedstrijden uit wijken naar de sporthal. De Gravin - In bistro-bar „De Gravin" aan de Graaf- jansdijk te Westdorpe, kunnen de muziekliefhebbers vrijdag avond 27 mei gedurende en kele uren aan hun trekken ko men. Die avond staat een op treden van Eilinks op het pro gramma. Informatie-avond Van daag, 26 mei, wordt in het Pol- deruus in de Goese Polder een gemeentelijke informatie avond gehouden over de bouw van garageboxen in de Schu- manstede, Bechstede en Spaakstede. Verder zullen me dedelingen worden gedaan over de in en nabij de Be chstede aan te brengen groen voorzieningen. De bijeen komst, die onder leiding staat van wethouder L.H. de Leeuw begint om 20.30 uur. V

de Stem | 1977 | | pagina 23