diamanten voor het rapen In de kombuizen van 's lands fregatten schaft de pot goed aan de champagne CBS NOTEERT ELKE MAAND KLEINE 100.000 PRIJZEN Lenen. U kuit! 't op meer dan één manier. EVEN UITBLAZEN I STOKPAARD Hoe komt het prijsindexcijfer tot stand? ge deeltelijk getest prachtige plavuizen PAPIER IVOOR UW PEIM '1 STEW| VAN DONDERDAG 7 OKTOBER 1976 binnenland buitenland L/e bootsman die wij hadden was al van vóór de oorlog. Met zijn schip had hij naar Engeland weten te ontkomen en als kanonnier op een van de „terrible Twins", zoals de Nederlandse kanonneerboten „Flores" en „Soemba" door de geallieerden werden ge noemd, had hij 15 cm-granaten naar de Normandische kust geslingerd. Wij bewonderden en vreesden hem tegelijkertijd. Als hij 's morgens zijn hoofd over de rand van je kooi stak om je toe te brullen dat het god-hier-en-gunder tijd werd om uit je vlooienbunker te komen, dan was zijn gezicht van een afschrikwekkende lelijkheid; hij wist dat zelf heel goed en exploiteerde die kop van hem. Vloekend en snuivend stelde hij orde op zaken. Als geen ander kon hij je naar een dag verlof thuis doen verlangen; naar een beschaafde, beschutte wereld waar zelfs degenen die je iets hadden op te dragen vriendelijk waren. EMMER GORT AUGURKEN ZALMSALADE Abortus (1 ABORTUS (2) TV-terugblik Modder Abortus (3) KOE NAAIGAREN HUREN BTW Coupon voor meer informatie Algemene Bank Nederland In Sierra Leone, een van de I kleinste en armste landen van westelijk Afrika, werd in 1972 de op twee na grootste diamant ter wereld gevon den. De steen woog 968,8 ka raat en zijn waarde werd op minstens acht miljoen gul den geschat. Sindsdien woedt de dia mantkoorts en ziet het bui tenland hoofdschuddend toe hoe Sierra Leone zich laat leegplunderen door illegale delvers en maffia-achtige smokkelbenden. De tegenmaatregelen zijn I zwak. Sinds augustus is de maximumstraf op dia mantsmokkel een jaar ge vangenis. Voordien was de straf een half jaar, ongeacht of de daders nu voor een waarde van tienduizend gul den of tien miljoen over de grens smokkelden. Om de diamantvelden sys tematisch te controleren zou er dag en nacht zeer intensief en grootscheeps gepatrouil leerd moeten worden. Daar voor ontbreekt het de rege ring aan de middelen en, vooral, aan onomkoopbare ambtenaren en politieman nen. Het is algemeen bekend dat smokkelaars en illegale delvers zich mogen verheu gen in de betaalde steun van plaatselijke overheidsdiena ren. De regering in Freetown, die niet in staat is de dia mantsmokkel te beteugelen, hoopt dat tenminste iets van de opbrengst naar het land terugvloeit en daar in een of andere vorm wordt geïnves teerd, bijvoorbeeld in de vorm van dollars of andere harde valuta, die de smokke lende „exporteurs" voor hun diamanten ontvangen. Op zo'n fregat hebben de Jannen heel wat meer op hun brood dan alleen maar recht. Lees het verhaal hiernaast. Maar dat was 's morgens, bij I het ontwaken. In de loop van de dag werd onze „boots" steeds menselijker en als hij zijn koffie op had om tien uur, kon zijn menselijkheid patriarchale hoogten bereiken. Zijn sterke I punt was jongmaatjes te ver zoenen met hun harde, maar zelfgekozen lot en gek genoeg deed hij dat door zijn gruwel verhalen van voorde oorlog en uit de Oost op te hangen. Ver halen die niemand geloofde, maar die duidelijk moesten maken dat het bij de marine- anno-1952 op de zonnige wa teren van de Caribische Zee nog zo gek niet was. Zijn stokpaardje was de voe- I ding. Hij had gruwelijk de pest aan de kankeraars en de ko pers van gevulde koeken, want die had je toen ook al. Hij had een waterdichte theorie over hen: Stadsjongens, slachtof fers van de hongerwinter en jongens uit gezinnen waar hooguit eens of twee keer per week een stukje vlees op tafel komt. Dié hebben hier de grootste bekken over de voe- ding". En kijk eens wat je voorgezet I krijgt, riep hij dan, het inder daad uitstekende hoewel niet erg fantasierijk bereide voedsel vergelijkend met „het voer" dat de vooroorlogse marine „te vreten kreeg in de Oost en dat vaak wemelde van de maden of I de spinnen". Hij kon dat echt aanschouwelijk vertellen. Ik heb eens twee maanden geen t kunnen zién nadat ik een aal verdroogd kadaver van I een rat had gevonden in een baal rijst. Niet vanwege dat bijna tot stof uiteenvallende ka davertje, maar van wat de bootsman beweerde wat hij al lemaal al in zijn leven had aan getroffen in etenswaren. Enfin, u snapt het wel, de droge rat was daar maar een krentje bij. Nu is het altijd leuk geweest om ouwe toestanden te verge lijken met de huidige. Ik dacht ook aan mijn oude bootsman, zowel als aan de eeuwige kan keraars die zich rond elke scheepskombuis of kazerne- keuken ophouden en gevulde koeken kopen, toen ik in het blad van het Voorlichtings bureau voor Vlees, Vleeswaren en Vleesconserven een verge lijking zag tussen de menu's voor de schepelingen van een zeventiende-eeuwse Oostinje- vaarder en voor de bemanning van Hr. Ms. fregat „Van Galen" indeweekvan31 augustus t/m 6 september 1976. Op het schip van de O.I.Compagnie zag het menu er eenvoudig uit. Elke morgen een Vi mutsje Genever aan ieder man en 1 emmer Gort voor ieder 100 man". Het ontbijt van dag-in- dag-uit. Op zondag kwam daar een kan bier bij, echter alleen als men zich tus sen de Keerkringen bevond en slechts „zo lange het zelve goed is en strekken kan". De middagmaaltijden va rieerden in zoverre dat de „2 emmers Groene Erwten voor ieder 100 man" ook wel eens werden afgewisseld door een gelijke hoeveelheid Witte Boo- nen, Rijst of Gort. Op donder dag werd er 1/4 vat zuurkool per 100 man geserveerd. Op zondag was er vlees, „eerst de Schonken, zolang dezelven strekken". Verder bleef het bij spek en stokvis en dat niet eens elke dag. Bij de rijst werden pruimen en „Corerrten" gegeven en op zaterdag kreeg men dat weer bij de gort. Af en toe kregen de schepelingen ook nog een paar augurken. De avondmaaltijd was on veranderlijk hetzelfde: „Vz mutsje Genever ieder man, en het overgebleeven Eeten". Dan de „Van Galen" in die eerste septemberweek van dit Nederland lijkt aardig aan de champagne. De import van deze verfrissende, parelende wijn nam in het eerste halfjaar van 1976 met maar liefst 66,5 procent toe ten op zichte van het eerste halfjaar van 1975. De Nederlandse champagne import kan over het hele jaar 1976 rond 400.000 flessen gaan bedra gen en dat is dan genoeg voor een tiende plaats op de ranglijst van champagne-importeurs. Zelfs bij buurman België kan Nederland als champagne drinkende natie niet in de schaduw staan. (Maar je kunt niet alles hebben: wij drinken veel sherry) België importeerde alleen al in het eerste halfjaar van 1976 zo'n twee miljoen flessen. De traditionele veeldrinkers (als het om cham pagne gaat) Italië, Engeland en de' VS importeerden gedurende de zelfde periode respectievelijk 2,5 - 2,2 en 1,8 miljoen flessen. Opvallend is overigens dat lan den als Ivoorkust, Nigeria en vooral Venezuela door de jaren heen, meer champagne verzwelgen dan ons land. De NAVO-strijdkrachten tens lotte, sloegen met meer dan 150.000 liter in een halfjaar ook geen slecht figuur! jaar. Elke morgen bruin en wit brood, kaas, vleeswaren, ha gelslag, pindakaas met dage lijks een ander extraatje als: le verpastei, havermoutpap, ge> kookt ei, melk, griesmeelpap en krentenbrood. Om tien uur volgt de koffie met krentenbol, broodje, ontbij tkoek of appeltaart (op zon dag). Het middagmaal zag er door de week heen als volgt uit: MAANDAG: Erwtensoep nasi-goreng, spiegelei, fruit. DINSDAG: Soep, aardappe len, andijvie, sla, tomaten, komkommer, gehakt en fruit. WOENSDAG: Nasi goreng kroepoek, katjangsaus, atjar, spiegelei, kip en fruit. DON DERDAG: Soep, aardappelen bloemkool, sla, komkommer, tomaten, karbonade, yoghurt. VRIJDAG: Soep, aardappelen, rodekool, appelmoes, runder lappen, vla en tutti-frutti. ZA TERDAG: Soep, garnalen- cocktail, gebakken aardappe len, sperziebonen, uppelmoes, biefstuk, fruit.ZONDAG: Soep, gebakken en gekookte aar dappelen, sla, sperziebonen, appelmoes, rosbief, pudding en fruit. De avondmaaltijden beston den weer uit bruin en wit brood, kaas, vleeswaren, hagelslag pindakaas en opnieuw dage lijks een extraatje als: vleessa lade, uitsmijter, nasi met spie gelei, patates-frites met ap pelmoes en worstje, bami-kwa, zalmsalade en een sneetje Hawaii. Om met mijn oude bootsman te spreken: „Wie hier niet ge noeg aan heeft moet niet naar de toko voor een gevulde koek maar naar de ziekenpa voor een drankje tegen lintwurm' Grote sortering en uit voor raad leverbaar. Tinie van Erp Dorpsstraat 28, Wagenberg, tel. 01693-1793. Geopend van 8.30 tot 18.00 uur. V'nj-j dags tot 21.00 uur. Zater dags tot 16.00 uur. 's Maan dags gesloten. 20 x 20 cm 22,- per m2- Tinie van Erp Dorpsstr. 28, Wagenberg, tel. 01693-1793. Geopen» van 8.30 tot 18.00 uur. Vrij dags tot 21.00 uur. Zater dags tot 16.00 uur.'s Maan'[ dags gesloten. BRUIDSJAPON maat 36- 38, wit LM Weilustlaan223.| Breda. Tel. 076-145384. RADIO-meubel en pick-BP' j 5 maanden oud. Zeisstr. Breda We willen goddelijke begin- I selen hoogachten en eerbiedi- I gen omdat we de Schepper van 1 alles wat bestaat en leeft hoog- I achten. We weten onszelf in al I onze kleinheid, betrekkelijk- I tod en nietigheid totaal van Hem afhankelijk en daarbij is °ns hart betrokken. We ver trouwen ons in volledige over- Save aan Hem toe, omdat we weten dat God leeft en tot in de xleinste details met ons be- I foeienis wil hebben. Ja, hij weet veel meer van ons dan wijzelf kunnen beseffen. Zelfs I onze hoofdharen zijn geteld. We constateren dat de chris- I 'dijke naties aan het ver- wijnen zijn en dat niet- cnristenen niet langer aan de leiband willen lopen van chris- I Olijke wetten. Gelukkig mogen we op dit moment nog "Penlijk zeggen dat de uitslag He Kamer ons verdriet doet. otaan we niet op de drempel Van het tijdperk waarin zoveel mensen anti-Christus zullen mjn dat ook dit niet meer mo- gelijk is? Jezus heeft zelf die 'tjd aangekondigd. David, een man naar Gods Jjart- schreef hiertoe aangezet Hoor Gods Geest psalm 139 en "eel duidelijk blijkt hieruit datv bod ook het ongeboren leven kont en kostbaar vindt. -We -ozen vanaf vers 13: „Want u "ont 't die mijn nieren hebt ge breid. U hebt mij afge- schermd gehouden in de buik Van mijn moeder. Ik zal U Ptljzen omdat ik op 'n eerbied mboezemende manier door U Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend Bi| publikatie zullen deze vermeld worden Slechts bij hoge uitzondering zal van deze regel worden afgeweken Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend Publikatie van brieven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen eens is mét inhoud, c.q. strekking. wonderbaar ben gemaakt. Mijn beenderen waren voor U niet verborgen toen ik in de moederschoot werd gemaakt. Uw ogen zagen zelfs het em bryo van mij. En in uw boek waren alle delen ervan be schreven nog voordat er één dag verstreken was". Bidden we samen dat de H. Geest velen tot persoonlijke overgave zal leiden zodat ze met heel hun hart 't besluit van psalm 139 kunnen beamen: „Doorgrond mij, o God, en ken mijn hart, toets mij en ken mijn gedachten, zie of ik op 'n heil loze weg ben en leid mij op de eeuwige weg". ROOSENDAAL GAARTS TIEST BO- Toen het enige noodweer van deze zomer boven Den Haag losbarstte was dat uitge rekend op dezelfde dag dat de Tweede Kamer zijn oordeel gaf over de nieuwe abortuswet: de legalisering van de kindermis handeling met de dood als ge volg. Het was die dag dat de hemel schreide met alle goed willende mensen. En het meest wrange was het slot toen na de stemming de voorstanders el kaar feliciteerden. Hiermee werd alles wat goed, lief en toegewijd is losgelaten om plaats te maken voor losban digheid en geweld. De Tweede Kamer heeft zijn ware gezicht laten zien. DEN HAAG H.A.M. RUT GES Regelmatig lees ik in uw dagblad de televisiekritiek van uw selectieve criticus de heer Diepstraten. Het is te voorspel len wat de kritiek zal zijn, die de volgende dag te lezen is: dit is geheel afhankelijk van de omroep (niet van het soort pro gramma) die de vorige avond aan bod is geweest. De vrijdagkritiek is even goed te voorspellen als de in houd van mijn broekzak. Aan gezien de t.v.-donderdagavond dan „volgekakt" is door het links elitaire clubje. Zou de heer Diepstraten een broek dragen met „steekzakken" van het fabrikaat VPRO? KLUNDERT LANDER J.L. den HOL- Op het gemeentehuis van Borsele is een fout gemaakt met de berekening van het aan tal uren vakonderwijs. Dat is natuurlijk niet goed. Gelukkig erkennen B. en W. dat de fout is gemaakt, dat siert het college. Er is overigens geen sprake van dat het openbaar onderwijs benadeeld is. De gemeente heeft door dit ambtelijk falen een financiële strop. De ge meente moet dus op de blaren zitten. Nu heeft echter de P.v.d.A. Borsele (en dat is dan vooral het raadslid van Royen maar zeer zeker ook het hoofd van de openbare lagere school Korstanje) deze gelegenheid aangegrepen om een heleboel modder te gooien naar wet houder Bras. Deze wethouder heeft vol komen te goeder trouw foute informatie gegeven. Wethou der Bras geeft dat nog eerlijk toe ook. Is dat dan een reden om die man zo te belasteren? Ik behoor niet tot de partij van wethouder Bras, maar zoals de Partij van de Arbeid nu rea geert, vind ik het rioolpolitiek en dan nog wel van het allers lechtste soort!! Is dat nu een partij die pretendeert op te komen voor de zwakken in de samenleving? OVEZANDE J. BOONMAN Onze god werd opgeruimd als een oude fabel,/ men haalt het paard van Troje in het mo derne Babel:/ de moederschoot wordt abatoir,/ elk leven is nu in gevaar/ - dement - gehandi capt of oud, steek ze aan je sa bel! GEERTRUIDENBERG M. IJSSELMUlDEN ADVERTENTIE VOORBURG - Het wat moeizame woord prijsindexcijfer zal de komende tijd ongetwijfeld vaak te horen en te lezen zijn. De vakbonden bijvoorbeeld eisen dat zodra dat maandelijkse cijfer, dat we voortaan voor het gemak maar PIC zullen noemen, twee volle punten hoger uitkomt dan dat van april, dat er dan een loonsverhoging voor iedereen dient te komen. Ongeacht eerdere afspraken. FNV-voorzitter Kok heeft dat de regering onlangs nog eens onder de rode neus gewreven. De kans dat het PIC van sep tember, dat vermoedelijk vrij dag of maandag 11 oktober onthuld wordt, de vakbonds- grens al zal overschrijden is zeer zeker aanwezig. De stij ging sinds april (na de huur verhoging) is weliswaar danig meegevallen, slechts 0,9, maar in het komende cijfer zitten de prijsstijgingen van trein, melk en vooral koffie. Met die koffie is het een wat merkwaardige zaak. Deskun digen vragen zich af of Econo mische Zaken een trucje heeft uitgehaald. Het zit zo: de prijzen van de produkten die in het indexcijfer verwerkt zijn, worden genoteerd op de don derdag in de week waarin de vijftiende valt. Welnu: 15 au gustus was een zondag, voor het PIC telden derhalve de ge gevens van donderdag 19, en „dus," .'werd de koffie vrijdag duurder. En dus telde die verhoging eerst in septem ber mee. Maar trucje of niet: de koffie is belangrijk voor het PIC. Het PIC dat maandelijks gepubli ceerd wordt, is gebaseerd op de bestedingen van een werkne mersgezin van vier personen, dat net onder de zogeheten ziekenfondsgrens zit. Begin dit jaar was die 30.900,-. Een dergelijk gezin wordt geacht van elke 100 gulden 1,04 uit te geven voor koffie. Buiten de koffie die eventueel in een res taurant gedronken wordt. De koffie is een kleine twee kwar tjes duurder geworden, een stijging van ongeveer 16 Dat percentage moet verme nigvuldigd worden met de we gingsfactor, dat is de belang rijkheid van koffie voor het budget, 1,04 dus, en de uit komst leert dat de koffie alleen al voor een stijging van het in dexcijfer met 0,17 zorgt. Een zesde van wat nog net kan. Hoe komt nou dat PIC elke maand tot stand? In het voor gaande is daar al iets over ver teld. Het cijfer wordt uitge- puzzeld door het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS) in Voorburg. De basis is het koopgedrag van een iets meer dan modaal gezin. Waar een dergelijk gezin zijn geld aan uitgeeft, heeft het CBS in 1964 nauwkeurig onderzocht. Vijf jaar later, toen er behoefte be stond opnieuw te beginnen, al thans met het nieuwe vergelij- kingscijfer 1969 is 100, werd het zogeheten wegingsschema bijgesteld. Als de welvaart toeneemt, gaat men niet méér brood en melk gebruiken. Het aandeel van de voeding in het PIC daalde daarom van 34,9% in '64 tot 32,2. De groep ont wikkeling, ontspanning en verkeer steeg van 16,1 naar 19,4, en dat cijfer zal inmiddels nog wel hoger moeten liggen, want onze nationale heilige koe vreet veel meer van het to taal van alle gezinsinkomens op dan voorheen, en dus ook gemiddeld. Het CBS had daarom een nieuw budgetonderzoek nodig. Dat is gedurende een vol jaar gehouden, van mei 1974 tot en met april vorig jaar. De resul taten ervan kunnen pas medio '77 verwerkt worden in een nieuw PIC. Vanaf begin '78 houdt het CBS elk jaar zo'n budgetonderzoek. Een budgetonderzoek dient - eenvoudig gezegd - om het PIC zo waardevol mogelijk te maken. Het zal duidelijk zijn dat prijsstijgingen van naaiga ren en stoelen veel en veel min der van invloed zijn op de huishoudbeurs dan een forse stijging van de benzine. Mo menteel is de verdeling in hoofdgroepen als volgt: voeding 32,2% woning (inci. huur) 23,7% kleding en schoeisel 12,0% hygiëne en med. verz. 10,8% ontwikkeling, ontsp. roken en verkeer 19,4% particuliere verzekeringen 1,9% Elke groep is weer onder verdeeld. Zo tellen twaalf hou ten wasknijpers die in '69 0,27 kostten voor 0,09% mee, evenals een zonwering van over de honderd gulden en een nog duurdere kinderwa gen. Het gaat namelijk niet om de prijs van een produkt, maar om de belangrijkheid voor het budget, dat is de wegingsfac tor, die gebruikt wordt als vermenigvuldigingsfactor om een prijsstijging wetenschap pelijk te kunnen invoeren in het totale indexcijfer. Wat eenvoudige cijfers. Er worden elke maand gemiddeld een kleine 100.000 prijzen nauwkeurig genoteerd. Dat gebeurt voor het grootste deel door een tweehonderd speciaal voor dat doel opgeleide enquê- trices. Van sommige artikelen komen meer dan 300 prijzen binnen, maar een briefkaart kost natuurlijk overal hetzelf de. Artikelen als briefkaarten, tijdschriften, tarieven van openbaar vervoer, sigaretten en auto's worden schriftelijk opgevraagd. Het aantal artike len dat meetelt, loopt langza merhand naar de duizend. Aardappelen, groenten en fruit, waarvan de prijs sterk kan schommelen, neemt men wekelijks onder de loep, maar de huren - uiteraard - slechts één keer per jaar. Er komen dan gegevens van 12.000 hui zen binnen. Kortingen en spe ciale aanbiedingen (waarbij de uitverkoop) tellen mee als ze een week geldig zijn, voor ie dereen gelden en wel meteen bij de koop. Zegels en kortin gen achteraf zijn uit den boze. Naast het cijfer voor werk nemersgezinnen stelt het CBS er ook eentje samen voor de to tale bevolking (de wegingsfac toren zijn soms belangrijk an ders: zo gaf het gemiddelde gezin in '69 2,6 keer zoveel uit voor bankstellen dan een werknemersgezin), en een ger corrigeerd cijfer. De kans is groot dat dit laatste cijfer ge bruikt gaat worden wanneer de vakbonden een loonsverho ging eisen, omdat het PIC over de grens geraakt is. Het knel punt zal zijn de BTW- verhoging. Moet die gecom penseerd worden ja of nee? Enkele jaren geleden heeft de SER geadviseerd om voor loononderhandelingen een apart cijfer samen te stellen, waarin geen stijgingen van in directe belastingen als de BTW verwerkt zijn (wat is tenslotte dan het effect daarvan voor de Staat?), en dat slechts die kos ten van medische verzorging bevat, die op het gezinsinko men drukken. Dat is dan vooral het aandeel dat de werknemer zelf moet betalen. Voor het officiële PIC vraagt het CBS de dagtarieven van ziekenhuizen, ongeacht of mensen die uit eigen zak moe ten dokken of niet. En die ta rieven blijken sinds '69 ruim drie keer zo hoog geworden te zijn. De invloed van de BTW- verhoging zal overigens wel meevallen voor het PIC, omdat de huren, veel tarieven en het overgr ote deel van de voeding (op bijvoorbeeld suiker en snoepgoed na) buiten de ver hoging vallen. WIM KUIPERS ARNHEM (ANP) - Gister middag is voor de eerste maal de alarmregeling rond de kerncentrale in Dodewaard op enkele onderdelen beproefd. Gekeken werd naar de tijd waarbinnen betrokken func tionarissen en instanties op de hoogte kwamen van het proe- falarm, naar het beschikbaar komen van de BB- verbindingen en het arriveren van meetwagens. De oefening stond onder leiding van de Gelderse commissaris der ko ningin, mr. W.J. Geertsema. Hij noemde het resultaat be vredigend. Dit jaar zal nog een uitge breidere oefening worden ge houden en jaarlijks door ten minste twee oefeningen wor den gevolgd. De te beoefenen maatregelen zullen daarbij steeds worden uitgebreid. Uit de oefening bleek dat binnen een uur na het begin van de oefening de daarbij ingescha kelde functionarissen (onge veer 40) allen het alarmbericht hadden ontvangen. Binnen twintig minuten waren de BB- commandoposten bezet en binnen drie kwartier hadden de radio- en meetwagens van de BB hun bestemming be reikt. Na ongeveer anderhalf uur waren ook de meetwagens van het rijksinstituut voor de volksgezondheid uit Bilthoven en van de kernfysische dienst uit Voorburg te bestemder plaatse aangekomen. Hebt u geld nodig dan kunt u dat op verschillende manieren lenen. De ABN kan u helpen de juiste keuze te doen. U weet toch dat de rente op een lening fiscaal aftrekbaar is. Wilt u graag steeds geld achter de hand voor wat extra's, dan is er het ABN Plan-Krediet. Daarbij kunt u desgewenst versneld aflossen en,bovei dien weer opnemen wat u hebt afgelost. Of gaat het om het opknappen van uw woning? Dan is een Beter Wonen Krediet natuurlijk het beste. Dat gaat tot f 15.000,-j en ovéh het aflossen daarvan kunt u maxi- maal acht jaar doen. Wilt u geld voor een eigen huis? Dan heeft de ABN voor u een hypotheek. De ABN overlegt graag met u welke manier voor de beste is. Ik wil graag meer weten over Hypotheek ABN Plan-Krediet Aankruisen wat gewonst is. Beter Wonen Krediet Dhr./Mevr./Mej Adres: Woonplaats:Tel.» Heeft reeds een rekening bij de ABN: ja/neen. Zo ja, bij ABN-kantoor: In ongefrankeerae envelop zenden aan: Algemene Bank Nederland, Afd. 0.D.50, Antwoordnummer 1555, Amsterdam.

de Stem | 1976 | | pagina 5