Zijn makelaars meer dan versieringen CURSUS KAPSTER-BEAUTYNETTE Aar sexs Meer omzet met minder schepen in Gentse haven Sportrat ALLEEI MOGEL Th. Hazekamp spreekt voor CDA Sluis Aarden burg Temeuzen Oostburg Valentijn St.-Jansteen Hulst IJzendijke streek zon maan I dins I woen I don I vrij Schietingen Hagelschade bleef vorig jaar uit 4 DE STEM VAN WOENSDAG 2 MAART 1977 'C, Al eerder hebben we in deze rubriek aandacht gevraagd voor andere dingen dan dieren, planten of landschap. We denken bijv. aan grenspalen, levensbomen en afweerkruisen. Deze week willen we de blik eens omhoog richten en kijken naar makelaars. We kunnen ze aantreffen op de topgevels van landbouwschuren, stalletjes, werkplaatsen e.d. In haar woordenboek der Zeeuwse dialecten geeft dr. H.C.M. Ghijsen de volgende omschrijving: houten ver bindingsstuk met versierd uiteinde aan de gevelspitsen van het dak (meest schuur- dak). De beide foto's laten al zien dat we iets kunnen toe voegen aan haar omschrij ving, want we zien hier twee versierde uiteinden. Dat hebben ze echter niet allemaal, let er zelf maar eens op, want - gelukkig mogen we wel zeggen - zijn er nog heel wat. Maar het is haast begrijpelijk dat het verdwij nende zaken zijn. Storm, re novatie en afbraak zorgen er voor dat er telkens een paar minder komen. En er komen geen nieuwe voor in de plaats, althans niet met mooie vormen. Zo te zien is het handwerk en daarvoor hebben we geen tijd meer en het is zeer de vraag of het vakmanschap er voor nog wel aanwezig is. Recentelijk geplaatste makelaars zijn duidelijk machinaal werk. En ook al omdat ze uit hout vervaardigd zijn, bezitten ze niet het eeuwige leven. Al met al dus zaken die vroeg of laat uit onze samen leving verdwenen zullen zijn, als we er niet wat aandacht en zorg aan besteden. We wil len niet beweren dat alle ma kelaars zo oud zijn dat ze de naam antiek verdienen. Wel licht zijn er bij die over de honderd jaar zijn, om maar eens een grens te nemen, maar de meerderheid is zeker jonger. Toch lijkt ons dat geen reden om ze te verwaarlozen, want oud worden ze vanzelf wel en tegenwoordig krijgen we toch weer wat meer oog en waardering voor de dingen uit grootmoederstijd, die ook moeder nog gekend heeft. Makelaars vallen zeker in deze categorie. Nu blijven er nog een paar zaken die ons intrigeren, na melijk de vorm, de functie en de naam. Rondkijkend zult u zien dat er vele vormen zijn. Duidelijk herkenbaar of ge- styleerd kunnen we er veel voor-christelijke symbolen in terugvinden als harten, ruiten, accolades, bloemmo tieven, Franse lelies, zespun tige sterren, spiralen, kelken en harpen. Veel van deze tekens had den (en hebben) een onheil- werende of gelukbrengende functie. Een een aantal daar van zou weer te herleiden zijn op het oude runenalfa bet. Wij wagen ons er niet aan de juistheid hiervan te beves tigen of te ontkennen. Alle vormen zullen er wel toe te herleiden zijn, maar het lijkt ons niet erg aannemelijk dat een dorpstimmerman anno 19-zoveel hier aan dacht als hij een makelaar maakte. Veeleer zal hij gewerkt heb ben naar een oude mal en die zal dan wel gebaseerd zijn op die oude motieven, waarvan Een makelaar, die al heel wat te verduren heeft gehad Een nog vrij gave makelaar op de topgevel van een schuur echter de betekenis allang niet meer bekens was. Functie en vorm kunnen samengaan, maar is dat bij makelaars het geval Is zo'n makelaar als afsluiting van de gevel bouwtechnisch noodzakelijk Zo ja, dan hoef je hem niet per se te ver sieren. Of is het juist als ver siering bedoeld. Dit lijken ons leuke vragen voor cul tuurhistorisch geïnteres seerden. Ik weet het niet en dat vind ik nog niet eens erg ook, als ze maar niet allemaal op de brandstapel terecht komen. En dan de naam makelaar: had iedere bouwer zijn eigen mal en plaatste hij zijn make laar als een soort handteke ning op zijn werkstuk Nogmaals, ik weet het niet, maar voorheemkundige snuffelaars ligt hier nog een aardig brokje vrijetijdsbe steding open. GOES - Zoais eerder is be richt zal, bij voldoende deel name, met ingang van het nieuwe cursusjaar aan de scholengemeenschap voor hno de vakschool in Goes be gonnen worden met de oplei ding kapster-beautynette. De heer G. Tegelaar, direc teur van de vakschool, deelt hierover het volgende mee. De bestaande opleiding dameskappe, opgebouwd uit de primaire opleiding da meskappen (twee jaar) met daarna de voortgezette op leiding dameskappen, is een opleiding in het kader van het leerlingwezen. De totale afropding van deze opleiding zal bij voldoende belangstel ling, de mogelijkheid worden geopend deel te nemen aan de eenjarige opleiding kapster-beautynette. Deze cursus gaat uit van het idee de klanten in de kapsalon meer service te bieden. Naast de haarverzorging kan dan ook alle aandacht worden besteed aan gelaatsverzor ging, make-up, gezichts- en hoofdmassage, het aanbren gen van een masker, manicu re. Verder kan advies worden gegeven over haar- en huid verzorgingspreparaten. Evenals de eerstgenoemde opleidingen is ook die voor kapster-beautynette er een in het kader van het leer lingwezen. Dit houdt in dat de werkgever(geefster) als bedrijfsleermeester moet kunnen optreden en bereid moet zijn een leerovereen komst aan te gaan. Bovendien moet de cursist in het bezit zijn van het di ploma voortgezette opleiding dameskappen en op 1 okto ber van het cursusjaar niet ouder zijn dan 26 jaar. Per week worden vier lestijden besteed aan specifieke be roepsvorming (praktijk en vaktheorie) en een lestijd aan het vak Engels. De cursus zal op de vrije maandag worden gegeven en wordt afgesloten met een examen. eindredactie', rein van der helm Ritthem - De handboogve reniging Eendracht uit Vlis- singen, hield haar jaarlijkse koningschieting op de doelen in Ritthem; Hieraan werd door 23 leden en aspirantleden deelgenomen; Na een wel komstwoord door voorzitter P. de Jonge, werd met deze schie ting welke om de meeste rozen ging, een aanvang van de 25 te schieten ronden gemaakt; Na deze 25 schoten waren het J.C. v. Antwerpen en P. de Jonge die met acht rozen en 224 pun ten gelijk stonden, na een kampstrijd over acht ronden was het van Antwerpen die het koningschap voor 1977 be haalde; 2e dus P. de Jonge met acht rozen en 224 p; 3e K. Lau- rijssens met zeven rozen en 218 punten; 4e C. D. Raas met vier rozen en 203 p; 5e W. Stroo met vier rozen en 182 p; 6e E. En gels met drie rozen en 204 p; 7e J. Lijnse met drie rozen en 183 p; 8e P. Rietveld met twee rozen en 199 p; 9e D. v.d. Walle met twee rozen en 190 p; 10e A. Parent met twee rozen en 183 p; Na deze schieting werd door voorzitter, de nieuwe koning met de ere tekens gesierd en dank gebracht voor deze sport ieve strijd; Hierna had nog een prijsschieting plaats over 20 pijlen, waaraan elk een herin nering overhield, en allen vol daan huiswaarts keerden. 's-Heerenhoek - Bij de heer gn mevr. Raats gaven de „Vrije- Schutters" een concours op de liggende wippen, hieraan werd door 67 schutters deelgeno men; Uitslag van de eerste wip; Hoofdvogel E. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande; lste zijvogel R. de Meester van St. Andries uit Wemeldinge; 2e zijvogel C. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande; lste bovenkal L. de Jonge van Con cordia uit 's-Heerenhoek; 2e bovenkal Math. Koole van Concordia uit 's-Heerenhoek; lste onderkal A.A. Martens van Vios uit 's-Heerenhoek, bij loting; 2e onderkal P. Vette van Concordia uit 's- Heerenhoek, bij loting; lste klep C.D. Raas van Vooruit gang uit Kwadendamme; 2e klep R. De Meester van St. Andries uit Wemeldinge; 3e klep W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme; meeste kleine vogels P. Oostdijk van Willem-Teil uit Ovezande, zes stuks; De vliegende vogelprijs was voor H. Huige van Eensge zindheid uit 's-Heerenhoek; Uitslag van de tweede wip; lste hoofdvogel R. De Meester van St. Andries uit Wemeldin ge; 2e hoofdvogel P. Rijk van Vios uit 's-Heerenhoek; lste zijvogel A. v. Loo van Doel naar Hoger uit Wolphaarts- dijk; 2e zijvogel C. Rentmees ter van Willem-Teil uit Ove zande; 3e zij vogel W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwaden damme; 4e zijvogel P. Pantus van Zeelandia uit Ovezande; lste kal M. Verdonk van Con cordia uit 's-Heerenhoek; 2e kal C.D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme; 3e kal P.M. Timmerman van Vrije- Schutters uit 's-Heerenhoek; 4e kal D. Pauwe van Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk; Meeste kleine vogels L. de Jonge van Concordia uit 's- Heerenhoek, 12 vogels. OUDELANDE - In café „Centrum" bij de heer J.F. de Rijke gaf de handboogvereni ging „Zorgvliet" uit Elle- woutsdijk een schieting op de liggende wippen. Hieraan werd door 41 schutters deelge nomen. Uitslag van de eerste wip: Hoofdvogel H v. Stee van Diana uit Yerseke; lste zijvo gel O. Steenaert van Vooruit gang uit Kwadendamme; 2de zijvogel mevrouw Steenaert van Vooruitgang; lste boven kal A. Schouwenaar van Ju liana uit Oudelande; 2de bo venkal C. Bek van A.D.L.M. uit Kwadendamme; lste on derkal A.A. Martens van Vios uit 's-Heerenhoek; 2de onder kal J. Goetheer van Juliana uit Oudelande; lste klep F. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande; 2de klep W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwa dendamme; 3de klep J.A. Rijk van A.D.L.M. uit Kwaden damme. Meeste kleine vogels P. verheyke van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, zes stuks. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel C. Baas van Juliana uit Oudelande; 2de hoofdvogel mevrouw Steen bakker van Victoria uit Kwa dendamme; lste zijvogel B. Vermeule van Zeelandia uit Ovezande; 2de zijvogel Math. Koole van Concordia uit 's- Heerenhoek; 3de zijvogel J. Goetheer van Juliana uit Oudelande; 4de zijvogel C. v. Weele van Juliana uit Oude lande; lste kal M, Steenbak ker van Victoria uit Kwaden damme; 2de kal mevr. Kriek van Juliana uit Oudelande; 3de kal mevrouw Steenaert van Vooruitgang uit Kwaden damme; 4de kal P. f>antus van Zeelandia uit Ovezande. Meeste kleine vogels O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme, zes vogels. De vliegende vogelprijzen waren voor M. Steenbakker van Victoria uit Kwadendam me; W. deJonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme en J. Ver meule van Zeelandia uit Ove zande. Schieting - De uitslag van een hanenschieting met 60 schutters luidt als volgt: eerste- hoge vogel: G. Borgonjon uit Maldegem; tweede hoge vogel: M. Dreypondt uit Knokke; eer ste zijvogel: J. Versyck uit Knokke; tweede zijvogel: V. Verstrijnge uit Eede; eerste kal: H. de Rijcke uit Aarden burg; tweede kal: G. Borgon jon uit Maldegem; beker: P. Apers uit Philippine. Hanen: 1. A. Coene uit Sijsele, 2. J. Vlae- minck uit St. Margriete, 3. R. de Dobbelaere uit Sint Mar griete; 4. G. van Poelvoorde uit Maldegem, 5. D. D'Hooge uit Meldegem,. prijsvogels: J. Ver syck uit Knokke, 2. B. debuck uit St. Margriete, 3. R. Wille uit Oed,elem, 4. A. Rootsaert, uit Middelburg, 5. R. Rijsenhove uit Sijsele. Beurs - De Aardenburgse middenstand houdt op 24, 25 en 26 maart een middens- tandsbeurs in het pand West straat 18-20 te Aardenburg. Mattheus Passion - De 24e uitvoering van de Mattheus Passion, zal dit jaar plaatsvin den op zondag 27 maart in de Sint Baafskerk. Medewerking verlenen dit jaar opnieuw de Nederlandse Bachvereniging uit Naarden, het knapenkoor van het Sacramentskoor uit Breda en het Utrechts Symfo nie Orkest. Het geheel staat onder leiding van Charles de Wolff. Gebedsdag - Ter gelegen heid van Wereldgebedsdag 1977 zal in de Doopsgezinde kerk in de Weststraat op vrij dag 4 maart om 19 uur een bij eenkomst worden gehouden. Oecumene - De 4 samen werkende kerken van Aarden burg, organiseren een zoge naamde lijdensdienst op 13 maart in de Doopsgezinde kerk. Aanvang 19 uur. Peuterspeelzaal - In Aar denburg wordt momenteel een enquête gehouden om de be hoefte aan een peuterspeel plaats te peilen. Bij voldoende interesse is het de bedoeling op 16 maart een bijeenkomst te houden in het gebouw van de r.-k. lagere school aan de Hen- nequinstraat. De bijeenkomst begint om 20 uur. Informatie kan verkregen worden bij me vrouw A. Vermet-Rozeboom, Markt 24, tel. 1983, mevrouw K. Holierook-van Zanten, van Walcherenstraat 8, mevrouw C. Jongsma-van den Berg, Oude Kerkstraat 2, Wit-Gele Kruisgebouw, Peurssensstraat 47. Burgerlijke stand - Gebo ren: Martin, zv H. van Ooteg- hem en M. Hamerlinck, Elron, zv L. Boussen en L. van Waes; Suzanne, dv J. Durenkamp en L. Martens; Sigrid, dv G. van 't Westeinde en L. Boussen; Wil lem, zv W. Ie Grand en N. Die- leman; Bianca, dv J. Dïéleman en A. Basting. Gehuwd: Freddy van Hulle uit Malde gem en Marion Stanaert; Jacob La Gasse en Maruon Marteijn uit Sluis. Overleden: Willy Pijfferoen, 44 en Andreas van Rie, 88, wed v M. van Rie. Examens - Aan de School tot Opleiding van Verpleegkundi gen „Infra Scaldem" te Ter- neuzen slaagden voor het di ploma A Verpleegkundige: Van het Sint Antonius zieken huis te Oostburg: L.A.P. Cort- hals, L.M.L. Mabesoone, G.J. Overdam, M.S.M. Schoonac- kers, M.E. Serrarens, R.P.I. Til- leman. Van het Elisabeth zie kenhuis te Sluiskil: J. Dek, C.G.C.M. Dhuyvetter, H.P. Martens, L. Ryserhove, B.C.B. Soethaert. Van het Juliana ziekenhuis te Temeuzen: J.S. Dieleman, C.J. Hoffmann, M.A. Rookus, B.A.I. de Taeye, A.M. Verduijn, E.J. Wesdorp, J.C. Bikker. Zaalvoetbal -In de Oostburgse zaalvoetbalcompetitie in de sporthal De Veerhoek leed in poule B het Schoondijkse Ka- ribar een 4-2 nederlaag tegen Diepvries uit Breskens. Dit team is nu de grootste concur rent van leider Eksakt gewor den. Eksakt zelf won met 6-1 van Administratief personeel. Veteranen en Van Looy en Groosman deelden de punten (1-1. Aers Olie klopten Lera ren met 8-4 en OBV smaakte het genoegen na lange tijd weer eens te winnen en koos daarvoor Rabobank uit (4-1). In poule D werd een beperkt programma afgewerkt en ver raste Rabobank 2 door met 8-6 van Paul's Music Center te winnen. PTT Oostburg, dat met 6-3 van De Smet BV won, klom hierdoor een plaatsje op de ranglijst. BERGEN OP ZOOM Roxytheater - 14 u: Kuifje en de blauwe sinaasappel, a.l. 20 u: Het Omen. 18j. Luxortheater - 120 u: Ages High. 14j. GOES Slot Ostend, Singelstr. 5 - 20 u: Diapresentatie over Flevohof en omgeving met nadere uiteenzetting, en rondvraag. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland - Expositie „Mooi geschreven", exposi tie van handschriften. Geopend ma. t/m vrij. van 10-12 uur en van 13.30-17 uur (t/m 30 april). SOUBURG De Zwaan 20.30 u: Film huis Jeugd en Muziek met „Familiesituaties" van K. Zanussi. In 1976 hebben minder schepen voor meer goederen- omzet gezorgd in de haven van Gent. Vroeger reeds werd de voorspelling ge maakt dat vorig jaar in de haven Gent, wat betreft aan voer en afvoer, het recordjaar van 1974 zou worden geëve- naars. Nu blijkt zelfs dat 1974 overtroffen werd en dat de achteruitgang van 1975 is ingehaald. Veel effect op de werkgele genheid heeft dat echter niet gehad, want de goede cijfers ontstaan vooral door de aan voer van massagoederen, die automatisch behandeld wor den. De conclusie van de ha vendienst van Gent is dat de haven vorig jaar in totaal goede resultaten boekte. Of schoon het aantal zeeschepen daalde met 4 procent, tegen over 1975 en met 20 procent tegenover 1974 werd in ton- nenmaat een winst geboekt van respectievelijk 17 en 1 procent. In 1976 werd een tonnenmaat bereikt die de hoogste is in de Gentse ge schiedenis, aldus de haven dienst. Er kwam een auto aan, bleef voor bij ons staan, twee heren stapten uit, wij zagen door de ruit, zij komen hier naar toe, een heer met plantje en een fotograaf belde aan, zeiden wij komen van De Stem, een mooie pot met plantjes, dat reikten zij mij aan, moest je er mee op de foto gaan, fantastisch, hoe kan ik u danken u maakte mij erg blij, daarom doe ik dit versje uit dankbaarheid hierbij. Mevrouw J. v.d. Dries- Keiser, Werrilaan 11, 's- Heerenhoek. DE STEM VAN WOE Rectificatie - Het huwe lijksbootje van de bekende Steense voetballer J. Esseling vaart pas vrijdag uit. Door een misverstand meldden we giste ren, dat de voetballer dinsdag zou trouwen. Zijn huwelijk spartner is M. de Cock. Geslaagd - Drie leerlingverpleegkundigen slaagden in het St.- Liduinaziekenhuis te Hulst voor het diploma ziekenver zorging A. Het zijn de heren M. van Megroot, B. Herman en E. Verstraeten. Schieting - Aan de maan dagavond gehouden schieting in café W. Blommaert namen 5 0 schutters deel. Hoge vogel J. de Waal Koewacht. Eerste zij vogel J. de Guchtenaer Koe wacht, tweede E. Lambert Boschkapelle, meeste vogels (vijf) F. van Swaal Hulst en P. de Ridder Roosendaal (beiden vijf stuks). Duivenfilm - De firma Ma- riman draait vrijdagavond in duivenlokaal W. Blommaert in Hulst, voor de duivenliefheb- bers de laatste nieuwe duiven- film. Daarnaast wordt nog een film gedraaid over de stad Hulst, die reeds 30 jaar geleden werd opgenomen. Deze film avond begint om half acht en de toegang is gratis. Koninginnestraat - Een dezer dagen zijn stratemakers begonnen met het onderhan den nemen van het plaveisel van de Koninginnestraat. De sinds mensenheugenis aanwe zige zogenaamde kinderhoofdjes-bestrating maakt plaats voor normale klinkers. Ook dit stukje oud- IJzendijke heeft zijn langste tijd gehad. De kinderkopjes verdwijnen niet geheel uit het IJzendijkese straatbeeld. Ze worden namelijk gebruikt bij de renovatiewerkzaamheden op de Markt te IJzendijke, die binnenkort gaat beginnen. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS - Staatssecretaris Th. M. Hazekamp van Econo mische Zaken zal tijdens een verkiezingsbijeenkomst van het onlangs geformeerde CDA Sluis een inleiding houden over een actueel onderwerp. De openbare bijeenkomst, die op 7 maart 's avonds om 20 uur begint, in de bovenzaal van De Lindenhoeve te Sluis, is te vens bedoeld als een kennis makingsavond met de nieuwe CDA-afdeling. In principe hebben diverse belanghebbende groeperingen besloten ook plaatselijk in CDA-verband politiek samen te werken. Het CDA-Sluis omvat de kernen Sluis, Re- tranchement, Heille en Sint Anna ter Muiden. HULST - De onderlinge ver zekeringsmaatschappij tegen hagelschade in Zeeland kan weer tevreden zijn. Vorig jaar kwam geen hagelschade voor, zodat opnieuw twintig procent van de betaalde voorschot premie aan de leden kon wor den terugbetaald. Het verzekerd bedrag steeg tot bijna 25 miljoen gulden. Aan het aandelenkapitaal kon 21.800 gulden worden toege voegd zodat dit steeg tot 164.000 gulden. De bestuurs leden C. de Regt uit Zaamslag en B. van Acker uit Westdorpe werden tijdens de jaarverga dering in Den Dullaert te Hulst herbenoemd. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland. ABONNEMENTSPRIJZEN: f 39,70 per kwartaal, f 13,36 per maand, f 153,- per jaar Losse nummers f 0,60. RAYONKANTOREN: TERNEUZEN, Nieuwstraat 9. 01150-7920 (4 lijnen) HULST, Steenstraat 14, 01140-3751 (3hjnen). GOES, Klokstraat 1. 01100-28030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t/m vrijdag 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur BUITEN KANTOORUREN: Advertentie-exploitatie: Breda: Maandag t/m vrijdag van 19.00-20.00 uur. 076-122341. Zondag van 20.00-22.00 uur 076-122341 BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen. 01140-3751, Midden-Zeeland 01100-14944. HUISAANSLUITINGEN: Redactie: Chef Zeeuwse redactie: S.C. Augustijn, Lorentzlaan 50, Temeuzen 01150-5745. Algemeen redacteur Zeeland: drs. J. Bouwmans, Zuidvlietstraat 53, Goes. 01100-28138, redacteur Midden-Zeeland: G. van Berkel, Voorburcht 37, Kapelle. 01102-2320, redacteur voor Temeuzen en Kanaalzone. P de Schipper, Noordstraat 45, Hoek, 01154-1556, redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen H. Postma, Walmolenstraat 12,Hulst, 01140-4159, redacteur voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen: R. van der Helm, Melkweg 40, Oostburg, 01170-3370, foto-journalist voor Zeeland: C.J. de Boer, Langs de Kreek 56, Temeuzen 01150-3137, sportredactie Zeeland: A. Koomen, Troelstralaa 8 Axel 01155- 2594, Abonnementen-exploitatie: Inspecteur Zeeland: W. Hendrikx 01140-3751 Advertentie-exploitatie: Inspecteur Zeeland C. Menu 01150-5839 (Van een onzer verslaggevi OOSTBURG - De ingestelde sportraad gemeente Oostburg, zich tijdens zijn eersti vergadering onder m zighouden met een or verordening voor de diëring van sportver gen. De sportraad, maart 's avonds om 1L bijeenkomt, krijgt eer discussiepunten voor teld. In een van de v( vergaderingen kan c vlotte behandeling uiteindelijke veroj plaatsvinden. Uitgangspunt is huidige verordening gen dient te worden. (Van een onzer vers vers) AARDENBURG - der hoofdelijke stei heeft de raad van Al burg gisteravond aar gemene politieverorj een artikel toegevoeg behoudens goedkl van B. en W. verbis in een Aardenburgs een sauna te beginne deze - indirecte -| hoopt het dagelijks van de gemeente dj wikkeling van sexsl binnen de gemeentef te gaan. Zoals bekend is enige 1 leden de bestaande sel in Aardenburg uitgebral mooie gelegenheid, alc gemeentebestuur, om in te grijpen. Blijkens uitlatingen vj schillende raadsleden felde men het nut van kei. „Het is geen eenv zaak", aldus de heer daen. Volgens de heer W. vJ den verandert er in feitl Tegen één etablisseme hij overigens geen bi „Meer van deze inricht J voor onze rustige gemeel bezwaarlijk. Er zijn al j voor een tweede sauna, wil men er één in StJ stichten", zo zei hij. Van Helden wees ook l brandgevaar en advisee! college de sauna buiten! bouwde kom te houden! De heer L. de Clerck 1 zwaren tegen het „Moet de overheid nu all grijpen als iemand eeif doet? Bovendien is de i stand er goed mee. staande sauna is er nu en die wil ik niet de nd draaien". De heer E. Ferket week dat het artikel alleen sprl sauna's en niet van sexsf Burgemeester drs. W. feer zei, dat het artikell geldt voor het nemen va nabaden en massagebej lingen. „De verordening is bl om regelend op te trede! raadsvoorzitter wees erl het artikel juridisch voll is onderbouwd. „Het il loos voorstel". Zoals If werd dit artikel opgesi het kader van een te voel leid ten opzichte van d] merciële exploitatie van Zeeuwsch-Vlaanderen. 1 Wat betreft het brandl zei de heer Lockefeer, da nabaden gepaard gaai hoge temperaturen en halve brandgevaar aai] is. Op dat moment rg spiksplinternieuwe h weerwagen van Aarde! met luide sirene, voorfcf het stadhuis. „Daar heb je het ge! al", merkte de heer De u op. Toen de hilariteit hierop volgde, enigsziij daard was, besloot de ral voorgestelde artikel in ordening op te nemen. Kaarting - Aan de ka| gehouden in café Dalliif Sluiskil namen 75 kd deel. Hier was mevrouw! de sterkste, gevolgd dJ "ogaert. De verdere uitsl mevrouw Poppe, 4. L. KI 5. M. Kayzer.

de Stem | 1977 | | pagina 16