lenden Huldiging AZVV op stadhuis Van de Bunder favoriet in titelstrijd STEINKAMP HI WWII BILJARTTOEMOOI Selectie-duel aldeling Zeeland Concours hippiqsse in Axel grootser dan ooi Nieuw tenne voor Re Tapperij OOll) Piet Wessel jeugdtrainer bij Terneuzen Irbitersciirsus Receptie De Ruige Toepen CISCA DIDEli sport n. i, voor een »n probleem aders en alle rkt. ervice is nog joit was. foon 01155-2710 B.V. EDING ELEVIS5E 148-3119 >7-1389 Vergadering Oranje -Wit Veteranentoernooi CLINGE- STEEN ij met aktieve jonge an bij het ontvangen >om. De werksfeer is =nd en interessant, aantal winkelteams erkkring kunnen bij- SSINGEN geplaatst ilen te VLISSINGEN aantrekkelijke extra's /aarden ngstoeslagen maken bij onze be- 12-14; VLISSINGEN GEN adres OUDE ielszaken te GILZE ion 01615-2056 van 00 uur. 38 26 C 565/12 2 <e Alltransistor K.T.V. t 66 cm/110* beeldbuis toets 12 voorkeurstations IS:... 2095.- (Van onze sportmedewerkcr) AXEL - Het voltallige college van b. en w. van de gemeente Axel heeft donderdagavond de selectie van het eerste team van de zaterdagvoctbalvereniging AZW - dat het afgelopen weekeinde kampioen werd in de derde klas van het zaterdagvoetbal - voor die prestatie op het Axelse stadhuis gehuldigd. Burgemeester de Kam van Axel in zijn toespraak: „Ik dacht dat we hier gerust van een prestatie mogen spreken. Zo'n resultaat kan alleen maar worden bereikt door een goede samenwerking en vooral eensge zindheid tussen spelers en bestuur op de eerste plaats, en een goed functionerend bestuur op de andere kant. Argumenten die bij uw vereniging zeker aanwezig zijn". Een huldiging die overigens een sober karakter kende, en waaraan in de toekomst ook wel het een en ander zal veranderen. Burgemeester De Kam deelde dat de aanwezigen mee. De Kam: „Ik dacht dat we er beter aan doen in de toekomst al onze kam pioenen een keer per jaar te huldigen. Zo'n huldiging heeft dan ook meer inhoud, anders wordt het wel een eentonige bedoening. Er komen nu eenmaal elk jaar meer kampioenen in onze gemeen te". Als laatste bedankte AZVV-voorzitter Van Nierop het ge meentebestuur van Axel voor de ontvangst. „We zullen proberen Axel in de tweede klas hoog te houden", aldus van Nierop. Axels burgemeester De Kam feliciteert AZVV-doelman De Roos met het behaalde kampioenschap AXEL - De supportersclub van de voetbalvereniging Axel, Oranje-Wit, houdt op vrijdag 6 mei de jaarvergadering in café „De La Paix" van Rein Dicle- rnan in Axel. De vergadering begint om 20.00 uur. De agenda bevat naast de gebruikelijke jaarverslagen, punten als bespreking contri butie en buskosten; begroting voor het nieuwe seizoen en be spreking van het algemeen be leid van het bestuur. Bij de be stuursverkiezing zijn de heren van Zuuren en van Swaal af tredend en herkiesbaar. Voorts zullen de activiteiten voor het komende seizoen worden be sproken. (Van onze sportredactie) KATTENDIJKE - De Zeeuwse wielerenthousiasten kunnen vanmiddag weer volop aan hun trekken komen in Kattendijkc, waar de provinciale wielerkampioenschappen worden afgewerkt. Alleen is het buitengewoon jammer dat in Kattendijke niet kan worden genoten van de enorme tweestrijd die er momenteel woedt in Zeeland tussen de twee vedetten Toine van de Bunder, de man die overwinning op overwinning boekt, en ex-prof Wim de Waal. (Van onze voetbalmedcwer- ker) TERNEUZEN - Piet Wessel, oud-voetballer van Terneuzen cn Biervliet, gaat het komend seizoen de A-jeugd van Ter- neuzen, uitkomend in de hoofdklasse van de Zeeuwse juniorencompetitie, trainen. Eerder was Wessel trainer van de voetbalvereniging Steen, waarmee hij in 1975 promoveerde van de vierde naar de derde klasse KNVB. •(Van onze sportredactie) TERNEUZEN - Door de scheidsrechtervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen wordt er opnieuw een scheidsrech tercursus gehouden. Deze cur sus is gisteren in Terneuzen begonnen en duurt zeven weken (één avond per week) Docenten bij deze cursus van de KNVB-afdeling Zeeland, zijn Jan Bos en Ad van Beek. Omdat er nog vele jeugdwed strijden gespeeld worden waarbij de verenigingen zelf voor een arbiter moeten zor gen, hoopt de scheidsrechters- vereniging Zeeuwsch- Vlaanderen dat er via deze cur sus weer flink wat scheids rechters bij de afdeling kunnen worden aangemeld. (Van onze sportredactie) ARNEMUIDEN - De vete- ranencommissie van de voet balvereniging Arnemuiden, heeft de organisatie in handen van het jaarlijkse toernooi voor spelers van 30 jaar en ou der, dat zaterdag wordt ge houden. Inzet vormt de strijd om de L. Grootjans- wisselbeker. Aan het toernooi wordt deelgenomen door de teams van VCK (Koudekerke); Wal cheren (Vlissingen); Zeelandia (middelburg); en Arnemuiden A.en B. Het toernooi, dat op het sportpark aan de Van Citters- weg in Arnemuiden wordt ge- speeld, begint om 1 uur. (Van onze sportredactie) AXEL Het biljarttoernooi voor buitenlandse werknemers is na een enerverende finale tussen M. Jordan en H. Stein- kamp door Steinkamp gewon nen. Dit inmiddels traditioneel geworden internationale bil jarttoernooi werd gehouden in café „De la Paix" van Rein Die- leman in Axel. De algemene organisatie was in handen van Jo Leeraert. Daar voor het begin van het toernooi nog afzeggingen wer den ontvangen is het deelne mersveld met Nederlanders gecompleteerd. In verband met het verschil in moyennes van de spelers, was een handicap ingevoerd voor wat betreft het aantal te maken caramboles. De einduitslag van dit toer nooi zag er als volgt uit: 1 H. Steinkamp (West-Duitsland) 12 punten, algemeen gemid delde 1.01, 2 M. Jordan (West-Duitsland) 10-2.75, 3 K. Katern (Joegoslavië) 8-1.52, 4 H. Cordbrüning (West- Duitsland) 8.-1.45, 5 R. Milen- kovic (Joegoslavië) 8-0.85, 6 E. Leeraert (Nederland) 4-1.01, 7 C. van den Bergen (Nederland) 4-1.17, 8 R. Verstraeten (Ne derland 0-1.69. Na afloop van deze zeer geslaagde ontmoe ting werden de prijzen uitge reikt aan de deelnemers door Jo Leeraert. In 1975 en 1976 is dit toernooi gewonnen door H. Cordbrüning. HEIKANT - De Heikantse biljartclub „De Ruige Toepers" bestaat dit jaar vijf tien jaar. Men wil dit feit op passende wijze herdenken en daartoe heeft het bestuur be staande uit voorzitter Piet Va- lent, secretaris Theo de Block en Willy Martens een aantal activiteiten op touw gezet, die zaterdag hun hoogtepunt moe ten vinden in een receptie en de prijsuitreiking van de afgelo pen competitie door wethou der van sportzaken van de ge meente hulst, Rob Eeman. In het kader van het jubi leum werd afgelopen winter een nederlaagtoernooi ver speeld. Geen enkele club slaagde erin „De Ruige Toepers" een nederlaag toe te brengen. Het eerste resultaat werd geboekt door de Bossche Toepers, die een gelijk spel wisten te behalen. De deelname van Toine van de Bunder staat vast, maar De Waal mag als ex-prof niet star ten in Kattendijke. Dat neemt een tikkeltje weg van de glans rond dit provinciale kam pioenschap, toch altijd een ti telstrijd waarin de Zeeuwse coureurs willen schitteren. Naast van de Bunder staat in ieder geval de deelname vast TERNEUZEN - Maandag werd de algemene ledenverga dering van het district Zeeland van de Nederlandse Badmin ton Bond gehouden. Aanwezig waren elf van de vijftien aan gesloten verenigingen. Behan deld werden verslagen van di verse commissies. Evelien Rijnders, drie jaar dis tricts—secretaresse, waarvan een half jaar bovendien waar nemend voorzitster, trad af en was niet herkiesbaar. Cisca Duden werd met veertien stemmen vóór en zeven tegen de nieuwe districts-secreta- resse. Sarie Pieters gaat de le denadministratie verzorgen. Met algemene stemmen werd Kees Bommelier van de Badmintonvereniging DOK gekozen tot districts-wed- strijd commissie-voorzitter, tevens competitieleider. De heer Emmerik, districtsvoor zitter, reikte tijdens de verga dering vaantjes uit aan alle kampioensteams van het afge lopen seizoen. van Cees Spaans, Wim Evertse, Bram Geense, Vester Aarts, Thijs Fase, Tonnie de Waele, Ad Polak, Johnny Verbeke, Guido Paridaen en Heddy Nieuwdorp om de meest klin kende namen maar eens te noemen. Zo rond de twintig amateurs komen aan het vertrek en uiteraard is Toine van de Bun der door het ontbreken van aartsrivaal Wim de Waal de grote favoriet voor de Zeeuwse amateurtitel. Ook vorig jaar was Van de Bunder kansheb ber nummer één, maar toen greep verrassend Thijs Fase het Zeeuws kampioenschap. Hieruit kan men reeds conclu deren dat het maken van een prognose altijd een riskante zaak blijft. Dat Fase, Van de Bunder, Spaans en Nieuwdorp de belangrijkste rollen zullen vertolken in dit kampioen schap mag echter wel worden aangenomen. Voor de amateurs die als laatste categorie, om drie uur vertrekken en 120 kilometer afleggen, beginnen de junioren en nieuwelingen kort achter elkaar aan hun respectievelijk 50 en 80 kilometer. Dat ge beurt om kwart over twee. Bij de junioren staan slechts vier renners ingeschreven namelijk de Bevelanders Vleugel en Tol- leman en de Zeeuws- Vlamingen Van der Sijpt en Der Weduwe. Nieuwelingen zijn er dertien bij w.o.: Werner Wieme, Ro nald Harte, Frank Pijcke, Peter Scherbeijn, Rob Bijvan- ck, Adrie de Maesschalck, Jan Maayen en Ko Eversdijk. Ver- (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG - De eer ste voorbereidingen om tot een Zeeuws elftal te komen worden al weer getroffen. De K.N.V.B. afdeling Zeeland heeft voor dinsdag 3 mei een selectiewedstrijd gepland op het terrein van de vereniging VCK te Koudekerke. De wedstrijd begint om half acht. De technische commissie heeft de volgende spelers voor dit selectieduel uitge- nodigd:Corn. Pruijssers en Joost de Ridder van Arne muiden, George Geirnaert en Staf Martens van Axel, Nico Bouwman (AZVV), Bert Pen- tury en Paul Telussa (Jong Ambon), Kees Hoogesteger (Krabbendijke), Ivo Wouters (Koewacht), Daaf Faasse (Meeuwen), Chris Riemens (Serooskerke), Wim Dekker, Simon Harinck, Kees van der Sluis en Hennie Wijs van Middelburg, Alex Dehulster, Eugene Lauret, Frans van der Pijl, Maarten van der Staal en Jan Rietdijk van Terneuzen, Frank Deij, Eu gene Fagg, Hans de Roover en Wim de Waal van Vlissin gen, Leo van Ast (Yerseke), Adri van den Ende (Zaam- slag) en Adrie Koster (Zie- rikzee). De trainer-coach is weer Jo de Waal en als ver zorger treedt op fysiothera peut Ton Sheilds. Toine van de Bunder, de grote favoriet in het Zeeuws Wieler kampioenschap schillende van deze renners uit Zeeuwsch-Vlaanderen die vorig jaar nog een jeugdlicen- tie op zak hadden debuteerden reeds veelbelovend, in hun nieuwe categorie. Het krachts verschil is niet zo groot bij de nieuwelingen en daarom kan een interessant duel worden verwacht. Het wielerpro- gramma in Kattendijke wordt om elf uur geopend met een wedstrijd voor liefhebbers over 60 kilometer, om het offi cieuze Zeeuwse kampioen schap. Van de partij bij de circa 20 liefhebbers die ver trekken zijn onder andere: Ad van der Ploeg, Jan en Louw de Jager, Willy de Feber, Ton Veerman, Bert Steenbakker en Cor Verplanke. Burgemeester F.G.A. Huber van Goes lost het startschot voor deze liefhebberskoers. De organisatie van de titelstrijd berustte bij het jonge wieler- comité in Kattendijke dat vorig jaar pas zijn eerste wed strijden organiseerde. Het parkoers van drie kilometer lengte (hetzelfde waarop nu wordt gereden) met flinke rechte stukken, een eindje dijk en een dorpskern, leende zich volgens de toenmalige consul voor Zeeland Jan Moerdijk perfect voor het organiseren van een provinciaal kampioen schap. „En wij hapten gretig toe, toen ons daarvoor de kans werd geboden", bekent Heij- man Ceelen nu, de voorzitter van het organiserend comité. „Het is immers zaterdag voor ons een mooie gelegenheid om amateurs te presenteren. Fi nancieel is dat anders voor ons niet op te brengen. Bij een pro vinciaal kampioenschap valt het prijzenschema weg en dan lukt het net, hoewel ze al met al, toch zaterdag ook nog zo'n f2500,- kwijt zijn aan organi satiekosten. Van de gemeente Goes kreeg men veel medewerking al moet men wat improviseren met de afzetting van het parkoers rondom de finish, omdat veel dranghekken op koninginne dag elders moeten worden ge bruikt. Maar omdat de meeste mensen van het wielercomité ook deel uitmaken van het feest- of ook wel oranje-comité genoemd, waren er maar wei nigproblemen. Voorzitter Cee len, secretaris Jan van Kerk- voort, penningmeester Toon Westdorp en de andere leden van het Kattendijkse wieler comité Coert Langenhuijzen, Hans Wisse en Jan Hunders- marek, hopen op gunstig weer zaterdag en uiteraard een flinke belangstelling. (Van onze sportredactie) AXEL - De ruitersportvere niging Axel, waarin de Oranje- ruiters en de ponyclub De Kleppertjes zijn onderge bracht, maakt zich weer op voor het traditionele interna tionale concours hippique, dat op tweede pinksterdag wordt gehouden. „Het wordt grootser dan ooit", zegt Jan Murrc. AI jaren „getrouwd" met de rui tersportvereniging Axel, en deel uitmakend van de publici- tcitscommissie rond het con cours hippique. „Ga maar na, er komen maar liefst 650 com binaties aan het vertrek, meer dan we in voorgaande jaren ooit aan de start gehad hebben. Het spreekt dan ook voor zich dat er aan organisatorisch werk nogal het een en ander is komen kijken". In Axel kan men rekenen op een hippisch festijn van topklasse. Murre: „Aan het vertrek komen de beste ruiters en ama zones uit het Belgische Waas land, Brabant en geheel Zee land. Ruitersportverenigingen die met een fikse afvaardiging in ieder geval naar Axel komen zijn: (landelijke rijverenigin- gen; paarden): Oranjeruiters (Willemstad); Eendrachtrui- ters (Oud-Vossemeer); Gouwe Reyers (Veere); Haringruiters (Biervliet); Oranjeruiters (Axel); Oranjezon (Vrouwen polder); Paardeboem (Kloe- tinge); Reimerswaal (Kruinin- gen); Scheldestad (Vlissingen); Schouwse Ruiters (Dreischor); Walcheren (Arnemuiden); Weelruiters (Heinkenszand); Westelijk Schouwen (Haam stede) en de Zwinruiters (Nieuwvliet). Voorts dus nog enkele sterke verenigingen uit Belgisch Waasland, die ieder jaar voor topprestaties zorgen in het Axelse concours hippi que. Bij de pony's geven de vol gende clubs acte de presence: Dijkruiters (Wolphaartsdijk); Eendrachtsruiters, Oranjerui ters (Willemstad); Gouwe Reyers; Haringruiters; Hon- gerruiters; Hulst; Jacoba van Beieren; de Kleppertjes; Oran jezon; Paardebloem; Rei merswaal; Scheldestad; Schouwse Ruiters; Walcheren; Weelruiters en Westelijk Schouwen. De verschillende combinaties zijn onderver deeld in alle mogelijke klassen en categorieën. Murre: „We mogen er als oudste club van Zeeland trots op zijn een zo groot deelnemersveld aan te hebben kunnen trekken. Het is tenslotte geen peuleschil een evenement van een dergelijke omvang, waarvan de kosten zijn begroot op maar liefst f20.000,- op poten te zetten. We zijn al vanaf december bezig om de hele zaak rond te krijgen. Met de kern van zo'n tiental personen redden we het. Daar komen nog wel tal van secondanten bij, maar de eigenlijke organisatie komt toch op schouders van een ge ring aantal clubenthousiasten terecht". Die mannen die alles weer tot in de puntjes verzorgd heb ben zijn dan: E. deTheijeenW. Bolleman van de terreincom missie; R. Murre, R. Kindt, J. Haak en J. Cox van de belang rijke financiële commissie; C. de Baay van de verlotings commissie en Jac de Feijter en P. den Hamer van de techni sche commissie. Murre: „Alle taken zijn voortreffelijk ver deeld. Iedereen weet precies wat hij moet doen. Alles mar cheert soepel, maar dat gaat toch steeds gemakkelijker naarmate je meer van derge lijke hippische evenementen hebt georganiseerd. Om het programma zo vlot mogelijk te laten verlopen met zoveel deelnemers, is het nood zakelijk, dat al 's morgens om halfnegen begonnen wordt met het L-(licht)springen. Murre: „In tegenstelling tot overige concoursen werken we in Axel, als enig in Zeeland, het L-springen in de ochtenduren af. Anders zouden we beslist in tijdnood komen. De L-(lichte)dressuur wordt op de Duitse manier afgewerkt. Dat houdt in dat de combinaties met drie ruiters tegelijk in de ring in actie komen. Dit is uniek voor Zeeland en levert een enorme tijdwinst op. In de middaguren is er dan het spec taculaire springen voor de ver schillende categorieën. De or ganisatie is tevens bezig een aantrekkelijk omlijstingspro gramma in elkaar te steken. „We zullen er alles aan doen om een recordaantal paardes- portliefhebbers naar het concours-terrein in Axel te trekken", merkt een nu reeds optimistische Murre op. SINT JANSTEEN - Ruim vierduizend mensen omzoom den 29 april 1973 het Hulsterse sportpark. Van heinde en ver waren voetbalenthousiasten naar Hulst gekomen om de be slissingswedstrijd in vier II tussen Steen en Clinge bij te wonen. Steen trok aan het langste eind, scheidsrechter Piet Koster moest rennen om de woedeuitbrastingen van de Clinge-supporters te ontlopen. Zo'n vaart zal het komende zaterdag allemaal wel niet meer lopen. Toch heeft het Oranjecomitvan Sint Jansteen- een goede zet gedaan door spe lers van beide elftallen te be naderen om te komen tot een replay van deze wedstrijd. Grote animator achter het ge heel is Gabby de Kesel. Hij is al weken druk doende met het speuren naar adressen van spe lers die hun emplooi in andere gebieden van Nederland heb ben gevonden. „Neem nou een Luc Ivens, die heb ik na lang zoeken bij het Brabantse Rupchen ge vonden en zo zijn er nog een paar", aldus De Kesel. De hui dige trainers van Steen 'en Clinge zullen zich niet met de zaken kunnen bemoeien. Im mers Piet Wissel zal de Steen equipe naar een nieuwe zege willen voeren en bij Clinge zal de toenmalige coach Honor eefs weer voor een avond met de scepter zwaaien. Donderdagavond kwamen de leden van de tourclub „De Tapperij" uit Axel bijeen om de nieuwe uitrusting in ontvangst te nemen uit handen van Theo Pattijn van Discounthous in St. Jansteen. De ruim een jaar bestaande vereniging gaat ook dit jaar aan de meeste lange afstandsritten in Zeeland deelnemen. DE STEM VAN ZATERDAG 30 APRIL 1977

de Stem | 1977 | | pagina 15