Sas van Gent in carnavalsroes :aard M Koopochtend gehandicapten in Goes SPV Terneuzen na dertig jaar opgeheven „Uitbreiding kustrecreatie moet worden afgeremd" PROVINCIALE RECREATIERAAD WIL WAARSCHUWINGSSYSTEEM OP CAMPINGS Marktverbod voor varkens Transfiguratie Hulst komt met zwaarder toneel JAN BOEZEROEN BIJ BEJAARDEN Raad Reimerswaal vanavond bijeen ZLM Axel vanavond bijeen Kapelle wil bibliotheek Axel Sluis Vrijdag installatie milieuraad Commissie wil meer geld voor Sluis Goese Sas streek :N politierapport markten Burgemeester Nieuwvliet: HW'24 Hulst hield leutbal DE STEM VAN DINSDAG 22 FEBRUARI 1977 lling. Ilburg jieater. 20 uur, The de- [4 j. JZEN •theater, 20 uur, De ran de Black Dragon, 14 lof, Schoolweg 4, H. v. |et tekeningen en schil. Geop. ma. t.m. zat. |r (t.m. 28 febr.). ie des Beaux Arts, laat 10, Kornelia (West-Duitsland) ex- haar werken. Geop. di. ld. 14-19 uur, maandag (t.m. 24 febr.). *ïGEN nbratheater, 20 uur, jen, 18 jDe Piek, Helle- rstr. 13; 21 uur, film- lORPE |>rdia, 19 uur, carna- ~/l. r— sjqoar JioDort Ja0]A do jaureq desjroioui IB JOOA SE[dja]EM pjoqpsdsaaiipB niet lastig vallen tel aan te dringen. h voortaan nog vee] |t op de kermis te i. Maar als we dat gaan vertellen is I pret er helemaal af. t kan allemaal nog vallen. Het uitvaar- net naleven van reg- 1 zijn vaak in België verschillende zaken. met inzet noemde, die re- atig voor de vrolijke noot e. Hij bood mevrouw aard bloemen aan en een oppe met inhoud aan de iende werkmeester. De Boogaard tenslotte ;e voor de vele lovende ien. Hij zei een „bewogen achter de rug te hebben opte nog lang getuige te n zijn van het reilen en van de buitendienst van OERLAND f 13,36 per maand, f 153,- P«r aat 9, 01150-7920 (4 lijnen). 'OES, Klokstraat 1,01100-28030 '30 en 13.30-17.00 uur. itie: Breda: Maandag t/m vrijdag 20.00-22.00 uur 076-122341. 01140-3751, Midden-Zeeland jn, Lorentzlaan 50, Terneuzen. Bouwmans, Zuidvlietstraat 53, G. van Berkel, Voorburcht 37, en Kanaalzone: P. de Schipp^' oor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: )-4159, redacteur voor West' :weg 40, Oostburg, 01170-3370, ,angs de Kreek 56, Terneuzen. n, Troelstralaa 8, Axel. 01155". V. Hendrikx 01140-3751. enu 01150-5839 UZEND1JKE - In het buurt schap Goedleven is in de nacht van zondag op maandag om streeks half een brand uitge broken in de schuur, van de heer V. uit Terneuzen. De brandweer van Oostburg was spoedig ter plaatse, doch men kon niet verhinderen dat de schuur helemaal uitbrandde. Door de technische recherche en de rijkspolitie wordt een onderzoek ingesteld. BRESKENS - Zondagavond tussen halfnegen en halftien is in de woning van de fam. R. aan de Boulevard ingebroken. Aan de achterzijde van de wo ning, op het balcon, werd een raam ingeslagen. Men heeft de gehele woning doorzocht tij dens de afwezigheid van de bewoners. Er wordt een bedrag van f 2.500.- vermist. SAS VAN GENT - Op de oversteekplaats Westdam- Generaliteitsstraat-Paardevesl te Sas van Gent werd de voet ganger R. van der K. uit Sas van Gent aangereden door een vanaf de Belgische grens ko mende personenauto, bestuurd door J.J.R. uitSchoondijke. De voetganger liep slechts lichte verwondingen op. VERSERE - In de nacht van vrijdag op zaterdag is een truck zonder oplegger, be stuurd door A.H.D. uitYerseke van de Zanddijk gekanteld en op het lager gelegen fietspad terechtgekomen. De bestuurder liep daarbij een schedelbasisfractuur op en is per ambulance overgebracht naar het Bergzicht ziekenhuis te Goes. (Van een onzer verslaggevers) AXEL - De kring Axel van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij houdt de jaar vergadering op 22 februari in De Halle te Axel. Tijdens de bijeenkomst, die om 13.30 uur begint spreekt de heer N. Zijp over „grondge bruik in deze tijd". Het be stuurslid A. van Hoeve treedt af maar is herkiesbaar. In de vacatures L. de Zwart en J. de Regt binnen de ledenraad moe ten nieuwe vertegenwoordi gers worden gekozen. De vergadering mag ook worden bijgewoond door leden van de plattelandsvrouwen bond en de plattelandsjonge- (Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulster Ca- mere van Rhetorica de Trans figuratie komt op 20 en 21 waart met een nieuwe toneel- produktie in Den Duliaert. Het gaat dit keer om „De Heilige Vlam" (het verhaal van een liefde), een wat zwaarder stuk dan men de laatste jaren van de Hulster tonelisten gewend was. Het is geschreven door de bekende Somerset Maugham, die niet alleen door zijn toneel stukken maar ook door zijn romans grote faam kreeg. Het verhaal draait om een vrouw, die vanuit Indië naar Engeland is verhuisd met haar twee zoons. Wanneer een van de zoons plotseling overlijdt komen er onthutsende en schokkende feiten aan het Jicht, die aldus regisseur Char les Heirman, van het gehele sPel een boeiende en ontroe rende toneelgebeurtenis ma- rew „Echt iets voor de lief hebbers", zo zegt de heer «eirman, die de probleemstel- lng in het toneelstuk niet zo geschikt acht voor publiek onder de zestien jaar. De Transfiguratie is al vijf waanden aan de repetities be- In de rollen treft men alle maal oudgedienden: Wies de Maat-Kas, Yvonne vermandel-Wauters, Jennv Jansen-van der Wiele, Marie- wT® Jan Haere-Van der Lm r?miel van der Walle, °°mens, Reggie Buys- 8ge en Arnold Coenen. Op uitnodiging van de har- hetn'e,, ,t"Cecilla brengt men Konn °p 2 april ook nooost^rzande. i Carnaval in Biervliet. Bereboot in de optocht te Sluis. (Van een onzer verslaggevers) GOES - Op woensdag 23 fe bruari Is er een speciale koop ochtend voor bejaarden en ge handicapten in de Goese bin nenstad. Zij die hierbij hulp wensen kunnen zich in verbin ding stellen met mevrouw Dijkgraaf, Van Dusseldorp- straat 33, tel. 27656 of me vrouw De Bont, Berkenstraat 80 tel, 16992. Aanvragen uiter lijk maandag 21 februari. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT - Het carnavalsfeest in midden-Zeeuwsch-Vlaanderen beleefde gis teren zijn derde dag. Tradititegetrouw vormde Sas van Gent het hoogtepunt van de lol en leutactiviteiten. Daar begon het feest al 's morgens met een mini-kroegentocht. Elders kwamen de volgelingen van Prins carnaval wat later op gang. Met de boerenkapel „De Be testekers" voorp trok het hos sende volkje door de straten van Sas, van kroeg naar kroeg en van pint naar pint, dat alles vergezeld van gelegenheids kruideniers, soep-met worstverkopers en luidknal- lende vogelverschrikkers, 's Middags was het in De Speye feest voor de bejaarden. Jan Boezeroen hield er stevig de stemming in en prins Kees de Eerste lokte de 6 5-plussers met een dansje uit hun stoel. Op de stoep van het gemeen tehuis vond nog een korte plechtigheid plaats. Hier trad Nar Dorst in het huwelijk met de pop Johanna. De voorzitter (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - De Samen werkende Personeelsvereni gingen (SPV) in Terneuzen zijn ter ziele. Het bestuur van deze organisatie kwam tijdens de laatste vergadering, die on langs werd gehouden, tot de conclusie, dat de PSV hun be staansrecht hebben verloren. De SPV zijn de laatste jaren vooral bekend geworden via de organisatie van de jaarlijkse koninginnedag-festiviteiten. De SPV hebben op de kop af dertig jaar bestaan. De organi satie opereert sinds 1947 in Terneuzen. Alles wat men toen, kort na de oorlog en in de vijftiger jaren op touw zetten, kreeg volop belangstelling. De opkomst van de televisie is de doodklap voor de SPV ge weest. Het comité is al enkele malen op sterven na dood geweest. De heer A L. van Antwerpen trad op als laatste gangmaker van de SPV. Hij vond met vee* moeite een aantal bestuursle den die hun medewerking wil den verlenen bij het organise ren van activiteiten. De heer Van Antwerpen is pas 65 ge worden en heeft met het berei ken van die leeftijd ook een streep gezet onder zijn activi teiten als organisator en ani mator. De afgelopen jaren or ganiseerden de SPV alleen nog twee kaartavonden per jaar en de viering van koninginnedag in Terneuzen. Niet genoeg, aldus het afge treden bestuur om het bestaan van het comit'te rechtvaardi gen. Op verzoek van het Ter- neuzense gemeentebestuur hebben de afgetreden leden wel op zich genomen om dit jaar nog één keer de koninginnedag-festiviteiten te organiseren. Op dinsdag 1 maart vindt in verband hier mee een eerste bespreking plaats met afgevaardigden van Terneuzense verenigingen. van de carnavalsvereniging de Deurdouwers Ronald M*ring bezegelde het huwelijkslot. In zaal Concordia in West- dorpe woonden tweehonderd kinderen een limonadebal bij. 's Avonds volgde een carna valsbal voor de bejaarden met medewerking van de hofkapel „De Koeters". Ook werd giste ren de uitslag van de optocht in Westdorpe bekend gemaakt. Bij de wagens eindigde de buurtvereniging De Zwarte Hoek op de eerste plaats. De verdere winnaars: Groepen: Mickey Mouse. Juegdgroepen: P. van Puijvelde. Individuele volwassenen: H. van Maele. Individuele kleuters: R. He- melsoet. Individuele lagere school: N. Dierick. In Terneuzen hield de jeugd gisteren ook carnaval. In zaal Porgy en Bess bij Frank Kou- len stroomden na een optocht door de binnenstad zo'n 300 kinderen binnen. Hossen, zie ren en psringen vormden ver der de hoofdmoot van het pro gramma. De organisatie was mede in handen van de Cen trale Stichting. In het buurthuis „De Hoekse Rakkers" te Hoek brachten de kleuters van 4 tot en met 7 jaar en de leden van de jeugdsoos hun offer aan het regentschap van koning carnaval. Vandaag is er in het buurthuis trouwens nog een carnavalsfeest, dit keer voor kinderen in de leef tijd van 8 tot en met 11 jaar. GOES-KRABBENDIJKE, 21 februari - Groenten: per stuk: kropsla 144-45, II14. Per kg: spruiten All 57-147, witlof I 300-320, II 210-270, IIX 110. Groene sav. kool II 47-92, IIX 34. Rode kool 35-57. Boeren kool 41-76, prei AI 191, All 157-174, Bil 92, aardappelen bonken 57, grote 30-51, andij vie II 150-160, kroten 62-69, koolrapen 15, uien ongesor teerd 76. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE De gemeente raad van Kapelle beslist van daag over het voorstel van B. en W. om in Kapelle een biblio theek te bouwen. De raadsver gadering begint om 19.30 uur. De bibliotheekvoorziening middels de bekende „biblio bussen" is volgens B. en W. van Kapelle overduidelijk een noodvoorziening. Het aantal uitleningen van deze bussen in Kapelle is hoger dan bij ver schillende vaste bibliotheek vestigingen in de provincie. B. en W. vragen verder van de raad alvast een krediet van 200.000,- voor de vorming van een boekenfonds. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN - De ge meenteraad van Reimerswaal beslist vandaag of er een kre diet van f 8080 beschikbaar komt voor het baarmoeder- halskankeronderzoek in de gemeente. De raadsvergadering begint om 19.30 uur. Dit jaar komen 808 vrouwen in de gemeente Reimerswaal in aanmerking voor dit onderzoek: 104 in Hans\yeert, 225 in Yerseke, 53 in Waarde, 164 in Kruiningen, 151 in Krabbendijke en 111 in Rilland-Bath. De Reimerswaalse gemeen teraad moet verder beslissen over een subsidieverhoging aan het wandelcomité Krui ningen voor de Luctor et Emergo wandeltochten. Het comité kreeg tot nu toe f 500 maar B. en W. willen dit verho gen tot f 925. Verder staan op de raads- (Van onze correspondent) NIEUWVLIET - Tijdens de vergadering van de dorpsraad in Nieuwvliet heeft burgemeester A. Schipper van Oostburg gezegd dat de gemeente Oostburg voorzichtig moet zijn met verdere uitbreiding van de recreatievoorzieningen langs de kust. Hij vond dat die uitbreiding afgeremd moet worden. „We die nen voorzichtig te zijn met de kust. Anders gaat voor de recrean ten de aardigheid eraf. We zullen voorzichtig moeten zijn met het geven van toestemming voor de aanleg van nieuwe campings", aldus burgemeester Schipper. De voorzitter van de dorpsraad, de heer I. de Hullu, gaf het gemeentebestuur van Oostburg een compliment voor het ge voerde recreatiebeleid. Minder tevreden was hij over het gemeen telijke beleid, dat op de leefbaarheid van de kernen is gericht. Met name op het gebied van de woningbouw is volgens hem het gemeentebestuur tekort geschoten. Burgemeester Schipper merkte in dit verband op dat ontvolking van kleine kernen een landelijk probleem is. Mogelijk dat voor wat de kernen van de gemeente Oostburg betreft uitbreiding van de werkgelegenheid in de Kanaalzone wel een middel tegen verdere ontvolking kan betekenen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Het sa menvallen van de vakanties in Nederland en de Westduitse deelstaat Nordrhein- Westfalen kan er de oorzaak van zijn dat er in de maand juli chaotische situaties ontstaan op kampeergebied in Zeeland. De Provinciale Raad voor de Recreatie wil dergelijke chao tische toestanden zien te voor komen door onder meer een soort waarschuwingssysteem te ontwikkelen. Daarnaast moeten de ge meenten in de provincie een krachtdadig beleid voeren tegen overtredingen van de voorschriften van de kampeer- vergunningen, vooral ten aan zien van bezettingsdichthe den, en tegen het klandestein kamperen bij de boer. Er moeten wel enkele nood voorzieningen komen, zodat bijvoorbeeld gezinnen met kleine kinderen na een lange dag reizen toch een nacht aan de Zeeuwse kust kunnen kam peren alvorens noodgedwon gen naar elders te vertrekken. Een en ander zal worden be sproken op de vergadering van de Provinciale Raad voor de Recreatie in Zeeland op don derdag 3 maart om 15.00 uur in het Statenzaalcomplex in Middelburg. De werkcommissie van de provinciale recreatieraad heeft bovenstaande gedachten globaal ontwikkeld. De erva ring leert, dat vele kampeer ders in het hoofdseizoen op goed geluk naar de Zeeuwse kust komen. Naar verwachting zullen de kampeerterreinen in juli dit jaar in de kortste keren overvol zitten. De ervaring leert verder, dat vele kampeer ders er bar weinig voor voelen hun geluk dan in het Zeeuwse achterland te beproeven en toch een plaatsje aan de kust zien te bemachtigen. Dat heeft dan vaak het klandestiene kamperen bij dè boer tot ge volg. Het scheppen van nood- campings heeft weinig zin, omdat de nodige sanitaire voorzieningen ontbreken en omdat ze snel dreigen uit te groeien tot normale commer ciële campings. Het dagelijks bestuur van de provinciale recreatieraad wil daarom een waarschuwings systeem in het leven roepen waardoor tijdig op landelij ken internationaal niveau melding wordt gemaakt welke kam- peergebieden in welke periode volledig vol zitten en in welke gebieden nog wel plaats is. Dit waarschuwingssysteem moet worden opgezet in samenwer king met het Nationaal Bureau voor Toerisme. Vervelend as pect in deze gehele zaak is, dat vele campinghouders geen sys teem van reserveringen willen invoeren zodat een tijdig in zicht in het vakantieaanbod moeilijk is. Om chaos te voorkomen is een krachtdadig gemeentelijk beleid onontbeerlijk. Overtre dingen tegen de kampeerver- gunningen moeten worden aangepakt, maar belangrijk is ook, dat kampeerders door WV-kantoren, gemeentehui- zen en campinghouders wor den verwezen naar het achter land, bijvoorbeeld naar de campings langs het Veerse Meer waar meestal wel plaats is. Er moet strak de hand aan gehouden worden, dat kam peerders die op goed geluk naar de Zeeuwse kust komen en niet in het achterland willen verblijven, wanneer de kust vol zit, toch de aftocht blazen. agenda voorstellen om gron den bouwrijp te maken, di verse scholen van de nodige uitrusting te voorzien en aan- en verkoop van gronden of panden. Plattelandsvrouwen De afdeling Axel van de platte landsvrouwen hield afgelopen week de jaarvergadering. Tijdens het huishoudelijk ge deelte herkozen de aanwezigen de dames C. van de Bosse- Meyers en A. N. de Feyter als bestuursleden. Vervolgens ver toonde de heer P. Olieslager oude prentbriefkaarten en fo to's van Axel. Hij vertelde daarbij het een en ander over de historie van deze plaats. Mevrouw C. de Feyter- Hekman liet wat filmpjes zien over het werk van de platte landsvrouwen zo'n tien a twaalf jaar geleden. Uitslag optocht - De uitslag van het geslaagde kindercar naval in Sluis, waaraan ruim 200 kinderen deelnamen, luidde bij deindividuelen: 3. Albertine Balzani, 4. Sabine Champion, 5. Bianca Scher- beijn (Oostburg), 6. Sandy de Smet, 7. Marga van de Vijver, 8. Inge de Groot, 9. Sandra van Poecke 10. Anouchka van de Bussche (1? jaar). Teams(2 tot en met 4 kinderen): 1. Saskia en Ingeborg Henderikse, 2. Annabelle van Westen en An tonio Balzani, 3. Isabelle en Jasja Leenhouwers. Groepen: 1. de Bereboot van de wijkve- reniging Nieuwstraat, 2. Chi nezen (kinderen Koppers- Caniere), 3. Sultans (kinderen van Poecke-De Jonge). Alle prijswimnaars kregen uit han den van keizer Camiel met as sistance van prins Frans 1 de nieuwe Kaaispugersmedaille. (Van onze correspondent) HULST - Afgelopen vrij dagavond vond in de kantine van de Hulster voetbalvereni ging HW'24 voor de leden en donateurs het jaarlijkse car navalsbal plaats. De Hulster raad van elf met prins Willem den Eerste ont braken niet op het appel. Zij werden daarbij muzikaal bege leid en vergezeld door de boe renkapel „De Kallesaien". In de loop van die avond werd tweede elftalspeler Arnold Seghers°door prins Willem den Eerste gekroond tot prins HVV-1977. Arnold Seghers ging daarna over tot het uitrei ken van een achttal onder scheidingen aan bijzondere verdienstelijke HW-ers, waaronder Peter Maetaggart, Frank Joziassen, mevrouw Fokke, Jo Heyers, Roger Cley- man, Willie de Black en Hans de Krijger. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG - Commis saris der Koningin in Zeeland dr. C. Boertien installeert op vrijdag 25 februari officieel de provinciale raad voor het mi lieu. De installatie heeft plaats in de statenzaal in Middelburg om 14.00 uur. Na de installatie houdt de provinciale milieuraad meteen zijn eerste vergadering. De raad bespreekt dan het regle ment van orde en de organisa tie van de raad. De provinciale raad voor het milieu heeft de volgende sa menstelling gekregen: voorzit ter is gedeputeerde J. van den Bos en vice-voorzitter gedepu teerde mr. J. Schlingemann. Leden zijn: J. Bannink (Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-Landschaps- en Milieubescherming), J. Becu (Zeeuwse Waterschapsbond), W. Goeman (Zeeuwse Raad voor het Landbouwschap) T. Hekman (afdeling Zeeland van de Vereniging van Neder landse Gemeenten) C. Los (Fe deratie Nederlandse Vakbe weging), L. Reijgersberg (Christelijk Nationaal Vak verbond), J. Scheuerman (Ka mer van Koophandel en Fa brieken voor Midden- en Noord-Zeeland), B. Schot (Ze- vibel), dr. J. Tesink (Gezond heidsdienst voor dieren), ir. F. Vreugdenhil (Kamer van Koophandel en Fabrieken Zeeuwsch-Vlaanderen), mevr. ir. M. van der Weele- Minderhoud (Zeeuwse Vrou wenraad) en R. Willems (Zeeuwse Recreatieraad). Daarnaast zijn er een zeven tiental instanties als advise rend lichaam betrokken bij de werkzaamheden van de pro vinciale milieuraad. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN - De orga nisators van de jaarlijkse veemarkt in St.-Jansteen vre zen, dat ze het dit jaar zonder de aanvoer van varkens moe ten stellen. De jaarmarkt wordt op 3 maart gehouden. Momenteel is echter een ver bod ingesteld op het houden van varkens- tentoonstellin gen en keuringen. Dit naar aanleiding van recente geval len van varkenspest. De beslis sing over de opheffing van dit verbod berust bij de veeartse- nijkundige dienst te Middel burg. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De com missie voor de financiën uit de provinciale staten van Zeeland vindt het gewoon billijk, dat de gemeente Goes meer dan 200.000 van de provincie krijgt voor ee aanpassing van de Sluis in het Goese Sas. De commissie liet dit gisteren op zijn vergadering in het provin ciehuis in Middelburg una niem blijken. Alleen de heer W. Don (PvdA) zei een verdubbeling van de oorspronkelijk toege zegde provinciale bijdrage van twee ton te wensen. De overige leden noemden geen bedrag, maar wilden dat gedeputeerde staten de zaak nog eens nader zouden bekijken. De meeste commissieleden vonden het alleen al billijk op grond van het renteverlies en de intussen gestegen kosten, dat het oorspronkelijke bedrag werd aangepast. Men haalde daarbij de provinciale subsidie aan Vlissingen voor de half hoge brug aan. Nog nooit kwam er bij GS zo snel een mil joen gulden op tafel. De staten hoefden toen zelfs geen voor stel te doen. Ik hoop dat de sta ten ook geen voorstel hoeven te doen om Goes meer te geven. De stand van het ontwikke lingsfonds laat een hogere bij drage beslist toe", betoogde de heer Don. Hij voegde eraan toe dat de aanpassing van het Goese kanaal met Sluis heel wat belangrijker was dan de bouw van een sporthal, waar aan de provincie zonder praten twee ton besteedde in elk ge val. De commissie ging even later zonder discussie akkoord met de subsidie van twee ton voor de bouw van een sporthal in Kapelle. Met de subsidie aan de werkgroep Noord- Vlaanderen/Delta-Zuid had de commissie evenmin enige moeite.

de Stem | 1977 | | pagina 11