V.O.O.: SAMENWERKINGSSCHOOL IN ZEELAND ALLEEN NOODGEDWONGEN JURIDISCHE PROBLEMEN ROND VEROORDELING VAN TERNEUZENAAR SPORTHALPLAN BLIJFT IN DE IJSKAST OVERDEKT ZWEMBAD VOORLOPIG ONHAALBAAR 389 179 aroma ^127 ioepsï?;tki®95 R. Bleijenberg vertelt over Saeftinghe Bevestiging geëist van vonnis hasjsmokkel Tóp-biljarters veergeet's op pad HVSO: groter prijzenpakket per wedstrijd Middenstand verenigd in „Het Hart van ten hilars Raad Borsele: IN DEN DULLAERT Wedslrijdkalender Delia Federatie B streek HULST HET ADRES ir literfles Mölny, 30 stuks 489 Axel wil bos kappen voor voetbalterrein (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) AXEL - De gemeente Axel is vast van plan om bijna 6000 vierkante meter bos te kappen voor de aanleg van een derde speelveld voor W Axel. Het oude sporthalplan blijft daarentegen in de ijskast. Dat werd gisteravond duidelijk toen twee gemeenteraads commissies zich over een drietal gemeentelijke nota's bogen. De raadsleden waren het daarbij unaniem met burge meester en wethouders eens. Men wil nu met Staatsbosbe heer tot overeenstemming proberen te komen over het kappen van de bomen. Daarna wordt bekeken of de aanleg van het veld financieel haal baar is. Sportwethouder P. Apers nep de Axelse bevolking op tot begrip voor de „gerechtvaar digde verlangens" van W Axel naar een derde voetbalveld. Aan W Axel vroeg hij begrip voor een alternatieve oplos sing, waarbij na „veel wikken en wegen, passen en meten zo weinig mogelijk hout gekapt hoeft te worden in het minst waardevolle gedeelte van het bos". Hij deelde verder mee, oTfiacon |AQ 1P liter, fles lUtf oiletpapier. 4 (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND - Hoe wel de gemeenteraad van Bor sele unaniem positief staat te genover de aanleg van een overdekt zwembad in het cen trum van de gemeente is de raad met B. en W. van mening dat een dergelijke voorziening, gelet op het jaarlijks te ver wachten exploitatietekort van ruim drie ton, vooralsnog een financieel onhaalbare kaart is. Algemene waardering had de raad voor het gedegen rapport dat de commissie Zwemac- commodaties gemeente Bor sele had uitgebracht. Het rapport was voor de heer Joh. de Koster (PvdA/PPR) aanleiding te herhalen dat het openluchtbad Stelleplas op een voor de gemeente georgra- fisch ongunstige plaats ligt. De heer H. Fransen (PvdA/PPR) herinnerde aan de pogingen die in Ovezande waren onder nomen om in deze kern een in- structiebad aan te leggen. „Wat in een gemeente als Ka- pelle wel kan kan blijkbaar in Borsele niet", stelde hij. De heer Fransen meende dat het rapport in de toekomst nog wel eens te pas kan komen. De heer P Dekker (WD) vroeg zich af waarom voor voetbalvelden wel een exploitatieverlies wordt geaccepteerd maar voor een overdekt zwembad, waar van een veel groter gebruik wordt gemaakt, niet. Hij vond dat de prioriteitenkeuze voor sportaccommodaties in Bor sele aan herziening toe is. Drs. H. Eversdijk (CDA) be stempelde de actie in Ove zande voor de aanleg van een instructiebad als folklore. Hij herinnerde in dit verband aan de mislukking van zo'n poging tot zelfwerkzaamheid in de oormalige gemeente Ovezan de. De heer Eversdijk opperde de suggestie om als gemeente ;en fonds te stichten waaruit 'ater eventueel de bouw en ex ploitatie van een overdekt zwembad gefinancierd zouden kunnen worden. De raad stemde verder in met de uit breiding en verbouwing van de apenbare lagere school in deinkenszand. De heer J. de Koster plaatste er wel de kant tekening bij dat hij een beter "zicht in de totale beleidsvisie 'an B, en W. ten aanzien van vernieuwing en verbetering van schoolgebouwen node mist. Ook vroeg hij zich af of het niet beter was geweest de openbare school in het gebouw van de christelijke school te huisvesten en omgekeerd. Vol gens hem zou een verbouwing van de christelijke school heel wat minder hebben gekost. Drs. H. Eversdijk zei dat B. en W. de vraag onder de ogen moeten zien wat er verder met de openbare lagere school moet gebeuren wanneer deze binnenkort tot een zesklassige school is uitgegroeid. Overi gens maande hij tot voorzich tigheid met betrekking tot het vooruitlopen op de plannen tot integratie van het kleuter- en lager onderwijs. Wethouder J. Bras antwoordde dat een ruil van gebouwen van de openbare en christelijke lagere school geen financieel voor deel voor de gemeente zou op leveren. Voorts zei de wethou der dat de vraag wat er verder met de openbare school in Heinkenszand moet gebeuren pas aan de orde komt nadat deze school zeven klassen telt. dat burgemeester en wethou ders de W Axel ook nog een uitbreiding van de kleedac commodatie gunnen. Het PvdA-raadslid K. Hamelink zwaaide burgemeester en wet houders lof toe vanwege hun moed om de kwestie nu eens aan te pakken. Hij wees er daarbij op, dat vorige colleges de zaak op z'n beloop hebben gelaten. „Destijds zijner teveel bomen geplant, waardoor de uitbreiding van de voetbala- coommodatie onmogelijk werd. Ook ik vind het wel erg, dat er bos weg moet, maar als er fouten gemaakt worden, moeten die hersteld worden", zo zei hij. De KVP-er J. Vink vroeg zich nog af of de kwestie wel voldoende bekeken was en of het niet beter zou zijn een apart veld elders of een geheel nieuw complex in het plan zuid-oost aan te leggen. Vol gens wethouder J. Deurloo zijn daartegen acceptabele bezwa ren naar voren gebracht door de voetbalclub. De raadsleden konden zich gisteravond ook allemaal vin den in het rekenwerk van B. en W., waaruit gebleken was, dat de bouw van een sporthal op dit moment (nog) onverant woord is. Wethouder P. Apers zegde daarbij nog eens toe de subsidies voor zaalsportvere nigingen te verhogen zodat ze wat gemakkelijker de huur van gymnastiekzalen kunnen op brengen. De aanschaf van een winteroverkapping voor het zwembad werd ook niet haal baar geacht. Positief adviseer den de raadsleden over het verbeteren van de verlichting bij AZVV, over de bouw van extra kleedaccommodatie bij VV Koewacht en over de bouw van een gymnastieklokaal bij de r.k. lagere school in Axel Richard Bleijenberg temidden van enkele vondsten uit het Land van Saeftinghe. (Van een onzer verslaggevers) GOES - In Zeeland zullen voorlopig alleen maar samen werkingsscholen tot stand komen wanneer het absoluut niet anders kan. Deze overtui ging kwam gisteravond naar voren op de jaarvergadering van het district Zeeland van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs (V.O.O.) in hotel de Korenbeurs in Goes. Op deze jaarvergadering werd de nota van het districts- bestuur „een openbare sa menwerkingsschool voor het basisonderwijs" besproken. De vergadering kon zich wel vinden in deze nota. Het dis- trictsbestuur werd echter wel verzocht om ook de mogelijk heid van de bestuursvorm ex artikel 61 van de gemeentewet voor een school nader uit te werken. Het V.O.O.-districtsbestuur van Zeeland zal de openbare samenwerkingsschool als uit gangspunt gaan hanteren in gesprekken met onder meer gemeentebesturen en andere colleges als het gaat om reali sering van nieuwe scholen. Voorzitter L. Soeters van V.O.O.-Zeeland verklaarde in zijn inleiding onder meer, dat de komende wet op het basis onderwijs zijn schaduwen al zeer concreet vooruitwerpt als het gaat om nieuwbouw van scholen. De problemen zijn juist het meest urgent op de kleine dorpen. Daar is veelal de keuze tussen een samen werkingsschool of helemaal geen school meer in de toe komst. De V.O.O.-Zeeland gaat overigens tesamen met de afdeling Zeeland van de Alge mene Bond voor Onderwijzend Personeel (A.B.O.P.) deze pro blemen bestuderen en alterna tieve mogelijkheden ontwikke len. In de nota „een openbare samenwerkingsschool voor het basisonderwijs" van V.O.O.- Zeeland wordt een duidelijk onderscheid gemaakt tussen de bestuursvorm en de inhoud van het onderwijs. Juist op be stuursniveau liggen momen teel de eerste problemen en daartoe beperkte de discussie zich ook. Voorzitter Soeters riep de gang van zaken in Philippine even in herinnering. Daar kwam vanuit de bevolking de wens naar voren voor een sa menwerkingsschool. Bij nader inzien bleek men hieronder te verstaan een r.k. school met een duidelijke r.k. signatuur, maar die dan wel open zou staan voor alle richtingen. Dit nu noemde de heer Soeters een onverteerbare zaak, want hier was van samenwerking geen sprake. (Van een onzer verslaggevers) HULST - Richard Bleijenberg uit Nieuw-Namen is niet alleen geboren en getogen in de unieke schorren van het Land van Saeftinghe, hij legt ook een levendige belangstel ling voor de geschiedenis van het gebied aan de dag. Vrijdagavond vertelt hij erover tijdens een bijeenkomst, die door De Steltkluut op touw is gezet. Dat gebeurt in Den Dullaert. Iedereen is dan hartelijk welkom. Richard Bleijenberg, die zijn verhaal met zelfgemaakte dia's illustreert zal het niet alleen over de planten en de dieren in het gebied hebben, maar vooral ook over het botulisme in de afgelopen jaren en over de opgravingen en vondsten van overblijfselen uit het Verdronken Land. De bijeenkomst begint om acht uur. voor een goede BRIL Leverancier voor alle ziekenfondsen (Van onze correspondent) DEN HAAG Wegens over treding van de Opiumwet, ver oordeelde de rechtbank te Middelburg de 28-jarige En gelse stuurman C.B. tot 8 maanden gevangenisstraf. In de hut van verdachte aan boord van een kustvaartuig, werd door de douane in Vlis- singen 6 kilo hasj ontdekt. De stuurman bekende het voornemen te hebben gehad te proberen het verdovende mid del ons land binnen te smokke len. Van het vonnis van de rechtbank kwam hij in hoger beroep bij het Haagse ge rechtshof, waar de procureur-generaal evenwel bevestiging eiste van het von nis. Verdachte zei dat het de eerste keer was dat hij zich aan een dergelijke smokkel schul dig maakte. Aanvankelijk had hij ontkend iets van de hasj af te weten, die door een ander in zijn hut zou zijn verborgen. Latef legde hij een bekentenis af. Aan het hof verzocht hij nu een mildere straf, mede ter- wille van zijn gezin. Hij had iets bij willen verdienen met de verkoop van hasj. De procureur-generaal beoordeelde verdachte dan ook als een handelaar in het verdovende middel. Hij zag geen reden wijziging in het vonnis te brengen. De verdedi ger, mr. J. Ligthart wees op het gunstig reclasseringsrap- port over verdachte. Hij vroeg clementie voor verdachte en diens gezin ook omdat hij nu reeds door veel narigheden is gegaan. Arres over 14 dagen. (Van onze correspondent) HULST - Het afgelopen weekeinde zou men aan de tweede helft in de Oost- Zeeuwsch-Vlaamse topbil- jartcompetitie beginnen maar van het afwerken van dat com plete programma is weinig te recht gekomen. BC Ona uit Hulst trok naar Westdorpe, waar het BC 't Raedhuys partij moest ge ven. De Hulstenaren troffen daar maar enkele BC 't Raedhuys- spelers, die van geen spelen wisten. Het eveneens uit Hulst af komstige KOT zag de thuis wedstrijd tegen het Koe- wachtse Tovak uitgesteld. De enige wedstrijd, die wel doorgang von, was de Hulster derby tussen Marionette a en Marionette b. Deze onderlinge wedstrijd leverde een 17-3 overwinning op voor lijstaan voerder Marionette a. De persoonlijke uitslagen: C. van Delft - L. van Mol 2-0, E. Bogaerd - mevr. A. van Mol- van Swaal 1-1, J. van Delft - mevr. R. de Smet-Van Swaal 2-0, A. Seghers - Th. Bogaerd 2-0, F. van Swaal - W. van Damme 2-0, G. van Damme - M. v. d. Walle 2-0, P. de Smet - E. Blommaert 2-0, W. van Swaal jr. - E. Leeraert 2-0, E. Schuurman - W. van Swaal 0-2 en B. Weerman - M. Leute- nis 2-0. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG - Het bestuur van de hengelaarsvereniging Sport en Ontspanning te Zaamslag heeft besloten het prijzenpakket per hengelwed- strijd voor dit jaar te vergro ten. Ieder die een prijs heeft gewonnen moet deze voortaan onmiddellijk na de wedstrijd afhalen, omdat anders de prijs naar de volgende geklasseerde in het dagklassment gaat. Naast de normale beschik baar gestelde bekers voor het eindklassement zal er dit jaar gevist worden om een fraaie wisselbeker, die in het bezit komt van diegene die het grootste aantal vissen weet te vangen in zes wedstrijden. Omdat de vereniging nu ook de beschikking heeft over bin nenwater, de vorig jaar gegra ven watergang vanaf het Gat van Pinten in de Groenstraat tot aan het gemaal te Ossenis- se, zullen hier in de zomer maanden ook wedstrijden in clubverband worden gehou den. Deze wedstrijden tellen mee voor het clubkampioen schap binnenwater. De data zijn nog niet bekend. De wedstrijdkalender voor de viswedstrijden op de Wes- terschelde ziet er als volgt uit: Zaterdag 5 maart opent de Zaamslagse hengelsportvere niging het seizoen. Gevist zal worden bij de buurtschap De Griete van 13.30 tot 16.30 uur. Inschrijving voor deelname in café Buitenlust. De verdere kaldender ziet er als volgt uit: 2 april, 16 april, 28 mei, 30 juli, 11 september, 2 5 september, 2 3 oktober, 12 november en 26 november. De grote interna tionale zeehengelwedstrijd, meetellend voor het kam pioenschap van de Wester Schelde Federatie (WSF) wordt gehouden op 16 april, aanvang 12.30 uur. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG - De Delta Fe deratie heeft ook dit jaar voor de sportvissers een groot aan tal internationale hengelwed- strijden op het programma staan. De meeste daarvan worden gehouden voor dat het seizoen in het binnenwater be gint. HSV De Zeenaald te Roc- kanje, bijt de spits af en houdt de wedstrijd op zondag 6 maart, aanvang 11 uur. De vol ledige kalender ziet er als volgt uit: 2 april, selectiewedstrijd NVSS te Kapelle, aanvang 13 uur. 3 april, Glijmevissers te Lepelstraat om 13 uur. 11 april Edelkarper te Bergen op Zoom om 09 uur. 17 april Heense Mo len, De Heen om 13.30 uur. 1 mei, Halsteren sportvissers te Halsteren om 12 uur. 15 mei HSV De Vogel te Klooster- zande om 13.15 uur, 19 mei Zeester te Halsteren om 14 uur. 21 mei De Krabben te Renesse om 13 uur. 30 mei De Zeebaars te Scherpenisse om 10.30 uur. 24 september EGHV te Goes om 11.30 uur. 8 oktober HVKK te Kapelle om 10 uur. 23 okto ber Eendrachtvissers te Nieuw Vossemeer om 11 uur. 13 no vember, Leeglopers te 's- Heerenhoek om 14 uur. De Belgische Federatie heeft voor 1977 slechts drie interna tionale zeehengelwedstrijden op het programma staan: op 27 maart te Zeebrugge om 12 uur, op 24 april te Wenduine om 12 uur en op 25 september te Blankenberge om 11 uur. DE STEM VAN WOENSDAG 2 MAART 1977 een grote steun geweest. ster en kleinkinderen (Van onze correspondent) KOEWACHT - De Zeeuwsch Vlaamse Automobielsport Club (ZEVAC) houdt op zondag 6 maart een oriëntatierit, die meetelt voor het clubkampioenschap van de vereni ging. Het is de Suikerrit, die is uitgezet door de heer Alefs en Vink uit Sint Jansteen. Behalve de A-klasse, die een lengte heeft van 53 kilome ter, en gereden dient te worden met een gemiddelde snel heid van 24 kilometer per uur en een B-klasse, lengte even eens 53 kilometer, gemiddelde snelheid 20 kilometer per uur, is er dit jaar ook een toerklasse. Hiervoor is een een voudig reglement voor die mensen die dit sportgebeuren ook eens van nabij willen meemaken. De inschrijving is in zaal De Anjer te Koewacht. De eerste equipe in de A-klasse start om 14.01 uur, de eerste B-klasser gaat een kwartier later van start. DEN HAAG - Er bleken bij het Gerechtshof in Den Haag juridische problemen te zijn met betrekking tot de veroor deling van de 31-jarige K.M.G. uit Terneuzen. De politierech ter te Middelburg had daar kennelijk geen problemen mee gehad, want die had verdacht bij verstek veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf we gens verduistering. Tegen dat vonnis kwam verdachte in hoger beroep en bij het hof ver scheen hij wel. Verdachte had bij een win kelier in zijn woonplaats kans gezien een videorecorder en banden los te krijgen. „Ik wil die even aan mijn vrouw laten horen en dan kom ik later wel betalen", had hij meegedeeld. De winkelier gaf in goed ver trouwen de installatie mee, maar toen kwam de man niet meer terug. Hij verkocht de re corder. Hij zou een onjuist adres hebben opgegeven, want in middels verwisselde hij van woonplaats. Maar de politie in Terneuzen betekende de dag vaarding op het oude adres als gevolg waarvan verdachte niet ter zitting van de politierech ter in Middelburg verscheen. Aan de hoofdofficier van justi tie in Middelburg was dat meegedeeld want de woning van verdachte stond leeg. De verdediger concludeerde dan ook dat de dagvaarding nietig was en ook het vonnis dus moest worden vernietigd. De procureur-generaal zag daar evenwel geen reden toe. Arrest over 14 dagen. elijk is om ieder persoon- e blijken van deelneming rvinden bij het overlijden i mijn lieve vrouw, onze Ier, grootmoeder, en over- 1ENIA DE KLERK deze weg onze oprechte rienden en kennissen en personeel van de Blaau- wat kunnen onze lezers voor u doen produkten bij u kopen, die ze graag willen hebben zij moeten u dan eerst %^rel weten te keer voor het eerst door de hele middenstand in de binnenstad gedragen zal worden. um de functies binnen de vereniging zo eerlijk mogelijk te verdelen, zijn uit alle straten vertegenwoordigers gekozen. Het bestuur bestaat zodoende uit W. Vermorken (voorzitter), J. Schilleman (vice- voorzitter), W. Reijns (secretaris-penningmeester), R. de Badts, B. Buysse, J. van der Heijden, F. Lion en R. Meerschaert. De eerste contacten voor de oprichting van de vereniging dateren van een jaar geleden toen verschillende winkeliers de koppen bij elkaar staken te neinde voor achtergrondmu ziek in hun straten te gaan zor gen. Daartegen kwam echter pro test. In zijn openingswoord memoreerde W. Vermorken maandagavond nog even de gang van zaken rond het afge wezen verzoek om de geluid sinstallatie. Hij vertelde daar bij dat de zaak dezer dagen nog eens in de commissie voor het midden- en kleinbedrijf wordt behandeld. Voorzitter W. Bos van de (overkoepelende) Hulster middenstandsvereniging at tendeerde nog eens op de wen selijkheid, dat zoveel mogelijk winkeliers aanwezig zijn op gemeenteraadsvergaderingen, waarbij -zoals vorige week het promenadevoorstel -middens- tandsbelangen op het spel staan. (Van een onzer verslaggevers) HULST De winkeliers rondom de Hulster basiliek hebben zich verenigd in Het Hart van Hulst. Onder deze naam richtten ze maandag avond een nieuwe winkeliers buurtvereniging op. Dat ge beurde tijdens een goed be zochte bijeenkomst in caféRon de Vilder. De vereniging be strijkt de Steenstraat, Grote Markt, Lange en Korte Nieuw- straat, Grote en Kleine Begij nestraat, Houtmarkt en Corn, de Vosplein. Tijdens de oprichtingsver gadering werden meteen spij kers met koppen geslagen. Be sloten werd om mee te doen aan de jaarlijkse braderie, die naar het zich laat aanzien dit

de Stem | 1977 | | pagina 15