e- ferkers ider van aar voor onvolledige gezinnen Rechter uil Gent verdacht van moord en miljoenenroof .pillot' Stem-geschenk voor u LUGUBERE MOORD IN HORST Jonge vrouw onthoofd gevonden Man probeert zichzelf te verbranden barkrukken Engelse Bor-ray rokken Markt {Susannas) DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND MAANDAG BESTEM cundige >nt(e) helpt u bouwen andaag in modern a Ziekenhuis ;e-0verflakkee) trum ia a 28 februari 1877 117e jaargang no. 18196 1% Koffie alsmaar duurder Kuil Verdronken Reservesleutel V akantie gange r s in Portugal goedkoper uit Zundert Tel. 01696-2200 CHATEAU DUVER0IER 1 ekamers in ons ijn hebben wij nog vij prijs stelt op een plezierige i heeft goede biedt geen lijkheden zijn er den graag de operatie- st, telefoon ichten aan gkundig h'rksland. janisatie met 140 ;els en supermarkten bant vraagt voor haar n in Walcheren en in Zuid-Beveland. idelsbedrijf te Kapelle: •oot recreatiebedrijf 'eland: 01102-1810. GINNEKENWEG 282-292 Breda TEL- 076-652550 DIRECTEUR: DR. W.A.J.M. HARKX HOOFDREDACTEUR: L. LEIJENDEKKER KANTOREN TE BREDA - BERGEN OP ZOOM - GOES - HULST - OOSTERHOUT - ROOSENDAAL - TERNEUZEN - VLISSINGEN A/trek "1 trekenmgen" S-27 I postzegel I Amsterdam. of (gratis) i rostkantoor. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG - Binnen enkele weken komt er een wetsontwerp over belas tingverlaging voor weduwnaars, we duwen en gescheiden mannen en vrouwen met jonge kinderen. Dit heeft staatssecretaris M. J. van Rooijen van Financiën zaterdagmiddag in „De Rooie Haan" gezegd. Aan het parlement wordt voorge steld te bepalen dat een belangrijk deel van de kosten voor huishoudelijke hulp voor onvolledige gezinnen als buitengewone lasten aftrekbaar is voor-de belastingen. De staatssecreta ris kon geen details verstrekken over de omvang van de lastenverlichting, aangezien het wetsontwerp zich nog in een voorbereidende fase bevond. „Het wordt een royale tegemoetko ming", aldus de heer Van Rooijen. Van Rooijen (Van onze sociaal-economische redacteur) DEN HAAG - De bij de Federatie Nederlandse Vakbeweging aangesloten vakbonden hebben er tijdens de stakingsacties, die drie weken duurde en vandaag zijn afgelopen, 15 tot 20.000 nieuwe leden bijgekregen. Dit deelde stakingsleider Frans Drabbe zaterdag mee in Hilversum. De stakingsacties hebben de FNV tien miljoen gulden aan uitkeringen gekost. Vice-voorzitter Wim Split merkte op dat het federatieve verbond tussen NW en NKV als gevolg van de sta kingen niet meer kapot is te krijgen. „De FNV kan niet meer ter discussie worden gesteld, dat is belangrijker dan de 20.000 nieuwe leden", zo zei hij. sport «ara WASHINGTON AP) - Het Amerikaanse congres heeft hoorzittingen ge wijd aan een internatio naal probleem dat eenie der ter harte gaat: het alsmaar duurder worden van de koffie. Heel veel wijzer is niemand ervan geworden en het schijnt dat men alleen rnaar op de rekening kan bezuinigen door eenvoudigweg min der koffie te drinken. De grootste koffiever- koper van 'ie V.S., Gene ral Foods, heeft doen weten dat de groothan- delsprijs voor geïmpor teerde honen spoedig zal liggen boven de 3,50 dol lar (er^i dollar is ruim f2,50) per pound (ruim 453 £ram). De prijs be draagt thans 3,31 dollar tegfji 3,11 op 30 januari. Na, de hoorzittingen in Washington zei een lid van de consumen ten-commissie van het huis van afgevaardigden: „Over een paar weken zal die prijs wel de vier dollar hebben bereikt". Deskundigen op het ge bied van de buitenlandse handel van de Ministeries van Buitenlandse Zaken en van Landbouw menen dat de prijzen op de duur zullen dalen, ook als het verbruik niet minder wordt, maar dan pas over een anderhalf jaar. De na de hevige en onverwachte vorst in Brazilië van 1975 geplante nieuwe struiken zullen niet voor 1978 bonen gaan leveren. Tot het zover is, en als er weer geen akelige dingen ge beuren, zal men krap zit ten in de koffie ZONNIG Droog en zonnig. Zwakke tot matige wind, draaiend naar zuidoost. Middagtemperatuur 3 graden. binnen-/buitenland- Grotè spanning voor Amerikanen in Oeganda. SHOW en zo Nieuw gezicht in de Verenigde Staten aftrekbaar van de belasting merijntje Dat was een Heidens karwei. (Van een onzer verslaggevers) HORST - De Rijkspolitie van Horst is gisteren in het on derzoek naar de lugubere moord op een ongeveer 30- jarige vrouw niet veel verder gekomen. Zaterdagmiddag rond halfdrie vond een 10- jarig jongetje uit Horst langs een weg bij een volkstuintje in Horst het onthoofde lichaam van de nog onbekende vrouw. Het lichaam werd ontkleed aangetroffen. Het hoofd van de vrouw is tot dusver niet gevon den. Volgens adjudant S. Wiel- stra van de Rijkspolitie Horst, die het onderzoek leidt, is de vrouw al enkele weken geleden vermoord. Uit het onderzoek is komen vast te staan dat het lijk al minstens een week bij het volkstuintje heeft gelegen. Het onthoofde lichaam lag in een ondiepe aardappelkuil van een volkstuintje, ongeveer acht meter van de onverharde weg af. Over het lijk was een deken gelegd, mogelijk een autop laid. Over de deken was weer aardappelloof uitgestrooid. Toen de vrouw ontdekt werd, was de deken er afgetrokken, vermoedelijk door een hond. Kleding werd bij het lijk niet aangetroffen. Aangezien het niet onmogelijk is dat deze er gens in de omtrek is wegge gooid, is de Rijkspolitie van Horst erg gesteld op inlichtin gen daarover. Op verzoek van officier van justitie, mr. Bartels, heeft gis termorgen in het Horsterzie kenhuis de pathaloog- anatoom dr. Zeldenrust, van het gerechtelijk geneeskundig laboratorium uit Rijswijk sec tie op het gevonden lijk ver richt. „Volgens de sectie is de vrouw vermoedelijk dertig jaar, hoewel dit niet exact valt vast te stellen", aldus de Hor ster groepscommandant. Door dr. Zeldenrust werd een litteken van een blinde darmoperatie aangetroffen, terwijl ook bleek, dat het slachtoffer slechts één nier be zat. Maar dat kan mogelijk ook een aangeboren afwijking zijn, aldus de politie. Onder toeziend oog van de officier van justitie bergen leden van het rhercheteam het onthoofde lichaam van de onbekende vrouw. (Van onze redactie buitenland) BRUSSEL - Een rechter van instructie van het parket van Gent is zondag, in alle vroegte aangehouden. De man, Guy Jespers, wordt ervan verdacht zijn vrouw vermoord te hebben. Maar tevens verdenkt men hem ervan betrokken te zijn ge weest bij het beroven van een zeer bejaard echtpaar. De to tale buit van die beroving (waarover wij al bericht heb ben) zou meer dan drie mil joen gulden waard zijn. De rechter, die binnenkort promotie zou maken en de leiding had bij onderzoeken in grote zaken, is zondagoch tend om vijf uur in zijn wo ning aangehouden op vorde ring van de Gentse procureur-generaal, Matt- hijs. Er zijn sterke aan wijzingen dat hij, eind 1975, een poging gedaan heeft om zijn vrouw van het leven te beroven. De auto van het echtpaar vloog toen, terwijl de vrouw erin reed, in brand. De 38-jarige vrouw, Rosine de Sutter, kwam toen met de schrik vrij, maar een onder zoek aan de wagen toonde aan dat er aan de auto ge knoeid moest zijn. De vrouw van de rechter leefde echter niet lang meer. In de nacht van 27 juni vorig jaar, verdronk zij thuis in haar bad, in de echtelijke woning in Destelbergen. Een arts bracht haar overlijden in verband met haar zwakke gezondheidstoestand. Aan genomen werd dat haar deel nemen aan een tennistour- nooi, de dag tevoren, tijdens een hittegolf, haar te veel geworden was. Nu echter be staan er sterke aanwijzingen dat ze door haar man om het leven gebracht is. Het verhaal van de miljoe nenroof begint op 1 februari. In de woning van het echt paar Van den Hende-Ledoux (de man verblijft in het zie kenhuis) werd toen een over val gepleegd en de rovers gingen er met kostbaarheden ter waarde van ongeveer 600.000 gulden vandoor. Vrienden van het echtpaar, onder wie de nu gearres teerde rechter, raadden hem aan de rest van de kostbaar heden (goud, juwelen en waardepapieren) ter waarde van ongeveer 2,8 miljoen gulden onder te brengen in een kluis van de hoofdzetel van de Gentse kredietbank. De vrouw deed dat, maar ontdekte bij haar thuis nog wat waardepapieren, die zij enkele dagen later eveneens naar de kluis wilde brengen. In het bankgebouw aange komen ontdekte zij echter dat de sleutel niet meer op de kluis paste. Toen bankperso neel de volgende dag (18 fe bruari) de kluis opende met een reservesleutel, bleek die leeggeroofd te zijn. Veron dersteld wordt dat de „vrienden" van de vrouw, die haar hielpen bij het onder brengen van de kostbaarhe den in de kluis (en die tezelf dertijd een kluis in de bank huurden) de hoogbejaarde vrouw de cijfercombinatie van de kluis ontfutselden en de sleutels van de twee klui zen verwisselden. Zo konden zij de kluis later op hun gemak leegroven. De nu aangehouden rechter wordt ervan verdacht (hij was een huisvriend van het bejaarde echtpaar) op z'n minst gegevens over de kost baarheden te hebben doorge speeld naar de rovers. In ver band met deze berovings zaak is een filiaalhouder van de kredietbank in Gent, Erwin Bundervoet, aange houden. Ook zijn een barhouder en een garage houder aangehouden. Voor de arrestatie van de rechter is een speciale proce dure gevoerd omdat hij deel uitmaakt van de rechterlijke macht. Tot dusverre werd over de kwestie het diepste stilzwijgen bewaard om het onderzoek niet te bemoei lijken. Het eerste spoor in de be rovingszaak vond de politie toen zij vorige week zondag de inmiddels gearresteerde garagehouder staande hield omdat één van de achterlich ten van zijn auto niet brand de. De man gedroeg zich zo nerveus dat de politie zijn auto aan een nader onder zoek onderwierp. In de koffer van de auto vond men toen de helft van de uit de kluis ge roofde kostbaarheden. (Van een onzer verslaggevers) LISSABON - Binnenkort zal men in Portugal van een goedkopere vakantie kunnen genieten. Dit is het gevolg van een devaluatie met vijftien procent van de secudo. Het kabinet-Soares heeft dit aan gekondigd als een van de maatregelen van een pro gramma om de Portugese eco nomie weer gezond te maken. Daarnaast is er een prijsstop voor de voornaamste levens middelen afgekondigd, een verhoging van het bankdi- sconto en een verlenging van het extra invoerrecht op goe deren waaraan geen dringende behoefte bestaat. Met dit pak ket economische maatregelen wil premier Soares zijn kansen op een EEG-lidmaatschap vergroten. (Van een onzer verslaggevers) BREDA - Terwijl politie en andere omstanders machteloos moesten toekijken heeft een man zich zelf gistermiddag in Breda met benzine overgoten en aangestoken. Hij is levens gevaarlijk gewond opgenomen in het Laurensziekenhuis in Breda. Het slachtoffer onder nam zijn wanhoopsdaad in zijn auto voor de deur van het op vanghuis van alleenstaande moeders Valkenhorst. Nadat hij zich had overgoten dreigde de man zich te zullen aanste ken als iemand het waagde bij hem in de buurt te komen. Men bleef daarom op af stand wachten hoe de zaak zich zou ontwikkelen. De poli tie vermoedt dat de man zich niet opzettelijk heeft aange stoken toen hij een sigarette naansteker in de hand nam en er een vonk ontstond. Politie personeel snelde toe om de man uit de brandende auto te halen en doofde de vlammen met overjassen. De brandweer bluste daarna de auto. Wat het motief voor deze daad is ge weest staat niet vast. De politie vermoedt dat de man een kwestie had met een 'in het tehuis ondergebrachte vrouw. De directie van Valkenhorst was gisteravond niet bereik baar voor toelichting of com mentaar. De politie wil geen verdere mededelingen doen over de 'entiteit. Eric Heiden, de pas 18- jarige Amerikaan, leverde een unieke schaatsprestatie. De Amerikaanse scholier pakte in Alkmaar de wereld titel óp de sprint en dat bete kende meteen zijn derde we reldtitel in veertien dagen. Feyenoord verspeelde tegen NEC eens een keer geen punten. De Rotterdamse ploeg won met 2-0 maar de manier waarop dat gebeurde zal zelfs de meest verstokte supporter niet al teveel ver trouwen hebben gegeven voor wat de afioop van het Europacupduel van a.s. woensdag tegen het Belgi sche RWDM betreft. Johan Neeskens had za terdag zijn pechdag. Hij schoot in eigen doelen bracht Atletico Madrid hiermee op 1-1. Voor het Spaanse kam pioenschap zou de eigen tref fer van Neeskens Barcelona wel eens duur kunnen komen te staan. NAC-stadion: vuilnisveld. (ADVERTENTIES) Anno 1854 De oudste wijnhandel in de Baronie van Breda Importeur van een mooie, volle rode wijn De auto waarin de mgn zijn wanhoopsdaad pleegde. SCHAKEL keukens Breda, Delpratsingel 9 De nieuwste voorjaarskollektie is binnengekomen Elegante damesconfectie Ginnekenstraat 153 hoek Van Coothplein Breda - Tel. 076-134965 Dinsdag t/m zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uur geopend 's Maandags de gehele dag gesloten Les 2 van Karei Kwaaitraaier. De pijl wijst deze keer naar de PION. Opletten nu: dat is GEEN schaakstuk. Maar dat is het ronde smeedstukje met vijf of zes tand wieltjes, dat in de versnelling voor het achterwiel is verwerkt, in dit verband is het nuttig te weten, dat er ook KRANSJES zijn, dat zijn de losse tandwiettjes. De PION en de KRANS zijn vitaal voor het VERZET. Maar daar over de volgende keer meer. Natuurlijk in De Stem, die net als goede wijn geen krans behoeft. HIERLANGS UITKNIPPEN De naam van de nieuwe abonnee is: Straat: Woonplaats: en wil het abonnementsgeld betalen per maand f 13,36) per kwartaal 39,70) Bovenstaande nieuwe abonnee wordt opgegeven door: Naam: Straat: Woonplaats: U wilt ontvangen: Parker balpen Tonnetje (aankruisen wat u wilt hebben) Deze bon in open enveloppe (zonder postzegel) opsturen naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, Breda "f I I I I I I I I I I I I I Als u een nieuwe abon nee aanbrengt ontvangt u naar keuze een Parker balpen of een alleraar digst in-en-uit-elkaar- zet-tonnetje.

de Stem | 1977 | | pagina 1