V Supporters gaan tekeer Stem-gsschmk dviseur itwerper Treinen gesloopt na voetbalwedstrijden sjnsnynaia DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND MAANDAG Nieuwe 1000 mark-biljetten om ontvoerders Oetker te treffen? Scheermesjes in 2 After Eight- chocolaatjes IE STEM Eden ernstig ziek naar huis gevlogen Hinder ongelukken op rijkswegen Jpaendonck helpt u bouwen IN BASKENLAND Dode bij gevechten met Spaanse politie 10 januari 1977 117e jaargang no. 18154 :|§|f OOSTERHOUTS GEZIN ONTDEKT: andaag in Ierse zeeman slachtoffer van misdrijf Dude man door ratten opgevreten Steun voor patriottisch Front rotterdam/haarle: Arrestanten Vuurwerk Schipper uit Terneuzen verongelukt Onde man bij brand omgekomen Rapport in VS: „Kernwapens kunnen weg uit Europa" IflMf BR S ra straa,: g nee aanbrengt ontvangt u j (aankruisen wat u wilt hebben) g >M nemers. Soort, bn het magazijn an controle en verpakking en Ivoor een ener- die uitstekend Ire opleiding is per tot 30 jaar nze dealers bh gebied te lanisatie kan l op als een tentrum van ktie met de die bereid is tie energiek bezitten en entesollici- pasfotovan Haag. te van verenigingen. mputerservice B.V., lureau, zoekt op kor- eemontwikkeling en hoolopleiding, aange- en met enige auto- mmerciële ervaring. nenteren van admini- schoolopleiding, aange- bn Bedrijfseconomische eau )e opleiding irationeel leidinggeven hs ring in het zelfstandig menteren van admini- /stemen in een COBOL tend van een 3e genera tie r. leren van de volgende mdefinitie, toepasbaar- analyse en ontwerp het projectteam in de en testen, implemente- tie over bovengenoemde ichten tot het Hoofd Verkoop, dhr. N. van 24 ('s avonds na 20.00 richten aan de direktie k Computerservice B.V. net op de enveloppe de p. Verkoper/Adviseur of terper". GINNEKENWEG 282-292 Breda TEL 076-652550 HOOFDREDACTEUR: L. LEIJENDEKKER KANTOREN TE BREDA - BERGEN OP ZOOM - GOES - HULST - OOSTERHOUT - ROOSENDAAL - TERNEUZEN - VLISSINGEN BONN (UPI) - De West- duitse centrale bank over weegt serieus alle 6,5 miljoen duizend markbiljetten uit de roulatie te nemen om zo de ontvoerders van Richard Oetker een loer te draaien. Voor de vrijlating van deze 25-jarige erfgenaam van het Oetker-levensmiddelenimpei werd onlangs 21 miljoen mark betaald, geheel in bil jetten van 1000 mark. „Wij bestuderen de moge lijkheid van nieuwe duizend jes", zei centrale bank directeur Lucht tot het blad „Welt am Sonntag". „Ik kan niet uitsluiten dat we het doen ook". Een aantal van de „Oetker-duizendjes" is al achterhaald in Oostenrijk. De twee chocolaatjes, waarin de mesjes zaten. Het bo venste mesje heeft Yvonne in de mond gehad. (Van een onzer verslagge vers) OOSTERHOUT - Het doosje After Eight, dat me vrouw M. Snelders-van Nue- nen uit Oosterhout van haar zoon had gekregen, bleek twee chocolaatjes met een vlijmscherp scheermesje ér in te bevatten. De mesjes zaten in de pepermuntvul ling van de chocolaatjes. Vrijdag ontdekte de 19- jarige dochter Yvonne het eerste mesje nadat ze het chocolaatje in haar mond had gestopt en er op gezogen had. „Ik dacht: jee, wat is dat hard", aldus Yvonne. Ze nam het uit haar mond en zag tot haar schrik dat tussen de chocolade en de pepermunt vulling de scherpe randen van een scheermesje uitsta ken. Zaterdagavond kwam het tweede scheermesje te voor schijn. Mevrouw Snelders re serveerde het laatste choco laatje voor haar zelf. „Ik brak het door want iets in me zei: je kunt maar nooit weten. Maar goed dat ik dat gedaan heb want er kwam opnieuw een mesje tussen de vulling vandaan", aldus mevrouw Snelders. WISSELVALLIG Verspreide opklaringen. Nu en dan buien. Matige tot krachtige zuidwestelijke wind. BINNEN-/ BUITENLAND-2 Brein achter bloedbad in München (1972) SHOW EN ZO Patricia Paay en de problemen van haars fans. MERIJNTJE After Shave i William Fox ROTTERDAM (ANP) - Uit het water van de Lloydkade in Rotterdam is het aan handen en voeten gebonden lijk opge haald van de 35-jarige Ierse zeeman William Fox. Sectie heeft uitgewezen dat de Ier door verdrinking om het leven is gekomen en de politie houdt rekening met een mis drijf. Fox werd het laatst ge zien op 4 december in een Rot terdams hotel. NANCY (AFP) - Na een on geluk in zijn kluizenaarshutje in het Franse bosgebied van de Vosges is de 82-jarige Ernest Jeannel door ratten verslon den. Zijn zwaar geschonden lijk werd zaterdag gevonden door zijn broer die hem een nieuwjaarsbezoek had willen brengen. De oude man was door de verrotte vloer van zijn hutje gezakt en in de kelder terecht gekomen. Bij de lijkschouwing is niet onomstotelijk komen vast te staan of hij op het mo ment dat de ratten hem aanvie len nog in leven was. LONDEN (Reuter) - Een vliegtuig van de Britse lucht macht heeft in Miami (Florida) de Britse oud-premier sir Ant hony Eden, nu Lord Avon, op gehaald, die daar ernstig ziek is geworden. Premier Callag- han had persoonlijk opdracht gegeven tot de speciale vlucht, nadat hij door lord Avons fa milie op de hoogte was gesteld. De 79-jarige staatsman zou erg graag in Engeland willen zijn als het ernaar uitzag dat hij ging sterven. Er zijn geen bijzonderheden over de ziekte bekendgemaakt. Lord Avon was in 1955-56 premier. DEN HAAG - Ook in 1975 is het aantal verkeersongevallen op rijkswegen gedaald. Verge leken met 1973 viel volgens het ministerie van Verkeer en Wa terstaat in 1975 op alle wegty- pen een daling te constateren. In totaal kwainen op de rijkswegen in 1975 - het laat ste jaar waarover cijfers be schikbaar zijn - mensen om het leven bij 315 ongelukken. Van deze ongelukken gebeurden er 45 binnen de bebouwde kom. Het juiste aantal doden is nog niet bekend. De autosnelwegen zijn be langrijk veiliger dan andere wegen, aldus het ministerie. (Van onze redactie buitenland) LOESAKA - De Afrikaanse frontlijn-staten Angola, Mo zambique, Zambia, Botswana en Tanzania, geven hun volle dige steun aan de guerrilla strijders van het Patriottische Front, dat strijd voert tegen het blanke minderheidsbe- wind in Rhodesië. Dit is het resultaat van een tweedaagse conferentie van de staten. Na afloop van de confe rentie werd met geen woord gerept over de bereidheid van de frontlijnstaten het Britse initiatief voor het doorbreken van de impasse in de bespre kingen in Genève te steunen. BONN (AFP) - Een bakker in Bonn is bedreigd met uitstoting uit zijn bond, omdat hij luxe broodjes bakt die een „erotische vorm" hebben. Wat erger is, hij legt ze nog in de etalage ook. De 38-jarige bakker Lothar Leidigkeit besloot de broodjes in de vorm van poppen die vooral voor de kinderen in de Bondsrepu bliek gemaakt worden, alle onderdelen te geven die ook aan echte mannetjes en vrouwtjes zitten. Hij neemt de dreiging van de bond niet al te ernstig op en verzamelt de handtekeningen van klanten tegen de beschuldi ging dat hij „ze te bruin bakt" (Van onze sportredactie) Nederland dat de laatste jaren op het gebied van voetbalcriminaliteit al heel wat gewend was, heeft gis teren een storm van voet balgeweld over zich heen zien razen zoals nog niet eerder is voorgekomen. Gevechten in en buiten de stadions, vernielingen van treinstellen en daarmee ge paard gaande treinvertragin- gen waren de trieste resultaten van een dag voetbalrazernij. In Rotterdam pakte de mobiele eenheid met paarden, honden en de wapenstok de voor de zo veelste maal agressief optre dende FC Utrecht-supporters aan. Gewonden, arrestanten en een fikse hoeveelheid in be slag genomen slagwapens vormen de buit van de Rotter damse politie. De FC Utrecht-supporters hadden al bij hun komst naar Rotterdam een oponthoud van veertig minuten bij Blij dorp veroorzaakt doordat ze vernie lingen in het treinstel aan richtten. Op de terugreis zetten zij hun bezigheden voort met het gevolg dat vandaag de vol ledig vernielde trein de werk plaats moet worden binnenge reden. De verlichting, de ban ken en de wc-potten zaten niet meer op de plaatsen waar ze thuishoorden. Een puinhoop hadden er ook de supporters van FC Den Haag van gemaakt. Zij rea geerden hun teleurstelling af, omdat hun club, „slechts" had gelijkgespeeld tegen Haarlem. De Haagse politie en de spoorwegrecherche lieter het er echter in dit geval niet bij zitten. Bij aankomst op het sta tion in Den Haag konden de jeugdige vandalen van de trein overstappen in de arrestan tenwagen. 72 Supporters, of wat daar voor doorgaat, wer den door de Haagse politie gearresteerd. Zij hadden tus sen Haarlem en Den Haag drie compartimenten gesloopt. De trein werd volkomen „ontman teld". De leuningen werden van de banken getrokken, de zittingen opengesneden en de asbakjes afgerukt. Ook de pla fonds moesten het ontgelden. Gisteravond laat zaten alle gearresteerden nog op het bu reau in Den Haag. De Ajax-volgelingen die het verlies van en punt van hun club tegen De Graafschap niet konden verkroppen, verniel den in hun treinstel ook van alles. Arbiter Jan Keizer had het duel ook enkele minuten moeten onderbreken, omdat het zo'n chaos rond het veld In Amersfoort pakte de poli tie een aantal Den Bosch supporters op die een over wegboom hadden gekraakt. „Ze zullen in ieder geval de schade van enkele duizenden guldens moeten betalen," aldus een woorvoerder van de spoorwegen. De gemeentepolitie van Apeldoorn moest optreden tegen twee supporterslegioe nen. Telstarliefhebbers en FC Twente-aanhangers staken vuurwerk af in de trein. De trein met Twente-aanhangers moest zelfs twee maal een kwartier worden stopgezet. Hoe groot de schade was kon de NS gisteren nog niet meede len. „We blijven echter met extra treinen rijden", aldus een woordvoerder van de NS. „We kunnen niet anders. De touringcarbedrijven rijden niet meer en als wij geen extra treinen inzetten gaat dat spul met de gewone lijndiensten mee. Dan zijn we nog verder van huis". (zie ook onze sportpagina's) sport Leden van de mobile brigade vegen de tribune schoon waar F O Utrecht-supporters een veldslag ontketenden. (Van een onzer verslaggevers) NUMEGEN - Een ongeluk aan boord van een vrachtschip in de Waal bij Beuningen heeft zaterdagmorgen het leven ge kost van de 42-jarige schipper Jan Pieter Visser uit Terneu zen. Zijn 19-jarige matroos verkeert nog in levensgevaar. Het ongeluk vond plaats aan boord van het motorschip „Terneuzen" dat ter hoogte van Beuningen voer. Het is een zogenaamd „beunschip" met dubbele zijwanden. Van een van de luehtkasten tussen die dubbele wanden was het dek sel losgeraakt en naar beneden gevallen. De matroos daalde af in de ruimte tussen de beide wanden om dat deksel op te ha len. Toen de jongeman niet spoe dig tevoorschijn kwam, gaf de schipper het roer over aan zijn vrouw om poolshoogte te gaan nemen. Ook hij bleef in de ruimte tussen de dubbele wand, waarop de vrouw via de marifoon alarm sloeg. Onmiddellijk werd hulp ge boden door bemanningsleden van de op de Waal varende schepen „Braunkohl V", „Le- nieB" en„Rapide", terwijl ook de Rijkspolitie te water en de rijkswaterstaat snel ter plaatse waren. De beide mannen wer den uit het ruim gehaald en met ambulances van de Nij meegse GG en GD naar het Radboudziekenhuis gebracht. Voor de schipper bleek de hulp te laat gekomen te zijn, de ma troos is er nog slecht aan toe. Het schip, eigendom van de firma Pijl en Van der Hoop uit Terneuzen, is naar de voorha ven van hei. Maas-Waalkanaal bij Weurt gebracht waar het aan een technisch onderzoek zal worden onderworpen. De rijkspolitie te water vermoedt dat de beide mannen be dwelmd zijn door „bedorven lucht" of gebrek aan zuurstof. OVERSTROMINGEN in Bo livia hebbben het leven gekost aan vijftien mensen. Meer dan zestig mensen woeden vermist. De overstromingen zijn het ge volg van drie dagen onafge broken regen. BILBAO - In de Baskische stad Sestao is gisteren een 15- jarige jongen om het leven ge komen, toen de Spaanse politie een eind wilde maken aan een betoging van circa 10.000 Bas- ken die pleitten voor amnestie voor de resterende ongeveer 200 politieke gevangenen. De demonstratie was vreed zaam begonnen, de betogers riepen in koor „Amnestie voor allen". Toen na een halfuur de politie met rookbommen, traangas en rubber kogels de demonstranten probeerde te verspreiden, ontstonden uren lange gevechten. De menigte wierp barricades op van auto's en vuilnisemmers, vanwaar zij de politie bekogelde met ste nen en andere projectielen. Toen de gevechten op hun hoogtepunt waren, werd de zwaargewonde jongen gevon den. Hij werd naar een zieken huis overgebracht, maar bleek intussen te zijn overleden. Het slachtoffer, Juan Manuel Igle- sias Sanchez, was de enige zoon van een fabrieksarbeider. ROTTERDAM (ANP) - Bij een brand aan de Aelbrecht- kade in Rotterdam is in de nacht van zaterdag op zondag de 80-jarige W.G. Dijl om het leven gekomen. De eerste en de tweede verdieping van het huis brandden helemaal uit. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat de heer Dijl tijdens het roken van een si gaar in slaap is gevallen. WASHINGTON (UPI) - Het is volgens een Amerikaanse Congrescommissie verstandi ger om het grootste deel van de zevenduizend tactische kern wapens uit Europa weg te ha len. Ze hebben niet meer het afschrikwekkend effect op de Russen dat ze zouden moeten hebben. De kernwapens zijn trou wens erg snel op te sporen en bij een goed voorbereide actie van de Russen kan een groot deel verwoest worden. De kernwapens zijn dan ook niet doeltreffend te gebruiken als de Navo-strijdkrachten bij een oorlog met conventionele wapens op instorten staan. Dit is de conclusie van een rapport van de begrotings commissie van het Ameri kaanse congres, dat voorstelt dat het beter is om de kernwa pens af te vuren vanaf onder zeeboten. GOEDE MORGEN. Valt niet mee hè, de eerste uren van alweer een nieuwe werkweek. Hoewel, De Stem van maandag is wél een krant om er meteen weer zin in te krijgen. Zo'n maandag krant kom je toch nergens tegen: eigen verslagge vers bij alle belangrijke sportgebeurtenissen, ge weldige foto's daarvan. En dat allemaal aan Uw ontbijttafel Overigens, hebt U al enig idee, wat U allemaal morgen voorgeschoteld krijgt Wij wel. Nog één nachtje slapen. De Stem, een wak kere krant. HIERLANGS UITKNIPPEN Q y De naam van de nieuwe abonnee is: Ifei7 a Laj I II Als u een nieuwe abon- I Woonplaats: n "aar keuze een Parker S balpen of een alleraar- n en wil het abonnementsgeld betalen djgst in-en-uit-etkaar- m par maand 13,36) m zet-tonnetje. jj D per kwartaal 39,70) H Bovenstaande nieuwe abonnee wordt opgegeven door: I Naam: J J Straat: Woonplaats: Pj U wilt ontvangen: h Parker balpen t g Tonnetje 1 Deze bon in open enveloppe (zonder postzegel) opsturen naar Dagblad De Stem, P£ Antwoordnummer 112, Breda. U i F3 9

de Stem | 1977 | | pagina 1