OOK EEN DRUKKE KONINGINNEDAG OP ZUID -BE VEL AND EM na lan Velen gingen fietsen met Keetie van Oosten r in Goes tderen tee KLAPBAND WAS STARTSCHOT Veel optochten en spelen in kanaalzone Wie verloor Omiros T blijft in Vlissingen O TIE F Als je rookt, rook dan wat goeds hoogwater ,iIJKPLAAT OOFDPLAAT politierapport GsGOuCinSlSltfO TERNEUZEN BIERV1ET Westdorpe ZANDSTRAAT HOEK SLUISKIL STS VAN GENT LEXINGTON Als je rookt, rook dan wat goeds Afs'npure. tabötesmaak Jz&llesfs,c/3H roofje alleen Lexington. jets Qwcfers kont ercfan nlet ovtrjehf. 'n Lexington-roker wit tabak proeven Daarom rookt /e Lexington En mets anders. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Begunstigd door goed weer trokken ook op Zuid-Beveland de festiviteiten op koninginnedag allerwegen veel deelnemers en belangstel lenden. Overal werden de feestprogramma's 's morgens ingeluid door gebeier van kerkklokken. Een algemeen muzikaal gebeuren waren de rondgangen van muziekvere nigingen door stad of dorp. Traditiegetrouw vormden ook de kinder- en volksspelen als mede de gekostumeerde kinde roptochten de hoofdmoot van de feestviering. In de Grote Kerk in Goes werd de verjaardag van konin gin Juliana plechtig herdacht met een concert en samenspel met medewerking van het Zeeuws Jeugdorkest, het Zeeuws Mannenkoor, organist Kees van Eersel en de zangeres mevrouw T. den Boer-de Kok. Het geheel stond onder leiding van Han Beekman. Anders dan voorgaande jaren toen de Grote Markt het middelpunt van de feestelijkheden was, stond dit jaar de Beestenmarkt centraal in het gevarieerde programma van de Stichting Goes Vooruit de Grote Markt was niet beschikbaar in ver band met herinrichtingswerk zaamheden). De Beestenmarkt bleek veel te klein om de grote belangstelling voor de ver scheidene activiteiten te kun nen bergen. Aan de gezelligheid deed dat evenwel geen afbreuk, inte gendeel. Veel plezier leverde de zeskamp voor scholieren om de gouden brandweerhelm op, waarbij de vrijwillige brandweer deskundige assis tentie verleende. Ook voor de andere punten van het pro gramma, zoals een gezellig- heidsrit voor auto's en moto ren, een toneeluitvoering voor bejaarden in de Prins van Oranje, een kinderkermis in de veilinghal, een gekostumeerde optocht en een dito voetbal wedstrijd, volksdansen op de Beestenmarkt en figuurmar sen door het tamboer- en trompetterkorps Excelsior en Jong Oranje alsmede tot be sluit het Oranjebal in de Prins van Oranje kwamen vele hon derden mensen op de been. In Heinkenszand trok een lange stoet van versierde fiet sen, karretjes en andere voer tuigjes door het centrum van het dorp. Over de vijfhonderd kinderen namen deel aan de activiteiten in de Stenge en voor de wat grotere kinderen waren er voetbalwedstrijden, 's- Middags vond een fietsrally plaats en in de avonduren stonden een lampionoptocht en een groot Oranjebal in het middelpunt van de balngstel- ling. Ook in Ovezande had de oranjevereniging O.V.O. voor veel afwisseling in het feest programma gezorgd.Zo waren er onder meer mini- olympische spelen, een vosse- jacht, een zeskamp, een gekos tumeerde kinderoptocht, be hendigheidswedstrijden voor fietsers, brommers en trekker-chauffeurs, een da mesvoetbalwedstrijd en na tuurlijk ontbrak ook het Oran jebal niet. Ook in tal van an dere dorpen werd aangetoond dat de verjaardag van de ko ningin nog steeds een bij uit stek nationale feestdag is. Een zeskamp voor scholieren vormde in Goes een van de onderdelen van het feestprogramma. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag, opgesteld door het KNMI op zondag IS uur. Veranderlijk bewolkt met plaatselijk buien. Middagtem- peraturen omstreeks 15 gra den. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor dinsdag en woens- Aantal uren zon: 2 tot 9. Min. temp.: omstreeks 7 graden. Max. temp.: omstreeks 14 gra den. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 pro cent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Morgen, dinsdag 3 mei. Bergen op Zoom 4.05 ei 16.28" Hansweert 3.33 en 15.57 Terneuzen 2.56 en 15.19 Vlissingen 2.24 en 14.47 Wemeldinge 4.14 en 16.42 spoedig meester, maar het na blussen heeft nog enige uren in beslag genomen. Ongeveer 80 balen oud pa pier moeten als verloren wor den beschouwd. De schade wordt op 14 a 15 duizend gul den geschat. De oorzaak is niet bekend. T NEDERLAND i B V. kwartaal, f 13,36 per maand, f 153,- per Nieuwstraat 9, 01150-7920 (4 lijnen) llijnen). GOES, Klokstraat 1, 01100-28030 l 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur -exploitatie: Breda: Maandag t/m vrijdag idag van 20.00-22.00 uur 076-122341. anderen: 01140-3751. Midden-Zeeland Augustijn. Lorentzlaan 50. Terneuzen. and drs. J Bouwmans, Zuidvhetstraat 53, i-Zeeland. G van Berkel, Voorburcht 37. Terneuzen en Kanaalzone. P. de Schipper, •dacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: 1st, 01140-4159. redacteur voor West- elm, Melkweg 40. Oostburg. 01170-3370, le Boer. Langs de Kreek 56, Terneuzen. A. Koomen, Troelstralaa 8, Axel. 01155- Zeeland W Hendrikx 01140-3751 eland C Menu 01150-5839 nende vossenjacht. Er voor deze met veel ;en omklede wedstrijden redelijke belangstelling, iet Oranjeplein werden 's Jags demonstraties ge- :n door de ehbo- ■niging, de trimclub en de «vereniging, 's Avonds ertecrde Uit het Volk r het Volk op het Spui- n. Een lampionoptocht oot de feestdag. CL ANIMO NAM DE IOOLJEUGD IN Slijk- at deel aan aller spelletjes het feestcomité op stapel gezet. Er werd voorts jr de ouderen gekostu- erd gevoetbald en men deelnemen aan een wed- ij d over een hindernis- an, een kruiwagenrace en tekenwedstrijd. Van de nt van de ouderen bestond inig belangstelling voor festijn. ,,Een ouderwetse koningi- dag". Zo werd zaterdag- ond tevreden geconsta- erd in Hoofdplaat, waar de :tiviteiten de gehele dag nor een zeer grote belang- elling hadden gekend. De amesvoetbalwedstrijd tus- n Breskens en Hoofdplaat e wonnen door eerstge- oemde met 2-1) trok meer elangstelling dan Hoofd- laat 1 pleegt te doen. 130 inderen mane deel aan een allonwedstrijd en veel aardering bestond voor een nuzikale rondgang van .B.K., dat hierbij werd eassisteerd door de Terneu- zcnse Showgirls. Een konin- ;innebal in zaal West-End maakte een gezellig slot aan ie Hoofdplaatse feestdag. Keetie (rechts voorgrond) temidden van tochtgenoten. MIDDELBURG - Wie wil er niet eens fietsen in gezelschap van onze meervoudige wereldkampioene wielrennen Keetie van Oosten-Hage? Over de honderd huis-, tuin- en keukenfietsers lieten zich op koninginnedag dit buitenkansje niet ontgaan. Uiteraard in een heel wat gezapiger tempo dan waarin Keetie zich pleegt voor te bewegen, maakten zij een fietstocht door Walcheren die georganiseerd was door de Eerste Enige Echte Nederlandse Wielrijdersbond ENWB, afdeling Zeeland. Het evenement had ten doel het gebruik van ons van oudsher meest nationale vervoermiddel te propageren. Keetie van Oosten zelf loste op originele wijze het startschot voor de fietstocht. Liever gezegd, het was meer een startklap, want Nederlands snelste fietster pompte op het Damplein in Middelburg net zo lang een fietsband op totdat deze klapte. Daarna peddelde de stoet met Keetie voorop in de richting van Veere om vervolgens via Gapin- ge, Serooskerke en Grijpskerke in Middelburg terug te keren. AXEL - De rijkspolitie te Axel heeft zaterdagmorgen E.A.W. uit Deurne aangehou den, die op de Markt met hor-' loges liep te venden. Tegen hem werd proces verbaal op gemaakt. De horloges werden in beslag genomen. TERNEUZEN - Op het kruispunt Provinciale Weg Terhole/Sluiskilbrug en de Mr. F.J. Haarmanweg te Terneu zen, kwamen zondagmiddag twee personenauto's met el kaar in botsing, waardoor een der wagens in de sloot be landde en volkomen vernield werd. M. de J. uit Axel kwam vanaf de Blikstraat in de rich ting van de mr. Haarmanweg gereden en zag de auto van G. de C. uit Terneuzen op ge noemd kruispunt te laat. Door de botsing kwam De C. met zijn auto in de sloot terecht. Hij liep hierbij lichte verwondin gen op. TERNEUZEN - Op het kruispunt Axelsestraat/Tuin- straat te Terneuzen kwam de auto, bestuurd door P. van E. uit Hoek, die vanaf de van Cantfortstraat overstak om de Tuinstraat in te rijden en de van rechts komende bromfiet ser A. van D. uit Terneuzen, met elkaar in botsing. De bromfietser werd licht ge wond, de bromfiets werd aan zienlijk beschadigd. TERNEUZEN - Op het kruispunt Leeuwenlaan/Wil lem de Zwijgerlaan te Terneu zen werd een 8-jarig jongetje, Karei C. bij het oversteken aangereden door een perso nenauto, bestuurd door J.S. uit Terneuzen. De auto kwam vanaf de rotonde en haalde nabij het kruispunt een andere auto in, waardoor de bestuur der het voetgangerspad niet opmerkte. Het slachtoffer dat een hoofdwonde opliep, werd per ambulance naar het Julia- naziekenhuis overgebracht. TERNEUZEN - De Terneu- zenaar W.T. heeft tijdens het Op het politiebureau te Oos tburg zijn inlichtingen te be komen omtrent de navolgende gevonden voorwerpen over de maand maart 1977: tas voor autpapieren, zwart lak kin derschoentje, contactsleutels Ford, no's D 10-25/ OA 79 W 126, bruine knipportemonnee met inhoud, zwarte knippor temonnee met inhoud, rode sleutelhouder tevens porte monnee met 2 grote sleutels, merk Nemef, no. 32 en 37 en 1 kleine sleutel no. SX 66. weekeinde bij de gemeentepo litie aangifte gedaan van dief stal van de buitenboordmotor van zijn in de Braakman gele- gen pleziervaartuig. VLISSINGEN - Het Griekse vrachtschip Omiros T, dat sinds mei vorig jaar in de bin nenhaven van Vlissingen voor anker ligt, is opnieuw gecon fronteerd met een beslagleg ging. Nadat afgelopen week einde de schuld (ruim 18.000 Amerikaanse dollars aan de Deka Transport b.v. uit Vlis singen) werd betaald, heeft de Antwerpse leveranciersmaat schappij Charles Reens en de Kytserpotter een claim van 50.000 ingediend. De kansen dat de Omiros T binnen afzienbare tijd de haven van Vlissingen mag ver laten zijn daarmee weer uiterst gering geworden. Naast de nieuw ingediende vordering drukken ook nog steeds de be slagen van een aantal koffie- assuradeuren en de inkomst- loze Philippijnse bemannings leden op de schouders van de Panamese reder Lapithos Shipping Company. Het al geruime tijd slepende conflict zal wellicht uitmon den in een verkoop van het schip. Mr. C.H. Brinkman, die de belangen van de Antwerpse maatschappij behartigt, ziet dat als de enige mogelijkheid, tenzij de Panamese reder snel met geld op de proppen zou komen. Ondertussen blijft de situa tie vooral voor de bemannings leden bijzonder pijnlijk. Zij hebben de schrale troost dat als er geld wordt uitbetaald, zij de eersten zullen zijn die kun nen incasseren. De onderhan delingen tussen het advoca tenkantoor Nolst Trenite en de Panamese reder verlopen nog steeds stroef. Vandaag zullen de partijen opnieuw rond de tafel gaan zitten. KANAALZONE ZEEUWSCH-VLAANDEREN -Optochten, kinderspelen en in Biervliet zelfs damesvoet bal trokken zaterdag bij de feestelijke viering van Ko ninginnedag 1977 grote be langstelling. Ook de burge meesters lieten zich niet on betuigd zoals vrijdagavond al bleek in Westdorpe waar burgemeester drs. W. Dusar- duijn van Sas van Gent het eerste schot loste tijdens een feestelijke schieting georga niseerd door de karabijn- schietclub Het Oud Raed- huys. monstraties van verschil lende verenigingen en veel belangstelling ging uit naar het vendelzwaaien door het vermaarde Sint- Nicolaasgilde uit Valkens- waard. Diverse muziekgezel schappen maakten rondgan gen door Terneuzen. Vanaf drie punten vertrokken 's avonds om half negen hon derden kinderen voor de tra ditionele lampioenoptocht richting Markt, uiteraard onder muzikale begeleiding. Na een muzikale show en taptoe werd de feestviering in Terneuzen besloten met een veel belangstellijg trek kend vuurwerk op de be groeide pier. Na de reveille begeleidden drumband Irene, harmonie De Vliegende Hollander en Het Eerste Terneuzense ma- jorettenpeloton en de Ter neuzense Showgirls een op tocht met gekroonde fietsen die in het Zuidersportpark begon en op de Markt eindig de. Wethouder mevrouw L. van de Plas-Tanis reikte hier de prijzen uit. Een toe- psraakje van burgemeester C. Ockeloen werd gevolgd door een aantrekkelijke show en de honderden toe schouwers gingen toen haar Het Java om een lading van drie parachutisten bij te wo nen. Vele honderden kinderen woonden 's morgens en 's middags voorstelling bij van de Kindershow Piet Perneel uit Brugge. Gedurende de gehel middag waren er de- Het feestcomité in Biervliet had zaterdag een leuk pro gramma in elkaar gezet. De schooljeugd boven 12 jaar kon zich uitleven im een vol leybaltoernooi, datgehouden werd op een terrein nabij Ter Walle. De lagere schooljeugd kon 's middags terecht op de speelweide waar o.m. eem le vend ganzeborbspel werd ge speeld. Voor leerlingen van de eerste twee klassen. Veel animo ook bij de huttenbouw en er was voorts heel wat be langstelling voor het leren bollen op de Biervlietse bol- baam. Op het oefenveld van de v.v. Biervliet werd eem damesvoetbalwedstrijd ge speeld en 's avonds trok een lampionoptocht door de stra ten vam het stadje. Dank zij het goede weer trokken de activiteiten een ruime be langstelling, waaronder bur gemeester C. Ockeloen van Tegneuzen. vrijdagavond begonnen in Westdorpe de feestelijkhe den al met een surpriseschie- ting van de club Het Oud Raedhuys. Burgemeester Dusarduijn, die vrijdag avond het openingsschot los te, was zaterdagmorgen al weer vroeg present om de vlag te hijsen waarna de offi ciële feestelijkheden een aanvang namen. Veel be langstelling was er voor de show van De Flamingo's die werd opgevoerd op een ter rein nabij het bejaardente huis. Er werden prijskaar- tingen gehouden voor be jaarden en minder-validen en de jeugd kon zich uitleven in een kleurwedstrijd en een speurtocht. Ook de fietsen- rally kende een goede deel name en veel gelachen werd er bij de geitenvoetbalwed strijd tussen Poly Pam en Chicago. Voor de jeugd was er 's avonds nog een ballon wedstrijd waar ook harmo nie Eikels worden Bomen acte de presence gaf. Een oranjebal besloot de feeste lijkheden. De koninginnedagviering in Zandstraat heeft een sterk muzikaal karakter gehad. Al lereerst was de drumband en het majorettenkorps The Ar- no's op het schoolpleintje bezig met een wervelende show. Het hoogtepunt van de viering was een oranjebal in het Paulushuis, waar oud en jong zich kon uitleven op muziek van de plaatselijke disc-jockey. Een optreden van De Verenigde Vrienden kon niet doorgaan bij gebrek aan belangstelling van de kant van de muzikanten. Alle Zandstraatse scholieren waren 's morgens aanwezig bij de kinderspelen. De jeugd kon bovendien meedoen aan een spannende fietsenrally. Een grote optocht onder het motto „Hoek Totaal" vormde het belangrijkste evenement in dit dorp. 's Middags trok een stoet met 14 versierde wagens en vier groepen door het gehele dorp. Voor de jury een moei lijke taak de 7 beschikbare prijzen uit te delen. De fees telijkheden s morgens start ten met een reveille en het loslaten van duiven. Druk bezocht werd de Vlaamse kermis in het buurthuis. Een lampionoptocht besloot de feestviering. De feestelijkheden in Sluiskil bestonden voor de kleuters uit een poppenkast voorstelling terwijl de wat oudere jeugd in niet- alledaagse kledij een optocht opluisterde. Voor de drie bassischolen stonden boven dien de traditionele volks spelen op het programma. Een autozoektocht en een kaarttoernoiwaren de activi teiten voor de oudere Sluis- killenaars. Hoogtepunt za terdag was een demonstratie fietsvoetbal en -acrobatiek door de Belgische club Sport na Arbeid. De belangstelling voor diverse activiteiten was bijzonder groot. Onder matige belangstel ling werd de hoofdmoot van de Sasse koniginnedagfees- ten afgedraaid in de Vlaan- derenhal. Daar streden 22 koppels in een rollenwed- strijd over drie manches. De deelnemers waren afkomstig van diverse Sasse verenigin gen. De schooljeugd kon zich uitleven bij de kinderspelen. Niet minder dan 400 kinde ren namen hieraan deel. De kleuters konden genieten van een poppenkastvoorstelling in zaal Planetarium. De mu zikale begeleiding van de dag was in handen van De Ver enigde Vrienden en de boe- renkapel De Berestekers. BERGEN OP ZOOM Roxytheater, 20.00 uur: Pa- pillon, 14 j. Luxortheater, 20.00 uur: Bruce Lee, mijn meester, 18 j. Stichting Etcetera, Molstr. 10a. Alcoholic Art Group met diverse technieken. Geop. ma. t/m vrij. 13.30-17.00 uur; vrij. ook 19.00-21.00 uur; zat. en zond. 13.30-18.00 uur (t/m 15 mei). Markiezenhof, (gemeente museum) Expositie „De tranen van Klaartje", natuurweten schappen en techniek van 1750-1850 (t/m 30 mei). Tevens expositie van werken van de kunstschilder Marinus Schip per (t/m 13 juni). Geopend da gelijks van 14.00-17.00 uur. HULST De Koning van Engeland, 14.30 en 16.30 en 18.30 uur: Het rijk der zinnen, 18 j. 16.00 en 20.30 uur: The Party, a.l. 20.00 uur: Barry Lyndon, 14 j. W. Blommaert, 15.00 uur: Schieting. KOEWACHT J. de Kind, 15.00 uur: Ker- misschieting Nooit Gedacht. MIDDELBURG Citytheater, 20.00 uur: King Kong. Concert- en Gehoorzaal, 20.00 uur: Het Zeeuws Orkest, m.m.v. Marja Bon (piano). (ADVERTENTIES) OOSTBURG Ledeltheater, 20.00 uur: L'Empire des sens, 18 j. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, Wil lem Verstraeten uit Hulst ex poseert schilder- en teken werk. Geopend: dagelijks van 9.00-12.00 en van 13.30-18.00 uur; vrijdag tot 20.00 uur; zon dag van 14.00-18.00 uur; woensdag gesloten (t/m 7 mei). TERNEUZEN Luxortheater, 20.00 uur: Salon Kitty, 18 j. Koffiehuis Galerie Artikof, Schoolweg 4. Mevr. Dik van Meeuwen uit Amstelveen ex poseert karakterpoppen. VLISSINGEN Alhambratheater, 20.00 uur: Drie superboys rammen er op los, 14 j. IJZENDIJKE Streekmuseum, Expositie „Kunst uit Zeeland 3" met aquarellen, gouaches, ge mengde technieken en colla ges. Geopend: maandag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur; zaterdag, zon- en feestdagen van 14.00-17.00 uur (t/m 15 mei). LEXINGTON Kinderspelen in Zandstraat Demonstratie van een jeugdgymclub in Terneuzen.

de Stem | 1977 | | pagina 7