zeer druk bezocht kiekkotfestival Muzikale avond fanfare Sluiskil Gemeente werkt aan afronding van het plan Oud-Vlissingen ,De Meerpaal' won tafeltennistoernooi v v v -kantoor oostburg had het druk Commissies meer betrekken bij het werk van B. en W. NIET DOORGAAN VORMT NOG STRUIKELBLOK Ook winkels in Hoofdplaat en IJzendijke open op zondagen RAAD SLUIS: Leerlingen uitwisselen tijdens Kanaal feesten E. Sarneel CSM Hengelkampioen Westdorpe Burgerlijke stand kanaalzone CPC ging hengelen Activiteiten Klupuus Z aamslag Swingavond in „De KousepaeV Middenstandscommissie Oostburg: Triconoble door Raas terug gewezen In hoger beroep Zwaardere straf voor van oplichting verdachte DE STEM VAN DINSDAG 5 APRIL 1977 1 in zeeland er - 20 u: Butter-1 edse toer, 18 j. ENT Uilenspiegel I expositie van an Ramanandra. do. en za. 9.00- 0-18.00 uur, vrij I ,i 13.30-20.00 uur, .00 uur (t/m 8 V :er-20 u: Meisjes I 18 j. N theater-20u: Het I m, 18 j. De Piek - rstr. 13; 21 u; •japuosiqaai i3Aoq 'map use 'apBJESSB3( doujf nap do m aai}aq AND 6 per maand, f 153,- per 01150-7920 (4 lijnen), lokstraat 1,01100-28030 3.30-17.00 uur. da: Maandag t/m vrijdag 2 00 uur 076-122341. -3751, Midden-Zeeland entzlaan 50, Terneuzen. mans, Zuidvlietstraat 53, n Berkel, Voorburcht 37, taaizone: P de Schipper, ;t-Zeeuwsch-Vlaanderen: redacteur voor West- Oostburg, 01170-3370, ie Kreek 56, Terneuzen. elstralaa 8, Axel. 01155- idrikx 01140-3751. 1150-5839. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - De tweede uitgave van het Kiekkot- filmfestival is zowel door or ganisatoren als bezoekers een groot succes geworden. Onge veer 250 filmliefhebbers beke ken de twaalf films die afgelo pen week en dit weekeinde te zien waren in het Zuidlandpo- diumtheater. Gemiddeld komt dat neer op ruim honderd bezoekers per voorstelling. „Een geweldig succes", aldus een van de in itiatiefnemers Kiekkot-man Bob Ruiter, eraan toevoegend: „Dit is beslist de moeite waard geweest en we gaan er in ieder geval mee door". Voor het festival-gebeuren was zoveel belangstelling, dat verschil lende voorstellingen met „een uitverkocht huis" werden ge draaid. Zo moesten donderdag- en zaterdagavond een aantal cinefielen terugge stuurd worden, omdat er geen plaats meer was. De film die de meeste belangstelling trok was l'Innocente van Luchino Vi sconti. Volgens Rob Ruiter is het succes van het festival voor een groot deel toe te schrijven aan de formule, die ten op zichte van vorig jaar nogal veranderd is, minder films en over meer dagen gespreid. Bo vendien traden in verschil lende films bekende acteurs als trekpleister op. Ter gelegenheid van het fes tival hadden de technici van het Zuidlandtheater Hen Koke en Arnold Textor een fraai vestzaktheater ingericht. Met behulp van de Kiekkotploeg werd deze arena zondagavond weer gedemonteerd. Gestimuleerd door het suc ces heeft het Kiekkot inmid dels als voorlopige plannen voor het Kiekkotfilmfestival deel drie. Rob Ruiter: „We denken eraan om het volgend jaar weer uit te breiden, bij voorbeeld over een periode van tien dagen, we willen dan elke avond één hoofdfilm draaien met wat kortere voorfilms en in het weekeinde twee films per avond in plaats van zoals nu drie." (Van onze correspondent) SLUISKIL - De fanfare en drumband „Sluiskil" hield in samenwerking met de harmonie „St. Cecilia" uit Klooster- zande in het afelopen weekeinde een muzikale avond in de Hederlandse Hervormde kerk te Sluiskil. De belangstel ling was vrij gering. Na afloop-bedankte de voorzitter van de fanfare Sluiskil de heer C. Tendijck de beide verenigin gen voor hun optreden en de ongeveer honderd aanwezigen voor hun belangstelling. In het bijzonder sprak hij nog een woord van dank tot beide dirigenten de heren J. de Witte van Sluiskil en M. Meijers van St. Cecilia en de heer R. Jurriëns die de jeugdige leden van de fanfare Sluiskil onder zijn hoede heeft. Verder hoopte de heer C. Tendijck op het voortzetten van deze evenementen. De publieke belangstelling in Sluiskil te'animeren. Om de kosten te dekken hield men nog een verloting waarvoor de prijzen door de Sluiskilse middenstand waren geschonken. Na het officiële gedeelte volgde er in „de Ark" nog een gezellig samenzijn. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS - Verschillende raadsleden in Sluis hebben erop aangedrongen de be staande raadscommissie meer bij het werk van b. en w. te betrekken. „De afstand tussen raad en college is te groot," zo meende de heer A. van Soolin- gen. De Heer P.' de Broek drong nogmaals aan op het instellen van een commissie voor Open bare Werken, maar burgemeester mr. H. van den Beid waarschuwde ervoor te veel commissies in het leven te roepen. De heer de Milliano vond ook dat het aantal com missies voldoende was, maar dat die toch optimaal geinfor- meerd zouden moeten worden. De raad ging akkoord met het aangaan van een rekening- courantovereenkomst met de Stichting Streeklandbouwmu- seum. Maximaal mag de stich ting bij de gemeente Sluis 30.000 gulden opnemen. Voor dit bedrag staan ook Aarden burg en OoStburg voor een derde garant. Naar aanleiding van de begin maart gehouden alge mene beschouwingen vroeg de heer O. de Milliano of de soms vrij scherpe kritiek van de heer A. de Badts voor diens eigen rekening kwam, of dat die na mens de fractie Algemeen Be lang naar voren werd ge bracht. De heer de Milliano wees erop dat deze fractie zelf een wethouder had geleverd en na 7 jaar blijkt in het beleid van de kritiek van de heer A. de Badts weinig terug te vinden. „Wethouder Ceulenaere denkt in eerste instantie misschien: ha, weer een kop in de krant. Zijn tweede gedachte is dan kennelijk: de heer de Badts kan me nog meer vertellen". Zowel de wethouder als de heer de Badts zeiden dat in de fractie van te voren overleg wordt gepleegd. „Ik ben dan misschien wel eens scherp, maar ik sta daar volledig ach ter en neem geen woord terug", aldus de heer de Badts. (Van een onzer verslaggevers) HOEK - De gemeente Terneuzen is bezig met de afron ding van het rehabilitatieplan Oud-Vlissingen te Hoek. Nog deze maand of anders in mei wordt het noordelijk deel van het plan ter goedkeuring aan de gemeenteraad voorge legd. Een voorziene doorgang vanuit het nieuwe gedeelte van Hoek, via Oud-Vlissingen naar het centrum van het dorp leverde gisteren nogal wat kritiek op tijdens een hoorzitting met de bewoners van het rehabilitatiegebied. De financiën spelen ook een belangrijke rol in de opzet van het hele plan, liet wethouder drs. R. Barbé van Openbare Werken in de Hoekse gehoor zaal doorschemeren. De uit voering van het rehabilitatie- TERNEUZEN - Tijdens de komende Kanaalfeesten, in september van dit jaar in Ter neuzen vindt een uitwisseling plaats van Belgische en Neder landse scholieren. De uitwisse ling, is een initiatief van de mentoren van het derde leer jaar van het LHNO en het LEAO van de scholengemeen schap „de Leeuwtjes" in Ter neuzen. Een voorproefje van de ruil vond de afgelopen week al plaats. Zo'n negentig leerlin gen van het derde leerjaar LHNO - LEAO van de Leeuw tjes trok naar Gent voor een werkweek. Aan het Technische Instituut werden de leerlingen ontvangen door het bestuur van de school, een ontvangst die voor beide groepen zeer prettig verliep. Mentoren van het Technisch Instituut leidden de Terneu- zense scholieren vervolgens rond door het gebouw van de school. In klassen verdeeld volgde men ook de lessen. De Terneuzense bezoekers hebben op hun beurt de Belgische col lega's uitgenodigd om tijdens oe Kanaalfeesten ook eens naar Terneuzen te komen ken nis maken met het Lager Be roepsonderwijs van „de Leeuwtjes". De leerlingen van de Leeuw tjes brachten tijdens de werk week ook een bezoek aan de studio's van de BRT te Brussel. Bovendien maakten ze tijdens een puzzeltocht kennis met de verschillende bouwstijlen van de stad Gent. De werkweek wordt afgesloten met een mid- ag schaatsen op de kunstijs baan te Brugge. plan zoals het er nu uitziet, re kent met een tekort van 220.000,-. Het aanleggen van een doorsteek voor wande laars vanaf de Narcisstraat naar de Markt, met daarnaast een aanvoerweg voor bedie nend verkeer en de aanleg van enkele parkeerplaatsen riep veel kritiek op. Vooral de eige naar van een tuin, die ten be hoeve van deze voorzieningen voor tweederde déél moet ver dwijnen, de heer J. Verhoef, verweet de gemeente, dat er zomaar met „het domme pot lood" was gewerkt. De heer Verhoef: „Dit is een brute ma nier van ingrijpen in particu lier bezit, terwijl er alternatie ven zijn". Hij zag niet in, hoe het algemeen belang gediend was met dit plan. Wethouder Barbé kwam hem later enigszins tegemoet door aan te kondigen een deel van de voorziene parkeer plaats te laten vervallen en een pad achterlangs de winkels aan de Molendijk aan te leg gen. Om elders in deze hoek van Oud-Vlissingen weer wat ruimte voor auto's te scheppen, moet een oorspronkelijk op het plan ingetekende woning ver dwijnen. „Dat betekent een extra tekort bij de opzet van het geheel", aldus de heer Bar bé. Over de rehabilitatie van het noordelijk deel van het plan Oud-Vlissingen wordt op korte termijn door de gemeen teraad een beslissing genomen. De bewoners hier krijgen tuin tjes achter hun huizen en nieuwe parkeerplaatsen er voor. Verschillende onderdelen van het rehabilitatieplan Oud-Vlissingen zullen, voor dat de gemeenteraad een be sluit neemt, nog doorgespro ken worden met bewoners die voor dit doel in kleine groepjes een uitnodiging van de ge meente krijgen. FEESTAVOND - In de feest zaal van „Het Oude Raedhuis" hielden de leden van de mid denstandsvereniging „West dorpe" een feestavond. Na eerst een maaltijd te hebben gebruikt, amuseerden de aan wezige dames en heren zich tot in de kleine uurtjes met enige gezelschapsspelen. 'Van on2e correspondent) Heer I GENT D De Pen zaterrt1"6®' k?Cg afSe,°- directeur ?gaV°ndIvan CSM bekPf, n Loon een bet kam?-6ns he,t behalen van vandeCSMCnSC p hen8e,en ging CSM personeelsvereni- 650 werd Es'33' l"*4®" Va" gevolad H„' ,'neel°P de voet 61o Xen°r Vï' Martens s'ersPT.tn6?nd°0rO-deHul- 1 b30 punten. Deze laatste wedstrijd, die meetelde voor het kampioenschap werd 's middags gehouden aan de Westerschelde bij Terneuzen. Van de 36 deelnemers ving W. Martens het meest, niet minder dan 13 vissen. De grootste vis werd door O. de Hulsters bin nengehaald. De damesprijs ging naar mevrouw Ooster hout, terwijl de poedelprijs ook in handen viel van me vrouw IJzermans. Na afloop reikte de voorzitter van de per soneelsvereniging de heer R. Marquinie de prijzen uit. Geboren: Peter zv J. van Harn en M, Lauret, Biervliet, Tjade zv R. de Haay en E. van Dirven Terneuzen, Tessa dv G. Akkerman en C. Sehorfhaar Terneuzen, Sander zv A. Mast en J. Koek Terneuzen, Johan nes zv J. van Doezelaar en H. Luk Terneuzen, Patricia dv H. Ballegeer en B. van Acker Sas van Gent, Twinkle dv A. de Schutter en N. Smaers Terneu zen, Renske dv J. van der Vorst en M. van Beurden Hoek, Er- line dv J. Kraak en A. Deij Ter neuzen, Monica dv A. Dijkwel en J. Duinkerke Terneuzen, Robert zv A. Harmst en H. Kuijk Terneuzen. Ondertrouwd: I. de Zwarte 22 Terneuzen en J. Dieleman 22 Terneuzen. Getrouwd: J. Donze 21 en F. Westphaal 21 Axel, E. Kruijsse 20 en D. Klouwers 20 Terneu zen, P. van Es 23 enM. Bliek 19 Hoek. Overleden: A. Vervaet Sas van Gent 75, C. de Bruyne 85 wed. van T. de Decker Bier vliet, J. Leunis 64 Hoek, P. Lauret 75 Terneuzen, M. den Engelsman 62 ev. J. Verhage Terneuzen, J. de Fijter 83 Ter neuzen, W. de Ruijtenburg 68, Terneuzen. v (Van onze correspondent) SAS VAN GENT - Op de Westerschelde nabij Terneu zen hield de personeelsvereni ging van de CPC uit Sas van Gent, afgelopen zaterdag de tweede wedstrijd van het sei zoen. A. Ploegaert wist ook deze keer de meeste vis te ver schalken, zodat hij ook als eer ste uit de strijd kwam. R. de Smit en E. de Vos weden res pectievelijk tweede en derde. De stand voor het CPC henge- lkampioenschap na de tweede wedstrijd ziet er als volgt uit: 1. A. Ploegaert, 2. R. de Smit, 3. D. Hofman. Het klassement voor de jeugd: 1. H. Beaurain, 2. J. van Esbroek, 3. J. Ploe gaert. ZAAMSLAG - Het klupuus in Zaamslag heeft de komende weken een groot aantal aktivi- teiten op het programma staan, zowel voor de kleinere kinderen als voor de wat ou dere jeugd. Het programma ziet er als volgt uit: 7 april: Een sport- en spelkwis in het Klupuus, aan vang 14 uur. 12 april: Een filmvoorstelling, die begint om 14 uur. 13 april: Rolschaats- wedstrijden voor de kinderen van 6 tot en met 14 jaar. 16 april: Excursie van de kleuters naar het Axelse bos. De kleuters kunnen zich om 10 upr verzamelen bij het Klu puus. Voor de ouderen is er op donderdag 14 april een ping- pongtoernooi. Dit toernooi in het Klupuus begint om 14 uur. Tenslotte treedt op vrijdag 15 april de popgroep Alien Agony in het Klupuus op. Dit optre den begint om 20 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - De openbare school De Meerpaal heeft gisteren het jaarlijkse tafeltennistoernooi in de Terneu zense sporthal het Zwaantje gewonnen. De Meerpaal ein digde als eerste in de categorie van het lager onderwijs. Bij het voortgezet onderwijs behaalde het Zeldenrustcollege de eerste prijs. Aan het tafeltennistoernooi op deze eerste dag van de paasvakantie namen 225 deelnemers van 12 scholen deel. Er werd gespeeld op 22 tafels. De heren de Rooij en Potten, leden van de tafeltenniscommissie, een onderdeel van de centrale schoolsportcommissie van de gemeente Terneu zen, verzorgde de wedstrijdleiding. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden luiden als volgt: voortgezet onder wijs: 1. Zeldenrustcollege; 2. Petrus Hondiuscollege en eveneens 2. de lagere Technische School. Lager onderwijs: 1. De Meerpaal, 2. Zuidlandschool, 3. De Terp. Prijzen individueel: Meisjes 9-10 jaar; 1. Miranda Kristilijn. Jon gens 9-10 jaar: 1. Erik Roeland. Jongens 11 jaar en ouder: 1. Robert van der Peyl. Meisjes 11 jaar en ouder: 1. Jacque line Wilting. Prijzen voortgezet onderwijs individuele ca tegorie: Meisjes t/m 15 jaar: 1. Jessica de Jong. Jongens t/m 15 jaar: 1. Rob van Laere. Jongens 16 jaar en ouder: 1. Henk Jansen. Klasse N.T.T.B. (Nederlandse Tafeltennis Bond) 1. Ronnie de Jonge. Leerkrachten: 1. J.P. Arnold. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - Het inlich tingenkantoor van de VVV- Oostburg blijkt afgelopen zo merseizoen in een steeds groter wordende behoefte te hebben voorzien. Niet minder dan 4.862 mensen wisten de weg naar de balie te vinden om zich te laten informeren over aller lei toeristische mogelijkheden. Daarnaast werden nog 2.517 telefoontjes ontvangen en 959 brieven. De VW-Oostburg had zijn service-pakket dan ook uitge breid. Niet alleen werd streek- informatie gegeven, ook wer den belangstellenden gewezen op bepaalde mogelijkheden in Nederland en België! „Dit wordt in 1977 uitgebreid, zodat we bijna als buitenlands verkeersbureau kunnen optre den", zo werd op de laatste VW-vergadering in Oostburg gezegd. Het inlichtingenkantoor werd ook ingeschakeld bij (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - Johnny's Rock Roll Band begint waardering te oogsten in Zeeuws Vlaanderen. Ruim 100 jongeren swingden zaterdag avond in het jongerencentrum de Kousepael op de meesle pende muziek van de Middel burgse band. Onder de bezielende leiding van zanger Johnny Caljouw haalde de band een goed ni veau met als uitschieters de oude hits, zoals Roll over Beet hoven, Haert Break Hotel van Elvis Presley en Del Shannon's Run Away. Gitarist Eugne de Hoed was evenals drummer Cees Meerman uitstekend op dreef. Er wordt hard gewerkt aan de verbetering van het re pertoire om te zijner tij d platen te gaan maken. De volgende muziekactiviteit in de Kouse pael vindt plaats op zaterdag 14 mei wanneer er een folk- blues festival wordt gehouden met deelname van de Ameri kaanse zanger Jon Wyce, de Terneuzenaars Gert de Meyer en Henny van der Klis en nog vele anderen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - Met over grote meerderheid is de Oos- tburgse commissie voor Midden* en Kleinbedrijf en Toerisme van mening, dat ook in de kernen IJzendijke en Hoofdplaat gelegenheid moet bestaan de winkels op zondag open te houden. Het was de heer R. Calon die gisteren opmerkte, dat thans in deze beide kernen ook een aan tal winkels op zondag geopend zal zijn, en hij vond dat die si tuatie gehandhaafd moest blijven. „Het zou zondezijn als die winkels nu moeten slui ten". De commissie besprak giste ren de ontwerp-verordening Winkelsluiting. Het college van B. en W. wil de gemeente raad volgende week voorstel len een fiks aantal ontheffin gen te verlenen om de be staande - historisch gegroeide - situatie te handhaven. Voor één der commissieleden aan leiding op te merken, dat als er zoveel ontheffingen komen, de nieuwe wet eigenlijk niets voorstelt. Voorzitter G. Claeijs bestreed dit. „Wij zitten hier in een speci fiek grensgebied en het gaat erom de bestaande situatie te continueren. Dat is in het be lang van de middenstand en van de gehele gemeente". De heer Claeijs wees op de recreatieve functie van de ge meente en het kooptoerisme van over de grens. De heer P. Toesseint vroeg zich af of misschien niet teveel gevraagd werd. Een der ont heffingen nl. is de openstel lingsmogelijkheid zaterdag van 17.00 tot 18.00 uur. „Met name de vakbonden hebben zich ten behoeve van het winkelpersoneel sterk ge maakt voor een sluitingstijd stip 's zaterdags om 14.00 uur. Dat is uiteindelijk 17.00 uur geworden". De heer Claeijs wees erop, dat ook in omlig gende gemeenten waarschijn lijk de sluiting op zaterdag om 18.00 uur is. „Als wij eerder sluiten kan dat problemen ge ven", meende hij. In antwoord op opmerkin gen van de heer J. Schippers, dat bepaalde bedrijven - b.v. op het strand en in de duinen - buiten de verordening vallen, werd gezegd dat juist dit soort bedrijven individueel onthef fing van sluitingstijd bij het college van B. en W. kunnen aanvragen. De commissie kon zich uit eindelijk met de ontwerp verordening verenigen. Die behelst o.m. ontheffingsmoge lijkheden voor winkels op kampeerbedrijven en in de di verse kernen van de gemeente, al naargelang historische en plaatselijke omstandigheden. hotel- en pensionbemiddeling en ook camping De Plate kon steeds meer worden „opge vuld". Dit jaar zal de VW een her druk verzorgen van de be kende „Grenspalentocht"., iets wat vorig jaar door omstan digheden niet meer kon gebeu ren. Ook wordt dit jaar een plattegrond van Oostburg - nodig door uitbreiding en daarmee gepaard gaande nieuwe straat namen - uitge geven. OOSTBURG - Het Aarden- burgse Triconoble, eens lijs taanvoerder in poule a van het Oostburgse zaalvoetbal is na de nederlaag tegen Raes- modes zo goed als zeker voor het kampioenschap uitgescha keld. Met nog drie wedstrijden voor de boeg heeft het team nu een achterstand van vijf pun ten op leider Peugeot dat deze week in de sporthal De Veer- hoek met 4-1 won van Dürlet. Dhaenens Verduijn blijft de leiders tot op een punt volgen en klopte Hofzicht varkens met 4-3. Janssen sport en Ok- topus deelden de punten (4-4). In poule c speelde hekkeslui- ter De Buitenlust 2-2 GELIJK TEGEN'Steba NMB Blondeel was te sterk voor Vooruit BV en won met 7-1. V V Sasput versloeg Eloy met 4-1 en Inter nationaal Transport won met de oneven goal van Trimclub 1-0 (Van onze correspondent) GENT Het Gentse Be roepshof heeft maandag de straf verhoogd van de Nederlands-Belgische van op lichting verdachte B.v.R. uit Evergem. B.v.R. kwam in sep tember van het vorig j aar in het nieuws met zijn firma Baro- nex. Hij slaagde erin een onbe kend aantal op winst verlek kerde kandidaat medewerkers over te halen elk B.frs. 50,000 in zijn zak te pompen. Voor de schijn werd heft een minimum hoeveelheid koffie ter hand gesteld. Elke inves teerder mocht op zijn beurt nieuwe geldschieters aantrek ken en deelde voor vijftig pro cent in deze winst. Voor de cor rectionele rechtbank te Gent werd hij op 24 januari j.L ver oordeeld tot een jaar gevange nisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Aan een van zijn te goeder trouw geoor deelde medewerkers, die in de Baronex-affaire B.frs. 600.000 geïnvesteerd had, moest v.R. het totale bedrag terugbetalen. In beroep werd de straf van v.R. opgetrokken tot achttien maanden, waarvan zes maan den voorwaardelijk. Daaren tegen oordeelde het Beroeps hof, dat de eis van de voor naamste partij ongegrond was, omdat deze volgens de recht bank wel op de hoogte geweest moet zijn van de ware bedoe ling van de firma Baronex. Diens schuldvordering van B.frs. 600.000 werd afgewezen.

de Stem | 1977 | | pagina 17