Sportraad Oosünrg bespreekt subsidies Aardenburgse raad legt sexsauna's aan banden Han Pielaat maakt gemoederen los met afkeuring actie in IJzendijke ALLEEN NOG MAAR VESTIGING MOGELIJK MET VERGUNNING Nieuw C.A.O.- overleg in Kanaalzone (VT RETMNCHEMENT: NV AL GOER SEIKER Burgemeester Oostburg: geen straf vervolging ambtenaren SLAPERIGE SCHIPPER KRIJGT STEVIGE BOETE VOOR HET MORSEN VAN GASOLIE IN KANAAL Griffier P. v. Driel stapt «ver in gemeentedienst .Jaarvergadering SteltkluiK" westdórpe Goes streek Sluiskil Goed weer afgelopen jaren werpt nog steeds vruchten af Biervliet DE STEM VAN WOENSDAG 2 MAART 1977 (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG - De onlangs ingestelde sportraad in de gemeente Oostburg, gaat zich tijdens zijn eerste werk vergadering onder meer be- zighouden met een ontwerp- verordening voor de subsi diëring van sportverenigin gen. De sportraad, die 7 maart 's avonds om 19.30 uur bijeenkomt, krijgt een aantal discussiepunten voorgescho teld. In een van de volgende vergaderingen kan dan een vlotte behandeling van de uiteindelijke verordening plaatsvinden. Uitgangspunt is dat de huidige verordening vervan gen dient te worden. Voorts wordt erop gewezen dat geen subsidies wordt verleend op exploitatietekorten van de verenigingen. „De subsidie dient stimulerend te werken, dus meer doelsubsidies", zo staat in de toelichting te ver strekken voor juniorleden, voor vorming, voorlichting en propaganda; in de kosten van administratie en voor bijzondere evenementen. De sportraad zal zich ook buigen over voorgestelde verhogingen van de tarieven voor de gemeentelijke zwembaden. Voorgesteld wordt onder meer de tarieven te verhogen, evenals de zwemleskaarten voor kinde ren en volwassenen. De 20- badenkaart voor het over dekte zwembad voor volwas senen is van 30,- verhoogd tot 37,50. Uit de toelichting blijkt dat dit wordt voorge steld om het verschil tussen deze kaart en een eenmalig toegangsbewijs (was ƒ2,25 wordt nu 2,50) niet te groot te laten worden. Voorgesteld wordt verder alle gezinsabonnementen (al leen voor de buitenbaden) vast te stellen op ƒ100,-. Dit gold tot nu toe alleen voor het bad in Breskens. Op één ta rief voor alle baden zou men ook de abonnementen voor volwassenen en kinderen tot 15 jaar willen zien, namelijk ƒ40,- en ƒ25,-. Tot nu toe gold dit tarief ook alleen maar in Breskens. De Belangengroep voet balverenigingen groot- Oostburg, heeft onlangs ver gaderd en geeft de sportraad een paar suggesties. Zo wordt gevraagd de velden na de competitie direct te slui ten voor een periode van twee maanden. Direct na sluiting moet met herstel van de vel den begonnen worden zodat ze gereed zijn voor gebruik op 1 augustus, als de nieuwe competitie weer van start gaat. Erop gewezen wordt verder dat 4 verenigingen (Breskens, Groede, Hoofd plaat en Schoondijke) plan nen hebben voor een nieuw clublokaal, maar dat reacties op ingediende plannen van de zijde van de gemeente nog uitblijven. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE - Het op de laatst gehouden algemene le denvergadering van de Partij van de Arbeid, afdeling West Zeeuwsch-Vlaanderen, nieuw benoemde bestuurslid Han Pielaat uit IJzendijke heeft meteen van zich doen spreken. Pielaat heeft zich namelijk als bestuurslid van de PvdA tegen de actie „IJzendijke Opvan- gkern" uitgesproken. Hij vindt de door Rudy Ver- hoosel (die toevalligerwijze lid is van Dorpsbelangen en Toe risme) gevoerde actie geheel overbodig. „Ze hebben het paard achter de wagen ge spannen, aangezien het beleid door de gemeente Oostburg reeds geruime tijd gericht is op het handhaven van de drie hoek: Oostburg-Breskens- Dzendijke, als groeikernen." Dit plan werd door de provin ciale Planologische Dienst uit Middelburg volgens Pielaat ook gehanteerd. „Waarom dan een actie voe ren, of het zou moeten zijn om de eigen partij in het nieuws te brengen", vraagt Han Pielaat zich af. In een telefonische reactie zegt PvdA afdelingsvoorzitter Kees Kramer uit Aardenburg verrast te zijn door een derge lijke uitlating van een mede bestuurslid. „Men vond het behaalde resultaat positief", aldus Kees Kramer. „Hier staat tegenover dat men er binnen het bestuur in het ge heel niet over gediscussieerd heeft. De mening van Han Pie laat is zuiver een persoonlijke en wordt niet gedeeld door het PvdA-bestuur west Zeeuwsch-Vlaanderen." Hij bestempelde de stellingname van het bestuurslid Pielaat als een hoogst onvoorzichtige. Initiatiefnemer Rudy Ver- hoosel zei in een reactie, de mening van Pielaat zeer klein zielig te vinden. Een aardig staaltje van verkapte dorpspo litiek en weinig gefundeerd. Aan het feit dat ruim tachtig procent van de IJzendijkse be volking achter de actie staat en die gevoerd is door een achttal vrijwilligers, wordt volkomen voorbijgegaan. Wij hebben de stand van zaken zo objectief mogelijk proberen over te brengen, aldus Verhoosel. En dat terwijl de reacties van de leden van de commissie Streekplannen van Gedepu teerde Staten van Zeeland unaniem zeer positief waren. Men was inderdaad voorbijge gaan aan het feit dat IJzen dijke in de gemeentelijke structuurschets genoteerd staat als groeikern. De actie heeft dus volgens Verhoosel zeker zin gehad. (Van een onzer verslagge vers) AARDENBURG - Zon der hoofdelijke stemming heeft de raad van Aarden burg gisteravond aan de al gemene politieverordening een artikel toegevoegd dat - behoudens goedkeuring van B. en W. - verbiedt om in een Aardenburgs perceel een sauna te beginnen. Op deze - indirecte wijze hoopt het dagelijks bestuur van de gemeente de ont wikkeling van sexsauna's binnen de gemeente tegen te gaan. Zoals bekend is enige tijd ge leden de bestaande sexsauna in Aardenburg uitgebrand, een mooie gelegenheid, aldus het gemeentebestuur, om nu eens in te grijpen. Blijkens uitlatingen van ver schillende raadsleden betwij felde men het nut van dit arti kel. „Het is geen eenvoudige zaak", aldus de heer A. Pari- daen. Volgens de heer W. van Hel den verandert er in feite niets. Tegen één etablissement had hij overigens geen bezwaar. „Meer van deze inrichtingen is voor onze rustige gemeente wél bezwaarlijk. Er zijn al plannen voor een tweede sauna, en zelfs wil men er één in St.-Kruis stichten", zo zei hij. De heer Van Helden wees ook op het brandgevaar en adviseerde het college de sauna buiten de be bouwde kom te houden. De heer L. de Clerck had be zwaren tegen het artikel. „Moet de overheid nu altijd in grijpen als iemand eens wat doet? Bovendien is de midden stand er goed mee. Die be staande sauna is er nu eenmaal en die wil ik niet de nek om draaien". De heer E. Ferket wees erop, dat het artikel alleen sprak van sauna's en niet van sexsauna's. Burgemeester drs. W. Locke- feer zei, dat het artikel alleen geldt voor het nemen van sau nabaden en massagebehande lingen. „De verordening is bedoeld om regelend op te treden". De raadsvoorzitter wees erop, dat het artikel juridisch voldoende is onderbouwd. „Het is geen loos voorstel". Zoals bekend werd dit artikel opgesteld in het kader van een te voeren be leid ten opzichte van de com merciële exploitatie van sex in Zeeuwsch-Vlaanderen. Wat betreft het brandgevaar zei de heer Lockefeer, dat sau nabaden gepaard gaan met hoge temperaturen en der halve brandgevaar aanwezig is. Op dat moment reed de spiksplinternieuwe brand weerwagen van Aardenburg, met luide sirene, voorbij aan het stadhuis. „Daar heb je het gemieter al", merkte de heer De Clerck op. Toen de hilariteit, die hierop volgde, enigszins be daard was, besloot de raad het voorgestelde artikel in de ver ordening op te nemen. Kaarting - Aan de kaarting gehouden in café Dallinga te^ Sluiskil namen 75 kaarters deel. Hier was mevrouw Grim de sterkste, gevolgd door E. Bogaert. De verdere uitslag: 3. mevrouw Poppe, 4. L. Knecht, 5- M. Kayzer. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - De sportvis sers op de Otheense Kreek kunnen vanaf 1 april gebruik maken van een nieuwe jacht haven aan dit water. Op het ogenblik wordt de laatste hand aan deze nieuwe voorziening gelegd. In de jachthaven, gelegen even ten zuiden van de weg Terneuzen-Othene, komen 104 ligplaatsen, bestemd voor roei en motorboten. De kosten van het hele project bedragen zo'n f150.000. Bij de gemeente Ter- neuzen wordt nog bekeken of het mogelijk is om bij deze nieuwe jachthaven toiletten te bouwen. Inmiddels is bij de gemeente Terneuzen een bouwaanvraag I goedgekeurd om bij de huidige jachthaven aan de Otheense Kreek in de Katspolder een restaurant te bouwen. De bou waanvraag werd ingediend door de Terneuzense hotelier De Milliano. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - De griffier bij het kantongerecht te Terneu zen, de heer P.A. van Driel, treedt op 1 april in dienst van de gemeente Terneuzen als ambtenaar bij de afdeling al gemene zaken. Hij wordt vooral belast met privaatrech telijke aangelegenheden. Na de zitting van de Terneu zense kantonrechter, werd gis termorgen de heer Van Driel toegesproken door de officier van justitie mr. W. Mijnssen, die hem dankte voor de sa menwerking. De heer Van Driel is negen jaar op het Ter neuzense kantongerecht werk zaam geweest. Prijskaarting - De plaatse lijke afdeling van het NKV heeft voor de leden weer twee prijskaartingen op het pro gramma gezet. Zondag 27 maart kunnen de kaartlief- hebbers deelnemen aan een prijskaarting in café Centraal bij A. Dehulsters en zondag 27 maart zullen de NKV-ers in de zaal van Het Oud Raedhuys een kaartje leggen. Beide wed strijden worden gespeeld om paling. Karabijnschieting - Aan de karabijnschieting, gehouden door club Winnetou, in café Dallinga te Sluiskil, namen 40 schutters deel. De top was voor R. Debbout van Sint Joris uit Sleidinge; rechtse zij: me vrouw Carpentier van Dingo- schutters uit Moerbeke en linkse zij: mevrouw De Jaeger van het Oud Raedhuys uit Westdórpe. De volgende schie ting is op vrijdag 18 maart om 19.30 uur. Nooit Gedacht - Aan de clubwedstrijd van de kaart club Nooit Gedacht, namen 50 leden deel. De uitslag die mee telt voor het kampioenschap 1977 luidt: 1. J. van Avermae- te, 2. F. Dhaene, 3. C. de Muren, 4. mevrouw Bogaert, 5. A. Dourleijn. (Van een onzer verslagge vers) TERNEUZEN - In de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone vinden de komende week ver schillende CAO-gesprekken plaats. Bij Dow Chemical en de Nederlandse Stistof Maat schappij te Sluiskil, gaat het om een vervolg van eerdere ge sprekken. Bij de zogenaamde Kanaalzone CAO gaat het om nieuw ovgrleg tussen vijf be drijven en de vakbonden. Op maandag 7 maart gaan de industriebonden met de NSM-directie in Sluiskil rond de tafel voor een een afrondend overleg. Op woensdag 9 maart volgt dan een tweede gesprek met de directie van Dow Che mical. Op donderdag 10 maart tenslotte is een gesprek ge pland met de directies van Zuid-Chemie, Glasfabriek, Walsenmolen, CPC en Cokes- fabriek (Van een onzer verslaggevers) RETRANCHEMENT - Het fraaie zomerweer, dat sinda 1975 het toeristenseizoen in Zeeland begeleidt, heeft -voor wat Retranchement betreft een gunstige invloed gehad op de verhuur van zomerwonin gen en appartementen. Er is in die sector dan ook een stij gende lijn te zien. Het achter de (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De rijks recherche heeft het onderzoek naar mogelijk onjuiste decla raties bij de dienst gemeente werken te Oostburg voor auto- vergoedingen in de jaren 1975 en 1976 afgesloten. Of al dan niet tot strafver volging zal worden overge gaan, hangt af van een besluit dat de procurier-generaal neemt aan de hand van de op gemaakte processen-verbaal. „Daarover is op dit moment nog niets bekend", aldus offi cier van justitie mr. Th. Lebret. Inmiddels blijkt burgemeester A. Schipper de betrokken ambtenaren al ver teld te hebben dat niet tot strafvervolging zal worden overgegaan. Een beetje voor barig kennelijk, want zo zei mr. Lebret, „daar weet de burgemeester niets van". Blijkens een gisteren uitge geven verklaring heeft de burgemeester uit een gesprek met de rijksrechercheurs menen te kunnen concluderen, dat de door hem op te maken rapporten geen aanleiding zouden zijn om tot strafvervol ging over te gaan. Hij heeft hiervan de betrokken ambte naren vertrouwelijk geïnfor meerd. De burgemeester heeft dit gedaan op eigen verant woording, omdat hij er voor zichzelf geen vrede mee had, dat zij langer in spanning zou den moeten blijven zitten. Het kan namelijk nog geruime tijd duren, alvorens de beslissing van het openbaar ministerie bekend is. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - Tegen schipper A.V. van „Hollands Diep", die vorig jaar op 23 juni een hoeveelheid gasolie te Sas van Gent in het kanaal had laten lopen, eiste de officier van justitie mr. W. Mijnssen, gisteren tijdens een zitting van de Terneuzense kantonrechter, een boete van duizend gulden, waarvan de helft voorwaarde lijke met een proeftijd van één jaar. Bij het overladen van de olie was de schipper even een kop koffie gaan drinken. Door de hitte overmand was hij daarbij in slaap gevallen. Verder was er niemand die toezicht kon uitoefenen. De kantonrechter mr. C. van Hees, was ervan overtuigd dat er geen opzet in het spel is geweest en veroor deelde de schipper tot een boete van vijfhonderd gulden. De Belgische veearts, A. de S. uit Aalter, had op een bedrijf op het Nederlandse Overslag antibiotica in voorraad waar voor hij geen toestemming had, omdat hij niet op de lijst voor kwam van dierenartsen, die hun praktijk in Nederland uit oefenen. Mr. H. de Mul, vond dat de dierenarts ter goeder trouw had gehandeld, daar de niet verschenen verdachte er geen enkel voordeel van heeft gehad. Geëist werd 300 gulden boete. De kantonrechter ver oordeelde hem tot een boete van 150 gulden. Mevrouw M.P. de S. uit Axel was op 5 januari 1977 op het kruispunt St. Anna door het rode licht gereden. Zij dacht dat een automobilist verplicht was door het oranje licht te rijden. Zij werd door de offi cier van justitie - zeer tot haar ongenoegen, zoals zij liet blijken - uit die droom gehol pen. De eis luidde ƒ100 boete; de kantonrechter maakte er een boete van 75 van. F.B. uit Terneuzen was op 29 juli 1976 in de Nieuwstraat in zijn woonplaats met zijn auto tegen de gevel van een hotel ge reden. De kantonrechter her innerde hem er aan dat hij in opgewonden toestand was weggereden en ook nog „een paar pilsjes" gedronken had. Conform de eis werd hij ver oordeeld tot een boete van 150 gulden. Respectievelijk 100 gulden en 200 gulden plus drie maan den niet rijden, eiste de officier van justitie tegen de niet- verschenen mevrouw M.M.-de F. uit Kortrijk, die nabij Axel alleen maar met een leerver- gunning haar auto had be stuurd en bovendien een fiet send jongetje omver had gere den. De kantonrechter hand haafde de geldboete, maar ont sloeg haar van het rijverbod. In zijn proces-verbaal had een wachtmeester van de rijkspolitie te Axel zich blijk baar vergist in de straatnamen. Hij had een aanrijding gehad met A.V. uit Blaasveld (B). Op de zitting verklaarde hij dat het niet was geweest op het kruispunt Buthstraat - Roos- eveltlaan.te Axel, maar op de Burchtlaan. De kantonrechter sprak verdachte vrij. L. de J. moest zich verant woorden voor twee feiten. In de dagvaarding stond dat hij werkte bij de n.v. De Hoop te Terneuzen. Hij bleek als chef procuratiehouder in dienst te zijn bij de scheepvaartmaat schappij „Terneuzen" en geen lid van de directie te zijn, het geen hem eveneens vrijspraak opleverde. F.A. van H. uit Sint Jan steen, die op 31 december 1976 op de Gravenstraat te Clinge een aanrijding met zijn vrachtauto zou hebben veroor zaakt, werd wegens gebrek aan bewijs vrij gesproken. rug zijnde seizoen heeft wat dat betreft al een gunstige in vloed op de verhuur in 1977. Deze tevreden constatering over de ontwikkelingen in de recreatieve sector staat te lezen in het jaarverslag van de VW Retranchement. De be zetting van de plaatselijke kampeerterreinen was goed, terwijl ook de gemeubileerde kamers een gretig aftrek von den. Ondanks deze gunstige ge luiden zijn er toch wel wolken aan de lucht voor de VW zelf. Het ledental liep terug tot 32. Het aantal donateurs bedroeg 29. Erop gewezen wordt dat een aantal verhuurders geen lid wil zijn van de VW, evenmin als de bezitters van zoge naamde tweede woningen, die echter wel meegenieten van de venementen die de VW orga niseert. „De weinige léden moet hiervoor een steeds ho gere contributie betalen", zo wordt geschreven. Misschien moet er toch een toeristenbe lasting worden ingevoerd, aldus de WV Retranchement. Niettemin is men erin geslaagd over 1976 een voordelig saldo van ƒ224,22 te verkrijgen. Hoe het toerisme ook in Re tranchement een hoge vlucht neemt, blijkt uit een paar cij fers in het jaarverslag. Schommelde tussen 1972 en 1975 het aantal overnachtin gen tussen 72.000 en 75.000 voor 1976 werden niet minder dan 106.625 overnachtingen geteld. (Van onze correspondent) TERNEUZEN - De Oost- Zeeuwsch-Vlaamse voge lwacht „de Steltkluut" houdt op dinsdag 29 maart om 19.30 uur in het Zuidlandtheater te Terneuzen haar jaarvergade ring. De heren G. Sponselee (voorzitter) is aan de beurt van aftreden, maar stelt zich her kiesbaar. Ook de heer F.K. Haak treedt af, maar stelt zich niet herkiesbaar. Na het huis houdelijk gedeelte worden twee kleurenfilms van Jan van der Kam vertoond; de Saaftin- gefilm en de Oosterschelde- film. De filmvertoning is ook voor niet-leden toegankelijk. Vergadering - De Bond van Plattelandsvrouwen afdeling De Braakman, houdt woens dagavond een feestvergade- ring. De Bond bestaat 10 jaar. De bijeenkomst wordt gehou den in zaal Willem Beukels- zoon te Biervlieten begint o. 20 uur. Zaterdagavond houdt de vereniging de feestavond in het Zuidlandtheater te Terneuzen. Hierbij verleent de groep Tutti Frutti medewerking, verlenen. Raad voor opbouwwerk - De Raad voor het Opbouwwerk Goes belegt op 8 maart om 19.30 uur een vergadering in het stadhuis. Punten van be spreking zijn onder meer de reorganisatie en herverkave ling van het professioneel jeugdwerk, de müieunota van Goes en inspraak, waarover drs. F. Burger een inleiding z„l houden.

de Stem | 1977 | | pagina 17